Презентація Вадима Присяжного (м. Славутич, Київська обл.) в рамках фіналу Всеукраїнського конкурсу рефератів серед учнівської молоді «Ядерна енергія і світ» 2019 року.
Презентація з фізики для учнів 10 класу з теми "Механічні властивості твердих тіл" містить основні теоретичні відомості з даної теми, приклади розв'язаних задач та задачі для самостійного опрацювання.
Презентація Вадима Присяжного (м. Славутич, Київська обл.) в рамках фіналу Всеукраїнського конкурсу рефератів серед учнівської молоді «Ядерна енергія і світ» 2019 року.
Презентація з фізики для учнів 10 класу з теми "Механічні властивості твердих тіл" містить основні теоретичні відомості з даної теми, приклади розв'язаних задач та задачі для самостійного опрацювання.
Запропонований посібник містить прикладні задачі, згруповані по основних темах і призначений для використання вчителями при підготовці до уроків у 5 - 11 класах.
Запропонований посібник містить прикладні задачі, згруповані по основних темах і призначений для використання вчителями при підготовці до уроків у 5 - 11 класах.
Розвиток соціальної компетентності особистості учня через призму естетичного ...Светлана Олейник
Аннотация: В статье рассматривается развитие социальных компетентностей личности ученика через призму эстетического воспитания как способа, который дает возможность прививать интерес к математике; уделяется внимание нетрадиционным подходам творческого развития учеников на уроках и в неурочное время, пути и методы реализации эстетического потенциала математики как части искусства; показывает эстетическое воспитательное влияние математики на культурное развитие учеников.
мир та злагода – основна умова існування землі та людстваСветлана Олейник
Земля моя рідна – це моя Україна! Разом с тобою, моя земле, ми сильні і щасливі. Бути свідками, учасниками подій, що відбулися протягом двох тисячоліть і розповідати про це своїм нащадкам – велика відповідальність. Час розкидання каміння минув, пора збирати його. Тож не пошкодуймо для цього ні сил, ні душевних щедрот. Пам’ятаймо, що відродження народної духовності – одна з найважливіших умов становлення українського народу як нації.
Регіональний центр євроатлантичної інтеграції України, що діє при відділі документів із гуманітарних, технічних та природничих наук, підготував віртуальну виставку «Допомога НАТО Україні».
Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...tetiana1958
29 травня 2024 року на кафедрі зоології, ентомології, фітопатології, інтегрованого захисту і карантину рослин ім. Б.М. Литвинова факультету агрономії та захисту рослин Державного біотехнологічного університету було проведено відкриту лекцію на тему «Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випробувань пестицидів: шлях до підвищення якості та надійності досліджень» від кандидата біологічних наук, виконавчого директора ГК Bionorma, директора Інституту агробіології Ірини Бровко.
Участь у заході взяли понад 70 студентів та аспірантів спеціальностей 202, 201 та 203, а також викладачі факультету та фахівці із виробництва. Тема лекції є надзвичайно актуальною для сільського господарства України і викликала жваве обговорення слухачів та багато запитань до лектора.
Дякуємо пані Ірині за приділений час, надзвичайно цікавий матеріал та особистий внесок у побудову сучасного захисту рослин у нашій країні!
«Слова і кулі». Письменники, що захищають Україну. Єлизавета Жаріковаestet13
До вашої уваги історія про українську поетку, бойову медикиню, музикантку – Єлизавету Жарікову, яка з початку повномасштабної війни росії проти України приєдналася до лав ЗСУ.
Підсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdf
Тема: Узагальнюючий урок по темі: Електричний струм у різних середовищах"
1. Фізика 11 клас № уроку: дата:
Тема: Узагальнений урок по темі: «Електричний струм у різних середовищах»
Мета: корекція і систематизація знань і вмінь з теми; розвиток логічного мислення; виховування
самостійності при виконанні завдань.
Обладнання: підручники, дидактичний матеріал.
Тип уроку: урок узагальнення та систематизації знань.
Хід уроку
І. Організаційний момент.
ІІ. Перевірка домашнього завдання. Учень біля дошки розв’язує задачу, на місцях учні перевіряють
правильність розв’язання, коментують, задають питання. Двоє учнів на першій парті готують невеличкі
повідомлення по вивченій темі.
ІІІ. Актуалізація опорних знань.
Фронтальне опитування:
1.Чим зумовлена електропровідність металів? Вільними електронами
2.Чому дорівнює сила струму в металевому I = envS
провіднику?
3.Записати формулу опору металів. R = 𝑅0 (1 + 𝛼∆𝑇)
4.Коли метали і сплави стають напівпровід - За температур, близьких до абсолют-
никами? ного нуля.
5.Які типи провідності існують у напівпро- Електронна, діркова.
відників?
6.Наведіть приклади напівпровідників. Діод, транзистор, терморезистори,
фоторезистори.
7.Сформулюйте перший закон Фарадея. Маса речовини, яка виділяється на
одному електроді, пропорційна кіль-
кості електрики, яка проходить крізь
електроліт m = kq =
1
𝑒𝑁 𝐴
∙
𝑀
𝑛
q
8.Який розряд наз. несамостійним? Розряд, який зникає після припинення
дії іонізатора.
9.Який розряд наз. самостійним? Коли йони й електрони утворюються
внаслідок йонізації електронним уда-
ром, термоелектронної емісії.
IV. Повідомлення теми і мети уроку.
1. Розв’язування задач.
Зб.Г: 14.21.
Легірування германію акцепторною домішкою (індієм) набагато збільшує концентрацію дірок. Як при
цьому змінюється концентрація вільних електронів?
Розв’язання.
Кількість вільних електронів, яка утворюється кожної секунди, після легірування практично не
змінюється (вона визначається температурою напівпровідника). А ось ймовірність «загибелі» вільного
електрона в результаті рекомбінації при зустрічі з діркою різко зростає – дірок стало набагато більше. З
цього випливає, що динамічна рівновага між процесами народження й загибелі вільних електронів
досягається тепер при значно меншій концентрації вільних електронів.
Задача № 1. Учень біля дошки.
Послідовно з резистором, що має опір 10 Ом, приєднали термістор, який за звичайних умов має опір 20
Ом. Як зміниться сила струму в колі, якщо у результаті нагрівання опір термістора збільшився у 2 рази?
2. Дано: Розв’язання.
𝑅1 = 10 Oм Закон Ома для ділянки кола
𝑅2 = 20 Ом 𝐼1 =
𝑈
𝑅1+𝑅2
; 𝐼2 =
𝑈
𝑅1+2𝑅2
;
𝐼1
𝐼2
=
𝑈
𝑅1+𝑅2
/
𝑈
𝑅1+2𝑅2
=
𝑅1+2𝑅2
𝑅1+𝑅2
;
U = const
𝐼1
𝐼2
=
10+2∙20
10+20
≈ 1, 66 (разів)
𝑅2
↑
= 2𝑅2 = 40 Ом
𝐼1
𝐼2
- ? Відповідь: сила струму зменшилася у 1,66 разів.
Задача № 2. Самостійно.
Фоторезистор, який у темряві має опір 2,5 кОм, увімкнено послідовно з резистором, що має опір 5 кОм.
Коли фоторезистор освітили, сила струму в колі зросла у 4 рази при незмінній напрузі. Визначте опір
освітленого резистора.
Дано: СІ Розв’язання.
𝑅1 = 2,5 кОм 2, 5∙ 103
Ом 𝐼1 =
𝑈
𝑅1 +𝑅2
; 𝐼2 =
𝑈
𝑅1
↑
+𝑅2
; 4𝐼1 =
𝑈
𝑅1
↑
+𝑅2
;
𝑅2 = 5 kОм 5∙ 103
Ом U = 𝐼1 (𝑅1 + 𝑅2); U = 4𝐼1 ( 𝑅1
↑
+ 𝑅2);
𝐼2 = 4 𝐼1 𝐼1 (𝑅1 + 𝑅2) = 4𝐼1 ( 𝑅1
↑
+ 𝑅2);
U = const 𝑅1 + 𝑅2 = 4𝑅1
↑
+ 4𝑅2; 4𝑅1
↑
= 3𝑅2 - 𝑅1;
𝑅1
↑
- ? 𝑅1
↑
=
3𝑅2 − 𝑅1
4
; 𝑅1
↑
=
3∙5∙103
4
= 3,125 (Ом)
Відповідь: 𝑅1
↑
= 3,125 Ом.
Взаємоконтроль.
Задача № 3. Колективна робота.
У телевізійному кінескопі прискорюючи анодна напруга 16 кВ, а відстань від А до Е становить 30 см. За
який час електрони проходять цю відстань?
Дано: CI Розв’язання.
U = 16 kB 16 ∙ 103
B 𝑊𝑘 =
𝑚 𝑒 𝑣2
2
; eU =
𝑚 𝑒 𝑣2
2
; v = √
2𝑒𝑈
𝑚 𝑒
; 𝑡2=
𝑆2
𝑣
=
𝑆2
√
2𝑒𝑈
𝑚 𝑒
;
𝑆2= 30 см 3 ∙ 10−1
м 𝑡2=
3 ∙ 10−1
√
2∙1,6∙10−19∙16∙103∙
9,1∙ 10−31
= 4 ∙ 10−9
(с); 𝑡2=
м
√
Кл ∙В
кг
= с.
𝑚 𝑒= 9,1 ∙ 10−31
кл
е = 1,6 ∙ 10−19
Кл Відповідь: 𝑡2 = 4 нс.
𝑡2 -?
2. Робота з підручником: прочитати Висновки на сторінці 277.
3. Робота в групах: Сласти сінквейн по темі «Електричний струм у різних середовищах».
Струм
Електричний, швидкий
Обчислюють, застосовують, використовують
В побуті, на підприємстві
За законом Ома.
V. Підведення підсумків уроку. Оцінювання знань учнів.
VІ. Домашнє завдання: Зб.Г: 9.33, підготуватися до к.р., повторити основні поняття з теми
«Електричний струм у різних середовищах».