1. TUNNIKONSPEKT
AINE: Kunstiõpetus 2x45
KLASS: 5A, 5C
TUNNI TEEMA: Kassiaasta skulptuur
EESMÄRGID: Õpilane tead, milliseid kasse ja miks tehti egiptuses, ning teab ka ühte Eesti kunstnikku, kes teeb huvitavaid kassiskulptuure ja
teab ka mõnesid Jaapani kassi skulptuure. Õpilane oskab kavandada kassi kuju paberile, ning mõelda ka värvid kassile.
HINDAMINE/TAGASISIDE: Hinde saavad õpilased selle järgi, kas nad täidavad etteantud tunni eesmärgid.
VAJALIKUD VAHENDID JA MATERJALID: fotod erinevatest kassiskulptuuridest, kassikalender kassipiltidega, kavandipaberid, pliiatsid.
TUNNI KÄIK:
Tunni etapid Aeg Õpetaja tegevus Õpilaste tegevus Pedagoogiline põhjendus
1. Häälestus 8. 15 Tunni alustamine püstitõusmisega. Õpilased seisavad püsti ja istuvad Õpilased saavad teadlikuks
• Tunni organiseerimine „Tere, istuge“ õpetja märguande peale tunni algusest.
• Eesmärgi püstitamine 8.17 Räägin õpilastele, mis täna tunnis Õpilased kuulavad, mis tunnis Õpilased saavad teadlikuks,
• Õpilaste motiveerimine toimuma hakkab. toimuma hakkab ja saavad küsida ja mis hakkab tunnis toimuma,
• Eelteadmiste, huvide Küsin nende käest, mis aasta praegu on küsimusi. et ei tekiks ootamatuid
aktiveerimine Hiina kalendri järgi. Ning seejärel olukordi.
• Iseseisvale tööle tagasideme räägin, et nemad hakkavad ka kassi
andmine
tegema savist, kõigepealt teevad
• sissejuhatus
kavandi ja siis ülejärgmine nädal
hakkavad savist seda voolima.
2. Õppimine 8. 23 Kõigepealt aga näitan õpilastele Õpilased vaatavad fotosid, kus Õpilased vaatavad, milliseid
• Huvi hoidmine erinevaid fotosid kassiskultuuridest, võivad nad ideid saada oma skulptuure on üldse tehtud
• Õpilaste toetamine, küsides ka õpilaste arvamust. skulptuuri loomiseks. Seejärel maailmas, mis arendab ka
julgustamine
1
2. • Uue info sidumine 8. 34 Jagan seejärel õpilastele avaldavad nad ma arvamust ka. õpilaste silmaringi ja
varasema teadmisega kavandipaberid, kuhu nad hakkavad Õpilased saavad kavandipaberid ja õpilased saavad teada, mida
• Seoste loomine kassist skulptuuri kavandama. saavad hakata sellele joonistama oma on üldse võimalik teha.
• Mõistmine Räägin õpilastele, et nad peavad ka ideed, millist kassi nad tahaksid Õpilased saavad kavandile
• Tähenduse loomine need ära värvima. savist voolida. joonistada oma ideed.
9. 00 Hakkab vahetund. Õpilased lähevad vahetundi.
9. 10 Hakkab tund. Õpilased tulevad tundi tagasi.
9.11 Lasen õpilastel jätkata oma tööd Õpilased jätkavad oma tööd.
kavanditest.
9.35 Õpilased, kellel saavad kavandid Õpilased, kellel töö valmis, hakkavad Et õpilased, kellel tööd
valmis, annan lisaülesande, mis ma tegema lisaülesannet. valmis saavad niisama ei
leidsin Jüri Mäemati blogist- portree istuks, annan neile lisa
joonistamine sõnadega. ülesande.
3. Reflektsioon 9. 53 Teatan õpilastele, et tund hakkab Õpilased töövad oma tööd õpetaja
• Millised on võimalused lõppema ja nad tooksid oma kavandid laua peale ja lähevad kohtadele
teadmiste rakendamiseks õpetaja laua peale. tagasi.
• Tervikpildi loomine 9. 55 Lõpetan tunni ja õpilased lahkuvad Seejärel, kui õpetaja on teatanud, et Õpilased saavad teadlikuks,
• Kokkuvõtted, hinded klassist. tund lõppeb, lahkuvad õpilased et tund lõppeb ja lahkuvad
• Tagasisedeme andmine klassist. klassist.
• Iseseisev töö põhjendusega
• Uute eesmärkide
püstitamine
2