SlideShare a Scribd company logo
1 of 3
TUNNIKONSPEKT
AINE: Kunstiõpetus 2x45
KLASS: 5F
TUNNI TEEMA: Kaasaegne Mona Lisa
EESMÄRGID: Õpilane teab maali Mona Lisa, teab, kes on autor, ning oskab ka nimetada mõnesid teooriaid, kes võis olla Mona Lisa. Õpilane
oskab joonistada silmi, huuli, nina ja teab ka näo proportsioone.
HINDAMINE/TAGASISIDE: Hinde saavad õpilased selle järgi, kas nad täidavad etteantud tunni eesmärgid.
VAJALIKUD VAHENDID JA MATERJALID: power point ettekanne, kavandi paber, harilik pliiats, kustukumm, näidistööd.


TUNNI KÄIK:
Tunni etapid                      Aeg      Õpetaja tegevus                       Õpilaste tegevus                   Pedagoogiline põhjendus
   1. Häälestus                   9. 10    Tunni alustamine     püstitõusmisega. Õpilased seisavad püsti ja istuvad Õpilased saavad teadlikuks
   •   Tunni organiseerimine               „Tere, istuge“                          õpetja märguande peale                 tunni algusest.
   •   Eesmärgi püstitamine       9. 12    Kõigepealt küsin õpilastelt, kas nad Õpilased       mõtlevad     kaasa     ja Õpilased saavad mõelda ja

   •   Õpilaste motiveerimine              teavad, kes on Mona Lisa, ning kes on avaldavad     oma   arvamust.      Ning pakkuda oma arvamust. Nind

   •   Eelteadmiste, huvide                selle maali autor. Seejärel räägime kommenteerivad.                            tekitatakse seos kaasaegse

       aktiveerimine                       õpialstega natuke Mona Lisa maalist. Õpilased vaatavad pilte.                  kunstiga ka.
                                           Kes ta võis olla jne. Ning seejärel
   •   Iseseisvale tööle
                                           räägin ja näitan neile, mis on tehtud
       tagasideme andmine
                                           kaasajal Mona Lisaga, ning ütlen
   •   sissejuhatus
                                           õpilastele, et nende ülesandeks saab
                                           samuti kujutada kaasaegne Mona Lisa.
                                  9. 20    Aga enne, kui me hakkame joonistama     Õpilased   kuulavad    ning   seejärel Õpilased    kuulavad,   mida


                                                                                                                                                     1
teda, harjutame me näo osade ja võtavad omale ette kavandipaberi.                       õpetaja räägib.
                                            proportsioonide joonistamist.
                                            Seejärel jagan õpilastele kätte kavandi
                                            paberid.
                                            Räägin     õpilastele,    et   hindan     ka
                                            kavandipaberit.
2. Õppimine                        9. 23    Ning esimesena hakkame harjutama Õpilased hakkavad silma joonistama, Õpilased peavad süvenema
•   Huvi hoidmine                           silma joonistamist. Kõigepealt näitan ning abi vajades kustuvad õpetajat.               detailidesse      ja     vaatlema,
•   Õpilaste          toetamine,            tahvlil ette ja seejärel lasen õpilastel                                                milline näeb silm täpsemalt
    julgustamine                            järgi joonistada. Ning käin klassis ringi                                               välja.
•   Uue        info    sidumine             ja aitan õpilasi.

    varasema teadmisega            9. 55    Hakkab vahetund.                               Õpilased lähevad vahetundi.              Õpilased saavad puhata.

•   Seoste loomine                 10. 05   Hakkab tund.                                   Õpilased alustavad tööga.

•   Mõistmine                               Seejärel, kui kõik on õppinud silma Õpilased harjutavad nina joonistamist Näo detailide joonistamine
                                            joonistama,         võtame     ette     nina ja saavad abi küsida õpetajalt.            on   oluline,     kuna     portree
•   Tähenduse loomine
                                            joonistamise, näitan projektoriga nina Õpilased vaatavad ka näidistöid, joonistamisel tuleb kõik osad
                                            pilti ja ka ühte näidistööd, ning kuidas peaks nina joonistama.                         joonistada.
                                            õpilased saavad seda joonistada, ning
                                            käin jälle klassis ringi ja aitan õpilasi.
                                   10. 25   Hakkame joonistama huuli, näitan Õpilased hakkavad huuli joonistama,
                                            õpilastele projektoriga erinevaid huuli vaadates            näidistöid.      Õpilased
                                            ja ka näidistööl on huuled. Siis vaatavad ka kuidas õpetaja õpetab
                                            hakkavad       õpilased        ise      huuli huuli joonistama.
                                            joonistama, käin klassis ringi ja aitan Õpilased, kellel tööd on valmis,

                                                                                                                                                                     2
õpilasi kuidas peaks huuli joonistama.   saavad hakata puhtandit joonistama.
                                         Need kellel saavad kavandid valmis,
                                         annan    puhta   paberi,   kuhu    nad
                                         hakkavad Mona Lisat joonistama.
3. Reflektsioon                 10. 50   Lõpetame tunni ja õpilased toovad Õpilased         toovad    tööd   lauale   ja Tund       lõppes   ja   õpilased
•   Millised on võimalused               oma tööd õpetaja laua peale, et saaksid lahkuvad klassist.                      toovad tunni lõpetuseks tööd
    teadmiste rakendamiseks              järgmine tund jätkata.                                                          lauale,     et   järgmine   kord
•   Tervikpildi loomine                                                                                                  jätkata.
•   Kokkuvõtted, hinded
•   Tagasisedeme andmine
•   Iseseisev             töö
    põhjendusega
•   Uute           eesmärkide
    püstitamine




                                                                                                                                                         3

More Related Content

Similar to Mona lisa

Konkurss, valge kassi aasta, konspekt
Konkurss, valge kassi aasta, konspektKonkurss, valge kassi aasta, konspekt
Konkurss, valge kassi aasta, konspektkadriart
 
Linnu maalimine
Linnu maalimineLinnu maalimine
Linnu maaliminekadriart
 
Kassiskulptuur2
Kassiskulptuur2Kassiskulptuur2
Kassiskulptuur2kadriart
 
Punktiloomad, 5 b
Punktiloomad, 5 bPunktiloomad, 5 b
Punktiloomad, 5 bkadriart
 
Noodinihe 2
Noodinihe 2Noodinihe 2
Noodinihe 2kadriart
 
Noodinihe 1
Noodinihe 1Noodinihe 1
Noodinihe 1kadriart
 
Arvutimängud
ArvutimängudArvutimängud
Arvutimängudkadriart
 
Loodushelid1
Loodushelid1Loodushelid1
Loodushelid1kadriart
 
8 b, ruumilise kujundi (kera) meisterdamine paberist16.veeb ja 2 märts
8 b, ruumilise kujundi (kera) meisterdamine paberist16.veeb ja 2 märts8 b, ruumilise kujundi (kera) meisterdamine paberist16.veeb ja 2 märts
8 b, ruumilise kujundi (kera) meisterdamine paberist16.veeb ja 2 märtstoomehelbed
 

Similar to Mona lisa (10)

Konkurss, valge kassi aasta, konspekt
Konkurss, valge kassi aasta, konspektKonkurss, valge kassi aasta, konspekt
Konkurss, valge kassi aasta, konspekt
 
Linnu maalimine
Linnu maalimineLinnu maalimine
Linnu maalimine
 
Kassiskulptuur2
Kassiskulptuur2Kassiskulptuur2
Kassiskulptuur2
 
Mobiil
MobiilMobiil
Mobiil
 
Punktiloomad, 5 b
Punktiloomad, 5 bPunktiloomad, 5 b
Punktiloomad, 5 b
 
Noodinihe 2
Noodinihe 2Noodinihe 2
Noodinihe 2
 
Noodinihe 1
Noodinihe 1Noodinihe 1
Noodinihe 1
 
Arvutimängud
ArvutimängudArvutimängud
Arvutimängud
 
Loodushelid1
Loodushelid1Loodushelid1
Loodushelid1
 
8 b, ruumilise kujundi (kera) meisterdamine paberist16.veeb ja 2 märts
8 b, ruumilise kujundi (kera) meisterdamine paberist16.veeb ja 2 märts8 b, ruumilise kujundi (kera) meisterdamine paberist16.veeb ja 2 märts
8 b, ruumilise kujundi (kera) meisterdamine paberist16.veeb ja 2 märts
 

More from kadriart

Loodusmustrid
LoodusmustridLoodusmustrid
Loodusmustridkadriart
 
Emotsioonide kaardistamine
Emotsioonide kaardistamineEmotsioonide kaardistamine
Emotsioonide kaardistaminekadriart
 
Suurendatud putukad
Suurendatud putukadSuurendatud putukad
Suurendatud putukadkadriart
 
Looma käpad (Installatsioon)
Looma käpad (Installatsioon)Looma käpad (Installatsioon)
Looma käpad (Installatsioon)kadriart
 
Looduskeskkond ja inimtegevus (fotograafia)
Looduskeskkond ja inimtegevus (fotograafia)Looduskeskkond ja inimtegevus (fotograafia)
Looduskeskkond ja inimtegevus (fotograafia)kadriart
 
Loodusmustrid (fotograafi, joonistamine)
Loodusmustrid (fotograafi, joonistamine)Loodusmustrid (fotograafi, joonistamine)
Loodusmustrid (fotograafi, joonistamine)kadriart
 
Loodusmustrid (fotograafia, joonistamine)
Loodusmustrid (fotograafia, joonistamine)Loodusmustrid (fotograafia, joonistamine)
Loodusmustrid (fotograafia, joonistamine)kadriart
 
Loodusmustridd
LoodusmustriddLoodusmustridd
Loodusmustriddkadriart
 
Loodusmustrid (fotograafia, joonistamine)
Loodusmustrid (fotograafia, joonistamine)Loodusmustrid (fotograafia, joonistamine)
Loodusmustrid (fotograafia, joonistamine)kadriart
 
Rahvausundi olendid (Joonistamine)
Rahvausundi olendid (Joonistamine)Rahvausundi olendid (Joonistamine)
Rahvausundi olendid (Joonistamine)kadriart
 
Loodushelid maastikul
Loodushelid maastikulLoodushelid maastikul
Loodushelid maastikulkadriart
 
Detailide märkamine (Maalikunst)
Detailide märkamine (Maalikunst)Detailide märkamine (Maalikunst)
Detailide märkamine (Maalikunst)kadriart
 
Pöördkehad power point
Pöördkehad power pointPöördkehad power point
Pöördkehad power pointkadriart
 

More from kadriart (13)

Loodusmustrid
LoodusmustridLoodusmustrid
Loodusmustrid
 
Emotsioonide kaardistamine
Emotsioonide kaardistamineEmotsioonide kaardistamine
Emotsioonide kaardistamine
 
Suurendatud putukad
Suurendatud putukadSuurendatud putukad
Suurendatud putukad
 
Looma käpad (Installatsioon)
Looma käpad (Installatsioon)Looma käpad (Installatsioon)
Looma käpad (Installatsioon)
 
Looduskeskkond ja inimtegevus (fotograafia)
Looduskeskkond ja inimtegevus (fotograafia)Looduskeskkond ja inimtegevus (fotograafia)
Looduskeskkond ja inimtegevus (fotograafia)
 
Loodusmustrid (fotograafi, joonistamine)
Loodusmustrid (fotograafi, joonistamine)Loodusmustrid (fotograafi, joonistamine)
Loodusmustrid (fotograafi, joonistamine)
 
Loodusmustrid (fotograafia, joonistamine)
Loodusmustrid (fotograafia, joonistamine)Loodusmustrid (fotograafia, joonistamine)
Loodusmustrid (fotograafia, joonistamine)
 
Loodusmustridd
LoodusmustriddLoodusmustridd
Loodusmustridd
 
Loodusmustrid (fotograafia, joonistamine)
Loodusmustrid (fotograafia, joonistamine)Loodusmustrid (fotograafia, joonistamine)
Loodusmustrid (fotograafia, joonistamine)
 
Rahvausundi olendid (Joonistamine)
Rahvausundi olendid (Joonistamine)Rahvausundi olendid (Joonistamine)
Rahvausundi olendid (Joonistamine)
 
Loodushelid maastikul
Loodushelid maastikulLoodushelid maastikul
Loodushelid maastikul
 
Detailide märkamine (Maalikunst)
Detailide märkamine (Maalikunst)Detailide märkamine (Maalikunst)
Detailide märkamine (Maalikunst)
 
Pöördkehad power point
Pöördkehad power pointPöördkehad power point
Pöördkehad power point
 

Mona lisa

  • 1. TUNNIKONSPEKT AINE: Kunstiõpetus 2x45 KLASS: 5F TUNNI TEEMA: Kaasaegne Mona Lisa EESMÄRGID: Õpilane teab maali Mona Lisa, teab, kes on autor, ning oskab ka nimetada mõnesid teooriaid, kes võis olla Mona Lisa. Õpilane oskab joonistada silmi, huuli, nina ja teab ka näo proportsioone. HINDAMINE/TAGASISIDE: Hinde saavad õpilased selle järgi, kas nad täidavad etteantud tunni eesmärgid. VAJALIKUD VAHENDID JA MATERJALID: power point ettekanne, kavandi paber, harilik pliiats, kustukumm, näidistööd. TUNNI KÄIK: Tunni etapid Aeg Õpetaja tegevus Õpilaste tegevus Pedagoogiline põhjendus 1. Häälestus 9. 10 Tunni alustamine püstitõusmisega. Õpilased seisavad püsti ja istuvad Õpilased saavad teadlikuks • Tunni organiseerimine „Tere, istuge“ õpetja märguande peale tunni algusest. • Eesmärgi püstitamine 9. 12 Kõigepealt küsin õpilastelt, kas nad Õpilased mõtlevad kaasa ja Õpilased saavad mõelda ja • Õpilaste motiveerimine teavad, kes on Mona Lisa, ning kes on avaldavad oma arvamust. Ning pakkuda oma arvamust. Nind • Eelteadmiste, huvide selle maali autor. Seejärel räägime kommenteerivad. tekitatakse seos kaasaegse aktiveerimine õpialstega natuke Mona Lisa maalist. Õpilased vaatavad pilte. kunstiga ka. Kes ta võis olla jne. Ning seejärel • Iseseisvale tööle räägin ja näitan neile, mis on tehtud tagasideme andmine kaasajal Mona Lisaga, ning ütlen • sissejuhatus õpilastele, et nende ülesandeks saab samuti kujutada kaasaegne Mona Lisa. 9. 20 Aga enne, kui me hakkame joonistama Õpilased kuulavad ning seejärel Õpilased kuulavad, mida 1
  • 2. teda, harjutame me näo osade ja võtavad omale ette kavandipaberi. õpetaja räägib. proportsioonide joonistamist. Seejärel jagan õpilastele kätte kavandi paberid. Räägin õpilastele, et hindan ka kavandipaberit. 2. Õppimine 9. 23 Ning esimesena hakkame harjutama Õpilased hakkavad silma joonistama, Õpilased peavad süvenema • Huvi hoidmine silma joonistamist. Kõigepealt näitan ning abi vajades kustuvad õpetajat. detailidesse ja vaatlema, • Õpilaste toetamine, tahvlil ette ja seejärel lasen õpilastel milline näeb silm täpsemalt julgustamine järgi joonistada. Ning käin klassis ringi välja. • Uue info sidumine ja aitan õpilasi. varasema teadmisega 9. 55 Hakkab vahetund. Õpilased lähevad vahetundi. Õpilased saavad puhata. • Seoste loomine 10. 05 Hakkab tund. Õpilased alustavad tööga. • Mõistmine Seejärel, kui kõik on õppinud silma Õpilased harjutavad nina joonistamist Näo detailide joonistamine joonistama, võtame ette nina ja saavad abi küsida õpetajalt. on oluline, kuna portree • Tähenduse loomine joonistamise, näitan projektoriga nina Õpilased vaatavad ka näidistöid, joonistamisel tuleb kõik osad pilti ja ka ühte näidistööd, ning kuidas peaks nina joonistama. joonistada. õpilased saavad seda joonistada, ning käin jälle klassis ringi ja aitan õpilasi. 10. 25 Hakkame joonistama huuli, näitan Õpilased hakkavad huuli joonistama, õpilastele projektoriga erinevaid huuli vaadates näidistöid. Õpilased ja ka näidistööl on huuled. Siis vaatavad ka kuidas õpetaja õpetab hakkavad õpilased ise huuli huuli joonistama. joonistama, käin klassis ringi ja aitan Õpilased, kellel tööd on valmis, 2
  • 3. õpilasi kuidas peaks huuli joonistama. saavad hakata puhtandit joonistama. Need kellel saavad kavandid valmis, annan puhta paberi, kuhu nad hakkavad Mona Lisat joonistama. 3. Reflektsioon 10. 50 Lõpetame tunni ja õpilased toovad Õpilased toovad tööd lauale ja Tund lõppes ja õpilased • Millised on võimalused oma tööd õpetaja laua peale, et saaksid lahkuvad klassist. toovad tunni lõpetuseks tööd teadmiste rakendamiseks järgmine tund jätkata. lauale, et järgmine kord • Tervikpildi loomine jätkata. • Kokkuvõtted, hinded • Tagasisedeme andmine • Iseseisev töö põhjendusega • Uute eesmärkide püstitamine 3