SlideShare a Scribd company logo
1 of 4
1. გაკვეთილის თემა      Taj mahali

2. სწავლების საფეხური
                        VII კლასი ინგლისური ენა და istoria.
და კლასი
3. ინტეგრირებული
საგნები
                        საგნები
                                          მასწავლებლ(ებ)ის სახელი,
მასწავლებლების                            გვარი
სახელი, გვარი           ინგლისური ენა; Ggaiane paramonova.

                        istoria.          mziaMjirkveliSvili.

4. მოსწავლეთა           25 მოსწავლე
რაოდენობა
5. განსაკუთრებული
მიდგომების
საჭიროებების მქონე   განსაკუთრებულ მიდგომას საჭიროებს ori
მოსწავლეთა რაოდენობა მოსწავლე
და პროფილი
6. გაკვეთილის           მოსწავლეები უნდა გაეცნონ taj mahals ინგლისურ
სასწავლო მიზნები        ენაზე, გაიგონ ამ კონკრეტული taZris შექმნის

(საგნების მიხედვით)     miზეზი და ისტორია. ასევე ინგლისურ ენაზე
                        შეისწავლონ მათი არქიტექტურული
                        Taviseburebani.

                            ინგლისურ ენაზევე მოიძიონ მასალები
                        ინტერნეტსა და ბიბლიოთეკებში, გაიაზრონ და
                        ისწავლონ ახალი სიტყვები და გამოთქმები ამ
                        თემატიკასთან დაკავშირებით. სათანადოდ
                        გამოიყენონ უკვე შეძენილი გრამატიკული თუ
                        ლექსიკური ცოდნის მარაგი (დროები,
                        ზედსართავები, ფრაზული გამოთქმები), შეZლონ
                        საკუთარი აზრის მკაფიოდ გამოხაtვა ინგლისურ
                        ენაზე, განმარტონ თავიაანთი შეხედულებები და
                        ემოციები ამ ნაწარმოებთან დაკავშირებით.

                               მოსწავლეებმა გაიაზრონ istoriulad
                        ღირშესანიშნავი taZris წარმოშობის mizezi . თუ
                        როგორ მყარდება გარკვეული ემოციური კავშირი
შემომქმედს, ეპოქას, გარკვეულ ისტორიულ
                       მოვლენასა და მაყურებელს შორის.

                            მოსწავლეებს ჩაამოუყალიბდეთ ჯგუფური
                       მუშაობის ჩვევები.

                              მოსწავლე მოიძიებს და ამზადებს
                       აუცილებელ სასწავლო რესურსებს და ამით ეჩვევა
                       და იძენს ლექსიკონთან, წიგნებთან და
                       კომპიუტერთან ურთიერთობის უნარ-ჩვევებს,
                       თანატოლებთან ერთად განიხილავს ოპტიმალურ
                       ვარიანtს მოცემული თემისას და მსჯელობს. ამით
                       იძენს ჯგუფურად მუშაობის უნარ-ჩვევებს,
7. ეროვნული სასწავლო
                    ვინაიდან მუშაობის დროს მათ სჭირდებათ
გეგმით განსაზღვრული გრამატიკულ სტრუქტურებში გარკვევა იყენებენ
მისაღწევი           გრამატიკულ სტრატეგიას, და ამითი ეჩვევიან ამ
შედეგი/ინდიკატორები
                    უნარ-ჩვევებს. მოსწავლე ეჩვევეა იდეების
                       ინგლისურ ენაზე გამოხატვას.

                       HH              შედეგი თვალსაჩინოა, თუ
                       მოსწავლე ჩამოთვლის და აანალიzებს რამდენიმე
                       მიზეზს, რატომ ქმნიან ადამიანები ხელოვნების
                       ნაწარმოებებს.

8. თანმიმდევრობა       მოსწავლეები წინა ინგლისური ენის
                       დაQistoriisGKK გაკვეთილზე გაეცნენ ტექსტს,
(აქტივობა და დრო)      რომელიც ეხებოდა ამ taZris ტაჯმაჰალიs შექმნის
                       ისტორიას და ღირებულებებს მოკლედ, მომდევნო
                       გაკლვეთილებზე დავალებად მიეცათ მეტი
                       ინფორმაციის მოპოვება ინგლისურ ენაზე და
                       შესაბამისად ქართულადაც.

                       ფორმა: ჯგუფური მუშაობა, მოსწავლეები
                       იყოფიან ხუთ ჯგუფად, თითოეული ჯგუფი
                       მუშაობს ცალ-ცალკე თემაზე, ბავშვებს მოაქვთ და
                       ამუშავებენ მასწავლებლის დახმარებით ტექსტს,
                       საჭიროების შემთხვევაში თარგმნიან,
                       მასწავლებლები ხსნიs და ეხმარეba ბავშვებს
ტექსტის დამუშვებaSi და შესწავლაში, ბავშვები
              ასევე სკოლის კომპიუტერული რესურსებისა და
              ლაბორანტების დახმარებით ქმნიან მუსიკალურ
              ფონს და სლაიდებს თითოეულ თემატიკაზე და
              ანთავსებენ მათ ელექტრონულ ფოსტაში.

9. შეფასება   ინგლისური ენა:

              1-4 ქულა - არ შეუძლია ჩაერთოს მუშაობაში და
              გამოიყენის ინგლისური სიტყვების მარაგი,
              ძალიან უჭირს კითხვა, წერა, თარგმანი.

              5-7 ქულა - მხოლოდ ასრულებს საშინაო
              დავალებას, წერს ცუდად, თარგმნის ნაწილობრივ,
              შეუძლია ნაწარმოების გარჩევა, არ აქვს
              არგუმენტირებული პასუხები.

              8-10 ქულა - ჩართულია ყველა საკითხში, პასუხები
              ლოგიკურია და არგუმენტირებული, საუბარი
              სრულყოფილი და დამაჯერებელი. თარგმნის,
              წერს თავისუფლად და ფაქტიურად არ უშვებს
              შecdomebs. iyenebs KK mdidar leqsikas.

              istoria:

              1-4 ქულა- ხელს უშლის გაკვეთილის
              მსვლელობას, გაკვეთილის მიმართ გამოხატავს
              ინდეფერენტულ დამოკიდებულებას.

              5-7 ქულა- ჩამოთვლის ძეგლებს, ნაწილობრივ
              ახერხებს am Zeglis warmoSobis istoriis Sesaxeb saubars.

              8-10 ქულა- ჩამოთვლის მსოფლიო
              ღირსშესანიშნავი არქიტექტურულლი ძეგლების
              წარმოშობის istorias. Kkargad icis taj mahalis istoria
              da adgilmdebareoba..თანამშრომლობს ჯგუფში
              აქტიურად.
10. საკლასო მენეჯმენტი კომპიუტერი, პროექტორი, პრინტერი,
_                    ფოტოაპარატი,

                     ინფორმაციის წყაროები (ნაბეჭდი,
საგანმანათლებლო
რესურსები            ელექტრონული და სხვა..)

                     ქართული საბჭოთა ენციკლოპედია,
                     ქსეროასლერბი.


                     ელექტრონული (კომპიუტერული) პროგრამები
                     და რესურსები

                     სლაიდები.
                     ვებგვერდები:Wikipedia.org YYYouTube.net

More Related Content

What's hot

Gakvetilis gegma
Gakvetilis gegmaGakvetilis gegma
Gakvetilis gegmajgufi8
 
ანგ.სამოდ. გაკვ. იგავის ენა
ანგ.სამოდ. გაკვ. იგავის ენაანგ.სამოდ. გაკვ. იგავის ენა
ანგ.სამოდ. გაკვ. იგავის ენაmziaegiashvili
 
ღია სამოდელო ინტეგრირებული გაკვეთილი ქართულ ენასა და ლიტერატურაში
ღია სამოდელო ინტეგრირებული გაკვეთილი ქართულ ენასა და ლიტერატურაშიღია სამოდელო ინტეგრირებული გაკვეთილი ქართულ ენასა და ლიტერატურაში
ღია სამოდელო ინტეგრირებული გაკვეთილი ქართულ ენასა და ლიტერატურაშიmzekabani2013
 
ქართველი რომანტიკოსები სამოდელო გაკვეთილის ანგარიში
ქართველი რომანტიკოსები   სამოდელო გაკვეთილის ანგარიშიქართველი რომანტიკოსები   სამოდელო გაკვეთილის ანგარიში
ქართველი რომანტიკოსები სამოდელო გაკვეთილის ანგარიშიmziaegiashvili
 
ადაპტირებული გეგმა 2
ადაპტირებული გეგმა 2ადაპტირებული გეგმა 2
ადაპტირებული გეგმა 2Khatuna Bedenashvili
 
ქართველი რომანტიკოსები სამოდელო გაკვეთილის გეგმა
ქართველი რომანტიკოსები   სამოდელო გაკვეთილის გეგმაქართველი რომანტიკოსები   სამოდელო გაკვეთილის გეგმა
ქართველი რომანტიკოსები სამოდელო გაკვეთილის გეგმაmziaegiashvili
 
ანგ.გაკვ.მოგზაურ. აფრიკაში
ანგ.გაკვ.მოგზაურ. აფრიკაშიანგ.გაკვ.მოგზაურ. აფრიკაში
ანგ.გაკვ.მოგზაურ. აფრიკაშიmziaegiashvili
 
.,,ბოშები” გაკვეთლის გეგმა
.,,ბოშები”   გაკვეთლის გეგმა.,,ბოშები”   გაკვეთლის გეგმა
.,,ბოშები” გაკვეთლის გეგმაmziaegiashvili
 
Microsoft office power point presentation
Microsoft office power point presentationMicrosoft office power point presentation
Microsoft office power point presentationshorena barbakadze
 
ინტ.გაკვ.,,ვეფხ”მსოფლიო ლიტ ში
ინტ.გაკვ.,,ვეფხ”მსოფლიო ლიტ შიინტ.გაკვ.,,ვეფხ”მსოფლიო ლიტ ში
ინტ.გაკვ.,,ვეფხ”მსოფლიო ლიტ შიmziaegiashvili
 
კარგ ქართველთა ხსოვნისათვის - სამოდელო გაკვეთილის გეგმა
კარგ ქართველთა ხსოვნისათვის  - სამოდელო გაკვეთილის გეგმაკარგ ქართველთა ხსოვნისათვის  - სამოდელო გაკვეთილის გეგმა
კარგ ქართველთა ხსოვნისათვის - სამოდელო გაკვეთილის გეგმაmziaegiashvili
 

What's hot (17)

6 klasis slaidsou
6 klasis slaidsou6 klasis slaidsou
6 klasis slaidsou
 
14
1414
14
 
Gakvetilis gegma
Gakvetilis gegmaGakvetilis gegma
Gakvetilis gegma
 
ანგ.სამოდ. გაკვ. იგავის ენა
ანგ.სამოდ. გაკვ. იგავის ენაანგ.სამოდ. გაკვ. იგავის ენა
ანგ.სამოდ. გაკვ. იგავის ენა
 
ღია სამოდელო ინტეგრირებული გაკვეთილი ქართულ ენასა და ლიტერატურაში
ღია სამოდელო ინტეგრირებული გაკვეთილი ქართულ ენასა და ლიტერატურაშიღია სამოდელო ინტეგრირებული გაკვეთილი ქართულ ენასა და ლიტერატურაში
ღია სამოდელო ინტეგრირებული გაკვეთილი ქართულ ენასა და ლიტერატურაში
 
Ix(სiv)v
Ix(სiv)vIx(სiv)v
Ix(სiv)v
 
ქართველი რომანტიკოსები სამოდელო გაკვეთილის ანგარიში
ქართველი რომანტიკოსები   სამოდელო გაკვეთილის ანგარიშიქართველი რომანტიკოსები   სამოდელო გაკვეთილის ანგარიში
ქართველი რომანტიკოსები სამოდელო გაკვეთილის ანგარიში
 
ადაპტირებული გეგმა 2
ადაპტირებული გეგმა 2ადაპტირებული გეგმა 2
ადაპტირებული გეგმა 2
 
ქართველი რომანტიკოსები სამოდელო გაკვეთილის გეგმა
ქართველი რომანტიკოსები   სამოდელო გაკვეთილის გეგმაქართველი რომანტიკოსები   სამოდელო გაკვეთილის გეგმა
ქართველი რომანტიკოსები სამოდელო გაკვეთილის გეგმა
 
ანგ.გაკვ.მოგზაურ. აფრიკაში
ანგ.გაკვ.მოგზაურ. აფრიკაშიანგ.გაკვ.მოგზაურ. აფრიკაში
ანგ.გაკვ.მოგზაურ. აფრიკაში
 
.,,ბოშები” გაკვეთლის გეგმა
.,,ბოშები”   გაკვეთლის გეგმა.,,ბოშები”   გაკვეთლის გეგმა
.,,ბოშები” გაკვეთლის გეგმა
 
Microsoft office power point presentation
Microsoft office power point presentationMicrosoft office power point presentation
Microsoft office power point presentation
 
ინტ.გაკვ.,,ვეფხ”მსოფლიო ლიტ ში
ინტ.გაკვ.,,ვეფხ”მსოფლიო ლიტ შიინტ.გაკვ.,,ვეფხ”მსოფლიო ლიტ ში
ინტ.გაკვ.,,ვეფხ”მსოფლიო ლიტ ში
 
X(სv)vi
X(სv)viX(სv)vi
X(სv)vi
 
7 8 kl slaidsou
7 8 kl slaidsou7 8 kl slaidsou
7 8 kl slaidsou
 
10 კლ.თემატური
10 კლ.თემატური10 კლ.თემატური
10 კლ.თემატური
 
კარგ ქართველთა ხსოვნისათვის - სამოდელო გაკვეთილის გეგმა
კარგ ქართველთა ხსოვნისათვის  - სამოდელო გაკვეთილის გეგმაკარგ ქართველთა ხსოვნისათვის  - სამოდელო გაკვეთილის გეგმა
კარგ ქართველთა ხსოვნისათვის - სამოდელო გაკვეთილის გეგმა
 

Viewers also liked

Viewers also liked (20)

H0.2b Line Symmetry2
H0.2b Line Symmetry2H0.2b Line Symmetry2
H0.2b Line Symmetry2
 
CirculacióN
CirculacióNCirculacióN
CirculacióN
 
RELAX MUSIC! HAVE A NICE WEEKEND!!
RELAX  MUSIC!  HAVE A NICE WEEKEND!!RELAX  MUSIC!  HAVE A NICE WEEKEND!!
RELAX MUSIC! HAVE A NICE WEEKEND!!
 
Automotive Life Style Photography by Don Johnston
Automotive Life Style Photography by Don JohnstonAutomotive Life Style Photography by Don Johnston
Automotive Life Style Photography by Don Johnston
 
中心彩车
中心彩车中心彩车
中心彩车
 
Beethoven
BeethovenBeethoven
Beethoven
 
Post click marketing
Post click marketingPost click marketing
Post click marketing
 
Os MúSculos
Os MúSculosOs MúSculos
Os MúSculos
 
Math 3.4
Math 3.4Math 3.4
Math 3.4
 
EL SANTO CÁLIZ
EL SANTO CÁLIZEL SANTO CÁLIZ
EL SANTO CÁLIZ
 
y
yy
y
 
Diversity
DiversityDiversity
Diversity
 
Berlin1939
Berlin1939Berlin1939
Berlin1939
 
FCSarch 24 Catherdal of Saints Peter & Paul, Philadelphia
FCSarch 24 Catherdal of Saints Peter & Paul, PhiladelphiaFCSarch 24 Catherdal of Saints Peter & Paul, Philadelphia
FCSarch 24 Catherdal of Saints Peter & Paul, Philadelphia
 
The Woman
The WomanThe Woman
The Woman
 
All about me
All about meAll about me
All about me
 
Diversity
DiversityDiversity
Diversity
 
Iubesc deci exist
Iubesc deci existIubesc deci exist
Iubesc deci exist
 
enisleo
enisleoenisleo
enisleo
 
Climate hazards Feedback--your opportunity to reply.
Climate hazards Feedback--your opportunity to reply.Climate hazards Feedback--your opportunity to reply.
Climate hazards Feedback--your opportunity to reply.
 

Similar to Gegma Taj Mahalisa

ინტ.გაკვ.,,ვეფხ”მსოფლიო ლიტ ში
ინტ.გაკვ.,,ვეფხ”მსოფლიო ლიტ შიინტ.გაკვ.,,ვეფხ”მსოფლიო ლიტ ში
ინტ.გაკვ.,,ვეფხ”მსოფლიო ლიტ შიmziaegiashvili
 
ინტ.გაკვ.,,ვეფხ”მსოფლიო ლიტ ში
ინტ.გაკვ.,,ვეფხ”მსოფლიო ლიტ შიინტ.გაკვ.,,ვეფხ”მსოფლიო ლიტ ში
ინტ.გაკვ.,,ვეფხ”მსოფლიო ლიტ შიmziaegiashvili
 
ინტეგრირებული გაკვეთილი
ინტეგრირებული გაკვეთილიინტეგრირებული გაკვეთილი
ინტეგრირებული გაკვეთილიMaia Siradze
 
მეორე ეროვნული კონფერენციის რეფლექსია
მეორე ეროვნული კონფერენციის  რეფლექსიამეორე ეროვნული კონფერენციის  რეფლექსია
მეორე ეროვნული კონფერენციის რეფლექსიაMaia Siradze
 
ანგარიში ინტეგრირებული გაკვეთილის
ანგარიში ინტეგრირებული გაკვეთილისანგარიში ინტეგრირებული გაკვეთილის
ანგარიში ინტეგრირებული გაკვეთილისMaia Siradze
 
ინტეგრირებული გაკვეთილის გეგმა
ინტეგრირებული გაკვეთილის გეგმაინტეგრირებული გაკვეთილის გეგმა
ინტეგრირებული გაკვეთილის გეგმაMaia Siradze
 
ვეფხისტყაოსნის თარგმანის პრობლემისათვის
ვეფხისტყაოსნის თარგმანის პრობლემისათვისვეფხისტყაოსნის თარგმანის პრობლემისათვის
ვეფხისტყაოსნის თარგმანის პრობლემისათვისXatuna Dzneladze
 
ჩემი პროექტი
ჩემი პროექტიჩემი პროექტი
ჩემი პროექტიkavjaradze17
 
პროექტი
პროექტიპროექტი
პროექტიteagurgenidze
 
პროექტი
პროექტიპროექტი
პროექტიteagurgenidze
 
ანგარიში აჭარის პედაგოგთა მეორე კონფერენციაში მონაწილეობის
ანგარიში აჭარის პედაგოგთა მეორე კონფერენციაში მონაწილეობისანგარიში აჭარის პედაგოგთა მეორე კონფერენციაში მონაწილეობის
ანგარიში აჭარის პედაგოგთა მეორე კონფერენციაში მონაწილეობისMaia Siradze
 
სასწავლო პროექტის ჩემი გეგმა
სასწავლო პროექტის ჩემი გეგმასასწავლო პროექტის ჩემი გეგმა
სასწავლო პროექტის ჩემი გეგმაnunukailuridze60
 

Similar to Gegma Taj Mahalisa (20)

ინტ.გაკვ.,,ვეფხ”მსოფლიო ლიტ ში
ინტ.გაკვ.,,ვეფხ”მსოფლიო ლიტ შიინტ.გაკვ.,,ვეფხ”მსოფლიო ლიტ ში
ინტ.გაკვ.,,ვეფხ”მსოფლიო ლიტ ში
 
ინტ.გაკვ.,,ვეფხ”მსოფლიო ლიტ ში
ინტ.გაკვ.,,ვეფხ”მსოფლიო ლიტ შიინტ.გაკვ.,,ვეფხ”მსოფლიო ლიტ ში
ინტ.გაკვ.,,ვეფხ”მსოფლიო ლიტ ში
 
ინტეგრირებული გაკვეთილი
ინტეგრირებული გაკვეთილიინტეგრირებული გაკვეთილი
ინტეგრირებული გაკვეთილი
 
მეორე ეროვნული კონფერენციის რეფლექსია
მეორე ეროვნული კონფერენციის  რეფლექსიამეორე ეროვნული კონფერენციის  რეფლექსია
მეორე ეროვნული კონფერენციის რეფლექსია
 
ანგარიში ინტეგრირებული გაკვეთილის
ანგარიში ინტეგრირებული გაკვეთილისანგარიში ინტეგრირებული გაკვეთილის
ანგარიში ინტეგრირებული გაკვეთილის
 
Thematic plans
Thematic plans Thematic plans
Thematic plans
 
Unit plan template
Unit plan templateUnit plan template
Unit plan template
 
ინტეგრირებული გაკვეთილის გეგმა
ინტეგრირებული გაკვეთილის გეგმაინტეგრირებული გაკვეთილის გეგმა
ინტეგრირებული გაკვეთილის გეგმა
 
ვეფხისტყაოსნის თარგმანის პრობლემისათვის
ვეფხისტყაოსნის თარგმანის პრობლემისათვისვეფხისტყაოსნის თარგმანის პრობლემისათვის
ვეფხისტყაოსნის თარგმანის პრობლემისათვის
 
Unit plan template
Unit plan templateUnit plan template
Unit plan template
 
X(სv)vi
X(სv)viX(სv)vi
X(სv)vi
 
ჩემი პროექტი
ჩემი პროექტიჩემი პროექტი
ჩემი პროექტი
 
პროექტის გეგმა სრული
პროექტის გეგმა სრულიპროექტის გეგმა სრული
პროექტის გეგმა სრული
 
6 klasis slaidsou
6 klasis slaidsou6 klasis slaidsou
6 klasis slaidsou
 
Irma gureshidze
Irma gureshidzeIrma gureshidze
Irma gureshidze
 
პროექტი
პროექტიპროექტი
პროექტი
 
პროექტი
პროექტიპროექტი
პროექტი
 
პროექტი
პროექტიპროექტი
პროექტი
 
ანგარიში აჭარის პედაგოგთა მეორე კონფერენციაში მონაწილეობის
ანგარიში აჭარის პედაგოგთა მეორე კონფერენციაში მონაწილეობისანგარიში აჭარის პედაგოგთა მეორე კონფერენციაში მონაწილეობის
ანგარიში აჭარის პედაგოგთა მეორე კონფერენციაში მონაწილეობის
 
სასწავლო პროექტის ჩემი გეგმა
სასწავლო პროექტის ჩემი გეგმასასწავლო პროექტის ჩემი გეგმა
სასწავლო პროექტის ჩემი გეგმა
 

More from treningigori2

E:\Ii Donis Treningi\Iv Dge\Prez
E:\Ii Donis Treningi\Iv Dge\PrezE:\Ii Donis Treningi\Iv Dge\Prez
E:\Ii Donis Treningi\Iv Dge\Preztreningigori2
 
თექის ნივთები ყოფა ცხოვრებაში
თექის ნივთები ყოფა ცხოვრებაშითექის ნივთები ყოფა ცხოვრებაში
თექის ნივთები ყოფა ცხოვრებაშიtreningigori2
 
ხათუნა თაყაძე
ხათუნა თაყაძეხათუნა თაყაძე
ხათუნა თაყაძეtreningigori2
 
პრეზენტაცია
პრეზენტაციაპრეზენტაცია
პრეზენტაციაtreningigori2
 
ილია ჭავჭავაძე
ილია ჭავჭავაძეილია ჭავჭავაძე
ილია ჭავჭავაძეtreningigori2
 
Goriprezentacia Mzia Pavliashvili 65.Ppt90
Goriprezentacia Mzia Pavliashvili 65.Ppt90Goriprezentacia Mzia Pavliashvili 65.Ppt90
Goriprezentacia Mzia Pavliashvili 65.Ppt90treningigori2
 

More from treningigori2 (20)

E:\Ii Donis Treningi\Iv Dge\Prez
E:\Ii Donis Treningi\Iv Dge\PrezE:\Ii Donis Treningi\Iv Dge\Prez
E:\Ii Donis Treningi\Iv Dge\Prez
 
თექის ნივთები ყოფა ცხოვრებაში
თექის ნივთები ყოფა ცხოვრებაშითექის ნივთები ყოფა ცხოვრებაში
თექის ნივთები ყოფა ცხოვრებაში
 
elene betlemishvili
elene betlemishvilielene betlemishvili
elene betlemishvili
 
Merina Babunashvili
Merina BabunashviliMerina Babunashvili
Merina Babunashvili
 
Merina Babunashvili
Merina BabunashviliMerina Babunashvili
Merina Babunashvili
 
Natia Gabroshvili
Natia GabroshviliNatia Gabroshvili
Natia Gabroshvili
 
Presentation1
Presentation1Presentation1
Presentation1
 
Xatuna Muradeli
Xatuna MuradeliXatuna Muradeli
Xatuna Muradeli
 
Ia Xomasuridze
Ia XomasuridzeIa Xomasuridze
Ia Xomasuridze
 
Nino Gognadze
Nino GognadzeNino Gognadze
Nino Gognadze
 
Sofo Jambrishvili
Sofo JambrishviliSofo Jambrishvili
Sofo Jambrishvili
 
Meri.Iakobashvili
Meri.IakobashviliMeri.Iakobashvili
Meri.Iakobashvili
 
Gaiane Inauri
Gaiane InauriGaiane Inauri
Gaiane Inauri
 
ხათუნა თაყაძე
ხათუნა თაყაძეხათუნა თაყაძე
ხათუნა თაყაძე
 
Tamar Remishvili
Tamar RemishviliTamar Remishvili
Tamar Remishvili
 
lela tsurtsumia
lela tsurtsumialela tsurtsumia
lela tsurtsumia
 
პრეზენტაცია
პრეზენტაციაპრეზენტაცია
პრეზენტაცია
 
ილია ჭავჭავაძე
ილია ჭავჭავაძეილია ჭავჭავაძე
ილია ჭავჭავაძე
 
Goriprezentacia Mzia Pavliashvili 65.Ppt90
Goriprezentacia Mzia Pavliashvili 65.Ppt90Goriprezentacia Mzia Pavliashvili 65.Ppt90
Goriprezentacia Mzia Pavliashvili 65.Ppt90
 
nana lomidze
nana lomidzenana lomidze
nana lomidze
 

Gegma Taj Mahalisa

  • 1. 1. გაკვეთილის თემა Taj mahali 2. სწავლების საფეხური VII კლასი ინგლისური ენა და istoria. და კლასი 3. ინტეგრირებული საგნები საგნები მასწავლებლ(ებ)ის სახელი, მასწავლებლების გვარი სახელი, გვარი ინგლისური ენა; Ggaiane paramonova. istoria. mziaMjirkveliSvili. 4. მოსწავლეთა 25 მოსწავლე რაოდენობა 5. განსაკუთრებული მიდგომების საჭიროებების მქონე განსაკუთრებულ მიდგომას საჭიროებს ori მოსწავლეთა რაოდენობა მოსწავლე და პროფილი 6. გაკვეთილის მოსწავლეები უნდა გაეცნონ taj mahals ინგლისურ სასწავლო მიზნები ენაზე, გაიგონ ამ კონკრეტული taZris შექმნის (საგნების მიხედვით) miზეზი და ისტორია. ასევე ინგლისურ ენაზე შეისწავლონ მათი არქიტექტურული Taviseburebani. ინგლისურ ენაზევე მოიძიონ მასალები ინტერნეტსა და ბიბლიოთეკებში, გაიაზრონ და ისწავლონ ახალი სიტყვები და გამოთქმები ამ თემატიკასთან დაკავშირებით. სათანადოდ გამოიყენონ უკვე შეძენილი გრამატიკული თუ ლექსიკური ცოდნის მარაგი (დროები, ზედსართავები, ფრაზული გამოთქმები), შეZლონ საკუთარი აზრის მკაფიოდ გამოხაtვა ინგლისურ ენაზე, განმარტონ თავიაანთი შეხედულებები და ემოციები ამ ნაწარმოებთან დაკავშირებით. მოსწავლეებმა გაიაზრონ istoriulad ღირშესანიშნავი taZris წარმოშობის mizezi . თუ როგორ მყარდება გარკვეული ემოციური კავშირი
  • 2. შემომქმედს, ეპოქას, გარკვეულ ისტორიულ მოვლენასა და მაყურებელს შორის. მოსწავლეებს ჩაამოუყალიბდეთ ჯგუფური მუშაობის ჩვევები. მოსწავლე მოიძიებს და ამზადებს აუცილებელ სასწავლო რესურსებს და ამით ეჩვევა და იძენს ლექსიკონთან, წიგნებთან და კომპიუტერთან ურთიერთობის უნარ-ჩვევებს, თანატოლებთან ერთად განიხილავს ოპტიმალურ ვარიანtს მოცემული თემისას და მსჯელობს. ამით იძენს ჯგუფურად მუშაობის უნარ-ჩვევებს, 7. ეროვნული სასწავლო ვინაიდან მუშაობის დროს მათ სჭირდებათ გეგმით განსაზღვრული გრამატიკულ სტრუქტურებში გარკვევა იყენებენ მისაღწევი გრამატიკულ სტრატეგიას, და ამითი ეჩვევიან ამ შედეგი/ინდიკატორები უნარ-ჩვევებს. მოსწავლე ეჩვევეა იდეების ინგლისურ ენაზე გამოხატვას. HH შედეგი თვალსაჩინოა, თუ მოსწავლე ჩამოთვლის და აანალიzებს რამდენიმე მიზეზს, რატომ ქმნიან ადამიანები ხელოვნების ნაწარმოებებს. 8. თანმიმდევრობა მოსწავლეები წინა ინგლისური ენის დაQistoriisGKK გაკვეთილზე გაეცნენ ტექსტს, (აქტივობა და დრო) რომელიც ეხებოდა ამ taZris ტაჯმაჰალიs შექმნის ისტორიას და ღირებულებებს მოკლედ, მომდევნო გაკლვეთილებზე დავალებად მიეცათ მეტი ინფორმაციის მოპოვება ინგლისურ ენაზე და შესაბამისად ქართულადაც. ფორმა: ჯგუფური მუშაობა, მოსწავლეები იყოფიან ხუთ ჯგუფად, თითოეული ჯგუფი მუშაობს ცალ-ცალკე თემაზე, ბავშვებს მოაქვთ და ამუშავებენ მასწავლებლის დახმარებით ტექსტს, საჭიროების შემთხვევაში თარგმნიან, მასწავლებლები ხსნიs და ეხმარეba ბავშვებს
  • 3. ტექსტის დამუშვებaSi და შესწავლაში, ბავშვები ასევე სკოლის კომპიუტერული რესურსებისა და ლაბორანტების დახმარებით ქმნიან მუსიკალურ ფონს და სლაიდებს თითოეულ თემატიკაზე და ანთავსებენ მათ ელექტრონულ ფოსტაში. 9. შეფასება ინგლისური ენა: 1-4 ქულა - არ შეუძლია ჩაერთოს მუშაობაში და გამოიყენის ინგლისური სიტყვების მარაგი, ძალიან უჭირს კითხვა, წერა, თარგმანი. 5-7 ქულა - მხოლოდ ასრულებს საშინაო დავალებას, წერს ცუდად, თარგმნის ნაწილობრივ, შეუძლია ნაწარმოების გარჩევა, არ აქვს არგუმენტირებული პასუხები. 8-10 ქულა - ჩართულია ყველა საკითხში, პასუხები ლოგიკურია და არგუმენტირებული, საუბარი სრულყოფილი და დამაჯერებელი. თარგმნის, წერს თავისუფლად და ფაქტიურად არ უშვებს შecdomebs. iyenebs KK mdidar leqsikas. istoria: 1-4 ქულა- ხელს უშლის გაკვეთილის მსვლელობას, გაკვეთილის მიმართ გამოხატავს ინდეფერენტულ დამოკიდებულებას. 5-7 ქულა- ჩამოთვლის ძეგლებს, ნაწილობრივ ახერხებს am Zeglis warmoSobis istoriis Sesaxeb saubars. 8-10 ქულა- ჩამოთვლის მსოფლიო ღირსშესანიშნავი არქიტექტურულლი ძეგლების წარმოშობის istorias. Kkargad icis taj mahalis istoria da adgilmdebareoba..თანამშრომლობს ჯგუფში აქტიურად.
  • 4. 10. საკლასო მენეჯმენტი კომპიუტერი, პროექტორი, პრინტერი, _ ფოტოაპარატი, ინფორმაციის წყაროები (ნაბეჭდი, საგანმანათლებლო რესურსები ელექტრონული და სხვა..) ქართული საბჭოთა ენციკლოპედია, ქსეროასლერბი. ელექტრონული (კომპიუტერული) პროგრამები და რესურსები სლაიდები. ვებგვერდები:Wikipedia.org YYYouTube.net