SlideShare a Scribd company logo
Урок 14. Об’єкти мультимедіа
Цілі:
 навчальна: ввести поняття мультимедіа, об’єкти мультимедіа (текст,
зображення, аудіо та відео); ознайомити учнів з галузями
використання мультимедіа; сформувати вміння копіювати об’єкти
мультимедіа на комп’ютер;
 розвивальна: розвивати інтерес до предмета, мислення, пам’ять;
 виховна: виховувати свідоме ставлення до вибору майбутньої
професії.
Тип уроку: засвоєння новихзнань.
Обладнання та наочність: мультимедійні пристрої (цифровий фотоапарат
або мобільний телефон з аналогічними функціями, мікрофон), комп’ютери,
підручники.
Хід уроку
І. Організаційний етап
ІІ. Відтворенняі коригуванняопорних знань
Мотиваціянавчальноїдіяльності
Експрес-повторення
— Які пристроїдля роботиз даними ви знаєте?
— Які пристроїможуть зберігати і відтворювати для користувача
зображення, музику, аудіокнижки, відеофільми?
— Які існують формиподання інформації? (Графічна, текстова, звукова,
відео, анімація...)
— Чи можна поєднати різні види інформації? Як ви вважаєте, яким чином
це можна зробити?(Відповіді учнів.)
— Який спосіб подання інформації називають комбінованим?
— Як можна об’єднатирізні види інформації, ви дізнаєтесь під час вивчення
теми «Мультимедіа».
ІІІ. Вступна бесіда за темою «мультимедіа»
— Як ви вже дізналися, сьогодні ми починаємо вивчати тему
«Мультимедіа», яка розрахована на чотири уроки.
Під час вивчення цієї теми ви маєте виконати дві практичні роботи,
наприкінці вивчення теми проведемо підсумковий урок.
Короткахарактеристика нової теми. Висвітлення її ролі в курсі інформатики
та в різних видах професійної діяльності людини. Доведення важливості теми
конкретними практичними прикладами.
IV. Повідомленнятеми, цілей, завдань уроку
V. Сприйманняй усвідомленняучнями нового матеріалу
Пояснення вчителя з елементами демонстрування — використовуються
можливості локальної мережі кабінету або проектора
З вивченого у 5 класі ви вже знаєте, що інформацію можна подавати в різні
способи:текстовим, числовим, графічним, звуковим, відео, умовними сигналами,
спеціальними символами та комбінованим способом — шляхом поєднання
кількох різних способів. Наприклад:
 параграф підручника з відповідними ілюстраціями;
 відеокліп;
 навчальний відеофільм;
 презентація «Мій клас»;
 MMS-повідомлення тощо.
Інформацію, подану комбінованим способом, ще називають
мультимедійною.
Мультимедіа (лат. multum — багато, medium — середовище) — це
поєднання різних способів подання інформації.
Отже, під мультимедіа розуміють поєднання мультимедійних об’єктів:
тексту, графіки, звуку, відео, анімації та інших ефектів в одному файлі.
Слід зважати на те, що доволі часто до мультимедіа об’єктів зараховують
тільки аудіо- та відеооб’єкти.
Галузі використання мультимедіа:
Мультимедіа використовується в різних галузях людської діяльності. Ви
вже знаєте, що мультимедіа активно використовується в комп’ютерних
програмах, призначених для навчання. Ці програми ще називають електронними
підручниками або посібниками. Вони містять, крім текстових даних, ще відео- та
аудіома- теріали, фотографії, схеми, графіки, анімацію, просторові моделі
реальних чи уявних об’єктів тощо.
Мультимедіа широко використовують під час створення кіно, відеофільмів і
мультиплікації. Без мультимедійних об’єктів не можна уявити собі сучасних
комп’ютерних ігор.
Мультимедійні об’єктивикористовують у науці та у виробництві переважно
для створення моделей процесів та явищ, а також під час проектування майбутніх
виробів: автомобілів, ракет, літаків тощо.
У рекламі, довідкових системах мультимедіа використовують для
покращення сприйняття відомостей про товари, послуги, засоби і шляхи
подорожей тощо.
У медицині лікарі навчаються робити операції, робити перев’язки,
дивлячись на відеозаписи операції або використовуючи моделі- тренажери, що
імітують тіло людини.
Якщо запитати «Де можна використати можливості мультимедіа?», то
відповіддю буде «Всюди».
Пристрої введення, виведення та збереження об'єктів мультимедіа
Як ви вже знаєте з 5-го класу, усі пристрої комп’ютера можна поділити на
такі групи: пристрої введення даних, пристрої опрацювання даних, пристрої
збереження та виведення даних.
Для введення об’єктів мультимедіа в комп’ютер використовують:
 відео- та веб-камери;
 фотоапарати;
 мікрофони;
 музичні синтезатори;
 планшети;
 смартфони і мобільні телефони;
 сканери;
 диктофони тощо.
Для виведення об’єктів мультимедіа використовують:
 монітори;
 телевізори;
 аудіо- та відеоплеєри;
 мультимедійні проектори;
 мультимедійні дошки;
 навушники;
 звукові колонки.
Зберігання об'єктів мультимедіа здійснюється у файлах на носіях даних,
види яких були розглянуті в п’ятому класі. Окремі пристрої для роботи з
мультимедійними даними (фотоапарати, відеокамери, відео- і аудіоплеєри та
інші) мають власні носії даних. Як правило, це флеш- карти. Також
використовують носії даних зменшених розмірів — жорсткі магнітні диски,
оптичні диски, касети.
Копіювання об'єктів мультимедіа
Об’єкти мультимедіа зберігаються у файлах. Операції з копіювання цих
файлів здійснюються так само, як і будь-яких інших файлів. Однак для того, щоб
виконати ці операції, спочатку слід під’єднати пристрій до комп’ютера. Можливі
кілька способів такого під’єднання.
Як правило, мультимедійні пристрої під’єднують з використанням USB-
кабелю. USB-роз’єм під’єднується до комп’ютера, а інший — до відповідного
гнізда мультимедійного пристрою.
Сучасні операційні системи, як правило, самостійно визначають тип
під’єднаного пристроюта встановлюють програму, яка забезпечує коректну його
роботу. Якщо операційній системі не вдалося встановити тип пристрою або не
знайдено необхідної програми, то користувачеві потрібно буде встановити
програмне забезпечення.
Іншим способом копіювання даних з пристрою мультимедіа на комп’ютер є
використання флеш-карт. Для копіювання потрібно:
Вимкнути пристрій мультимедіа.
Витягти флеш-карту з пристрою мультимедіа.
Вставити флеш-карту в картрідер (зчитувач флеш-карт).
Операції з файлами можна виконувати, як звичайно.
Майже всі сучасні ноутбуки мають вбудований картрідер. Копіювати файли
можна не тільки з мультимедійного пристрою, а й навпаки — на мультимедійний
пристрій, наприклад, аудіо- та відеофайли на відповідні програвачі або мобільні
телефони.
VI. Узагальненняі систематизаціянабутихзнань
Опитування ланцюжком
 Яку інформацію називають мультимедійною?
 Що є об’єктами мультимедіа?
 Які пристрої називають мультимедійними?
 Які носії інформації використовують у мультимедійних пристроях?
 Які пристрої використовують для введення мультимедійних об’єктів?
 Які пристрої використовують для виведення мультимедійних
об’єктів?
 Як під’єднати мультимедійний пристрій до комп’ютера з метою
копіювання даних?
 Чим відрізняється копіювання файлів з мультимедійних пристроїв до
комп’ютера від копіювання файлів з однієї папки комп’ютера до
іншої?
 У яких галузях використовують мультимедіа?
 З якою метою можна використовувати мультимедіа для навчання?
Практичне завдання
Виконання комплексу вправ для зняття зорової втоми
Інструктаж з техніки безпеки
Завдання за підручником
VII. Домашнє завдання
Завдання за підручником
1. Опрацювати відповідний параграф підручника.
2. Додаткове завдання
Навести приклади, як використовуються об’єкти мультимедіа у вашому
житті. Підготувати кілька запитань з теми для участі у взаємоопитуванні.
VIII. Підсумки уроку.
Рефлексія
 Чи задоволені ви своєю роботою?
 З яким настроєм ви працювали на уроці?
 Що вам запам’яталось на уроці?
 Чи було вам комфортно на уроці?
 Де вам стануть у пригоді здобуті знання?
IX. Оцінювання роботи учнів.

More Related Content

What's hot

10 урок 15 мультимедіа. об’єкти мультимедіа
10 урок 15 мультимедіа. об’єкти мультимедіа10 урок 15 мультимедіа. об’єкти мультимедіа
10 урок 15 мультимедіа. об’єкти мультимедіа
kissoli
 
пк пристрої виведення інформації2
пк пристрої виведення інформації2пк пристрої виведення інформації2
пк пристрої виведення інформації2
iDeus3D
 
Media
MediaMedia
мультимедиа
мультимедиамультимедиа
мультимедиа
antalia1010
 
6 клас урок 14. Поняття про мультимедіа
6 клас урок 14. Поняття про мультимедіа6 клас урок 14. Поняття про мультимедіа
6 клас урок 14. Поняття про мультимедіа
Юлія Артюх
 
Поняття про мультимедіа
Поняття про мультимедіаПоняття про мультимедіа
Поняття про мультимедіа
TheFac
 
6 клас. Морзе. Урок 14. Поняття про мультимедіа
6 клас. Морзе. Урок 14. Поняття про мультимедіа6 клас. Морзе. Урок 14. Поняття про мультимедіа
6 клас. Морзе. Урок 14. Поняття про мультимедіа
Дмитро Загура
 
мунтян
мунтянмунтян
мунтян
AnastasiaMyntyan
 
Lesson16 17
Lesson16 17Lesson16 17
Lesson16 17
Lesia Gunaza
 
6 клас 14 урок. Поняття про мультимедіа
6 клас 14 урок. Поняття про мультимедіа6 клас 14 урок. Поняття про мультимедіа
6 клас 14 урок. Поняття про мультимедіа
StAlKeRoV
 
урок 15
урок 15урок 15
5 клас. Морзе. Урок 3. Дані. Пристрої що використовують для роботи з даними
5 клас. Морзе. Урок 3. Дані. Пристрої що використовують для роботи з даними5 клас. Морзе. Урок 3. Дані. Пристрої що використовують для роботи з даними
5 клас. Морзе. Урок 3. Дані. Пристрої що використовують для роботи з даними
Дмитро Загура
 
мультимедійні технології
мультимедійні технологіїмультимедійні технології
мультимедійні технології
bryh22pgf
 
Мультимедійні технології
Мультимедійні технологіїМультимедійні технології
Мультимедійні технології
tarlykovapgf25
 
мультимедійні технології
мультимедійні технологіїмультимедійні технології
мультимедійні технологіїbodnar21pgf
 
15
1515
Підсумковий урок з теми «Мультимедіа»
Підсумковий урок з теми «Мультимедіа»Підсумковий урок з теми «Мультимедіа»
Підсумковий урок з теми «Мультимедіа»
Валентина Кодола
 
Інформатика 5 клас
Інформатика 5 класІнформатика 5 клас
Інформатика 5 клас
PRESLAVA1972
 

What's hot (20)

10 урок 15 мультимедіа. об’єкти мультимедіа
10 урок 15 мультимедіа. об’єкти мультимедіа10 урок 15 мультимедіа. об’єкти мультимедіа
10 урок 15 мультимедіа. об’єкти мультимедіа
 
пк пристрої виведення інформації2
пк пристрої виведення інформації2пк пристрої виведення інформації2
пк пристрої виведення інформації2
 
Media
MediaMedia
Media
 
мультимедиа
мультимедиамультимедиа
мультимедиа
 
6 клас урок 14. Поняття про мультимедіа
6 клас урок 14. Поняття про мультимедіа6 клас урок 14. Поняття про мультимедіа
6 клас урок 14. Поняття про мультимедіа
 
Поняття про мультимедіа
Поняття про мультимедіаПоняття про мультимедіа
Поняття про мультимедіа
 
6 клас. Морзе. Урок 14. Поняття про мультимедіа
6 клас. Морзе. Урок 14. Поняття про мультимедіа6 клас. Морзе. Урок 14. Поняття про мультимедіа
6 клас. Морзе. Урок 14. Поняття про мультимедіа
 
мунтян
мунтянмунтян
мунтян
 
Lesson16 17
Lesson16 17Lesson16 17
Lesson16 17
 
6 клас 14 урок. Поняття про мультимедіа
6 клас 14 урок. Поняття про мультимедіа6 клас 14 урок. Поняття про мультимедіа
6 клас 14 урок. Поняття про мультимедіа
 
урок 15
урок 15урок 15
урок 15
 
5 клас. Морзе. Урок 3. Дані. Пристрої що використовують для роботи з даними
5 клас. Морзе. Урок 3. Дані. Пристрої що використовують для роботи з даними5 клас. Морзе. Урок 3. Дані. Пристрої що використовують для роботи з даними
5 клас. Морзе. Урок 3. Дані. Пристрої що використовують для роботи з даними
 
мультимедійні технології
мультимедійні технологіїмультимедійні технології
мультимедійні технології
 
Мультимедійні технології
Мультимедійні технологіїМультимедійні технології
Мультимедійні технології
 
мультимедійні технології
мультимедійні технологіїмультимедійні технології
мультимедійні технології
 
6 16
6 166 16
6 16
 
15
1515
15
 
11 klass urok_8_tema
11 klass urok_8_tema11 klass urok_8_tema
11 klass urok_8_tema
 
Підсумковий урок з теми «Мультимедіа»
Підсумковий урок з теми «Мультимедіа»Підсумковий урок з теми «Мультимедіа»
Підсумковий урок з теми «Мультимедіа»
 
Інформатика 5 клас
Інформатика 5 класІнформатика 5 клас
Інформатика 5 клас
 

Viewers also liked

05
0505
21
2121
Simon Email Marketing Workshop testimonial
Simon Email Marketing Workshop testimonialSimon Email Marketing Workshop testimonial
Simon Email Marketing Workshop testimonial
Simon Washbrook
 
Email marketing sketchpad planner
Email marketing sketchpad plannerEmail marketing sketchpad planner
Email marketing sketchpad planner
Simon Washbrook
 
03
0303
How to grow your Email Marketing Database for FREE
How to grow your Email Marketing Database for FREEHow to grow your Email Marketing Database for FREE
How to grow your Email Marketing Database for FREE
Simon Washbrook
 
elementos-de-un-modelo-o-paradigma-psicologico
elementos-de-un-modelo-o-paradigma-psicologicoelementos-de-un-modelo-o-paradigma-psicologico
elementos-de-un-modelo-o-paradigma-psicologico
Karen-Michelle
 
13
1313
Normal Modal Analysis in Hypermesh
Normal Modal Analysis in HypermeshNormal Modal Analysis in Hypermesh
Normal Modal Analysis in Hypermesh
Rahul Shedage
 
Relationship Tips For Women With Love Questions
Relationship Tips For Women With Love QuestionsRelationship Tips For Women With Love Questions
Relationship Tips For Women With Love Questions
KatyLH
 
Controlstatment in c
Controlstatment in cControlstatment in c
Controlstatment in c
Md.Al-imran Roton
 
Siddhartha Resume with 3.5 years exp
Siddhartha Resume with 3.5 years expSiddhartha Resume with 3.5 years exp
Siddhartha Resume with 3.5 years exp
AMPS Power India Pvt Ltd
 
Du 001 2014
Du 001 2014Du 001 2014
Du 001 2014
Orlando Hurtado
 
Historia del comercio electrónico
Historia del comercio electrónicoHistoria del comercio electrónico
Historia del comercio electrónico
Laurita Moreno
 
Pedagogy
PedagogyPedagogy
Pedagogy
Sayan Das
 
Epistemología de la educación. 1 era. clase
Epistemología de la educación. 1 era. claseEpistemología de la educación. 1 era. clase
Epistemología de la educación. 1 era. clase
endermelean2
 
Процессинговые решения Platon для Банков
Процессинговые решения Platon для БанковПроцессинговые решения Platon для Банков
Процессинговые решения Platon для Банков
Гела Слюсарчук
 
9 - Honrai Vosso Pai e Vossa Mãe
9 - Honrai Vosso Pai e Vossa Mãe9 - Honrai Vosso Pai e Vossa Mãe
9 - Honrai Vosso Pai e Vossa Mãe
JPS Junior
 

Viewers also liked (18)

05
0505
05
 
21
2121
21
 
Simon Email Marketing Workshop testimonial
Simon Email Marketing Workshop testimonialSimon Email Marketing Workshop testimonial
Simon Email Marketing Workshop testimonial
 
Email marketing sketchpad planner
Email marketing sketchpad plannerEmail marketing sketchpad planner
Email marketing sketchpad planner
 
03
0303
03
 
How to grow your Email Marketing Database for FREE
How to grow your Email Marketing Database for FREEHow to grow your Email Marketing Database for FREE
How to grow your Email Marketing Database for FREE
 
elementos-de-un-modelo-o-paradigma-psicologico
elementos-de-un-modelo-o-paradigma-psicologicoelementos-de-un-modelo-o-paradigma-psicologico
elementos-de-un-modelo-o-paradigma-psicologico
 
13
1313
13
 
Normal Modal Analysis in Hypermesh
Normal Modal Analysis in HypermeshNormal Modal Analysis in Hypermesh
Normal Modal Analysis in Hypermesh
 
Relationship Tips For Women With Love Questions
Relationship Tips For Women With Love QuestionsRelationship Tips For Women With Love Questions
Relationship Tips For Women With Love Questions
 
Controlstatment in c
Controlstatment in cControlstatment in c
Controlstatment in c
 
Siddhartha Resume with 3.5 years exp
Siddhartha Resume with 3.5 years expSiddhartha Resume with 3.5 years exp
Siddhartha Resume with 3.5 years exp
 
Du 001 2014
Du 001 2014Du 001 2014
Du 001 2014
 
Historia del comercio electrónico
Historia del comercio electrónicoHistoria del comercio electrónico
Historia del comercio electrónico
 
Pedagogy
PedagogyPedagogy
Pedagogy
 
Epistemología de la educación. 1 era. clase
Epistemología de la educación. 1 era. claseEpistemología de la educación. 1 era. clase
Epistemología de la educación. 1 era. clase
 
Процессинговые решения Platon для Банков
Процессинговые решения Platon для БанковПроцессинговые решения Platon для Банков
Процессинговые решения Platon для Банков
 
9 - Honrai Vosso Pai e Vossa Mãe
9 - Honrai Vosso Pai e Vossa Mãe9 - Honrai Vosso Pai e Vossa Mãe
9 - Honrai Vosso Pai e Vossa Mãe
 

Similar to 14

6 клас 15 урок. Мультимедійні програвачі.
6 клас 15 урок. Мультимедійні програвачі.6 клас 15 урок. Мультимедійні програвачі.
6 клас 15 урок. Мультимедійні програвачі.
StAlKeRoV
 
мультимедиа
мультимедиамультимедиа
мультимедиа
antalia1010
 
Урок 1. "Правила поведінки і безпеки життєдіяльності (БЖ) в комп’ютерному кла...
Урок 1. "Правила поведінки і безпеки життєдіяльності (БЖ) в комп’ютерному кла...Урок 1. "Правила поведінки і безпеки життєдіяльності (БЖ) в комп’ютерному кла...
Урок 1. "Правила поведінки і безпеки життєдіяльності (БЖ) в комп’ютерному кла...
Василь Тереховський
 
програма для створення електронних презентацій
програма для створення електронних презентаційпрограма для створення електронних презентацій
програма для створення електронних презентаційmishanya75
 
T8 1 kl10-2prez_inf
T8 1 kl10-2prez_infT8 1 kl10-2prez_inf
T8 1 kl10-2prez_infbodnar21pgf
 
Мультимедіа
МультимедіаМультимедіа
Мультимедіа
bodnar21pgf
 
3 14
3 143 14
Пристрої для роботи з інформацією (1).ppt
Пристрої для роботи з інформацією (1).pptПристрої для роботи з інформацією (1).ppt
Пристрої для роботи з інформацією (1).ppt
Репетитор Історія України
 
Презентація до 2 уроку
Презентація до 2 урокуПрезентація до 2 уроку
Презентація до 2 уроку
Sakyrabest
 
урок 3
урок 3урок 3
урок 3
School5uman
 
Урок №15 8 клас
Урок №15 8 класУрок №15 8 клас
Урок №15 8 клас
Nikolay Shaygorodskiy
 
5_in_t_2022.pdf
5_in_t_2022.pdf5_in_t_2022.pdf
5_in_t_2022.pdf
4book9kl
 

Similar to 14 (14)

6 клас 15 урок. Мультимедійні програвачі.
6 клас 15 урок. Мультимедійні програвачі.6 клас 15 урок. Мультимедійні програвачі.
6 клас 15 урок. Мультимедійні програвачі.
 
мультимедиа
мультимедиамультимедиа
мультимедиа
 
Урок 1. "Правила поведінки і безпеки життєдіяльності (БЖ) в комп’ютерному кла...
Урок 1. "Правила поведінки і безпеки життєдіяльності (БЖ) в комп’ютерному кла...Урок 1. "Правила поведінки і безпеки життєдіяльності (БЖ) в комп’ютерному кла...
Урок 1. "Правила поведінки і безпеки життєдіяльності (БЖ) в комп’ютерному кла...
 
програма для створення електронних презентацій
програма для створення електронних презентаційпрограма для створення електронних презентацій
програма для створення електронних презентацій
 
T8 1 kl10-2prez_inf
T8 1 kl10-2prez_infT8 1 kl10-2prez_inf
T8 1 kl10-2prez_inf
 
Мультимедіа
МультимедіаМультимедіа
Мультимедіа
 
3 14
3 143 14
3 14
 
Пристрої для роботи з інформацією (1).ppt
Пристрої для роботи з інформацією (1).pptПристрої для роботи з інформацією (1).ppt
Пристрої для роботи з інформацією (1).ppt
 
Презентація до 2 уроку
Презентація до 2 урокуПрезентація до 2 уроку
Презентація до 2 уроку
 
урок 3
урок 3урок 3
урок 3
 
Урок №15 8 клас
Урок №15 8 класУрок №15 8 клас
Урок №15 8 клас
 
5_in_t_2022.pdf
5_in_t_2022.pdf5_in_t_2022.pdf
5_in_t_2022.pdf
 
6klas urok 15_site
6klas urok 15_site6klas urok 15_site
6klas urok 15_site
 
Razdel2
Razdel2Razdel2
Razdel2
 

More from Ірина Деренівська

Random 150304041813-conversion-gate01
Random 150304041813-conversion-gate01Random 150304041813-conversion-gate01
Random 150304041813-conversion-gate01
Ірина Деренівська
 
Book
BookBook
5 29
5 295 29
5 0
5 05 0
4 24
4 244 24
4 22
4 224 22
4 0
4 04 0

More from Ірина Деренівська (20)

Random 150304041813-conversion-gate01
Random 150304041813-conversion-gate01Random 150304041813-conversion-gate01
Random 150304041813-conversion-gate01
 
Book
BookBook
Book
 
5 31
5 315 31
5 31
 
5 29
5 295 29
5 29
 
5 28
5 285 28
5 28
 
5 27
5 275 27
5 27
 
5 26
5 265 26
5 26
 
5 0
5 05 0
5 0
 
4 25
4 254 25
4 25
 
4 24
4 244 24
4 24
 
4 23
4 234 23
4 23
 
4 22
4 224 22
4 22
 
4 21
4 214 21
4 21
 
4 20
4 204 20
4 20
 
4 19
4 194 19
4 19
 
4 18
4 184 18
4 18
 
4 0
4 04 0
4 0
 
3 17
3 173 17
3 17
 
3 16
3 163 16
3 16
 
3 15
3 153 15
3 15
 

Recently uploaded

Віртуальна виставка «Батько – це сила і мудрість».
Віртуальна виставка «Батько – це сила і мудрість».Віртуальна виставка «Батько – це сила і мудрість».
Віртуальна виставка «Батько – це сила і мудрість».
Vinnytsia Regional Universal Scientific Library named after Valentin Otamanovsky
 
Топ книг для літнього настрою: рекомендаційні списки літератури для позакласн...
Топ книг для літнього настрою: рекомендаційні списки літератури для позакласн...Топ книг для літнього настрою: рекомендаційні списки літератури для позакласн...
Топ книг для літнього настрою: рекомендаційні списки літератури для позакласн...
Чернівецька обласна бібліотека для дітей
 
Проєкт "Подорож містами України". Буковина
Проєкт "Подорож містами України". БуковинаПроєкт "Подорож містами України". Буковина
Проєкт "Подорож містами України". Буковина
НБУ для дітей
 
Звіт керівника закладу за 2023-2024.pptx
Звіт керівника закладу за 2023-2024.pptxЗвіт керівника закладу за 2023-2024.pptx
Звіт керівника закладу за 2023-2024.pptx
ssuserd0ab23
 
Безбар’єрність в бібліотеці – суспільна норма
Безбар’єрність в бібліотеці – суспільна нормаБезбар’єрність в бібліотеці – суспільна норма
Безбар’єрність в бібліотеці – суспільна норма
ssuser15a891
 
Криптографія КриптографіяКриптографіяКриптографія
Криптографія КриптографіяКриптографіяКриптографіяКриптографія КриптографіяКриптографіяКриптографія
Криптографія КриптографіяКриптографіяКриптографія
ssuser172ac3
 
Звіт директора за 2023-2024 н. р. [Автозбережено].ppt
Звіт директора  за 2023-2024 н. р. [Автозбережено].pptЗвіт директора  за 2023-2024 н. р. [Автозбережено].ppt
Звіт директора за 2023-2024 н. р. [Автозбережено].ppt
ssuser59c0a2
 
Зернобобові культури в Україні: сучасний стан та перспективи використання
Зернобобові культури в Україні: сучасний стан та перспективи використанняЗернобобові культури в Україні: сучасний стан та перспективи використання
Зернобобові культури в Україні: сучасний стан та перспективи використання
Vinnytsia Regional Universal Scientific Library named after Valentin Otamanovsky
 
06.06.2024 ТСЛ Медичні довідки для закладів освіти.pdf
06.06.2024 ТСЛ Медичні довідки для закладів освіти.pdf06.06.2024 ТСЛ Медичні довідки для закладів освіти.pdf
06.06.2024 ТСЛ Медичні довідки для закладів освіти.pdf
ssuser46127c
 
Майстер графічного малюнку. Георгій Якутовича
Майстер графічного малюнку. Георгій ЯкутовичаМайстер графічного малюнку. Георгій Якутовича
Майстер графічного малюнку. Георгій Якутовича
НБУ для дітей
 
zarahuvannia do pershogo klassu IMG_20240607_0001.pdf
zarahuvannia do pershogo klassu IMG_20240607_0001.pdfzarahuvannia do pershogo klassu IMG_20240607_0001.pdf
zarahuvannia do pershogo klassu IMG_20240607_0001.pdf
AleksSaf
 
курсова робота теорема Штольца з математики
курсова робота теорема Штольца з математикикурсова робота теорема Штольца з математики
курсова робота теорема Штольца з математики
ssuser3a363c
 
№ 133, 04.06.2024, підсумки методичної роботи з учителями школи у 2023-2024 ...
№ 133,  04.06.2024, підсумки методичної роботи з учителями школи у 2023-2024 ...№ 133,  04.06.2024, підсумки методичної роботи з учителями школи у 2023-2024 ...
№ 133, 04.06.2024, підсумки методичної роботи з учителями школи у 2023-2024 ...
olha1koval
 
Передвиборча програма Ковальової Катерини
Передвиборча програма Ковальової КатериниПередвиборча програма Ковальової Катерини
Передвиборча програма Ковальової Катерини
tetiana1958
 
Передвиборча програма Майора Станіслава
Передвиборча програма  Майора СтаніславаПередвиборча програма  Майора Станіслава
Передвиборча програма Майора Станіслава
tetiana1958
 

Recently uploaded (15)

Віртуальна виставка «Батько – це сила і мудрість».
Віртуальна виставка «Батько – це сила і мудрість».Віртуальна виставка «Батько – це сила і мудрість».
Віртуальна виставка «Батько – це сила і мудрість».
 
Топ книг для літнього настрою: рекомендаційні списки літератури для позакласн...
Топ книг для літнього настрою: рекомендаційні списки літератури для позакласн...Топ книг для літнього настрою: рекомендаційні списки літератури для позакласн...
Топ книг для літнього настрою: рекомендаційні списки літератури для позакласн...
 
Проєкт "Подорож містами України". Буковина
Проєкт "Подорож містами України". БуковинаПроєкт "Подорож містами України". Буковина
Проєкт "Подорож містами України". Буковина
 
Звіт керівника закладу за 2023-2024.pptx
Звіт керівника закладу за 2023-2024.pptxЗвіт керівника закладу за 2023-2024.pptx
Звіт керівника закладу за 2023-2024.pptx
 
Безбар’єрність в бібліотеці – суспільна норма
Безбар’єрність в бібліотеці – суспільна нормаБезбар’єрність в бібліотеці – суспільна норма
Безбар’єрність в бібліотеці – суспільна норма
 
Криптографія КриптографіяКриптографіяКриптографія
Криптографія КриптографіяКриптографіяКриптографіяКриптографія КриптографіяКриптографіяКриптографія
Криптографія КриптографіяКриптографіяКриптографія
 
Звіт директора за 2023-2024 н. р. [Автозбережено].ppt
Звіт директора  за 2023-2024 н. р. [Автозбережено].pptЗвіт директора  за 2023-2024 н. р. [Автозбережено].ppt
Звіт директора за 2023-2024 н. р. [Автозбережено].ppt
 
Зернобобові культури в Україні: сучасний стан та перспективи використання
Зернобобові культури в Україні: сучасний стан та перспективи використанняЗернобобові культури в Україні: сучасний стан та перспективи використання
Зернобобові культури в Україні: сучасний стан та перспективи використання
 
06.06.2024 ТСЛ Медичні довідки для закладів освіти.pdf
06.06.2024 ТСЛ Медичні довідки для закладів освіти.pdf06.06.2024 ТСЛ Медичні довідки для закладів освіти.pdf
06.06.2024 ТСЛ Медичні довідки для закладів освіти.pdf
 
Майстер графічного малюнку. Георгій Якутовича
Майстер графічного малюнку. Георгій ЯкутовичаМайстер графічного малюнку. Георгій Якутовича
Майстер графічного малюнку. Георгій Якутовича
 
zarahuvannia do pershogo klassu IMG_20240607_0001.pdf
zarahuvannia do pershogo klassu IMG_20240607_0001.pdfzarahuvannia do pershogo klassu IMG_20240607_0001.pdf
zarahuvannia do pershogo klassu IMG_20240607_0001.pdf
 
курсова робота теорема Штольца з математики
курсова робота теорема Штольца з математикикурсова робота теорема Штольца з математики
курсова робота теорема Штольца з математики
 
№ 133, 04.06.2024, підсумки методичної роботи з учителями школи у 2023-2024 ...
№ 133,  04.06.2024, підсумки методичної роботи з учителями школи у 2023-2024 ...№ 133,  04.06.2024, підсумки методичної роботи з учителями школи у 2023-2024 ...
№ 133, 04.06.2024, підсумки методичної роботи з учителями школи у 2023-2024 ...
 
Передвиборча програма Ковальової Катерини
Передвиборча програма Ковальової КатериниПередвиборча програма Ковальової Катерини
Передвиборча програма Ковальової Катерини
 
Передвиборча програма Майора Станіслава
Передвиборча програма  Майора СтаніславаПередвиборча програма  Майора Станіслава
Передвиборча програма Майора Станіслава
 

14

  • 1. Урок 14. Об’єкти мультимедіа Цілі:  навчальна: ввести поняття мультимедіа, об’єкти мультимедіа (текст, зображення, аудіо та відео); ознайомити учнів з галузями використання мультимедіа; сформувати вміння копіювати об’єкти мультимедіа на комп’ютер;  розвивальна: розвивати інтерес до предмета, мислення, пам’ять;  виховна: виховувати свідоме ставлення до вибору майбутньої професії. Тип уроку: засвоєння новихзнань. Обладнання та наочність: мультимедійні пристрої (цифровий фотоапарат або мобільний телефон з аналогічними функціями, мікрофон), комп’ютери, підручники. Хід уроку І. Організаційний етап ІІ. Відтворенняі коригуванняопорних знань Мотиваціянавчальноїдіяльності Експрес-повторення — Які пристроїдля роботиз даними ви знаєте? — Які пристроїможуть зберігати і відтворювати для користувача зображення, музику, аудіокнижки, відеофільми? — Які існують формиподання інформації? (Графічна, текстова, звукова, відео, анімація...) — Чи можна поєднати різні види інформації? Як ви вважаєте, яким чином це можна зробити?(Відповіді учнів.) — Який спосіб подання інформації називають комбінованим? — Як можна об’єднатирізні види інформації, ви дізнаєтесь під час вивчення теми «Мультимедіа». ІІІ. Вступна бесіда за темою «мультимедіа» — Як ви вже дізналися, сьогодні ми починаємо вивчати тему «Мультимедіа», яка розрахована на чотири уроки. Під час вивчення цієї теми ви маєте виконати дві практичні роботи, наприкінці вивчення теми проведемо підсумковий урок. Короткахарактеристика нової теми. Висвітлення її ролі в курсі інформатики та в різних видах професійної діяльності людини. Доведення важливості теми конкретними практичними прикладами.
  • 2. IV. Повідомленнятеми, цілей, завдань уроку V. Сприйманняй усвідомленняучнями нового матеріалу Пояснення вчителя з елементами демонстрування — використовуються можливості локальної мережі кабінету або проектора З вивченого у 5 класі ви вже знаєте, що інформацію можна подавати в різні способи:текстовим, числовим, графічним, звуковим, відео, умовними сигналами, спеціальними символами та комбінованим способом — шляхом поєднання кількох різних способів. Наприклад:  параграф підручника з відповідними ілюстраціями;  відеокліп;  навчальний відеофільм;  презентація «Мій клас»;  MMS-повідомлення тощо. Інформацію, подану комбінованим способом, ще називають мультимедійною. Мультимедіа (лат. multum — багато, medium — середовище) — це поєднання різних способів подання інформації. Отже, під мультимедіа розуміють поєднання мультимедійних об’єктів: тексту, графіки, звуку, відео, анімації та інших ефектів в одному файлі. Слід зважати на те, що доволі часто до мультимедіа об’єктів зараховують тільки аудіо- та відеооб’єкти. Галузі використання мультимедіа: Мультимедіа використовується в різних галузях людської діяльності. Ви вже знаєте, що мультимедіа активно використовується в комп’ютерних програмах, призначених для навчання. Ці програми ще називають електронними підручниками або посібниками. Вони містять, крім текстових даних, ще відео- та аудіома- теріали, фотографії, схеми, графіки, анімацію, просторові моделі реальних чи уявних об’єктів тощо. Мультимедіа широко використовують під час створення кіно, відеофільмів і мультиплікації. Без мультимедійних об’єктів не можна уявити собі сучасних комп’ютерних ігор. Мультимедійні об’єктивикористовують у науці та у виробництві переважно для створення моделей процесів та явищ, а також під час проектування майбутніх виробів: автомобілів, ракет, літаків тощо. У рекламі, довідкових системах мультимедіа використовують для покращення сприйняття відомостей про товари, послуги, засоби і шляхи подорожей тощо.
  • 3. У медицині лікарі навчаються робити операції, робити перев’язки, дивлячись на відеозаписи операції або використовуючи моделі- тренажери, що імітують тіло людини. Якщо запитати «Де можна використати можливості мультимедіа?», то відповіддю буде «Всюди». Пристрої введення, виведення та збереження об'єктів мультимедіа Як ви вже знаєте з 5-го класу, усі пристрої комп’ютера можна поділити на такі групи: пристрої введення даних, пристрої опрацювання даних, пристрої збереження та виведення даних. Для введення об’єктів мультимедіа в комп’ютер використовують:  відео- та веб-камери;  фотоапарати;  мікрофони;  музичні синтезатори;  планшети;  смартфони і мобільні телефони;  сканери;  диктофони тощо. Для виведення об’єктів мультимедіа використовують:  монітори;  телевізори;  аудіо- та відеоплеєри;  мультимедійні проектори;  мультимедійні дошки;  навушники;  звукові колонки. Зберігання об'єктів мультимедіа здійснюється у файлах на носіях даних, види яких були розглянуті в п’ятому класі. Окремі пристрої для роботи з мультимедійними даними (фотоапарати, відеокамери, відео- і аудіоплеєри та інші) мають власні носії даних. Як правило, це флеш- карти. Також використовують носії даних зменшених розмірів — жорсткі магнітні диски, оптичні диски, касети. Копіювання об'єктів мультимедіа Об’єкти мультимедіа зберігаються у файлах. Операції з копіювання цих файлів здійснюються так само, як і будь-яких інших файлів. Однак для того, щоб виконати ці операції, спочатку слід під’єднати пристрій до комп’ютера. Можливі кілька способів такого під’єднання. Як правило, мультимедійні пристрої під’єднують з використанням USB- кабелю. USB-роз’єм під’єднується до комп’ютера, а інший — до відповідного гнізда мультимедійного пристрою.
  • 4. Сучасні операційні системи, як правило, самостійно визначають тип під’єднаного пристроюта встановлюють програму, яка забезпечує коректну його роботу. Якщо операційній системі не вдалося встановити тип пристрою або не знайдено необхідної програми, то користувачеві потрібно буде встановити програмне забезпечення. Іншим способом копіювання даних з пристрою мультимедіа на комп’ютер є використання флеш-карт. Для копіювання потрібно: Вимкнути пристрій мультимедіа. Витягти флеш-карту з пристрою мультимедіа. Вставити флеш-карту в картрідер (зчитувач флеш-карт). Операції з файлами можна виконувати, як звичайно. Майже всі сучасні ноутбуки мають вбудований картрідер. Копіювати файли можна не тільки з мультимедійного пристрою, а й навпаки — на мультимедійний пристрій, наприклад, аудіо- та відеофайли на відповідні програвачі або мобільні телефони. VI. Узагальненняі систематизаціянабутихзнань Опитування ланцюжком  Яку інформацію називають мультимедійною?  Що є об’єктами мультимедіа?  Які пристрої називають мультимедійними?  Які носії інформації використовують у мультимедійних пристроях?  Які пристрої використовують для введення мультимедійних об’єктів?  Які пристрої використовують для виведення мультимедійних об’єктів?  Як під’єднати мультимедійний пристрій до комп’ютера з метою копіювання даних?  Чим відрізняється копіювання файлів з мультимедійних пристроїв до комп’ютера від копіювання файлів з однієї папки комп’ютера до іншої?  У яких галузях використовують мультимедіа?  З якою метою можна використовувати мультимедіа для навчання? Практичне завдання Виконання комплексу вправ для зняття зорової втоми Інструктаж з техніки безпеки Завдання за підручником VII. Домашнє завдання Завдання за підручником 1. Опрацювати відповідний параграф підручника.
  • 5. 2. Додаткове завдання Навести приклади, як використовуються об’єкти мультимедіа у вашому житті. Підготувати кілька запитань з теми для участі у взаємоопитуванні. VIII. Підсумки уроку. Рефлексія  Чи задоволені ви своєю роботою?  З яким настроєм ви працювали на уроці?  Що вам запам’яталось на уроці?  Чи було вам комфортно на уроці?  Де вам стануть у пригоді здобуті знання? IX. Оцінювання роботи учнів.