SlideShare a Scribd company logo
1 of 8
Урок №____ 9А клас 1 група ________________
2 група ________________
9Б клас 1 група ________________
2 група ________________
Тема: Поняття комп’ютерноїмоделі. Видикомп’ютернихмоделей.
Поняття комп’ютерного експерименту.
Мета:
 навчальна: сформуватизнання про комп’ютерну модель, види
комп’ютернихмоделейта комп’ютернийексперимент;
 розвивальна: розвивати вміння класифікуватита аналізувати,
розвивати пізнавальну самостійність та потребу в самоосвіті; розвивати
інформаційну культуру;
 виховна: виховати інтерес до вивчення інформатики та потяг до
науки, виховати розуміння ролі інформатики в житті людини; виховуватиповагу
до чужої інтелектуальноїпраці;
Тип уроку: урок засвоєння нових знань.
Обладнання: презентація, комп’ютери.
Схематичний плануроку
I. Організаційна частина.
II. Актуалізація опорних знань.
III. Повідомлення теми та мети та мотивація навчальної діяльностіучнів.
IV. Сприймання й усвідомлення учняминового матеріалу.
V. Робота за комп’ютером.
VI. Підведення підсумків.
VII. Домашнє завдання.
VIII. Оцінювання учнів.
Хід уроку
I. Організаційна частина.
Вітання. Перевірка відсутніх.
II. Актуалізація опорних знань.
У своїй діяльності людство постійно створює моделіоточуючого світу.
Моделі дозволяють представитиу наочній формі об'єкти й процеси, які
неможливо відтворити в реальному житті через якісь особливості, наприклад їх
небезпечність, велику вартість або надто швидку або навпакинадто повільну
швидкість протікання.
Наприклад: модель планетиЗемля – глобус, пластиковімоделімолекул,
плакатита муляжіз тіла людини.
Створення моделейє основою створення різноманітних пристроїв та
механізмів. Оскількикожнийоб’єкт оточуючого світу має велику кількість різних
властивостей, для побудовимоделівиокремлюються найбільш істотні для
проведення певного дослідження.
У процесі проектування будинків або літальних апаратів часто
виготовляються макети, для дослідження їх поведінки за певних умов.
Пригадаймо:
 Що таке модель?
 Що таке моделювання?
 Яка модель називається матеріальною?
 А яка інформаційною?
Виконаємо інтерактивну вправу «Об’єктита моделі» на закрівлення.
Інтерактивну вправуможна переглянути за посиланням:
https://learningapps.org/watch?v=pwjffzy1v17
III. Повідомлення теми та мети та мотивація навчальної діяльності
учнів.
Сьогодніми розпочинаємо нову тему «Комп’ютернемоделювання». На
цьому уроці ви дізнаєтесь про те:
 Що називають комп’ютерною моделлю;
 Що таке комп’ютернемоделювання;
 Які є види комп’ютерних моделей;
 Що таке комп’ютерний експеримент.
IV. Сприймання й усвідомлення учняминового матеріалу.
Поняття комп’ютерної моделі
Комп’ютернамодель – це інформаційна модель, що створюється і
досліджується з використанням комп’ютернихпрограм.
Наприклад: за допомогоюкомп’ютерноїпрограмивиможете обчислити
скількигрошейви витратите на готель у відпустці, залежно від обраного
номера та додатковихпослуг.
Комп’ютерна модель допомагаєспостерігатий досліджуватиявища й
процеси у динаміці їх розгортання, здійснюватибагаторазові випробування
моделі, одержуватирізноманітні кількісні показникив числовому або
графічному поданні, зокрема такі, які вимагають виконання складних,
численних або трудомісткихрозрахунків.
Наприклад: розробка комп'ютерноїмоделінового корабля типу San
Antonio.
Комп'ютерне моделювання – це створення комп'ютерноїмоделіоб'єкта.
Сутність комп’ютерного моделювання полягаєу відшуканнікількіснихі
якісних результатів із залученням наявної моделі.
Наприклад: пошук та дослідження статистичнихданих учнів 9-Х класу.
Моделюватий вивчати за допомогою комп’ютера можна йтакі явища, які
не відбувалися, або невідомо, чи відбудуться коли-небудь у реальному житті.
Наприклад: «Модель ударного формування Місяця» —це гіпотеза про те,
що Місяць виник в результаті зіткнення молодої Землі та об'єкта, за розмірами
подібного до Марса.
Цей гіпотетичний об'єкт іноді називають Тейя.
Види комп’ютерних моделей
Математична(розрахункова) модель — це опис досліджуваного
процесу або явища за допомогою математичноїмови.
Наприклад: формула питомоїтеплоємності
речовини:
де 𝑸 – кількість теплоти, 𝒎 – маса речовини, 𝜟𝒕 – зміна температури.
Питома теплоємність — кількість теплоти, яку необхідно надати
одиниці маси, щоб нагріти її на 1°C, або ж кількість теплоти, що виділяється при
охолодженніодиниці маси речовини.
Математична модель має важливе значення для таких наук, як:
економіка, екологія, соціологія, фізика, хімія, механіка, інформатика, біологія та
ін.
Математичні моделіподіляються на:
 геометричні (вивчаються в курсігеметрії);
 алгебрагічні (рівності зі змінними, рівняння);
 словесні (реальні ситуації, які описуються словамиу письмовій або
друкованійформі).
Комп'ютерні
моделі
Математичні
(розрахункові)
Імітаційні Графічні
C=
𝑸
𝒎 𝜟𝒕
Графічна модель– зображення модельованоїсистеми за допомогою
наочних геометричних засобів.
Наприклад 3D-малюнок автомобіля.
Слайд№13
До графічнихмоделей відносять досить різноманітні об’єкти: блок-схеми,
моделітеорії графів, графіки, креслення, плани, карти, діаграмитощо.
Імітаційнамодель – модель яка описує динамічніпроцеси в реальних
системах і може бути використаний в цілях проектування, аналізу і оцінки
функціонування об'єкта.
Наприклад: навчальнийавтосимулятор 3D Инструктор.
З розвитком застосувань комп’ютерноїграфікиі її застосування для
комп’ютерноїанімації, симуляціїта ігор графічні моделіза масштабом
Блок-схеми
Карти
Креслення
Плани
ГрафікиДіаграми
Моделі теорії
графів
Графічні
моделі
застосування вийшли на перші позиції і наразі поступово створюють
віртуальнийсвіт.
Наприклад: Google Earth, The Sims4, Need for Speed: Underground.
Комп’ютерний експеримент
Комп’ютерний експеримент —це дослідження математичної моделіна
ЕОМ, при якому за наявних параметрів моделіобчислюють інші та на їх
основі роблять необхідні висновки.
Комп’ютернийексперимент є альтернативою реальному експерименту.
Але цей вид дослідження можна лише умовно віднести до експерименту,
бо він відображає не власне природні явища чи процеси, а лише
є чисельною реалізацією створеної математичної моделі. Результати
проведеного експерименту характеризують властивості моделі, а не прототипу.
При розбіжності результатів комп'ютерного експерименту
і природничого експерименту з прототипом говорять про неадекватність
(некоректність) математичної моделі.
Етапи проведення комп’ютерного експерименту:
 розробка плану дослідження;
 проведення комп’ютерного експерименту на базі створеної моделі;
 аналіз отриманих результатів.
Сутність випробування комп’ютерноїмоделіполягаєу багаторазових
запускахпрограмидля опрацювання визначених наборів вхідних даних.
V. Робота за комп’ютером.
При виконанні роботи пам'ятайте про правила безпечної праці
при роботі за комп'ютером!
Завдання. Створіть конвертер валют в Microsoft Excel
Зробіть конвертацію гривні в інші валюти, такі як: долари, євро та фунти.
В комірки E4:E6 введіть актуальнікурсивалют.
В комірку H4 введіть формулу переведення гривні в долари. Комірки
H5:H6 заповніть шляхом копіювання формулиз комірки H4. Використайте
жорстке посилання на комірку H3.
Виконайте відповіднеформатування комірок таблиці.
Продемонструйтевиконане завдання вчителю.
Домашняпроектна робота
Створіть калькулятор для клієнтів готелю"Paradise"
Умова:
Обравшиготель "Paradise" для вашого відпочинку виможете підрахувати
ваші витрати на перебування в ньому за допомогою калькулятора.
В готелі є три типи кімнат:
 економ – 100 грн/день;
 напівлюкс – 200 грн/день;
 люкс – 300 грн/день.
Клієнт може обрати умовинадання послуг харчування:
 1 раз на день – 30 грн/день;
 2 рази на день – 55 грн/день;
 3 рази на день – 80 грн/день.
Більш того, можна навіть обрати вид з вікна:
 вид на місто – 10 грн/день,
 вид на море – 15 грн/день.
Комірки B2, B3 вводяться користувачем за бажанням.
Для обчислення комірок E5,E7,E9 використовуйтефункцію «Если»:
=ЕСЛИ(логічний_вираз; [значення_якщо_істина]; [значення_якщо_хиба]).
Відформатуйтекомірки відповідним чином.
VI. Підведення підсумків.
 Що називається комп’ютерною моделлю?
 В чому полягаєсуть комп’ютерного моделювання?
 На які види поділяються комп’ютернімоделі?
 Що називають комп’ютерним експериментом?
VII. Домашнє завдання.
Опрацюватиконспект; підручник п. 12.1-12.2 ст. 92- 95
; домашнійпроект.
VIII. Оцінювання учнів.

More Related Content

Similar to Less19

Lesson #11. computer modeling of objects and processes. computer experiment
Lesson #11. computer modeling of objects and processes. computer experimentLesson #11. computer modeling of objects and processes. computer experiment
Lesson #11. computer modeling of objects and processes. computer experimentNikolay Shaygorodskiy
 
методична розробка
методична розробкаметодична розробка
методична розробкаCshkilniy
 
Урок №13. Практична робота №4. «Виконання обчислень за даними електронної таб...
Урок №13. Практична робота №4. «Виконання обчислень за даними електронної таб...Урок №13. Практична робота №4. «Виконання обчислень за даними електронної таб...
Урок №13. Практична робота №4. «Виконання обчислень за даними електронної таб...Nikolay Shaygorodskiy
 
7 клас моделювання
7 клас моделювання7 клас моделювання
7 клас моделюванняAndy Levkovich
 
Lesson # 43. repetition algorithms for processing quantities. cycle with coun...
Lesson # 43. repetition algorithms for processing quantities. cycle with coun...Lesson # 43. repetition algorithms for processing quantities. cycle with coun...
Lesson # 43. repetition algorithms for processing quantities. cycle with coun...Nikolay Shaygorodskiy
 
Інформатика 7 клас
Інформатика 7 клас Інформатика 7 клас
Інформатика 7 клас PRESLAVA1972
 
конспект урока з математики для 5а класа
конспект урока з математики для 5а класаконспект урока з математики для 5а класа
конспект урока з математики для 5а класаVasileUrsaki
 
Lesson # 38. the values of the numeric, text and logical types, operations on...
Lesson # 38. the values of the numeric, text and logical types, operations on...Lesson # 38. the values of the numeric, text and logical types, operations on...
Lesson # 38. the values of the numeric, text and logical types, operations on...Nikolay Shaygorodskiy
 
урок алгебра 9 кл
урок алгебра 9 клурок алгебра 9 кл
урок алгебра 9 клCshkilniy
 
Урок №6. Етапи побудови інформаційної моделі.
Урок №6. Етапи побудови інформаційної моделі. Урок №6. Етапи побудови інформаційної моделі.
Урок №6. Етапи побудови інформаційної моделі. Nikolay Shaygorodskiy
 
Календарне планування 9 клас - Інформатика - Python
Календарне планування 9 клас - Інформатика - PythonКалендарне планування 9 клас - Інформатика - Python
Календарне планування 9 клас - Інформатика - PythonVsimPPTX
 
1.1 Поняття моделі. типи моделей. моделювання, як метод дослідження обєктів
1.1 Поняття моделі. типи моделей. моделювання, як метод дослідження обєктів1.1 Поняття моделі. типи моделей. моделювання, як метод дослідження обєктів
1.1 Поняття моделі. типи моделей. моделювання, як метод дослідження обєктівAnatolii Barannik
 

Similar to Less19 (20)

Урок 6
Урок 6Урок 6
Урок 6
 
Lesson #11. computer modeling of objects and processes. computer experiment
Lesson #11. computer modeling of objects and processes. computer experimentLesson #11. computer modeling of objects and processes. computer experiment
Lesson #11. computer modeling of objects and processes. computer experiment
 
методична розробка
методична розробкаметодична розробка
методична розробка
 
Less19
Less19Less19
Less19
 
урок №26 8 клас
урок №26 8 класурок №26 8 клас
урок №26 8 клас
 
Урок №13. Практична робота №4. «Виконання обчислень за даними електронної таб...
Урок №13. Практична робота №4. «Виконання обчислень за даними електронної таб...Урок №13. Практична робота №4. «Виконання обчислень за даними електронної таб...
Урок №13. Практична робота №4. «Виконання обчислень за даними електронної таб...
 
7 клас моделювання
7 клас моделювання7 клас моделювання
7 клас моделювання
 
Lesson # 43. repetition algorithms for processing quantities. cycle with coun...
Lesson # 43. repetition algorithms for processing quantities. cycle with coun...Lesson # 43. repetition algorithms for processing quantities. cycle with coun...
Lesson # 43. repetition algorithms for processing quantities. cycle with coun...
 
7 клас
7 клас7 клас
7 клас
 
Інформатика 7 клас
Інформатика 7 клас Інформатика 7 клас
Інформатика 7 клас
 
модель
модельмодель
модель
 
конспект урока з математики для 5а класа
конспект урока з математики для 5а класаконспект урока з математики для 5а класа
конспект урока з математики для 5а класа
 
Lesson # 38. the values of the numeric, text and logical types, operations on...
Lesson # 38. the values of the numeric, text and logical types, operations on...Lesson # 38. the values of the numeric, text and logical types, operations on...
Lesson # 38. the values of the numeric, text and logical types, operations on...
 
урок алгебра 9 кл
урок алгебра 9 клурок алгебра 9 кл
урок алгебра 9 кл
 
Less38
Less38Less38
Less38
 
58
5858
58
 
03
0303
03
 
Урок №6. Етапи побудови інформаційної моделі.
Урок №6. Етапи побудови інформаційної моделі. Урок №6. Етапи побудови інформаційної моделі.
Урок №6. Етапи побудови інформаційної моделі.
 
Календарне планування 9 клас - Інформатика - Python
Календарне планування 9 клас - Інформатика - PythonКалендарне планування 9 клас - Інформатика - Python
Календарне планування 9 клас - Інформатика - Python
 
1.1 Поняття моделі. типи моделей. моделювання, як метод дослідження обєктів
1.1 Поняття моделі. типи моделей. моделювання, як метод дослідження обєктів1.1 Поняття моделі. типи моделей. моделювання, як метод дослідження обєктів
1.1 Поняття моделі. типи моделей. моделювання, як метод дослідження обєктів
 

More from Nikolay Shaygorodskiy (20)

план проведення тижня музичного мистецтва
план проведення тижня музичного мистецтваплан проведення тижня музичного мистецтва
план проведення тижня музичного мистецтва
 
Mystetstvo
MystetstvoMystetstvo
Mystetstvo
 
Mathematics
MathematicsMathematics
Mathematics
 
History
HistoryHistory
History
 
Health basics
Health basicsHealth basics
Health basics
 
English language elementary school
English language elementary schoolEnglish language elementary school
English language elementary school
 
English
EnglishEnglish
English
 
Elementary school
Elementary schoolElementary school
Elementary school
 
Biology
BiologyBiology
Biology
 
Biology
BiologyBiology
Biology
 
Geography
GeographyGeography
Geography
 
Computer science
Computer scienceComputer science
Computer science
 
10 11
10 1110 11
10 11
 
5 9
5 95 9
5 9
 
1 4
1 41 4
1 4
 
Minutes no.20 (director's report 2021)
Minutes no.20 (director's report 2021)Minutes no.20 (director's report 2021)
Minutes no.20 (director's report 2021)
 
Director's report for 2020 2021 academic year
Director's report for 2020 2021 academic yearDirector's report for 2020 2021 academic year
Director's report for 2020 2021 academic year
 
Order no.106u
Order no.106uOrder no.106u
Order no.106u
 
Order no.105 u
Order no.105 uOrder no.105 u
Order no.105 u
 
Order no.104 u
Order no.104 uOrder no.104 u
Order no.104 u
 

Recently uploaded

О.Духнович - пророк народної правди. Біографія
О.Духнович - пророк народної правди. БіографіяО.Духнович - пророк народної правди. Біографія
О.Духнович - пророк народної правди. БіографіяAdriana Himinets
 
Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»
Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»
Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»tetiana1958
 
upd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdf
upd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdfupd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdf
upd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdfssuser54595a
 
Автомат.звука с.інтегровані ігри для дітейpptx
Автомат.звука с.інтегровані ігри для дітейpptxАвтомат.звука с.інтегровані ігри для дітейpptx
Автомат.звука с.інтегровані ігри для дітейpptxvitalina6709
 

Recently uploaded (6)

Її величність - українська книга презентація-огляд 2024.pptx
Її величність - українська книга презентація-огляд 2024.pptxЇї величність - українська книга презентація-огляд 2024.pptx
Її величність - українська книга презентація-огляд 2024.pptx
 
О.Духнович - пророк народної правди. Біографія
О.Духнович - пророк народної правди. БіографіяО.Духнович - пророк народної правди. Біографія
О.Духнович - пророк народної правди. Біографія
 
Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»
Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»
Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»
 
Віртуальна виставка «Аграрна наука України у виданнях: історичний аспект»
Віртуальна виставка «Аграрна наука України у виданнях: історичний аспект»Віртуальна виставка «Аграрна наука України у виданнях: історичний аспект»
Віртуальна виставка «Аграрна наука України у виданнях: історичний аспект»
 
upd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdf
upd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdfupd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdf
upd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdf
 
Автомат.звука с.інтегровані ігри для дітейpptx
Автомат.звука с.інтегровані ігри для дітейpptxАвтомат.звука с.інтегровані ігри для дітейpptx
Автомат.звука с.інтегровані ігри для дітейpptx
 

Less19

  • 1. Урок №____ 9А клас 1 група ________________ 2 група ________________ 9Б клас 1 група ________________ 2 група ________________ Тема: Поняття комп’ютерноїмоделі. Видикомп’ютернихмоделей. Поняття комп’ютерного експерименту. Мета:  навчальна: сформуватизнання про комп’ютерну модель, види комп’ютернихмоделейта комп’ютернийексперимент;  розвивальна: розвивати вміння класифікуватита аналізувати, розвивати пізнавальну самостійність та потребу в самоосвіті; розвивати інформаційну культуру;  виховна: виховати інтерес до вивчення інформатики та потяг до науки, виховати розуміння ролі інформатики в житті людини; виховуватиповагу до чужої інтелектуальноїпраці; Тип уроку: урок засвоєння нових знань. Обладнання: презентація, комп’ютери. Схематичний плануроку I. Організаційна частина. II. Актуалізація опорних знань. III. Повідомлення теми та мети та мотивація навчальної діяльностіучнів. IV. Сприймання й усвідомлення учняминового матеріалу. V. Робота за комп’ютером. VI. Підведення підсумків. VII. Домашнє завдання. VIII. Оцінювання учнів. Хід уроку I. Організаційна частина. Вітання. Перевірка відсутніх.
  • 2. II. Актуалізація опорних знань. У своїй діяльності людство постійно створює моделіоточуючого світу. Моделі дозволяють представитиу наочній формі об'єкти й процеси, які неможливо відтворити в реальному житті через якісь особливості, наприклад їх небезпечність, велику вартість або надто швидку або навпакинадто повільну швидкість протікання. Наприклад: модель планетиЗемля – глобус, пластиковімоделімолекул, плакатита муляжіз тіла людини. Створення моделейє основою створення різноманітних пристроїв та механізмів. Оскількикожнийоб’єкт оточуючого світу має велику кількість різних властивостей, для побудовимоделівиокремлюються найбільш істотні для проведення певного дослідження. У процесі проектування будинків або літальних апаратів часто виготовляються макети, для дослідження їх поведінки за певних умов. Пригадаймо:  Що таке модель?  Що таке моделювання?  Яка модель називається матеріальною?  А яка інформаційною? Виконаємо інтерактивну вправу «Об’єктита моделі» на закрівлення. Інтерактивну вправуможна переглянути за посиланням: https://learningapps.org/watch?v=pwjffzy1v17 III. Повідомлення теми та мети та мотивація навчальної діяльності учнів. Сьогодніми розпочинаємо нову тему «Комп’ютернемоделювання». На цьому уроці ви дізнаєтесь про те:  Що називають комп’ютерною моделлю;  Що таке комп’ютернемоделювання;
  • 3.  Які є види комп’ютерних моделей;  Що таке комп’ютерний експеримент. IV. Сприймання й усвідомлення учняминового матеріалу. Поняття комп’ютерної моделі Комп’ютернамодель – це інформаційна модель, що створюється і досліджується з використанням комп’ютернихпрограм. Наприклад: за допомогоюкомп’ютерноїпрограмивиможете обчислити скількигрошейви витратите на готель у відпустці, залежно від обраного номера та додатковихпослуг. Комп’ютерна модель допомагаєспостерігатий досліджуватиявища й процеси у динаміці їх розгортання, здійснюватибагаторазові випробування моделі, одержуватирізноманітні кількісні показникив числовому або графічному поданні, зокрема такі, які вимагають виконання складних, численних або трудомісткихрозрахунків. Наприклад: розробка комп'ютерноїмоделінового корабля типу San Antonio. Комп'ютерне моделювання – це створення комп'ютерноїмоделіоб'єкта. Сутність комп’ютерного моделювання полягаєу відшуканнікількіснихі якісних результатів із залученням наявної моделі. Наприклад: пошук та дослідження статистичнихданих учнів 9-Х класу. Моделюватий вивчати за допомогою комп’ютера можна йтакі явища, які не відбувалися, або невідомо, чи відбудуться коли-небудь у реальному житті.
  • 4. Наприклад: «Модель ударного формування Місяця» —це гіпотеза про те, що Місяць виник в результаті зіткнення молодої Землі та об'єкта, за розмірами подібного до Марса. Цей гіпотетичний об'єкт іноді називають Тейя. Види комп’ютерних моделей Математична(розрахункова) модель — це опис досліджуваного процесу або явища за допомогою математичноїмови. Наприклад: формула питомоїтеплоємності речовини: де 𝑸 – кількість теплоти, 𝒎 – маса речовини, 𝜟𝒕 – зміна температури. Питома теплоємність — кількість теплоти, яку необхідно надати одиниці маси, щоб нагріти її на 1°C, або ж кількість теплоти, що виділяється при охолодженніодиниці маси речовини. Математична модель має важливе значення для таких наук, як: економіка, екологія, соціологія, фізика, хімія, механіка, інформатика, біологія та ін. Математичні моделіподіляються на:  геометричні (вивчаються в курсігеметрії);  алгебрагічні (рівності зі змінними, рівняння);  словесні (реальні ситуації, які описуються словамиу письмовій або друкованійформі). Комп'ютерні моделі Математичні (розрахункові) Імітаційні Графічні C= 𝑸 𝒎 𝜟𝒕
  • 5. Графічна модель– зображення модельованоїсистеми за допомогою наочних геометричних засобів. Наприклад 3D-малюнок автомобіля. Слайд№13 До графічнихмоделей відносять досить різноманітні об’єкти: блок-схеми, моделітеорії графів, графіки, креслення, плани, карти, діаграмитощо. Імітаційнамодель – модель яка описує динамічніпроцеси в реальних системах і може бути використаний в цілях проектування, аналізу і оцінки функціонування об'єкта. Наприклад: навчальнийавтосимулятор 3D Инструктор. З розвитком застосувань комп’ютерноїграфікиі її застосування для комп’ютерноїанімації, симуляціїта ігор графічні моделіза масштабом Блок-схеми Карти Креслення Плани ГрафікиДіаграми Моделі теорії графів Графічні моделі
  • 6. застосування вийшли на перші позиції і наразі поступово створюють віртуальнийсвіт. Наприклад: Google Earth, The Sims4, Need for Speed: Underground. Комп’ютерний експеримент Комп’ютерний експеримент —це дослідження математичної моделіна ЕОМ, при якому за наявних параметрів моделіобчислюють інші та на їх основі роблять необхідні висновки. Комп’ютернийексперимент є альтернативою реальному експерименту. Але цей вид дослідження можна лише умовно віднести до експерименту, бо він відображає не власне природні явища чи процеси, а лише є чисельною реалізацією створеної математичної моделі. Результати проведеного експерименту характеризують властивості моделі, а не прототипу. При розбіжності результатів комп'ютерного експерименту і природничого експерименту з прототипом говорять про неадекватність (некоректність) математичної моделі. Етапи проведення комп’ютерного експерименту:  розробка плану дослідження;  проведення комп’ютерного експерименту на базі створеної моделі;  аналіз отриманих результатів. Сутність випробування комп’ютерноїмоделіполягаєу багаторазових запускахпрограмидля опрацювання визначених наборів вхідних даних. V. Робота за комп’ютером. При виконанні роботи пам'ятайте про правила безпечної праці при роботі за комп'ютером! Завдання. Створіть конвертер валют в Microsoft Excel Зробіть конвертацію гривні в інші валюти, такі як: долари, євро та фунти.
  • 7. В комірки E4:E6 введіть актуальнікурсивалют. В комірку H4 введіть формулу переведення гривні в долари. Комірки H5:H6 заповніть шляхом копіювання формулиз комірки H4. Використайте жорстке посилання на комірку H3. Виконайте відповіднеформатування комірок таблиці. Продемонструйтевиконане завдання вчителю. Домашняпроектна робота Створіть калькулятор для клієнтів готелю"Paradise" Умова: Обравшиготель "Paradise" для вашого відпочинку виможете підрахувати ваші витрати на перебування в ньому за допомогою калькулятора. В готелі є три типи кімнат:  економ – 100 грн/день;  напівлюкс – 200 грн/день;  люкс – 300 грн/день. Клієнт може обрати умовинадання послуг харчування:  1 раз на день – 30 грн/день;  2 рази на день – 55 грн/день;  3 рази на день – 80 грн/день.
  • 8. Більш того, можна навіть обрати вид з вікна:  вид на місто – 10 грн/день,  вид на море – 15 грн/день. Комірки B2, B3 вводяться користувачем за бажанням. Для обчислення комірок E5,E7,E9 використовуйтефункцію «Если»: =ЕСЛИ(логічний_вираз; [значення_якщо_істина]; [значення_якщо_хиба]). Відформатуйтекомірки відповідним чином. VI. Підведення підсумків.  Що називається комп’ютерною моделлю?  В чому полягаєсуть комп’ютерного моделювання?  На які види поділяються комп’ютернімоделі?  Що називають комп’ютерним експериментом? VII. Домашнє завдання. Опрацюватиконспект; підручник п. 12.1-12.2 ст. 92- 95 ; домашнійпроект. VIII. Оцінювання учнів.