1. TUNNIKONSPEKT
AINE: Kunstiõpetus 2x45
KLASS: 5D
TUNNI TEEMA: Loodushelid 2
EESMÄRGID: Õpilane oskab paaristööna kujundada loomadest loodusliku kompositsiooni paberile. Õpilane oskab kasutada värvilis pliiatseid
ja kasutada nendega joonistades erinevaid tehnikaid.
HINDAMINE/TAGASISIDE: Hinde saavad õpilased selle järgi, kas nad täidavad etteantud tunni eesmärgid.
VAJALIKUD VAHENDID JA MATERJALID: projektor, näidispildid, pooleli olevad tööd, harjutamise paberid.
TUNNI KÄIK:
Tunni etapid Aeg Õpetaja tegevus Õpilaste tegevus Pedagoogiline põhjendus
1. Häälestus 8. 15 Tunni alustamine püstitõusmisega. Õpilased seisavad püsti ja istuvad Õpilased saavad teadlikuks
• Tunni organiseerimine „Tere, istuge“ õpetaja märguande peale tunni algusest.
• Eesmärgi püstitamine 8. 18 Räägin õpilastele, mis me tunnis Õpilased kuulavad ja saavad küsida Õpilased saavad teada, mis
• Õpilaste motiveerimine tegema hakkame, et enne kui hakkate küsimusi, kui neil on tekkinud nad peavad tunnis tegema.
• Eelteadmiste, huvide eelmise tunni tööd jätkama, harjutame arusaamatusi tunni kohta.
aktiveerimine natuke pliiatsiga joonistamist. Erinevate tehnikate
Mida saab üldse pliiatsiga teha, kuidas harjutamine on oluline, sest
• Iseseisvale tööle
hajutada, milliseid erinevaid jooni on õpilased ei pruugi teada ja
tagasideme andmine
olemas? Kuidas saab ühest värvist osata, mis erinevaid asju saab
• sissejuhatus
teise ülemineku teha jne. teha värviliste pliiatsitega.
Seetõttu on oluline õpilastele
rääkida ja näidata
1
2. algteadmisi.
2. Õppimine 8. 20 Jagan õpilastele kõigepealt kavandi Õpilased võtavad kavandi paberid ja Õpilased saavad läbi
• Huvi hoidmine paberid, kuhu nad saavad proovide vaatavad, mis nad peavad hakkama harjutada erinevaid tehnikaid,
• Õpilaste toetamine, erinevaid pliiatsijooni. tegema ning siis teevad enda paberil et hiljem saaksid nad seda
julgustamine Näitan õpilastele ükshaaval ette, mis järgi. oma töödes kasutada.
• Uue info sidumine nad peavad tegema. Õpilased saavad oma töös
varasema teadmisega 8. 45 Kui on joonte töö harjutatud, jagan Õpilased hakkavad oma nüüd kasutada just õpitud
• Seoste loomine õpilastele nende pooleli olevad tööd poolelijäänud töid jätkama kasutades tehnikaid.
• Mõistmine tagasi, ja ütlen neile ka, et nad peavad omandatud värvipliiatsite tehnikaid.
kasutama töös erinevaid jooni ja
• Tähenduse loomine
üleminekuid.
Käin klassis ringi ja vaatan, mida Õpilased teevad tööd.
õpilased teevad. Vahetunni pidamine on
9. 00 Teatan õpilastele, et vahetund hakkas. Õpilased lähevad vahetundi. oluline, et õpilane saaks oma
9. 10 Tund hakkas ja palun õpilastel kohale Õpilased tulevad tundi ja jätkavad pead ja kätt puhata, ing
minna ja oma tööd jätkata, sest tunni oma tööd. koguda uut energiat töö
lõpuks on vaja töö valmis saada. tegemiseks.
Vaatan kuidas õpilased teevad tööd ja
vajadusel aitan ja annan tagasisidet.
Kui aega üle jääb lasen õpilastel ka töö
taha natuke kirjutada oma tööst, et mis
seal toimub jne.
2
3. 3. Reflektsioon 9. 50 Teatan õpilastele, et tund hakkab Õpilased hakkavad oma asju kokku Õpilased õpivad korra
• Millised on võimalused lõppema ja nad peaksid hakkama oma korjama ja koristama. Ning toovad ka hoidmist- enda järel
teadmiste rakendamiseks töid lõpetama ja asju kokku panema. oma tööd lauale. koristamist peale tunni lõõpu.
• Tervikpildi loomine Ning peavad ka vaatama, et nende laua
• Kokkuvõtted, hinded ümbrus oleks korras.
• Tagasisedeme andmine 9. 55 Ütlen õpilastele- tund on lõppenud. Õpilased lahkuvad klassist.
• Iseseisev töö
põhjendusega
• Uute eesmärkide
püstitamine
3