SlideShare a Scribd company logo
1 of 2
TUNNIKONSPEKT
AINE: Kunstiõpetus 45
KLASS: 11B, 11A
TUNNI TEEMA: Noodinihe 2
EESMÄRGID: Õpilane oskab grupiga esitada 5 minutilise kaasaegse heliteose koos juhendiga.Õpilane oskab ka teisi gruppe vaadelda ja anda
oma arvamuse etteastele. Õpilane oskab põhjendada, miks just nad sellise etteaste tegid.
HINDAMINE/TAGASISIDE: Hinde saavad õpilased selle järgi, kas nad täidavad etteantud tunni eesmärgid.
VAJALIKUD VAHENDID JA MATERJALID: videokaamera, klassis olevad esemed heli tekitamiseks.
PÕHIMÕISTED: heliteos, Fluxus.


TUNNI KÄIK:
Tunni etapid                     Aeg      Õpetaja tegevus                          Õpilaste tegevus                     Pedagoogiline põhjendus
   1. Häälestus                  8. 15    Tunni alustamine.                        Õpilased     jäävad    vaikseks   ja Õpilased saavad teadlikuks
   •   Tunni organiseerimine     8. 17    Räägin õpilastele, mis nad täna tunnis   hakkavad õpetajat kuulama.            tunni algusest.
   •   Eesmärgi püstitamine               tegema hakkavad, et hakkavad esitama Õpilased arutavad veel grupis oma Õpilased              saavad     oma

   •   Õpilaste motiveerimine             oma heliteoseid, aga enne kui nad seda ideid     jne,    ning    teevad    ka etteastet ettevalmistada, et

   •   Eelteadmiste, huvide               teha saavad, peavad nad tegema noodijuhendid valmis.                           enne esinemist ei tekiks suurt

       aktiveerimine                      noodijuhised ja veel läbi arutama ja                                           sebimist.
                                          ette valmistama oma etteasteid. Ning
   •   Iseseisvale tööle
                                          peavad panema ka pealkirja oma
       tagasideme andmine
                                          teosele.
   •   sissejuhatus
                                          Annan selleks neile 10 minutit.



                                                                                                                                                      1
2. Õppimine                        8. 27   Hakkavad     nad     oma    heliteoseid Õpilased      hakkavad       esitama     oma Õpilased saavad nüüd esitada
•   Huvi hoidmine                          esitama. Samal ajal ma filmin kõik heliteoseid ja peale seda saavad oma                          grupitööd       tervele
•   Õpilaste          toetamine,           esinemised üles.                           teised kommenteerida ja ka nemad klassile, et kuidas nemad
    julgustamine                           Ja iga esinemise järel ka väiksed ise natuke oma teosest rääkida.                        näevad heliteost.
•   Uue        info    sidumine            kommentaaid,       lasen   ka    teistel

    varasema teadmisega                    õpilastele kommenteerida, ning küsin

•   Seoste loomine                         ka esinejatelt, kuidas neil läks ja kas

•   Mõistmine                              nad jäid rahule, mis mõtteid neil
                                           tekkis?                                    Õpilased       saavad     rääkida     oma
•   Tähenduse loomine
                                           Kus nad idee said, miks nad just nii       esinemisest,     ja     vastata     õpetaja
                                           tegid?Teen tunnist kokkuvõte.              küsimusele.
                                           Küsin õpilastelt kuidas neile meeldis
                                           see ülesanne?
                                           Lõpetan tunni.
3. Reflektsioon                    8. 56   Teen tunnist kokkuvõte.                    Õpilased koos õpetajaga arutavad, Tunni                kokkuvõtmine       on
•   Millised    on    võimalused           Küsin õpilastelt kuidas neile meeldis kuidas neile meeldis see tund.                     oluline osa tunnist, et nii
    teadmiste rakendamiseks                see ülesanne?                                                                            õpetaja saab arvestada seda,
•   Tervikpildi loomine            9. 00   Lõpetan tunni.                             Õpilased lahkuvad klassist.                   mis õpilased arvavad tunnist
•   Kokkuvõtted, hinded                                                                                                             ja   mida    järgmine     kord
•   Tagasisedeme andmine                                                                                                            paremini teha.
•   Iseseisev töö põhjendusega
•   Uute              eesmärkide
    püstitamine




                                                                                                                                                                  2

More Related Content

Viewers also liked

Loodusmustridd
LoodusmustriddLoodusmustridd
Loodusmustriddkadriart
 
Loodusmustrid (fotograafia, joonistamine)
Loodusmustrid (fotograafia, joonistamine)Loodusmustrid (fotograafia, joonistamine)
Loodusmustrid (fotograafia, joonistamine)kadriart
 
Rahvausundi olendid (Joonistamine)
Rahvausundi olendid (Joonistamine)Rahvausundi olendid (Joonistamine)
Rahvausundi olendid (Joonistamine)kadriart
 
Looduskeskkond ja inimtegevus (fotograafia)
Looduskeskkond ja inimtegevus (fotograafia)Looduskeskkond ja inimtegevus (fotograafia)
Looduskeskkond ja inimtegevus (fotograafia)kadriart
 
การซื้อขายสินค้าและบริการ
การซื้อขายสินค้าและบริการการซื้อขายสินค้าและบริการ
การซื้อขายสินค้าและบริการnoopalm
 
Muuseumipedagoogika
MuuseumipedagoogikaMuuseumipedagoogika
Muuseumipedagoogikakadriart
 
Loodusmustrid (fotograafi, joonistamine)
Loodusmustrid (fotograafi, joonistamine)Loodusmustrid (fotograafi, joonistamine)
Loodusmustrid (fotograafi, joonistamine)kadriart
 
Tunnikonspekt anoreksia
Tunnikonspekt anoreksiaTunnikonspekt anoreksia
Tunnikonspekt anoreksiakadriart
 
Loodushelid maastikul
Loodushelid maastikulLoodushelid maastikul
Loodushelid maastikulkadriart
 
Loodusmustrid (fotograafia, joonistamine)
Loodusmustrid (fotograafia, joonistamine)Loodusmustrid (fotograafia, joonistamine)
Loodusmustrid (fotograafia, joonistamine)kadriart
 
Emotsioonide kaardistamine
Emotsioonide kaardistamineEmotsioonide kaardistamine
Emotsioonide kaardistaminekadriart
 
Looma käpad (Installatsioon)
Looma käpad (Installatsioon)Looma käpad (Installatsioon)
Looma käpad (Installatsioon)kadriart
 
Ruumiline kiri, 7 a, a.vatter
Ruumiline kiri, 7 a, a.vatterRuumiline kiri, 7 a, a.vatter
Ruumiline kiri, 7 a, a.vatterAnneli Vatter
 
Suurendatud putukad
Suurendatud putukadSuurendatud putukad
Suurendatud putukadkadriart
 
Värviõpetus
VärviõpetusVärviõpetus
Värviõpetuskadriart
 
Loodusmustrid
LoodusmustridLoodusmustrid
Loodusmustridkadriart
 
Ruumiline kirjakompositsioon, 8. klass, a.vatter
Ruumiline kirjakompositsioon, 8. klass, a.vatterRuumiline kirjakompositsioon, 8. klass, a.vatter
Ruumiline kirjakompositsioon, 8. klass, a.vatterAnneli Vatter
 

Viewers also liked (20)

Loodusmustridd
LoodusmustriddLoodusmustridd
Loodusmustridd
 
Loodusmustrid (fotograafia, joonistamine)
Loodusmustrid (fotograafia, joonistamine)Loodusmustrid (fotograafia, joonistamine)
Loodusmustrid (fotograafia, joonistamine)
 
Rahvausundi olendid (Joonistamine)
Rahvausundi olendid (Joonistamine)Rahvausundi olendid (Joonistamine)
Rahvausundi olendid (Joonistamine)
 
Käis
KäisKäis
Käis
 
Looduskeskkond ja inimtegevus (fotograafia)
Looduskeskkond ja inimtegevus (fotograafia)Looduskeskkond ja inimtegevus (fotograafia)
Looduskeskkond ja inimtegevus (fotograafia)
 
การซื้อขายสินค้าและบริการ
การซื้อขายสินค้าและบริการการซื้อขายสินค้าและบริการ
การซื้อขายสินค้าและบริการ
 
Muuseumipedagoogika
MuuseumipedagoogikaMuuseumipedagoogika
Muuseumipedagoogika
 
Loodusmustrid (fotograafi, joonistamine)
Loodusmustrid (fotograafi, joonistamine)Loodusmustrid (fotograafi, joonistamine)
Loodusmustrid (fotograafi, joonistamine)
 
Tunnikonspekt anoreksia
Tunnikonspekt anoreksiaTunnikonspekt anoreksia
Tunnikonspekt anoreksia
 
Loodushelid maastikul
Loodushelid maastikulLoodushelid maastikul
Loodushelid maastikul
 
Loodusmustrid (fotograafia, joonistamine)
Loodusmustrid (fotograafia, joonistamine)Loodusmustrid (fotograafia, joonistamine)
Loodusmustrid (fotograafia, joonistamine)
 
Emotsioonide kaardistamine
Emotsioonide kaardistamineEmotsioonide kaardistamine
Emotsioonide kaardistamine
 
Looma käpad (Installatsioon)
Looma käpad (Installatsioon)Looma käpad (Installatsioon)
Looma käpad (Installatsioon)
 
Ruumiline kiri, 7 a, a.vatter
Ruumiline kiri, 7 a, a.vatterRuumiline kiri, 7 a, a.vatter
Ruumiline kiri, 7 a, a.vatter
 
Mäger
MägerMäger
Mäger
 
Suurendatud putukad
Suurendatud putukadSuurendatud putukad
Suurendatud putukad
 
Värviõpetus
VärviõpetusVärviõpetus
Värviõpetus
 
Loodusmustrid
LoodusmustridLoodusmustrid
Loodusmustrid
 
Inimene liikumises
Inimene liikumisesInimene liikumises
Inimene liikumises
 
Ruumiline kirjakompositsioon, 8. klass, a.vatter
Ruumiline kirjakompositsioon, 8. klass, a.vatterRuumiline kirjakompositsioon, 8. klass, a.vatter
Ruumiline kirjakompositsioon, 8. klass, a.vatter
 

Similar to Noodinihe 2

Konkurss, valge kassi aasta, konspekt
Konkurss, valge kassi aasta, konspektKonkurss, valge kassi aasta, konspekt
Konkurss, valge kassi aasta, konspektkadriart
 
Noodinihe 1
Noodinihe 1Noodinihe 1
Noodinihe 1kadriart
 
Punktiloomad, 5 b
Punktiloomad, 5 bPunktiloomad, 5 b
Punktiloomad, 5 bkadriart
 
Loodushelid1
Loodushelid1Loodushelid1
Loodushelid1kadriart
 
Ruumilahendus koolis
Ruumilahendus koolisRuumilahendus koolis
Ruumilahendus koolisbirgylorenz
 
Linnu maalimine
Linnu maalimineLinnu maalimine
Linnu maaliminekadriart
 
Linnu maalimine
Linnu maalimineLinnu maalimine
Linnu maaliminekadriart
 
Arvutimängud
ArvutimängudArvutimängud
Arvutimängudkadriart
 
4 b, 3.märts. kool kui linn
4 b, 3.märts. kool kui linn4 b, 3.märts. kool kui linn
4 b, 3.märts. kool kui linntoomehelbed
 

Similar to Noodinihe 2 (12)

Konkurss, valge kassi aasta, konspekt
Konkurss, valge kassi aasta, konspektKonkurss, valge kassi aasta, konspekt
Konkurss, valge kassi aasta, konspekt
 
Mona lisa
Mona lisaMona lisa
Mona lisa
 
Noodinihe 1
Noodinihe 1Noodinihe 1
Noodinihe 1
 
Punktiloomad, 5 b
Punktiloomad, 5 bPunktiloomad, 5 b
Punktiloomad, 5 b
 
Loodushelid1
Loodushelid1Loodushelid1
Loodushelid1
 
Ruumilahendus koolis
Ruumilahendus koolisRuumilahendus koolis
Ruumilahendus koolis
 
Linnu maalimine
Linnu maalimineLinnu maalimine
Linnu maalimine
 
Linnu maalimine
Linnu maalimineLinnu maalimine
Linnu maalimine
 
Arvutimängud
ArvutimängudArvutimängud
Arvutimängud
 
Mobiil
MobiilMobiil
Mobiil
 
4 b, 3.märts. kool kui linn
4 b, 3.märts. kool kui linn4 b, 3.märts. kool kui linn
4 b, 3.märts. kool kui linn
 
Mappõpe
MappõpeMappõpe
Mappõpe
 

Noodinihe 2

  • 1. TUNNIKONSPEKT AINE: Kunstiõpetus 45 KLASS: 11B, 11A TUNNI TEEMA: Noodinihe 2 EESMÄRGID: Õpilane oskab grupiga esitada 5 minutilise kaasaegse heliteose koos juhendiga.Õpilane oskab ka teisi gruppe vaadelda ja anda oma arvamuse etteastele. Õpilane oskab põhjendada, miks just nad sellise etteaste tegid. HINDAMINE/TAGASISIDE: Hinde saavad õpilased selle järgi, kas nad täidavad etteantud tunni eesmärgid. VAJALIKUD VAHENDID JA MATERJALID: videokaamera, klassis olevad esemed heli tekitamiseks. PÕHIMÕISTED: heliteos, Fluxus. TUNNI KÄIK: Tunni etapid Aeg Õpetaja tegevus Õpilaste tegevus Pedagoogiline põhjendus 1. Häälestus 8. 15 Tunni alustamine. Õpilased jäävad vaikseks ja Õpilased saavad teadlikuks • Tunni organiseerimine 8. 17 Räägin õpilastele, mis nad täna tunnis hakkavad õpetajat kuulama. tunni algusest. • Eesmärgi püstitamine tegema hakkavad, et hakkavad esitama Õpilased arutavad veel grupis oma Õpilased saavad oma • Õpilaste motiveerimine oma heliteoseid, aga enne kui nad seda ideid jne, ning teevad ka etteastet ettevalmistada, et • Eelteadmiste, huvide teha saavad, peavad nad tegema noodijuhendid valmis. enne esinemist ei tekiks suurt aktiveerimine noodijuhised ja veel läbi arutama ja sebimist. ette valmistama oma etteasteid. Ning • Iseseisvale tööle peavad panema ka pealkirja oma tagasideme andmine teosele. • sissejuhatus Annan selleks neile 10 minutit. 1
  • 2. 2. Õppimine 8. 27 Hakkavad nad oma heliteoseid Õpilased hakkavad esitama oma Õpilased saavad nüüd esitada • Huvi hoidmine esitama. Samal ajal ma filmin kõik heliteoseid ja peale seda saavad oma grupitööd tervele • Õpilaste toetamine, esinemised üles. teised kommenteerida ja ka nemad klassile, et kuidas nemad julgustamine Ja iga esinemise järel ka väiksed ise natuke oma teosest rääkida. näevad heliteost. • Uue info sidumine kommentaaid, lasen ka teistel varasema teadmisega õpilastele kommenteerida, ning küsin • Seoste loomine ka esinejatelt, kuidas neil läks ja kas • Mõistmine nad jäid rahule, mis mõtteid neil tekkis? Õpilased saavad rääkida oma • Tähenduse loomine Kus nad idee said, miks nad just nii esinemisest, ja vastata õpetaja tegid?Teen tunnist kokkuvõte. küsimusele. Küsin õpilastelt kuidas neile meeldis see ülesanne? Lõpetan tunni. 3. Reflektsioon 8. 56 Teen tunnist kokkuvõte. Õpilased koos õpetajaga arutavad, Tunni kokkuvõtmine on • Millised on võimalused Küsin õpilastelt kuidas neile meeldis kuidas neile meeldis see tund. oluline osa tunnist, et nii teadmiste rakendamiseks see ülesanne? õpetaja saab arvestada seda, • Tervikpildi loomine 9. 00 Lõpetan tunni. Õpilased lahkuvad klassist. mis õpilased arvavad tunnist • Kokkuvõtted, hinded ja mida järgmine kord • Tagasisedeme andmine paremini teha. • Iseseisev töö põhjendusega • Uute eesmärkide püstitamine 2