SlideShare a Scribd company logo
1 of 5
Бібліотечнийурок 1 клас
Тема:Мандрівка книжковим містом
Мета:Ознайомитидітей зі шкільною бібліотекою, правилами користування
бібліотечними книгами. Виховувати почуття поваги і шанобливого ставлення
до книги.
Обладнання:Книжковівиставки, плакат «Права і обов’язкичитачів»
Хід уроку
І. Організаціяучнів.
ІІ. Вступ до уроку.
Вступне слово бібліотекаря:
Сьогодніви вперше завітали до шкільної бібліотеки. Що ж означає слово
«бібліотека»? Подумайте , яке слово вам нагадує «бібліотека»? Так, Біблія.
Всі ми знаємо найвідомішу книгу «Біблія».Біблія означає - книга. А
бібліотека – це приміщення, де зберігаються книги. Бібліотека дуже схоже на
невеличке затишне місто. І я вас запрошую в подорож чарівнимивуличками
нашого книжкового містечка.
ІІІ. Оголошеннятеми та мети уроку.
Отже, тема нашого сьогоднішньогоуроку:«Мандрівка книжковим містом»
ІV. Вивченнянового матеріалу.
В нашому містечку, як ви бачите, вузенькі вулички з високимибудинками.
Порахуйте, будь ласка, скільки поверхів вони мають? Так, шість. Це
книжкові стелажі. На кожному з них по шість поличок. На цих стелажах
розмістились книги українськихписьменників. Назвіть, кого з українських
письменників ви знаєте? Ось тут розташувались книги, написані М.Вовчком,
М.Коцюбинським, Л.Українкою, Т.Шевченком. На цих стелажах чекають на
своїхчитачів книги, написані російськимиписьменниками, далі
письменниками інших країн.
Завітаємо в гості до одного з будинків. Бачите, як гарно оформлено цього
стелажа. Мабуть, в цьому будинку свято. Прочитайте, що на вгоріна стелажі
написано? ( Діти читають: «Світ навколо тебе») Це - книжкова виставка для
дітей. Бачите, книжки тут яскраві, в них багато ілюстрацій, здається ніби
кожна книжечка посміхається і говорить:«Прочитаймене, будь ласка, я дуже
багато цікавого тобі розповім». На кожній поличці зібрані книги на одну
тему. Прочитайте їх назви, (діти по черзічитають рубрикивиставки). З назви
«Державні символиУкраїни» ми можемо дізнатися, що на цій поличці
зібрані книги, в яких йдеться про гімн, прапор, герб - символинашої
держави. А як ви думаєте, про що розповідається в книгах цієї полички з
назвою«Співай, прекраснанаша мово»?(діти відповідають) я - Подивіться
уважно на верхній лівий кутик обкладинки книжки. Ви бачите декілька цифр
і літер. Це адреса книжки. І кожна книжечка стоїть строгона своємумісці
згідно цієї адреси, чекає на свого читача. Як ви після школи кожного дня
приходите додому, так і книжка, коли її прочитають, за допомогою
бібліотекаря знову вертається, згідно адресина те саме місце, звідки її брали.
Отже в бібліотеці книжки не можна переставляти, бо вони тоді заблукають.
Запам’ятайте, це одне з головнихправил бібліотеки: не переставляти книги
на полицях.
Ось ми підійшли до стелажів, де мешкають книги для найменших. Це
найкрасивіші, найгарніші книжки. Як дбайлива матуся вдягає дочкучи
синочкав найкращу сукню чи костюм, зав’язує бантики, чистить черевички,
так і письменники і художники, створюючикнижки для вас, малята, вклали
багато праці, творчості, любові. Чи подобаютьсявам ці книжки? Які книжки
є у вас дома? Де вони зберігаються?А тепер ви отримаєте бібліотечні книги
на свій формуляр і через тиждень обов’язково їхповернете назад до
бібліотеки. Записують і повертають книги на абонементі.
V. Закріпленнявивченогоматеріалу.
Давайте нагадаємо правила користування бібліотечними книгами. Щоб
правила не забувались у нас в бібліотеці є такий великий плакат «Права і
обов’язкичитачів» (Діти по черзічитають пункти плакату). Обіцяєте
виконувати ці правила.
VІ. Підсумок уроку.
Ось і завершилась наша мандрівка чарівним книжковим містом. Ви
побачили, як багато книг в бібліотеці, узнали, що книжки стоять на поличках
стелажів, роздивилиськнижковівиставки, нагадали бібліотечні правила,
отримали книжки. Що ж вам сподобалосьв нашій мандрівці? До нової
зустрічі.
Бібліотечний урок 2 клас
Тема:Твій друг – книга.
Мета:познайомитиучнів із структурою книжки; розвиватихудожній смак
учнів, збагачувати їх словниковийзапас; виховувати бережливе ставлення до
книжки.
Обладнання:стелаж із різними книжками, таблички з назвами структурних
частин книжки; ілюстрації до народнихказок.
Хід уроку
І. Організаціяучнів.
ІІ. Вступ до уроку.
Загадка: Сама мовчить, а всіх вчить.
(Короткабесіда про книгу по змісту загадки: чомумовчить і як мовчки
вчить).
ІІІ. Оголошеннятеми та мети уроку.
Сьогодніми з вами повинні познайомитись з книгою ближче та з тими, хто
працює над її створенням, робить її красивою, привабливою для малюків.
Роботаз виставкоюна стелажі.
На виставці книги сучасні та вже відомі учням, казки народніта авторські
1. Чи подобаються вам книжечки на виставці?
2. А яку б книжку ви взяли б читати першою? Чому?
3. Повідомити про тематику книжечок на виставці.
(Після знайомстваіз виставкою, сказати, що ми ще до неї повернемось).
ІV. Вивченнянового матеріалу.
1. Письменник.
Хто пише зміст книжки?
Так, основним творцем книги є автор або письменник. Ця головна людина,
без якої взагалі не було б книжок. (На прикладі книжки з виставки
бібліотекар показує учням, де пишеться ім’я, прізвище автора книги).
2. Заголовок.
Але перше на що звертається дитячаувага – це заголовок, назва книги. Чим
цікавіша та влучніша назва у книжки, тим вам її хочеться швидше прочитати.
На книжці назва пишеться зверху великими, яскравимибуквами, які б
привернули увагу читачів (показати кілька назв книг з виставки).
3. Ілюстрації.
А чи цікавою була б дитячакнижка без малюнків? Коливи берете до рук
книжечку, то обов’язковопереглядаєтемалюнки. Вони вам допомагають
уявити про що зміст книжки. А що ж означає слово „ілюстрація” ми
дізнаємось з довідкового бюро:
Ілюстрація – малюнок, який розкриває і поглиблює зміст тексту.
Промовтеце слово по складах та запам’ятайте його. Воно означає
„малюнок”.
4. Обкладинка.
Що таке обкладинка? (учні відповідають з власного досвіду та міркувань)
Бібліотекар корегує відповіді та доповнює, які бувають обкладинки та
демонструєна прикладі книжок з виставки види обкладинок(м’яку, тверду).
5. Корінець. Сторінки.
Книга має сторінки, на яких пишеться сам зміст книжки та ілюстрації. Як же
кріпляться сторінки між собою та до обкладинки? (міркують учні).
Бібліотекар демонструєна книжці з виставки місце кріплення сторінок та
обкладинки, називає термін „корінець”.
(Структуру книжки бібліотекар вивішує на дошці на табличках: письменник,
заголовок, ілюстрація, обкладинка, сторінки, корінець).
V. Закріпленнявивченогоматеріалу.
1. Гра „Вибери книжку”.
Учень підходить до стелажа, вибирає книжечку і показує, де пишеться ім’я
автора, читає заголовоккнижки, демонструє ілюстрації, показує сторінки та
місце кріплення. (кілька учнів).
2. „Ілюстрованавікторина”.
Перевіримо, як ви полюбляєте книжечки, а особливо ті, в яких є цікаві казки.
Гра „Відгадай, з якої казки ілюстрація?”
(Бібліотекар показує ілюстрації, а учні відгадують).
Роботанад оповіданням „Любіть книгу!”.
Після читання бесіда:
- Як ставився Василько до книжки?
- Як він читав книжку?
- Який сонйому приснився?
- Чи добребуло Василькові уві сні?
- До якої думки він прийшов після цього?
Висновок: Книгутреба берегти і любити.
4. Літературна сторінка про книгу.
- Щоб ви порадилисвоїм сестричкам, братикам, друзям?Якставитись до
книжки?
То ж хай і у вашій сім’ї буде так, як пише поетеса Наталка Поклад:
Книжка в тата,
Книжка в мами,
Книжка в мене,
І в Світлани,
З книжкою малий Тарас –
Книжковечір нині в нас.
Учень 1. Як краплин у Дніпрі,
Як зірок угорі,
Як листви на гіллі –
Скільки книг на землі!
Є легкі і важкі
На полицях, в столі –
Наші друзі – книжки.
Учень 2. В мене є книжок багато –
І новенькі, і старі.
Я піду до школи з татом,
Всі книжки віддам сестрі,
Хай вона сама читає
Про Лисичкуй Журавля,
Хай вона тепер узнає,
Як багато знаю я.
Робота над прислів’ями.
Книга – міст у усе знати
Книгу читай, світ знань.
Книгу читати - розумунабирай.
(Скласти прислів’я та пояснитизміст).
VІ. Підсумок уроку.
1. Чи цікавий був урок?
2. Що ви дізналися про будовукнижки?
3. Як треба відноситись до книг?

More Related Content

What's hot

Книжки, які можна не читати?
Книжки, які можна не читати?Книжки, які можна не читати?
Книжки, які можна не читати?НБУ для дітей
 
гайда читати
гайда читатигайда читати
гайда читатиssuser246055
 
Від папірусу до книги (короткий екскурс в історію книги для учнів початкових ...
Від папірусу до книги (короткий екскурс в історію книги для учнів початкових ...Від папірусу до книги (короткий екскурс в історію книги для учнів початкових ...
Від папірусу до книги (короткий екскурс в історію книги для учнів початкових ...НБУ для дітей
 
Екскурсія до бібліотеки для учнів 2-их класів
Екскурсія до бібліотеки для учнів 2-их класівЕкскурсія до бібліотеки для учнів 2-их класів
Екскурсія до бібліотеки для учнів 2-их класівIlya Lipchak
 
Урок позакласного читання. Сторінки з книги природи.
Урок позакласного читання. Сторінки з  книги природи.Урок позакласного читання. Сторінки з  книги природи.
Урок позакласного читання. Сторінки з книги природи.Ковпитська ЗОШ
 
Книга вчить , як на світі жить.
Книга вчить , як на світі жить. Книга вчить , як на світі жить.
Книга вчить , як на світі жить. Сергій Ільчишин
 
книгоманія
книгоманіякнигоманія
книгоманіяFr3dd0
 
Бібліотекар - найкраща професія
Бібліотекар - найкраща професіяБібліотекар - найкраща професія
Бібліотекар - найкраща професіяОльга Верещагина
 
презентация до моєї виховної години
презентация до моєї виховної годинипрезентация до моєї виховної години
презентация до моєї виховної годиниТаня Кибицкая
 
"Література для діток — моє життя" ( до 70-річчя від дня народження Марії Пон...
"Література для діток — моє життя" ( до 70-річчя від дня народження Марії Пон..."Література для діток — моє життя" ( до 70-річчя від дня народження Марії Пон...
"Література для діток — моє життя" ( до 70-річчя від дня народження Марії Пон...estet13
 
"Найголовнішого очима не побачиш".Урок позакласного читання.
"Найголовнішого очима не побачиш".Урок позакласного читання."Найголовнішого очима не побачиш".Урок позакласного читання.
"Найголовнішого очима не побачиш".Урок позакласного читання.Larysa Mosiychuk
 
5 E so
5 E so5 E so
5 E so5klas
 
Сценарій до бібліотечного уроку для учнів 1-их класів
Сценарій до бібліотечного уроку для учнів 1-их класівСценарій до бібліотечного уроку для учнів 1-их класів
Сценарій до бібліотечного уроку для учнів 1-их класівIlya Lipchak
 
бібліотека гімназії
бібліотека гімназіїбібліотека гімназії
бібліотека гімназіїkalishnatalka
 

What's hot (20)

Книжки, які можна не читати?
Книжки, які можна не читати?Книжки, які можна не читати?
Книжки, які можна не читати?
 
гайда читати
гайда читатигайда читати
гайда читати
 
Її величність книга
Її  величність   книгаЇї  величність   книга
Її величність книга
 
Від папірусу до книги (короткий екскурс в історію книги для учнів початкових ...
Від папірусу до книги (короткий екскурс в історію книги для учнів початкових ...Від папірусу до книги (короткий екскурс в історію книги для учнів початкових ...
Від папірусу до книги (короткий екскурс в історію книги для учнів початкових ...
 
Екскурсія до бібліотеки для учнів 2-их класів
Екскурсія до бібліотеки для учнів 2-их класівЕкскурсія до бібліотеки для учнів 2-их класів
Екскурсія до бібліотеки для учнів 2-их класів
 
бібліотека
бібліотекабібліотека
бібліотека
 
Урок позакласного читання. Сторінки з книги природи.
Урок позакласного читання. Сторінки з  книги природи.Урок позакласного читання. Сторінки з  книги природи.
Урок позакласного читання. Сторінки з книги природи.
 
Книга вчить , як на світі жить.
Книга вчить , як на світі жить. Книга вчить , як на світі жить.
Книга вчить , як на світі жить.
 
книгоманія
книгоманіякнигоманія
книгоманія
 
Prezentacіya bіblіoteki
Prezentacіya bіblіotekiPrezentacіya bіblіoteki
Prezentacіya bіblіoteki
 
Бібліотекар - найкраща професія
Бібліотекар - найкраща професіяБібліотекар - найкраща професія
Бібліотекар - найкраща професія
 
бібліотечна сова
бібліотечна совабібліотечна сова
бібліотечна сова
 
4 ylch s_2015
4 ylch s_20154 ylch s_2015
4 ylch s_2015
 
презентация до моєї виховної години
презентация до моєї виховної годинипрезентация до моєї виховної години
презентация до моєї виховної години
 
"Література для діток — моє життя" ( до 70-річчя від дня народження Марії Пон...
"Література для діток — моє життя" ( до 70-річчя від дня народження Марії Пон..."Література для діток — моє життя" ( до 70-річчя від дня народження Марії Пон...
"Література для діток — моє життя" ( до 70-річчя від дня народження Марії Пон...
 
марія антонівна пономернко 70 річний ювілей
марія антонівна пономернко 70 річний ювілеймарія антонівна пономернко 70 річний ювілей
марія антонівна пономернко 70 річний ювілей
 
"Найголовнішого очима не побачиш".Урок позакласного читання.
"Найголовнішого очима не побачиш".Урок позакласного читання."Найголовнішого очима не побачиш".Урок позакласного читання.
"Найголовнішого очима не побачиш".Урок позакласного читання.
 
5 E so
5 E so5 E so
5 E so
 
Сценарій до бібліотечного уроку для учнів 1-их класів
Сценарій до бібліотечного уроку для учнів 1-их класівСценарій до бібліотечного уроку для учнів 1-их класів
Сценарій до бібліотечного уроку для учнів 1-их класів
 
бібліотека гімназії
бібліотека гімназіїбібліотека гімназії
бібліотека гімназії
 

Viewers also liked

Homework memorial hall
Homework  memorial hallHomework  memorial hall
Homework memorial hallGrace Bull
 
Asos Off top collection by Fashionnlush.com
Asos Off top collection by Fashionnlush.comAsos Off top collection by Fashionnlush.com
Asos Off top collection by Fashionnlush.comFashion N Lush
 
SAP ECC EHP7 + BW 74
SAP  ECC EHP7 + BW 74SAP  ECC EHP7 + BW 74
SAP ECC EHP7 + BW 74Zoe Lily
 
Kanate Khumnin - C# Developer (CONT.)
Kanate Khumnin - C# Developer (CONT.)Kanate Khumnin - C# Developer (CONT.)
Kanate Khumnin - C# Developer (CONT.)Kanate khumnin
 
Nakaz obschiy po_kanikulam
Nakaz obschiy po_kanikulamNakaz obschiy po_kanikulam
Nakaz obschiy po_kanikulamDarina Koroleh
 
Cornak - Des formations aux soft skills basées sur l'entrainement
Cornak - Des formations aux soft skills basées sur l'entrainementCornak - Des formations aux soft skills basées sur l'entrainement
Cornak - Des formations aux soft skills basées sur l'entrainementJérôme BERGER
 
Country presentation at annual partners' meeting 2016
Country presentation at annual partners' meeting 2016Country presentation at annual partners' meeting 2016
Country presentation at annual partners' meeting 2016Rishu Gupta
 
Umovi provedennja ridne_krivorizhzhja_2013
Umovi provedennja ridne_krivorizhzhja_2013Umovi provedennja ridne_krivorizhzhja_2013
Umovi provedennja ridne_krivorizhzhja_2013Darina Koroleh
 
Diana yasmín ocampo quiñones aprendizaje basado en proyecto
Diana yasmín ocampo quiñones  aprendizaje basado en proyectoDiana yasmín ocampo quiñones  aprendizaje basado en proyecto
Diana yasmín ocampo quiñones aprendizaje basado en proyectodianayasmin231705
 

Viewers also liked (16)

Umecit telematica 1
Umecit telematica 1Umecit telematica 1
Umecit telematica 1
 
Backdropsource
Backdropsource Backdropsource
Backdropsource
 
Homework memorial hall
Homework  memorial hallHomework  memorial hall
Homework memorial hall
 
Asos Off top collection by Fashionnlush.com
Asos Off top collection by Fashionnlush.comAsos Off top collection by Fashionnlush.com
Asos Off top collection by Fashionnlush.com
 
Roberge_Resume
Roberge_ResumeRoberge_Resume
Roberge_Resume
 
SAP ECC EHP7 + BW 74
SAP  ECC EHP7 + BW 74SAP  ECC EHP7 + BW 74
SAP ECC EHP7 + BW 74
 
Tb
TbTb
Tb
 
Kanate Khumnin - C# Developer (CONT.)
Kanate Khumnin - C# Developer (CONT.)Kanate Khumnin - C# Developer (CONT.)
Kanate Khumnin - C# Developer (CONT.)
 
Nakaz obschiy po_kanikulam
Nakaz obschiy po_kanikulamNakaz obschiy po_kanikulam
Nakaz obschiy po_kanikulam
 
Ravi_CV
Ravi_CVRavi_CV
Ravi_CV
 
Dialet
DialetDialet
Dialet
 
Cornak - Des formations aux soft skills basées sur l'entrainement
Cornak - Des formations aux soft skills basées sur l'entrainementCornak - Des formations aux soft skills basées sur l'entrainement
Cornak - Des formations aux soft skills basées sur l'entrainement
 
Backdropsource
Backdropsource Backdropsource
Backdropsource
 
Country presentation at annual partners' meeting 2016
Country presentation at annual partners' meeting 2016Country presentation at annual partners' meeting 2016
Country presentation at annual partners' meeting 2016
 
Umovi provedennja ridne_krivorizhzhja_2013
Umovi provedennja ridne_krivorizhzhja_2013Umovi provedennja ridne_krivorizhzhja_2013
Umovi provedennja ridne_krivorizhzhja_2013
 
Diana yasmín ocampo quiñones aprendizaje basado en proyecto
Diana yasmín ocampo quiñones  aprendizaje basado en proyectoDiana yasmín ocampo quiñones  aprendizaje basado en proyecto
Diana yasmín ocampo quiñones aprendizaje basado en proyecto
 

Similar to Bib urok

Посвята в читачі. Бібліотечний урок «Біля книжкової полиці».
Посвята в читачі. Бібліотечний урок «Біля книжкової полиці».Посвята в читачі. Бібліотечний урок «Біля книжкової полиці».
Посвята в читачі. Бібліотечний урок «Біля книжкової полиці».Ilya Lipchak
 
Бібліотечний урок «Структура книги» для 2-х класів
Бібліотечний урок «Структура книги» для 2-х класівБібліотечний урок «Структура книги» для 2-х класів
Бібліотечний урок «Структура книги» для 2-х класівIlya Lipchak
 
Позакласне читання 4 клас (Конспекти уроків)
Позакласне читання 4 клас (Конспекти уроків)Позакласне читання 4 клас (Конспекти уроків)
Позакласне читання 4 клас (Конспекти уроків)Ковпитська ЗОШ
 
Chytanka 4klas savchenko_1ch
Chytanka 4klas savchenko_1chChytanka 4klas savchenko_1ch
Chytanka 4klas savchenko_1chNoName520
 
презентація ТИЖДЕНЬ ДИТЯЧОГО ЧИТАННЯ
презентація ТИЖДЕНЬ ДИТЯЧОГО ЧИТАННЯпрезентація ТИЖДЕНЬ ДИТЯЧОГО ЧИТАННЯ
презентація ТИЖДЕНЬ ДИТЯЧОГО ЧИТАННЯOlha Dementieva
 
субчак н.в
субчак н.всубчак н.в
субчак н.вsemyurihor
 
5_zl_kad_2022.pdf
5_zl_kad_2022.pdf5_zl_kad_2022.pdf
5_zl_kad_2022.pdfLudaM3
 
консультація (презентація 1)
консультація (презентація 1)консультація (презентація 1)
консультація (презентація 1)Роман Бадулін
 
Підсумки роботи бібліотек ЦБС Солом'янського району м.Києва
Підсумки роботи бібліотек ЦБС Солом'янського району м.КиєваПідсумки роботи бібліотек ЦБС Солом'янського району м.Києва
Підсумки роботи бібліотек ЦБС Солом'янського району м.КиєваОльга Кузнецова
 
Книжкові виставки нашої бібліотеки
Книжкові виставки нашої бібліотекиКнижкові виставки нашої бібліотеки
Книжкові виставки нашої бібліотекиMarina Vaskovskaya
 
Урок літературного читання в 3 класі
Урок літературного читання в 3 класіУрок літературного читання в 3 класі
Урок літературного читання в 3 класіkirilchuksvetlana
 
Запрошуємо вас до шкільної бібліотеки !
Запрошуємо вас до шкільної бібліотеки !Запрошуємо вас до шкільної бібліотеки !
Запрошуємо вас до шкільної бібліотеки !vova8
 
"Книга - джерело знань". Сценарій заходу для учнів 6 класу
"Книга -  джерело знань". Сценарій заходу для учнів 6 класу"Книга -  джерело знань". Сценарій заходу для учнів 6 класу
"Книга - джерело знань". Сценарій заходу для учнів 6 класуdtamara123
 
Досвід Пудової Н.А.
Досвід Пудової Н.А.Досвід Пудової Н.А.
Досвід Пудової Н.А.Nadiya Pudova
 

Similar to Bib urok (20)

Посвята в читачі. Бібліотечний урок «Біля книжкової полиці».
Посвята в читачі. Бібліотечний урок «Біля книжкової полиці».Посвята в читачі. Бібліотечний урок «Біля книжкової полиці».
Посвята в читачі. Бібліотечний урок «Біля книжкової полиці».
 
Бібліотечний урок «Структура книги» для 2-х класів
Бібліотечний урок «Структура книги» для 2-х класівБібліотечний урок «Структура книги» для 2-х класів
Бібліотечний урок «Структура книги» для 2-х класів
 
Позакласне читання 4 клас (Конспекти уроків)
Позакласне читання 4 клас (Конспекти уроків)Позакласне читання 4 клас (Конспекти уроків)
Позакласне читання 4 клас (Конспекти уроків)
 
Chytanka 4klas savchenko_1ch
Chytanka 4klas savchenko_1chChytanka 4klas savchenko_1ch
Chytanka 4klas savchenko_1ch
 
проект за темою "Бібліотекар"
проект за темою "Бібліотекар"проект за темою "Бібліотекар"
проект за темою "Бібліотекар"
 
презентація ТИЖДЕНЬ ДИТЯЧОГО ЧИТАННЯ
презентація ТИЖДЕНЬ ДИТЯЧОГО ЧИТАННЯпрезентація ТИЖДЕНЬ ДИТЯЧОГО ЧИТАННЯ
презентація ТИЖДЕНЬ ДИТЯЧОГО ЧИТАННЯ
 
69
6969
69
 
реклама бібліотеки
реклама бібліотекиреклама бібліотеки
реклама бібліотеки
 
субчак н.в
субчак н.всубчак н.в
субчак н.в
 
5_zl_kad_2022.pdf
5_zl_kad_2022.pdf5_zl_kad_2022.pdf
5_zl_kad_2022.pdf
 
консультація (презентація 1)
консультація (презентація 1)консультація (презентація 1)
консультація (презентація 1)
 
презинтація круть о.і.
презинтація круть о.і.презинтація круть о.і.
презинтація круть о.і.
 
Підсумки роботи бібліотек ЦБС Солом'янського району м.Києва
Підсумки роботи бібліотек ЦБС Солом'янського району м.КиєваПідсумки роботи бібліотек ЦБС Солом'янського району м.Києва
Підсумки роботи бібліотек ЦБС Солом'янського району м.Києва
 
Книжкові виставки нашої бібліотеки
Книжкові виставки нашої бібліотекиКнижкові виставки нашої бібліотеки
Книжкові виставки нашої бібліотеки
 
екскурсія в бібліотеу
екскурсія в бібліотеуекскурсія в бібліотеу
екскурсія в бібліотеу
 
Урок літературного читання в 3 класі
Урок літературного читання в 3 класіУрок літературного читання в 3 класі
Урок літературного читання в 3 класі
 
Запрошуємо вас до шкільної бібліотеки !
Запрошуємо вас до шкільної бібліотеки !Запрошуємо вас до шкільної бібліотеки !
Запрошуємо вас до шкільної бібліотеки !
 
Konkurs
KonkursKonkurs
Konkurs
 
"Книга - джерело знань". Сценарій заходу для учнів 6 класу
"Книга -  джерело знань". Сценарій заходу для учнів 6 класу"Книга -  джерело знань". Сценарій заходу для учнів 6 класу
"Книга - джерело знань". Сценарій заходу для учнів 6 класу
 
Досвід Пудової Н.А.
Досвід Пудової Н.А.Досвід Пудової Н.А.
Досвід Пудової Н.А.
 

More from Darina Koroleh

інформатика 9 клас розділ 25 робота з текстовими фрагментами роб
інформатика 9 клас розділ 25 робота з текстовими фрагментами робінформатика 9 клас розділ 25 робота з текстовими фрагментами роб
інформатика 9 клас розділ 25 робота з текстовими фрагментами робDarina Koroleh
 
Автоматизоване розроблення веб сайтів
Автоматизоване розроблення веб сайтівАвтоматизоване розроблення веб сайтів
Автоматизоване розроблення веб сайтівDarina Koroleh
 
Наш корабель
Наш корабельНаш корабель
Наш корабельDarina Koroleh
 
Random 111218114158-phpapp01
Random 111218114158-phpapp01Random 111218114158-phpapp01
Random 111218114158-phpapp01Darina Koroleh
 
лабораторна робота 8
лабораторна робота 8лабораторна робота 8
лабораторна робота 8Darina Koroleh
 
11 клас 19 урок
11 клас 19 урок11 клас 19 урок
11 клас 19 урокDarina Koroleh
 
Поняття електронної таблиці
Поняття електронної таблиціПоняття електронної таблиці
Поняття електронної таблиціDarina Koroleh
 
11 клас 17 урок
11 клас 17 урок11 клас 17 урок
11 клас 17 урокDarina Koroleh
 
9 клас ривкiнд
9 клас   ривкiнд9 клас   ривкiнд
9 клас ривкiндDarina Koroleh
 
інформатика підручник для 8 класу авт. ривкінд
інформатика   підручник для 8 класу авт. ривкіндінформатика   підручник для 8 класу авт. ривкінд
інформатика підручник для 8 класу авт. ривкіндDarina Koroleh
 
Pisa результати 2015 року
Pisa результати 2015 рокуPisa результати 2015 року
Pisa результати 2015 рокуDarina Koroleh
 
Pisa загальний опис-програми-м жнародного-оц-нювання-учн_в
Pisa загальний опис-програми-м жнародного-оц-нювання-учн_вPisa загальний опис-програми-м жнародного-оц-нювання-учн_в
Pisa загальний опис-програми-м жнародного-оц-нювання-учн_вDarina Koroleh
 
фестиваль дю на 28.01.17
фестиваль дю  на 28.01.17фестиваль дю  на 28.01.17
фестиваль дю на 28.01.17Darina Koroleh
 
оновлений бланк заяви_на_500
оновлений бланк заяви_на_500оновлений бланк заяви_на_500
оновлений бланк заяви_на_500Darina Koroleh
 
порядок материалка
порядок материалкапорядок материалка
порядок материалкаDarina Koroleh
 

More from Darina Koroleh (20)

інформатика 9 клас розділ 25 робота з текстовими фрагментами роб
інформатика 9 клас розділ 25 робота з текстовими фрагментами робінформатика 9 клас розділ 25 робота з текстовими фрагментами роб
інформатика 9 клас розділ 25 робота з текстовими фрагментами роб
 
Автоматизоване розроблення веб сайтів
Автоматизоване розроблення веб сайтівАвтоматизоване розроблення веб сайтів
Автоматизоване розроблення веб сайтів
 
Наш корабель
Наш корабельНаш корабель
Наш корабель
 
Strukt web site
Strukt web siteStrukt web site
Strukt web site
 
Random 111218114158-phpapp01
Random 111218114158-phpapp01Random 111218114158-phpapp01
Random 111218114158-phpapp01
 
лабораторна робота 8
лабораторна робота 8лабораторна робота 8
лабораторна робота 8
 
1132613
11326131132613
1132613
 
782 6 __22
782 6 __22782 6 __22
782 6 __22
 
11 клас 19 урок
11 клас 19 урок11 клас 19 урок
11 клас 19 урок
 
Поняття електронної таблиці
Поняття електронної таблиціПоняття електронної таблиці
Поняття електронної таблиці
 
11 клас 17 урок
11 клас 17 урок11 клас 17 урок
11 клас 17 урок
 
9 клас ривкiнд
9 клас   ривкiнд9 клас   ривкiнд
9 клас ривкiнд
 
інформатика підручник для 8 класу авт. ривкінд
інформатика   підручник для 8 класу авт. ривкіндінформатика   підручник для 8 класу авт. ривкінд
інформатика підручник для 8 класу авт. ривкінд
 
Pisa результати 2015 року
Pisa результати 2015 рокуPisa результати 2015 року
Pisa результати 2015 року
 
Pisa загальний опис-програми-м жнародного-оц-нювання-учн_в
Pisa загальний опис-програми-м жнародного-оц-нювання-учн_вPisa загальний опис-програми-м жнародного-оц-нювання-учн_в
Pisa загальний опис-програми-м жнародного-оц-нювання-учн_в
 
Pisa 2018
Pisa 2018 Pisa 2018
Pisa 2018
 
фестиваль дю на 28.01.17
фестиваль дю  на 28.01.17фестиваль дю  на 28.01.17
фестиваль дю на 28.01.17
 
оновлений бланк заяви_на_500
оновлений бланк заяви_на_500оновлений бланк заяви_на_500
оновлений бланк заяви_на_500
 
решение
решениерешение
решение
 
порядок материалка
порядок материалкапорядок материалка
порядок материалка
 

Bib urok

  • 1. Бібліотечнийурок 1 клас Тема:Мандрівка книжковим містом Мета:Ознайомитидітей зі шкільною бібліотекою, правилами користування бібліотечними книгами. Виховувати почуття поваги і шанобливого ставлення до книги. Обладнання:Книжковівиставки, плакат «Права і обов’язкичитачів» Хід уроку І. Організаціяучнів. ІІ. Вступ до уроку. Вступне слово бібліотекаря: Сьогодніви вперше завітали до шкільної бібліотеки. Що ж означає слово «бібліотека»? Подумайте , яке слово вам нагадує «бібліотека»? Так, Біблія. Всі ми знаємо найвідомішу книгу «Біблія».Біблія означає - книга. А бібліотека – це приміщення, де зберігаються книги. Бібліотека дуже схоже на невеличке затишне місто. І я вас запрошую в подорож чарівнимивуличками нашого книжкового містечка. ІІІ. Оголошеннятеми та мети уроку. Отже, тема нашого сьогоднішньогоуроку:«Мандрівка книжковим містом» ІV. Вивченнянового матеріалу. В нашому містечку, як ви бачите, вузенькі вулички з високимибудинками. Порахуйте, будь ласка, скільки поверхів вони мають? Так, шість. Це книжкові стелажі. На кожному з них по шість поличок. На цих стелажах розмістились книги українськихписьменників. Назвіть, кого з українських письменників ви знаєте? Ось тут розташувались книги, написані М.Вовчком, М.Коцюбинським, Л.Українкою, Т.Шевченком. На цих стелажах чекають на своїхчитачів книги, написані російськимиписьменниками, далі письменниками інших країн. Завітаємо в гості до одного з будинків. Бачите, як гарно оформлено цього стелажа. Мабуть, в цьому будинку свято. Прочитайте, що на вгоріна стелажі написано? ( Діти читають: «Світ навколо тебе») Це - книжкова виставка для дітей. Бачите, книжки тут яскраві, в них багато ілюстрацій, здається ніби кожна книжечка посміхається і говорить:«Прочитаймене, будь ласка, я дуже багато цікавого тобі розповім». На кожній поличці зібрані книги на одну тему. Прочитайте їх назви, (діти по черзічитають рубрикивиставки). З назви «Державні символиУкраїни» ми можемо дізнатися, що на цій поличці зібрані книги, в яких йдеться про гімн, прапор, герб - символинашої держави. А як ви думаєте, про що розповідається в книгах цієї полички з назвою«Співай, прекраснанаша мово»?(діти відповідають) я - Подивіться уважно на верхній лівий кутик обкладинки книжки. Ви бачите декілька цифр і літер. Це адреса книжки. І кожна книжечка стоїть строгона своємумісці згідно цієї адреси, чекає на свого читача. Як ви після школи кожного дня
  • 2. приходите додому, так і книжка, коли її прочитають, за допомогою бібліотекаря знову вертається, згідно адресина те саме місце, звідки її брали. Отже в бібліотеці книжки не можна переставляти, бо вони тоді заблукають. Запам’ятайте, це одне з головнихправил бібліотеки: не переставляти книги на полицях. Ось ми підійшли до стелажів, де мешкають книги для найменших. Це найкрасивіші, найгарніші книжки. Як дбайлива матуся вдягає дочкучи синочкав найкращу сукню чи костюм, зав’язує бантики, чистить черевички, так і письменники і художники, створюючикнижки для вас, малята, вклали багато праці, творчості, любові. Чи подобаютьсявам ці книжки? Які книжки є у вас дома? Де вони зберігаються?А тепер ви отримаєте бібліотечні книги на свій формуляр і через тиждень обов’язково їхповернете назад до бібліотеки. Записують і повертають книги на абонементі. V. Закріпленнявивченогоматеріалу. Давайте нагадаємо правила користування бібліотечними книгами. Щоб правила не забувались у нас в бібліотеці є такий великий плакат «Права і обов’язкичитачів» (Діти по черзічитають пункти плакату). Обіцяєте виконувати ці правила. VІ. Підсумок уроку. Ось і завершилась наша мандрівка чарівним книжковим містом. Ви побачили, як багато книг в бібліотеці, узнали, що книжки стоять на поличках стелажів, роздивилиськнижковівиставки, нагадали бібліотечні правила, отримали книжки. Що ж вам сподобалосьв нашій мандрівці? До нової зустрічі.
  • 3. Бібліотечний урок 2 клас Тема:Твій друг – книга. Мета:познайомитиучнів із структурою книжки; розвиватихудожній смак учнів, збагачувати їх словниковийзапас; виховувати бережливе ставлення до книжки. Обладнання:стелаж із різними книжками, таблички з назвами структурних частин книжки; ілюстрації до народнихказок. Хід уроку І. Організаціяучнів. ІІ. Вступ до уроку. Загадка: Сама мовчить, а всіх вчить. (Короткабесіда про книгу по змісту загадки: чомумовчить і як мовчки вчить). ІІІ. Оголошеннятеми та мети уроку. Сьогодніми з вами повинні познайомитись з книгою ближче та з тими, хто працює над її створенням, робить її красивою, привабливою для малюків. Роботаз виставкоюна стелажі. На виставці книги сучасні та вже відомі учням, казки народніта авторські 1. Чи подобаються вам книжечки на виставці? 2. А яку б книжку ви взяли б читати першою? Чому? 3. Повідомити про тематику книжечок на виставці. (Після знайомстваіз виставкою, сказати, що ми ще до неї повернемось). ІV. Вивченнянового матеріалу. 1. Письменник. Хто пише зміст книжки? Так, основним творцем книги є автор або письменник. Ця головна людина, без якої взагалі не було б книжок. (На прикладі книжки з виставки бібліотекар показує учням, де пишеться ім’я, прізвище автора книги). 2. Заголовок. Але перше на що звертається дитячаувага – це заголовок, назва книги. Чим цікавіша та влучніша назва у книжки, тим вам її хочеться швидше прочитати. На книжці назва пишеться зверху великими, яскравимибуквами, які б привернули увагу читачів (показати кілька назв книг з виставки). 3. Ілюстрації. А чи цікавою була б дитячакнижка без малюнків? Коливи берете до рук книжечку, то обов’язковопереглядаєтемалюнки. Вони вам допомагають уявити про що зміст книжки. А що ж означає слово „ілюстрація” ми дізнаємось з довідкового бюро:
  • 4. Ілюстрація – малюнок, який розкриває і поглиблює зміст тексту. Промовтеце слово по складах та запам’ятайте його. Воно означає „малюнок”. 4. Обкладинка. Що таке обкладинка? (учні відповідають з власного досвіду та міркувань) Бібліотекар корегує відповіді та доповнює, які бувають обкладинки та демонструєна прикладі книжок з виставки види обкладинок(м’яку, тверду). 5. Корінець. Сторінки. Книга має сторінки, на яких пишеться сам зміст книжки та ілюстрації. Як же кріпляться сторінки між собою та до обкладинки? (міркують учні). Бібліотекар демонструєна книжці з виставки місце кріплення сторінок та обкладинки, називає термін „корінець”. (Структуру книжки бібліотекар вивішує на дошці на табличках: письменник, заголовок, ілюстрація, обкладинка, сторінки, корінець). V. Закріпленнявивченогоматеріалу. 1. Гра „Вибери книжку”. Учень підходить до стелажа, вибирає книжечку і показує, де пишеться ім’я автора, читає заголовоккнижки, демонструє ілюстрації, показує сторінки та місце кріплення. (кілька учнів). 2. „Ілюстрованавікторина”. Перевіримо, як ви полюбляєте книжечки, а особливо ті, в яких є цікаві казки. Гра „Відгадай, з якої казки ілюстрація?” (Бібліотекар показує ілюстрації, а учні відгадують). Роботанад оповіданням „Любіть книгу!”. Після читання бесіда: - Як ставився Василько до книжки? - Як він читав книжку? - Який сонйому приснився? - Чи добребуло Василькові уві сні? - До якої думки він прийшов після цього? Висновок: Книгутреба берегти і любити. 4. Літературна сторінка про книгу. - Щоб ви порадилисвоїм сестричкам, братикам, друзям?Якставитись до книжки? То ж хай і у вашій сім’ї буде так, як пише поетеса Наталка Поклад:
  • 5. Книжка в тата, Книжка в мами, Книжка в мене, І в Світлани, З книжкою малий Тарас – Книжковечір нині в нас. Учень 1. Як краплин у Дніпрі, Як зірок угорі, Як листви на гіллі – Скільки книг на землі! Є легкі і важкі На полицях, в столі – Наші друзі – книжки. Учень 2. В мене є книжок багато – І новенькі, і старі. Я піду до школи з татом, Всі книжки віддам сестрі, Хай вона сама читає Про Лисичкуй Журавля, Хай вона тепер узнає, Як багато знаю я. Робота над прислів’ями. Книга – міст у усе знати Книгу читай, світ знань. Книгу читати - розумунабирай. (Скласти прислів’я та пояснитизміст). VІ. Підсумок уроку. 1. Чи цікавий був урок? 2. Що ви дізналися про будовукнижки? 3. Як треба відноситись до книг?