SlideShare a Scribd company logo
1 of 4
Download to read offline
ГОДИНАСПЛКУВАННЯ НА ТЕМУ:
«НАСИЛЛЯ ТА ЙОГО ВИДИ»
МЕТА:
- Показати, яким чином насилля порушує основні права людини і дитини у
тому числі; ознайомити учнів з термінологією; сформувати уявлення про
різні форми проявів насилля;
- Розвивати навички аналізу та порівняння; уміння робити висновки,
висловлювати власну думку;
- Виховувати повагу до думки іншого, до права приймати власні рішення.
ОБЛАДНАННЯ: аркуші з прислів’ями, стілець , аркуші з написами «любов»,
«дружба», «гармонія», «порозуміння» для об’єднання в групи; спеціальні
аркуші для роботи в групах «Прояви насилля», чорна пляма насилля та квіти,
голки.
ХІД ЗАХОДУ:
І. Оргмомент.
ІІ. Актуалізація опорних знань учнів.
БЕСІДА:
1. Що відзначає людство 10 грудня?
2. Чому саме в цей день відзначається День прав людини?
3. Чи можуть діти користуватися права, записаними в ЗДПЛ?
4. А хто є дітьми?
5. Чи всі діти (та й дорослі) можуть повною мірою скористатися своїми
правами?
6. На вашу думку, де найчастіше ущімлюються права дитини, людини?
ІІІ. Мотивація діяльності учнів.
УЧИТЕЛЬ: Больовою точкою сучасного суспільства, і не лише українського,
є насилля. Воно може бути фізичним, психічним, сексуальним, економічним.
Але саме страшне, що всі ці види насильства можуть «процвітати» у сім’ї,
місці, де людина має почуватися найбільш захищеною. Саме в сім’ї від
насильства можуть страждати як діти, так і дорослі.
Мета заняття.
ІV. Основна частина.
А. ВПРАВА №1 «НЕГАТИВНІ СТЕРЕОТИПИ ПРО НАСИЛЛЯ В
ПРИСЛІВ’ЯХ»
1) ЗАВДАННЯ:знайдіть співвідношення першої та другої частини російських
прислів’їв. Висловіть свою думку про зміст прислів’я.
Девушка не битая
Тотим петлю готовит
Бей жену обухом*, прислонись и А тряси как грушу
послушай
1
Кто на детейрозгижалеет
Люби ребенкакак душу
Еслисынаотец не бьётмалым
Сынвырос до уха

Берегись обуха
То сынотцабудетбитьстарым
Как коса не чёсаная
Еслидышит и голову морочит,
значитещёхочет
Дети балуються от маминого сердца
А делаютсяумнее от отцовского
кулака
*Обух - тупоеокончание клинка илитопора, противоположноелезвию.
Правильныеварианты:
1. Девушка не битая, как коса не чёсаная
2. Бей жену обухом*, прислонись и послушай, еслидышит и голову
морочит, значитещёхочет.
3. Кто на детейрозгижалеет, тотим петлю готовит.
4. Люби ребенкакак душу, а тряси как грушу.
5. Еслисынаотец не бьётмалым, то сынотцабудетбитьстарым.
6. Сынвырос до уха, берегись обуха.
7. Дети балуються от маминого сердца, а делаютсяумнее от отцовского
кулака
2) ПИТАННЯ ДЛЯ ДИСКУСІЇ:
- Які відносини формують у суспільстві такі прислів’я?
- Чим це небезпечно для людини, для суспільства?
- чому сьогодні такі відносини є неприйнятними?
3) ВИСНОВОК: такі прислів’я формують схвалювальне відношення до
фізичного насилля та до насилля в цілому. Також вони формують негативні
стереотипи про те, що дітей треба виховувати із застосуванням фізичної сили
і т.і. На справді у сучасному суспільстві відносини, які мають елементи
насилля, неприйнятні, оскільки вони порушують права людини і є
небезпечними для повноцінного розвитку особистості.
Б. ВПРАВА №2 «ТИСК»
Вправу виконує пара учнів. Один з пари стає на стілець, кладе руки на плечі
іншому і починає із силою притискувати його до землі; через хвилину вони
міняються місцями.
Кожний аналізує, що відчуває, що хоче сказати, зробити, як повести себе.
ПУ: чи буде відрізнятися ваша поведінка, якщо ви будете відчувати не
фізичне, а моральне насилля?
В. №3 «МОЗКОВИЙ ШТУРМ»
Насилля – це…
2
- Дія або бездіяльність однієї людини по відношенню до іншої, яка
приносить шкоду здоров’ю, як фізичному, так і психічному, принижує
почуття честі та гідності
Насилля в сім’ї – будь-які навмисні дії фізичного, сексуального,
психологічного та економічного характеру одного члена сім’ї відносно
іншого члена сім’ї, якщо ці дії порушують конституційні права і свободи
члена сім’ї, наносять йому моральну шкоду, шкоду його фізичному та
психічному здоров’ю.
Г. ОБ’ЄДНАННЯ В ГРУПИ
«дружба», «любов», «взаємопорозуміння», «гармонія» - поняття, які
протистоять насиллю.
Д.№4 ПРОЯВИ НАСИЛЛЯ.
1) робота в групах.
ГРУПА № 1.
Фізичне насилля в сім’ї –навмисне нанесення одним членом сім’ї іншому
члену сім’ї побоїв, тілесних ушкоджень, які призвели або можуть привести
до смерті потерпілого, до порушення фізичного або психічного здоров’я, до
заподіяння шкоди його честі та гідності.
У чому проявляється цей вид насильства в сім’ї, на вашу думку?
ГРУПА № 2.
Сексуальне насилля в сім’ї – протиправне посягання одного члена сім’ї на
статеву недоторканність іншого члена сім’ї, а також дії сексуального
характеру відносно неповнолітнього члена сім’ї.
У чому проявляється цей вид насильства в сім’ї, на вашу думку?
ГРУПА № 3.
Психічне насилля в сім’ї – насилля, пов’язане з впливом одного члена сім’ї
на психіку іншого члена сім’ї шляхом словесних образ чи загроз,
переслідування, залякування, якими навмисно викликаються емоційна
невпевненість, нездатність захистити себе, які можуть нанести шкоду
психічному здоров’ю.
У чому проявляється цей вид насильства в сім’ї, на вашу думку?
ГРУПА № 4.
Економічне насилля в сім’ї – навмисне позбавлення одним членом сім’ї
іншого члена сім’ї житла, одежі, іншого майна чи засобів, на які потерпілий
має передбачене законом право. Ці дії можуть привести до смерті, викликати
порушення фізичного чи психічного здоров’я.
У чому проявляється цей вид насильства в сім’ї, на вашу думку?
3
2) обговорення у великому колі: група звітує, решта доповнює, виправляє,
якщо потрібно.
ПРОГНОЗОВАНІ ВІДПОВІДІ:
ФІЗИЧНЕ НАСИЛЛЯ – побиття, тілесні ушкодження, спроби задушення,
викручування рук, штовхання, грубе поводження, позбавлення їжі,
використання зброї, залучення дітей до вживання алкоголю, наркотиків…
СЕКСУАЛЬНЕ НАСИЛЛЯ –гнів на ґрунті ревнощів, ображення особи
словами сексуального змісту ( повія, імпотент..), примус жінки до
сексуальних відносин з чоловіком, іншими людьми проти її волі; примус до
болісних чи садистських статевих відносин із застосуванням різних
предметів; примус партнера до спостереження за статевим актом між
іншими людьми; примус жінки одягатися проти її волі згідно із бажанням
партнера; примус до інцесту…
ПСИХІЧНЕ НАСИЛЛЯ – ігнорування почуття свободи; образа переконань,
які мають цінність для особи; образа віросповідання, національної, расової,
класової приналежності або походження; знущання над домашніми
тваринами на очах людини з метою нанести їй біль; покарання дітей шляхом
образи матері( батька); обмеження свободи дій і пересування; загрози
нанести фізичну чи економічну шкоду; насилля з боку вчителів,
однокласників…
ЕКОНОМІЧНЕ НАСИЛЛЯ – повне позбавлення чи обмеження коштів;
контроль надходжень і «жорсткий» контроль фінансових витрат;
позбавлення людини самого необхідного; відмова від сплати аліментів…
Е. ЗАКЛЮЧНА ВПРАВА
- Перед учнями вивішується «чорна пляма насилля».
- Учням роздаються квіточки, на яких вони мають написати слово ( дія,
почуття) , що допоможе не чинити насильства по відношенню до іншого, не
допустити насилля в сім’ї.
ПРОГНОЗОВАНІ ВІДПОВІДІ:
любов, увага, взаєморозуміння, уміння
вислухати
- УЧНІ чіпляють свої квіти на пляму.
- ВИСНОВОК: перетворили чорну пляму насилля в клумбу добра і
порозуміння!!!
V. Рефлексія.
1. Що вам найбільше запам’яталося на занятті?
2. Про що замислилися на підставі почутого?
На наступному уроці – про попередження насилля та формування правил
безпечної поведінки.
4

More Related Content

What's hot

розв'язання проблеми жорстокості та насилля в освітньому середовищі
розв'язання проблеми жорстокості та насилля в освітньому середовищірозв'язання проблеми жорстокості та насилля в освітньому середовищі
розв'язання проблеми жорстокості та насилля в освітньому середовищіJenya Negara
 
Як попередити суїцид у підлітків?
Як попередити суїцид у підлітків?Як попередити суїцид у підлітків?
Як попередити суїцид у підлітків?Nataliya Persikova
 
геть насильство над дітьми
геть насильство над дітьмигеть насильство над дітьми
геть насильство над дітьмиOlga Sokolik
 
батьківські збори про брудні слова і жаргонзми
батьківські збори про брудні слова і жаргонзмибатьківські збори про брудні слова і жаргонзми
батьківські збори про брудні слова і жаргонзмиlily_zbar
 
профілактика насильства в сім’ї
профілактика насильства в сім’їпрофілактика насильства в сім’ї
профілактика насильства в сім’їbomladen
 
Дитяча жорстокість та бійкиhorstokist
Дитяча жорстокість та бійкиhorstokistДитяча жорстокість та бійкиhorstokist
Дитяча жорстокість та бійкиhorstokistPsyholog Kiev
 
Молодь проти насильства
Молодь проти насильстваМолодь проти насильства
Молодь проти насильстваJulia
 
психологічна характеристика підлітків
психологічна характеристика підлітківпсихологічна характеристика підлітків
психологічна характеристика підлітківlily_zbar
 
презентація попередження суїциду
презентація попередження суїцидупрезентація попередження суїциду
презентація попередження суїцидуJenya Negara
 
підлітковий суїцид
підлітковий суїцидпідлітковий суїцид
підлітковий суїцидOlga Shiba
 

What's hot (20)

Насилля
НасилляНасилля
Насилля
 
Ні -- насильству!
Ні -- насильству!Ні -- насильству!
Ні -- насильству!
 
булінг
булінгбулінг
булінг
 
розв'язання проблеми жорстокості та насилля в освітньому середовищі
розв'язання проблеми жорстокості та насилля в освітньому середовищірозв'язання проблеми жорстокості та насилля в освітньому середовищі
розв'язання проблеми жорстокості та насилля в освітньому середовищі
 
методичні рекомендації попередження насильства
методичні рекомендації попередження насильстваметодичні рекомендації попередження насильства
методичні рекомендації попередження насильства
 
Pro nasillya
Pro nasillyaPro nasillya
Pro nasillya
 
Як попередити суїцид у підлітків?
Як попередити суїцид у підлітків?Як попередити суїцид у підлітків?
Як попередити суїцид у підлітків?
 
Профілактика суїциду
Профілактика суїцидуПрофілактика суїциду
Профілактика суїциду
 
геть насильство над дітьми
геть насильство над дітьмигеть насильство над дітьми
геть насильство над дітьми
 
Насильство
НасильствоНасильство
Насильство
 
батьківські збори про брудні слова і жаргонзми
батьківські збори про брудні слова і жаргонзмибатьківські збори про брудні слова і жаргонзми
батьківські збори про брудні слова і жаргонзми
 
профілактика насильства в сім’ї
профілактика насильства в сім’їпрофілактика насильства в сім’ї
профілактика насильства в сім’ї
 
Etika
EtikaEtika
Etika
 
Дитяча жорстокість та бійкиhorstokist
Дитяча жорстокість та бійкиhorstokistДитяча жорстокість та бійкиhorstokist
Дитяча жорстокість та бійкиhorstokist
 
суицид
суицидсуицид
суицид
 
Молодь проти насильства
Молодь проти насильстваМолодь проти насильства
Молодь проти насильства
 
психологічна характеристика підлітків
психологічна характеристика підлітківпсихологічна характеристика підлітків
психологічна характеристика підлітків
 
Bb kirovsk genderne_nasylstvo
Bb kirovsk genderne_nasylstvoBb kirovsk genderne_nasylstvo
Bb kirovsk genderne_nasylstvo
 
презентація попередження суїциду
презентація попередження суїцидупрезентація попередження суїциду
презентація попередження суїциду
 
підлітковий суїцид
підлітковий суїцидпідлітковий суїцид
підлітковий суїцид
 

Viewers also liked

Mullet presentation
Mullet presentationMullet presentation
Mullet presentationErik Finne
 
North dakota 01-(snow)
North dakota 01-(snow)North dakota 01-(snow)
North dakota 01-(snow)Pat Tolento
 
компьютерные вирусы
компьютерные вирусыкомпьютерные вирусы
компьютерные вирусыsvedorf
 
Algoritmos
AlgoritmosAlgoritmos
Algoritmosraiv7
 

Viewers also liked (7)

Симеон в Цариград
Симеон в ЦариградСимеон в Цариград
Симеон в Цариград
 
Koloreak
Koloreak Koloreak
Koloreak
 
La vida es simple
La vida es simpleLa vida es simple
La vida es simple
 
Mullet presentation
Mullet presentationMullet presentation
Mullet presentation
 
North dakota 01-(snow)
North dakota 01-(snow)North dakota 01-(snow)
North dakota 01-(snow)
 
компьютерные вирусы
компьютерные вирусыкомпьютерные вирусы
компьютерные вирусы
 
Algoritmos
AlgoritmosAlgoritmos
Algoritmos
 

Similar to насилля №1.

домашнє насильство
домашнє насильстводомашнє насильство
домашнє насильствоTamara Emec
 
Діти мають право жити у світі без насилля
Діти мають право жити у світі без насилляДіти мають право жити у світі без насилля
Діти мають право жити у світі без насилляAnna Kuziy
 
жорстоке поводження з дітьми
жорстоке поводження з дітьмижорстоке поводження з дітьми
жорстоке поводження з дітьмиSvitlana1977
 
Ґендерна рівність та справедливість
Ґендерна рівність та справедливістьҐендерна рівність та справедливість
Ґендерна рівність та справедливістьZoya79
 
Nasjlstwo
NasjlstwoNasjlstwo
Nasjlstwochexpro
 
презентація про насильство для школярів.pptx
презентація про насильство для школярів.pptxпрезентація про насильство для школярів.pptx
презентація про насильство для школярів.pptxpanchykinna1996milan
 
Mistetstvo daruvati liubov
Mistetstvo daruvati liubovMistetstvo daruvati liubov
Mistetstvo daruvati liubovssuserd97bd2
 
протидія насильству васильцова о.с.
протидія насильству васильцова о.с.протидія насильству васильцова о.с.
протидія насильству васильцова о.с.ssuser810ea0
 
Попередження насилля в сімї.pptx
Попередження насилля в сімї.pptxПопередження насилля в сімї.pptx
Попередження насилля в сімї.pptxssuserf458f8
 
відповідальне батьківство шляхи досягнення
відповідальне батьківство   шляхи досягненнявідповідальне батьківство   шляхи досягнення
відповідальне батьківство шляхи досягненняTamara Emec
 
виступ на педраді
виступ на педрадівиступ на педраді
виступ на педрадіElenaOblomiy
 

Similar to насилля №1. (20)

домашнє насильство
домашнє насильстводомашнє насильство
домашнє насильство
 
Діти мають право жити у світі без насилля
Діти мають право жити у світі без насилляДіти мають право жити у світі без насилля
Діти мають право жити у світі без насилля
 
Jorstokist
JorstokistJorstokist
Jorstokist
 
жорстоке поводження з дітьми
жорстоке поводження з дітьмижорстоке поводження з дітьми
жорстоке поводження з дітьми
 
Ґендерна рівність та справедливість
Ґендерна рівність та справедливістьҐендерна рівність та справедливість
Ґендерна рівність та справедливість
 
Nasjlstwo
NasjlstwoNasjlstwo
Nasjlstwo
 
Агресія
АгресіяАгресія
Агресія
 
презентація про насильство для школярів.pptx
презентація про насильство для школярів.pptxпрезентація про насильство для школярів.pptx
презентація про насильство для школярів.pptx
 
Mistetstvo daruvati liubov
Mistetstvo daruvati liubovMistetstvo daruvati liubov
Mistetstvo daruvati liubov
 
Conversation on stop bulling
Conversation on stop bullingConversation on stop bulling
Conversation on stop bulling
 
16(3)
16(3)16(3)
16(3)
 
протидія насильству васильцова о.с.
протидія насильству васильцова о.с.протидія насильству васильцова о.с.
протидія насильству васильцова о.с.
 
Попередження насилля в сімї.pptx
Попередження насилля в сімї.pptxПопередження насилля в сімї.pptx
Попередження насилля в сімї.pptx
 
Nasillya
NasillyaNasillya
Nasillya
 
відповідальне батьківство шляхи досягнення
відповідальне батьківство   шляхи досягненнявідповідальне батьківство   шляхи досягнення
відповідальне батьківство шляхи досягнення
 
Profilaktika nasillya
Profilaktika nasillyaProfilaktika nasillya
Profilaktika nasillya
 
виступ на педраді
виступ на педрадівиступ на педраді
виступ на педраді
 
My proty nasylstva 2020
My proty nasylstva 2020My proty nasylstva 2020
My proty nasylstva 2020
 
урюпін 23сппз
урюпін 23сппзурюпін 23сппз
урюпін 23сппз
 
Pedrada 03-2020
Pedrada 03-2020Pedrada 03-2020
Pedrada 03-2020
 

More from LLNegoy

Моя професія
Моя професіяМоя професія
Моя професіяLLNegoy
 
Симетрія. Презентація архітекторів
Симетрія. Презентація архітекторівСиметрія. Презентація архітекторів
Симетрія. Презентація архітекторівLLNegoy
 
Симетрія в архітектурі
Симетрія в архітектуріСиметрія в архітектурі
Симетрія в архітектуріLLNegoy
 
Презентація групи біологів
Презентація групи біологівПрезентація групи біологів
Презентація групи біологівLLNegoy
 
Симетрія. Презентація групи істориків
Симетрія. Презентація групи істориківСиметрія. Презентація групи істориків
Симетрія. Презентація групи істориківLLNegoy
 
Math_Summetry
Math_SummetryMath_Summetry
Math_SummetryLLNegoy
 
Maht_Summetry
Maht_SummetryMaht_Summetry
Maht_SummetryLLNegoy
 
Summetry
SummetrySummetry
SummetryLLNegoy
 
насилля №1
насилля №1насилля №1
насилля №1LLNegoy
 
Правила перетворення графіків
Правила перетворення графіківПравила перетворення графіків
Правила перетворення графіківLLNegoy
 
Escher Summetry
Escher SummetryEscher Summetry
Escher SummetryLLNegoy
 
Mathematical art of Escher
Mathematical art of EscherMathematical art of Escher
Mathematical art of EscherLLNegoy
 
Escher_ukr
Escher_ukrEscher_ukr
Escher_ukrLLNegoy
 
Іван Пулюй український винахідник Х-променів
Іван Пулюй   український винахідник Х-променівІван Пулюй   український винахідник Х-променів
Іван Пулюй український винахідник Х-променівLLNegoy
 
Унікальні ліфти світу
Унікальні ліфти світуУнікальні ліфти світу
Унікальні ліфти світуLLNegoy
 
Iсторія винекнення ліфта
Iсторія винекнення ліфтаIсторія винекнення ліфта
Iсторія винекнення ліфтаLLNegoy
 
вчимося вибирати
вчимося вибиративчимося вибирати
вчимося вибиратиLLNegoy
 
дніпродзержинськ
дніпродзержинськдніпродзержинськ
дніпродзержинськLLNegoy
 

More from LLNegoy (19)

Моя професія
Моя професіяМоя професія
Моя професія
 
Симетрія. Презентація архітекторів
Симетрія. Презентація архітекторівСиметрія. Презентація архітекторів
Симетрія. Презентація архітекторів
 
Симетрія в архітектурі
Симетрія в архітектуріСиметрія в архітектурі
Симетрія в архітектурі
 
Презентація групи біологів
Презентація групи біологівПрезентація групи біологів
Презентація групи біологів
 
Симетрія. Презентація групи істориків
Симетрія. Презентація групи істориківСиметрія. Презентація групи істориків
Симетрія. Презентація групи істориків
 
Math_Summetry
Math_SummetryMath_Summetry
Math_Summetry
 
Maht_Summetry
Maht_SummetryMaht_Summetry
Maht_Summetry
 
Summetry
SummetrySummetry
Summetry
 
насилля №1
насилля №1насилля №1
насилля №1
 
Правила перетворення графіків
Правила перетворення графіківПравила перетворення графіків
Правила перетворення графіків
 
Escher Summetry
Escher SummetryEscher Summetry
Escher Summetry
 
Mathematical art of Escher
Mathematical art of EscherMathematical art of Escher
Mathematical art of Escher
 
Escher_ukr
Escher_ukrEscher_ukr
Escher_ukr
 
Іван Пулюй український винахідник Х-променів
Іван Пулюй   український винахідник Х-променівІван Пулюй   український винахідник Х-променів
Іван Пулюй український винахідник Х-променів
 
Унікальні ліфти світу
Унікальні ліфти світуУнікальні ліфти світу
Унікальні ліфти світу
 
Iсторія винекнення ліфта
Iсторія винекнення ліфтаIсторія винекнення ліфта
Iсторія винекнення ліфта
 
вчимося вибирати
вчимося вибиративчимося вибирати
вчимося вибирати
 
дніпродзержинськ
дніпродзержинськдніпродзержинськ
дніпродзержинськ
 
Tesla
TeslaTesla
Tesla
 

Recently uploaded

О.Духнович - пророк народної правди. Біографія
О.Духнович - пророк народної правди. БіографіяО.Духнович - пророк народної правди. Біографія
О.Духнович - пророк народної правди. БіографіяAdriana Himinets
 
Р.Шеклі "Запах думки". Аналіз оповідання
Р.Шеклі "Запах думки". Аналіз оповіданняР.Шеклі "Запах думки". Аналіз оповідання
Р.Шеклі "Запах думки". Аналіз оповіданняAdriana Himinets
 
Принципові відмінності досконалої (повної) конкуренції від інших форм організ...
Принципові відмінності досконалої (повної) конкуренції від інших форм організ...Принципові відмінності досконалої (повної) конкуренції від інших форм організ...
Принципові відмінності досконалої (повної) конкуренції від інших форм організ...JurgenstiX
 
Хімічні елементи в літературних творах 8 клас
Хімічні елементи в літературних творах 8 класХімічні елементи в літературних творах 8 клас
Хімічні елементи в літературних творах 8 класkrementsova09nadya
 
Відкрита лекція на тему «Контроль бур'янів в посівах соняшника»
Відкрита лекція на тему «Контроль бур'янів в посівах соняшника»Відкрита лекція на тему «Контроль бур'янів в посівах соняшника»
Відкрита лекція на тему «Контроль бур'янів в посівах соняшника»tetiana1958
 
upd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdf
upd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdfupd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdf
upd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdfssuser54595a
 
Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»
Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»
Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»tetiana1958
 

Recently uploaded (10)

Віртуальна виставка «Аграрна наука України у виданнях: історичний аспект»
Віртуальна виставка «Аграрна наука України у виданнях: історичний аспект»Віртуальна виставка «Аграрна наука України у виданнях: історичний аспект»
Віртуальна виставка «Аграрна наука України у виданнях: історичний аспект»
 
О.Духнович - пророк народної правди. Біографія
О.Духнович - пророк народної правди. БіографіяО.Духнович - пророк народної правди. Біографія
О.Духнович - пророк народної правди. Біографія
 
Її величність - українська книга презентація-огляд 2024.pptx
Її величність - українська книга презентація-огляд 2024.pptxЇї величність - українська книга презентація-огляд 2024.pptx
Її величність - українська книга презентація-огляд 2024.pptx
 
Р.Шеклі "Запах думки". Аналіз оповідання
Р.Шеклі "Запах думки". Аналіз оповіданняР.Шеклі "Запах думки". Аналіз оповідання
Р.Шеклі "Запах думки". Аналіз оповідання
 
Віртуальна виставка нових надходжень 2-24.pptx
Віртуальна виставка нових надходжень 2-24.pptxВіртуальна виставка нових надходжень 2-24.pptx
Віртуальна виставка нових надходжень 2-24.pptx
 
Принципові відмінності досконалої (повної) конкуренції від інших форм організ...
Принципові відмінності досконалої (повної) конкуренції від інших форм організ...Принципові відмінності досконалої (повної) конкуренції від інших форм організ...
Принципові відмінності досконалої (повної) конкуренції від інших форм організ...
 
Хімічні елементи в літературних творах 8 клас
Хімічні елементи в літературних творах 8 класХімічні елементи в літературних творах 8 клас
Хімічні елементи в літературних творах 8 клас
 
Відкрита лекція на тему «Контроль бур'янів в посівах соняшника»
Відкрита лекція на тему «Контроль бур'янів в посівах соняшника»Відкрита лекція на тему «Контроль бур'янів в посівах соняшника»
Відкрита лекція на тему «Контроль бур'янів в посівах соняшника»
 
upd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdf
upd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdfupd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdf
upd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdf
 
Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»
Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»
Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»
 

насилля №1.

  • 1. ГОДИНАСПЛКУВАННЯ НА ТЕМУ: «НАСИЛЛЯ ТА ЙОГО ВИДИ» МЕТА: - Показати, яким чином насилля порушує основні права людини і дитини у тому числі; ознайомити учнів з термінологією; сформувати уявлення про різні форми проявів насилля; - Розвивати навички аналізу та порівняння; уміння робити висновки, висловлювати власну думку; - Виховувати повагу до думки іншого, до права приймати власні рішення. ОБЛАДНАННЯ: аркуші з прислів’ями, стілець , аркуші з написами «любов», «дружба», «гармонія», «порозуміння» для об’єднання в групи; спеціальні аркуші для роботи в групах «Прояви насилля», чорна пляма насилля та квіти, голки. ХІД ЗАХОДУ: І. Оргмомент. ІІ. Актуалізація опорних знань учнів. БЕСІДА: 1. Що відзначає людство 10 грудня? 2. Чому саме в цей день відзначається День прав людини? 3. Чи можуть діти користуватися права, записаними в ЗДПЛ? 4. А хто є дітьми? 5. Чи всі діти (та й дорослі) можуть повною мірою скористатися своїми правами? 6. На вашу думку, де найчастіше ущімлюються права дитини, людини? ІІІ. Мотивація діяльності учнів. УЧИТЕЛЬ: Больовою точкою сучасного суспільства, і не лише українського, є насилля. Воно може бути фізичним, психічним, сексуальним, економічним. Але саме страшне, що всі ці види насильства можуть «процвітати» у сім’ї, місці, де людина має почуватися найбільш захищеною. Саме в сім’ї від насильства можуть страждати як діти, так і дорослі. Мета заняття. ІV. Основна частина. А. ВПРАВА №1 «НЕГАТИВНІ СТЕРЕОТИПИ ПРО НАСИЛЛЯ В ПРИСЛІВ’ЯХ» 1) ЗАВДАННЯ:знайдіть співвідношення першої та другої частини російських прислів’їв. Висловіть свою думку про зміст прислів’я. Девушка не битая Тотим петлю готовит Бей жену обухом*, прислонись и А тряси как грушу послушай 1
  • 2. Кто на детейрозгижалеет Люби ребенкакак душу Еслисынаотец не бьётмалым Сынвырос до уха Берегись обуха То сынотцабудетбитьстарым Как коса не чёсаная Еслидышит и голову морочит, значитещёхочет Дети балуються от маминого сердца А делаютсяумнее от отцовского кулака *Обух - тупоеокончание клинка илитопора, противоположноелезвию. Правильныеварианты: 1. Девушка не битая, как коса не чёсаная 2. Бей жену обухом*, прислонись и послушай, еслидышит и голову морочит, значитещёхочет. 3. Кто на детейрозгижалеет, тотим петлю готовит. 4. Люби ребенкакак душу, а тряси как грушу. 5. Еслисынаотец не бьётмалым, то сынотцабудетбитьстарым. 6. Сынвырос до уха, берегись обуха. 7. Дети балуються от маминого сердца, а делаютсяумнее от отцовского кулака 2) ПИТАННЯ ДЛЯ ДИСКУСІЇ: - Які відносини формують у суспільстві такі прислів’я? - Чим це небезпечно для людини, для суспільства? - чому сьогодні такі відносини є неприйнятними? 3) ВИСНОВОК: такі прислів’я формують схвалювальне відношення до фізичного насилля та до насилля в цілому. Також вони формують негативні стереотипи про те, що дітей треба виховувати із застосуванням фізичної сили і т.і. На справді у сучасному суспільстві відносини, які мають елементи насилля, неприйнятні, оскільки вони порушують права людини і є небезпечними для повноцінного розвитку особистості. Б. ВПРАВА №2 «ТИСК» Вправу виконує пара учнів. Один з пари стає на стілець, кладе руки на плечі іншому і починає із силою притискувати його до землі; через хвилину вони міняються місцями. Кожний аналізує, що відчуває, що хоче сказати, зробити, як повести себе. ПУ: чи буде відрізнятися ваша поведінка, якщо ви будете відчувати не фізичне, а моральне насилля? В. №3 «МОЗКОВИЙ ШТУРМ» Насилля – це… 2
  • 3. - Дія або бездіяльність однієї людини по відношенню до іншої, яка приносить шкоду здоров’ю, як фізичному, так і психічному, принижує почуття честі та гідності Насилля в сім’ї – будь-які навмисні дії фізичного, сексуального, психологічного та економічного характеру одного члена сім’ї відносно іншого члена сім’ї, якщо ці дії порушують конституційні права і свободи члена сім’ї, наносять йому моральну шкоду, шкоду його фізичному та психічному здоров’ю. Г. ОБ’ЄДНАННЯ В ГРУПИ «дружба», «любов», «взаємопорозуміння», «гармонія» - поняття, які протистоять насиллю. Д.№4 ПРОЯВИ НАСИЛЛЯ. 1) робота в групах. ГРУПА № 1. Фізичне насилля в сім’ї –навмисне нанесення одним членом сім’ї іншому члену сім’ї побоїв, тілесних ушкоджень, які призвели або можуть привести до смерті потерпілого, до порушення фізичного або психічного здоров’я, до заподіяння шкоди його честі та гідності. У чому проявляється цей вид насильства в сім’ї, на вашу думку? ГРУПА № 2. Сексуальне насилля в сім’ї – протиправне посягання одного члена сім’ї на статеву недоторканність іншого члена сім’ї, а також дії сексуального характеру відносно неповнолітнього члена сім’ї. У чому проявляється цей вид насильства в сім’ї, на вашу думку? ГРУПА № 3. Психічне насилля в сім’ї – насилля, пов’язане з впливом одного члена сім’ї на психіку іншого члена сім’ї шляхом словесних образ чи загроз, переслідування, залякування, якими навмисно викликаються емоційна невпевненість, нездатність захистити себе, які можуть нанести шкоду психічному здоров’ю. У чому проявляється цей вид насильства в сім’ї, на вашу думку? ГРУПА № 4. Економічне насилля в сім’ї – навмисне позбавлення одним членом сім’ї іншого члена сім’ї житла, одежі, іншого майна чи засобів, на які потерпілий має передбачене законом право. Ці дії можуть привести до смерті, викликати порушення фізичного чи психічного здоров’я. У чому проявляється цей вид насильства в сім’ї, на вашу думку? 3
  • 4. 2) обговорення у великому колі: група звітує, решта доповнює, виправляє, якщо потрібно. ПРОГНОЗОВАНІ ВІДПОВІДІ: ФІЗИЧНЕ НАСИЛЛЯ – побиття, тілесні ушкодження, спроби задушення, викручування рук, штовхання, грубе поводження, позбавлення їжі, використання зброї, залучення дітей до вживання алкоголю, наркотиків… СЕКСУАЛЬНЕ НАСИЛЛЯ –гнів на ґрунті ревнощів, ображення особи словами сексуального змісту ( повія, імпотент..), примус жінки до сексуальних відносин з чоловіком, іншими людьми проти її волі; примус до болісних чи садистських статевих відносин із застосуванням різних предметів; примус партнера до спостереження за статевим актом між іншими людьми; примус жінки одягатися проти її волі згідно із бажанням партнера; примус до інцесту… ПСИХІЧНЕ НАСИЛЛЯ – ігнорування почуття свободи; образа переконань, які мають цінність для особи; образа віросповідання, національної, расової, класової приналежності або походження; знущання над домашніми тваринами на очах людини з метою нанести їй біль; покарання дітей шляхом образи матері( батька); обмеження свободи дій і пересування; загрози нанести фізичну чи економічну шкоду; насилля з боку вчителів, однокласників… ЕКОНОМІЧНЕ НАСИЛЛЯ – повне позбавлення чи обмеження коштів; контроль надходжень і «жорсткий» контроль фінансових витрат; позбавлення людини самого необхідного; відмова від сплати аліментів… Е. ЗАКЛЮЧНА ВПРАВА - Перед учнями вивішується «чорна пляма насилля». - Учням роздаються квіточки, на яких вони мають написати слово ( дія, почуття) , що допоможе не чинити насильства по відношенню до іншого, не допустити насилля в сім’ї. ПРОГНОЗОВАНІ ВІДПОВІДІ: любов, увага, взаєморозуміння, уміння вислухати - УЧНІ чіпляють свої квіти на пляму. - ВИСНОВОК: перетворили чорну пляму насилля в клумбу добра і порозуміння!!! V. Рефлексія. 1. Що вам найбільше запам’яталося на занятті? 2. Про що замислилися на підставі почутого? На наступному уроці – про попередження насилля та формування правил безпечної поведінки. 4