1. TUNNIKONSPEKT
AINE: Kunstiõpetus 2 x 45
KLASS: 5B
TUNNI TEEMA: Punktiloomad
EESMÄRGID: Õpilane oskab joonistada paberile punktid, ning seejärel moodustada nendest punktidest kujundi, ning kasutades oma fantaasiat
oskab välja mõelda looma. Õpilane oskab teistele õpilastele oma loomast rääkida.
ÕPIVÄLJUND: Õpilane oskab punktidest ja joontest välja mõelda looma kasutades oma fantaasiat.
HINDAMINE/TAGASISIDE: Hinde saavad õpilased selle järgi, kas nad täidavad etteantud tunni eesmärgid.
VAJALIKUD VAHENDID JA MATERJALID: Paber, värvilised pliiatsid, tahvel.
PÕHIMÕISTED: Punkt, joon.
TUNNI KÄIK:
Tunni etapid Aeg Õpetaja tegevus Õpilaste tegevus Pedagoogiline põhjendus
1. Häälestus 9. 10 Tunni alustamine püstitõusmisega. Õpilased seisavad püsti ja istuvad Õpilased saavad aru, et tund
• Tunni organiseerimine „Tere, istuge“ õpetja märguande peale hakkas.
• Eesmärgi püstitamine 9. 12 Tutvustan ennast õpilastele, kes ma olen Õpilased kuulavad ja küsivad Õpilased saavad teada, kes
• Õpilaste motiveerimine ja kus ma tulen. Ning lasen õpilastel on uus õpetaja ja miks ta
• Eelteadmiste, huvide küsimus esitada. neile tundi annab.
aktiveerimine 9. 15 Seejärel lasen õpilastel kordamööda Õpilased hakkavad ükshaaval ennast Õpilased saavad tutvustada
endast rääkida, mis on nimi ja millega tutvustama ja räägivad enda huvidest. ennast.
• Iseseisvale tööle
nad tegelevad.
tagasideme andmine
9. 28 Kui õpilased on ära tutvustanud ennast, Õpilased kuulavad, mis nad tunnis
• sissejuhatus
hakkan rääkima tunni ülesandest neile. hakkavad tegema.
1
2. Ning jagan visandi paberid kätte.
9. 34 Räägin õpilastele, et leidsin internetist Õpilased kuulavad ja hakkavad Õpilased saavad kindlad
ühe joonistamise konkursi „Valge kassi luuletust välja mõtlema. tööjuhised, mille järgi nad
aasta“ ja sellega seoses peavad nad oma tööd teevad.
kõigepealt mõtlema välja luuletuse.
Seletan lahti milline peab luuletus olema
ning seejärel lisan, et peavad nad
luuletuse ära illustreerima. Kuna võib
teha seda ka paaristööna, siis lasen neil
ise valida, kas nad tahavad paaris olla
või üksinda.
Seejärel lasen õpilastel luuletust välja
mõtlema hakata.
2. Õppimine 9. 39 Õpilased hakkavad luuletust mõtlema, Õpilased tegelevad luuletuse välja Õpilased kasutavad oma
• Huvi hoidmine mina samal ajal käin klassis ringi ja mõtlemisega. loovust, et mõelda välja
• Õpilaste toetamine, aitan õpilasi, kui neil on probleeme Ning need õpilased kellel luuletus sai luuletus, mis on seotud
julgustamine luuletuse mõtlemisega. valmis, hakkavad A3 peale seda kindla teemaga.
• Uue info sidumine Vahepeal mainin õpilastele, et nad kirjutama ja kaunistama.
varasema teadmisega peavad tunni lõpus luuletused ka teistele
• Seoste loomine õpilastele esitama.
• Mõistmine Need õpilased, kellel luuletused valmis,
saavad A3 paberid, kuhu ilusti luuletus
• Tähenduse loomine
kirjutada ja pärast see ära illustreerida.
9. 55 Hakkab vahetund. Õpilased lähevad vahetundi.
2
3. Tund hakkas ja õpilased jätkavad oma Õpilased jätkavad töö tegemist.
10. 05 tööd. Ning need õpilased, kellel töö valmis
Samas kellel varem valmis sai, annan sai, hakkavad tegema lisaülesannet.
lisaülesande- kaardi joonistamine kodust Vahetund on väga oluline, et
kooli lühendatud versioon. õpilased saaksid puhata ja
tegeleda sellega, mis nemad
soovivad.
3. Reflektsioon 10. 30 Lasen õpilastel oma luuletusi ette Õpilased hakkavad enda mõeldud Reflektsioon on väga oluline,
• Millised on võimalused kandma hakata. luuletusi klassi ees ette kandma. tunnist on vaja kokkuvõte
teadmiste Teen tunnist kokkuvõtte ja lõpetan teha.
rakendamiseks tunni.
• Tervikpildi loomine 13. 00 Tund lõppes. Õpilased lahkuvad klassist. Õpilased saavad teada, et
• Kokkuvõtted, hinded tund lõppes ja lahkuvad
• Tagasisedeme andmine klassist.
• Iseseisev töö
põhjendusega
• Uute eesmärkide
püstitamine
3