1) Rancangan pengajaran harian ini membincangkan pelajaran matematik tentang penambahan nilai wang hingga RM100 untuk murid kelas 2.
2) Aktiviti yang dicadangkan termasuklah permainan membeli-belah, mengenal pasti mata wang, dan menyelesaikan soalan penambahan nilai wang.
3) Murid akan diberi latihan menyelesaikan soalan secara berpasangan dan berkumpulan untuk menguji pemahaman konsep penambahan nilai w
Rancangan pengajaran harian matematik tahun 5Ismi Huda
Rangkuman rencana pengajaran harian matematika tahun 5 tentang ukuran panjang dalam 3 kalimat:
Rencana ini membahas pembelajaran tentang hubungan antara meter dan kilometer, di mana siswa akan belajar mengkonversi antara kedua satuan panjang tersebut dan memahami bahwa 1000 meter sama dengan 1 kilometer melalui berbagai aktivitas interaktif seperti cerita dan permainan kelompok.
This document contains a daily lesson plan for a mathematics class on improper fractions. It includes:
- Details of the class such as subject, date, time, number of students.
- The learning objectives which are to understand and work with improper fractions.
- A three step plan involving introducing the topic through a video, explaining it using cakes, and then applying it through worksheets.
- Teaching aids used such as video clips, cakes, and worksheets.
- Safety instructions and moral/social values of sharing are also covered.
Rangkuman dokumen tersebut adalah:
Rangkaian pengajaran dan pembelajaran mingguan untuk pelajar Farah Najwa binti Asri yang meliputi aktiviti rutin pagi, modul bertema, tunjang, dan refleksi untuk empat hari pengajaran berkaitan tema alam hidupan tumbuhan.
1) Rancangan pengajaran harian ini membincangkan pelajaran matematik tentang penambahan nilai wang hingga RM100 untuk murid kelas 2.
2) Aktiviti yang dicadangkan termasuklah permainan membeli-belah, mengenal pasti mata wang, dan menyelesaikan soalan penambahan nilai wang.
3) Murid akan diberi latihan menyelesaikan soalan secara berpasangan dan berkumpulan untuk menguji pemahaman konsep penambahan nilai w
Rancangan pengajaran harian matematik tahun 5Ismi Huda
Rangkuman rencana pengajaran harian matematika tahun 5 tentang ukuran panjang dalam 3 kalimat:
Rencana ini membahas pembelajaran tentang hubungan antara meter dan kilometer, di mana siswa akan belajar mengkonversi antara kedua satuan panjang tersebut dan memahami bahwa 1000 meter sama dengan 1 kilometer melalui berbagai aktivitas interaktif seperti cerita dan permainan kelompok.
This document contains a daily lesson plan for a mathematics class on improper fractions. It includes:
- Details of the class such as subject, date, time, number of students.
- The learning objectives which are to understand and work with improper fractions.
- A three step plan involving introducing the topic through a video, explaining it using cakes, and then applying it through worksheets.
- Teaching aids used such as video clips, cakes, and worksheets.
- Safety instructions and moral/social values of sharing are also covered.
Rangkuman dokumen tersebut adalah:
Rangkaian pengajaran dan pembelajaran mingguan untuk pelajar Farah Najwa binti Asri yang meliputi aktiviti rutin pagi, modul bertema, tunjang, dan refleksi untuk empat hari pengajaran berkaitan tema alam hidupan tumbuhan.
1. RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
Mata Pelajaran : BahasaMelayu
Tahun : 4 Integriti
BilanganMurid : 30 Orang
Tarikh : 05 Mac 2012
Hari : Isnin
Masa : 9.30 – 10.30 pagi (1 jam)
Tema : Yang BaikJadiTeladan
Tajuk : Monyet yang Pintar
HasilPembelajaran:
FokusUtama:.
2.1 Berceritadenganmenggunakan kata, frasa, ayatsertasebutandanintonasi
yangbetul, jelasdanteratur.
Aras 3
i. Mempersembahkanceritadengansebutandanintonasidanpenghayatan
yangsesuai.
FokusSampingan:
11.3 Mengulaskaryabukansastera yang mudahsecaraumumdariaspektema, dan
persoalan, watakdanperwatakan, nilaidanpengajarandangayabahasa.
Aras 1
i. Mengecamwatak yang terdapatdalamteks.
ii. Mengenalpastiperwatakan yang terdapatdalamteks.
Objektif :Padaakhirpengajarandanpembelajaranini,diharapmuriddapat;
a. menyampaikan dialogdengansebutandanintonasi yang betul.
b. menyatakan 4 watakdanperwatakan yang terdapatdalamkaryatersebut
secaralisandanbertulis.
c. mengenalpasti 5 simpulanbahasa yang terdapatdalampetikandengan
betul.
2. SistemBahasa : Ayatmajmuk
SimpulanBahasa
PengisianKurikulum :
a.KemahiranBernilaiTambah (KBT) :
1. Kaedah-kaedahpengajarandanpembelajaran
a. Kaedahpembelajarankecerdasanpelbagai
i. Verbal linguistik
ii. Interpersonal – soaljawab
b. KaedahPembelajaranKontekstual
c. KaedahPembelajaranKoperatif
d. KaedahPembelajaranKonstruktivisme
b.NilaiMurni : Baikhati
Keberanian
Keinsafan
c.Ilmu : Kesusasteraan
d.PeraturanSosiobudaya: Hidupbermasyarakat
Bahan Bantu Mengajar: Komputerriba, CD rakaman, kertassebak, petikan, topeng
haiwan
PengetahuanSediaAda : - Muridtelahmengetahuitentangcerita ‘Monyet yang
Pintar’ keranatelahpunmempelajarinyadalam
Pelajaran yang lalu.
LANGKAH/ ISI PELAJARAN AKTIVITI PENGAJARAN CATATAN
MASA DAN PEMBELAJARAN
Set Induksi Memperdengarkanbu 1. Guru BBM :KomputerRiba,
(5 minit ) nyi: memintamuridmendengarraka CD rakaman
-suasanahutan man yang dimainkan. KBT :
-suaramonyet 2. Guru KemahiranBerfikir –
3. -suarasinga bersoaljawabdenganmuridtent Menghubungkaitkan
Contohsoalan: angbunyi-bunyi yang
Apakahbunyi diperdengarkan.
yang
kamudengar?
Dimanakahsua
ra-
suaraitubolehk
itadengari?
Langkah 1 Watak- 1. Guru Murid-
(10 Minit ) watakdalamcerita: memberikanpetikancerita‘ muridtelahpunmemb
Monyet yang Pintar’ acacerita yang sama
Singa
kepadaseorangmuridbertujuan (padapelajaran yang
Monyet
mengimbaskembalicerita yang lalu).
Arnab
pernahdidengar. .
Kijang Kaedah:
kambing 2. Guru -
memintamuridtersebutmembac KecerdasanPelbagai
akanpetikanitudenganjelassem –
entaramurid-murid lain Verbal lingustik
mendengarnyadenganteliti. - kaedah
konstruktivisme
3. Guru
membahagikanmuridkepada 5
kumpulan.
Setiapkumpulandimintamembu
kabukutekscerita ‘Monyet yang
Pintar’ mukasurat 130 dan
131.
4.
Setiapkumpulandiberitugasme
4. ncari dialog yang
diucapkanolehsatuwatakdalam
cerita. Contohnya: kumpulan 1
mencari dialog yang
diucapkanolehsinga.
Langkah 2 BorangPengurusanG 1. Guru BBM: Topeng
(10 minit ) rafik memberikansatutopenghaiwan Haiwan
(rujuklampiran 2) kepadasetiapkumpulan.
2. Guru
KBT:
memintawakilsetiapkumpulan
KemahiranBerfikir-
melakonkan dialog
Menjana idea
dengansebutandanintonasi
Menghubungkait
yang
betulsambilmemakaitopeng.
Kaedah
3. Kumpulan yang mempunyai Kecerdasanpelbagai
dialog - Verbal linguistik
lebihdarisatuakanmenggilirkan
ahlikumpulannyauntukmembac Kaedah
a dialog. konstruktivisme
Langkah 3 Contohsoalan: 1. Guru memaparkan 4 dialog BBM: BahanPower
(10 minit) a.Siapakah yang yang terpilihpadaskrin. Point, Borang
mengucapkan dialog Pengurusan
2. Guru
itu? grafik
bersoaljawabdenganmuridberk
b.Bagaimanakahperw
aitan dialog yang ditunjukkan.
atakannya? KBT:
c. KemahiranBerfikir-
Apakahcontohbagime Menjana idea
5. mbuktikanhaiwanitug
anas? Kecerdasanpelbagai
d. Apakahwatak yang - Verbal linguistik
disukaidalamceritater Kaedah
sebut? konstruktivisme
Langkah 4 Simpulanbahasa: 1. Guru BBM: kertassebak,
(20 minit) carijalan - memintasetiapkumpulanmeng Bahan Power
berikhtiarmeny enalpastisimpulanbahasa yang Point
elesaikansesu terdapatdalampetikandanmenc
atuperkara arimaksudnya..Muridmenulis di
naikdarah- ataskertassebak yang
terlalumarah diberikan.
berimuka –
2.
memanjakan
Muridmemberijawapankepada
adahati –
maknasimpulanbahasa yang
mempunyaikei
ditemui.
nginan
adajalan – 3. Guru
adacaramenye memaparkansimpulanbahasad
lesaikansesuat anmaksud yang
uperkara betulpadaskrinsambilahlisetiap
kumpulanmenandajawapanma
sing-masing.
4. Guru
kemudiannyamemintamuridme
nyenaraikan 10
simpulanbahasa yang
menggunakan kata ‘hati’
secarakumpulandalamtempoh
masa 3 minit
6. 5. Kumpulan yang
berjayamenyenaraikannyadala
mtempohmasa yang
ditetapkanakandiberiganjaran.
Penutup 1. Guru
(5 minit) merumuskanisipelajarandannil
ai-nilaimurni yang
harusadapadasetiapmuridberd
asarkancerita.