1. TUNNIKONSPEKT
AINE: Kunstiõpetus 2x45
KLASS: 5D
TUNNI TEEMA: Loodushelid
EESMÄRGID: Õpilane oskab märgata erinevaid looduses olevaid mustreid ja need joonistada paberile. Ning oskab ka ise välja mõelda mustreid, mis võivad looduses
eksisteerida.
HINDAMINE/TAGASISIDE: Hinde saavad õpilased selle järgi, kas nad täidavad etteantud tunni eesmärgid.
VAJALIKUD VAHENDID JA MATERJALID: power point ettekanne, kavandi paber, harilik pliiats, kustukumm, näidistööd.
TUNNI KÄIK:
Tunni etapid Aeg Õpetaja tegevus Õpilaste tegevus Pedagoogiline põhjendus
1. Häälestus 8. 15 Tunni alustamine püstitõusmisega. „Tere, Õpilased seisavad püsti ja istuvad õpetaja Õpilased saavad teadlikuks
• Tunni organiseerimine istuge“ märguande peale. tunni algusest.
• Eesmärgi püstitamine 8. 18 Kõigepealt ütlen õpilastele, et tänase tunni Õpilased räägivad enda kogemusest
• Õpilaste motiveerimine teema on seotud loodusega. looduses.
• Eelteadmiste, huvide Kõigepealt küsin, millal nad viimati Ja vastavad õpetaja esitatud küsimustele. Õpilased peavad hakkama
aktiveerimine metsas käisid? mõtlema tunni teemast-
• Iseseisvale tööle tagasideme Seejärel küsin, mida põnevat nad metsas häälestamine.
andmine nägid? Õpilased mõtlevad mis on
Mis helisid nad kuulsid metsas? metsas jne ja mis helid seal on,
• sissejuhatus
Ning küsin ka mida tuleb üldse arvestada, mis suunab neid edasi tunni
kui metsas ringi liikuda? Mida ei tohiks teemasse süvenema.
teha jne.
2. Õppimine 8. 23 Ning nüüd räägin, mis nende ülesanne Õpilased kuulavad, mis hakkab tunnis Õpilased saavad teada, mis nad
• Huvi hoidmine saab tunnis olema. toimuma ja saavad ka küsimusi esitada, täpsemalt hakkavad tunnis
• Õpilaste toetamine, Kõigepealt lasen ühe eesti elusolendi kui on tekkinud arusaamatusi. tegema.
1
2. julgustamine hääle, ja siis mõtlete ja joonistate, mis
• Uue info sidumine loom, lind jne, võis seda häält teha.
varasema teadmisega Kui suur loom? Mis värvi?
• Seoste loomine Ning kui kõik loomad on joonistatud
• Mõistmine harilikuga, siis lõikate need paberist välja
• Tähenduse loomine ja kujundate nendest loomadest paberile
pilti.
8.27 Jagan õpilastele paberid ning kui see on Õpilased saavad paberid ja otsivad Õpilased peavad kõik vaikseks
tehtud, palun õpilastel täiesti vaikseks joonistamisvahendid välja. jääma, et nad kuuleksid, mis
jääda. häälega on tegemist.
8. 30 Lasen õpilasetele esimese olendi hääle, Õpilased kuulavad ja joonistavad, mis Õpilased peavad kasutama oma
ning ütlen ka, et aega on joonistada umbes loom võis teha sellist häält. teadmisi ja fantaasiat, et
5 minutit. Seejärel ütlen ka iga kord, kes joonistada olendit.
seda häält tegi.
8. 36 Lasen järgmise hääle. Õpilased kuulavad ja joonistavad, Õpilased saavad nüüd arvata ja
8. 40 Järgmine heli. kellega võiks tegemist olla. Pärast saavad mõelda, kes mis häält tegi.
8. 44 Järgmine heli. nad arvata, mis loom seda häält tegi ja
8. 47 Järgmine heli. siis ütlen kes tegelikult seda häält tegi.
8. 52 Järgmine heli.
8. 55 Järgmine heli.
Lasen õpilastele niipalju helisid, kui palju
jõuab tunni lõpuni.
9. 00 Hakkab vahetund.
9. 10 Tund hakkab. Õpilased istuvad oma kohtadele.
Ütlen õpilastele, et nüüd hakkate Õpilased kuulavad, mis nad nüüd Õpilased saavad teha paaristööd,
paaristööna seda tööd tegema. Lasen hakkavad tegema, ning valivad endale mis arendab nende koostöö
2
3. õpilastel paaridesse võtta. paarilise. oskust ja üksteisega arvestamist.
Räägin õpilastele, et nüüd lõikate need Õpilased kuulavad, mis nad peavad
loomad välja, kleebite ja kujundate need tegema.
paberile, et moodustuks huvitav pilt
loodusest.
9. 15 Jagan õpilastele paberid ja annan ka Nüüd õpilased saavad hakkata oma pilti
töövahendid. Ning lasen neil hakata loomi kujundama ja lõikama.
välja mõtlema.
Käin klassis ringi ja vaatan kuidas õpilased
oma tööd teevad.
3. Reflektsioon 9. 50 Kuna see on üpris keeruline töö, siis Õpilased korjavad oma tööd vahendid Õpilased peavad oma koha
• Millised on võimalused õpilased jätkavad seda tööd järgmine kokku ja koristavad oma laua ümbruse korda tegema, mis õptab
teadmiste rakendamiseks nädal.Tund hakkab lõppema ja lasen ära. Seejärel toovad oma tööd õpetaja õpilastele korra hoidmist.
• Tervikpildi loomine õpilastel hakata oma kohti koristama laua peale.
• Kokkuvõtted, hinded paberisodist ja lasen neil õpetaja lauale
• Tagasisedeme andmine tuua õpetaja töömaterjalid lauale tagasi.
• Iseseisev töö põhjendusega 9.55 Seejärel teatan õpilastele, et tund on Õpilased saavad teadlikuks tunni lõpust Tunni lõpp peab olema
lõppenud. ja lahkuvad klassist. arusaadav.
• Uute eesmärkide
3