Бібліотека – розвиток дитячої творчості та дозвілля для дітейpptx
конспект 5 сп
1. Департамент освіти і науки
Кіровоградської обласної державної адміністрації
Знам’янська спеціальна загальноосвітня
школа-інтернат І-ІІІ ступенів
Урок узагальнення і систематизації знань,умінь і
навичок з теми «Іменовані числа»
(відкритий урок у 5 спеціальному класі)
підготувала Дордюк О.А.
вчитель математики,
спеціаліст першої категорії
м. Знам’янка
2015
2. Тема: Урок узагальнення і систематизації знань,умінь і
навичок з теми «Іменовані числа».
Мета: узагальнити та систематизувати знання учнів;
удосконалити вміння додавання та віднімання іменовані
числа. Розвивати позитивні риси особистості,логічне
мислення та пам'ять,вміння працювати за зразком і
вказівками вчителя .
Виховувати цікавість ,прагнення до знань.
Корегувати поняття одиниці довжини.
Тип уроку: урок узагальнення і систематизації знань,умінь
і навичок.
Хід уроку:
1. Нервово - психічна підготовка до уроку.
( Погляньте у вікно . Яка пора року? Який місяць? Яке
природне явище спостерігаєте (сніг,туман,дощ,сонячна
погода)?)
2.Організаційний момент.
Епіграф до уроку:
Українська приказка:
«Усе, що робиш, треба робити добре.»
3.Усні вправи:
1 м = … см 1 т = …кг 1 грн. = … коп..
1 дм = …см 1 ц =…кг 1 км = …м
1 см = …мм 1 кг =…г
Знайти ключові слова теми(робота з «хмарою тегів»).
4.Мотивація навчальної діяльності.
(Той ,хто зробить правильно найбільше завдань отримає
гарну оцінку в кінці уроку.)
5. Актуалізація опорних знань:
3. Назвіть іменоване число. Яке воно просте чи складене?
Назвати компоненти при додаванні та відніманні.
Назвіть одиниці маси,довжини,вартості.
6. Математична естафета (завдання на дошці)
Запиши більшими мірами:
1 м = 100 см 1 грн. = 100 коп.
2 м = 3 грн. =
4 м = 5 грн. =
7 м = 9 грн. =
10 м = 10 грн. =
240 см = 2м 40 см 170 коп.=1 грн. 70 коп.
345 см = 567 коп. =
467 см = 670 коп. =
890 см = 910 коп. =
Порівняй:
7 грн . … 6 грн 99коп.
700 коп. …. 34 грн.
125 коп. … 1 грн. 45 коп.
1м … 100 см
269 см … 1 м 68 см
Що більше 1 т чи 500 кг?
Що більше 1 ц чи 1 тона?
Віршована задача:
Купила в крамниці сестричка
Сім метрів шовкової стрічки.
Три метри мені віддала,
А скільки собі узяла?
4. 7. Робота з підручником: № 53 ст. 127.
8.Розвязування задачі біля дошки ,за коротким записом:
І книжка – 25 грн. 70 коп.
ІІ книжка -?,на 3 грн. 45 коп. менше,ніж у І.
Скільки коштують дві книжки?
І – 5 м 68 см
ІІ - ?, на 3 м 21 см довша,ніж І
ІІІ – на 2 м 40 см менше,ніж ІІ
Яка довжина третьої стрічки?
!!! (ІІ – 8 м 89 см, ІІІ -6 м 49 см).
9.Фізкультхвилинка.
10. Практичні завдання:
Виміряти довжину стола, дошки, кабінету
математики.
Зріст учнів перетворити в м і см.
Прості та складені іменовані числа.
Маса учнів.
11.Самостійна робота (робота з карточками).
12.Зняття нервово - психічного навантаження.
Привітання з 8 Березня.
13.Оцінювання учнів.
14.Домашнє завдання: № 25 ст.123, підготуватися до к. р.
5. 34 кг 560 г
24 м 56 см
45 т 56 кг
78 грн.
12 грн. 46 коп.
145 т 340 кг
13 см 45 мм