SlideShare a Scribd company logo
1 of 10
Тема: Копіювання, переміщення й вилучення даних. Автозаповнення. Типи
даних і формати їх подання. Форматування даних, комірок і діапазонів комірок.
Практична робота № 3. Уведення даних і форматування таблиць у середовищі
табличного процесора.
Мета:
• навчальна: сформувати свідомі знання з даної теми; навчити учнів
вводити, редагувати, форматувати дані в електронних таблицях; самостійно
здійснювати пошук інформації; формувати вміння аналізувати та оцінювати
знайдену інформацію;
• розвивальна: розвивати логічне мислення, креативність, уміння
аналізувати, зіставляти, порівнювати, виділяти головне, встановлювати причинно-
наслідкові зв’язки; розвивати навички свідомого й раціонального використання
можливостей електронних таблиць у власній діяльності;
• виховна: виховувати інтерес до вивчення інформатики, охайність
уважність, інформаційну культуру та культуру мовлення учнів; дисциплінованість
під час роботи на ПК.
Хід уроку
І. Організаційний етап.
1) Привітання, перевірка відсутності.
2) Підготовка учнів до уроку.
3) Повторення правил техніки безпеки у комп’ютерному класі. (Перегляд
презентації «Правила ТБ у комп’ютерному класі»)
ІІ. Мотивація навчальної діяльності.
На попередніх уроках ми вже говорили, що табличні процесори мають
широке практичне застосування. Ви можете використовувати їх у своїй
практичній діяльності для розв’язування математичних і економічних задач,
опрацювання результатів дослідження під час виконання лабораторних і
практичних робіт з фізики, хімії. Тому, щоб вміти користуватися цим програмним
продуктом, потрібно вивчити основні його поняття та об’єкти, навчитися
працювати з даними ЕТ.
ІІІ. Актуалізація опорних знань.
На минулому уроці ми вивчали теоретичний матеріал про табличний
процесор, електронні таблиці, знайомилися з інтерфейсом програми Excel. Тому
пригадаємо те, що ми вже знаємо про цей програмний продукт.
Фронтальне опитування
1. Що таке табличний процесор? (Прикладна програма, яка призначена для
опрацювання даних, поданих у таблицях)
2. Що таке електронна таблиця? (Таблиця, у якій подаються дані для
опрацювання табличним процесором)
3. Які дані можуть зберігатися і опрацьовуватися в ЕТ? (Числа, тексти,
формули)
4. Які функції ЕТ? (Введення і редагування даних, автоматизація введення,
форматування табличних даних, виконання обчислень за формулами, аналіз
табличних даних, графічне зображення даних, робота зі списками, таблицями)
5. Які ви знаєте сучасні ТП? (Серед сучасних табличних процесорів можна
назвати такі: Microsoft Excel, SuperCalc, LibreOffice Calc тощо)
Інтерактивна вправа
Давайте тепер повторимо елементи інтерфейсу програми і спробуємо
обіграти комп’ютер (http://learningapps.org/watch?v=pqx0ebdga16).
Комп’ютерне тестування
(презентація)
1. Із яких елементів складається електронна таблиця?
А) з комірок; Б) з діаграм; В) з таблиць;
Г) з файлів; Д) з аркушів; Е) з книг.
2. Яким чином переважно позначають рядки і стовпці електронної таблиці?
A) рядки – арабськими числами, стовпці – латинськими літерами;
Б) стовпці – латинськими літерами, рядки – арабськими числами;
B) рядки – римськими числами, стовпці – латинськими літерами;
Г) стовпці – російськими літерами, рядки – арабськими числами;
Д) рядки – арабськими числами, стовпці – римськими числами;
Е) і рядки і стовпці – числами.
3. Яке ім’я має комірка, що знаходиться на перетині стовпця AZ і рядка 123?
А) AZ123; Б) 123AZ; В) AZ-123; Г) 123-AZ; Д) AZ123.
4. Що може розміщуватися в комірці електронної таблиці?
А) слово або речення; Б) число або формула; В) робоча книга;
Г) робочий аркуш; Д) діаграма; Е) метафайл.
5. Якими способами можна завантажити програму MS Excel?
A) на робочому столі двічі клацнути на піктограмі MS Excel;
Б) клацнути на піктограмі документа, створеного програмою MS Excel;
B) Пуск – Усі програми – Excel;
Г) Пуск – Усі програми – Office Excel;
Д) Пуск – Усі програми – Office – Excel.
6. Що необхідно зробити після введення даних у комірку?
А) натиснути клавішу Tab, щоб перейти в комірку праворуч;
Б) натиснути клавішу Enter, щоб перейти в нижню комірку;
В) натиснути клавішу Enter, щоб перейти в комірку праворуч;
Г) натиснути клавішу Tab, щоб перейти в нижню комірку;
Д) натиснути Ctrl + Enter, щоб залишитися на місці.
7. Для виділення комірки необхідно...
А) перейти на комірку клавішами переміщення;
Б) клацнути на комірці;
В) двічі клацнути на комірці;
Г) натиснути клавішу F2;
Д) натиснути комбінацію клавіш Shift + F2.
8. Для виділення несуміжних блоків комірок необхідно...
A) натиснути клавішу F2;
Б) виділити перший блок та за натиснутої клавіші Shift – другий блок;
B) виділити перший блок та за натиснутої клавіші Ctrl – другий блок;
Г) натиснути комбінацію клавіш Ctrl + F2.
9. Для редагування вмісту комірки можна використати...
A) клавішу F2; Б) комбінацію клавіш Ctrl + F2;
B) подвійне клацання на комірці; Г) поле імені комірки.
Молодці! Ви добре попрацювали.
ІV. Повідомлення теми і мети уроку.
А тепер перейдемо до вивчення нової теми. Щоб дізнатись тему нашого
уроку я пропоную вам розгадати ребуси. На виконання завдання 1 хвилина.
КОПІЮВАННЯ
ПЕРЕМІЩЕННЯ
ІV. Вивчення нового матеріалу
ВИЛУЧЕННЯ
ДАНИХ
АВТОЗАПОВНЕННЯ
ТИПИ
І
ФОРМАТИ
ДАНИХ
ФОРМАТУВАННЯ
ДАНИХ
Молодці! Добре справились із завданням.
V. Вивчення нового матеріалу.
Нагадаю вам, що ви отримували випереджувальне домашнє завдання. Весь
матеріал сьогоднішньої теми був розбитий на 3 частини. Кожна група підготувала
свою частину.
Давайте ж послухаємо доповіді кожної з груп.
Відповіді груп (з демонструванням презентації на екрані)
Моя доповідь між групами
Отримання пам’яток з нової теми
VІ. Формування вмінь та навичок.
1. Повторення правил роботи за комп’ютером.
http://learningapps.org/watch?v=pwrp35fsk
2. Практичне завдання.
Засобами табличного процесора створити та відформатувати кросворд.
Необхідною умовою є використання основних понять теми, які будуть
зашифровані. Майже кожен з вас чув про QR-коди.
QR-код (QR – Quick Response – Швидкий Відгук» – це двомірний штрих-
код, що надає інформацію для швидкого її розпізнавання за допомогою камери на
мобільному телефоні чи планшеті. За допомогою QR-коду можна закодувати будь-
яку інформацію, наприклад: текст, номер телефону, посилання на сайт або візитну
картку. Щоб розпізнати такий код, достатньо встановити на телефон/планшет одну
з програм.
Ми скористаємось програмою QR Code Reader (http://qrcoder.ru/).
1. Комірка – найменший елемент електронної таблиці.
2. Робоча книга – документ, створений у табличному процесорі.
3. Активна комірка – виділена рамкою комірка.
4. Рядки позначають … (цифрами).
5. Аркуш – з чого складається робоча книга.
6. Стовпці позначають… (буквами).
7. Молодці! – Учні, які склали кросворд.
Для журі:
VІІ. Фізкультхвилинка.
Учні виконують вправи для очей, рук і корпуса, рекомендовані під час
роботи з комп’ютером.
VІІІ. Рефлексія.
 Що нового сьогодні дізналися?
 Чого навчилися?
 Що сподобалось на уроці, а що ні?
 Чи виникали труднощі?
ІХ. Домашнє завдання.
ІV. Вивчення нового матеріалу
58
58
58

More Related Content

What's hot

What's hot (16)

інформатика 10 ривкінд
інформатика 10 ривкіндінформатика 10 ривкінд
інформатика 10 ривкінд
 
Pidr inf 4_kl_kornienko_2015
Pidr inf 4_kl_kornienko_2015Pidr inf 4_kl_kornienko_2015
Pidr inf 4_kl_kornienko_2015
 
Urok 7
Urok 7Urok 7
Urok 7
 
л п№8-9
л п№8-9л п№8-9
л п№8-9
 
л п №3
л п №3л п №3
л п №3
 
урок 22 опорний для учнів
урок 22 опорний для учнівурок 22 опорний для учнів
урок 22 опорний для учнів
 
Складові комп"ютера та їх призначення
Складові комп"ютера та їх призначенняСкладові комп"ютера та їх призначення
Складові комп"ютера та їх призначення
 
5 клас урок 4
5 клас урок 4 5 клас урок 4
5 клас урок 4
 
Електронні таблиці. Табличний процесор. Запуск табличного процесора, відкритт...
Електронні таблиці. Табличний процесор. Запуск табличного процесора, відкритт...Електронні таблиці. Табличний процесор. Запуск табличного процесора, відкритт...
Електронні таблиці. Табличний процесор. Запуск табличного процесора, відкритт...
 
5 клас розділ 1 4
5 клас розділ 1 45 клас розділ 1 4
5 клас розділ 1 4
 
5 a class
5 a class5 a class
5 a class
 
Хто краще? Хто швидше?
Хто краще? Хто швидше?Хто краще? Хто швидше?
Хто краще? Хто швидше?
 
Prog 3kl 2020
Prog 3kl 2020Prog 3kl 2020
Prog 3kl 2020
 
1
11
1
 
залік
залікзалік
залік
 
л пр№4
л пр№4л пр№4
л пр№4
 

Similar to 58

Informatyka 8-klas-ryvkind-2021
Informatyka 8-klas-ryvkind-2021Informatyka 8-klas-ryvkind-2021
Informatyka 8-klas-ryvkind-2021kreidaros1
 
методика вивчення теми ос
методика вивчення теми осметодика вивчення теми ос
методика вивчення теми осTamara Emec
 
кисылььDocx
кисылььDocxкисылььDocx
кисылььDocxLala Lalala
 
кисылььDocx
кисылььDocxкисылььDocx
кисылььDocxLala Lalala
 
3k sxod-inf-korni-kramar-13
3k sxod-inf-korni-kramar-133k sxod-inf-korni-kramar-13
3k sxod-inf-korni-kramar-13booking123
 
Shodynky do-informatyky-3-klas-kornienko
Shodynky do-informatyky-3-klas-kornienkoShodynky do-informatyky-3-klas-kornienko
Shodynky do-informatyky-3-klas-kornienkokreidaros1
 
Підручник Сходинки до інформатики 3 клас Корнієнко М.М., Крамаровська С.М., З...
Підручник Сходинки до інформатики 3 клас Корнієнко М.М., Крамаровська С.М., З...Підручник Сходинки до інформатики 3 клас Корнієнко М.М., Крамаровська С.М., З...
Підручник Сходинки до інформатики 3 клас Корнієнко М.М., Крамаровська С.М., З...oleg379
 
3 информ корнієнко_крамаровська_ступеньки_2013_укр
3 информ корнієнко_крамаровська_ступеньки_2013_укр3 информ корнієнко_крамаровська_ступеньки_2013_укр
3 информ корнієнко_крамаровська_ступеньки_2013_укрAira_Roo
 
3 klas informatika_kornienko_2013
3 klas informatika_kornienko_20133 klas informatika_kornienko_2013
3 klas informatika_kornienko_2013Svinka Pepa
 
10 информ ривкинд_лысенко_станд_2010_рус
10 информ ривкинд_лысенко_станд_2010_рус10 информ ривкинд_лысенко_станд_2010_рус
10 информ ривкинд_лысенко_станд_2010_русAira_Roo
 
Підручник з інформатики для 10 класу. Ривкінд Й.Я
Підручник з інформатики для 10 класу. Ривкінд Й.ЯПідручник з інформатики для 10 класу. Ривкінд Й.Я
Підручник з інформатики для 10 класу. Ривкінд Й.ЯVsimPPT
 
10 in r_stan
10 in r_stan10 in r_stan
10 in r_stanUA1011
 

Similar to 58 (20)

Informatyka 8-klas-ryvkind-2021
Informatyka 8-klas-ryvkind-2021Informatyka 8-klas-ryvkind-2021
Informatyka 8-klas-ryvkind-2021
 
методика вивчення теми ос
методика вивчення теми осметодика вивчення теми ос
методика вивчення теми ос
 
кисылььDocx
кисылььDocxкисылььDocx
кисылььDocx
 
кисылььDocx
кисылььDocxкисылььDocx
кисылььDocx
 
л п №3
л п №3л п №3
л п №3
 
л п №3
л п №3л п №3
л п №3
 
план конспект відкритий урок
план конспект відкритий урокплан конспект відкритий урок
план конспект відкритий урок
 
інформатика 3 кл
інформатика 3 клінформатика 3 кл
інформатика 3 кл
 
3k sxod-inf-korni-kramar-13
3k sxod-inf-korni-kramar-133k sxod-inf-korni-kramar-13
3k sxod-inf-korni-kramar-13
 
Shodynky do-informatyky-3-klas-kornienko
Shodynky do-informatyky-3-klas-kornienkoShodynky do-informatyky-3-klas-kornienko
Shodynky do-informatyky-3-klas-kornienko
 
3 34
3 343 34
3 34
 
Підручник Сходинки до інформатики 3 клас Корнієнко М.М., Крамаровська С.М., З...
Підручник Сходинки до інформатики 3 клас Корнієнко М.М., Крамаровська С.М., З...Підручник Сходинки до інформатики 3 клас Корнієнко М.М., Крамаровська С.М., З...
Підручник Сходинки до інформатики 3 клас Корнієнко М.М., Крамаровська С.М., З...
 
л п№1-2
л п№1-2л п№1-2
л п№1-2
 
3 информ корнієнко_крамаровська_ступеньки_2013_укр
3 информ корнієнко_крамаровська_ступеньки_2013_укр3 информ корнієнко_крамаровська_ступеньки_2013_укр
3 информ корнієнко_крамаровська_ступеньки_2013_укр
 
3 klas informatika_kornienko_2013
3 klas informatika_kornienko_20133 klas informatika_kornienko_2013
3 klas informatika_kornienko_2013
 
10 информ ривкинд_лысенко_станд_2010_рус
10 информ ривкинд_лысенко_станд_2010_рус10 информ ривкинд_лысенко_станд_2010_рус
10 информ ривкинд_лысенко_станд_2010_рус
 
Підручник з інформатики для 10 класу. Ривкінд Й.Я
Підручник з інформатики для 10 класу. Ривкінд Й.ЯПідручник з інформатики для 10 класу. Ривкінд Й.Я
Підручник з інформатики для 10 класу. Ривкінд Й.Я
 
вам6мі5
вам6мі5вам6мі5
вам6мі5
 
10 in r_stan
10 in r_stan10 in r_stan
10 in r_stan
 
10 in r_stan
10 in r_stan10 in r_stan
10 in r_stan
 

More from Cshkilniy (20)

10
1010
10
 
08
0808
08
 
08
0808
08
 
07
0707
07
 
28.04.2021. 3
28.04.2021. 328.04.2021. 3
28.04.2021. 3
 
28.04.2021.2
28.04.2021.228.04.2021.2
28.04.2021.2
 
28.04.2021
28.04.202128.04.2021
28.04.2021
 
6,03,2021
6,03,20216,03,2021
6,03,2021
 
21.02.21.2
21.02.21.221.02.21.2
21.02.21.2
 
21.02.21
21.02.2121.02.21
21.02.21
 
6.02.2020
6.02.20206.02.2020
6.02.2020
 
18.10
18.1018.10
18.10
 
5.10
5.105.10
5.10
 
1,10
1,101,10
1,10
 
30.09
30.0930.09
30.09
 
Toys
ToysToys
Toys
 
29.09
29.0929.09
29.09
 
29.09
29.0929.09
29.09
 
1
11
1
 
1
11
1
 

Recently uploaded

Автомат.звука с.інтегровані ігри для дітейpptx
Автомат.звука с.інтегровані ігри для дітейpptxАвтомат.звука с.інтегровані ігри для дітейpptx
Автомат.звука с.інтегровані ігри для дітейpptxvitalina6709
 
Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»
Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»
Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»tetiana1958
 
upd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdf
upd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdfupd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdf
upd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdfssuser54595a
 
О.Духнович - пророк народної правди. Біографія
О.Духнович - пророк народної правди. БіографіяО.Духнович - пророк народної правди. Біографія
О.Духнович - пророк народної правди. БіографіяAdriana Himinets
 

Recently uploaded (6)

Автомат.звука с.інтегровані ігри для дітейpptx
Автомат.звука с.інтегровані ігри для дітейpptxАвтомат.звука с.інтегровані ігри для дітейpptx
Автомат.звука с.інтегровані ігри для дітейpptx
 
Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»
Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»
Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»
 
Її величність - українська книга презентація-огляд 2024.pptx
Її величність - українська книга презентація-огляд 2024.pptxЇї величність - українська книга презентація-огляд 2024.pptx
Її величність - українська книга презентація-огляд 2024.pptx
 
upd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdf
upd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdfupd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdf
upd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdf
 
О.Духнович - пророк народної правди. Біографія
О.Духнович - пророк народної правди. БіографіяО.Духнович - пророк народної правди. Біографія
О.Духнович - пророк народної правди. Біографія
 
Віртуальна виставка «Аграрна наука України у виданнях: історичний аспект»
Віртуальна виставка «Аграрна наука України у виданнях: історичний аспект»Віртуальна виставка «Аграрна наука України у виданнях: історичний аспект»
Віртуальна виставка «Аграрна наука України у виданнях: історичний аспект»
 

58

  • 1. Тема: Копіювання, переміщення й вилучення даних. Автозаповнення. Типи даних і формати їх подання. Форматування даних, комірок і діапазонів комірок. Практична робота № 3. Уведення даних і форматування таблиць у середовищі табличного процесора. Мета: • навчальна: сформувати свідомі знання з даної теми; навчити учнів вводити, редагувати, форматувати дані в електронних таблицях; самостійно здійснювати пошук інформації; формувати вміння аналізувати та оцінювати знайдену інформацію; • розвивальна: розвивати логічне мислення, креативність, уміння аналізувати, зіставляти, порівнювати, виділяти головне, встановлювати причинно- наслідкові зв’язки; розвивати навички свідомого й раціонального використання можливостей електронних таблиць у власній діяльності; • виховна: виховувати інтерес до вивчення інформатики, охайність уважність, інформаційну культуру та культуру мовлення учнів; дисциплінованість під час роботи на ПК. Хід уроку І. Організаційний етап. 1) Привітання, перевірка відсутності. 2) Підготовка учнів до уроку. 3) Повторення правил техніки безпеки у комп’ютерному класі. (Перегляд презентації «Правила ТБ у комп’ютерному класі») ІІ. Мотивація навчальної діяльності. На попередніх уроках ми вже говорили, що табличні процесори мають широке практичне застосування. Ви можете використовувати їх у своїй практичній діяльності для розв’язування математичних і економічних задач, опрацювання результатів дослідження під час виконання лабораторних і практичних робіт з фізики, хімії. Тому, щоб вміти користуватися цим програмним продуктом, потрібно вивчити основні його поняття та об’єкти, навчитися працювати з даними ЕТ. ІІІ. Актуалізація опорних знань. На минулому уроці ми вивчали теоретичний матеріал про табличний процесор, електронні таблиці, знайомилися з інтерфейсом програми Excel. Тому пригадаємо те, що ми вже знаємо про цей програмний продукт. Фронтальне опитування 1. Що таке табличний процесор? (Прикладна програма, яка призначена для опрацювання даних, поданих у таблицях) 2. Що таке електронна таблиця? (Таблиця, у якій подаються дані для опрацювання табличним процесором) 3. Які дані можуть зберігатися і опрацьовуватися в ЕТ? (Числа, тексти, формули) 4. Які функції ЕТ? (Введення і редагування даних, автоматизація введення, форматування табличних даних, виконання обчислень за формулами, аналіз табличних даних, графічне зображення даних, робота зі списками, таблицями)
  • 2. 5. Які ви знаєте сучасні ТП? (Серед сучасних табличних процесорів можна назвати такі: Microsoft Excel, SuperCalc, LibreOffice Calc тощо) Інтерактивна вправа Давайте тепер повторимо елементи інтерфейсу програми і спробуємо обіграти комп’ютер (http://learningapps.org/watch?v=pqx0ebdga16). Комп’ютерне тестування (презентація) 1. Із яких елементів складається електронна таблиця? А) з комірок; Б) з діаграм; В) з таблиць; Г) з файлів; Д) з аркушів; Е) з книг. 2. Яким чином переважно позначають рядки і стовпці електронної таблиці? A) рядки – арабськими числами, стовпці – латинськими літерами; Б) стовпці – латинськими літерами, рядки – арабськими числами; B) рядки – римськими числами, стовпці – латинськими літерами; Г) стовпці – російськими літерами, рядки – арабськими числами; Д) рядки – арабськими числами, стовпці – римськими числами; Е) і рядки і стовпці – числами. 3. Яке ім’я має комірка, що знаходиться на перетині стовпця AZ і рядка 123? А) AZ123; Б) 123AZ; В) AZ-123; Г) 123-AZ; Д) AZ123. 4. Що може розміщуватися в комірці електронної таблиці? А) слово або речення; Б) число або формула; В) робоча книга; Г) робочий аркуш; Д) діаграма; Е) метафайл. 5. Якими способами можна завантажити програму MS Excel? A) на робочому столі двічі клацнути на піктограмі MS Excel; Б) клацнути на піктограмі документа, створеного програмою MS Excel; B) Пуск – Усі програми – Excel; Г) Пуск – Усі програми – Office Excel; Д) Пуск – Усі програми – Office – Excel. 6. Що необхідно зробити після введення даних у комірку? А) натиснути клавішу Tab, щоб перейти в комірку праворуч; Б) натиснути клавішу Enter, щоб перейти в нижню комірку; В) натиснути клавішу Enter, щоб перейти в комірку праворуч; Г) натиснути клавішу Tab, щоб перейти в нижню комірку; Д) натиснути Ctrl + Enter, щоб залишитися на місці. 7. Для виділення комірки необхідно... А) перейти на комірку клавішами переміщення; Б) клацнути на комірці; В) двічі клацнути на комірці; Г) натиснути клавішу F2; Д) натиснути комбінацію клавіш Shift + F2. 8. Для виділення несуміжних блоків комірок необхідно... A) натиснути клавішу F2; Б) виділити перший блок та за натиснутої клавіші Shift – другий блок; B) виділити перший блок та за натиснутої клавіші Ctrl – другий блок; Г) натиснути комбінацію клавіш Ctrl + F2.
  • 3. 9. Для редагування вмісту комірки можна використати... A) клавішу F2; Б) комбінацію клавіш Ctrl + F2; B) подвійне клацання на комірці; Г) поле імені комірки. Молодці! Ви добре попрацювали. ІV. Повідомлення теми і мети уроку. А тепер перейдемо до вивчення нової теми. Щоб дізнатись тему нашого уроку я пропоную вам розгадати ребуси. На виконання завдання 1 хвилина. КОПІЮВАННЯ ПЕРЕМІЩЕННЯ ІV. Вивчення нового матеріалу ВИЛУЧЕННЯ ДАНИХ АВТОЗАПОВНЕННЯ ТИПИ І ФОРМАТИ
  • 4. ДАНИХ ФОРМАТУВАННЯ ДАНИХ Молодці! Добре справились із завданням. V. Вивчення нового матеріалу. Нагадаю вам, що ви отримували випереджувальне домашнє завдання. Весь матеріал сьогоднішньої теми був розбитий на 3 частини. Кожна група підготувала свою частину. Давайте ж послухаємо доповіді кожної з груп. Відповіді груп (з демонструванням презентації на екрані) Моя доповідь між групами Отримання пам’яток з нової теми VІ. Формування вмінь та навичок. 1. Повторення правил роботи за комп’ютером. http://learningapps.org/watch?v=pwrp35fsk 2. Практичне завдання. Засобами табличного процесора створити та відформатувати кросворд. Необхідною умовою є використання основних понять теми, які будуть зашифровані. Майже кожен з вас чув про QR-коди. QR-код (QR – Quick Response – Швидкий Відгук» – це двомірний штрих- код, що надає інформацію для швидкого її розпізнавання за допомогою камери на мобільному телефоні чи планшеті. За допомогою QR-коду можна закодувати будь- яку інформацію, наприклад: текст, номер телефону, посилання на сайт або візитну картку. Щоб розпізнати такий код, достатньо встановити на телефон/планшет одну з програм. Ми скористаємось програмою QR Code Reader (http://qrcoder.ru/). 1. Комірка – найменший елемент електронної таблиці.
  • 5. 2. Робоча книга – документ, створений у табличному процесорі. 3. Активна комірка – виділена рамкою комірка. 4. Рядки позначають … (цифрами). 5. Аркуш – з чого складається робоча книга. 6. Стовпці позначають… (буквами). 7. Молодці! – Учні, які склали кросворд.
  • 6. Для журі: VІІ. Фізкультхвилинка. Учні виконують вправи для очей, рук і корпуса, рекомендовані під час роботи з комп’ютером. VІІІ. Рефлексія.  Що нового сьогодні дізналися?  Чого навчилися?  Що сподобалось на уроці, а що ні?  Чи виникали труднощі? ІХ. Домашнє завдання.