1. Тема Роботаз дитячою книжкою.«Наші зелені друзі»
Мета.Розширитиуявленнядітейпроприродуякживий організм,учитибачити красу
навколишньогосвіту,виховуватипочуттялюбові, вдячності повідношеннюдоприроди.
Поглиблюватинавичкироботинад різними жанрамитворів,розвивати зв’язне мовленняучнівпід
час висловлюваннявласних думок, розвивати уміннявиразно читати,умінняшвидко
орієнтуватисьутексті,збагачуватисловникучнів.
Обладнання : інтерактивнадошка,післябукварик, малюнкиучнів,знакиповедінкивприроді,
презентація,слайдшоу.
Тип уроку: урок-подорож.
Хід уроку
І. Організаційний момент
ІІ. Повідомленнятемиі метиуроку. Мотивація навчальної діяльності
Сьогодні я пропонуюВамподорож.Місце подорожі вкаже нам презентація. ( Що таке ліс?)
Вірноце ліс.
ІІІ. Актуалізація опорних знань
Метод Гронування
Що дає нам ліс?
Записи роблюв залежності відкатегорій:»Задоволення»,«Користь»,«Домівка».
ІV. Опрацювання оповідання «Ліс – народне багатство»
Виразне читання вчителем.
Яку зі складених намикатегорійвисвітлює це оповідання?
Чому оповіданнямає таку назву?
Словниковаробота(різні види)
Зрубаний- фото
Радощі - приклад
Користь- переклад
Солов’я– відео
ЛІС
2. Повторне читання вголос.
Аналізоповідання.
Прочитайте перше речення.
Назвіть у класі речі,уяких присутнійліс?
Прочитайте останнє речення.
Що приємноробитиу лісі?
Прочитайте щовиготовляютьізлісу.
Вправи на розвиток уваги і швидкості читання.
Знайдітьі прочитайте реченняпросолов’я.
Прочитайте кличне речення.
Прочитайте словоз м’яким
знаком.
Розвиток зв’язного мовлення.
Метод«Мікрофон».
Продовжітьречення:
Ліс - це…
V. Опрацювання вірша В.Ткаченко
1. Слухання.
- Про яке деревойде мова?
2. Історичнадовідка
Дуб— «перунове дерево».Убагатьох давніх європейських народіввінвважаєтьсясвятим
деревом.Так, стародавні грекисвого головногобогаЗевса зображувализ вінкомдубовоголистя
на голові.Неабиякурольдуб відіграваву релігійних ритуалах стародавніхслов'ян.
Людинузавжди вражала величністьдубів,їхнядовговічність.Прирозкопках в Україні у
селищах,вікяких перевищує 5000 років,археологизнайшлипіч,де збереглисявідбиткижолудів
на глині:наші далекі предкипеклив них хліб.Жолуді — ціннийкормдля тварин.їх з апетитом
поїдаютьсойки, заготовляютьна зиму білки.А для кабана жолуді — найголовнішаїжа.
Помічено,щоповітрядубових гаїв цілюще впливає натих,у кого підвищенийтиск.
Відео«Презентаціядуба».
3. У багатьох народівсвітудуб вважається священнимдеревом.Продуб згадується і в однійз
легендпростворенняЗемлі.Наші предкишанувалице дерево,вонипроводилисвої свята під
віковимидубами або в дібровах,з деревинидубавирізалисвоїх богів. І в наш час деревинадуба
високо цінується. Але дерево,яке зростає вХолодномуЯруна Черкащині,однозначнобезцінне.
Дуб,який названо на честьмісцевогогерояМаксима
Залізняка,є патріархомукраїнських лісіві однимз
чудес природиУкраїни.
Понад тисячу роківзростає цей велетеньнасхилі
Кириківськогояру.Вінпам’ятає походикиївських
князів,був свідком козацькоїдоби, гайдамаки
збиралися підйого шатами,Тарас Григорович
Шевченкобувавбілянього.
Це деревозаслуговує на особливуповагу.Його
висота 24 м, в обхваті 8 м 90 см. У 1972 році дуб
отримавстатус державної пам’яткиприроди
місцевогозначення(ботанічнийрелікт).
В даний час дуб Максима Залізняказнаходитьсяпід
опікоюНаціональногоісторико-культурного
заповідника„Чигирин”.
3. Повторне читання мовчки.
4. Аналіззмісту.
- Про якукористь від деревзгадується?
- Прочитайте,щоще робилимайстри щоб вийшов будинок.
VI. Закріпленнята систематизація набутих знань
Мозкова
атака
4. Мандруючи лісомми бачили,як він нам потрібен.
Що ми можемозробити,щоб мати багато лісів?
Як потрібноповодитисьулісі?
(повторенняправил поведінкиулісі за допомогоюзнаків)
Прислухайся до мови природи
До запропонованихзабороннихзнаківскласти правила
«Кола Венна»
Природа людина
(на місці перетинукіл записуютьспільніриси,ав іншійчастині індивідуальні риси)
Дерево рішень. Роботав групах.
Кожна групавиготовляє власне дерево.Макетдеревадітиотримуютьготовим,а листочки
добираютьсамі з запропонованогонабору.Відбираютьлише ті наяких записано правила
поведінкив природі правильно.
Проблемнаситуація.
Щось ми з Вами потрапилиуглухийкут.Добре знаючиправилощо рубатидереване можна , ми
мусимо користуватисьдерев’янимиречами.Меблі,олівці,зошитиврешті- решт.
Що ж робити?Як правильновчинити?(висловлюваннядітей)
Справа в тому,що існує таке неписане правило.Якщовирубуєтьсядереводляякихосьпотреб
людини,то відразунасаджується нове.Нещодавнона ДеньЗемлі нашклас посадив дерево.
Давайте пригадаємояк це було!
Перегляд слайдшоу .
5. Звісно, ви ще маленькі, і я допомагалавам садити дерево,але я впевнена, щоколиви трохи
підростете,тообов’язковокоженпосадитьсвоє власне дерево.А поки ми зробилиз Вами
виставку малюнків«Моє власне дерево».Молодці усі ті учні,що прийнялиуній участь.
VII. Підсумокуроку
Давайте пригадаємо, прощо булонаше сьогоднішнє оповідання?
Чого вас навчилоце оповідання?
Що нового ви дізналися?
Длячого потрібнойогоберегти?
Що можете зробитиви для збереженнялісу?