Посібник містить розробки уроків, що містять геометричний матеріал, запропоновані вчителями математики, членами творчої групи. Даний посібник може бути корисний учителям, які прагнуть урізноманітнити форми проведення уроків, особливо молодим спеціалістам.
Мета:
• навчальна: повторити і систематизувати знання учнів про прямо- кутник і квадрат, одержані в початковій школі; відпрацювати навички обчислення периметра прямокутника, квадрата, побудови названих фігур за допомогою лінійки;
• розвивальна: розвивати інтерес до математики;
• виховна: виховувати розуміння учнями важливості геометрії в повсякденному житті.
Жигалюк Ольга Антонівна,
вчитель математики Чорноославської ЗОШ І-ІІІ ступенів
Посібник містить розробки уроків, що містять геометричний матеріал, запропоновані вчителями математики, членами творчої групи. Даний посібник може бути корисний учителям, які прагнуть урізноманітнити форми проведення уроків, особливо молодим спеціалістам.
Мета:
• навчальна: повторити і систематизувати знання учнів про прямо- кутник і квадрат, одержані в початковій школі; відпрацювати навички обчислення периметра прямокутника, квадрата, побудови названих фігур за допомогою лінійки;
• розвивальна: розвивати інтерес до математики;
• виховна: виховувати розуміння учнями важливості геометрії в повсякденному житті.
Жигалюк Ольга Антонівна,
вчитель математики Чорноославської ЗОШ І-ІІІ ступенів
Календарно-тематичне планування уроків математики за підручником «Математика....VsimPPT
Календарно-тематичне планування уроків
математики за підручником «Математика. Автори: Скворцова, С. О.; Онопрієнко, О. В. (2018)»
для 1 класу за програмою НУШ (2018-2019 н.р.)
1Календарно-тематичне планування уроків математики за підручником «Математика...VsimPPT
Календарно-тематичне планування уроків математики за підручником «Математика. Автори: Скворцова, С. О.; Онопрієнко, О. В. (2019)» для 2 класу за програмою НУШ (2019-2020 н.р.)
Календарно-тематичне планування уроків математики за підручником «Математика....VsimPPT
Календарно-тематичне планування уроків
математики за підручником «Математика. Автори: Скворцова, С. О.; Онопрієнко, О. В. (2018)»
для 1 класу за програмою НУШ (2018-2019 н.р.)
1Календарно-тематичне планування уроків математики за підручником «Математика...VsimPPT
Календарно-тематичне планування уроків математики за підручником «Математика. Автори: Скворцова, С. О.; Онопрієнко, О. В. (2019)» для 2 класу за програмою НУШ (2019-2020 н.р.)
План конспект уроку на тему «Від теорем і аксіом до ознак паралельності прямих»Максим Павленко
Мета уроку: познайомити учнів з методами міркувань та доведення;
- виробити вміння формулювати і доводити ознаки паралельності прямих;
- реалізовувати ідею співробітництва на уроці;
- сприяти розвитку колективної праці, активізуючи взаємодію між дітьми;
- сприяти адаптації теоретичних знань учнів до соціальної практики.
Методи:
словесні: розповідь, обговорення в групах, коментар до виконання завдань, пояснення, стратегії формування та розвитку творчої компетентності;
наочні: робота з електронним підручником;
практичні: робота в групах
Засоби навчання: НІТ, ПК, мультимедійна установка, наочний матеріал.
Тип уроку: засвоєння нових знань.
1. Урок № 3 Математика 5 клас
Тема . Відрізок та його довжина.
Мета: Ознайомити учнів із поняттями прямої та відрізка, із їх властивостями та
взаємним розміщенням. Сприяти розвитку графічної грамотності. Сформувати уміння:
розпізнавати об’єкт серед графічних зображень, зображати, позначати, читати на
малюнку відрізки та промені. Розвивати просторову уяву. Виховували охайність і
старанність при виконанні геометричних креслень.
Обладнання: комп’ютер, таблиці, ППЗ «Математика 5 клас», презентація вчителя.
Тип уроку: комбінований.
Хід уроку.
І. Організаційний етап .
Організація уваги учнів.
ІІ. Перевірка домашнього завдання.
Перевірка асистентами вчителя за зразком.
ІІІ. Актуалізація опорних знань, умінь та навичок.
Математичний диктант.
Написати числа:
2 556 089, 205 306 504, 23 004 055, 1 023 023 023, 20 200 200 020, 3 003 003 003.
ІV. Формування теми та мети уроку .
V. Мотивація навчальної діяльності.
Послухайте діти, що трапилось із Олівцем. Лежав він у пеналі і сумував, думав, що він
не потрібний, що він негарний, він – ніякий, він – простий олівець. Та якось він викотився із
пеналу і його гострий носик торкнувся аркушу паперу. На папері Олівець побачив слід від
свого носика й зрадів : ”Я намалював крапку “. Аж тут крапка ожила й вигукнула:
“Неправда. Я не просто крапка. Я – точка. Найголовніша у геометрії, а ти Олівчику , мій
найкращий друг, а в геометрії всім необхідний “. Сьогодні ми з вами “озброїмось“
олівцем та лінійкою і будемо будувати прості геометричні фігури.
VІ. Вивчення нового матеріалу.
Колективна робота.
Поставити дві точки позначити їх А і В. Давайте з’єднаємо їх, у нас вийшли різні лінії .
Ці лінії називаються кривими .
Давайте попросимо лінійку і з’єднаємо наші точки.
А В
Ми отримали геометричну фігуру , яка називається ..... так відрізком.
Розглянемо малюнок.
О. .К .М .С .В .А
Чи є у нас на малюнку відрізки ?
Назвіть їх ? Що має кожний відрізок ? Довжину. Що для цього потрібно
зробити , щоб знайти довжину відрізка ?(відповідають учні ). Давайте порівняємо
відрізки КМ і МК , що про них можна сказати ?А як ви думаєте : можуть бути відрізки
рівними ? А коли ж вони будуть рівними ? Розглянемо малюнок на дошку .
В D
А С
Що це у нас зображено ? Так , відрізки, але такі, що кінець першого є початком другого
відрізка, а кінець другого є початком третього. Ми з вами отримали нову геометричну
2. фігуру, яка називається ламаною АВСД. Точки називаються вершинами ламаної , а
відрізки – ланками ламаної . Ламана має свою довжину , як же ми її знайдемо ?
(відповідають учні ) АВ + ВС + СД. Де наші помічники Олівець та лінійка, давайте
попросимо їх нам допомогти. Візьмемо точку А і проведемо в різні боки прямі .
О .А В
Ми з вами отримали нову геометричну фігуру, яка називається промінь. На малюнку у
нас два промені АО і АВ, точка А називається початком променя, а чи є кінець у
променя?
Так, вірно, немає.
ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА.
Перегляд відео уроків 5-6 ППЗ «Математика 5 клас».
VІІ. Первинне закріплення
Практична робота
1. Проведіть пряму а .
2. Позначте на ній точки А і В
3. Виміряйте відрізок АВ
4. Позначте на відрізку АВ точку С
5. Виміряйте відрізок АС і СВ
6. Порівняйте довжину відрізка АВ із сумою довжин відрізків АС + СВ .
Який висновок можна зробити ? (відповідають учні)
VІІІ. Закріплення умінь та навичок
Розв’язування завдань та вправ з підручника.
№ 48 – 51 – усно
№ 55, 57, 58 , 61 - колективно
№ 78 - завдання на повторення
№ 79 - самостійно
ІХ. Підсумок уроку .
Дати якісну оцінку навчального заняття, роботи класу та окремих учнів.
Х. Домашнє завдання
§2, № 56, 60 , 62, 77 .
ХІ. Рефлексія
Ініціювати та інтенсифікувати рефлексію учнів з приводу свого
психоемоційного стану, мотивації своєї діяльності, поведінки й взаємодії з учителем та
однокласниками на уроці.
«Моя діяльність на уроці». Передати зміст своєї діяльності на уроці за допомогою трьох
дієслів.