SlideShare a Scribd company logo
[ЗАГОЛОВОК ДОКУМЕНТА]
1
Урок 9
Пошук інформації в Інтернеті та її критичне оцінювання
Мета:
 навчальна: сформувати вміння здійснювати пошук інформації в мережі
Інтернет, критичного оцінювання даних, отриманих з Інтернету;
 розвивальна: розвиватилогічне та алгоритмічне мислення; формувативміння
виділяти головне, порівнювати і аналізувати, вміння самостійно здобувати
знання; розширити кругозір учнів шляхом введення нових термінів;
 виховна: виховувати інформаційну культуру учнів.
Тип уроку: комбінований урок.
Основніпоняття теми: Інтернет, браузер, пошукова система, ключові слова,
гіперпосилання.
Обладнання: комп'ютери підключені до мережі Інтернет, мультимедійний
проектор, інтерактивний плакат на блозі, картки з завданням до практичної
роботи.
Хід уроку
I. Привітання.
Учитель: Добрий день, хлопчики і дівчатка!
Діти: Добрийдень!(відповідають діти)
Учитель:Будь ласка сідайте!
Кажуть є у вас проблема –
Є невивчена тема.
То ж дозвольте розпочати урок!
— Я чула, що на уроці інформатики повинно бути сумно.
— Ні!
— А ще я чула, що на уроці інформатики повинно бути страшно.
— Ні!
2
— А як буде на нашому уроці інформатики?
Відповіді учнів.
— Отже і я сподіваюся, що на уроці буде ЦІКАВО і ВЕСЕЛО …
II. Актуалізація опорних знань
Розминка-випробування. Для того, щоб відправитися мандрувати безкрайніми
просторами Інтернету потрібно пройти випробування (інтерактивна
презентація на блозі).
Ось тепер ми можемо рухатися далі.
III. Мотивація навчальної діяльності
Нас оточує бурхливий океан інформації, ми не уявляємо свого життя без
комп’ютерів, телефонів та Інтернету. Гадаю, у кожного з вас з’являлась
необхідність знайти потрібну інформацію у мережі Інтернет?
А яку? Наведіть декілька прикладів. (наприклад для підготовки
повідомлення, перекласти слово, а можедля позакласних заходів, або для
розваг і відпочинку).
То ж у вас вже є навички пошуку необхідної інформації в Інтернеті і вони нам
сьогодні знадобляться!
IV. Повідомлення теми, цілей, завдань уроку
Електронна підтримка уроку – інтерактивний плакат, який розташовано на
сторінці блогу:
http://iosazinformatika.blogspot.com/p/5.html
Тема нашого уроку:
Пошук Інформації в Інтернеті
Я сподіваюся, що ця тема не буде для вас новою.
Наша звами мета отримати(абоудосконалити) навички пошукурізноманітної
інформації в Інтернеті і може ми з вами зробимо якесь відкриття…
3
V. Блок нового матеріалу (відео вбудовано в інтерактивний плакат).
 Для пошуку інформації в Інтернеті існують спеціальні сайти, які називаються
ПОШУКОВІ СИСТЕМИ, за допомогою яких ми зможемо знайти потрібні
дані. Існують різні пошукові системи.
 Коли користувач хоче знайти потрібну інформацію, то вводить у пошуковий
рядок браузера запит - ключове слово або фразу (яка максимально точно
характеризує затребувану тему) і як результат отримує перелік сайтів, де на
думку робота-пошуковика міститься відповідь на поставлене питання.
 Алгоритм пошуку інформації в Інтернеті.
 Деякі відомості, знайденів мережі Інтернет, можуть виявитися неактуальними
та недостовірними. В Інтернеті люди висловлюють власні думки, погляди,
інформацію, яка ніким не перевіряється. Тому слід критично ставитися до
знайденої інформації, зокрема перевіряти дату розміщення матеріалу,
наявність відомостейпро автора, узгодженість отриманоїінформації з вашими
знаннями.
VI. Постановка проблеми
— Давайте згадаємо початокнашого уроку. Ми з вами чемно привіталися згідно
правил етикету.
— Вважаю, що ви розумієте слово етикет. Як ти розумієш, Настю, Сашко …?
Відповіді учнів.
(перевіряємо за довідкою інтерактивного плакату).
— Але люди ХХІ сторіччя все частіше спілкуються в мережах, на різних мовах.
Мені зараз знадобляться ваші знання різних мов.
— (інтерактивний плакатПроблема Відео )
— Може ви чули російськеслово СЕТИКЕТ. Хтось здогадується, що означаєце
слово?
— Очікувана відповідь: слово утворилося від сеть та этикет. Це правила
спілкування у мережі.
4
— Досить логічно.
— А що на вашу думку означає нове слово НЕТИКЕТ.
— ???
— Вже складніше. Спробую допомогти: перекладіть англійське слово NET.
— ???
— А що спільного у словах сетикет, нетикет, Інтернет?
Що ж нам робити, як розібратися з цими словами? Може погуглити?
А ви знаєте, що слова Інтернет, сетикет, нетикет, погуглити — слова
НЕОЛОГІЗМИ.
— То ж ваше перше практичної завдання будезнайти пояснення цим словам. Які
сайти будуть у пригоді?
Очікувана відповідь: Перекладачі, Енциклопедії
(відома всім Вікіпедія, Словники)
— Друге завдання: завантажити логотипбраузера (за варіантами). Як це зробити
ми повторювали на початку уроку, якщо ви забули, скористайтеся
презентацією «Випробування».
VII. Практична робота учнів за комп’ютерами
Сідайте за комп’ютери виконувати Практичне завдання, гадаю ви
пам’ятаєте, що під час роботи з комп’ютером ви повинні дотримуйтеся правил
безпеки та санітарно-гігієнічних норм (довідка інтерактивного плакату).
— До того ж слід навчитися аналізувати і критично оцінювати відомості і
вибирати з переліку гіперпосилань ті, які мають хорошу репутацію. Важливо
розуміти, хто є автором веб-документа, яка організація чи людина створила
цей сайт, чи можна його вважати надійним джерелом. Наприклад, ви знаєте,
що абсолютно ніякої небезпекине становить інтернет-енциклопедія Вікіпедія.
— На наступних уроках ми більш детально розглянемо правила безпечного
користування Інтернетом.
Практичне завдання див. Додаток 1.
То ж погуглимо!
5
VIII. Фізкультхвилинка (інтерактивний плакат)
IX. Підсумок практичної роботи
Разом з учнями ми приходимо до висновку, що слова сетикет та нетикет
– це слова синоніми. Англійське слово NET перекладається як «мережа» , то ж
 Чи всі змогли завантажити логотипи браузерів? Файли яких форматів ви
отримали? (.jpg, .png).
 Яка головна особливість файлу формату .png?
 Чи можна стверджувати, що інформація, знайдена в мережі Інтернет є
достовірною та актуальною?
X. Рефлексія
«Продовжи речення»
— Я вмію користуватися он-лайн перекладачем.
— Я вмію шукати інформацію у Вікіпедії.
— Я вмію завантажувати зображення з Інтернету.
— Я знаю, що означає слово сетикет, нетикет, неологізм…
 Що сподобалось на уроці, а що ні?
 Чи виникали труднощі?
XI. Оцінювання роботи учнів
XII. Домашнє завдання
 Опрацювати матеріал уроку за інтерактивним плакатом на блозі.
 Знайти та переглянути мультик «Фіксики. Інтернет»
 Підготувати повідомлення на тему «Правила безпечного Інтернету».
Мережевий етикет (сетикет, етикет (синоніми) - неологізм, є
злиттям слів «сеть» (англ. Net) і «етикет») - правила поведінки,
спілкування в Мережі, традиції і культура інтернет-спільноти,
яких дотримується більшість.
6
А мені вже час прощатися! Бажаю вам веселих уроків
і високих оцінок!
Електронні ресурси:
1. Інтерактивна презентація
https://drive.google.com/file/d/1S8p9Dd6X_GgE_zeURRfsreqJG11SOqOh/view?
usp=sharing
2. http://iosaz2018.blogspot.com/p/5.html
(сторінка блогу, де вбудований інтерактивний плакат, щоб дивитися на
великому екрані краще перейти за посиланням
https://www.thinglink.com/scene/1063765341496147970).
3. https://www.youtube.com/watch?v=X8HyrxqI4lg (мультик «Фіксики. Інтернет»
українськоюмовою).
Додаток 1
Практичне завдання
«Пошук та завантаження відомостей з Інтернету»
I. Знайдіть тлумачення слів (термінів):
 СЕТИКЕТ –
______________________________________________
______________________________________________
 НЕТИКЕТ –
______________________________________________
______________________________________________
 НЕОЛОГІЗМ –
______________________________________________
______________________________________________
 Перекладіть англійське слово «NET» ___________
II. Потрібно завантажити логотип браузера
та визначити формат графічного файлу:
__________________
Практичне завдання
«Пошук та завантаження відомостей з Інтернету»
III. Знайдіть тлумачення слів (термінів):
 СЕТИКЕТ –
______________________________________________
______________________________________________
 НЕТИКЕТ –
______________________________________________
______________________________________________
 НЕОЛОГІЗМ –
______________________________________________
______________________________________________
 Перекладіть англійське слово «NET» ___________
IV. Потрібно завантажити логотип браузера
та визначити формат графічного файлу:
__________________
8
Практичне завдання
«Пошук та завантаження відомостей з Інтернету»
V. Знайдіть тлумачення слів (термінів):
 СЕТИКЕТ –
______________________________________________
______________________________________________
 НЕТИКЕТ –
______________________________________________
______________________________________________
 НЕОЛОГІЗМ –
______________________________________________
______________________________________________
 Перекладіть англійське слово «NET» ___________
VI. Потрібно завантажити логотип браузера
та визначити формат графічного файлу:
__________________
Практичне завдання
«Пошук та завантаження відомостей з Інтернету»
VII. Знайдіть тлумачення слів (термінів):
 СЕТИКЕТ –
______________________________________________
______________________________________________
 НЕТИКЕТ –
______________________________________________
______________________________________________
 НЕОЛОГІЗМ –
______________________________________________
______________________________________________
 Перекладіть англійське слово «NET» ___________
VIII. Потрібно завантажити логотип браузера
та визначити формат графічного файлу:
__________________

More Related Content

Similar to 80

10 информ морзе_вембер_2010_укр
10 информ морзе_вембер_2010_укр10 информ морзе_вембер_2010_укр
10 информ морзе_вембер_2010_укр
Aira_Roo
 
33
3333
10
1010
10
klas10
 
Інформатика, 10 клас, підручник (Морзе та ін.)
Інформатика, 10 клас, підручник (Морзе та ін.)Інформатика, 10 клас, підручник (Морзе та ін.)
Інформатика, 10 клас, підручник (Морзе та ін.)
sveta7940
 
Less14
Less14Less14
Lesson #10. comprehensive practical work information technologies in society
Lesson #10. comprehensive practical work information technologies in societyLesson #10. comprehensive practical work information technologies in society
Lesson #10. comprehensive practical work information technologies in society
Nikolay Shaygorodskiy
 
декоративна тарілка
декоративна тарілкадекоративна тарілка
декоративна тарілка
Andy Levkovich
 
використання ікт
використання іктвикористання ікт
використання ікт
Tamara Emec
 
Інформатика. 9 клас. Бондаренко О.О.
Інформатика. 9 клас. Бондаренко О.О.Інформатика. 9 клас. Бондаренко О.О.
Інформатика. 9 клас. Бондаренко О.О.
Nikolay Shaygorodskiy
 
Представлення проекту "Як краще виглядати в мережі"
Представлення проекту "Як краще виглядати в мережі"Представлення проекту "Як краще виглядати в мережі"
Представлення проекту "Як краще виглядати в мережі"
Nikolay Shaygorodskiy
 
Михайлова Катерина "Матеріали для роботи (швидкий і легкий пошук актуальних м...
Михайлова Катерина "Матеріали для роботи (швидкий і легкий пошук актуальних м...Михайлова Катерина "Матеріали для роботи (швидкий і легкий пошук актуальних м...
Михайлова Катерина "Матеріали для роботи (швидкий і легкий пошук актуальних м...
Електронні книги Ранок
 
Lesson # 5. online training. occupations of the future analysis of trends i...
Lesson # 5. online training. occupations of the future   analysis of trends i...Lesson # 5. online training. occupations of the future   analysis of trends i...
Lesson # 5. online training. occupations of the future analysis of trends i...
Nikolay Shaygorodskiy
 
Інформатика 9 клас Бондаренко О.О. нова програма 2017 рік
Інформатика 9 клас Бондаренко О.О. нова програма 2017 рікІнформатика 9 клас Бондаренко О.О. нова програма 2017 рік
Інформатика 9 клас Бондаренко О.О. нова програма 2017 рік
VsimPPT
 
Teacher Prezent
Teacher PrezentTeacher Prezent
Teacher Prezent01061959
 
31
3131
Виступ на вченій раді
Виступ на вченій радіВиступ на вченій раді
Виступ на вченій раді
Iren50
 
Досвід роботи Сямук І. О.
Досвід роботи Сямук І. О.Досвід роботи Сямук І. О.
Досвід роботи Сямук І. О.
Оксана Мельник
 
3 клас урок 15 як знайти дані в інтернеті.
3 клас урок 15 як знайти дані в інтернеті.3 клас урок 15 як знайти дані в інтернеті.
3 клас урок 15 як знайти дані в інтернеті.
Сокальська ЗШ І-ІІІ ступенів №2
 
Інформатика. 9 клас. Морзе Н.В. 2017
Інформатика. 9 клас. Морзе Н.В. 2017Інформатика. 9 клас. Морзе Н.В. 2017
Інформатика. 9 клас. Морзе Н.В. 2017
Nikolay Shaygorodskiy
 

Similar to 80 (20)

10 информ морзе_вембер_2010_укр
10 информ морзе_вембер_2010_укр10 информ морзе_вембер_2010_укр
10 информ морзе_вембер_2010_укр
 
33
3333
33
 
10
1010
10
 
Інформатика, 10 клас, підручник (Морзе та ін.)
Інформатика, 10 клас, підручник (Морзе та ін.)Інформатика, 10 клас, підручник (Морзе та ін.)
Інформатика, 10 клас, підручник (Морзе та ін.)
 
Less14
Less14Less14
Less14
 
Lesson #10. comprehensive practical work information technologies in society
Lesson #10. comprehensive practical work information technologies in societyLesson #10. comprehensive practical work information technologies in society
Lesson #10. comprehensive practical work information technologies in society
 
декоративна тарілка
декоративна тарілкадекоративна тарілка
декоративна тарілка
 
використання ікт
використання іктвикористання ікт
використання ікт
 
Інформатика. 9 клас. Бондаренко О.О.
Інформатика. 9 клас. Бондаренко О.О.Інформатика. 9 клас. Бондаренко О.О.
Інформатика. 9 клас. Бондаренко О.О.
 
Представлення проекту "Як краще виглядати в мережі"
Представлення проекту "Як краще виглядати в мережі"Представлення проекту "Як краще виглядати в мережі"
Представлення проекту "Як краще виглядати в мережі"
 
78
7878
78
 
Михайлова Катерина "Матеріали для роботи (швидкий і легкий пошук актуальних м...
Михайлова Катерина "Матеріали для роботи (швидкий і легкий пошук актуальних м...Михайлова Катерина "Матеріали для роботи (швидкий і легкий пошук актуальних м...
Михайлова Катерина "Матеріали для роботи (швидкий і легкий пошук актуальних м...
 
Lesson # 5. online training. occupations of the future analysis of trends i...
Lesson # 5. online training. occupations of the future   analysis of trends i...Lesson # 5. online training. occupations of the future   analysis of trends i...
Lesson # 5. online training. occupations of the future analysis of trends i...
 
Інформатика 9 клас Бондаренко О.О. нова програма 2017 рік
Інформатика 9 клас Бондаренко О.О. нова програма 2017 рікІнформатика 9 клас Бондаренко О.О. нова програма 2017 рік
Інформатика 9 клас Бондаренко О.О. нова програма 2017 рік
 
Teacher Prezent
Teacher PrezentTeacher Prezent
Teacher Prezent
 
31
3131
31
 
Виступ на вченій раді
Виступ на вченій радіВиступ на вченій раді
Виступ на вченій раді
 
Досвід роботи Сямук І. О.
Досвід роботи Сямук І. О.Досвід роботи Сямук І. О.
Досвід роботи Сямук І. О.
 
3 клас урок 15 як знайти дані в інтернеті.
3 клас урок 15 як знайти дані в інтернеті.3 клас урок 15 як знайти дані в інтернеті.
3 клас урок 15 як знайти дані в інтернеті.
 
Інформатика. 9 клас. Морзе Н.В. 2017
Інформатика. 9 клас. Морзе Н.В. 2017Інформатика. 9 клас. Морзе Н.В. 2017
Інформатика. 9 клас. Морзе Н.В. 2017
 

More from Cshkilniy

28.04.2021. 3
28.04.2021. 328.04.2021. 3
28.04.2021. 3
Cshkilniy
 
28.04.2021.2
28.04.2021.228.04.2021.2
28.04.2021.2
Cshkilniy
 
28.04.2021
28.04.202128.04.2021
28.04.2021
Cshkilniy
 
6,03,2021
6,03,20216,03,2021
6,03,2021
Cshkilniy
 
21.02.21.2
21.02.21.221.02.21.2
21.02.21.2
Cshkilniy
 
21.02.21
21.02.2121.02.21
21.02.21
Cshkilniy
 
6.02.2020
6.02.20206.02.2020
6.02.2020
Cshkilniy
 
18.10
18.1018.10
18.10
Cshkilniy
 
5.10
5.105.10
5.10
Cshkilniy
 
1,10
1,101,10
1,10
Cshkilniy
 
30.09
30.0930.09
30.09
Cshkilniy
 
Toys
ToysToys
Toys
Cshkilniy
 
29.09
29.0929.09
29.09
Cshkilniy
 
29.09
29.0929.09
29.09
Cshkilniy
 

More from Cshkilniy (20)

10
1010
10
 
08
0808
08
 
08
0808
08
 
07
0707
07
 
28.04.2021. 3
28.04.2021. 328.04.2021. 3
28.04.2021. 3
 
28.04.2021.2
28.04.2021.228.04.2021.2
28.04.2021.2
 
28.04.2021
28.04.202128.04.2021
28.04.2021
 
6,03,2021
6,03,20216,03,2021
6,03,2021
 
21.02.21.2
21.02.21.221.02.21.2
21.02.21.2
 
21.02.21
21.02.2121.02.21
21.02.21
 
6.02.2020
6.02.20206.02.2020
6.02.2020
 
18.10
18.1018.10
18.10
 
5.10
5.105.10
5.10
 
1,10
1,101,10
1,10
 
30.09
30.0930.09
30.09
 
Toys
ToysToys
Toys
 
29.09
29.0929.09
29.09
 
29.09
29.0929.09
29.09
 
1
11
1
 
1
11
1
 

Recently uploaded

Віртуальна виставка «Допомога НАТО Україні»
Віртуальна виставка «Допомога НАТО Україні»Віртуальна виставка «Допомога НАТО Україні»
Віртуальна виставка «Допомога НАТО Україні»
Vinnytsia Regional Universal Scientific Library named after Valentin Otamanovsky
 
Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...
Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...
Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...
tetiana1958
 
Підсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdf
Підсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdfПідсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdf
Підсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdf
ssuser7541ef1
 
29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx
29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx
29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx
Репетитор Історія України
 
Симон Петлюра – видатний борець за незалежність
Симон Петлюра – видатний борець за незалежністьСимон Петлюра – видатний борець за незалежність
Симон Петлюра – видатний борець за незалежність
Vinnytsia Regional Universal Scientific Library named after Valentin Otamanovsky
 
Презентація-Поняття-про-глобальні-проблеми-людства.-Роль-світової-громадськос...
Презентація-Поняття-про-глобальні-проблеми-людства.-Роль-світової-громадськос...Презентація-Поняття-про-глобальні-проблеми-людства.-Роль-світової-громадськос...
Презентація-Поняття-про-глобальні-проблеми-людства.-Роль-світової-громадськос...
santomihail264
 
Сучасний підхід до підвищення продуктивності сільськогосподарских рослин
Сучасний підхід до підвищення продуктивності сільськогосподарских рослинСучасний підхід до підвищення продуктивності сільськогосподарских рослин
Сучасний підхід до підвищення продуктивності сільськогосподарских рослин
tetiana1958
 
POPOVICH_Nina_PORTFOLIO_librarianCRE.pdf
POPOVICH_Nina_PORTFOLIO_librarianCRE.pdfPOPOVICH_Nina_PORTFOLIO_librarianCRE.pdf
POPOVICH_Nina_PORTFOLIO_librarianCRE.pdf
Olga Kudriavtseva
 
KUDRIAVTSEVA_Olha_PORTFOLIO_librarian.pdf
KUDRIAVTSEVA_Olha_PORTFOLIO_librarian.pdfKUDRIAVTSEVA_Olha_PORTFOLIO_librarian.pdf
KUDRIAVTSEVA_Olha_PORTFOLIO_librarian.pdf
Olga Kudriavtseva
 
LOBANOVA_Tetiana_PORTFOLIO_Librarian.pdf
LOBANOVA_Tetiana_PORTFOLIO_Librarian.pdfLOBANOVA_Tetiana_PORTFOLIO_Librarian.pdf
LOBANOVA_Tetiana_PORTFOLIO_Librarian.pdf
Olga Kudriavtseva
 
«Слова і кулі». Письменники, що захищають Україну. Єлизавета Жарікова
«Слова і кулі». Письменники, що захищають Україну. Єлизавета Жарікова«Слова і кулі». Письменники, що захищають Україну. Єлизавета Жарікова
«Слова і кулі». Письменники, що захищають Україну. Єлизавета Жарікова
estet13
 

Recently uploaded (11)

Віртуальна виставка «Допомога НАТО Україні»
Віртуальна виставка «Допомога НАТО Україні»Віртуальна виставка «Допомога НАТО Україні»
Віртуальна виставка «Допомога НАТО Україні»
 
Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...
Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...
Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...
 
Підсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdf
Підсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdfПідсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdf
Підсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdf
 
29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx
29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx
29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx
 
Симон Петлюра – видатний борець за незалежність
Симон Петлюра – видатний борець за незалежністьСимон Петлюра – видатний борець за незалежність
Симон Петлюра – видатний борець за незалежність
 
Презентація-Поняття-про-глобальні-проблеми-людства.-Роль-світової-громадськос...
Презентація-Поняття-про-глобальні-проблеми-людства.-Роль-світової-громадськос...Презентація-Поняття-про-глобальні-проблеми-людства.-Роль-світової-громадськос...
Презентація-Поняття-про-глобальні-проблеми-людства.-Роль-світової-громадськос...
 
Сучасний підхід до підвищення продуктивності сільськогосподарских рослин
Сучасний підхід до підвищення продуктивності сільськогосподарских рослинСучасний підхід до підвищення продуктивності сільськогосподарских рослин
Сучасний підхід до підвищення продуктивності сільськогосподарских рослин
 
POPOVICH_Nina_PORTFOLIO_librarianCRE.pdf
POPOVICH_Nina_PORTFOLIO_librarianCRE.pdfPOPOVICH_Nina_PORTFOLIO_librarianCRE.pdf
POPOVICH_Nina_PORTFOLIO_librarianCRE.pdf
 
KUDRIAVTSEVA_Olha_PORTFOLIO_librarian.pdf
KUDRIAVTSEVA_Olha_PORTFOLIO_librarian.pdfKUDRIAVTSEVA_Olha_PORTFOLIO_librarian.pdf
KUDRIAVTSEVA_Olha_PORTFOLIO_librarian.pdf
 
LOBANOVA_Tetiana_PORTFOLIO_Librarian.pdf
LOBANOVA_Tetiana_PORTFOLIO_Librarian.pdfLOBANOVA_Tetiana_PORTFOLIO_Librarian.pdf
LOBANOVA_Tetiana_PORTFOLIO_Librarian.pdf
 
«Слова і кулі». Письменники, що захищають Україну. Єлизавета Жарікова
«Слова і кулі». Письменники, що захищають Україну. Єлизавета Жарікова«Слова і кулі». Письменники, що захищають Україну. Єлизавета Жарікова
«Слова і кулі». Письменники, що захищають Україну. Єлизавета Жарікова
 

80

  • 2. 1 Урок 9 Пошук інформації в Інтернеті та її критичне оцінювання Мета:  навчальна: сформувати вміння здійснювати пошук інформації в мережі Інтернет, критичного оцінювання даних, отриманих з Інтернету;  розвивальна: розвиватилогічне та алгоритмічне мислення; формувативміння виділяти головне, порівнювати і аналізувати, вміння самостійно здобувати знання; розширити кругозір учнів шляхом введення нових термінів;  виховна: виховувати інформаційну культуру учнів. Тип уроку: комбінований урок. Основніпоняття теми: Інтернет, браузер, пошукова система, ключові слова, гіперпосилання. Обладнання: комп'ютери підключені до мережі Інтернет, мультимедійний проектор, інтерактивний плакат на блозі, картки з завданням до практичної роботи. Хід уроку I. Привітання. Учитель: Добрий день, хлопчики і дівчатка! Діти: Добрийдень!(відповідають діти) Учитель:Будь ласка сідайте! Кажуть є у вас проблема – Є невивчена тема. То ж дозвольте розпочати урок! — Я чула, що на уроці інформатики повинно бути сумно. — Ні! — А ще я чула, що на уроці інформатики повинно бути страшно. — Ні!
  • 3. 2 — А як буде на нашому уроці інформатики? Відповіді учнів. — Отже і я сподіваюся, що на уроці буде ЦІКАВО і ВЕСЕЛО … II. Актуалізація опорних знань Розминка-випробування. Для того, щоб відправитися мандрувати безкрайніми просторами Інтернету потрібно пройти випробування (інтерактивна презентація на блозі). Ось тепер ми можемо рухатися далі. III. Мотивація навчальної діяльності Нас оточує бурхливий океан інформації, ми не уявляємо свого життя без комп’ютерів, телефонів та Інтернету. Гадаю, у кожного з вас з’являлась необхідність знайти потрібну інформацію у мережі Інтернет? А яку? Наведіть декілька прикладів. (наприклад для підготовки повідомлення, перекласти слово, а можедля позакласних заходів, або для розваг і відпочинку). То ж у вас вже є навички пошуку необхідної інформації в Інтернеті і вони нам сьогодні знадобляться! IV. Повідомлення теми, цілей, завдань уроку Електронна підтримка уроку – інтерактивний плакат, який розташовано на сторінці блогу: http://iosazinformatika.blogspot.com/p/5.html Тема нашого уроку: Пошук Інформації в Інтернеті Я сподіваюся, що ця тема не буде для вас новою. Наша звами мета отримати(абоудосконалити) навички пошукурізноманітної інформації в Інтернеті і може ми з вами зробимо якесь відкриття…
  • 4. 3 V. Блок нового матеріалу (відео вбудовано в інтерактивний плакат).  Для пошуку інформації в Інтернеті існують спеціальні сайти, які називаються ПОШУКОВІ СИСТЕМИ, за допомогою яких ми зможемо знайти потрібні дані. Існують різні пошукові системи.  Коли користувач хоче знайти потрібну інформацію, то вводить у пошуковий рядок браузера запит - ключове слово або фразу (яка максимально точно характеризує затребувану тему) і як результат отримує перелік сайтів, де на думку робота-пошуковика міститься відповідь на поставлене питання.  Алгоритм пошуку інформації в Інтернеті.  Деякі відомості, знайденів мережі Інтернет, можуть виявитися неактуальними та недостовірними. В Інтернеті люди висловлюють власні думки, погляди, інформацію, яка ніким не перевіряється. Тому слід критично ставитися до знайденої інформації, зокрема перевіряти дату розміщення матеріалу, наявність відомостейпро автора, узгодженість отриманоїінформації з вашими знаннями. VI. Постановка проблеми — Давайте згадаємо початокнашого уроку. Ми з вами чемно привіталися згідно правил етикету. — Вважаю, що ви розумієте слово етикет. Як ти розумієш, Настю, Сашко …? Відповіді учнів. (перевіряємо за довідкою інтерактивного плакату). — Але люди ХХІ сторіччя все частіше спілкуються в мережах, на різних мовах. Мені зараз знадобляться ваші знання різних мов. — (інтерактивний плакатПроблема Відео ) — Може ви чули російськеслово СЕТИКЕТ. Хтось здогадується, що означаєце слово? — Очікувана відповідь: слово утворилося від сеть та этикет. Це правила спілкування у мережі.
  • 5. 4 — Досить логічно. — А що на вашу думку означає нове слово НЕТИКЕТ. — ??? — Вже складніше. Спробую допомогти: перекладіть англійське слово NET. — ??? — А що спільного у словах сетикет, нетикет, Інтернет? Що ж нам робити, як розібратися з цими словами? Може погуглити? А ви знаєте, що слова Інтернет, сетикет, нетикет, погуглити — слова НЕОЛОГІЗМИ. — То ж ваше перше практичної завдання будезнайти пояснення цим словам. Які сайти будуть у пригоді? Очікувана відповідь: Перекладачі, Енциклопедії (відома всім Вікіпедія, Словники) — Друге завдання: завантажити логотипбраузера (за варіантами). Як це зробити ми повторювали на початку уроку, якщо ви забули, скористайтеся презентацією «Випробування». VII. Практична робота учнів за комп’ютерами Сідайте за комп’ютери виконувати Практичне завдання, гадаю ви пам’ятаєте, що під час роботи з комп’ютером ви повинні дотримуйтеся правил безпеки та санітарно-гігієнічних норм (довідка інтерактивного плакату). — До того ж слід навчитися аналізувати і критично оцінювати відомості і вибирати з переліку гіперпосилань ті, які мають хорошу репутацію. Важливо розуміти, хто є автором веб-документа, яка організація чи людина створила цей сайт, чи можна його вважати надійним джерелом. Наприклад, ви знаєте, що абсолютно ніякої небезпекине становить інтернет-енциклопедія Вікіпедія. — На наступних уроках ми більш детально розглянемо правила безпечного користування Інтернетом. Практичне завдання див. Додаток 1. То ж погуглимо!
  • 6. 5 VIII. Фізкультхвилинка (інтерактивний плакат) IX. Підсумок практичної роботи Разом з учнями ми приходимо до висновку, що слова сетикет та нетикет – це слова синоніми. Англійське слово NET перекладається як «мережа» , то ж  Чи всі змогли завантажити логотипи браузерів? Файли яких форматів ви отримали? (.jpg, .png).  Яка головна особливість файлу формату .png?  Чи можна стверджувати, що інформація, знайдена в мережі Інтернет є достовірною та актуальною? X. Рефлексія «Продовжи речення» — Я вмію користуватися он-лайн перекладачем. — Я вмію шукати інформацію у Вікіпедії. — Я вмію завантажувати зображення з Інтернету. — Я знаю, що означає слово сетикет, нетикет, неологізм…  Що сподобалось на уроці, а що ні?  Чи виникали труднощі? XI. Оцінювання роботи учнів XII. Домашнє завдання  Опрацювати матеріал уроку за інтерактивним плакатом на блозі.  Знайти та переглянути мультик «Фіксики. Інтернет»  Підготувати повідомлення на тему «Правила безпечного Інтернету». Мережевий етикет (сетикет, етикет (синоніми) - неологізм, є злиттям слів «сеть» (англ. Net) і «етикет») - правила поведінки, спілкування в Мережі, традиції і культура інтернет-спільноти, яких дотримується більшість.
  • 7. 6 А мені вже час прощатися! Бажаю вам веселих уроків і високих оцінок! Електронні ресурси: 1. Інтерактивна презентація https://drive.google.com/file/d/1S8p9Dd6X_GgE_zeURRfsreqJG11SOqOh/view? usp=sharing 2. http://iosaz2018.blogspot.com/p/5.html (сторінка блогу, де вбудований інтерактивний плакат, щоб дивитися на великому екрані краще перейти за посиланням https://www.thinglink.com/scene/1063765341496147970). 3. https://www.youtube.com/watch?v=X8HyrxqI4lg (мультик «Фіксики. Інтернет» українськоюмовою).
  • 8. Додаток 1 Практичне завдання «Пошук та завантаження відомостей з Інтернету» I. Знайдіть тлумачення слів (термінів):  СЕТИКЕТ – ______________________________________________ ______________________________________________  НЕТИКЕТ – ______________________________________________ ______________________________________________  НЕОЛОГІЗМ – ______________________________________________ ______________________________________________  Перекладіть англійське слово «NET» ___________ II. Потрібно завантажити логотип браузера та визначити формат графічного файлу: __________________ Практичне завдання «Пошук та завантаження відомостей з Інтернету» III. Знайдіть тлумачення слів (термінів):  СЕТИКЕТ – ______________________________________________ ______________________________________________  НЕТИКЕТ – ______________________________________________ ______________________________________________  НЕОЛОГІЗМ – ______________________________________________ ______________________________________________  Перекладіть англійське слово «NET» ___________ IV. Потрібно завантажити логотип браузера та визначити формат графічного файлу: __________________
  • 9. 8 Практичне завдання «Пошук та завантаження відомостей з Інтернету» V. Знайдіть тлумачення слів (термінів):  СЕТИКЕТ – ______________________________________________ ______________________________________________  НЕТИКЕТ – ______________________________________________ ______________________________________________  НЕОЛОГІЗМ – ______________________________________________ ______________________________________________  Перекладіть англійське слово «NET» ___________ VI. Потрібно завантажити логотип браузера та визначити формат графічного файлу: __________________ Практичне завдання «Пошук та завантаження відомостей з Інтернету» VII. Знайдіть тлумачення слів (термінів):  СЕТИКЕТ – ______________________________________________ ______________________________________________  НЕТИКЕТ – ______________________________________________ ______________________________________________  НЕОЛОГІЗМ – ______________________________________________ ______________________________________________  Перекладіть англійське слово «NET» ___________ VIII. Потрібно завантажити логотип браузера та визначити формат графічного файлу: __________________