1
Урок №____ 9А клас 1 група ________________
2 група ________________
9Б клас 1 група ________________
2 група ________________
Тема:Алгоритмиопрацювання табличних величин. Інструктаж з БЖД
Цілі:
 навчальна:познайомитиучнів з особливостями опрацювання
табличних величин;
 розвивальна: розвиватилогічне мислення; формувати вміння діяти
за інструкцією, планувати своюдіяльність, аналізувати i робитивисновки;
 виховна: виховувати інформаційну культуру учнів, уважність,
акуратність, дисциплінованість.
Тип уроку: засвоєння новихзнань;
Хід уроку
І. Організаційний етап
 привітання
 перевірка присутніх
 перевірка готовностіучнів до уроку
ІІ. Перевірка домашньогозавдання
1. Виконання тестових завдань
(http://nikolay.in.ua/do-uroku/perevirka-znan/104-
osnovi-programuvannya/709-opratsyuvannya-
tablichnikh-velichin-osnovni-ponyattya-
seredovishche-classtime)
2. Перевірка виконання 2 задач (пересланих по E-
mail)
ІІІ. Оголошеннятеми та мети уроку . Мотиваціянавчальної
діяльності
На сьогоднішньомууроціви дізнаєтесь :
 Які основніалгоритми можна використовуватидля опрацювання
табличних величин
IV. Вивченнянового матеріалу
Як можна опрацьовувати табличні величини?
2
1. Довжина списку.
Для визначення довжинисписку в Python, можна використатифункцію len():
Використовуючидану функцію, ми можемо тепер звернутися до останнього
елементу списку, чого раніше не могли зробити. Для визначення індексу
останнього елементу, достатньо від довжинисписку відняти 1:
2. Заміна значень
Для заміни значення в списку, достатньо звернутися до потрібного елемента за
його індексом та присвоїтийомунового значення, за наступною структурою:
назва_списку[індекс_елемента]=нове_значення
3. Видалення значень
Для видалення значень списку за його індексом, можна використатиоператор
del:
del назва_списку[індекс_елемента]
Видаляти елементи спискуможна не лише за індексом, а і за значенням. Для
цього використовується метод remove():
назва_списку.remove(значення)
3
Як видно з прикладу, зі списку було видалено лише перше значення 45, а інший
елемент з таким самим значенням залишився.
4. Застосування циклу for
З циклом for ми знайомились у 8 класі. Основнаконструкція має наступний
вигляд:
for i in назва_списку:
дії
тут, i – змінна елемента списку.
Використовуючиданий цикл, можна, наприклад, вивести елементи списку на
екран у будь-якомувигляді:
5. Генерування списку
Для задання списку, який міститиме лише вказані елементи з певного числового
проміжку, можна скористатися вжевідомою вам функцією range() в наступному
форматі:
назва_списку=range(початкове_значення, кінцеве_значення, крок)
Окрім стандартної конструкції for, можна використовуватиі спрощенуїї
структуру, наприклад для надання нових значень всім елементам списку:
4
V. Інструктаж з ТБ
VI. Засвоєнняновихзнань, формуваннявмінь
Використовуючимовупрограмування Python, створитипрограмидля
розв’язування наступних задач:
1. Маємо цілочисельний список, програмазамінює всі елементи даного
списку на протилежні за знаком.
2. Маємо цілочисельний список. Програмазамінює всі його елементи на
їх квадрати та виводить їх на екран.
3. Маємо цілочисельний список, який вводиться користувачем, програма
виводить на екран трійку чисел: корінь елемента списку (округлений
до десятих), сам елемент списку та його квадрат через тире. Кожна
нова трійка повинна виводитися з нового рядка.
Приклади розв’язування задач:
1.
2.
3.
Приклад роботипрограмидо задачі№3:
5
VІІ. Підсумки уроку
Рефлексія
 Що ми навчились на уроці
 Що виявилось занадтоважким
VІІI. Домашнєзавдання
1. Опрацювати конспект уроку.
2. Створити програмидля розв’язування наступнихзадач:
 На вході маємо цілочисельний список, який заповнюється
користувачем. Програма виводить на екран таблицю чотири числа
через дві крапки: елемент списку, квадрат даного елемента, куб
даного елемента та значення протилежне йому за знаком. Кожні
чотричисла виводятьсяз нового рядка.
 На вході маємо список заповнений числами від 0 до 20 включно.
Користувач вводить одне ціле число, а програма виводить на екран
стовпчикстепенів цього числа у форматі a**i=k.
6
Тексти задач відправити на перевірку, використовуючи E-mail.
IХ. Оцінюванняроботи учнів з урахуванням оцінок за тестування.

Less25

  • 1.
    1 Урок №____ 9Аклас 1 група ________________ 2 група ________________ 9Б клас 1 група ________________ 2 група ________________ Тема:Алгоритмиопрацювання табличних величин. Інструктаж з БЖД Цілі:  навчальна:познайомитиучнів з особливостями опрацювання табличних величин;  розвивальна: розвиватилогічне мислення; формувати вміння діяти за інструкцією, планувати своюдіяльність, аналізувати i робитивисновки;  виховна: виховувати інформаційну культуру учнів, уважність, акуратність, дисциплінованість. Тип уроку: засвоєння новихзнань; Хід уроку І. Організаційний етап  привітання  перевірка присутніх  перевірка готовностіучнів до уроку ІІ. Перевірка домашньогозавдання 1. Виконання тестових завдань (http://nikolay.in.ua/do-uroku/perevirka-znan/104- osnovi-programuvannya/709-opratsyuvannya- tablichnikh-velichin-osnovni-ponyattya- seredovishche-classtime) 2. Перевірка виконання 2 задач (пересланих по E- mail) ІІІ. Оголошеннятеми та мети уроку . Мотиваціянавчальної діяльності На сьогоднішньомууроціви дізнаєтесь :  Які основніалгоритми можна використовуватидля опрацювання табличних величин IV. Вивченнянового матеріалу Як можна опрацьовувати табличні величини?
  • 2.
    2 1. Довжина списку. Длявизначення довжинисписку в Python, можна використатифункцію len(): Використовуючидану функцію, ми можемо тепер звернутися до останнього елементу списку, чого раніше не могли зробити. Для визначення індексу останнього елементу, достатньо від довжинисписку відняти 1: 2. Заміна значень Для заміни значення в списку, достатньо звернутися до потрібного елемента за його індексом та присвоїтийомунового значення, за наступною структурою: назва_списку[індекс_елемента]=нове_значення 3. Видалення значень Для видалення значень списку за його індексом, можна використатиоператор del: del назва_списку[індекс_елемента] Видаляти елементи спискуможна не лише за індексом, а і за значенням. Для цього використовується метод remove(): назва_списку.remove(значення)
  • 3.
    3 Як видно зприкладу, зі списку було видалено лише перше значення 45, а інший елемент з таким самим значенням залишився. 4. Застосування циклу for З циклом for ми знайомились у 8 класі. Основнаконструкція має наступний вигляд: for i in назва_списку: дії тут, i – змінна елемента списку. Використовуючиданий цикл, можна, наприклад, вивести елементи списку на екран у будь-якомувигляді: 5. Генерування списку Для задання списку, який міститиме лише вказані елементи з певного числового проміжку, можна скористатися вжевідомою вам функцією range() в наступному форматі: назва_списку=range(початкове_значення, кінцеве_значення, крок) Окрім стандартної конструкції for, можна використовуватиі спрощенуїї структуру, наприклад для надання нових значень всім елементам списку:
  • 4.
    4 V. Інструктаж зТБ VI. Засвоєнняновихзнань, формуваннявмінь Використовуючимовупрограмування Python, створитипрограмидля розв’язування наступних задач: 1. Маємо цілочисельний список, програмазамінює всі елементи даного списку на протилежні за знаком. 2. Маємо цілочисельний список. Програмазамінює всі його елементи на їх квадрати та виводить їх на екран. 3. Маємо цілочисельний список, який вводиться користувачем, програма виводить на екран трійку чисел: корінь елемента списку (округлений до десятих), сам елемент списку та його квадрат через тире. Кожна нова трійка повинна виводитися з нового рядка. Приклади розв’язування задач: 1. 2. 3. Приклад роботипрограмидо задачі№3:
  • 5.
    5 VІІ. Підсумки уроку Рефлексія Що ми навчились на уроці  Що виявилось занадтоважким VІІI. Домашнєзавдання 1. Опрацювати конспект уроку. 2. Створити програмидля розв’язування наступнихзадач:  На вході маємо цілочисельний список, який заповнюється користувачем. Програма виводить на екран таблицю чотири числа через дві крапки: елемент списку, квадрат даного елемента, куб даного елемента та значення протилежне йому за знаком. Кожні чотричисла виводятьсяз нового рядка.  На вході маємо список заповнений числами від 0 до 20 включно. Користувач вводить одне ціле число, а програма виводить на екран стовпчикстепенів цього числа у форматі a**i=k.
  • 6.
    6 Тексти задач відправитина перевірку, використовуючи E-mail. IХ. Оцінюванняроботи учнів з урахуванням оцінок за тестування.