Тема: Місце, де я живу.
Що називають рідним краєм; Моя адреса. Дослідницький практикум “Чим
славиться моє місто”
Мета: сформулювати в учнів уявлення про місце, де вона живе; дати основні
відомості про рідне місто, домашню адресу; виховувати повагу до рідного
краю.
Очікувані результати: учні повинні мати уявлення про Україну, як країну,
знати назву Батьківщини, столицю України, назву свого міста, домашню
адресу.
Обладнання і матеріали: ілюстрації об’єктів, які згадуються на уроці,
домашня адреса.
Тип уроку: засвоєння нових знань.
Хід уроку
І Організаційний момент:
1) Які слова заховалися в рядку?
КМІсонцеРВЮвітерЛЦЯморозХЯФ
2) Вправа “Погода”
- Яке з явищ ви спостерігаєте сьогодні?
- Яка зараз пора року?
- Який місяць?
- Яке число?
- Тепло чи холодно надворі?
- Який стан неба?
- Яка температура повітря?
- Чи були сьогодні опади7
ІІ. Актуалізація опорних знань
Бесіда
- Які об’єкти належать до живої природи?
- Які рослини ростуть біля твого дому?
- До якої групи рослин вони належать?
- Яких тварин ти зустрічаєш неподалік від дому?
- До яких груп вони належать?
- За якими ознаками ти визначив це?
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності та повідомлення теми уроку.
«Асоціативний кущ»
Складання асоціативної схеми за відповідями на запитання
- Що таке Батьківщина для тебе?
- Сьогодні ми будемо говорити про нашу Батьківщину, про те місце, де
ви живете.
Вправа для очей.
Спробуй прочитати слово:
«Україна наша……Батьківщина»
Вчитель:
Що для мене Вкраїна?
Це моя Батьківщина,
Рідна мати, колиска,
Перших спогадів низка,
Запах луків і поля
Це мій дім, моя доля,
І глибоке коріння,
І майбутнє творіння.
Те, що в серці, у крові,
Суміш болю й любові.
ІV. Сприймання й осмислення нового матеріалу.
2. А зараз послухайте вірш і відгадайте назву міста.
«Як місто називається»
Київ-столиця України, її серце». Йому понад 1500 років, 60 парків, 200
скверів, 3 млн. жителів
- А як називається наше місто?
- Що ви про нього знаєте?
- Які улюблені місця у вас є в нашому місті?
- А зараз подумайте над ситуацією, яка сталася з першокласником.
(Ситуація)
Хлопчик – першокласник, ідучи зі школи додому, заблудився.
- На якій вулиці ти живеш? – запитав його міліціонер
- Я живу не на вулиці, а в будинку! ображено відповів хлопчик
А як би ви відповіли на запитання міліціонера. (Запис адреси на
підготовлених листочках)
1. Робота з підручником с. 67-69.
- Розгляньте малюнок на с. 67
- Кого і що ви бачите на малюнку?
- Куди йдуть діти?
- Хто їх зустрічає коло хати?
- Які почуття викликає цей малюнок?
- Що ми називаємо рідним краєм?
- Що спільного на вулицях міста і села?
- Як ви можете прославити свій рідний край?
- Як прославляють його ваші батьки, родичі?
Читання уривка з вірша Станіслава Городинського
- За що ми любимо рідний край?
- Щоб любити рідний край, потрібно його добре знати.
2. Фізкультхвилинка.
Йдемо як…..
- звичайно;
- старенькі бабусі;
- поважні особи;
- люди, що попали під дощ без парасольок;
- балерини;
- військові;
- надзвичайно щасливі люди
- йдіть, як звично.
3. Дослідницький практикум
Розкажіть де працюють дорослі люди вашого міста.
Чим славиться місто?
Підготуйте розповідь про історію нашого міста.
V. Узагальнення і систематизація отриманих знань
« Уявна мандрівка рідним містом»
- Які найулюбленіші місця є для жителів міста? Чому?
- Які навчальні заклади, пам’ятники є в місті?
- Як необхідно охороняти пам’ятники?
- Чим славиться населений пункт нині? (Розглядання фотографій)
VI. Підсумок уроку
- Де ви живете?
- Як називається наше місто?
- Яка вулиця головна?
- У якій частині України знаходиться ваше місто?
- То що для вас рідний край?
VII. Саморефлексія
Я учень 1-В класу
Знаю:
- пори року
- назву країни
- символи держави назву свого міста
Вмію:
- назвати свою адресу
- берегти природу
- прославляти свій край
Ціную:
- нові знання
- думки товаришів
- корисні поради.

урок місце де я живу

  • 1.
    Тема: Місце, дея живу. Що називають рідним краєм; Моя адреса. Дослідницький практикум “Чим славиться моє місто” Мета: сформулювати в учнів уявлення про місце, де вона живе; дати основні відомості про рідне місто, домашню адресу; виховувати повагу до рідного краю. Очікувані результати: учні повинні мати уявлення про Україну, як країну, знати назву Батьківщини, столицю України, назву свого міста, домашню адресу. Обладнання і матеріали: ілюстрації об’єктів, які згадуються на уроці, домашня адреса. Тип уроку: засвоєння нових знань. Хід уроку І Організаційний момент: 1) Які слова заховалися в рядку? КМІсонцеРВЮвітерЛЦЯморозХЯФ 2) Вправа “Погода” - Яке з явищ ви спостерігаєте сьогодні? - Яка зараз пора року? - Який місяць? - Яке число? - Тепло чи холодно надворі? - Який стан неба? - Яка температура повітря? - Чи були сьогодні опади7 ІІ. Актуалізація опорних знань Бесіда - Які об’єкти належать до живої природи? - Які рослини ростуть біля твого дому? - До якої групи рослин вони належать? - Яких тварин ти зустрічаєш неподалік від дому? - До яких груп вони належать? - За якими ознаками ти визначив це? ІІІ. Мотивація навчальної діяльності та повідомлення теми уроку. «Асоціативний кущ» Складання асоціативної схеми за відповідями на запитання - Що таке Батьківщина для тебе? - Сьогодні ми будемо говорити про нашу Батьківщину, про те місце, де ви живете. Вправа для очей. Спробуй прочитати слово: «Україна наша……Батьківщина» Вчитель: Що для мене Вкраїна? Це моя Батьківщина,
  • 2.
    Рідна мати, колиска, Першихспогадів низка, Запах луків і поля Це мій дім, моя доля, І глибоке коріння, І майбутнє творіння. Те, що в серці, у крові, Суміш болю й любові. ІV. Сприймання й осмислення нового матеріалу. 2. А зараз послухайте вірш і відгадайте назву міста. «Як місто називається» Київ-столиця України, її серце». Йому понад 1500 років, 60 парків, 200 скверів, 3 млн. жителів - А як називається наше місто? - Що ви про нього знаєте? - Які улюблені місця у вас є в нашому місті? - А зараз подумайте над ситуацією, яка сталася з першокласником. (Ситуація) Хлопчик – першокласник, ідучи зі школи додому, заблудився. - На якій вулиці ти живеш? – запитав його міліціонер - Я живу не на вулиці, а в будинку! ображено відповів хлопчик А як би ви відповіли на запитання міліціонера. (Запис адреси на підготовлених листочках) 1. Робота з підручником с. 67-69. - Розгляньте малюнок на с. 67 - Кого і що ви бачите на малюнку? - Куди йдуть діти? - Хто їх зустрічає коло хати? - Які почуття викликає цей малюнок? - Що ми називаємо рідним краєм? - Що спільного на вулицях міста і села? - Як ви можете прославити свій рідний край? - Як прославляють його ваші батьки, родичі? Читання уривка з вірша Станіслава Городинського - За що ми любимо рідний край? - Щоб любити рідний край, потрібно його добре знати. 2. Фізкультхвилинка. Йдемо як….. - звичайно; - старенькі бабусі; - поважні особи; - люди, що попали під дощ без парасольок; - балерини; - військові; - надзвичайно щасливі люди
  • 3.
    - йдіть, якзвично. 3. Дослідницький практикум Розкажіть де працюють дорослі люди вашого міста. Чим славиться місто? Підготуйте розповідь про історію нашого міста. V. Узагальнення і систематизація отриманих знань « Уявна мандрівка рідним містом» - Які найулюбленіші місця є для жителів міста? Чому? - Які навчальні заклади, пам’ятники є в місті? - Як необхідно охороняти пам’ятники? - Чим славиться населений пункт нині? (Розглядання фотографій) VI. Підсумок уроку - Де ви живете? - Як називається наше місто? - Яка вулиця головна? - У якій частині України знаходиться ваше місто? - То що для вас рідний край? VII. Саморефлексія Я учень 1-В класу Знаю: - пори року - назву країни - символи держави назву свого міста Вмію: - назвати свою адресу - берегти природу - прославляти свій край Ціную: - нові знання - думки товаришів - корисні поради.