2. RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
PEND. KESENIAN -TAHUN 1
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
PEND. KESENIANK TAHUN 1
MINGGU 4
TARIKH 10/4/2023 MASA 1.10 - 2.10 PTG
HARI Isnin KELAS 1 CEMERLANG
TEMA Selamat Kembali ke sekolah
TAJUK Kelas ceria murid gembira
ASPIRASI MURID Etika dan Kerohanian
OBJEKTIF KRITERIA KEJAYAAN
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran , murid dapat :
1. Menyenarikan ciri-ciri kelas yang ceria.
Murid dapat :
1. Menyenaraikan sekurang-kurangnya 5 ciri-ciri kelas yang ceria
AKTIVITI PERMULAAN ( SET INDUKSI )
1. Murid bersoal jawab dengan guru tentang tahap kesihatan masing-masing.
2. Murid dan guru bersoal jawab bertanya khabar antara satu sama lain.
AKTIVITI UTAMA ( AKTIVITI )
1. Murid diberi pengenalan mengenai program Kelas Ceria Murid Gembira.
2. Murid menyatakan dan menyenaraikan ciri-ciri kelas yang ceria dan menarik.
3. Murid bersoal jawab dengan guru tentang perkara yang dibincangkan. Create Something (Bina Sesuatu)
4. Murid di arahkan oleh guru bergotong-royong untuk membersihkan dan menceriakan kelas.
5. Murid dibahagikan kepada beberapa kumpulan mengikut tugas masing-masing.
6. Murid bersama-sama guru dengan penuh semangat laksanakan tugas yang diberikan oleh guru. Personal Action Plan (Pelan
Tindakan Peribadi)
7. Murid dipilih secara rawak untuk menyatakan apakah rasionalnya kita Bersama-sama membersihkan daan menceriakan kelas.
8. Murid bersoal jawab dengan guru dan melakukan aktiviti KBAT seterusnya yang dirancang oleh guru. ( KBAT)
9. Murid lain memberi respon serta mengumpulkan maklumat yang diperolehi.
10. Murid laksanakan aktiviti mewarna/ menyanyi/ persembaahan kumpulan.
AKTIVITI PENUTUP ( PENUTUP )
1. Murid merumuskan isi pelajaran dan aktiviti yang di laksanakan sepanjang hari pertama persekolahan dengan bimbingan guru.
STRATEGI PdP Pembelajaran Konstektual PAK-21 Copy Me (Tirulah Saya)
EMK : ILMU
&PENDEKATAN
BERTEMA
Pendidikan Moral PENILAIAN P&P Hasil Kerja Murid
PENILAIAN
TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6
TINDAKAN
SUSULAN MURID
Pengukuhan Murid diberikan lembaran kerja untuk pengukuhan.
REFLEKSI Pada akhir pengajaran;
31/36orang murid telah mencapai objektif pembelajaran yang ditetapkan 5 orang murid yang tidak menguasai
objektif pembelajaran akan diberi bimbingan pada pdp yang akan datang.
3. RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
PEND. KESENIAN -TAHUN 1
Minggu 4 Tarikh 10.4.2023 Hari Isnin
Kelas 2 CERDIK Masa 2.10 - 3.10 PTG Kehadiran
Bidang
Pembelajaran
Nombor Dan Operasi Tajuk 1. Nombor hingga 1 000
Standard Kandungan Standard Pembelajaran
1.4 Nilai tempat. 1.4.2 Mencerakin sebarang nombor mengikut nilai tempat dan nilai digit.
Objektif
Pada akhir sesi pembelajaran, sebilangan besar murid dapat:
1. Mencerakin sekurang-kurangnya 2 nombor mengikut nilai tempat dan nilai digit.
2. Mencerakin dan menulis sekurang-kurangnya 2 nombor mengikut nilai digit dengan betul.
Rangka Pengajaran dan Pembelajaran
Aktiviti
Pemula
Cerakin Nombor (Buku Teks: 16-17)
1. Murid bersoal jawab berdasarkan tajuk dengan bimbingan guru.
2. Murid mendengar penerangan guru tentang objektif pelajaran dan kriteria kejayaan yang harus dicapai serta kaitannya
dengan tajuk pelajaran
Aktiviti
Utama
3. Murid mendengar penerangan guru tentang isi kandungan/pengajaran.
4. Murid menjalankan aktivti secara terkawal dengan bimbingan guru.
Murid mencerakinkan nombor dengan mengasingkan nombor mengikut nilai tempat atau nilai digitnya.
Murid melakukan aktiviti permainan menggunakan kad nombor dan kad cerakin untuk pengukuhan.
5. Murid melengkapkan latihan berdasarkan tajuk yang telah dibincangkan (Buku Aktiviti: 10-11)
Aktiviti
Penutup
6. Murid menjawab kuiz mudah bagi mengimbas kembali apa yang telah dipelajari. (Cuba Jawab – Buku teks m/s 17)
7. Murid mendengar guru membuat kesimpulan dan rumusan daripada keseluruhan pembelajaran hari ini..
Bahan Bantu Mengajar Pentaksiran dan Penilaian
Buku teks, buku aktiviti Pentaksiran Secara Bertulis
Buku aktiviti
REFLEKSI Pada akhir pengajaran;
32/38 orang murid telah mencapai objektif pembelajaran yang ditetapkan 6 orang murid yang tidak menguasai
objektif pembelajaran akan diberi bimbingan pada pdp yang akan datang.
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
PEND. KESENIAN -TAHUN 1
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
PEND. KESENIANK TAHUN 1
MINGGU 4 TARIKH 10/4/2023 MASA 4.30 - 5.30 PTG
4. HARI Isnin KELAS 1 CERDAS
TEMA Selamat Kembali ke sekolah
TAJUK Kelas ceria murid gembira
ASPIRASI MURID Etika dan Kerohanian
OBJEKTIF KRITERIA KEJAYAAN
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran , murid dapat :
2. Menyenarikan ciri-ciri kelas yang ceria.
Murid dapat :
2. Menyenaraikan sekurang-kurangnya 5 ciri-ciri kelas yang ceria
AKTIVITI PERMULAAN ( SET INDUKSI )
3. Murid bersoal jawab dengan guru tentang tahap kesihatan masing-masing.
4. Murid dan guru bersoal jawab bertanya khabar antara satu sama lain.
AKTIVITI UTAMA ( AKTIVITI )
11. Murid diberi pengenalan mengenai program Kelas Ceria Murid Gembira.
12. Murid menyatakan dan menyenaraikan ciri-ciri kelas yang ceria dan menarik.
13. Murid bersoal jawab dengan guru tentang perkara yang dibincangkan. Create Something (Bina Sesuatu)
14. Murid di arahkan oleh guru bergotong-royong untuk membersihkan dan menceriakan kelas.
15. Murid dibahagikan kepada beberapa kumpulan mengikut tugas masing-masing.
16. Murid bersama-sama guru dengan penuh semangat laksanakan tugas yang diberikan oleh guru. Personal Action Plan (Pelan
Tindakan Peribadi)
17. Murid dipilih secara rawak untuk menyatakan apakah rasionalnya kita Bersama-sama membersihkan daan menceriakan kelas.
18. Murid bersoal jawab dengan guru dan melakukan aktiviti KBAT seterusnya yang dirancang oleh guru. ( KBAT)
19. Murid lain memberi respon serta mengumpulkan maklumat yang diperolehi.
20. Murid laksanakan aktiviti mewarna/ menyanyi/ persembaahan kumpulan.
AKTIVITI PENUTUP ( PENUTUP )
2. Murid merumuskan isi pelajaran dan aktiviti yang di laksanakan sepanjang hari pertama persekolahan dengan bimbingan guru.
STRATEGI PdP Pembelajaran Konstektual PAK-21 Copy Me (Tirulah Saya)
EMK : ILMU
&PENDEKATAN
BERTEMA
Pendidikan Moral PENILAIAN P&P Hasil Kerja Murid
PENILAIAN
TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6
TINDAKAN
SUSULAN MURID
Pengukuhan Murid diberikan lembaran kerja untuk pengukuhan.
REFLEKSI Pada akhir pengajaran;
25/30 orang murid telah mencapai objektif pembelajaran yang ditetapkan 5 orang murid yang tidak menguasai
objektif pembelajaran akan diberi bimbingan pada pdp yang akan datang.
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN MATEMATIK
TAHUN 2
Minggu 4 Tarikh 11.4.2023 Hari Selasa
Kelas
2
CEMERLANG
Masa
1.10 - 2.10 PTG
Kehadiran
Bidang
Pembelajaran
Nombor Dan Operasi Tajuk 1. Nombor hingga 1 000
Standard Kandungan Standard Pembelajaran
1.4 Nilai tempat. 1.4.2 Mencerakin sebarang nombor mengikut nilai tempat dan nilai digit.
Objektif
Pada akhir sesi pembelajaran, sebilangan besar murid dapat:
5. 3. Mencerakin sekurang-kurangnya 2 nombor mengikut nilai tempat dan nilai digit.
4. Mencerakin dan menulis sekurang-kurangnya 2 nombor mengikut nilai digit dengan betul.
Rangka Pengajaran dan Pembelajaran
Aktiviti
Pemula
Cerakin Nombor (Buku Teks: 16-17)
8. Murid bersoal jawab berdasarkan tajuk dengan bimbingan guru.
9. Murid mendengar penerangan guru tentang objektif pelajaran dan kriteria kejayaan yang harus dicapai serta kaitannya
dengan tajuk pelajaran
Aktiviti
Utama
10. Murid mendengar penerangan guru tentang isi kandungan/pengajaran.
11. Murid menjalankan aktivti secara terkawal dengan bimbingan guru.
Murid mencerakinkan nombor dengan mengasingkan nombor mengikut nilai tempat atau nilai digitnya.
Murid melakukan aktiviti permainan menggunakan kad nombor dan kad cerakin untuk pengukuhan.
12. Murid melengkapkan latihan berdasarkan tajuk yang telah dibincangkan (Buku Aktiviti: 10-11)
Aktiviti
Penutup
13. Murid menjawab kuiz mudah bagi mengimbas kembali apa yang telah dipelajari. (Cuba Jawab – Buku teks m/s 17)
14. Murid mendengar guru membuat kesimpulan dan rumusan daripada keseluruhan pembelajaran hari ini..
Bahan Bantu Mengajar Pentaksiran dan Penilaian
Buku teks, buku aktiviti Pentaksiran Secara Bertulis
Buku aktiviti
REFLEKSI Pada akhir pengajaran;
31/37 orang murid telah mencapai objektif pembelajaran yang ditetapkan 6 orang murid yang tidak menguasai
objektif pembelajaran akan diberi bimbingan pada pdp yang akan datang.
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN SAINS
TAHUN 2
Minggu 4 Tarikh 11.4.2023 Hari Selasa
Kelas
2 CERDIK
Masa
2.10 - 3.10 PTG
3.30 - 4.00 PTG
Kehadiran
Tema Inkuiri Dalam Sains Tajuk 1. Kemahiran Saintifik
Standard Kandungan Standard Pembelajaran
1.1 Kemahiran Proses Sains 1.1.3 Mengukur dan menggunakan nombor
Objektif Pembelajaran
Pada akhir sesi pembelajaran, sebilangan besar murid dapat:
6. 1. Mengukur menggunakan sekurang-kurangnya 2 alat dan unit piawai yang sesuai dengan teknik yang betul.
Rangka Pengajaran dan Pembelajaran
Aktiviti
Pemula
Mengukur dan Menggunakan Nombor (Buku Teks: 8-10)
1. Murid bersoal jawab berdasarkan tajuk dengan bimbingan guru.
2. Murid mendengar penerangan guru tentang objektif pelajaran dan kriteria kejayaan yang harus dicapai serta kaitannya
dengan tajuk pelajaran
Aktiviti
Utama
3. Murid mendengar penerangan guru is kandungan/pengajaran
4. Murid memahami konsep kemahiran mengukur dan menggunakan nombor dengan bimbingan guru.
Saya Uji – Berapakah Ukur Lilit Kepala Saya (Buku Teks: 7)
5. Murid menjalankan aktiviti berpasangan: Saya Uji – Berapakah Ukur Lilit Kepala Saya secara terkawal dengan
bimbingan guru.
Murid memgukur lilit kepala rakan mereka.
Murid merekodkan maklumat dalam jadual.
Murid kongsi hasil pemerhatian dengan rakan.
6. Murid melengkapkan Latihan berdasarkan tajuk yang telah dibincangkan. (Buku Aktiviti: 5-6)
Aktiviti
Penutup
7. Murid menjawab kuiz mudah bagi mengimbas kembali apa yang telah dipelajari.
8. Murid mendengar guru membuat kesimpulan dan rumusan daripada keseluruhan pembelajaran hari ini
Bahan Bantu Mengajar Pentaksiran dan Penilaian
Buku aktiviti, borang pemerhatian
Pentaksiran Secara Bertulis
Buku aktiviti
REFLEKSI Pada akhir pengajaran;
31/38 orang murid telah mencapai objektif pembelajaran yang ditetapkan 7 orang murid yang tidak menguasai
objektif pembelajaran akan diberi bimbingan pada pdp yang akan datang.
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN MATEMATIK
TAHUN 2
Minggu 4 Tarikh 11.4.2023 Hari Selasa
Kelas
2
CEMERLANG
Masa
5.00 - 6.00 PTG
Kehadiran
Bidang
Pembelajaran
Nombor Dan Operasi Tajuk 1. Nombor hingga 1 000
Standard Kandungan Standard Pembelajaran
1.1 Nilai Nombor. 1.1.2 Menentukan nilai nombor hingga 1000:
(iii) Membandingkan nilai dua nombor.
Objektif
Pada akhir sesi pembelajaran, sebilangan besar murid dapat:
7. 1. Membandingkan sekurang-kurangnya 2 nilai dua nombor.
2. Menulis sekurang-kurangnya 2 perbandingan nilai dua nombor dengan betul.
Rangka Pengajaran dan Pembelajaran
Aktiviti
Pemula
Banding Nombor (Buku Teks: 18-21)
1. Murid bersoal jawab berdasarkan tajuk dengan bimbingan guru.
2. Murid mendengar penerangan guru tentang objektif pelajaran dan kriteria kejayaan yang harus dicapai serta kaitannya
dengan tajuk pelajaran
Aktiviti
Utama
3. Murid mendengar penerangan guru tentang isi kandungan/pengajaran.
4. Murid menjalankan aktiviti secara terkawal dengan bimbingan guru.
Murid melakukan aktiviti membanding dua nombor menggunakan perwakilan.
Murid memahami membanding nombor bermula daripada nilai tempat terbesar.
Pelbagaikan nombor bagi mengukuhkan pemahaman.
5. Murid melengkapkan latihan berdasarkan tajuk yang telah dibincangkan.. (Buku Aktiviti: 12-13)
Aktiviti
Penutup
6. Murid menjawab kuiz mudah bagi mengimbas kembali apa yang telah dipelajari. (Cuba Jawab – Buku teks m/s 19)
7. Murid mendengar guru membuat kesimpulan dan rumusan daripada keseluruhan pembelajaran hari ini.
Bahan Bantu Mengajar Pentaksiran dan Penilaian
Buku teks, buku aktiviti Pentaksiran Secara Bertulis
Buku aktiviti
REFLEKSI Pada akhir pengajaran;
33/37 orang murid telah mencapai objektif pembelajaran yang ditetapkan 4 orang murid yang tidak menguasai
objektif pembelajaran akan diberi bimbingan pada pdp yang akan datang.
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN MATEMATIK
TAHUN 2
Minggu 4 Tarikh 11.4.2023 Hari Rabu
Kelas 2 CERDAS Masa 3.30 - 4.30 PTG Kehadiran
Bidang
Pembelajaran
Nombor Dan Operasi Tajuk 1. Nombor hingga 1 000
Standard Kandungan Standard Pembelajaran
1.4 Nilai tempat. 1.4.2 Mencerakin sebarang nombor mengikut nilai tempat dan nilai digit.
Objektif
Pada akhir sesi pembelajaran, sebilangan besar murid dapat:
5. Mencerakin sekurang-kurangnya 2 nombor mengikut nilai tempat dan nilai digit.
6. Mencerakin dan menulis sekurang-kurangnya 2 nombor mengikut nilai digit dengan betul.
Rangka Pengajaran dan Pembelajaran
Aktiviti
Pemula
Cerakin Nombor (Buku Teks: 16-17)
15. Murid bersoal jawab berdasarkan tajuk dengan bimbingan guru.
16. Murid mendengar penerangan guru tentang objektif pelajaran dan kriteria kejayaan yang harus dicapai serta kaitannya
dengan tajuk pelajaran
8. Aktiviti
Utama
17. Murid mendengar penerangan guru tentang isi kandungan/pengajaran.
18. Murid menjalankan aktivti secara terkawal dengan bimbingan guru.
Murid mencerakinkan nombor dengan mengasingkan nombor mengikut nilai tempat atau nilai digitnya.
Murid melakukan aktiviti permainan menggunakan kad nombor dan kad cerakin untuk pengukuhan.
19. Murid melengkapkan latihan berdasarkan tajuk yang telah dibincangkan (Buku Aktiviti: 10-11)
Aktiviti
Penutup
20. Murid menjawab kuiz mudah bagi mengimbas kembali apa yang telah dipelajari. (Cuba Jawab – Buku teks m/s 17)
21. Murid mendengar guru membuat kesimpulan dan rumusan daripada keseluruhan pembelajaran hari ini..
Bahan Bantu Mengajar Pentaksiran dan Penilaian
Buku teks, buku aktiviti Pentaksiran Secara Bertulis
Buku aktiviti
REFLEKSI Pada akhir pengajaran;
31/36 orang murid telah mencapai objektif pembelajaran yang ditetapkan 5 orang murid yang tidak menguasai
objektif pembelajaran akan diberi bimbingan pada pdp yang akan datang.
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN MATEMATIK
TAHUN 2
Minggu 4 Tarikh 12.4.2023 Hari Rabu
Kelas
2
CEMERLANG
Masa
5.30 - 6.00 PTG
Kehadiran
Bidang
Pembelajaran
Nombor Dan Operasi Tajuk 1. Nombor hingga 1 000
Standard Kandungan Standard Pembelajaran
1.4 Nilai tempat. 1.4.2 Mencerakin sebarang nombor mengikut nilai tempat dan nilai digit.
Objektif
Pada akhir sesi pembelajaran, sebilangan besar murid dapat:
1. Mencerakin sekurang-kurangnya 2 nombor mengikut nilai tempat dan nilai digit.
2. Mencerakin dan menulis sekurang-kurangnya 2 nombor mengikut nilai digit dengan betul.
Rangka Pengajaran dan Pembelajaran
Aktiviti
Pemula
Nilai Nombor (Buku Teks: 8-12)
1. Murid bersoal jawab berdasarkan tajuk dengan bimbingan guru.
2. Murid mendengar penerangan guru tentang objektif pelajaran dan kriteria kejayaan yang harus dicapai serta kaitannya
dengan tajuk pelajaran.
9. Aktiviti
Utama
3. Murid diedarkan dengan lembaran kerja yang mengandungi soalan-soalan latihan berkaitan standard pembelajaran di atas.
4. Murid menyelesaikan soalan-soalan latihan dengan pemantauan dan bimbingan guru.
5. Murid dan guru membincangkan jawapan bagi soalan-soalan yang telah diselesaikan.
Aktiviti
Penutup
6. Murid menjawab kuiz mudah bagi mengimbas kembali apa yang telah dipelajari.
7. Murid mendengar guru membuat kesimpulan dan rumusan daripada keseluruhan pembelajaran hari ini.
Bahan Bantu Mengajar Pentaksiran dan Penilaian
Buku teks, buku aktiviti, lembaran kerja Pentaksiran Secara Bertulis
Buku aktiviti
REFLEKSI Pada akhir pengajaran;
33/37 orang murid telah mencapai objektif pembelajaran yang ditetapkan 4 orang murid yang tidak menguasai
objektif pembelajaran akan diberi bimbingan pada pdp yang akan datang.
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN SAINS
TAHUN 2
Minggu 4 Tarikh 13.4.2023 Hari Khamis
Kelas
2
CEMERLANG
Masa
2.10 - 3.10 PTG
4.30 - 5.00 PTG
Kehadiran
Tema Inkuiri Dalam Sains Tajuk 1. Kemahiran Saintifik
Standard Kandungan Standard Pembelajaran
1.1 Kemahiran Proses Sains 1.1.3 Mengukur dan menggunakan nombor
Objektif Pembelajaran
Pada akhir sesi pembelajaran, sebilangan besar murid dapat:
1. Mengukur menggunakan sekurang-kurangnya 2 alat dan unit piawai yang sesuai dengan teknik yang betul.
Rangka Pengajaran dan Pembelajaran
Aktiviti
Pemula
Mengukur dan Menggunakan Nombor (Buku Teks: 8-10)
1. Murid bersoal jawab berdasarkan tajuk dengan bimbingan guru.
2. Murid mendengar penerangan guru tentang objektif pelajaran dan kriteria kejayaan yang harus dicapai serta kaitannya
dengan tajuk pelajaran
Aktiviti
Utama
3. Murid mendengar penerangan guru is kandungan/pengajaran
4. Murid memahami konsep kemahiran mengukur dan menggunakan nombor dengan bimbingan guru.
Saya Uji – Berapakah Ukur Lilit Kepala Saya (Buku Teks: 7)
5. Murid menjalankan aktiviti berpasangan: Saya Uji – Berapakah Ukur Lilit Kepala Saya secara terkawal dengan
bimbingan guru.
Murid memgukur lilit kepala rakan mereka.
Murid merekodkan maklumat dalam jadual.
10. Murid kongsi hasil pemerhatian dengan rakan.
6. Murid melengkapkan Latihan berdasarkan tajuk yang telah dibincangkan. (Buku Aktiviti: 5-6)
Aktiviti
Penutup
7. Murid menjawab kuiz mudah bagi mengimbas kembali apa yang telah dipelajari.
8. Murid mendengar guru membuat kesimpulan dan rumusan daripada keseluruhan pembelajaran hari ini
Bahan Bantu Mengajar Pentaksiran dan Penilaian
Buku aktiviti, borang pemerhatian
Pentaksiran Secara Bertulis
Buku aktiviti
REFLEKSI Pada akhir pengajaran;
33/37 orang murid telah mencapai objektif pembelajaran yang ditetapkan 4 orang murid yang tidak menguasai
objektif pembelajaran akan diberi bimbingan pada pdp yang akan datang.
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN MATEMATIK
TAHUN 2
Minggu 4 Tarikh 13.4.2023 Hari Khamis
Kelas 2 CERDIK Masa 3.40 - 4.40 PTG Kehadiran
Bidang
Pembelajaran
Nombor Dan Operasi Tajuk 1. Nombor hingga 1 000
Standard Kandungan Standard Pembelajaran
1.4 Nilai tempat. 1.4.2 Mencerakin sebarang nombor mengikut nilai tempat dan nilai digit.
Objektif
Pada akhir sesi pembelajaran, sebilangan besar murid dapat:
1. Mencerakin sekurang-kurangnya 2 nombor mengikut nilai tempat dan nilai digit.
2. Mencerakin dan menulis sekurang-kurangnya 2 nombor mengikut nilai digit dengan betul.
Rangka Pengajaran dan Pembelajaran
Aktiviti
Pemula
Cerakin Nombor (Buku Teks: 16-17)
1. Murid bersoal jawab berdasarkan tajuk dengan bimbingan guru.
2. Murid mendengar penerangan guru tentang objektif pelajaran dan kriteria kejayaan yang harus dicapai serta kaitannya
dengan tajuk pelajaran
Aktiviti
Utama
3. Murid mendengar penerangan guru tentang isi kandungan/pengajaran.
4. Murid menjalankan aktivti secara terkawal dengan bimbingan guru.
Murid mencerakinkan nombor dengan mengasingkan nombor mengikut nilai tempat atau nilai digitnya.
Murid melakukan aktiviti permainan menggunakan kad nombor dan kad cerakin untuk pengukuhan.
5. Murid melengkapkan latihan berdasarkan tajuk yang telah dibincangkan (Buku Aktiviti: 10-11)
Aktiviti
Penutup
6. Murid menjawab kuiz mudah bagi mengimbas kembali apa yang telah dipelajari. (Cuba Jawab – Buku teks m/s 17)
7. Murid mendengar guru membuat kesimpulan dan rumusan daripada keseluruhan pembelajaran hari ini..
Bahan Bantu Mengajar Pentaksiran dan Penilaian
Buku teks, buku aktiviti Pentaksiran Secara Bertulis
Buku aktiviti
11. REFLEKSI Pada akhir pengajaran;
33/38 orang murid telah mencapai objektif pembelajaran yang ditetapkan 5 orang murid yang tidak menguasai
objektif pembelajaran akan diberi bimbingan pada pdp yang akan datang.
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN MATEMATIK
TAHUN 2
Minggu 4 Tarikh 14.4.2023 Hari Jumaat
Kelas 2 CERDIK Masa 5.30 - 6.00 PTG Kehadiran
Bidang
Pembelajaran
Nombor Dan Operasi Tajuk 1. Nombor hingga 1 000
Standard Kandungan Standard Pembelajaran
1.4 Nilai tempat. 1.4.2 Mencerakin sebarang nombor mengikut nilai tempat dan nilai digit.
Objektif
Pada akhir sesi pembelajaran, sebilangan besar murid dapat:
3. Mencerakin sekurang-kurangnya 2 nombor mengikut nilai tempat dan nilai digit.
4. Mencerakin dan menulis sekurang-kurangnya 2 nombor mengikut nilai digit dengan betul.
Rangka Pengajaran dan Pembelajaran
Aktiviti
Pemula
Nilai Nombor (Buku Teks: 8-12)
8. Murid bersoal jawab berdasarkan tajuk dengan bimbingan guru.
9. Murid mendengar penerangan guru tentang objektif pelajaran dan kriteria kejayaan yang harus dicapai serta kaitannya
dengan tajuk pelajaran.
Aktiviti
Utama
10. Murid diedarkan dengan lembaran kerja yang mengandungi soalan-soalan latihan berkaitan standard pembelajaran di atas.
11. Murid menyelesaikan soalan-soalan latihan dengan pemantauan dan bimbingan guru.
12. Murid dan guru membincangkan jawapan bagi soalan-soalan yang telah diselesaikan.
Aktiviti
Penutup
13. Murid menjawab kuiz mudah bagi mengimbas kembali apa yang telah dipelajari.
14. Murid mendengar guru membuat kesimpulan dan rumusan daripada keseluruhan pembelajaran hari ini.
Bahan Bantu Mengajar Pentaksiran dan Penilaian
Buku teks, buku aktiviti, lembaran kerja Pentaksiran Secara Bertulis
Buku aktiviti
REFLEKSI Pada akhir pengajaran;
33/38 orang murid telah mencapai objektif pembelajaran yang ditetapkan 5 orang murid yang tidak menguasai
objektif pembelajaran akan diberi bimbingan pada pdp yang akan datang.
12. RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN MATEMATIK
TAHUN 2
Minggu 3 Tarikh 14.4.2023 Hari Jumaat
Kelas 2 CERDAS Masa 2.40 - 3.40 PTG Kehadiran
Bidang
Pembelajaran
Nombor Dan Operasi Tajuk 1. Nombor hingga 1 000
Standard Kandungan Standard Pembelajaran
1.4 Nilai tempat. 1.4.1 Menyatakan nilai tempat dan nilai digit bagi sebarang nombor.
Objektif
Pada akhir sesi pembelajaran, sebilangan besar murid dapat:
1. Menyatakan sekurang-kurangnya 2 nilai tempat dan nilai digit bagi sebarang nombor.
2. Menulis sekurang-kurangnya 2 nilai tempat dan nilai digit bagi sebarang nombor dengan betul.
Rangka Pengajaran dan Pembelajaran
Aktiviti
Pemula
Nilai Tempat dan Nilai Digit (Buku Teks: 13)
1. Murid bersoal jawab berdasarkan tajuk dengan bimbingan guru.
2. Murid mendengar penerangan guru tentang objektif pelajaran dan kriteria kejayaan yang harus dicapai serta kaitannya
dengan tajuk pelajaran
Aktiviti
Utama
3. Murid mendengar penerangan guru tentang isi kandungan/pengajaran.
4. Murid menjalankan aktiviti secara terkawal dengan bimbingan guru.
Murid memahami nilai tempat menggunakan pembilang, blok asas, dekak-dekak dan carta nilai tempat.
Murid memahami nilai tempat ialah kedudukan digit dalam sesuatu nombor.
Murid melakukan aktiviti soal jawab tentang nilai digit dengan pelbagai nombor.
5. Murid melengkapkan latihan berdasarkan tajuk yang telah dibincangkan (Buku Aktiviti: 7-9)
Aktiviti
Penutup
6. Murid menjawab kuiz mudah bagi mengimbas kembali apa yang telah dipelajari. (Cuba Jawab – Buku teks m/s 15)
7. Murid mendengar guru membuat kesimpulan dan rumusan daripada keseluruhan pembelajaran hari ini.
Bahan Bantu Mengajar Pentaksiran dan Penilaian
Buku teks, buku aktiviti Pentaksiran Secara Bertulis
Buku aktiviti
REFLEKSI Pada akhir pengajaran;
30/36 orang murid telah mencapai objektif pembelajaran yang ditetapkan 6 orang murid yang tidak menguasai
objektif pembelajaran akan diberi bimbingan pada pdp yang akan datang.