SlideShare a Scribd company logo
1 of 5
Урок №
     Тема. Розподільна властивість множення. Зведення подібних доданків.
Мета: використовуючи знання про способи використання розподільної
        властивості множення, виробити вміння: а) знаходити подібні доданки
        та визначати з алгебраїчної суми їх коефіцієнти; б) виконувати зведення
        подібних доданків. Розвивати логічне мислення учнів, уважність,
        обчислювальні навички; виховувати охайність, повагу до вчителів та
        однокласників.
Тип уроку: застосування знань, умінь та навичок.
                                      Хід уроку
I. Перевірка домашнього завдання
       Математичний диктант
       Варіант 1 [2]
    1. Запишіть вираз та обчисліть його значення:
       577 · 58 + 423 · 58       [76,8 · 9,5 - 66,8 · 9,5];
       34,2 · 91,3 - 24,2 · 91,3 [718 · 34 + 282 · 34].
                                                        1 1      1 1 
  2.   Запишіть вираз та обчисліть його значення: 6 ·    −     10 ⋅  − 5 − 2  .
                                                        3 2                  
  3. Подавши один з множників у вигляді суми розрядної одиниці та числа
     ±1, обчисліть усно значення добутку -999 · 17 [-12 · 9999].
II. Актуалізація опорних знань
     Під час перевірки правильності розв'язання завдань математичного
диктанту учні повторюють самі формулювання розподільної властивості та
способи її застосування (для розкриття дужок та винесення спільного
множника за дужки).
     Звернувшись до конспекту, записаного на попередньому уроці, учні
розуміють, що основнім матеріалом уроку є робота з буквеними виразами.
III. Доповнення знань
     Щоб мати чіткі уявлення про зміст понять «подібні доданки» та «зведення
подібних доданків», ми формулюємо відповідні означення та показуємо на
прикладах їх зміст.
IV. Вироблення вмінь

 Звернемо увагу на такі моменти:
    а) щоб звести подібні доданки, треба правильно визначити їх коефіцієнти
(а для цього згадуємо про алгебраїчну суму), а потім вже додавати ці
коефіцієнти; під час зведення подібних доданків буквена частина не
змінюється;
    б) у виразі може бути не одна, а кілька груп подібних доданків. У цьому
випадку спочатку окремо виділяємо кожну групу (традиційно підкреслюємо
певною кількістю рисок кожну групу подібних доданків), а потім уже для
кожної групи подібних доданків повторюємо п. а);
    в) якщо даний вираз містить дужки, то перш ніж звести подібні доданки
(тобто виконати додавання), треба розкрити дужки (тобто виконати множення,
                                        1
використовуючи або розподільну властивість, або правила), а потім уже дивись
п. а) чи б);
      г) якщо в алгебраїчній сумі є кілька (більше від одного) числових доданків,
то їх також можна вважати подібними доданками (і не забуваймо їх додавати).
      Усні вправи
      Зведіть подібні доданки у виразі:
      а) 5х - 4х; б) 4а – а; в) 5х - 7х; г) 4а – 5а + а.
      Письмові вправи
    1. Зведіть подібні доданки:
        а) 9a – 13a + 2a;           б) 5a - 6a + 2a - 10a; в) -9х + 7х - 5х + 2х;
        г) 2,8b – b + 2,8b - b; д) -4х – 7 – 5х + 10х;         e) 5a + b – 7b + 3a;
        ж) -7а + 5а – х – 6х;       з) 12х – 11 + 4а – 7х; и) 8а – 9х + 4 – а + х.
        Записи в зошитах можуть мати такий вигляд:
        а) 9а – 13а + 2а = (9 – 13 + 2) а = -2а;
        є) 5a + b - 7b + 3a = (5 + 3)a + (1 – 7)b = 8a + (-6)b = 8a - 6b i т. д.
    2. Розкрийте дужки:
        а) (х – у) · 5; б) (а + b – с) · 4; в) (2х – у) · (-3); г) -2a(b + 2с – 3m);
        д) -a(6b - 5c); е)(-а + 3b + с)(-2х).
    3. Спростіть вираз:
        а) 3(-2х + 5) + 4(х – 2); б) -(2а – 3) - 2(3а – 1); в) -5(-3х + 2) - (9 - х);
        г) (3b - 1) · (-5) + (4 + b) · (-2).
    4. Спростіть вираз:
                         1              1          1     1             2        2
      а) 0,7х - 0,9х +   2
                             х;     б) - 4 b + 1 4 b -   2
                                                             b;   в)   5
                                                                           а+   3
                                                                                    b – b + 0,4a;
      г) -7(а – 2b + 2) + (5а – 5) · (-2); д) а(3х - 2у + 5) – 2а(-2х - у);
           1     2      1 
      є) -6  6 a + 3 b − 2 c  + 4а + 7b.
                          
      Додаткові вправи
   1. Один робітник може виконати замовлення за 6 днів, а другий — за
      15 днів. Спочатку 2 дні над замовленням працював перший робітник,
      а потім закінчив другий. Скільки днів працював другий робітник?
   2. Знайдіть значення виразу:
      а) (3х)2, якщо х = 2; -2; б) а3 – 12, якщо а = -2; 3.
IV. Підсумки уроку
    Заповніть пропуски:
    а) 5a – 3a = ...;     б) 5a - 3a + b = …;        в) 5a - 3a + b - 2b = ...;
    г) 5(a + b) - 3a = ..; д) 5(a + b) - (a - b) = …
    Оголошення оцінок
VI. Домашнє завдання

      Назвіть подібні доданки у виразах:
      а) х - 2у + 3х - у; б) 7b - a - 2ab + b - 3ab.
      Спростити вираз: а) 5х - 4х; б) 4а - а; в) 5х - 7х; г) 4а - 5а + а.


                                               2
використовуючи або розподільну властивість, або правила), а потім уже дивись
п. а) чи б);
      г) якщо в алгебраїчній сумі є кілька (більше від одного) числових доданків,
то їх також можна вважати подібними доданками (і не забуваймо їх додавати).
      Усні вправи
      Зведіть подібні доданки у виразі:
      а) 5х - 4х; б) 4а – а; в) 5х - 7х; г) 4а – 5а + а.
      Письмові вправи
    1. Зведіть подібні доданки:
        а) 9a – 13a + 2a;           б) 5a - 6a + 2a - 10a; в) -9х + 7х - 5х + 2х;
        г) 2,8b – b + 2,8b - b; д) -4х – 7 – 5х + 10х;         e) 5a + b – 7b + 3a;
        ж) -7а + 5а – х – 6х;       з) 12х – 11 + 4а – 7х; и) 8а – 9х + 4 – а + х.
        Записи в зошитах можуть мати такий вигляд:
        а) 9а – 13а + 2а = (9 – 13 + 2) а = -2а;
        є) 5a + b - 7b + 3a = (5 + 3)a + (1 – 7)b = 8a + (-6)b = 8a - 6b i т. д.
    2. Розкрийте дужки:
        а) (х – у) · 5; б) (а + b – с) · 4; в) (2х – у) · (-3); г) -2a(b + 2с – 3m);
        д) -a(6b - 5c); е)(-а + 3b + с)(-2х).
    3. Спростіть вираз:
        а) 3(-2х + 5) + 4(х – 2); б) -(2а – 3) - 2(3а – 1); в) -5(-3х + 2) - (9 - х);
        г) (3b - 1) · (-5) + (4 + b) · (-2).
    4. Спростіть вираз:
                         1              1          1     1             2        2
      а) 0,7х - 0,9х +   2
                             х;     б) - 4 b + 1 4 b -   2
                                                             b;   в)   5
                                                                           а+   3
                                                                                    b – b + 0,4a;
      г) -7(а – 2b + 2) + (5а – 5) · (-2); д) а(3х - 2у + 5) – 2а(-2х - у);
           1     2      1 
      є) -6  6 a + 3 b − 2 c  + 4а + 7b.
                          
      Додаткові вправи
   1. Один робітник може виконати замовлення за 6 днів, а другий — за
      15 днів. Спочатку 2 дні над замовленням працював перший робітник,
      а потім закінчив другий. Скільки днів працював другий робітник?
   2. Знайдіть значення виразу:
      а) (3х)2, якщо х = 2; -2; б) а3 – 12, якщо а = -2; 3.
IV. Підсумки уроку
    Заповніть пропуски:
    а) 5a – 3a = ...;     б) 5a - 3a + b = …;        в) 5a - 3a + b - 2b = ...;
    г) 5(a + b) - 3a = ..; д) 5(a + b) - (a - b) = …
    Оголошення оцінок
VI. Домашнє завдання

      Назвіть подібні доданки у виразах:
      а) х - 2у + 3х - у; б) 7b - a - 2ab + b - 3ab.
      Спростити вираз: а) 5х - 4х; б) 4а - а; в) 5х - 7х; г) 4а - 5а + а.


                                               2
використовуючи або розподільну властивість, або правила), а потім уже дивись
п. а) чи б);
      г) якщо в алгебраїчній сумі є кілька (більше від одного) числових доданків,
то їх також можна вважати подібними доданками (і не забуваймо їх додавати).
      Усні вправи
      Зведіть подібні доданки у виразі:
      а) 5х - 4х; б) 4а – а; в) 5х - 7х; г) 4а – 5а + а.
      Письмові вправи
    1. Зведіть подібні доданки:
        а) 9a – 13a + 2a;           б) 5a - 6a + 2a - 10a; в) -9х + 7х - 5х + 2х;
        г) 2,8b – b + 2,8b - b; д) -4х – 7 – 5х + 10х;         e) 5a + b – 7b + 3a;
        ж) -7а + 5а – х – 6х;       з) 12х – 11 + 4а – 7х; и) 8а – 9х + 4 – а + х.
        Записи в зошитах можуть мати такий вигляд:
        а) 9а – 13а + 2а = (9 – 13 + 2) а = -2а;
        є) 5a + b - 7b + 3a = (5 + 3)a + (1 – 7)b = 8a + (-6)b = 8a - 6b i т. д.
    2. Розкрийте дужки:
        а) (х – у) · 5; б) (а + b – с) · 4; в) (2х – у) · (-3); г) -2a(b + 2с – 3m);
        д) -a(6b - 5c); е)(-а + 3b + с)(-2х).
    3. Спростіть вираз:
        а) 3(-2х + 5) + 4(х – 2); б) -(2а – 3) - 2(3а – 1); в) -5(-3х + 2) - (9 - х);
        г) (3b - 1) · (-5) + (4 + b) · (-2).
    4. Спростіть вираз:
                         1              1          1     1             2        2
      а) 0,7х - 0,9х +   2
                             х;     б) - 4 b + 1 4 b -   2
                                                             b;   в)   5
                                                                           а+   3
                                                                                    b – b + 0,4a;
      г) -7(а – 2b + 2) + (5а – 5) · (-2); д) а(3х - 2у + 5) – 2а(-2х - у);
           1     2      1 
      є) -6  6 a + 3 b − 2 c  + 4а + 7b.
                          
      Додаткові вправи
   1. Один робітник може виконати замовлення за 6 днів, а другий — за
      15 днів. Спочатку 2 дні над замовленням працював перший робітник,
      а потім закінчив другий. Скільки днів працював другий робітник?
   2. Знайдіть значення виразу:
      а) (3х)2, якщо х = 2; -2; б) а3 – 12, якщо а = -2; 3.
IV. Підсумки уроку
    Заповніть пропуски:
    а) 5a – 3a = ...;     б) 5a - 3a + b = …;        в) 5a - 3a + b - 2b = ...;
    г) 5(a + b) - 3a = ..; д) 5(a + b) - (a - b) = …
    Оголошення оцінок
VI. Домашнє завдання

      Назвіть подібні доданки у виразах:
      а) х - 2у + 3х - у; б) 7b - a - 2ab + b - 3ab.
      Спростити вираз: а) 5х - 4х; б) 4а - а; в) 5х - 7х; г) 4а - 5а + а.


                                               2
використовуючи або розподільну властивість, або правила), а потім уже дивись
п. а) чи б);
      г) якщо в алгебраїчній сумі є кілька (більше від одного) числових доданків,
то їх також можна вважати подібними доданками (і не забуваймо їх додавати).
      Усні вправи
      Зведіть подібні доданки у виразі:
      а) 5х - 4х; б) 4а – а; в) 5х - 7х; г) 4а – 5а + а.
      Письмові вправи
    1. Зведіть подібні доданки:
        а) 9a – 13a + 2a;           б) 5a - 6a + 2a - 10a; в) -9х + 7х - 5х + 2х;
        г) 2,8b – b + 2,8b - b; д) -4х – 7 – 5х + 10х;         e) 5a + b – 7b + 3a;
        ж) -7а + 5а – х – 6х;       з) 12х – 11 + 4а – 7х; и) 8а – 9х + 4 – а + х.
        Записи в зошитах можуть мати такий вигляд:
        а) 9а – 13а + 2а = (9 – 13 + 2) а = -2а;
        є) 5a + b - 7b + 3a = (5 + 3)a + (1 – 7)b = 8a + (-6)b = 8a - 6b i т. д.
    2. Розкрийте дужки:
        а) (х – у) · 5; б) (а + b – с) · 4; в) (2х – у) · (-3); г) -2a(b + 2с – 3m);
        д) -a(6b - 5c); е)(-а + 3b + с)(-2х).
    3. Спростіть вираз:
        а) 3(-2х + 5) + 4(х – 2); б) -(2а – 3) - 2(3а – 1); в) -5(-3х + 2) - (9 - х);
        г) (3b - 1) · (-5) + (4 + b) · (-2).
    4. Спростіть вираз:
                         1              1          1     1             2        2
      а) 0,7х - 0,9х +   2
                             х;     б) - 4 b + 1 4 b -   2
                                                             b;   в)   5
                                                                           а+   3
                                                                                    b – b + 0,4a;
      г) -7(а – 2b + 2) + (5а – 5) · (-2); д) а(3х - 2у + 5) – 2а(-2х - у);
           1     2      1 
      є) -6  6 a + 3 b − 2 c  + 4а + 7b.
                          
      Додаткові вправи
   1. Один робітник може виконати замовлення за 6 днів, а другий — за
      15 днів. Спочатку 2 дні над замовленням працював перший робітник,
      а потім закінчив другий. Скільки днів працював другий робітник?
   2. Знайдіть значення виразу:
      а) (3х)2, якщо х = 2; -2; б) а3 – 12, якщо а = -2; 3.
IV. Підсумки уроку
    Заповніть пропуски:
    а) 5a – 3a = ...;     б) 5a - 3a + b = …;        в) 5a - 3a + b - 2b = ...;
    г) 5(a + b) - 3a = ..; д) 5(a + b) - (a - b) = …
    Оголошення оцінок
VI. Домашнє завдання

      Назвіть подібні доданки у виразах:
      а) х - 2у + 3х - у; б) 7b - a - 2ab + b - 3ab.
      Спростити вираз: а) 5х - 4х; б) 4а - а; в) 5х - 7х; г) 4а - 5а + а.


                                               2

More Related Content

What's hot

9 dpa m_2016_ranok
9 dpa m_2016_ranok9 dpa m_2016_ranok
9 dpa m_2016_ranokRanoUA
 
9 dpa m_2016_pip-watermark
9 dpa m_2016_pip-watermark9 dpa m_2016_pip-watermark
9 dpa m_2016_pip-watermarkdpa-zno
 
алгебра підручник для 7 класу авт. мерзляк а.г. та ін.
алгебра   підручник для 7 класу авт. мерзляк а.г. та ін.алгебра   підручник для 7 класу авт. мерзляк а.г. та ін.
алгебра підручник для 7 класу авт. мерзляк а.г. та ін.Гергель Ольга
 
Урок №4 Основна властивість дробу. Зведення дробів до спільного знаменника.
Урок №4 Основна властивість дробу. Зведення дробів до спільного знаменника.Урок №4 Основна властивість дробу. Зведення дробів до спільного знаменника.
Урок №4 Основна властивість дробу. Зведення дробів до спільного знаменника.sveta7940
 
Алгебра 8 кл.
Алгебра 8 кл.Алгебра 8 кл.
Алгебра 8 кл.school8zv
 
12639 множення і ділення десяткових дробів
12639 множення і ділення десяткових дробів12639 множення і ділення десяткових дробів
12639 множення і ділення десяткових дробівurvlan
 
конспекты на атестацию
конспекты на атестациюконспекты на атестацию
конспекты на атестациюnina1953
 
Квадратний тричлен та його корені. Розкладання квадратного тричлена на лінійн...
Квадратний тричлен та його корені. Розкладання квадратного тричлена на лінійн...Квадратний тричлен та його корені. Розкладання квадратного тричлена на лінійн...
Квадратний тричлен та його корені. Розкладання квадратного тричлена на лінійн...sveta7940
 
урок алгебри
урок алгебриурок алгебри
урок алгебриstela150
 
ЗНО 2015 - Математика. Демонстраційний варіант (поглиблений рівень)
ЗНО 2015 - Математика. Демонстраційний варіант (поглиблений рівень)ЗНО 2015 - Математика. Демонстраційний варіант (поглиблений рівень)
ЗНО 2015 - Математика. Демонстраційний варіант (поглиблений рівень)tcherkassova2104
 
Пробне ЗНО 2021 математика (рівень стандарту та профільний рівень)
Пробне ЗНО 2021 математика (рівень стандарту та профільний рівень)Пробне ЗНО 2021 математика (рівень стандарту та профільний рівень)
Пробне ЗНО 2021 математика (рівень стандарту та профільний рівень)ErudytNet
 
алгебра підручник для 7 класу авт. бевз г. п. бевз в. г.
алгебра   підручник для 7 класу авт. бевз г. п. бевз в. г.алгебра   підручник для 7 класу авт. бевз г. п. бевз в. г.
алгебра підручник для 7 класу авт. бевз г. п. бевз в. г.Гергель Ольга
 
8056 8) квадрат и куб числа
8056 8) квадрат и куб числа8056 8) квадрат и куб числа
8056 8) квадрат и куб числаurvlan
 
7 a m_pog_2015
7 a m_pog_20157 a m_pog_2015
7 a m_pog_20154book
 

What's hot (20)

9 dpa m_2016_ranok
9 dpa m_2016_ranok9 dpa m_2016_ranok
9 dpa m_2016_ranok
 
9 dpa m_2016_pip-watermark
9 dpa m_2016_pip-watermark9 dpa m_2016_pip-watermark
9 dpa m_2016_pip-watermark
 
Формули скороченого множення
Формули скороченого множенняФормули скороченого множення
Формули скороченого множення
 
алгебра підручник для 7 класу авт. мерзляк а.г. та ін.
алгебра   підручник для 7 класу авт. мерзляк а.г. та ін.алгебра   підручник для 7 класу авт. мерзляк а.г. та ін.
алгебра підручник для 7 класу авт. мерзляк а.г. та ін.
 
Урок №4 Основна властивість дробу. Зведення дробів до спільного знаменника.
Урок №4 Основна властивість дробу. Зведення дробів до спільного знаменника.Урок №4 Основна властивість дробу. Зведення дробів до спільного знаменника.
Урок №4 Основна властивість дробу. Зведення дробів до спільного знаменника.
 
Алгебра 8 кл.
Алгебра 8 кл.Алгебра 8 кл.
Алгебра 8 кл.
 
12639 множення і ділення десяткових дробів
12639 множення і ділення десяткових дробів12639 множення і ділення десяткових дробів
12639 множення і ділення десяткових дробів
 
конспекты на атестацию
конспекты на атестациюконспекты на атестацию
конспекты на атестацию
 
Квадратний тричлен та його корені. Розкладання квадратного тричлена на лінійн...
Квадратний тричлен та його корені. Розкладання квадратного тричлена на лінійн...Квадратний тричлен та його корені. Розкладання квадратного тричлена на лінійн...
Квадратний тричлен та його корені. Розкладання квадратного тричлена на лінійн...
 
математика 5 кл
математика 5 клматематика 5 кл
математика 5 кл
 
урок алгебри
урок алгебриурок алгебри
урок алгебри
 
ЗНО 2015 - Математика. Демонстраційний варіант (поглиблений рівень)
ЗНО 2015 - Математика. Демонстраційний варіант (поглиблений рівень)ЗНО 2015 - Математика. Демонстраційний варіант (поглиблений рівень)
ЗНО 2015 - Математика. Демонстраційний варіант (поглиблений рівень)
 
8_gdz_a_i.pdf
8_gdz_a_i.pdf8_gdz_a_i.pdf
8_gdz_a_i.pdf
 
8_gdz_a_bil.pdf
8_gdz_a_bil.pdf8_gdz_a_bil.pdf
8_gdz_a_bil.pdf
 
9m15b
9m15b9m15b
9m15b
 
Пробне ЗНО 2021 математика (рівень стандарту та профільний рівень)
Пробне ЗНО 2021 математика (рівень стандарту та профільний рівень)Пробне ЗНО 2021 математика (рівень стандарту та профільний рівень)
Пробне ЗНО 2021 математика (рівень стандарту та профільний рівень)
 
алгебра підручник для 7 класу авт. бевз г. п. бевз в. г.
алгебра   підручник для 7 класу авт. бевз г. п. бевз в. г.алгебра   підручник для 7 класу авт. бевз г. п. бевз в. г.
алгебра підручник для 7 класу авт. бевз г. п. бевз в. г.
 
8056 8) квадрат и куб числа
8056 8) квадрат и куб числа8056 8) квадрат и куб числа
8056 8) квадрат и куб числа
 
5 ___
5  ___5  ___
5 ___
 
7 a m_pog_2015
7 a m_pog_20157 a m_pog_2015
7 a m_pog_2015
 

Similar to урок математики 6 а росток от федорченка

Розв"язування задач і вправ на всі дії з раціональними числами
Розв"язування задач і вправ на всі дії з раціональними числамиРозв"язування задач і вправ на всі дії з раціональними числами
Розв"язування задач і вправ на всі дії з раціональними числамиsveta7940
 
озош і ііі ст. №5 ім. р. к. рапія презентація до семінару заболотня а. л.
озош і ііі ст. №5 ім. р. к. рапія  презентація до семінару заболотня а. л.озош і ііі ст. №5 ім. р. к. рапія  презентація до семінару заболотня а. л.
озош і ііі ст. №5 ім. р. к. рапія презентація до семінару заболотня а. л.Юрий Заболотний
 
Алгебра 7 клас Мерзляк А.Г., Полонський В.Б., Якір М.С. 2015
Алгебра 7 клас Мерзляк А.Г., Полонський В.Б., Якір М.С. 2015Алгебра 7 клас Мерзляк А.Г., Полонський В.Б., Якір М.С. 2015
Алгебра 7 клас Мерзляк А.Г., Полонський В.Б., Якір М.С. 2015oleg379
 
Урок "Тотожні перетворення виразів, що містять квадратні корені"
Урок "Тотожні перетворення виразів, що містять квадратні корені"Урок "Тотожні перетворення виразів, що містять квадратні корені"
Урок "Тотожні перетворення виразів, що містять квадратні корені"sveta7940
 
Множення многочлена на одночлен
Множення многочлена  на одночленМноження многочлена  на одночлен
Множення многочлена на одночленninelka92
 
алгебра блиц 7кл
алгебра блиц 7клалгебра блиц 7кл
алгебра блиц 7клLala Lalala
 
Основные свойства числовых неравенств
Основные свойства числовых неравенствОсновные свойства числовых неравенств
Основные свойства числовых неравенствИлья Сыч
 
многочлени 7 клас
многочлени 7 класмногочлени 7 клас
многочлени 7 класLyubow Bondar
 
моя. алг10. повт.9
моя. алг10. повт.9моя. алг10. повт.9
моя. алг10. повт.9jkmuffgrhdcv
 
Контрольна робота по темі "Множення та ділення раціональних чисел"
Контрольна робота по темі "Множення та ділення раціональних чисел"Контрольна робота по темі "Множення та ділення раціональних чисел"
Контрольна робота по темі "Множення та ділення раціональних чисел"sveta7940
 
Презентація:Рівняння х2=а. Основна тотожність квадратного кореня.
Презентація:Рівняння х2=а. Основна тотожність квадратного кореня.Презентація:Рівняння х2=а. Основна тотожність квадратного кореня.
Презентація:Рівняння х2=а. Основна тотожність квадратного кореня.sveta7940
 
Презентація:Рівняння х2=а. Основна тотожність квадратного кореня.
Презентація:Рівняння х2=а. Основна тотожність квадратного кореня.Презентація:Рівняння х2=а. Основна тотожність квадратного кореня.
Презентація:Рівняння х2=а. Основна тотожність квадратного кореня.sveta7940
 
Числовые неравенства
Числовые неравенстваЧисловые неравенства
Числовые неравенстваИлья Сыч
 
Презентація:Квадратний корінь з числа. Арифметичний квадратний корінь.
Презентація:Квадратний корінь з числа. Арифметичний квадратний корінь.Презентація:Квадратний корінь з числа. Арифметичний квадратний корінь.
Презентація:Квадратний корінь з числа. Арифметичний квадратний корінь.sveta7940
 
Множення одночлена на многочлен
Множення одночлена на многочленМноження одночлена на многочлен
Множення одночлена на многочленЛюдмила Кирилюк
 

Similar to урок математики 6 а росток от федорченка (20)

Розв"язування задач і вправ на всі дії з раціональними числами
Розв"язування задач і вправ на всі дії з раціональними числамиРозв"язування задач і вправ на всі дії з раціональними числами
Розв"язування задач і вправ на всі дії з раціональними числами
 
озош і ііі ст. №5 ім. р. к. рапія презентація до семінару заболотня а. л.
озош і ііі ст. №5 ім. р. к. рапія  презентація до семінару заболотня а. л.озош і ііі ст. №5 ім. р. к. рапія  презентація до семінару заболотня а. л.
озош і ііі ст. №5 ім. р. к. рапія презентація до семінару заболотня а. л.
 
7
77
7
 
2740 7 a_m_2015_u
2740 7 a_m_2015_u2740 7 a_m_2015_u
2740 7 a_m_2015_u
 
Алгебра 7 клас Мерзляк А.Г., Полонський В.Б., Якір М.С. 2015
Алгебра 7 клас Мерзляк А.Г., Полонський В.Б., Якір М.С. 2015Алгебра 7 клас Мерзляк А.Г., Полонський В.Б., Якір М.С. 2015
Алгебра 7 клас Мерзляк А.Г., Полонський В.Б., Якір М.С. 2015
 
презентация до уроку, алгебра, 8 клас
презентация до уроку, алгебра, 8 класпрезентация до уроку, алгебра, 8 клас
презентация до уроку, алгебра, 8 клас
 
Урок "Тотожні перетворення виразів, що містять квадратні корені"
Урок "Тотожні перетворення виразів, що містять квадратні корені"Урок "Тотожні перетворення виразів, що містять квадратні корені"
Урок "Тотожні перетворення виразів, що містять квадратні корені"
 
Множення многочлена на одночлен
Множення многочлена  на одночленМноження многочлена  на одночлен
Множення многочлена на одночлен
 
урок 13
урок 13урок 13
урок 13
 
алгебра блиц 7кл
алгебра блиц 7клалгебра блиц 7кл
алгебра блиц 7кл
 
Основные свойства числовых неравенств
Основные свойства числовых неравенствОсновные свойства числовых неравенств
Основные свойства числовых неравенств
 
Формули скороченого множення
Формули скороченого множенняФормули скороченого множення
Формули скороченого множення
 
многочлени 7 клас
многочлени 7 класмногочлени 7 клас
многочлени 7 клас
 
моя. алг10. повт.9
моя. алг10. повт.9моя. алг10. повт.9
моя. алг10. повт.9
 
Контрольна робота по темі "Множення та ділення раціональних чисел"
Контрольна робота по темі "Множення та ділення раціональних чисел"Контрольна робота по темі "Множення та ділення раціональних чисел"
Контрольна робота по темі "Множення та ділення раціональних чисел"
 
Презентація:Рівняння х2=а. Основна тотожність квадратного кореня.
Презентація:Рівняння х2=а. Основна тотожність квадратного кореня.Презентація:Рівняння х2=а. Основна тотожність квадратного кореня.
Презентація:Рівняння х2=а. Основна тотожність квадратного кореня.
 
Презентація:Рівняння х2=а. Основна тотожність квадратного кореня.
Презентація:Рівняння х2=а. Основна тотожність квадратного кореня.Презентація:Рівняння х2=а. Основна тотожність квадратного кореня.
Презентація:Рівняння х2=а. Основна тотожність квадратного кореня.
 
Числовые неравенства
Числовые неравенстваЧисловые неравенства
Числовые неравенства
 
Презентація:Квадратний корінь з числа. Арифметичний квадратний корінь.
Презентація:Квадратний корінь з числа. Арифметичний квадратний корінь.Презентація:Квадратний корінь з числа. Арифметичний квадратний корінь.
Презентація:Квадратний корінь з числа. Арифметичний квадратний корінь.
 
Множення одночлена на многочлен
Множення одночлена на многочленМноження одночлена на многочлен
Множення одночлена на многочлен
 

More from af1311

план роботи з 20.03.2017 по 31.03.2017
план роботи  з 20.03.2017 по 31.03.2017план роботи  з 20.03.2017 по 31.03.2017
план роботи з 20.03.2017 по 31.03.2017af1311
 
план роботи школи з 25.04.2016 06.05.2016
план роботи школи з 25.04.2016   06.05.2016план роботи школи з 25.04.2016   06.05.2016
план роботи школи з 25.04.2016 06.05.2016af1311
 
тижневы плани з 11.04.2016 по 22.04.2016
тижневы плани з 11.04.2016 по 22.04.2016тижневы плани з 11.04.2016 по 22.04.2016
тижневы плани з 11.04.2016 по 22.04.2016af1311
 
план роботи зш № 3 з 09.03.2016 18.03.2016
план роботи зш № 3 з 09.03.2016   18.03.2016план роботи зш № 3 з 09.03.2016   18.03.2016
план роботи зш № 3 з 09.03.2016 18.03.2016af1311
 
план роботи школи з 22.02.2016 04.03.2016
план роботи школи з 22.02.2016  04.03.2016план роботи школи з 22.02.2016  04.03.2016
план роботи школи з 22.02.2016 04.03.2016af1311
 
план 08.02.2016 19.02.2016
план 08.02.2016 19.02.2016план 08.02.2016 19.02.2016
план 08.02.2016 19.02.2016af1311
 
план роботи з 25.01.2016 05.02.2016
план роботи  з 25.01.2016   05.02.2016план роботи  з 25.01.2016   05.02.2016
план роботи з 25.01.2016 05.02.2016af1311
 
план роботи з 11.01.2016 22.01.2016
план  роботи з 11.01.2016 22.01.2016план  роботи з 11.01.2016 22.01.2016
план роботи з 11.01.2016 22.01.2016af1311
 
план роботи школи 14.12 21.12.2015
план роботи школи 14.12 21.12.2015план роботи школи 14.12 21.12.2015
план роботи школи 14.12 21.12.2015af1311
 
захист вітчизни 10 11 класс
захист вітчизни 10 11 классзахист вітчизни 10 11 класс
захист вітчизни 10 11 классaf1311
 
28 листопада 2015 року
28 листопада 2015 року28 листопада 2015 року
28 листопада 2015 рокуaf1311
 
план роботи 16.11.2015 по 27.11.2015
план роботи 16.11.2015 по 27.11.2015план роботи 16.11.2015 по 27.11.2015
план роботи 16.11.2015 по 27.11.2015af1311
 
план роботи з 02.11.2015
план роботи з 02.11.2015план роботи з 02.11.2015
план роботи з 02.11.2015af1311
 
план роботи школи 14.09.2015 25.09.2015
план роботи школи 14.09.2015 25.09.2015план роботи школи 14.09.2015 25.09.2015
план роботи школи 14.09.2015 25.09.2015af1311
 
план роботи школи 14.09.2015 25.09.2015
план роботи школи 14.09.2015 25.09.2015план роботи школи 14.09.2015 25.09.2015
план роботи школи 14.09.2015 25.09.2015af1311
 
план роботи школи 14.09.2015 25.09.2015
план роботи школи 14.09.2015 25.09.2015план роботи школи 14.09.2015 25.09.2015
план роботи школи 14.09.2015 25.09.2015af1311
 
тижневы плани 2015 2016 н.р.
тижневы плани 2015   2016 н.р.тижневы плани 2015   2016 н.р.
тижневы плани 2015 2016 н.р.af1311
 
Mетодичні рекомендації першого уроку
Mетодичні рекомендації першого урокуMетодичні рекомендації першого уроку
Mетодичні рекомендації першого урокуaf1311
 
план роботи
план  роботиплан  роботи
план роботиaf1311
 
план з 09.02.2015
план з 09.02.2015план з 09.02.2015
план з 09.02.2015af1311
 

More from af1311 (20)

план роботи з 20.03.2017 по 31.03.2017
план роботи  з 20.03.2017 по 31.03.2017план роботи  з 20.03.2017 по 31.03.2017
план роботи з 20.03.2017 по 31.03.2017
 
план роботи школи з 25.04.2016 06.05.2016
план роботи школи з 25.04.2016   06.05.2016план роботи школи з 25.04.2016   06.05.2016
план роботи школи з 25.04.2016 06.05.2016
 
тижневы плани з 11.04.2016 по 22.04.2016
тижневы плани з 11.04.2016 по 22.04.2016тижневы плани з 11.04.2016 по 22.04.2016
тижневы плани з 11.04.2016 по 22.04.2016
 
план роботи зш № 3 з 09.03.2016 18.03.2016
план роботи зш № 3 з 09.03.2016   18.03.2016план роботи зш № 3 з 09.03.2016   18.03.2016
план роботи зш № 3 з 09.03.2016 18.03.2016
 
план роботи школи з 22.02.2016 04.03.2016
план роботи школи з 22.02.2016  04.03.2016план роботи школи з 22.02.2016  04.03.2016
план роботи школи з 22.02.2016 04.03.2016
 
план 08.02.2016 19.02.2016
план 08.02.2016 19.02.2016план 08.02.2016 19.02.2016
план 08.02.2016 19.02.2016
 
план роботи з 25.01.2016 05.02.2016
план роботи  з 25.01.2016   05.02.2016план роботи  з 25.01.2016   05.02.2016
план роботи з 25.01.2016 05.02.2016
 
план роботи з 11.01.2016 22.01.2016
план  роботи з 11.01.2016 22.01.2016план  роботи з 11.01.2016 22.01.2016
план роботи з 11.01.2016 22.01.2016
 
план роботи школи 14.12 21.12.2015
план роботи школи 14.12 21.12.2015план роботи школи 14.12 21.12.2015
план роботи школи 14.12 21.12.2015
 
захист вітчизни 10 11 класс
захист вітчизни 10 11 классзахист вітчизни 10 11 класс
захист вітчизни 10 11 класс
 
28 листопада 2015 року
28 листопада 2015 року28 листопада 2015 року
28 листопада 2015 року
 
план роботи 16.11.2015 по 27.11.2015
план роботи 16.11.2015 по 27.11.2015план роботи 16.11.2015 по 27.11.2015
план роботи 16.11.2015 по 27.11.2015
 
план роботи з 02.11.2015
план роботи з 02.11.2015план роботи з 02.11.2015
план роботи з 02.11.2015
 
план роботи школи 14.09.2015 25.09.2015
план роботи школи 14.09.2015 25.09.2015план роботи школи 14.09.2015 25.09.2015
план роботи школи 14.09.2015 25.09.2015
 
план роботи школи 14.09.2015 25.09.2015
план роботи школи 14.09.2015 25.09.2015план роботи школи 14.09.2015 25.09.2015
план роботи школи 14.09.2015 25.09.2015
 
план роботи школи 14.09.2015 25.09.2015
план роботи школи 14.09.2015 25.09.2015план роботи школи 14.09.2015 25.09.2015
план роботи школи 14.09.2015 25.09.2015
 
тижневы плани 2015 2016 н.р.
тижневы плани 2015   2016 н.р.тижневы плани 2015   2016 н.р.
тижневы плани 2015 2016 н.р.
 
Mетодичні рекомендації першого уроку
Mетодичні рекомендації першого урокуMетодичні рекомендації першого уроку
Mетодичні рекомендації першого уроку
 
план роботи
план  роботиплан  роботи
план роботи
 
план з 09.02.2015
план з 09.02.2015план з 09.02.2015
план з 09.02.2015
 

урок математики 6 а росток от федорченка

  • 1. Урок № Тема. Розподільна властивість множення. Зведення подібних доданків. Мета: використовуючи знання про способи використання розподільної властивості множення, виробити вміння: а) знаходити подібні доданки та визначати з алгебраїчної суми їх коефіцієнти; б) виконувати зведення подібних доданків. Розвивати логічне мислення учнів, уважність, обчислювальні навички; виховувати охайність, повагу до вчителів та однокласників. Тип уроку: застосування знань, умінь та навичок. Хід уроку I. Перевірка домашнього завдання Математичний диктант Варіант 1 [2] 1. Запишіть вираз та обчисліть його значення: 577 · 58 + 423 · 58 [76,8 · 9,5 - 66,8 · 9,5]; 34,2 · 91,3 - 24,2 · 91,3 [718 · 34 + 282 · 34]. 1 1    1 1  2. Запишіть вираз та обчисліть його значення: 6 ·  −  10 ⋅  − 5 − 2  . 3 2     3. Подавши один з множників у вигляді суми розрядної одиниці та числа ±1, обчисліть усно значення добутку -999 · 17 [-12 · 9999]. II. Актуалізація опорних знань Під час перевірки правильності розв'язання завдань математичного диктанту учні повторюють самі формулювання розподільної властивості та способи її застосування (для розкриття дужок та винесення спільного множника за дужки). Звернувшись до конспекту, записаного на попередньому уроці, учні розуміють, що основнім матеріалом уроку є робота з буквеними виразами. III. Доповнення знань Щоб мати чіткі уявлення про зміст понять «подібні доданки» та «зведення подібних доданків», ми формулюємо відповідні означення та показуємо на прикладах їх зміст. IV. Вироблення вмінь  Звернемо увагу на такі моменти: а) щоб звести подібні доданки, треба правильно визначити їх коефіцієнти (а для цього згадуємо про алгебраїчну суму), а потім вже додавати ці коефіцієнти; під час зведення подібних доданків буквена частина не змінюється; б) у виразі може бути не одна, а кілька груп подібних доданків. У цьому випадку спочатку окремо виділяємо кожну групу (традиційно підкреслюємо певною кількістю рисок кожну групу подібних доданків), а потім уже для кожної групи подібних доданків повторюємо п. а); в) якщо даний вираз містить дужки, то перш ніж звести подібні доданки (тобто виконати додавання), треба розкрити дужки (тобто виконати множення, 1
  • 2. використовуючи або розподільну властивість, або правила), а потім уже дивись п. а) чи б); г) якщо в алгебраїчній сумі є кілька (більше від одного) числових доданків, то їх також можна вважати подібними доданками (і не забуваймо їх додавати). Усні вправи Зведіть подібні доданки у виразі: а) 5х - 4х; б) 4а – а; в) 5х - 7х; г) 4а – 5а + а. Письмові вправи 1. Зведіть подібні доданки: а) 9a – 13a + 2a; б) 5a - 6a + 2a - 10a; в) -9х + 7х - 5х + 2х; г) 2,8b – b + 2,8b - b; д) -4х – 7 – 5х + 10х; e) 5a + b – 7b + 3a; ж) -7а + 5а – х – 6х; з) 12х – 11 + 4а – 7х; и) 8а – 9х + 4 – а + х. Записи в зошитах можуть мати такий вигляд: а) 9а – 13а + 2а = (9 – 13 + 2) а = -2а; є) 5a + b - 7b + 3a = (5 + 3)a + (1 – 7)b = 8a + (-6)b = 8a - 6b i т. д. 2. Розкрийте дужки: а) (х – у) · 5; б) (а + b – с) · 4; в) (2х – у) · (-3); г) -2a(b + 2с – 3m); д) -a(6b - 5c); е)(-а + 3b + с)(-2х). 3. Спростіть вираз: а) 3(-2х + 5) + 4(х – 2); б) -(2а – 3) - 2(3а – 1); в) -5(-3х + 2) - (9 - х); г) (3b - 1) · (-5) + (4 + b) · (-2). 4. Спростіть вираз: 1 1 1 1 2 2 а) 0,7х - 0,9х + 2 х; б) - 4 b + 1 4 b - 2 b; в) 5 а+ 3 b – b + 0,4a; г) -7(а – 2b + 2) + (5а – 5) · (-2); д) а(3х - 2у + 5) – 2а(-2х - у); 1 2 1  є) -6  6 a + 3 b − 2 c  + 4а + 7b.   Додаткові вправи 1. Один робітник може виконати замовлення за 6 днів, а другий — за 15 днів. Спочатку 2 дні над замовленням працював перший робітник, а потім закінчив другий. Скільки днів працював другий робітник? 2. Знайдіть значення виразу: а) (3х)2, якщо х = 2; -2; б) а3 – 12, якщо а = -2; 3. IV. Підсумки уроку Заповніть пропуски: а) 5a – 3a = ...; б) 5a - 3a + b = …; в) 5a - 3a + b - 2b = ...; г) 5(a + b) - 3a = ..; д) 5(a + b) - (a - b) = … Оголошення оцінок VI. Домашнє завдання Назвіть подібні доданки у виразах: а) х - 2у + 3х - у; б) 7b - a - 2ab + b - 3ab. Спростити вираз: а) 5х - 4х; б) 4а - а; в) 5х - 7х; г) 4а - 5а + а. 2
  • 3. використовуючи або розподільну властивість, або правила), а потім уже дивись п. а) чи б); г) якщо в алгебраїчній сумі є кілька (більше від одного) числових доданків, то їх також можна вважати подібними доданками (і не забуваймо їх додавати). Усні вправи Зведіть подібні доданки у виразі: а) 5х - 4х; б) 4а – а; в) 5х - 7х; г) 4а – 5а + а. Письмові вправи 1. Зведіть подібні доданки: а) 9a – 13a + 2a; б) 5a - 6a + 2a - 10a; в) -9х + 7х - 5х + 2х; г) 2,8b – b + 2,8b - b; д) -4х – 7 – 5х + 10х; e) 5a + b – 7b + 3a; ж) -7а + 5а – х – 6х; з) 12х – 11 + 4а – 7х; и) 8а – 9х + 4 – а + х. Записи в зошитах можуть мати такий вигляд: а) 9а – 13а + 2а = (9 – 13 + 2) а = -2а; є) 5a + b - 7b + 3a = (5 + 3)a + (1 – 7)b = 8a + (-6)b = 8a - 6b i т. д. 2. Розкрийте дужки: а) (х – у) · 5; б) (а + b – с) · 4; в) (2х – у) · (-3); г) -2a(b + 2с – 3m); д) -a(6b - 5c); е)(-а + 3b + с)(-2х). 3. Спростіть вираз: а) 3(-2х + 5) + 4(х – 2); б) -(2а – 3) - 2(3а – 1); в) -5(-3х + 2) - (9 - х); г) (3b - 1) · (-5) + (4 + b) · (-2). 4. Спростіть вираз: 1 1 1 1 2 2 а) 0,7х - 0,9х + 2 х; б) - 4 b + 1 4 b - 2 b; в) 5 а+ 3 b – b + 0,4a; г) -7(а – 2b + 2) + (5а – 5) · (-2); д) а(3х - 2у + 5) – 2а(-2х - у); 1 2 1  є) -6  6 a + 3 b − 2 c  + 4а + 7b.   Додаткові вправи 1. Один робітник може виконати замовлення за 6 днів, а другий — за 15 днів. Спочатку 2 дні над замовленням працював перший робітник, а потім закінчив другий. Скільки днів працював другий робітник? 2. Знайдіть значення виразу: а) (3х)2, якщо х = 2; -2; б) а3 – 12, якщо а = -2; 3. IV. Підсумки уроку Заповніть пропуски: а) 5a – 3a = ...; б) 5a - 3a + b = …; в) 5a - 3a + b - 2b = ...; г) 5(a + b) - 3a = ..; д) 5(a + b) - (a - b) = … Оголошення оцінок VI. Домашнє завдання Назвіть подібні доданки у виразах: а) х - 2у + 3х - у; б) 7b - a - 2ab + b - 3ab. Спростити вираз: а) 5х - 4х; б) 4а - а; в) 5х - 7х; г) 4а - 5а + а. 2
  • 4. використовуючи або розподільну властивість, або правила), а потім уже дивись п. а) чи б); г) якщо в алгебраїчній сумі є кілька (більше від одного) числових доданків, то їх також можна вважати подібними доданками (і не забуваймо їх додавати). Усні вправи Зведіть подібні доданки у виразі: а) 5х - 4х; б) 4а – а; в) 5х - 7х; г) 4а – 5а + а. Письмові вправи 1. Зведіть подібні доданки: а) 9a – 13a + 2a; б) 5a - 6a + 2a - 10a; в) -9х + 7х - 5х + 2х; г) 2,8b – b + 2,8b - b; д) -4х – 7 – 5х + 10х; e) 5a + b – 7b + 3a; ж) -7а + 5а – х – 6х; з) 12х – 11 + 4а – 7х; и) 8а – 9х + 4 – а + х. Записи в зошитах можуть мати такий вигляд: а) 9а – 13а + 2а = (9 – 13 + 2) а = -2а; є) 5a + b - 7b + 3a = (5 + 3)a + (1 – 7)b = 8a + (-6)b = 8a - 6b i т. д. 2. Розкрийте дужки: а) (х – у) · 5; б) (а + b – с) · 4; в) (2х – у) · (-3); г) -2a(b + 2с – 3m); д) -a(6b - 5c); е)(-а + 3b + с)(-2х). 3. Спростіть вираз: а) 3(-2х + 5) + 4(х – 2); б) -(2а – 3) - 2(3а – 1); в) -5(-3х + 2) - (9 - х); г) (3b - 1) · (-5) + (4 + b) · (-2). 4. Спростіть вираз: 1 1 1 1 2 2 а) 0,7х - 0,9х + 2 х; б) - 4 b + 1 4 b - 2 b; в) 5 а+ 3 b – b + 0,4a; г) -7(а – 2b + 2) + (5а – 5) · (-2); д) а(3х - 2у + 5) – 2а(-2х - у); 1 2 1  є) -6  6 a + 3 b − 2 c  + 4а + 7b.   Додаткові вправи 1. Один робітник може виконати замовлення за 6 днів, а другий — за 15 днів. Спочатку 2 дні над замовленням працював перший робітник, а потім закінчив другий. Скільки днів працював другий робітник? 2. Знайдіть значення виразу: а) (3х)2, якщо х = 2; -2; б) а3 – 12, якщо а = -2; 3. IV. Підсумки уроку Заповніть пропуски: а) 5a – 3a = ...; б) 5a - 3a + b = …; в) 5a - 3a + b - 2b = ...; г) 5(a + b) - 3a = ..; д) 5(a + b) - (a - b) = … Оголошення оцінок VI. Домашнє завдання Назвіть подібні доданки у виразах: а) х - 2у + 3х - у; б) 7b - a - 2ab + b - 3ab. Спростити вираз: а) 5х - 4х; б) 4а - а; в) 5х - 7х; г) 4а - 5а + а. 2
  • 5. використовуючи або розподільну властивість, або правила), а потім уже дивись п. а) чи б); г) якщо в алгебраїчній сумі є кілька (більше від одного) числових доданків, то їх також можна вважати подібними доданками (і не забуваймо їх додавати). Усні вправи Зведіть подібні доданки у виразі: а) 5х - 4х; б) 4а – а; в) 5х - 7х; г) 4а – 5а + а. Письмові вправи 1. Зведіть подібні доданки: а) 9a – 13a + 2a; б) 5a - 6a + 2a - 10a; в) -9х + 7х - 5х + 2х; г) 2,8b – b + 2,8b - b; д) -4х – 7 – 5х + 10х; e) 5a + b – 7b + 3a; ж) -7а + 5а – х – 6х; з) 12х – 11 + 4а – 7х; и) 8а – 9х + 4 – а + х. Записи в зошитах можуть мати такий вигляд: а) 9а – 13а + 2а = (9 – 13 + 2) а = -2а; є) 5a + b - 7b + 3a = (5 + 3)a + (1 – 7)b = 8a + (-6)b = 8a - 6b i т. д. 2. Розкрийте дужки: а) (х – у) · 5; б) (а + b – с) · 4; в) (2х – у) · (-3); г) -2a(b + 2с – 3m); д) -a(6b - 5c); е)(-а + 3b + с)(-2х). 3. Спростіть вираз: а) 3(-2х + 5) + 4(х – 2); б) -(2а – 3) - 2(3а – 1); в) -5(-3х + 2) - (9 - х); г) (3b - 1) · (-5) + (4 + b) · (-2). 4. Спростіть вираз: 1 1 1 1 2 2 а) 0,7х - 0,9х + 2 х; б) - 4 b + 1 4 b - 2 b; в) 5 а+ 3 b – b + 0,4a; г) -7(а – 2b + 2) + (5а – 5) · (-2); д) а(3х - 2у + 5) – 2а(-2х - у); 1 2 1  є) -6  6 a + 3 b − 2 c  + 4а + 7b.   Додаткові вправи 1. Один робітник може виконати замовлення за 6 днів, а другий — за 15 днів. Спочатку 2 дні над замовленням працював перший робітник, а потім закінчив другий. Скільки днів працював другий робітник? 2. Знайдіть значення виразу: а) (3х)2, якщо х = 2; -2; б) а3 – 12, якщо а = -2; 3. IV. Підсумки уроку Заповніть пропуски: а) 5a – 3a = ...; б) 5a - 3a + b = …; в) 5a - 3a + b - 2b = ...; г) 5(a + b) - 3a = ..; д) 5(a + b) - (a - b) = … Оголошення оцінок VI. Домашнє завдання Назвіть подібні доданки у виразах: а) х - 2у + 3х - у; б) 7b - a - 2ab + b - 3ab. Спростити вираз: а) 5х - 4х; б) 4а - а; в) 5х - 7х; г) 4а - 5а + а. 2