SlideShare a Scribd company logo
Név: Ficzere Szabolcs                                                  Neptunkód: EEB0WU



I. Alapadatok:

Ideje: 2012 október 19.
Iskola típusa: Árpád Vezér Úti Általános és Szakiskola
Osztály: 1 osztály.
Tantárgy: Fejlesztő foglalkozás
Téma, témakör: Általános képesség fejlesztés.
Óra típusa: Fejlesztő óra.
Elsajátítandó fogalmak jegyzéke: Babzsák, labdadobás, tánc.

II. Fejlesztési célok:
Tudjon a gyerek sarkon járni, lábujjhegyen járni. Megtanulja mit jelent a babzsák fogalma.
Elsajátítsa a labdadobás különböző módjait. Megtanulja hogyan kell táncolni. A gyerek meg
tudja nevezni saját testrészeit. Színezés segítségével finommotorikáját fejlesszük. A hangok
kimondásával hozzájáruljunk beszéde fejlődéséhez.

III. Módszerek alkalmazott munkaformák:
Differenciált munka, csoport munka, egyéni munka, tanári magyarázat.

IV. Források, eszközök:

Különböző méretű labdák, körkötél, babzsák, feladatlapok, a játékhoz textil zsák, és
tisztálkodáshoz használt eszközök (fogkefe, pohár, szappan stb).

V.    Felhasznált irodalom:

Perlai Rezsőné dr.: Óvodáskor fejlesztő játékai.

Porkolábné dr. Balogh Katalin: Kudarc nélkül az iskolában.

Szakácsné Kupeczki Éva: Kukucskáló – Készség fejlesztő feladatgyűjtemény.

Dr. Tóthszőllősyné Varga Tünde: Mozgásfejlesztés az óvodában.

http://www.fejlesztoklapja.hu

http://fejlesztok.hu/
Név: Ficzere Szabolcs                                                Neptunkód: EEB0WU



            A foglalkozás menete                            A fejlesztés iránya

   1. A járás:                                   Nagymozgás fejlesztés (járás futás):
         - Járjatok sarkon csípőre tartással!      - Testséma fejlesztés.
         - Majd járjatok lábujjon magas            - Testrészekre koncentrálás
             tartással, s majd váltakozva!             (lábujj, sarok, csípő).
         - Járás körön kívül menetirányban,      Alaklátás fejlesztése a kör bemozgásával.
             a babzsákot szorítsátok a
             testetekhez két kézzel.
         - Jelre megállás, a babzsák átadása
             egyik kézből a másikba!

   2. Futás:                                     Nagymozgás fejlesztés.
          - Fussatok a körön kívül.
      Jelre:                                     Finommotorika fejlesztése az eszköz
          - Befutás a körbe, s a babszákot       megfogásával, és elejtésével.
             emeljétek a fejetek fölé (esik az
             eső).
          - Forduljatok felém (süt a nap).
          - Fussatok a babzsák vállatokon        Verbális fejlesztés (körön kívül, körön
             tartásával az egyik, majd a másik   belül, forduljatok felém).
             irányba.
          - Alapállás kör felé forduljatok, a
             babzsákot ejtsétek le a testetek
             elé, majd guggoljatok le, és
             emeljétek fel.

   3. Labda dobása társnak:                      Szem, kéz koordináció fejlesztése.
         - Vegyétek kezetekbe a labdát, s        Téri tájékozódás fejlesztése.
            dobjátok a társatoknak, s ő két        - A társtól való távolság felmérése, a
            kézzel próbálja azt elkapni. Majd          labda „célozása” a társa karjába.
            átveszi a bal kezébe, s átadja a     Lateritás fejlesztése.
            társának.

   4. „Tánc”:                                    Téri tájékozódás fejlesztése.
         - Körbe álljatok, és a lábatokat úgy        - Előre – hátra.
            mozgassátok, ahogy mondom!               - Jobbra – balra.
         - Jobb láb előre, jobb láb vissza.      Lateritás fejlesztése, verbális fejlesztés.
         - Bal láb előre, bal láb vissza.
         - Jobb láb hátra, jobb láb vissza.
         - Bal láb hátra, bal láb vissza.
         - Jobb láb jobbra, jobb láb vissza.
         - Bal láb balra, bal láb vissza.

   5. A megnevezett testrészek megérintése:      Testséma fejlesztése.
         - Figyeljetek rám egy egyszerű              - Tájékozódás saját személyi
           ritmikus mondókát mondok, és                 zónáin.
           érintsétek meg a kezetekkel azt a         - Verbális fejlesztés.
           testrészeteket amit a mondókában
Név: Ficzere Szabolcs                                                    Neptunkód: EEB0WU

              hallotok.
         „Itt a szemem – itt a szám,
         Ez pedig az orrocskám.
         Jobbra – balra két karom
         Ha akarom forgatom
         Két lábamon megállok,
         Ha akarok ugrálok.”
   6. Feladat megoldása:                            Vizuális percepció fejlesztése.
      Feladat lappal:                                   - Alak háttér differenciálása.
         - Ezen a feladat lapon többféle                - Egymásba rajzolt formák
              állatot, madarat, virágot, erdőt              megkülönböztetése.
              látsz.                                Finommotorika fejlesztése.
         - Az a feladat, színezd ki egy
              elefántot, két kígyót, három
              majmot.
         - Látunk a képen egy szaggatott            Vizuális percepció.
              vonallal rajzolt vonallal rajzolt     Gestalt látás fejlesztése.
              virágot. Húzd végig a ceruzád a       (szaggatott vonallal lerajzolt virág
              szaggatott vonal mentén.              észlelése.)
              Felismered a virágot!
         - Igen Hóvirág!
         - Ezen a feladatlapon látsz egy            Szem, kéz koordináció fejlesztése.
              eltévedt nyuszit, aki elvesztette a
              répáját, s nem tudja melyik út
              vezet hozzá. Vezesd el a nyuszit a
              répához!
         - A képen lufikat látsz.                   Azonosság észlelése.
         - A feladat az, hogy keresd meg a          Finommotorika fejlesztése.
              léggömbök párját. Színezd
              egyformára.                           Szám? (mennyi van!)

   7. Hangot keresünk a szóban:                     Auditív percepció fejlesztése.
         - Kimondom a szót, s a kimondott           Figyelem fejlesztése.
             szóban meg kell keresnünk az „a”       Beszédhallás fejlesztése.
             hangot, hogy az elején, vagy a
             végén hallottad?
             Pl.: „róka”, végén hallottam.          Auditív percepció.
                  „Alex”, elején hallottam.         Keresztcsatorna:
                  „sas”, közepén hallottam.         Hallás, és finommotoros koordináció
         - Mond, és rajzold.                        fejlesztése.
         - Egyszerű mondókát
             mondogatunk, és rajzzal kísérjük.
               „Pám – pám pari pám
               tüzes a pipám.”
   8. Játszani fogunk a foglalkozás végén! :        Tapintásos észlelés fejlesztése.
      Játék:
      Mi bújt el a zsákban? :
      - Egy zsákban különböző tisztálkodási
         eszközöket begyűjtünk, a gyermek
         tapintás útján próbálja megnevezni,
Név: Ficzere Szabolcs                                         Neptunkód: EEB0WU

         mit fog, mit tapint a kezével.
      Mit rajzoltam a hátadra?            Kinesztikus észlelés fejlesztése.
      - A gyermek hátára rajzolok         Finommotorika fejlesztés.
         valamilyen formát.               Figyelem fejlesztés.
      - Ki kell találni mi az?
             ● – Besatírozott körlap.
             ▲- Besatírozott háromszög.

More Related Content

What's hot

ნივთიერების აგრეგატული მდგომარეობა
ნივთიერების აგრეგატული მდგომარეობანივთიერების აგრეგატული მდგომარეობა
ნივთიერების აგრეგატული მდგომარეობაnanulimjavanadze
 
თვლის სისტემები
თვლის  სისტემებითვლის  სისტემები
თვლის სისტემებიmariettatorosiani
 
5 კლასი წილადები 1
5 კლასი წილადები 15 კლასი წილადები 1
5 კლასი წილადები 1
Larisa Kavtaradze
 
ნივთიერების სიმკვრივე
ნივთიერების სიმკვრივენივთიერების სიმკვრივე
ნივთიერების სიმკვრივეjgufi8
 
პედაგოგიური პრაქტიკის კვლევა - ბესიკ მაჩიტაძე
პედაგოგიური პრაქტიკის კვლევა - ბესიკ მაჩიტაძეპედაგოგიური პრაქტიკის კვლევა - ბესიკ მაჩიტაძე
პედაგოგიური პრაქტიკის კვლევა - ბესიკ მაჩიტაძე
Besik Machitadze
 
სასწავლო პროექტი
სასწავლო პროექტისასწავლო პროექტი
სასწავლო პროექტიnino abuladze
 
мотивація діяльності працівників освітнього закладу
мотивація діяльності працівників освітнього закладумотивація діяльності працівників освітнього закладу
мотивація діяльності працівників освітнього закладу
Марія Пасічник
 
დინოზავრების სამყარო
დინოზავრების სამყაროდინოზავრების სამყარო
დინოზავრების სამყარო
eka gachechiladze
 
მათემატიკის გაკვეთილის გეგმა II კლასი
მათემატიკის გაკვეთილის გეგმა II კლასიმათემატიკის გაკვეთილის გეგმა II კლასი
მათემატიკის გაკვეთილის გეგმა II კლასი
Guliko Tabagari
 
უკან მიდევნებული ლამპარი
უკან მიდევნებული ლამპარიუკან მიდევნებული ლამპარი
უკან მიდევნებული ლამპარი
MaiaKukhianidze
 
Еңбекке баулу
Еңбекке баулуЕңбекке баулу
Еңбекке баулу
Bilim All
 
მოგზაურობა დედამიწის გარშემო
მოგზაურობა დედამიწის გარშემომოგზაურობა დედამიწის გარშემო
მოგზაურობა დედამიწის გარშემოNatia Khachiuri
 
барилгын зураг
барилгын зурагбарилгын зураг
барилгын зурагtulga_11e
 

What's hot (15)

ნივთიერების აგრეგატული მდგომარეობა
ნივთიერების აგრეგატული მდგომარეობანივთიერების აგრეგატული მდგომარეობა
ნივთიერების აგრეგატული მდგომარეობა
 
თვლის სისტემები
თვლის  სისტემებითვლის  სისტემები
თვლის სისტემები
 
ფოტოსინთეზი
ფოტოსინთეზიფოტოსინთეზი
ფოტოსინთეზი
 
5 კლასი წილადები 1
5 კლასი წილადები 15 კლასი წილადები 1
5 კლასი წილადები 1
 
ნივთიერების სიმკვრივე
ნივთიერების სიმკვრივენივთიერების სიმკვრივე
ნივთიერების სიმკვრივე
 
პედაგოგიური პრაქტიკის კვლევა - ბესიკ მაჩიტაძე
პედაგოგიური პრაქტიკის კვლევა - ბესიკ მაჩიტაძეპედაგოგიური პრაქტიკის კვლევა - ბესიკ მაჩიტაძე
პედაგოგიური პრაქტიკის კვლევა - ბესიკ მაჩიტაძე
 
სასწავლო პროექტი
სასწავლო პროექტისასწავლო პროექტი
სასწავლო პროექტი
 
გიორგი ლეონიძის „მარიტა“
გიორგი ლეონიძის „მარიტა“  გიორგი ლეონიძის „მარიტა“
გიორგი ლეონიძის „მარიტა“
 
мотивація діяльності працівників освітнього закладу
мотивація діяльності працівників освітнього закладумотивація діяльності працівників освітнього закладу
мотивація діяльності працівників освітнього закладу
 
დინოზავრების სამყარო
დინოზავრების სამყაროდინოზავრების სამყარო
დინოზავრების სამყარო
 
მათემატიკის გაკვეთილის გეგმა II კლასი
მათემატიკის გაკვეთილის გეგმა II კლასიმათემატიკის გაკვეთილის გეგმა II კლასი
მათემატიკის გაკვეთილის გეგმა II კლასი
 
უკან მიდევნებული ლამპარი
უკან მიდევნებული ლამპარიუკან მიდევნებული ლამპარი
უკან მიდევნებული ლამპარი
 
Еңбекке баулу
Еңбекке баулуЕңбекке баулу
Еңбекке баулу
 
მოგზაურობა დედამიწის გარშემო
მოგზაურობა დედამიწის გარშემომოგზაურობა დედამიწის გარშემო
მოგზაურობა დედამიწის გარშემო
 
барилгын зураг
барилгын зурагбарилгын зураг
барилгын зураг
 

Viewers also liked

Erdeklodes terkepe urlapok
Erdeklodes terkepe urlapokErdeklodes terkepe urlapok
Erdeklodes terkepe urlapok
Eva Gyarmathy
 
Instrukcio a terkephez
Instrukcio a terkephezInstrukcio a terkephez
Instrukcio a terkephez
Eva Gyarmathy
 
Erdeklodes terkepe matrixok
Erdeklodes terkepe matrixokErdeklodes terkepe matrixok
Erdeklodes terkepe matrixok
Eva Gyarmathy
 
Éva hálózat alapú tanítási tervezet
Éva hálózat alapú tanítási tervezetÉva hálózat alapú tanítási tervezet
Éva hálózat alapú tanítási tervezetbudaieva
 
Óravázlat
ÓravázlatÓravázlat
Óravázlatkrlivia
 
Erdeklodes es kepesseg
Erdeklodes es kepessegErdeklodes es kepesseg
Erdeklodes es kepesseg
Eva Gyarmathy
 
Erdeklodes
ErdeklodesErdeklodes
Erdeklodes
Eva Gyarmathy
 
Sárai Gyöngyvér Oraterv
Sárai Gyöngyvér OratervSárai Gyöngyvér Oraterv
Sárai Gyöngyvér Oraterv
Gyomby79
 
Óravázlat Hugyecz Irén
Óravázlat Hugyecz IrénÓravázlat Hugyecz Irén
Óravázlat Hugyecz Irénhugyecz
 
Motivacio alapok
Motivacio alapokMotivacio alapok
Motivacio alapok
Eva Gyarmathy
 
Tehet szakmaialapok5
Tehet szakmaialapok5Tehet szakmaialapok5
Tehet szakmaialapok5
Eva Gyarmathy
 
Tehetség
TehetségTehetség
Tehetség
Eva Gyarmathy
 
Szenzomotoros profil
Szenzomotoros profilSzenzomotoros profil
Szenzomotoros profil
Eva Gyarmathy
 
Bukfenc szenzomotoros fejlesztes
Bukfenc szenzomotoros fejlesztesBukfenc szenzomotoros fejlesztes
Bukfenc szenzomotoros fejlesztes
Eva Gyarmathy
 
óRavázlat
óRavázlatóRavázlat
óRavázlatpuskvik
 
óRatervezet móra ferenc_nagyapó-kissné lami mónika
óRatervezet móra ferenc_nagyapó-kissné lami mónikaóRatervezet móra ferenc_nagyapó-kissné lami mónika
óRatervezet móra ferenc_nagyapó-kissné lami mónikalamimonikazita
 

Viewers also liked (20)

óRavázlat jó
óRavázlat jóóRavázlat jó
óRavázlat jó
 
Oravazlat tothne kocsis-ildiko
Oravazlat tothne kocsis-ildikoOravazlat tothne kocsis-ildiko
Oravazlat tothne kocsis-ildiko
 
Erdeklodes terkepe urlapok
Erdeklodes terkepe urlapokErdeklodes terkepe urlapok
Erdeklodes terkepe urlapok
 
Instrukcio a terkephez
Instrukcio a terkephezInstrukcio a terkephez
Instrukcio a terkephez
 
Erdeklodes terkepe matrixok
Erdeklodes terkepe matrixokErdeklodes terkepe matrixok
Erdeklodes terkepe matrixok
 
Beadandó óravázlat (2)
Beadandó óravázlat (2)Beadandó óravázlat (2)
Beadandó óravázlat (2)
 
Éva hálózat alapú tanítási tervezet
Éva hálózat alapú tanítási tervezetÉva hálózat alapú tanítási tervezet
Éva hálózat alapú tanítási tervezet
 
Óravázlat
ÓravázlatÓravázlat
Óravázlat
 
Erdeklodes es kepesseg
Erdeklodes es kepessegErdeklodes es kepesseg
Erdeklodes es kepesseg
 
Erdeklodes
ErdeklodesErdeklodes
Erdeklodes
 
Sárai Gyöngyvér Oraterv
Sárai Gyöngyvér OratervSárai Gyöngyvér Oraterv
Sárai Gyöngyvér Oraterv
 
Óravázlat Hugyecz Irén
Óravázlat Hugyecz IrénÓravázlat Hugyecz Irén
Óravázlat Hugyecz Irén
 
Óravázlat
ÓravázlatÓravázlat
Óravázlat
 
Motivacio alapok
Motivacio alapokMotivacio alapok
Motivacio alapok
 
Tehet szakmaialapok5
Tehet szakmaialapok5Tehet szakmaialapok5
Tehet szakmaialapok5
 
Tehetség
TehetségTehetség
Tehetség
 
Szenzomotoros profil
Szenzomotoros profilSzenzomotoros profil
Szenzomotoros profil
 
Bukfenc szenzomotoros fejlesztes
Bukfenc szenzomotoros fejlesztesBukfenc szenzomotoros fejlesztes
Bukfenc szenzomotoros fejlesztes
 
óRavázlat
óRavázlatóRavázlat
óRavázlat
 
óRatervezet móra ferenc_nagyapó-kissné lami mónika
óRatervezet móra ferenc_nagyapó-kissné lami mónikaóRatervezet móra ferenc_nagyapó-kissné lami mónika
óRatervezet móra ferenc_nagyapó-kissné lami mónika
 

Similar to Fejlesztő foglalkozás digitális óravázlat

Éves miből-mennyit.docx
Éves miből-mennyit.docxÉves miből-mennyit.docx
Éves miből-mennyit.docx
KittiOcztos
 
Táblagépes alkalmazások, lehetőségek a fejlesztőiskolában
Táblagépes alkalmazások, lehetőségek a fejlesztőiskolábanTáblagépes alkalmazások, lehetőségek a fejlesztőiskolában
Táblagépes alkalmazások, lehetőségek a fejlesztőiskolában
Dóra Orsolya Aknai
 
Táblagépes alkalmazások a gyógypedagógiai gyakorlatban
Táblagépes alkalmazások a gyógypedagógiai gyakorlatbanTáblagépes alkalmazások a gyógypedagógiai gyakorlatban
Táblagépes alkalmazások a gyógypedagógiai gyakorlatban
IKT Masterminds Research Group
 
Szenzomotoros Profil
Szenzomotoros ProfilSzenzomotoros Profil
Szenzomotoros Profil
Eva Gyarmathy
 
Tóth Ágnes - A hallássérült gyermekek nyelvi fejlesztése
Tóth Ágnes - A hallássérült gyermekek nyelvi fejlesztéseTóth Ágnes - A hallássérült gyermekek nyelvi fejlesztése
Tóth Ágnes - A hallássérült gyermekek nyelvi fejlesztése
Dr. Török Béla Általános Iskola
 
A kishernyó
A kishernyóA kishernyó
A kishernyó
Szabóné Henriett
 
Enneagram
Enneagram Enneagram
Enneagram
Mosoly Stúdió
 
Tóth Ágnes - A hallássérült gyermekek nyelvi fejlesztése
Tóth Ágnes  - A hallássérült gyermekek nyelvi fejlesztéseTóth Ágnes  - A hallássérült gyermekek nyelvi fejlesztése
Tóth Ágnes - A hallássérült gyermekek nyelvi fejlesztése
Dr. Török Béla Általános Iskola
 

Similar to Fejlesztő foglalkozás digitális óravázlat (8)

Éves miből-mennyit.docx
Éves miből-mennyit.docxÉves miből-mennyit.docx
Éves miből-mennyit.docx
 
Táblagépes alkalmazások, lehetőségek a fejlesztőiskolában
Táblagépes alkalmazások, lehetőségek a fejlesztőiskolábanTáblagépes alkalmazások, lehetőségek a fejlesztőiskolában
Táblagépes alkalmazások, lehetőségek a fejlesztőiskolában
 
Táblagépes alkalmazások a gyógypedagógiai gyakorlatban
Táblagépes alkalmazások a gyógypedagógiai gyakorlatbanTáblagépes alkalmazások a gyógypedagógiai gyakorlatban
Táblagépes alkalmazások a gyógypedagógiai gyakorlatban
 
Szenzomotoros Profil
Szenzomotoros ProfilSzenzomotoros Profil
Szenzomotoros Profil
 
Tóth Ágnes - A hallássérült gyermekek nyelvi fejlesztése
Tóth Ágnes - A hallássérült gyermekek nyelvi fejlesztéseTóth Ágnes - A hallássérült gyermekek nyelvi fejlesztése
Tóth Ágnes - A hallássérült gyermekek nyelvi fejlesztése
 
A kishernyó
A kishernyóA kishernyó
A kishernyó
 
Enneagram
Enneagram Enneagram
Enneagram
 
Tóth Ágnes - A hallássérült gyermekek nyelvi fejlesztése
Tóth Ágnes  - A hallássérült gyermekek nyelvi fejlesztéseTóth Ágnes  - A hallássérült gyermekek nyelvi fejlesztése
Tóth Ágnes - A hallássérült gyermekek nyelvi fejlesztése
 

Fejlesztő foglalkozás digitális óravázlat

  • 1. Név: Ficzere Szabolcs Neptunkód: EEB0WU I. Alapadatok: Ideje: 2012 október 19. Iskola típusa: Árpád Vezér Úti Általános és Szakiskola Osztály: 1 osztály. Tantárgy: Fejlesztő foglalkozás Téma, témakör: Általános képesség fejlesztés. Óra típusa: Fejlesztő óra. Elsajátítandó fogalmak jegyzéke: Babzsák, labdadobás, tánc. II. Fejlesztési célok: Tudjon a gyerek sarkon járni, lábujjhegyen járni. Megtanulja mit jelent a babzsák fogalma. Elsajátítsa a labdadobás különböző módjait. Megtanulja hogyan kell táncolni. A gyerek meg tudja nevezni saját testrészeit. Színezés segítségével finommotorikáját fejlesszük. A hangok kimondásával hozzájáruljunk beszéde fejlődéséhez. III. Módszerek alkalmazott munkaformák: Differenciált munka, csoport munka, egyéni munka, tanári magyarázat. IV. Források, eszközök: Különböző méretű labdák, körkötél, babzsák, feladatlapok, a játékhoz textil zsák, és tisztálkodáshoz használt eszközök (fogkefe, pohár, szappan stb). V. Felhasznált irodalom: Perlai Rezsőné dr.: Óvodáskor fejlesztő játékai. Porkolábné dr. Balogh Katalin: Kudarc nélkül az iskolában. Szakácsné Kupeczki Éva: Kukucskáló – Készség fejlesztő feladatgyűjtemény. Dr. Tóthszőllősyné Varga Tünde: Mozgásfejlesztés az óvodában. http://www.fejlesztoklapja.hu http://fejlesztok.hu/
  • 2. Név: Ficzere Szabolcs Neptunkód: EEB0WU A foglalkozás menete A fejlesztés iránya 1. A járás: Nagymozgás fejlesztés (járás futás): - Járjatok sarkon csípőre tartással! - Testséma fejlesztés. - Majd járjatok lábujjon magas - Testrészekre koncentrálás tartással, s majd váltakozva! (lábujj, sarok, csípő). - Járás körön kívül menetirányban, Alaklátás fejlesztése a kör bemozgásával. a babzsákot szorítsátok a testetekhez két kézzel. - Jelre megállás, a babzsák átadása egyik kézből a másikba! 2. Futás: Nagymozgás fejlesztés. - Fussatok a körön kívül. Jelre: Finommotorika fejlesztése az eszköz - Befutás a körbe, s a babszákot megfogásával, és elejtésével. emeljétek a fejetek fölé (esik az eső). - Forduljatok felém (süt a nap). - Fussatok a babzsák vállatokon Verbális fejlesztés (körön kívül, körön tartásával az egyik, majd a másik belül, forduljatok felém). irányba. - Alapállás kör felé forduljatok, a babzsákot ejtsétek le a testetek elé, majd guggoljatok le, és emeljétek fel. 3. Labda dobása társnak: Szem, kéz koordináció fejlesztése. - Vegyétek kezetekbe a labdát, s Téri tájékozódás fejlesztése. dobjátok a társatoknak, s ő két - A társtól való távolság felmérése, a kézzel próbálja azt elkapni. Majd labda „célozása” a társa karjába. átveszi a bal kezébe, s átadja a Lateritás fejlesztése. társának. 4. „Tánc”: Téri tájékozódás fejlesztése. - Körbe álljatok, és a lábatokat úgy - Előre – hátra. mozgassátok, ahogy mondom! - Jobbra – balra. - Jobb láb előre, jobb láb vissza. Lateritás fejlesztése, verbális fejlesztés. - Bal láb előre, bal láb vissza. - Jobb láb hátra, jobb láb vissza. - Bal láb hátra, bal láb vissza. - Jobb láb jobbra, jobb láb vissza. - Bal láb balra, bal láb vissza. 5. A megnevezett testrészek megérintése: Testséma fejlesztése. - Figyeljetek rám egy egyszerű - Tájékozódás saját személyi ritmikus mondókát mondok, és zónáin. érintsétek meg a kezetekkel azt a - Verbális fejlesztés. testrészeteket amit a mondókában
  • 3. Név: Ficzere Szabolcs Neptunkód: EEB0WU hallotok. „Itt a szemem – itt a szám, Ez pedig az orrocskám. Jobbra – balra két karom Ha akarom forgatom Két lábamon megállok, Ha akarok ugrálok.” 6. Feladat megoldása: Vizuális percepció fejlesztése. Feladat lappal: - Alak háttér differenciálása. - Ezen a feladat lapon többféle - Egymásba rajzolt formák állatot, madarat, virágot, erdőt megkülönböztetése. látsz. Finommotorika fejlesztése. - Az a feladat, színezd ki egy elefántot, két kígyót, három majmot. - Látunk a képen egy szaggatott Vizuális percepció. vonallal rajzolt vonallal rajzolt Gestalt látás fejlesztése. virágot. Húzd végig a ceruzád a (szaggatott vonallal lerajzolt virág szaggatott vonal mentén. észlelése.) Felismered a virágot! - Igen Hóvirág! - Ezen a feladatlapon látsz egy Szem, kéz koordináció fejlesztése. eltévedt nyuszit, aki elvesztette a répáját, s nem tudja melyik út vezet hozzá. Vezesd el a nyuszit a répához! - A képen lufikat látsz. Azonosság észlelése. - A feladat az, hogy keresd meg a Finommotorika fejlesztése. léggömbök párját. Színezd egyformára. Szám? (mennyi van!) 7. Hangot keresünk a szóban: Auditív percepció fejlesztése. - Kimondom a szót, s a kimondott Figyelem fejlesztése. szóban meg kell keresnünk az „a” Beszédhallás fejlesztése. hangot, hogy az elején, vagy a végén hallottad? Pl.: „róka”, végén hallottam. Auditív percepció. „Alex”, elején hallottam. Keresztcsatorna: „sas”, közepén hallottam. Hallás, és finommotoros koordináció - Mond, és rajzold. fejlesztése. - Egyszerű mondókát mondogatunk, és rajzzal kísérjük. „Pám – pám pari pám tüzes a pipám.” 8. Játszani fogunk a foglalkozás végén! : Tapintásos észlelés fejlesztése. Játék: Mi bújt el a zsákban? : - Egy zsákban különböző tisztálkodási eszközöket begyűjtünk, a gyermek tapintás útján próbálja megnevezni,
  • 4. Név: Ficzere Szabolcs Neptunkód: EEB0WU mit fog, mit tapint a kezével. Mit rajzoltam a hátadra? Kinesztikus észlelés fejlesztése. - A gyermek hátára rajzolok Finommotorika fejlesztés. valamilyen formát. Figyelem fejlesztés. - Ki kell találni mi az? ● – Besatírozott körlap. ▲- Besatírozott háromszög.