SlideShare a Scribd company logo
1 of 9
1
ФАКТОРИ, ЩО ВПЛИВАЮТЬ
НА РЕПРОДУКТИВНЕ ЗДОРОВ'Я МОЛОДІ
9 КЛАС
Мета уроку: сформувати в учнів поняття про фактори, що впливають на
репродуктивне здоров'я молоді; виховувати бажання вести здоровий спосіб
життя й необхідність володіння навичками відмови від шкідливих звичок.
Обладнання: презентація, світлини, плакати з теми, правила спілкування,
комп'ютернатехніка, слайди, відеоролики.
Форма проведення:урок-тренінг.
План уроку-тренінгу.
1.Привітання.
2.Прийняття правил роботита спілкування.
3.Очікування.
4.Роботав малих групах:
►вплив нікотину на репродуктивнездоров'ямолоді;
►вплив алкоголю на репродуктивнездоров'ямолоді;
►вплив наркотиків на репродуктивнездоров'ямолоді;
►вплив раннього початку статевого життя на репродуктивне здоров'я молоді.
5.Вправа «Коріння та листя».
6.Підсумок уроку. Релаксація.
ХІД УРОКУ
Привітання:
(Учні вітають присутніх і характеризують себе, використовуючи образи до
свого імені.)
- Усім привіт! Мене звати Алла. Якби я була квіткою, то я б активно
дарувала людям красу.
- Доброго дня. Я Віктор. Якби я був вітром, то дарував би всім вільне
життя...
2
Прийняття учнями правил роботи.
Учитель. Я дуже рада, що ви можете назвати себе. І не тільки тому. Ви
дуже чуйні діти, бо готові всім подарувати добро. І я сподіваюся, що ми під-
тримаємо такий же довірливий тон спілкування на протязі всього тренінгу. А
допоможуть нам у цьомуправила спілкування та роботи. Увага на екран!
(На екрані Правила.Учні по черзі читають їх.)
1.Довірливий стиль спілкування.
2.Спілкування за принципом «Тут і зараз».
3.Персоніфікація висловлювань.
4.Відкритість та щирість спілкування.
5.Конфіденційність.
6.Недозволенність безпосередніхоцінок людини.
7.Шанобливе ставлення один до одного.
8.Активна участь у обговоренніпитань.
9. Правило піднятої руки.
10. Почуття гумору.
Учитель. А тепер, коли ви ознайомились і повторили правила спілкування,
скажіть, чого ви очікуєте від нашої зустрічі.
Тема тренінгу записана на дошці: «Фактори, що впливають на
репродуктивне здоров'я молоді». Чи є актуальною проблема здоров'я в наш
час?
Очікувані відповіді учнів
- Це не просто своєчасна й актуальна тема: у наш час молоді люди майже
всі хворі.
- Зі статей газет, у телевізійних програмах ми все частіше й частіше
дізнаємося про молодих людей, дітей, які чекають допомоги,
матеріальної і медичної, аби врятувати життя.
- Що далеко ходити за прикладами?
3
Візьмемо наш клас. У нас 24 учні. Загальна група для занять
фізкультурою визначена в 16-ти, підготовча - в 5-ти, спеціальна - в 3-х.
Хіба це не тривожний сигнал щодо здоров'ямолоді?
Учитель. Згодна з вами. Та чого ж ви очікуєте від цього тренінгу?
Напишіть свої очікування на папірцях. (Діти пишуть про свої очікування на
папірцяхіприкріплюютьзаписи на плакат:«Берегреалізованих мрій».)
Бесіда.
Учитель. Настав час поспілкуватися. Дайте відповіді на запитання:
- Що таке здоров'я? (Здоров'я — це стан живого організму, за якого всі
органи здатнівиконувати свої життєвіфункції.)
- Які фактори впливають на здоров'я людини? (Спосіб життя, заняття
спортом, рухливість, уживання алкоголю та наркотиків, безладні ста-
теві стосунки, спадковість тощо)
- Що таке репродуктивне здоров'я? (Репродуктивне здоров'я — це стан
повного фізичного, психічного, соціального благополуччя, що
забезпечується можливостями вести безпечне статеве життя в
поєднанні з відтворенням здорового потомства в кількості і термінах,
визначених самим індивідом.)
Учитель: А тепер звернемося до факторів, що впливають на
репродуктивне здоров'я молоді. Назвіть, будь ласка, із вашого власного
досвіду фактори ризикудля репродуктивного здоров'ялюдини.
Учні (дають відповіді за бажанням). Це фактори ризику, які не сприяють
здоровомуспособужиття:
• стрес, низька фізична активність, безладні статеві зв'язки, нераціональне
харчування, немає режиму праці та відпочинку;
• шкідливі звички;
• негативні фактори соціального середовища: низький рівень життя,
безробіття, депресія, спадкові фактори;
• неможливість і недоступність медичних послуг;
4
• недоступність послуг із консультування.
Робота вмалих групах
Учитель. Перед уроком висамостійно об'єднались у групи, а такожобрали
собізавдання, яке зараз обговоритей зробитевисновки.
Перша група
Завдання: вплив нікотину й тютюнопаління на репродуктивнездоров'я.
Висновок. Людству треба бити на сполох тютюнопаління вбиває людей
узагалі й молодь зокрема. Цифри й факти — яскраве тому підтвердження. В
Україні кожна п'ята жінка і кожний другий чоловік палять. Ми посідаємо
перше місце у світіза кількістю чоловічого населення, яке палить. Більше 30%
підлітків 13-15-ти років палять. З'ясовано, що підлітки починають палити у
віці до 10-ти років.
Друга група
Завдання: вплив алкоголю на репродуктивнездоров'я жінок.
(Учні демонструють відеоролик«Батько».)
Висновок:
• жіночий організм більш чутливий до алкоголю;
• у ранній період вагітності зародокабо гине, або має відхилення в розвитку;
• діти народжуються від матерів-алкоголіків із дуже маленькою вагою, а потім
часто або гинуть, або хворіють.
Третя група
Завдання: вплив наркотиків на репродуктивнездоров'я людини.
Висновок:
 наркотики діють на ендокриннусистему;
 порушують нормальнийсинтез гормонів;
 знесилення, слабкість сердечногом'язахарактерні для наркоманів.
5
Четверта група
Завдання: вплив раннього початку статевого життя на репродуктивне
здоров'я молоді.
Висновок:
 небезпека для матерів-підлітків та народжених дітей;
 нервові стреси, зриви, пов'язані з неготовністю нервової системи
підлітка до таких стосунків;
 зараження інфекціями, ВІЛ, захворювання СНІДом.
Учитель. А тепер прийшла хвилина поетичного слова. Сподіваюся, що все
почуте вами доповнить картину.
Учениця.
Одиноко брела старушка,
Через двор, по дорогедомой.
А немного поодаль девчушка
Испугалась собакихромой:
Громко всхлипнула, задрожала;
Куклу Машу прижав к груди,
К своей матери подбежала
С криком: «Мамочка, защити!»
Мама дочериулыбнулась,
Приголубила, наклонясь.
А старушка, вдруг пошатнулась
И осела, за сердце держась.
Не внезапность в том крике звонком
Довершила в грудинадлом –
Фраза, сказанная ребенком,
Ей напомнила о былом:
Годы молодостибеспечной…
Он уверенность ей внушал;
6
Говорило любви сердечной,
Но узнав про «живот» – сбежал.
«Коль ему не нужна забота,
То и мне», – рассуждаламать.
А внутри незаметный кто-то
О себе ей давал понять:
«Это я, это твой ребенок.
Ты не видишь, но можешь узнать.
Потерпи, наберусь силенок,
Чтобы вскоретебя обнять.
В эту трудную жизни минуту
Ни отца, ни себя не кори.
Я тебе улыбаться буду
На кроватке в лучах зари.
От тебя попрошулишь ласки –
Пусть хоть изредка, перед сном
Почитай мне из книжки сказки:
«Теремок», или «Кошкиндом».
Не заметишь, как возрастая,
Я помощником стану тебе.
Я любить тебя, дорогая,
Буду в радостии в беде…»
Только голос тот не желала
Слушать девушка: «Точка. Нет!»
И решительно постучала
В час назначенный в кабинет.
Ей хотелось «освободиться»…
Дан наркоз и подходитврач.
Но внезапно, сквозь сондевица
Услыхала младенца плач.
7
Что казалось совсем не важным,
То стонало, кричало в груди:
«Нет, не надо!.. Прошу!.. Мне страшно!..
Мама, мамочка, защити!..»
В тот ненастный осеннийвечер
Дома девушке не спалось:
Больше детской не слышно речи, –
Что-то в сердцеоборвалось.
После – жизнь, словно третьего сорта.
В одиночествестала стареть.
А не будь роковогоаборта,
Уж могла бы внучат иметь…
Но сегодня, в одно мгновенье
Вновь обрушилось словно гром
То далекое преступленье,
Что скрывала в себе тайком…
Сердобольныйнарод собрался:
Валидол положили в рот;
Парень вызвать врачей пытался,
Набирая несложныйкод.
Люди, медиков ожидая,
Созерцали, не в силах уйти,
Как несчастная, умирая,
Повторяла: «Прости, прости…»
Вдруг разгладились складки кожи
И покой на лице застыл.
И сказал из толпы прохожий:
«Видно Кто-то ее простил».
Учитель. Шановні! Пропоную не обговорювати почуте. Просто хвилинку
помовчимо іподумаємо над тим, що почули.
8
Хвилина тиші.(тихограє музика)
Вправа «Коріннята листя»
Учитель. А тепер пропоную вам виконати вправу, яка має назву «Коріння
та листя», або «Причини та наслідки». Звісно, коріння та листя натякають вам
на те, що працювати ми будемо над створенням дерева. На жовтих стікерах
напишіть причини вживання алкоголю, наркотиків, тютюну, ранніх статевих
відносин. Це — коріння. На зелених стікерах напишіть наслідки для молодої
людини від уживання алкоголю, тютюну, наркотиків, початку ранніх статевих
відносин. Це — листя. Пригадайте все те, що звучало на уроці.
(Діти пишуть причини та наслідки шкідливих звичок та їх вплив на
репродуктивне здоров'я і утворюють на дошці «дерево» із папірців: жовте
коріння, зелене листя).
Учитель. Добре, ви впорались із виконанням завдання. Яскраве
дерево-доказ з'явилося перед нами, дерево, яке можна озвучити словами
видатного німецького поета-просвітника XVIII століття Йоганна Вольфганга
Гете: «Є дві речі, які батьки повинні дати дітям: коріння і крила». Я впевнена,
що ваші батьки зробили і роблять усе можливе, щоб ви одного разу відчули,
що маєте міцне коріння, яке тримає на землі, легкікрила, якіздатні донести до
«берегареалізованих мрій».
Підсумок уроку. Релаксація.
Учитель. Швидко пройшов час нашої зустрічі. І це, мабуть, тому, що тема,
до якої ми доторкнулися, дуже важлива, адже ви тільки-но починаєте своє
життя. Чому ж навчив вас цей тренінг?
Очікувані відповіді. Я зрозумів, що здоров'я людини залежить від неї самої.
Я ще раз згадав приказку: «Бережи здоров'я змолоду». Зміст тренінгу
підтвердив мені, що сигарета, алкоголь, наркотики — це не моє. Завжди знав,
що сила волі — це найміцніша зброя людини. Тренінг довів мою правоту.
9
Учитель. А я підведу риску складеним мною сенканом.
Стан,
Фізичний, психологічний,
Забезпечує, підтримує, виконує,
Можливості живого організму,
Репродуктивнездоров'я.
Так будьте всі здорові і пам'ятайте, що без праці над собою, без активного
способужиття, без сили волі здоровим небудеш.

More Related Content

Similar to 20

година відкритих думок
година відкритих думокгодина відкритих думок
година відкритих думокKVtetjana
 
година відкритих думок
година відкритих думокгодина відкритих думок
година відкритих думокKVtetjana
 
8 oz p_2016
8 oz p_20168 oz p_2016
8 oz p_20164book
 
Osnovy zdorovja-8klas-polishchuk-2016
Osnovy zdorovja-8klas-polishchuk-2016Osnovy zdorovja-8klas-polishchuk-2016
Osnovy zdorovja-8klas-polishchuk-2016kreidaros1
 
Життя дається тільки раз
Життя дається тільки разЖиття дається тільки раз
Життя дається тільки разryabich1976
 
Конспект уроку "Довкілля і здоров я людини"
Конспект уроку "Довкілля і здоров я людини"Конспект уроку "Довкілля і здоров я людини"
Конспект уроку "Довкілля і здоров я людини"dtamara123
 
Конспект уроку "Як пов'язані довкілля і здоров я людини"
Конспект уроку "Як пов'язані довкілля і здоров я людини"Конспект уроку "Як пов'язані довкілля і здоров я людини"
Конспект уроку "Як пов'язані довкілля і здоров я людини"dtamara123
 
Тиждень знань БЖ на тему "Здоров'я мати - вік біди не знати"
Тиждень знань БЖ на тему "Здоров'я мати - вік біди не знати"Тиждень знань БЖ на тему "Здоров'я мати - вік біди не знати"
Тиждень знань БЖ на тему "Здоров'я мати - вік біди не знати"Alla Kolosai
 
7 oz p_2015_ua
7 oz p_2015_ua7 oz p_2015_ua
7 oz p_2015_uaUA7009
 
7 oz p_2015_ua
7 oz p_2015_ua7 oz p_2015_ua
7 oz p_2015_uapidru4
 
Здоров’я молоді – здоров’я нації
Здоров’я молоді – здоров’я нації  Здоров’я молоді – здоров’я нації
Здоров’я молоді – здоров’я нації karl_gymnasium
 
здоровя молоді
здоровя молоді здоровя молоді
здоровя молоді karl_gymnasium
 
заняття з елементами тренінгу я обираю здоровий спосіб життя
заняття з елементами тренінгу  я обираю здоровий спосіб життязаняття з елементами тренінгу  я обираю здоровий спосіб життя
заняття з елементами тренінгу я обираю здоровий спосіб життя2017oksanasaenko
 
5 осн здор_бех_воронцова_2013_укр
5 осн здор_бех_воронцова_2013_укр5 осн здор_бех_воронцова_2013_укр
5 осн здор_бех_воронцова_2013_укрAira_Roo
 

Similar to 20 (20)

Вибір є завжди у кожного з нас
Вибір є завжди у кожного з насВибір є завжди у кожного з нас
Вибір є завжди у кожного з нас
 
Обираємо здоровий спосіб життя
Обираємо здоровий спосіб життяОбираємо здоровий спосіб життя
Обираємо здоровий спосіб життя
 
година відкритих думок
година відкритих думокгодина відкритих думок
година відкритих думок
 
година відкритих думок
година відкритих думокгодина відкритих думок
година відкритих думок
 
8 oz p_2016
8 oz p_20168 oz p_2016
8 oz p_2016
 
8 oz p_2016
8 oz p_20168 oz p_2016
8 oz p_2016
 
Вибір є завжди у кожного з нас
Вибір є завжди у кожного з насВибір є завжди у кожного з нас
Вибір є завжди у кожного з нас
 
Osnovy zdorovja-8klas-polishchuk-2016
Osnovy zdorovja-8klas-polishchuk-2016Osnovy zdorovja-8klas-polishchuk-2016
Osnovy zdorovja-8klas-polishchuk-2016
 
Життя дається тільки раз
Життя дається тільки разЖиття дається тільки раз
Життя дається тільки раз
 
Конспект уроку "Довкілля і здоров я людини"
Конспект уроку "Довкілля і здоров я людини"Конспект уроку "Довкілля і здоров я людини"
Конспект уроку "Довкілля і здоров я людини"
 
Конспект уроку "Як пов'язані довкілля і здоров я людини"
Конспект уроку "Як пов'язані довкілля і здоров я людини"Конспект уроку "Як пов'язані довкілля і здоров я людини"
Конспект уроку "Як пов'язані довкілля і здоров я людини"
 
Тиждень знань БЖ на тему "Здоров'я мати - вік біди не знати"
Тиждень знань БЖ на тему "Здоров'я мати - вік біди не знати"Тиждень знань БЖ на тему "Здоров'я мати - вік біди не знати"
Тиждень знань БЖ на тему "Здоров'я мати - вік біди не знати"
 
Твоє здоров'я в твоїх руках
Твоє здоров'я в твоїх рукахТвоє здоров'я в твоїх руках
Твоє здоров'я в твоїх руках
 
7 oz p_2015_ua
7 oz p_2015_ua7 oz p_2015_ua
7 oz p_2015_ua
 
7 oz p_2015_ua
7 oz p_2015_ua7 oz p_2015_ua
7 oz p_2015_ua
 
7 oz p_2015_ua
7 oz p_2015_ua7 oz p_2015_ua
7 oz p_2015_ua
 
Здоров’я молоді – здоров’я нації
Здоров’я молоді – здоров’я нації  Здоров’я молоді – здоров’я нації
Здоров’я молоді – здоров’я нації
 
здоровя молоді
здоровя молоді здоровя молоді
здоровя молоді
 
заняття з елементами тренінгу я обираю здоровий спосіб життя
заняття з елементами тренінгу  я обираю здоровий спосіб життязаняття з елементами тренінгу  я обираю здоровий спосіб життя
заняття з елементами тренінгу я обираю здоровий спосіб життя
 
5 осн здор_бех_воронцова_2013_укр
5 осн здор_бех_воронцова_2013_укр5 осн здор_бех_воронцова_2013_укр
5 осн здор_бех_воронцова_2013_укр
 

More from Cshkilniy (20)

10
1010
10
 
08
0808
08
 
08
0808
08
 
07
0707
07
 
28.04.2021. 3
28.04.2021. 328.04.2021. 3
28.04.2021. 3
 
28.04.2021.2
28.04.2021.228.04.2021.2
28.04.2021.2
 
28.04.2021
28.04.202128.04.2021
28.04.2021
 
6,03,2021
6,03,20216,03,2021
6,03,2021
 
21.02.21.2
21.02.21.221.02.21.2
21.02.21.2
 
21.02.21
21.02.2121.02.21
21.02.21
 
6.02.2020
6.02.20206.02.2020
6.02.2020
 
18.10
18.1018.10
18.10
 
5.10
5.105.10
5.10
 
1,10
1,101,10
1,10
 
30.09
30.0930.09
30.09
 
Toys
ToysToys
Toys
 
29.09
29.0929.09
29.09
 
29.09
29.0929.09
29.09
 
1
11
1
 
1
11
1
 

Recently uploaded

Хімічні елементи в літературних творах 8 клас
Хімічні елементи в літературних творах 8 класХімічні елементи в літературних творах 8 клас
Хімічні елементи в літературних творах 8 класkrementsova09nadya
 
Відкрита лекція на тему «Контроль бур'янів в посівах соняшника»
Відкрита лекція на тему «Контроль бур'янів в посівах соняшника»Відкрита лекція на тему «Контроль бур'янів в посівах соняшника»
Відкрита лекція на тему «Контроль бур'янів в посівах соняшника»tetiana1958
 
Бомбочки для ванни своїми руками презентація
Бомбочки для ванни своїми руками презентаціяБомбочки для ванни своїми руками презентація
Бомбочки для ванни своїми руками презентаціяssuser0a4f48
 
Іваніщук Надія Вікторівна атестація .pdf
Іваніщук Надія Вікторівна атестація  .pdfІваніщук Надія Вікторівна атестація  .pdf
Іваніщук Надія Вікторівна атестація .pdfhome
 
Проблеми захисту лісу в Україні та шляхи вирішення
Проблеми захисту лісу в Україні та шляхи вирішенняПроблеми захисту лісу в Україні та шляхи вирішення
Проблеми захисту лісу в Україні та шляхи вирішенняtetiana1958
 
Застосування Гайду безбар’єрності в роботі закладів культури громад Одещини.pdf
Застосування Гайду безбар’єрності в роботі закладів культури громад Одещини.pdfЗастосування Гайду безбар’єрності в роботі закладів культури громад Одещини.pdf
Застосування Гайду безбар’єрності в роботі закладів культури громад Одещини.pdfssuser15a891
 
Презентациія для сайта Група «Незабудка».pptx
Презентациія для сайта Група «Незабудка».pptxПрезентациія для сайта Група «Незабудка».pptx
Презентациія для сайта Група «Незабудка».pptxOlgaDidenko6
 
ЛЕКЦІЯ Засоби масової інформації –важливий інструмент ПР.ppt
ЛЕКЦІЯ Засоби масової інформації –важливий інструмент ПР.pptЛЕКЦІЯ Засоби масової інформації –важливий інструмент ПР.ppt
ЛЕКЦІЯ Засоби масової інформації –важливий інструмент ПР.pptssuser59e649
 
Р.Шеклі "Запах думки". Аналіз оповідання
Р.Шеклі "Запах думки". Аналіз оповіданняР.Шеклі "Запах думки". Аналіз оповідання
Р.Шеклі "Запах думки". Аналіз оповіданняAdriana Himinets
 
атестація 2023-2024 Kewmrbq wtynh GNJ.pdf
атестація 2023-2024 Kewmrbq wtynh GNJ.pdfатестація 2023-2024 Kewmrbq wtynh GNJ.pdf
атестація 2023-2024 Kewmrbq wtynh GNJ.pdfhome
 
Бібліотека – розвиток дитячої творчості та дозвілля для дітейpptx
Бібліотека – розвиток дитячої творчості  та дозвілля для дітейpptxБібліотека – розвиток дитячої творчості  та дозвілля для дітейpptx
Бібліотека – розвиток дитячої творчості та дозвілля для дітейpptxssuserc301ed1
 
Принципові відмінності досконалої (повної) конкуренції від інших форм організ...
Принципові відмінності досконалої (повної) конкуренції від інших форм організ...Принципові відмінності досконалої (повної) конкуренції від інших форм організ...
Принципові відмінності досконалої (повної) конкуренції від інших форм організ...JurgenstiX
 

Recently uploaded (12)

Хімічні елементи в літературних творах 8 клас
Хімічні елементи в літературних творах 8 класХімічні елементи в літературних творах 8 клас
Хімічні елементи в літературних творах 8 клас
 
Відкрита лекція на тему «Контроль бур'янів в посівах соняшника»
Відкрита лекція на тему «Контроль бур'янів в посівах соняшника»Відкрита лекція на тему «Контроль бур'янів в посівах соняшника»
Відкрита лекція на тему «Контроль бур'янів в посівах соняшника»
 
Бомбочки для ванни своїми руками презентація
Бомбочки для ванни своїми руками презентаціяБомбочки для ванни своїми руками презентація
Бомбочки для ванни своїми руками презентація
 
Іваніщук Надія Вікторівна атестація .pdf
Іваніщук Надія Вікторівна атестація  .pdfІваніщук Надія Вікторівна атестація  .pdf
Іваніщук Надія Вікторівна атестація .pdf
 
Проблеми захисту лісу в Україні та шляхи вирішення
Проблеми захисту лісу в Україні та шляхи вирішенняПроблеми захисту лісу в Україні та шляхи вирішення
Проблеми захисту лісу в Україні та шляхи вирішення
 
Застосування Гайду безбар’єрності в роботі закладів культури громад Одещини.pdf
Застосування Гайду безбар’єрності в роботі закладів культури громад Одещини.pdfЗастосування Гайду безбар’єрності в роботі закладів культури громад Одещини.pdf
Застосування Гайду безбар’єрності в роботі закладів культури громад Одещини.pdf
 
Презентациія для сайта Група «Незабудка».pptx
Презентациія для сайта Група «Незабудка».pptxПрезентациія для сайта Група «Незабудка».pptx
Презентациія для сайта Група «Незабудка».pptx
 
ЛЕКЦІЯ Засоби масової інформації –важливий інструмент ПР.ppt
ЛЕКЦІЯ Засоби масової інформації –важливий інструмент ПР.pptЛЕКЦІЯ Засоби масової інформації –важливий інструмент ПР.ppt
ЛЕКЦІЯ Засоби масової інформації –важливий інструмент ПР.ppt
 
Р.Шеклі "Запах думки". Аналіз оповідання
Р.Шеклі "Запах думки". Аналіз оповіданняР.Шеклі "Запах думки". Аналіз оповідання
Р.Шеклі "Запах думки". Аналіз оповідання
 
атестація 2023-2024 Kewmrbq wtynh GNJ.pdf
атестація 2023-2024 Kewmrbq wtynh GNJ.pdfатестація 2023-2024 Kewmrbq wtynh GNJ.pdf
атестація 2023-2024 Kewmrbq wtynh GNJ.pdf
 
Бібліотека – розвиток дитячої творчості та дозвілля для дітейpptx
Бібліотека – розвиток дитячої творчості  та дозвілля для дітейpptxБібліотека – розвиток дитячої творчості  та дозвілля для дітейpptx
Бібліотека – розвиток дитячої творчості та дозвілля для дітейpptx
 
Принципові відмінності досконалої (повної) конкуренції від інших форм організ...
Принципові відмінності досконалої (повної) конкуренції від інших форм організ...Принципові відмінності досконалої (повної) конкуренції від інших форм організ...
Принципові відмінності досконалої (повної) конкуренції від інших форм організ...
 

20

  • 1. 1 ФАКТОРИ, ЩО ВПЛИВАЮТЬ НА РЕПРОДУКТИВНЕ ЗДОРОВ'Я МОЛОДІ 9 КЛАС Мета уроку: сформувати в учнів поняття про фактори, що впливають на репродуктивне здоров'я молоді; виховувати бажання вести здоровий спосіб життя й необхідність володіння навичками відмови від шкідливих звичок. Обладнання: презентація, світлини, плакати з теми, правила спілкування, комп'ютернатехніка, слайди, відеоролики. Форма проведення:урок-тренінг. План уроку-тренінгу. 1.Привітання. 2.Прийняття правил роботита спілкування. 3.Очікування. 4.Роботав малих групах: ►вплив нікотину на репродуктивнездоров'ямолоді; ►вплив алкоголю на репродуктивнездоров'ямолоді; ►вплив наркотиків на репродуктивнездоров'ямолоді; ►вплив раннього початку статевого життя на репродуктивне здоров'я молоді. 5.Вправа «Коріння та листя». 6.Підсумок уроку. Релаксація. ХІД УРОКУ Привітання: (Учні вітають присутніх і характеризують себе, використовуючи образи до свого імені.) - Усім привіт! Мене звати Алла. Якби я була квіткою, то я б активно дарувала людям красу. - Доброго дня. Я Віктор. Якби я був вітром, то дарував би всім вільне життя...
  • 2. 2 Прийняття учнями правил роботи. Учитель. Я дуже рада, що ви можете назвати себе. І не тільки тому. Ви дуже чуйні діти, бо готові всім подарувати добро. І я сподіваюся, що ми під- тримаємо такий же довірливий тон спілкування на протязі всього тренінгу. А допоможуть нам у цьомуправила спілкування та роботи. Увага на екран! (На екрані Правила.Учні по черзі читають їх.) 1.Довірливий стиль спілкування. 2.Спілкування за принципом «Тут і зараз». 3.Персоніфікація висловлювань. 4.Відкритість та щирість спілкування. 5.Конфіденційність. 6.Недозволенність безпосередніхоцінок людини. 7.Шанобливе ставлення один до одного. 8.Активна участь у обговоренніпитань. 9. Правило піднятої руки. 10. Почуття гумору. Учитель. А тепер, коли ви ознайомились і повторили правила спілкування, скажіть, чого ви очікуєте від нашої зустрічі. Тема тренінгу записана на дошці: «Фактори, що впливають на репродуктивне здоров'я молоді». Чи є актуальною проблема здоров'я в наш час? Очікувані відповіді учнів - Це не просто своєчасна й актуальна тема: у наш час молоді люди майже всі хворі. - Зі статей газет, у телевізійних програмах ми все частіше й частіше дізнаємося про молодих людей, дітей, які чекають допомоги, матеріальної і медичної, аби врятувати життя. - Що далеко ходити за прикладами?
  • 3. 3 Візьмемо наш клас. У нас 24 учні. Загальна група для занять фізкультурою визначена в 16-ти, підготовча - в 5-ти, спеціальна - в 3-х. Хіба це не тривожний сигнал щодо здоров'ямолоді? Учитель. Згодна з вами. Та чого ж ви очікуєте від цього тренінгу? Напишіть свої очікування на папірцях. (Діти пишуть про свої очікування на папірцяхіприкріплюютьзаписи на плакат:«Берегреалізованих мрій».) Бесіда. Учитель. Настав час поспілкуватися. Дайте відповіді на запитання: - Що таке здоров'я? (Здоров'я — це стан живого організму, за якого всі органи здатнівиконувати свої життєвіфункції.) - Які фактори впливають на здоров'я людини? (Спосіб життя, заняття спортом, рухливість, уживання алкоголю та наркотиків, безладні ста- теві стосунки, спадковість тощо) - Що таке репродуктивне здоров'я? (Репродуктивне здоров'я — це стан повного фізичного, психічного, соціального благополуччя, що забезпечується можливостями вести безпечне статеве життя в поєднанні з відтворенням здорового потомства в кількості і термінах, визначених самим індивідом.) Учитель: А тепер звернемося до факторів, що впливають на репродуктивне здоров'я молоді. Назвіть, будь ласка, із вашого власного досвіду фактори ризикудля репродуктивного здоров'ялюдини. Учні (дають відповіді за бажанням). Це фактори ризику, які не сприяють здоровомуспособужиття: • стрес, низька фізична активність, безладні статеві зв'язки, нераціональне харчування, немає режиму праці та відпочинку; • шкідливі звички; • негативні фактори соціального середовища: низький рівень життя, безробіття, депресія, спадкові фактори; • неможливість і недоступність медичних послуг;
  • 4. 4 • недоступність послуг із консультування. Робота вмалих групах Учитель. Перед уроком висамостійно об'єднались у групи, а такожобрали собізавдання, яке зараз обговоритей зробитевисновки. Перша група Завдання: вплив нікотину й тютюнопаління на репродуктивнездоров'я. Висновок. Людству треба бити на сполох тютюнопаління вбиває людей узагалі й молодь зокрема. Цифри й факти — яскраве тому підтвердження. В Україні кожна п'ята жінка і кожний другий чоловік палять. Ми посідаємо перше місце у світіза кількістю чоловічого населення, яке палить. Більше 30% підлітків 13-15-ти років палять. З'ясовано, що підлітки починають палити у віці до 10-ти років. Друга група Завдання: вплив алкоголю на репродуктивнездоров'я жінок. (Учні демонструють відеоролик«Батько».) Висновок: • жіночий організм більш чутливий до алкоголю; • у ранній період вагітності зародокабо гине, або має відхилення в розвитку; • діти народжуються від матерів-алкоголіків із дуже маленькою вагою, а потім часто або гинуть, або хворіють. Третя група Завдання: вплив наркотиків на репродуктивнездоров'я людини. Висновок:  наркотики діють на ендокриннусистему;  порушують нормальнийсинтез гормонів;  знесилення, слабкість сердечногом'язахарактерні для наркоманів.
  • 5. 5 Четверта група Завдання: вплив раннього початку статевого життя на репродуктивне здоров'я молоді. Висновок:  небезпека для матерів-підлітків та народжених дітей;  нервові стреси, зриви, пов'язані з неготовністю нервової системи підлітка до таких стосунків;  зараження інфекціями, ВІЛ, захворювання СНІДом. Учитель. А тепер прийшла хвилина поетичного слова. Сподіваюся, що все почуте вами доповнить картину. Учениця. Одиноко брела старушка, Через двор, по дорогедомой. А немного поодаль девчушка Испугалась собакихромой: Громко всхлипнула, задрожала; Куклу Машу прижав к груди, К своей матери подбежала С криком: «Мамочка, защити!» Мама дочериулыбнулась, Приголубила, наклонясь. А старушка, вдруг пошатнулась И осела, за сердце держась. Не внезапность в том крике звонком Довершила в грудинадлом – Фраза, сказанная ребенком, Ей напомнила о былом: Годы молодостибеспечной… Он уверенность ей внушал;
  • 6. 6 Говорило любви сердечной, Но узнав про «живот» – сбежал. «Коль ему не нужна забота, То и мне», – рассуждаламать. А внутри незаметный кто-то О себе ей давал понять: «Это я, это твой ребенок. Ты не видишь, но можешь узнать. Потерпи, наберусь силенок, Чтобы вскоретебя обнять. В эту трудную жизни минуту Ни отца, ни себя не кори. Я тебе улыбаться буду На кроватке в лучах зари. От тебя попрошулишь ласки – Пусть хоть изредка, перед сном Почитай мне из книжки сказки: «Теремок», или «Кошкиндом». Не заметишь, как возрастая, Я помощником стану тебе. Я любить тебя, дорогая, Буду в радостии в беде…» Только голос тот не желала Слушать девушка: «Точка. Нет!» И решительно постучала В час назначенный в кабинет. Ей хотелось «освободиться»… Дан наркоз и подходитврач. Но внезапно, сквозь сондевица Услыхала младенца плач.
  • 7. 7 Что казалось совсем не важным, То стонало, кричало в груди: «Нет, не надо!.. Прошу!.. Мне страшно!.. Мама, мамочка, защити!..» В тот ненастный осеннийвечер Дома девушке не спалось: Больше детской не слышно речи, – Что-то в сердцеоборвалось. После – жизнь, словно третьего сорта. В одиночествестала стареть. А не будь роковогоаборта, Уж могла бы внучат иметь… Но сегодня, в одно мгновенье Вновь обрушилось словно гром То далекое преступленье, Что скрывала в себе тайком… Сердобольныйнарод собрался: Валидол положили в рот; Парень вызвать врачей пытался, Набирая несложныйкод. Люди, медиков ожидая, Созерцали, не в силах уйти, Как несчастная, умирая, Повторяла: «Прости, прости…» Вдруг разгладились складки кожи И покой на лице застыл. И сказал из толпы прохожий: «Видно Кто-то ее простил». Учитель. Шановні! Пропоную не обговорювати почуте. Просто хвилинку помовчимо іподумаємо над тим, що почули.
  • 8. 8 Хвилина тиші.(тихограє музика) Вправа «Коріннята листя» Учитель. А тепер пропоную вам виконати вправу, яка має назву «Коріння та листя», або «Причини та наслідки». Звісно, коріння та листя натякають вам на те, що працювати ми будемо над створенням дерева. На жовтих стікерах напишіть причини вживання алкоголю, наркотиків, тютюну, ранніх статевих відносин. Це — коріння. На зелених стікерах напишіть наслідки для молодої людини від уживання алкоголю, тютюну, наркотиків, початку ранніх статевих відносин. Це — листя. Пригадайте все те, що звучало на уроці. (Діти пишуть причини та наслідки шкідливих звичок та їх вплив на репродуктивне здоров'я і утворюють на дошці «дерево» із папірців: жовте коріння, зелене листя). Учитель. Добре, ви впорались із виконанням завдання. Яскраве дерево-доказ з'явилося перед нами, дерево, яке можна озвучити словами видатного німецького поета-просвітника XVIII століття Йоганна Вольфганга Гете: «Є дві речі, які батьки повинні дати дітям: коріння і крила». Я впевнена, що ваші батьки зробили і роблять усе можливе, щоб ви одного разу відчули, що маєте міцне коріння, яке тримає на землі, легкікрила, якіздатні донести до «берегареалізованих мрій». Підсумок уроку. Релаксація. Учитель. Швидко пройшов час нашої зустрічі. І це, мабуть, тому, що тема, до якої ми доторкнулися, дуже важлива, адже ви тільки-но починаєте своє життя. Чому ж навчив вас цей тренінг? Очікувані відповіді. Я зрозумів, що здоров'я людини залежить від неї самої. Я ще раз згадав приказку: «Бережи здоров'я змолоду». Зміст тренінгу підтвердив мені, що сигарета, алкоголь, наркотики — це не моє. Завжди знав, що сила волі — це найміцніша зброя людини. Тренінг довів мою правоту.
  • 9. 9 Учитель. А я підведу риску складеним мною сенканом. Стан, Фізичний, психологічний, Забезпечує, підтримує, виконує, Можливості живого організму, Репродуктивнездоров'я. Так будьте всі здорові і пам'ятайте, що без праці над собою, без активного способужиття, без сили волі здоровим небудеш.