SlideShare a Scribd company logo
Міністерство освіти і науки України
КЗ Шосткинська заальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №11
Урок з математики з елементами мнемотехніки
3 клас
"Міри довжини. Кілометр. Порівняння значень величин. Відношення між
одиницями довжини. Розв'язування задач"
Підготувала
вчитель початкових класів,
вчитель вищої категорії,
старший вчитель
Киреєва Валентина Михайлівна
Шостка - 2016
Тема. Міри довжини. Кілометр. Порівняння значень величин. Відношення
між одиницями довжини. Розв'язування задач
Мета: ознайомити учнів з новою одиницею довжини - кілометром; встановити
співвідношення кілометра і метра; формувати вміння перетворювати іменовані
числа; вдосконалювати обчислювальні навички, розвивати логічне мислення,
творчі здібності; виховувати інтерес до математики.
Обладнання: мультимедійне забезпечення, презентація, відео.
Хід уроку
І. Організаційний момент
1. Привітання. (Слайд 1).
- Ми Вам раді, любі гості,
І вітаєм щиро Вас,
І запрошуєм ласкаво
На урок у 3 клас!
2. Мотивація. (Слайд 2).
- Діти, який у нас зараз урок?
Наук цариця недосяжна,
Могутня, щедра і прекрасна,
Блискуче розум розвиває,
І вірно мислити навчає.
II. Актуалізація опорних знань, умінь та навичок
1. Перевірка домашнього завдання. (Слайд 3-5).
2. Каліграфічна хвилинка. (Слайд 6).
- Що ви знаєте про число 7?
3. Усний рахунок. Завдання для допитливих. (Слайд 7-8).
- Є рибка карликовий бичок, яка живе в морях між Індійським і Тихим океанами.
Обчисливши приклади, ви дізнаєтесь її довжину.
4. Математичний диктант.
- Так як ми вивчаємо з вами тему "Тисяча. Запис трицифрових чисел", я хочу
перевірити як ви з цим справляєтесь.
1) Запишіть числа в яких
2 сот., 3 дес., 5 од.,
7 сот., 6 дес., 3 од.,
5 сот.,
6 сот., 7 дес.,
3 сот., 7 дес.,
3 сот., 9 дес..
2) Запишіть сусідів чисел
731, 600, 520, 801.
3) Перевірка (Слайд 9).
4) Уставпотрібнечисло (Слайд 10)
977 = 900 + 70 +
870 = 800 +
702 = + 2
177 = 100 + +
5. Кольори веселки. (Слайд11).
- Молодці! Я вами задоволена. А яке число і цифра стрічаються сьогодні
найчастіше?
- Так, 7 - магічне число. Народжені під цифрою 7 - допитливі, незалежні, розумні.
- А скільки кольорів у веселки?
- Традиційно - умовно виділяють 7 кольорів. Цю послідовність можна запам'ятати
за мнемотехнічною формулою, в якій кожне слово розпочинається на літеру
певного кольору.
6. Фронтальне опитування.
- А тепер давайте пригадаємо, якими одиницями довжини ми користуємось, коли
вимірюємо невеликі відстані?
- Скільки сантиметрів у 1м? в 1 дм?
- Скільки міліметрів у 1 см? в 1дм?
- Порівняйте: 1 мм і 1 см; 14 дм і 140 см; 1 м 5 см і 15 см.
ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку (Слайд 12)
- Сьогодніна уроці ми ознайомимося з новою одиницею вимірювання довжини -
кілометром, установимо співвідношення кілометра і метра, будемо вчитися
визначати відстань, вдосконалювати обчислювальні навички.
IV. Вивчення нового матеріалу
1. Ознайомлення з новим матеріалом.
- Уявіть відстань між Києвом і Шосткою. Чи можливо цю відстань виміряти у
метрах? Чи зручно так вимірювати?
- Великі відстані вимірюють кілометрами. Один кілометр тролейбус проїде
приблизно за 2–3 зупинки. А доросла людина може пройти 1 км за 15 хвилин.
1 км = 1000 м (Слайд 13)
2. Первинне закріплення. (Слайд 14).
- Скільки м в 1 км? 7 км? 5 км?
- Скільки км у 1000 м? 4000 м?
- Отже, щоб краще запам'ятати міри довжини, нам допоможе весела таблиця, де 1
- Веселий Мудрунчик, а 0 - Кіндер Сюрприз.
Міри довжини
(Слайд 15)
3. Перетворення іменованих чисел.
- Запишіть у метрах або в метрах і сантиметрах.
- Перевіряємо. (Слайд 16).
4. Робота біля дошки. (Слайд 17).
- Як порівняти іменовані числа? (Перетворити в одну одиницю вимірювання).
5. Розв'язування задач. (Слайд 18).
- З яких частин складається задача?
Робота над задачею (с. 69, завдання 457).
Аналіз умови задачі.
Автобус - 72 км
Велосипедист - ?, у 8 разів <
Запис розв’язання задачі: 72 : 8 = 9 (км)
- Після того, як ми дізналися, що велосипедист проїхав 9 км за 1 годину, можна
сказати, що швидкість велосипедиста - 9 км/год.
Завдання для допитливих
- За скільки годин велосипедист проїде 45 км?
45 : 9 = 5 (год)
6. Фізкультхвилинка. (Відео).
7. Розв'язування задачі біля дошки двома способами. (Слайд 20).
Розв’язування задачі з коментуванням біля дошки (с. 70, завдання 461).
8. Гра "Шифрувальник" (Слайд 21).
- Обчисліть приклади. Кожна відповідь має свою букву. Розставте букви в
порядку зростання значень відповідних виразів. Прочитайте, як давні греки
називали річку Дніпро. (Борисфен).
9. Мнемотехніка (Слайд 22).
- Що ви знаєте про Дніпро?
- Довжина річки - 2201км, довжина по території України - 981км. У Дніпра 10
порогів і 2000км судноплавного шляху.
- Ці знання вам будуть потрібні на уроках географії. Тому давайте спробуємо
запам'ятати ці числа за допомогою методу трансформації.
(Слайд 22).
V. Підсумок уроку
- Чого ми навчилися сьогодні на уроці?
- Які завдання виконували із задоволенням?
- У чому виникали труднощі?
- Як ми їх долали?
- Скільки метрів в одному кілометрі?
- За скільки хвилин доросла людина пройде 1 км?
(Оцінювання учнів).
VI. Домашнє завдання (Слайд 23)
С. 70 № 463, № 464
- Дякую за увагу (Слайд 24).

More Related Content

What's hot

Заняття пригоди їжачка з схемою до вірша
Заняття пригоди їжачка з схемою до віршаЗаняття пригоди їжачка з схемою до вірша
Заняття пригоди їжачка з схемою до віршаSerhiy Muzychenko
 
Класний керівник
Класний керівникКласний керівник
Класний керівник
luckyolya88
 
Магнітні бурі. Проект Жені Ушакової
Магнітні бурі. Проект Жені УшаковоїМагнітні бурі. Проект Жені Ушакової
Магнітні бурі. Проект Жені Ушакової
pc5kab17ppt
 
семинар мякі навички
семинар мякі навичкисеминар мякі навички
семинар мякі навички
Юля Яловая
 
Cучасні виховні технології
Cучасні виховні технологіїCучасні виховні технології
Cучасні виховні технологіїyanaanya
 
Проектна робота "Пошив спідниці" Підготувала Ханецька Д., 7 кл. Учитель Пивов...
Проектна робота "Пошив спідниці" Підготувала Ханецька Д., 7 кл. Учитель Пивов...Проектна робота "Пошив спідниці" Підготувала Ханецька Д., 7 кл. Учитель Пивов...
Проектна робота "Пошив спідниці" Підготувала Ханецька Д., 7 кл. Учитель Пивов...Лидия Рудакова
 
Віршова таблиця множення
Віршова таблиця множенняВіршова таблиця множення
Віршова таблиця множення
Людмила Гайдай
 
Скрайбінг – "новітня техніка"
Скрайбінг – "новітня техніка"Скрайбінг – "новітня техніка"
Скрайбінг – "новітня техніка"
Андрій Довганюк
 
корекційні ігри та вправи для дітей з особливими освітніми потребами
корекційні ігри та вправи для дітей з особливими освітніми потребамикорекційні ігри та вправи для дітей з особливими освітніми потребами
корекційні ігри та вправи для дітей з особливими освітніми потребами
Anhelina Mytsura
 
презентація табору веселка апостолівської зш № 4
презентація табору веселка  апостолівської зш № 4презентація табору веселка  апостолівської зш № 4
презентація табору веселка апостолівської зш № 4yagenya
 
Іонний зв'язок
Іонний зв'язокІонний зв'язок
Іонний зв'язок
labinskiir-33
 
Декоративна аплікація
Декоративна аплікаціяДекоративна аплікація
Декоративна аплікація
Irina Tereschenko
 
розробки уроків курсу «сходинки до інформатики» для2класу
розробки уроків курсу «сходинки до інформатики» для2класурозробки уроків курсу «сходинки до інформатики» для2класу
розробки уроків курсу «сходинки до інформатики» для2класуIrina Zerkal
 
Створення ментальної карти
Створення ментальної картиСтворення ментальної карти
Створення ментальної карти
Ірина Янишевська
 
Громадський транспорт і зупинки
Громадський транспорт і зупинкиГромадський транспорт і зупинки
Громадський транспорт і зупинки
OlgaBratischenko
 
Робота над задачами. семінар
Робота над задачами. семінарРобота над задачами. семінар
Робота над задачами. семінар
tetana38
 
презентація професійна компетентність педагога
презентація професійна компетентність педагогапрезентація професійна компетентність педагога
презентація професійна компетентність педагога
Ольга Демидова
 
Письмове додавання трицифрових чисел без переходу через розряд
Письмове додавання трицифрових чисел без переходу через розрядПисьмове додавання трицифрових чисел без переходу через розряд
Письмове додавання трицифрових чисел без переходу через розряд
Галина Сляднєва
 

What's hot (20)

Заняття пригоди їжачка з схемою до вірша
Заняття пригоди їжачка з схемою до віршаЗаняття пригоди їжачка з схемою до вірша
Заняття пригоди їжачка з схемою до вірша
 
Класний керівник
Класний керівникКласний керівник
Класний керівник
 
Магнітні бурі. Проект Жені Ушакової
Магнітні бурі. Проект Жені УшаковоїМагнітні бурі. Проект Жені Ушакової
Магнітні бурі. Проект Жені Ушакової
 
семинар мякі навички
семинар мякі навичкисеминар мякі навички
семинар мякі навички
 
Cучасні виховні технології
Cучасні виховні технологіїCучасні виховні технології
Cучасні виховні технології
 
Проектна робота "Пошив спідниці" Підготувала Ханецька Д., 7 кл. Учитель Пивов...
Проектна робота "Пошив спідниці" Підготувала Ханецька Д., 7 кл. Учитель Пивов...Проектна робота "Пошив спідниці" Підготувала Ханецька Д., 7 кл. Учитель Пивов...
Проектна робота "Пошив спідниці" Підготувала Ханецька Д., 7 кл. Учитель Пивов...
 
Віршова таблиця множення
Віршова таблиця множенняВіршова таблиця множення
Віршова таблиця множення
 
презентація про голодомор.Pptx
презентація про голодомор.Pptxпрезентація про голодомор.Pptx
презентація про голодомор.Pptx
 
Портфоліо вчителя історії
Портфоліо вчителя історіїПортфоліо вчителя історії
Портфоліо вчителя історії
 
Скрайбінг – "новітня техніка"
Скрайбінг – "новітня техніка"Скрайбінг – "новітня техніка"
Скрайбінг – "новітня техніка"
 
корекційні ігри та вправи для дітей з особливими освітніми потребами
корекційні ігри та вправи для дітей з особливими освітніми потребамикорекційні ігри та вправи для дітей з особливими освітніми потребами
корекційні ігри та вправи для дітей з особливими освітніми потребами
 
презентація табору веселка апостолівської зш № 4
презентація табору веселка  апостолівської зш № 4презентація табору веселка  апостолівської зш № 4
презентація табору веселка апостолівської зш № 4
 
Іонний зв'язок
Іонний зв'язокІонний зв'язок
Іонний зв'язок
 
Декоративна аплікація
Декоративна аплікаціяДекоративна аплікація
Декоративна аплікація
 
розробки уроків курсу «сходинки до інформатики» для2класу
розробки уроків курсу «сходинки до інформатики» для2класурозробки уроків курсу «сходинки до інформатики» для2класу
розробки уроків курсу «сходинки до інформатики» для2класу
 
Створення ментальної карти
Створення ментальної картиСтворення ментальної карти
Створення ментальної карти
 
Громадський транспорт і зупинки
Громадський транспорт і зупинкиГромадський транспорт і зупинки
Громадський транспорт і зупинки
 
Робота над задачами. семінар
Робота над задачами. семінарРобота над задачами. семінар
Робота над задачами. семінар
 
презентація професійна компетентність педагога
презентація професійна компетентність педагогапрезентація професійна компетентність педагога
презентація професійна компетентність педагога
 
Письмове додавання трицифрових чисел без переходу через розряд
Письмове додавання трицифрових чисел без переходу через розрядПисьмове додавання трицифрових чисел без переходу через розряд
Письмове додавання трицифрових чисел без переходу через розряд
 

Viewers also liked

о языке. фонетика. графика.
о языке. фонетика. графика.о языке. фонетика. графика.
о языке. фонетика. графика.
Olga Sokolik
 
шосткинська загальноосвітня школа і
шосткинська загальноосвітня школа ішосткинська загальноосвітня школа і
шосткинська загальноосвітня школа і
Olga Sokolik
 
урок
урокурок
урок
Olga Sokolik
 
презентація
презентаціяпрезентація
презентація
Olga Sokolik
 
о главном
о главномо главном
о главном
Olga Sokolik
 
игра
играигра
игра
Olga Sokolik
 
что ты знаешь о глаголе
что ты знаешь о глаголечто ты знаешь о глаголе
что ты знаешь о глаголе
Olga Sokolik
 
русский язык 3 класс
русский язык 3 классрусский язык 3 класс
русский язык 3 класс
Olga Sokolik
 
крылатые слова и выражения
крылатые слова и выражениякрылатые слова и выражения
крылатые слова и выражения
Olga Sokolik
 
4 класс повторение изученных орфограмм и частей речи
4 класс повторение изученных орфограмм и частей речи4 класс повторение изученных орфограмм и частей речи
4 класс повторение изученных орфограмм и частей речи
Olga Sokolik
 
повторение на уроках русского языка
повторение на уроках русского языкаповторение на уроках русского языка
повторение на уроках русского языка
Olga Sokolik
 
проверка безударной гласной в корне слова
проверка безударной гласной в корне словапроверка безударной гласной в корне слова
проверка безударной гласной в корне слова
Olga Sokolik
 
состав слова 3 класс
состав слова 3 класссостав слова 3 класс
состав слова 3 класс
Olga Sokolik
 
міри довжини
міри довжиниміри довжини
міри довжини
Olga Sokolik
 
презентация гласные звуки 1 класс
презентация гласные звуки 1 класс презентация гласные звуки 1 класс
презентация гласные звуки 1 класс
Olga Sokolik
 
русский язык 3 классс
русский язык  3 класссрусский язык  3 классс
русский язык 3 классс
Olga Sokolik
 
прощавай наш 1 й клас
прощавай наш 1 й класпрощавай наш 1 й клас
прощавай наш 1 й клас
Olga Sokolik
 
Презентація учнівська
Презентація учнівськаПрезентація учнівська
Презентація учнівська
zinaosadca
 
вимоги до уроку в спеціальній школі
вимоги до уроку в спеціальній школівимоги до уроку в спеціальній школі
вимоги до уроку в спеціальній школі
molchanovanata
 
киреєва в.м
киреєва в.мкиреєва в.м
киреєва в.м
Olga Sokolik
 

Viewers also liked (20)

о языке. фонетика. графика.
о языке. фонетика. графика.о языке. фонетика. графика.
о языке. фонетика. графика.
 
шосткинська загальноосвітня школа і
шосткинська загальноосвітня школа ішосткинська загальноосвітня школа і
шосткинська загальноосвітня школа і
 
урок
урокурок
урок
 
презентація
презентаціяпрезентація
презентація
 
о главном
о главномо главном
о главном
 
игра
играигра
игра
 
что ты знаешь о глаголе
что ты знаешь о глаголечто ты знаешь о глаголе
что ты знаешь о глаголе
 
русский язык 3 класс
русский язык 3 классрусский язык 3 класс
русский язык 3 класс
 
крылатые слова и выражения
крылатые слова и выражениякрылатые слова и выражения
крылатые слова и выражения
 
4 класс повторение изученных орфограмм и частей речи
4 класс повторение изученных орфограмм и частей речи4 класс повторение изученных орфограмм и частей речи
4 класс повторение изученных орфограмм и частей речи
 
повторение на уроках русского языка
повторение на уроках русского языкаповторение на уроках русского языка
повторение на уроках русского языка
 
проверка безударной гласной в корне слова
проверка безударной гласной в корне словапроверка безударной гласной в корне слова
проверка безударной гласной в корне слова
 
состав слова 3 класс
состав слова 3 класссостав слова 3 класс
состав слова 3 класс
 
міри довжини
міри довжиниміри довжини
міри довжини
 
презентация гласные звуки 1 класс
презентация гласные звуки 1 класс презентация гласные звуки 1 класс
презентация гласные звуки 1 класс
 
русский язык 3 классс
русский язык  3 класссрусский язык  3 классс
русский язык 3 классс
 
прощавай наш 1 й клас
прощавай наш 1 й класпрощавай наш 1 й клас
прощавай наш 1 й клас
 
Презентація учнівська
Презентація учнівськаПрезентація учнівська
Презентація учнівська
 
вимоги до уроку в спеціальній школі
вимоги до уроку в спеціальній школівимоги до уроку в спеціальній школі
вимоги до уроку в спеціальній школі
 
киреєва в.м
киреєва в.мкиреєва в.м
киреєва в.м
 

Similar to урок 3 клас міри довжини.

7558 урок математики 5 клас
7558 урок математики 5 клас7558 урок математики 5 клас
7558 урок математики 5 класurvlan
 
3852 станд вигляд числа конспект уроку
3852 станд вигляд числа конспект уроку3852 станд вигляд числа конспект уроку
3852 станд вигляд числа конспект урокуjasperwtf
 
Урок-змагання з математики в 2 класі
Урок-змагання з математики в 2 класіУрок-змагання з математики в 2 класі
Урок-змагання з математики в 2 класі
Diadichenko
 
Робочий зошит (Ч.4) за стандартом НУШ, 1 клас, Автори: С. О. Скворцова, О. В...
Робочий зошит (Ч.4) за стандартом НУШ, 1 клас, Автори: С. О. Скворцова,  О. В...Робочий зошит (Ч.4) за стандартом НУШ, 1 клас, Автори: С. О. Скворцова,  О. В...
Робочий зошит (Ч.4) за стандартом НУШ, 1 клас, Автори: С. О. Скворцова, О. В...
VsimPPT
 
4 klas-matematyka-kozak-2021-1
4 klas-matematyka-kozak-2021-14 klas-matematyka-kozak-2021-1
4 klas-matematyka-kozak-2021-1
cgf gfgfg
 
віртуальна виставка початкові кл. зош №17
віртуальна виставка початкові кл. зош №17віртуальна виставка початкові кл. зош №17
віртуальна виставка початкові кл. зош №17
Александр Дрон
 
математика число 10
математика число 10математика число 10
математика число 10
olenafab
 
Розробка уроку геометрії у 8 класі
Розробка  уроку  геометрії  у 8 класіРозробка  уроку  геометрії  у 8 класі
Розробка уроку геометрії у 8 класі
Надвірнянський інформаційно - методичний центр
 
182
182182
подорож
подорожподорож
подорож
dobrovolskasvitlana
 
Розв"язування вправ на множення раціональних чисел
Розв"язування вправ на множення раціональних чиселРозв"язування вправ на множення раціональних чисел
Розв"язування вправ на множення раціональних чисел
sveta7940
 
Дії з раціональними числами
Дії з раціональними числамиДії з раціональними числами
Дії з раціональними числами
sveta7940
 
103
103103
3 klas-matematyka-bevz-2020-2
3 klas-matematyka-bevz-2020-23 klas-matematyka-bevz-2020-2
3 klas-matematyka-bevz-2020-2
NoName520
 
Урок 12
Урок 12Урок 12
конспект урокудовжина кола. площа круга
конспект урокудовжина кола. площа кругаконспект урокудовжина кола. площа круга
конспект урокудовжина кола. площа круга
Cshkilniy
 
відкр. заннят.чарівна скринька множення
відкр. заннят.чарівна скринька множеннявідкр. заннят.чарівна скринька множення
відкр. заннят.чарівна скринька множення
tanyaleonova
 
Додавання трицифрових чисел виду 520 + 340. 3 клас
Додавання трицифрових чисел виду 520 + 340. 3 класДодавання трицифрових чисел виду 520 + 340. 3 клас
Додавання трицифрових чисел виду 520 + 340. 3 клас
Ковпитська ЗОШ
 

Similar to урок 3 клас міри довжини. (20)

7558 урок математики 5 клас
7558 урок математики 5 клас7558 урок математики 5 клас
7558 урок математики 5 клас
 
3852 станд вигляд числа конспект уроку
3852 станд вигляд числа конспект уроку3852 станд вигляд числа конспект уроку
3852 станд вигляд числа конспект уроку
 
Урок-змагання з математики в 2 класі
Урок-змагання з математики в 2 класіУрок-змагання з математики в 2 класі
Урок-змагання з математики в 2 класі
 
Робочий зошит (Ч.4) за стандартом НУШ, 1 клас, Автори: С. О. Скворцова, О. В...
Робочий зошит (Ч.4) за стандартом НУШ, 1 клас, Автори: С. О. Скворцова,  О. В...Робочий зошит (Ч.4) за стандартом НУШ, 1 клас, Автори: С. О. Скворцова,  О. В...
Робочий зошит (Ч.4) за стандартом НУШ, 1 клас, Автори: С. О. Скворцова, О. В...
 
4 klas-matematyka-kozak-2021-1
4 klas-matematyka-kozak-2021-14 klas-matematyka-kozak-2021-1
4 klas-matematyka-kozak-2021-1
 
віртуальна виставка початкові кл. зош №17
віртуальна виставка початкові кл. зош №17віртуальна виставка початкові кл. зош №17
віртуальна виставка початкові кл. зош №17
 
математика число 10
математика число 10математика число 10
математика число 10
 
86
8686
86
 
Розробка уроку геометрії у 8 класі
Розробка  уроку  геометрії  у 8 класіРозробка  уроку  геометрії  у 8 класі
Розробка уроку геометрії у 8 класі
 
182
182182
182
 
подорож
подорожподорож
подорож
 
Розв"язування вправ на множення раціональних чисел
Розв"язування вправ на множення раціональних чиселРозв"язування вправ на множення раціональних чисел
Розв"язування вправ на множення раціональних чисел
 
Дії з раціональними числами
Дії з раціональними числамиДії з раціональними числами
Дії з раціональними числами
 
103
103103
103
 
5 уроків
5  уроків5  уроків
5 уроків
 
3 klas-matematyka-bevz-2020-2
3 klas-matematyka-bevz-2020-23 klas-matematyka-bevz-2020-2
3 klas-matematyka-bevz-2020-2
 
Урок 12
Урок 12Урок 12
Урок 12
 
конспект урокудовжина кола. площа круга
конспект урокудовжина кола. площа кругаконспект урокудовжина кола. площа круга
конспект урокудовжина кола. площа круга
 
відкр. заннят.чарівна скринька множення
відкр. заннят.чарівна скринька множеннявідкр. заннят.чарівна скринька множення
відкр. заннят.чарівна скринька множення
 
Додавання трицифрових чисел виду 520 + 340. 3 клас
Додавання трицифрових чисел виду 520 + 340. 3 класДодавання трицифрових чисел виду 520 + 340. 3 клас
Додавання трицифрових чисел виду 520 + 340. 3 клас
 

More from Olga Sokolik

конкурс з інформаційних технологій
конкурс з інформаційних технологійконкурс з інформаційних технологій
конкурс з інформаційних технологій
Olga Sokolik
 
5 клас урок 19
5 клас урок 195 клас урок 19
5 клас урок 19
Olga Sokolik
 
6 klas 24_urok_m_red
6 klas 24_urok_m_red6 klas 24_urok_m_red
6 klas 24_urok_m_red
Olga Sokolik
 
информатика
информатикаинформатика
информатика
Olga Sokolik
 
презентація повторення правил введення тексту
презентація   повторення правил введення текступрезентація   повторення правил введення тексту
презентація повторення правил введення тексту
Olga Sokolik
 
презентація стиснення, архівування та розархівування даних
презентація   стиснення, архівування та розархівування данихпрезентація   стиснення, архівування та розархівування даних
презентація стиснення, архівування та розархівування даних
Olga Sokolik
 
презентація поняття події
презентація   поняття подіїпрезентація   поняття події
презентація поняття події
Olga Sokolik
 
7 klas 11_urok_m
7 klas 11_urok_m7 klas 11_urok_m
7 klas 11_urok_m
Olga Sokolik
 
Практична робота
Практична роботаПрактична робота
Практична робота
Olga Sokolik
 
презентація текстовий документ та його об’єкти
презентація   текстовий документ та його об’єктипрезентація   текстовий документ та його об’єкти
презентація текстовий документ та його об’єкти
Olga Sokolik
 
віруси
вірусивіруси
віруси
Olga Sokolik
 
5 клас урок 8
5 клас урок 85 клас урок 8
5 клас урок 8
Olga Sokolik
 
презентація класифікація та загальна характеристика програмного забезпечення
презентація   класифікація та загальна характеристика програмного забезпеченняпрезентація   класифікація та загальна характеристика програмного забезпечення
презентація класифікація та загальна характеристика програмного забезпечення
Olga Sokolik
 
5 клас урок 7
5 клас урок 75 клас урок 7
5 клас урок 7
Olga Sokolik
 
творчий звіт до совенятка
творчий звіт до совеняткатворчий звіт до совенятка
творчий звіт до совенятка
Olga Sokolik
 
червона книга. підсніжник
червона книга. підсніжникчервона книга. підсніжник
червона книга. підсніжник
Olga Sokolik
 
збережемо природу землі разом
збережемо природу землі разомзбережемо природу землі разом
збережемо природу землі разом
Olga Sokolik
 
будь природі другом
будь природі другомбудь природі другом
будь природі другом
Olga Sokolik
 
6355 червона книга. тварини
6355 червона книга. тварини6355 червона книга. тварини
6355 червона книга. тварини
Olga Sokolik
 
табір веселка
табір веселкатабір веселка
табір веселка
Olga Sokolik
 

More from Olga Sokolik (20)

конкурс з інформаційних технологій
конкурс з інформаційних технологійконкурс з інформаційних технологій
конкурс з інформаційних технологій
 
5 клас урок 19
5 клас урок 195 клас урок 19
5 клас урок 19
 
6 klas 24_urok_m_red
6 klas 24_urok_m_red6 klas 24_urok_m_red
6 klas 24_urok_m_red
 
информатика
информатикаинформатика
информатика
 
презентація повторення правил введення тексту
презентація   повторення правил введення текступрезентація   повторення правил введення тексту
презентація повторення правил введення тексту
 
презентація стиснення, архівування та розархівування даних
презентація   стиснення, архівування та розархівування данихпрезентація   стиснення, архівування та розархівування даних
презентація стиснення, архівування та розархівування даних
 
презентація поняття події
презентація   поняття подіїпрезентація   поняття події
презентація поняття події
 
7 klas 11_urok_m
7 klas 11_urok_m7 klas 11_urok_m
7 klas 11_urok_m
 
Практична робота
Практична роботаПрактична робота
Практична робота
 
презентація текстовий документ та його об’єкти
презентація   текстовий документ та його об’єктипрезентація   текстовий документ та його об’єкти
презентація текстовий документ та його об’єкти
 
віруси
вірусивіруси
віруси
 
5 клас урок 8
5 клас урок 85 клас урок 8
5 клас урок 8
 
презентація класифікація та загальна характеристика програмного забезпечення
презентація   класифікація та загальна характеристика програмного забезпеченняпрезентація   класифікація та загальна характеристика програмного забезпечення
презентація класифікація та загальна характеристика програмного забезпечення
 
5 клас урок 7
5 клас урок 75 клас урок 7
5 клас урок 7
 
творчий звіт до совенятка
творчий звіт до совеняткатворчий звіт до совенятка
творчий звіт до совенятка
 
червона книга. підсніжник
червона книга. підсніжникчервона книга. підсніжник
червона книга. підсніжник
 
збережемо природу землі разом
збережемо природу землі разомзбережемо природу землі разом
збережемо природу землі разом
 
будь природі другом
будь природі другомбудь природі другом
будь природі другом
 
6355 червона книга. тварини
6355 червона книга. тварини6355 червона книга. тварини
6355 червона книга. тварини
 
табір веселка
табір веселкатабір веселка
табір веселка
 

Recently uploaded

POPOVICH_Nina_PORTFOLIO_librarianCRE.pdf
POPOVICH_Nina_PORTFOLIO_librarianCRE.pdfPOPOVICH_Nina_PORTFOLIO_librarianCRE.pdf
POPOVICH_Nina_PORTFOLIO_librarianCRE.pdf
Olga Kudriavtseva
 
LOBANOVA_Tetiana_PORTFOLIO_Librarian.pdf
LOBANOVA_Tetiana_PORTFOLIO_Librarian.pdfLOBANOVA_Tetiana_PORTFOLIO_Librarian.pdf
LOBANOVA_Tetiana_PORTFOLIO_Librarian.pdf
Olga Kudriavtseva
 
Главлит_2_0_Книжкова_цензура_в_Росії.pdf
Главлит_2_0_Книжкова_цензура_в_Росії.pdfГлавлит_2_0_Книжкова_цензура_в_Росії.pdf
Главлит_2_0_Книжкова_цензура_в_Росії.pdf
olaola5673
 
ПРЕЗЕНТАЦІЯ ПРО СХОВИЩЕ захисна споруда.pptx
ПРЕЗЕНТАЦІЯ ПРО СХОВИЩЕ захисна споруда.pptxПРЕЗЕНТАЦІЯ ПРО СХОВИЩЕ захисна споруда.pptx
ПРЕЗЕНТАЦІЯ ПРО СХОВИЩЕ захисна споруда.pptx
ssuserd1824d
 
Основи_історичної_просвіти_—_для_перекладу.pdf
Основи_історичної_просвіти_—_для_перекладу.pdfОснови_історичної_просвіти_—_для_перекладу.pdf
Основи_історичної_просвіти_—_для_перекладу.pdf
olaola5673
 
KUDRIAVTSEVA_Olha_PORTFOLIO_librarian.pdf
KUDRIAVTSEVA_Olha_PORTFOLIO_librarian.pdfKUDRIAVTSEVA_Olha_PORTFOLIO_librarian.pdf
KUDRIAVTSEVA_Olha_PORTFOLIO_librarian.pdf
Olga Kudriavtseva
 
Підсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdf
Підсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdfПідсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdf
Підсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdf
ssuser7541ef1
 
29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx
29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx
29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx
Репетитор Історія України
 
zvit_kerivnuka_ZDO28_2023-2024_n.rik.pptx
zvit_kerivnuka_ZDO28_2023-2024_n.rik.pptxzvit_kerivnuka_ZDO28_2023-2024_n.rik.pptx
zvit_kerivnuka_ZDO28_2023-2024_n.rik.pptx
sadochok
 
Практика студентів на складі одягу H&M у Польщі
Практика студентів на складі одягу H&M у ПольщіПрактика студентів на складі одягу H&M у Польщі
Практика студентів на складі одягу H&M у Польщі
tetiana1958
 
Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...
Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...
Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...
tetiana1958
 
Віртуальна виставка «Допомога НАТО Україні»
Віртуальна виставка «Допомога НАТО Україні»Віртуальна виставка «Допомога НАТО Україні»
Віртуальна виставка «Допомога НАТО Україні»
Vinnytsia Regional Universal Scientific Library named after Valentin Otamanovsky
 

Recently uploaded (12)

POPOVICH_Nina_PORTFOLIO_librarianCRE.pdf
POPOVICH_Nina_PORTFOLIO_librarianCRE.pdfPOPOVICH_Nina_PORTFOLIO_librarianCRE.pdf
POPOVICH_Nina_PORTFOLIO_librarianCRE.pdf
 
LOBANOVA_Tetiana_PORTFOLIO_Librarian.pdf
LOBANOVA_Tetiana_PORTFOLIO_Librarian.pdfLOBANOVA_Tetiana_PORTFOLIO_Librarian.pdf
LOBANOVA_Tetiana_PORTFOLIO_Librarian.pdf
 
Главлит_2_0_Книжкова_цензура_в_Росії.pdf
Главлит_2_0_Книжкова_цензура_в_Росії.pdfГлавлит_2_0_Книжкова_цензура_в_Росії.pdf
Главлит_2_0_Книжкова_цензура_в_Росії.pdf
 
ПРЕЗЕНТАЦІЯ ПРО СХОВИЩЕ захисна споруда.pptx
ПРЕЗЕНТАЦІЯ ПРО СХОВИЩЕ захисна споруда.pptxПРЕЗЕНТАЦІЯ ПРО СХОВИЩЕ захисна споруда.pptx
ПРЕЗЕНТАЦІЯ ПРО СХОВИЩЕ захисна споруда.pptx
 
Основи_історичної_просвіти_—_для_перекладу.pdf
Основи_історичної_просвіти_—_для_перекладу.pdfОснови_історичної_просвіти_—_для_перекладу.pdf
Основи_історичної_просвіти_—_для_перекладу.pdf
 
KUDRIAVTSEVA_Olha_PORTFOLIO_librarian.pdf
KUDRIAVTSEVA_Olha_PORTFOLIO_librarian.pdfKUDRIAVTSEVA_Olha_PORTFOLIO_librarian.pdf
KUDRIAVTSEVA_Olha_PORTFOLIO_librarian.pdf
 
Підсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdf
Підсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdfПідсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdf
Підсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdf
 
29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx
29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx
29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx
 
zvit_kerivnuka_ZDO28_2023-2024_n.rik.pptx
zvit_kerivnuka_ZDO28_2023-2024_n.rik.pptxzvit_kerivnuka_ZDO28_2023-2024_n.rik.pptx
zvit_kerivnuka_ZDO28_2023-2024_n.rik.pptx
 
Практика студентів на складі одягу H&M у Польщі
Практика студентів на складі одягу H&M у ПольщіПрактика студентів на складі одягу H&M у Польщі
Практика студентів на складі одягу H&M у Польщі
 
Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...
Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...
Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...
 
Віртуальна виставка «Допомога НАТО Україні»
Віртуальна виставка «Допомога НАТО Україні»Віртуальна виставка «Допомога НАТО Україні»
Віртуальна виставка «Допомога НАТО Україні»
 

урок 3 клас міри довжини.

  • 1. Міністерство освіти і науки України КЗ Шосткинська заальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №11 Урок з математики з елементами мнемотехніки 3 клас "Міри довжини. Кілометр. Порівняння значень величин. Відношення між одиницями довжини. Розв'язування задач" Підготувала вчитель початкових класів, вчитель вищої категорії, старший вчитель Киреєва Валентина Михайлівна Шостка - 2016
  • 2. Тема. Міри довжини. Кілометр. Порівняння значень величин. Відношення між одиницями довжини. Розв'язування задач Мета: ознайомити учнів з новою одиницею довжини - кілометром; встановити співвідношення кілометра і метра; формувати вміння перетворювати іменовані числа; вдосконалювати обчислювальні навички, розвивати логічне мислення, творчі здібності; виховувати інтерес до математики. Обладнання: мультимедійне забезпечення, презентація, відео. Хід уроку І. Організаційний момент 1. Привітання. (Слайд 1). - Ми Вам раді, любі гості, І вітаєм щиро Вас, І запрошуєм ласкаво На урок у 3 клас! 2. Мотивація. (Слайд 2). - Діти, який у нас зараз урок? Наук цариця недосяжна, Могутня, щедра і прекрасна, Блискуче розум розвиває, І вірно мислити навчає. II. Актуалізація опорних знань, умінь та навичок 1. Перевірка домашнього завдання. (Слайд 3-5). 2. Каліграфічна хвилинка. (Слайд 6).
  • 3. - Що ви знаєте про число 7? 3. Усний рахунок. Завдання для допитливих. (Слайд 7-8). - Є рибка карликовий бичок, яка живе в морях між Індійським і Тихим океанами. Обчисливши приклади, ви дізнаєтесь її довжину. 4. Математичний диктант. - Так як ми вивчаємо з вами тему "Тисяча. Запис трицифрових чисел", я хочу перевірити як ви з цим справляєтесь. 1) Запишіть числа в яких 2 сот., 3 дес., 5 од., 7 сот., 6 дес., 3 од., 5 сот., 6 сот., 7 дес., 3 сот., 7 дес., 3 сот., 9 дес.. 2) Запишіть сусідів чисел 731, 600, 520, 801. 3) Перевірка (Слайд 9). 4) Уставпотрібнечисло (Слайд 10) 977 = 900 + 70 + 870 = 800 + 702 = + 2 177 = 100 + +
  • 4. 5. Кольори веселки. (Слайд11). - Молодці! Я вами задоволена. А яке число і цифра стрічаються сьогодні найчастіше? - Так, 7 - магічне число. Народжені під цифрою 7 - допитливі, незалежні, розумні. - А скільки кольорів у веселки? - Традиційно - умовно виділяють 7 кольорів. Цю послідовність можна запам'ятати за мнемотехнічною формулою, в якій кожне слово розпочинається на літеру певного кольору. 6. Фронтальне опитування. - А тепер давайте пригадаємо, якими одиницями довжини ми користуємось, коли вимірюємо невеликі відстані? - Скільки сантиметрів у 1м? в 1 дм?
  • 5. - Скільки міліметрів у 1 см? в 1дм? - Порівняйте: 1 мм і 1 см; 14 дм і 140 см; 1 м 5 см і 15 см. ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку (Слайд 12) - Сьогодніна уроці ми ознайомимося з новою одиницею вимірювання довжини - кілометром, установимо співвідношення кілометра і метра, будемо вчитися визначати відстань, вдосконалювати обчислювальні навички. IV. Вивчення нового матеріалу 1. Ознайомлення з новим матеріалом. - Уявіть відстань між Києвом і Шосткою. Чи можливо цю відстань виміряти у метрах? Чи зручно так вимірювати? - Великі відстані вимірюють кілометрами. Один кілометр тролейбус проїде приблизно за 2–3 зупинки. А доросла людина може пройти 1 км за 15 хвилин. 1 км = 1000 м (Слайд 13) 2. Первинне закріплення. (Слайд 14). - Скільки м в 1 км? 7 км? 5 км? - Скільки км у 1000 м? 4000 м? - Отже, щоб краще запам'ятати міри довжини, нам допоможе весела таблиця, де 1 - Веселий Мудрунчик, а 0 - Кіндер Сюрприз.
  • 6. Міри довжини (Слайд 15) 3. Перетворення іменованих чисел. - Запишіть у метрах або в метрах і сантиметрах. - Перевіряємо. (Слайд 16). 4. Робота біля дошки. (Слайд 17). - Як порівняти іменовані числа? (Перетворити в одну одиницю вимірювання). 5. Розв'язування задач. (Слайд 18). - З яких частин складається задача? Робота над задачею (с. 69, завдання 457). Аналіз умови задачі. Автобус - 72 км Велосипедист - ?, у 8 разів < Запис розв’язання задачі: 72 : 8 = 9 (км) - Після того, як ми дізналися, що велосипедист проїхав 9 км за 1 годину, можна сказати, що швидкість велосипедиста - 9 км/год.
  • 7. Завдання для допитливих - За скільки годин велосипедист проїде 45 км? 45 : 9 = 5 (год) 6. Фізкультхвилинка. (Відео). 7. Розв'язування задачі біля дошки двома способами. (Слайд 20). Розв’язування задачі з коментуванням біля дошки (с. 70, завдання 461). 8. Гра "Шифрувальник" (Слайд 21). - Обчисліть приклади. Кожна відповідь має свою букву. Розставте букви в порядку зростання значень відповідних виразів. Прочитайте, як давні греки називали річку Дніпро. (Борисфен). 9. Мнемотехніка (Слайд 22). - Що ви знаєте про Дніпро? - Довжина річки - 2201км, довжина по території України - 981км. У Дніпра 10 порогів і 2000км судноплавного шляху. - Ці знання вам будуть потрібні на уроках географії. Тому давайте спробуємо запам'ятати ці числа за допомогою методу трансформації. (Слайд 22). V. Підсумок уроку - Чого ми навчилися сьогодні на уроці? - Які завдання виконували із задоволенням? - У чому виникали труднощі? - Як ми їх долали? - Скільки метрів в одному кілометрі?
  • 8. - За скільки хвилин доросла людина пройде 1 км? (Оцінювання учнів). VI. Домашнє завдання (Слайд 23) С. 70 № 463, № 464 - Дякую за увагу (Слайд 24).