Конспект уроку в 6-му класі плюс презентація.
Тема: Поняття про мультимедійні повідомлення, Об’єкти мультимедіа.
Мета:
навчальна: дати поняття мультимедіа, мультимедійних повідомлень, об’єктів мультимедіа; ознайомити учнів з областями використання мультимедіа; розглянути пристрої для роботи з мультимедіа; сформувати вміння копіювати об’єкти мультимедіа на комп’ютер;
розвивальна: формувати вміння міркувати; розвивати інформаційну культуру учня;
виховна: виховувати увагу, уміння самостійно здобувати знання.
Тип уроку: засвоєння нових знань.
Обладнання: стенд «Мультимедійні пристрої», комп’ютери, мультимедійні пристрої (цифровий фотоапарат, мікрофон), проектор.
Автор: Виноходов Андрій Анатолійович вчитель інформатики КЗ «Нікопольска СЗШ І-ІІІ ст.. №9»
Конспект уроку на тему: "Поняття про мультимедійні повідомлення, Об’єкти мультимедіа." 6-й клас.
1. Автор:ВиноходовАндрійАнатолійовичвчительінформатикиКЗ«НікопольскаСЗШІ-ІІІст..№9»
Тема:Поняття про мультимедійні повідомлення, Об’єктимультимедіа.
Мета:
навчальна: дати поняття мультимедіа, мультимедійних повідомлень,
об’єктів мультимедіа; ознайомитиучнів з областямивикористання
мультимедіа; розглянутипристрої для роботиз мультимедіа;
сформувативміння копіювати об’єктимультимедіа на комп’ютер;
розвивальна:формувати вміння міркувати; розвиватиінформаційну
культуру учня;
виховна: виховувати увагу, уміння самостійно здобуватизнання.
Тип уроку: засвоєння новихзнань.
Обладнання:стенд «Мультимедійні пристрої»,комп’ютери, мультимедійні
пристрої (цифровийфотоапарат, мікрофон), проектор.
Хід уроку
І. Організаційний етап
ІІ. Відтворенняі коригуванняопорних знань. Мотиваціянавчальної
діяльності.
Повторення
– Які пристрої для роботиз даними ви знаєте?
–Які пристроїможуть зберігати і відтворювати для користувачазображення,
музику, аудіо книжки, музику, відеофільми?
–Який спосіб подання повідомлень називають комбінованим?
ІІІ. Вступна бесіда за темою
–Сьогодніми з вами починаємо вивчати одну з найцікавіших тем в курсі
інформатики для 6-го класу – «Мультимедіа». Ця тема розрахованана чотири
уроки. На протязівивчення теми «Мультимедіа» ви виконаєте дві практичні
роботи, а завершиться тема комп’ютерним тестуванням.
IV. Повідомленнятеми, цілей, завдань уроку.
V. Сприйманняй усвідомленнянового матеріалу.
Пояснення нового матеріалу, з використанням презентації.
(використовуєтьсяпроектор)
Ви вже вивчали раніше, що повідомлення можна подавати
різноманітними способами:текстом, числами, графікою, звуком, відео,
2. Автор:ВиноходовАндрійАнатолійовичвчительінформатикиКЗ«НікопольскаСЗШІ-ІІІст..№9»
умовними сигналами, спеціальними символамита комбінованим способом –
шляхом поєднання кількох різних способів.
Наприклад:
стаття на сайті з фотографіями;
відео кліп на пісню;
презентація;
MMS-повідомлення;
телепередача;
Повідомлення подані комбінованим способом називають
мультимедійними. Мультимедіа( лат. Multum – багато, medium –
загальнодоступне) – це поєднання різних способів подачіповідомлень, а
текст, графічні зображення, відео та аудіо є об’єктамимультимедійних
повідомлень, або об’єктамимультимедіа.
Слід зважати на те, що доволічасто до об’єктів мультимедіа
відносять тільки аудіо- ті відеооб’єкти.
Галузі використання мультимедіа
Мультимедіа використовується в різних галузях людської діяльності. Ви вже
знаєте, що мультимедіа активно використовується в комп'ютерних
програмах, призначених для навчання. Ці програми ще називають
електронними підручниками або посібниками. Вони містять, крім текстових
даних, ще відео- та аудіома-теріали, фотографії, схеми, графіки, анімацію,
просторові моделі реальних чи уявних об'єктів тощо.
Мультимедіа широко використовують під час створення кіно, відеофільмів і
мультиплікації. Без мультимедійних об'єктів не можна уявити собі сучасних
комп'ютерних ігор.
Мультимедійні об'єкти використовують у науці та у виробництві переважно
для створення моделей процесів та явищ, а також під час проектування
майбутніх виробів: автомобілів, ракет, літаків тощо.
У рекламі, довідкових системах мультимедіа використовують для
покращення сприйняття відомостей про товари, послуги, засоби і шляхи
подорожей тощо.
У медицині лікарі навчаються робитиоперації, робити перев'язки, дивлячись
на відеозаписи операції або використовуючи моделі -тренажери, що імітують
тіло людини.
Якщо запитати «Де можна використати можливості мультимедіа?», то
відповіддю буде «Всюди».
Пристрої введення, виведення та збереження об'єктів мультимедіа
Як ви вже знаєте з 5-го класу, усі пристрої комп'ютера можна поділити на
такі групи: пристроївведення даних, пристрої опрацювання даних, пристрої
збереження та виведення даних.
Для введення об'єктів мультимедіа в комп'ютер використовують:
3. Автор:ВиноходовАндрійАнатолійовичвчительінформатикиКЗ«НікопольскаСЗШІ-ІІІст..№9»
відео- та веб-камери;
фотоапарати;
мікрофони;
музичні синтезатори;
планшети;
смартфони і мобільні телефони;
сканери;
диктофони тощо.
Для виведення об'єктів мультимедіа використовують:
монітори;
телевізори;
аудіо-тавідеоплеєри;
мультимедійні проектори;
мультимедійні дошки;
навушники;
звукові колонки.
Зберігання об'єктів мультимедіа здійснюється у файлах на носіях даних, види
яких були розглянутів п'ятомукласі. Окремі пристроїдля роботиз
мультимедійними даними (фотоапарати, відеокамери, відео- і аудіоплеєри та
інші) мають власні носії даних. Як правило, це флеш-карти. Також
використовують носії даних зменшених розмірів — жорсткімагнітні диски,
оптичні диски, касети.
Копіювання об'єктівмультимедіа
Об'єктимультимедіа зберігаються у файлах. Операції з копіювання цих
файлів здійснюються так само, як і будь-яких інших файлів. Однак для того,
щоб виконати ці операції, спочатку слід під'єднати пристрій до комп'ютера.
Можливі кілька способів такого під/єднання.
Як правило, мультимедійні пристрої під'єднують з використанням USB-
кабелю. USB-роз'єм під'єднується до комп'ютера, а інший — до відповідного
гнізда мультимедійного пристрою.
Сучасні операційні системи, як правило, самостійно визначають тип
під'єднаного пристроюта встановлюють програму, яка забезпечує коректну
його роботу. Якщо операційній системіне вдалося встановити тип пристрою
або не знайдено необхідної програми, то користувачевіпотрібно буде
встановити програмнезабезпечення.
Іншим способом копіювання даних з пристрою мультимедіа на комп'ютер є
використання флеш-карт. Для копіювання потрібно:
1. Вимкнути пристрій мультимедіа.
2. Витягти флеш-карту з пристрою мультимедіа.
3. Вставити флеш-карту в картрідер (зчитувач флеш-карт).
4. Автор:ВиноходовАндрійАнатолійовичвчительінформатикиКЗ«НікопольскаСЗШІ-ІІІст..№9»
4. Операції з файлами можна виконувати, як звичайно.
Майже всі сучасніноутбуки мають вбудованийкартрідер.
Копіювати файли можна не тільки з мультимедійного пристрою, а й навпаки
— на мультимедійний пристрій, наприклад, аудіо-та відеофайли на
відповідні програвачіабо мобільні телефони.
Проведеннякомплексувправдля зняття м'язового напруження.
Вихідне положення – сидячина стільці.
1. Зробитикілька глибоких вдихів і видихів. Потягнутися на стільці,
зігнувши руки на потилиці, відхиляючи головуназад і випростовуючиплечі.
Повторити5 разів.
2. Зробитинахили і поворотиголови. Повторити5 разів.
3. Зробитилегкий самомасаж обличчя і кистів рук протягом 3-5 секунд.
Варіант 3.
Вихідне положення – стоячи, ногиразом, руки вниз.
1. Прямі руки розвестив бокидолонямидогори, зробитивдих.
2. Схрестити руки перед грудьми, міцно обхопити себе за плечі, повторити
5 разів.
3. Круговірухи ліктями вперед протягом 5секунд.
4. Те саме назад. Дихати рівномірно.
VI. Узагальненняі систематизаціянабутихзнань
Фронтальне опитування
1. Які повідомлення називають мультимедійними?
2. Що є об’єктамимультимедіа?
3. Де використовують мультимедіа?
4. Які пристрої називають мультимедійними?
5. Які носії використовують в мультимедійних пристрояхдля зберігання
даних?
6. Які пристрої використовують для введення мультимедійних об’єктів?
7. Які пристрої використовують для виведення мультимедійних об’єктів?
8. З використанням яких засобів може здійснюватися під’єднання
мультимедійного пристроюдо комп’ютераз метою копіювання даних?
9. Чим відрізняється копіювання файлів з мультимедійних пристроїв до
комп’ютеравід копіювання файлів з однієї папки комп’ютерадо іншої
папки?
VII. Застосуваннянабутихзнань.
Працюємо за комп’ютером (сторінка 90)
VIII. Домашнєзавдання