SlideShare a Scribd company logo
1 of 10
Виховний західз основ здоров’я у 2 класі
Тема. Надзвичайніситуації природногоі техногенного характеру. Причини їх
виникнення. Правила поведінки під час надзвичайних ситуацій.
Мета. Узагальнити і систематизувати знання учнів з поданої теми;
сформуватипоняття «надзвичайнаситуація», «аварія», «катастрофа»,
уявлення про причинивиникнення та наслідки надзвичайних ситуацій, про
правила поведінки під час надзвичайнихситуацій.
Розвивативміння поводитисебе в НС, логічне мислення, вироблятивольові
якості, вправляти учнів у набутті власного здоров’язбережувальногодосвіду,
запобігати проявам паніки.
Виховувати обережність, уважність, дисциплінованість, уміння чинити
розсудливо.
Форма проведення.Веб – квест.
Обладнання. Використання ІКТ, гаджети, пам’ятки з правилами поведінки під
час надзвичайнихситуацій, логотипи.
Інновації. Ментальна карта, хмарні сервіси Learning Apps.
Хід заняття
І. Організаційний момент.
Любідіти, у наш клас
Завітали люди щирі.
Привітайте в добрийчас
Гостейпосмішкоюй миром
- А тепер повернітьсяодиндо одного,посміхнітьсяі побажайтеуспіхів у
навчанні.
Увага!Увага!
Всім! Всім! Всім!
Завітав день незвичайний
У наш шкільний веселий дім!
Бо цивільна оборона –
Це не жарти, діти!
Требавам багато знати,
А ще більше вміти.
Тожбез зайвоїмороки
Запам’ятаємо девіз уроку:
«Думати швидко – діяти чітко!»
ІІ. Оголошення теми і мети заняття.
1. Активізація опорнихзнань.
Вчитель. – Діти, як ви розумієте поняття «Цивільний захист»?
(«Цивільний» - народ, населення, не військові люди, ми;
«захист» - захищати, обороняти).
2. Бесіда.
Вчитель. – Один раз на рік в кожному навчальному закладі проводитьсядень
цивільного захисту. Щоб бути завжди готовим та вміти правильно діяти. І ось
сьогодніми будемо говоритипро НС. З’ясуємо, чомувонивиникають і як треба
себе поводитипід час НС. Наше заняття ми проведемо у форміВеб – квесту. В
процесігри і виконання різноманітних завдань ви спробуєтесистематизувати
знайдену інформацію та презентувати її, робитивисновкина основіфактів. Є
серед нас експерти- з повеней, землетрусов, снігових заметів, з аварій та
катастроф.
Вчитель.-Готуючись до уроку, ви мали змогузайти у « класрум»,переглянути
відео, знайти відповіді на питання, викласти свою думку у коментаріях.
Давайте перевіримо, як ви зрозуміли ключовіпитання.
- Діти, підніміть руку, хто любить грати? Тодія вітаю учасників 4 команд веб-
квесту. Розпочнемо груз 1 зупинки «Детектив»(вам потрібно зробитивисновки
на основіфактів). Знайдіть 1конверт із завданням:із окремих слів складіть
питання, дайте на нього відповідь. Не гайте часу, у вас 1хв.
І група. – Що таке здоров’я?
(Здоров’я – однеіз джерел радості. Стан людини,коли відсутні хвороби).
Вчитель - Чи впливає екологія на здоров’я людини?
( Так, щоб бути здоровим требадихати свіжим і чистим повітрям, вживати
чисту воду і корисніпродукти).
ІІ група. – Що таке екологічна небезпека?
(Екологічна небезпека – це руйнування середовищапроживання людей, рослин
і тварин у результаті стихійних лих та виникнення аварій та катастроф і може
переростив надзвичайні ситуації).
ІІІ група. – Що таке надзвичайна ситуація?
(НС – це порушення нормальнихумов життя і діяльностілюдей, спричинене
аварією, катастрофою, стихійним лихом або іншою небезпечною ситуацією, що
може призвестидо загибелі людей та матеріальних втрат).
ІV група. – Чому виникають НС?
(Живучи на цій чудовій землі,люди не замислюючись роблять їйболяче,
руйнують її ,втручаються у космічнийпростір,забруднюють повітря,знищують
тварин і рослини.)
Інсценізація(запрошуємо старших учнів)
- Добрийдень, людино! Добрийдень, планета!
- Я-Земля. Я тримаю тебе в долонях, людино. Без мене ти не можеш існувати.
По мені ступають твої ноги. З моїх джерел ти п’єш воду, дихаєш моїм повітрям.
А що ти зробилазі мною, людино? Поглянь на мене! Я в біді!
- Так, я палю тебе, рию, забруднюю, знищую. Мабуть, роблю тобі дуже
боляче!
- Мене зовсім не бережуть!Почуйте голос рідний мій! Я плачу дощиком
рясним!Я задихаюсь, не мовчу!Я гніваюсь ударом грому! Хочу бути чистою,
здоровоюі мирною!!!
- Я зрозуміла! Ось чомунаша планета відповідає - стихійними лихами або
бідами:руйнуються міста,села, дороги,мости, гине багато людей. То саме такі
події і називають надзвичайнимиситуаціями.
- Земле, пробач!Я обіцяю, що моє покоління буде тебе берегти!
Вчитель:існує 4 види надзвичайних ситуації. Увага на екран!
Соціально -політичні Воєнного характеру
Надзвичайніситуації
Природні НС, спричиненідіяльністю людей
ІІІ. Узагальнення і систематизація знань.
Вчитель – Сьогодніпоговоримопро два види НС: природніі НС, спричинені
діяльністю людей. До природнихНС відносяться стихійні лиха. Звернемося до
словникової скарбнички.
- Що таке стихійне лихо?
(Це катастрофічні процесиі явища природи, що носять надзвичайнийхарактер,
призводять до порушення нормальної діяльностілюдини або загибелі людей).
- Діти, пригадайте які стихійні лиха ви знаєте? Підказка є у вас на конверті.
Створенняасоціативного куща
землетруси обвали
засухи
пожежі Стихійні лиха повені
сніжні заноси урагани
грози
Вчитель - Сьогоднібільш детально розглянемо де– які з них. Нас чекає 2зупинк:
«Юніжурналісти»(ви спробуєтесистематизувати вже знайдену інформацію).
Перегляньте відео, на якому відбуваються стихійні лиха. Вгадайте, як вони
називаються. Увага наекран! Згадали?А тепер візьміть 2конверт іскладіть пазли. На
фотовипобачитестихійне лихо – пригадайтеназву, дайте визначення та складіть поради
присутнім, якдіяти втій чиіншій ситуації. Пам’ятайте, щобнетрапилось біди, правил
поведінки дотримуйсязавжди! Змагаємося–хто швидше!
- До слова запрошуємо юнихжурналістів І групи.
1) Землетрус - це сильніколивання земної кори, якіпризводять до руйнування
будівель, споруд, пожеж та людськихжертв.
Слово вчителя: - Діти ми вже знаємо що таке землетрус, а тепер наші експерти
розкажуть про правилаповедінкипід час землетрусів.
2) Під час землетрусів треба:
Діяти спокійно, не панікувати та виконувати рекомендації штабуЦО.
3) Якщо повідомлень не було і ти відчув поштовхи в будинку, негайно з усіма
присутнімивийдиз домувимкнувши газ, світло й воду. Потурбуйся про тварин.
4) Якщо ти опинився на вулиці, відійди від будов і споруд на відстань не менше
їх висоти. Прямуйдо широкихвулиць, майданів, скверів. Не торкайся
обірваного проводу, він можебути під напругою.
5) Якщо ви опинилися під уламками і не можете вивільнитися - зберігайте
спокій, зробіть якомога більше галасу, щоб привернутидо себеувагу.
Слово вчителя:
- Одже, який висновок зробили експерти?
6) Ми дійшли такого висновку:що землетрус - це небезпечнеприроднеявище,
яке призводить до руйнування,пожеж і можевикликати у людей травми через
паніку. Томупотрібно діяти спокійно, не панікувати. Відійти від споруд.
Виконувати рекомендації дорослих.
Слово вчителя:- Дякуємо нашим експертам.
- До слова запрошуємо юнихжурналістів ІІ групи.
1) Повінь - це значнезатоплення місцевості, спричиненезливами, весняним
таненням снігу.
Слововчителя:
- Як треба поводитисебе під час повені?
2) Під час повені треба:
Зберігати спокій, уникатипаніки. Швидко зібрати необхіднідокументи,
цінності, ліки, продуктита одягнутисяпо погоді. Негайно залишити зону
затоплення. Перед виходом з будинку, вимкнути електричніприлади,газ,воду.
Відчинити хлів – дати худобіможливість врятуватися.
3) Якщо залишити зонузатоплення неможливо, то підніміться на верхні
поверхи. Залишайтеся на верхніх поверхах, дахах, деревах чи інших
підвищеннях до прибуття допомоги.Сигналізуйтерятувальникам, щоб вони
мали змогушвидко вас знайти.
4) Потрапившиу воду, зніміть з себе важкий одяг і взуття, відшукайте поблизу
предмети, які допоможуть втриматися наплаву до прибуття допомоги.
Слово вчителя:
- Якого висновкуви дійшли?
5) Повінь - це небезпечнеприроднеявище, яке завдає великої матеріальної
шкоди та призводить до людськихжертв, бо водаза короткийчас заливає
вулиці, підвали, підмиває і руйнує будівлі, розмиває залізничніі автомобільні
дороги,знищуєпосіви. Потрібно діяти швидко і не панікувати.
Слово вчителя:- Дякуємо нашим експертам.
- До слова запрошуємо юнихжурналістів ІІІ групи.
1) Снігові замети – це наметені вітром великі кучугури снігу, які призвелидо
припинення руху транспортуна дорогах.
2) Сніговізамети приводятьдо таких наслідків:
• Різко погіршується видимість.
• Припиняєтьсярухтранспорту.
• Випадання снігуз дощем утворює ожеледь .
Слово вчителя:
- Ми зрозуміли, що таке сніговізамети і до чого вонипризводять. Атепер
ознайомимосяіз правилами поведінки під час снігопадів.
3) З оголошенням штормовогопопередження:
 Без необхідності не виходитина вулицю. Не користуватисятранспортом.
 Створитивдоманеобхіднийзапас продуктів (води, палива).
4) Під час руху на автомобілі:
 Не варто долатисніговізамети, потрібно зупинитися.
 Періодично виходитиз автомобіля, щоб розгребтисніг.
Вивісити з автомобіля яскравутканину, щоб побачили рятувальники.
Слово вчителя:
- Який висновокви зробили?
5) Снігові замети призводять до погіршення видимості, зупинкитранспорту,
порушення нормальногожиття людей, а іноді призводятьдо їх загибелі. По
можливостізалишатися вдома. Навулиці, дорозібути обережним.
Слово вчителя:- Дякуємо нашим експертам.
- До слова запрошуємо юнихжурналістів ІV групи.
1) Пожежа – неконтрольованегоріння, що супроводжуєтьсязнищенням
матеріальних цінностей та створює загрозужиттю та здоров’ю людей.
Причинами виникнення пожеж є природніявища(блискавка, посуха). Але і
недбала поведінка людей з вогнем, порушення правил пожежної безпеки
призводять до надзвичайнихситуацій, спричиненихдіяльністю людей.
2) Вогонь – друг і ворог людини. Від нас залежить, яким він буде: добрим чи
злим. Вогонь обігріває нас, готує їжу. Якщо з вогнем поводитися необережно,
може статися пожежа. Вогонь спричиняє опіки тіла, а від диму можна учадіти.
3) Будь-якийтранспортнийзасіб -це джерело підвищеноїнебезпеки. Людина,
що скористаласяпослугамитранспорту,можестатисвідком ДТП,аварій,
катастроф,пожеж, вибухів. Аварії можутьвиникнути і напідприємствах.
4) Вибухитаїх наслідкипожежі, виникаютьнаоб'єктах,яківиробляють
вибухонебезпечніта хімічні речовини. Внашому місті працюють такі підприємства.
Слово вчителя:
Найнебезпечнішимизанаслідкамиє аварії наатомнихелектростанціяхз викидом в
атмосферурадіоактивнихречовин, ценесезабрудненнямісцевості навеличезних
площах. Одноюз такихаварійєвибухна ЧорнобильськійАЕС,якийстався26
квітня 1986року.Загальнакількість жертв тапотерпілихскладає 500тисяччоловік.
Увагана екран– фото– колаж(доаварії,вибух,післяаварії– наслідки).
Слово вчителя:
- Діти, ви почулидвановихпоняття-аваріяікатастрофа. Якви можетепояснити
що таке аварія?
Діти: - Аварія -цеподія,якастворює загрозудляжиття.
Слово вчителя: -Де можуть виникати аварії?
Діти: - На дорогахпід час зіткненнямашин.Назаводахтафабриках.На
електростанціях.Назалізниці. Аварії виникаютьпід час падіння літаків.
Слововчителя:Великомасштабнааварія,якапризводитьдо важкихнаслідків і
значнихлюдськихжертвназивається – катастрофою. Ця подія сталася на
ЧАЕС.
Правила поведінки під час пожежі:
5) Якщо у квартирі або будинку почалася пожежа, найголовніше – не
панікувати! Необхідно негайно повідомитипро це пожежну
частину: телефонуй за номером 101 – чітко і ясно назви адресу і місце
виникнення пожежі. Повідом родичів,сусідів.
* Якщо є можливість, то спробуйпогаситивогонь засобами, що є під
рукою. Невеликі джерела пожежі можна гасити мокрою ганчіркою, піском,
землею з горщиків, накрити ковдрою.
* При гасінні пожежі не можна відчиняти вікна і двері, бо доступповітря
підсилить вогонь.
6) Якщо погасити пожежу до прибуття пожежників неможливо, необхідно з
іншими мешканцями будинку, не створюючипаніки, вийти на вулицю.
* Покидай приміщення, пригнувшись якнайнижче, адже дим направляється
вгору. По можливостізмочиякусь тканину, прикрий нею ніс і рот.
* При пожежі не спускайся у ліфті, бо може відключитися електрика.
Слово вчителя:
- Пожежі призводятьдонеобхідностіевакуації людей. Що таке «евакуація»?
Словникова скарбничка:
Евакуація - це організованевиведеннялюдейз небезпечнихмісць.
Слово вчителя:
- Діти, ви тепер знаєте, що такеевакуація,атепер давайтез’ясуємо,яктреба діяти
під час евакуації , якщотрапитьсябідав школі?
Діти:-Не панікувати, бутиуважним, виконувативказівкивчителя. Почувши
сигналитривоги,необхідноорганізовано рухатисядовиходу,якийзазначенов
планіевакуації.
Фізкультхвилинка
На галявині-вогнище (показують)
Полум’я стелиться низько-низько(присідають)
Далі вогнище розгоряється (піднімаються)
І полум’я коливається(показують руками)
Ми взяли водичку,прямоіз кринички (нахиляються)
Полили,загребли (імітація руками)
І з галявини пішли (крокують).
Сірники, сірники - пам’ятай, пам’ятай!
Сірники, то не гра - ти не забувай!
А якщо бачиш дим,
Сильний дим і вогонь - номер набирай!
Слово вчителя:
- Який же потрібно набрати номер? Зараз з’ясуємо! Ми з вами прибули на 3 зупинку.
Вона має назву: «Зателефонуй і знайди пару».
- Для допомогинаселенню, якепотрапилоунебезпеку, існуютьособливі
формуваннялюдей,оснащенітехнікою.Вонипрацюють,якумирний, такіу
воєннийчас.Дотакихформуваньналежатьрятувальніслужбинаводі,угорах,
службашвидкоїдопомоги,службаНС,пожежнаохорона,газоваслужбатощо.
- Пригадайтерятувальнімашини, з якимимищечастозустрічаємосяв житті.
( швидкадопомога,службагазу,поліція,пожежнамашина).
- Зверніть увагу на номери за якими треба телефонувати до цих служб:
101 - 102 - 103 - 104 -
Індивідуальна робота. (Задопомогою хмарногосервісу Learning Apps утворіть
пари і з’єднайте рятувальні машини з номерами аварійних служб).
Групова робота. Знайдіть конверт №3та склейте набор цифр, у вас 1хв.
Гра «Зателефонуйуслужбуз НС»
- А зараз миз вамитрохипограємо. Я запропоную вам декількаситуацій, ави
обговорившиїхугрупі, покажіть номертієї рятувальноїслужби,доякоїтреба
зателефонувати.
* Крадіжкаквартири.
* Травмуванняперехожогонаслизькійдорозі.
* Наявність уквартирізапахугазу.
* Недбалаповедінкадітейз вогнем.
* Людинаотрималаопікитіла, отруїласячаднимгазом.
* Зіткнення машиннадорозі.
* Дим із вікон, благанняпродопомогу.
Вчитель:Уваганаекран!(Ситуації – номери).Вимолодці!Впоралисяз цим
завданням.Я впевнена,що ви зможетезнайтивихід інерозгубитесяупотрібній
ситуації. Всіразом перевіряємоіндивідуальнуроботу(Машини – номера
телефонів).
Слово вчителя:
- Вирушаємо на 4 зупинку. Вона має назву «Хідштег».
- Діти, що означає це слово? Підказка чекає на конверті №4, уважно його розгляньте
(логотип голос країни).
- Вам потрібно створити власні логотипи НС, склеїти їх та презентувати. Згадайте
вірші, які ми вчили на уроках з основ здоров’ята використайте їх.
- Пограємо ще в одну гру, щоб полегшити ваше завдання.
Гра «Знайко»
- Я будуназиватизагадку,ави її відгадайте іскажіть назвустихійноголихаі до
якихнаслідків ця подія можепризвести.
1) Трясеться – вселамається і гнеться? (Землетрус – зруйнованібудинки)
2) Дерева по коліна у водістоять,
Сонячніпромінчики виблискують, горять.
Зупинись і пильно подивись туди,
Що це за симфонія сонця і води. (Повінь – багато води)
3) Лишає він страшні сліди,
Усе він пожирає.
А як даси йому води -
Відразу помирає!( Пожежа - вогонь)
4) Сипле снігом в очі й вуха -
Це, звичайно….(Завірюха – снігові замети)
Вчитель:- Саме ці підказки ви знайдете в конвертах. Швиденько до роботи, час
обмежений. У вас 2хв.
1-й учень.
Стихійні лиха — це повені й землетруси,
замети, пожежі, урагани й селі.
На своєму шляху вони нищать усе:
людей, заводи, будівлі, оселі.
2-й учень.
Природахочелюдині сказати,
що довкілля треба оберігати.
Не забруднювативідходами повітря і воду.
Бути природі другом, берегтиїї вроду.
3-й учень.
Бувають лиха від того,
що людина безвідповідальна, ото й всього.
На робочомумісці недбала, лінива,
а все це веде до великого лиха.
4-й учень.
Ви, друзі, лиха розрізняйте
І самі нещастя не допускайте.
Нехай проблемита негоди
Не роблять нам в житті погоди!
Слово вчителя:
- Про НС повідомляють по радіо чи телебаченню. Для того, щоб людина
увімкнула радіо чи телевізор, використовують звуковийсигнал – завивання
сирен, переривчастігудки у школі і на підприємствах. Це попереджальний
сигнал – «Увага всім!» Почувши його, негайно вмикай радіоприймач, телевізор
чи комп’ютер і знаходь потрібну інформацію служби НС .
- Щоб не забути правила,як діяти в небезпечній ситуації , ви отримаєте
пам’ятки на при кінці заняття і повторитеїх вдомаз батьками.
1. Оціни рівень небезпеки. Якщо ситуація загрожує твоєму життю, часу на
роздуминемає, дій негайно.
2. Якщо загрозижиттюнемає, спочатку заспокойся.
3. Якщо сам впораєшся з ситуацією, склади план дій і виконуй його.
4. Якщо тобіпотрібна допомога, звернисядо рятувальних служб, родичів,
сусідів, перехожих.
5. Якщо допомоганенадходить, не втрачай надії, ситуація може змінитися на
краще наступної миті.
ІV. Підсумокзаняття.
Вчитель:
- Виконавшивсі завдання,мипідійшли до головного. Зупинка№5 має назву
«Дебати» (ви будетеобмінюватисядумками). Я зрозуміла, що гративи любите.
Томуна вас чекає інтелектуальна гра«Першийбіткоїн».
- Цікаво в неї пограти? А що таке біткоїн?(крипто валюта, віртуальнігроші).
Перевіримо своїзнання, спробуємо заробитисвійпершийбіткоїн.
Оберіть фінансиста, довіртейомугаманець івін чесно будевидаватикомандіпо
одномубіткоїнузаправильнувідповідь. Акоманда, обговорившивідповідь,
сигналізуєкартками – з правильною літерою.
Гра «Перший біткоїн»
Питання:
1.Як ти дізнаєшсяпро те, що сталасянадзвичайна ситуація?
а) по книзі;
б) по телевізору;
в) почувши сирену;
г) з газети.
2.У випадку надзвичайноїситуаціїти будеш діяти згідно:
а) порадидрузів;
б) вказівкам штабуЦО;
в) нікого не буду слухати;
г) сховаюся від біди.
3. У випадку, якщо загоріласяваша квартира, ти зателефонуєш:
а) 101;
б) 102;
в) 103;
г) 104.
4.Якіє засобигасінняпожежі?
а) вода;
б) сіно;
в) глина;
г) пісок і земля;
5.За допомогоючогови можете захистити свої органи дихання(рот, ніс)
при пожежі:
а) рушник, хустинка;
б) зошит;
в) іграшка;
г) книжка.
6.Що необхідновзяти з собою у випадкунадзвичайноїситуації:
а) іграшки;
б) документи, їжу, ліки;
в) улюблену тваринку;
г) цукерки і печиво.
- Чудово!Ось і закінчилася наша гра. Підведемо підсумок. Підрахуємо
прибуток. Пропоную інвестувати заробленігрошіу віртуальний банк, щоб
фінансувати різні економічні проблеми……..
- Ми, дорослі, маємо надію, що молодепокоління буде берегти нашу Землю,
примножувати її багатства, а гроші будуть інвестувати тільки в мирні проекти.
- Завждипам’ятайте мудреприслів’я, хай воно для кожного стане доброю
порадою: «Ніколине панікувати, робити те, чого навчилися».
118

More Related Content

Similar to 118

Цивільна оборона
Цивільна оборонаЦивільна оборона
Цивільна оборона270479
 
1 моя презентація..
1 моя презентація..1 моя презентація..
1 моя презентація..sadok3
 
Ya doslidzhuyu-svit-4-klas-budna-2021-1
Ya doslidzhuyu-svit-4-klas-budna-2021-1Ya doslidzhuyu-svit-4-klas-budna-2021-1
Ya doslidzhuyu-svit-4-klas-budna-2021-1kreidaros1
 
урок з основ здоров`я 8 клас Надзвичайні ситуації
урок з основ здоров`я 8 клас Надзвичайні ситуаціїурок з основ здоров`я 8 клас Надзвичайні ситуації
урок з основ здоров`я 8 клас Надзвичайні ситуаціївіта майданник
 
створення+здорових+і+безпечних+умов+навчально
створення+здорових+і+безпечних+умов+навчальностворення+здорових+і+безпечних+умов+навчально
створення+здорових+і+безпечних+умов+навчальноdoradyrda
 
конкурсний урок
конкурсний урокконкурсний урок
конкурсний урокKatherina Telesh
 
Урок – проект «Земля – наш спільний дім»
Урок – проект «Земля – наш спільний дім»Урок – проект «Земля – наш спільний дім»
Урок – проект «Земля – наш спільний дім»Андрей Виноходов
 
4 klas-ya-doslidzhuiu-svit-budna-2021-1 (1)
4 klas-ya-doslidzhuiu-svit-budna-2021-1 (1)4 klas-ya-doslidzhuiu-svit-budna-2021-1 (1)
4 klas-ya-doslidzhuiu-svit-budna-2021-1 (1)cgf gfgfg
 
4 осн здор_кікінежді_шост_2015_укр
4 осн здор_кікінежді_шост_2015_укр4 осн здор_кікінежді_шост_2015_укр
4 осн здор_кікінежді_шост_2015_укрAira_Roo
 

Similar to 118 (20)

безпека життєдіяльності
безпека життєдіяльностібезпека життєдіяльності
безпека життєдіяльності
 
Цивільна оборона
Цивільна оборонаЦивільна оборона
Цивільна оборона
 
1 моя презентація..
1 моя презентація..1 моя презентація..
1 моя презентація..
 
Ya doslidzhuyu-svit-4-klas-budna-2021-1
Ya doslidzhuyu-svit-4-klas-budna-2021-1Ya doslidzhuyu-svit-4-klas-budna-2021-1
Ya doslidzhuyu-svit-4-klas-budna-2021-1
 
урок з основ здоров`я 8 клас Надзвичайні ситуації
урок з основ здоров`я 8 клас Надзвичайні ситуаціїурок з основ здоров`я 8 клас Надзвичайні ситуації
урок з основ здоров`я 8 клас Надзвичайні ситуації
 
створення+здорових+і+безпечних+умов+навчально
створення+здорових+і+безпечних+умов+навчальностворення+здорових+і+безпечних+умов+навчально
створення+здорових+і+безпечних+умов+навчально
 
6
66
6
 
конкурсний урок
конкурсний урокконкурсний урок
конкурсний урок
 
Урок – проект «Земля – наш спільний дім»
Урок – проект «Земля – наш спільний дім»Урок – проект «Земля – наш спільний дім»
Урок – проект «Земля – наш спільний дім»
 
158,23.docx
158,23.docx158,23.docx
158,23.docx
 
83
8383
83
 
4616
46164616
4616
 
хімія. виховний захдід
хімія. виховний захдідхімія. виховний захдід
хімія. виховний захдід
 
437,23.docx
437,23.docx437,23.docx
437,23.docx
 
4 klas-ya-doslidzhuiu-svit-budna-2021-1 (1)
4 klas-ya-doslidzhuiu-svit-budna-2021-1 (1)4 klas-ya-doslidzhuiu-svit-budna-2021-1 (1)
4 klas-ya-doslidzhuiu-svit-budna-2021-1 (1)
 
1
11
1
 
4 осн здор_кікінежді_шост_2015_укр
4 осн здор_кікінежді_шост_2015_укр4 осн здор_кікінежді_шост_2015_укр
4 осн здор_кікінежді_шост_2015_укр
 
161
161161
161
 
дубина н.м.
дубина н.м.дубина н.м.
дубина н.м.
 
здоров’я – дуже цінний скарб!
здоров’я – дуже цінний скарб!здоров’я – дуже цінний скарб!
здоров’я – дуже цінний скарб!
 

More from Cshkilniy (20)

10
1010
10
 
08
0808
08
 
08
0808
08
 
07
0707
07
 
28.04.2021. 3
28.04.2021. 328.04.2021. 3
28.04.2021. 3
 
28.04.2021.2
28.04.2021.228.04.2021.2
28.04.2021.2
 
28.04.2021
28.04.202128.04.2021
28.04.2021
 
6,03,2021
6,03,20216,03,2021
6,03,2021
 
21.02.21.2
21.02.21.221.02.21.2
21.02.21.2
 
21.02.21
21.02.2121.02.21
21.02.21
 
6.02.2020
6.02.20206.02.2020
6.02.2020
 
18.10
18.1018.10
18.10
 
5.10
5.105.10
5.10
 
1,10
1,101,10
1,10
 
30.09
30.0930.09
30.09
 
Toys
ToysToys
Toys
 
29.09
29.0929.09
29.09
 
29.09
29.0929.09
29.09
 
1
11
1
 
1
11
1
 

Recently uploaded

upd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdf
upd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdfupd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdf
upd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdfssuser54595a
 
Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»
Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»
Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»tetiana1958
 
О.Духнович - пророк народної правди. Біографія
О.Духнович - пророк народної правди. БіографіяО.Духнович - пророк народної правди. Біографія
О.Духнович - пророк народної правди. БіографіяAdriana Himinets
 
освітня програма 2023-2024 .
освітня програма  2023-2024                    .освітня програма  2023-2024                    .
освітня програма 2023-2024 .zaskalko111
 
Автомат.звука с.інтегровані ігри для дітейpptx
Автомат.звука с.інтегровані ігри для дітейpptxАвтомат.звука с.інтегровані ігри для дітейpptx
Автомат.звука с.інтегровані ігри для дітейpptxvitalina6709
 

Recently uploaded (7)

upd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdf
upd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdfupd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdf
upd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdf
 
Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»
Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»
Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»
 
О.Духнович - пророк народної правди. Біографія
О.Духнович - пророк народної правди. БіографіяО.Духнович - пророк народної правди. Біографія
О.Духнович - пророк народної правди. Біографія
 
освітня програма 2023-2024 .
освітня програма  2023-2024                    .освітня програма  2023-2024                    .
освітня програма 2023-2024 .
 
Віртуальна виставка «Аграрна наука України у виданнях: історичний аспект»
Віртуальна виставка «Аграрна наука України у виданнях: історичний аспект»Віртуальна виставка «Аграрна наука України у виданнях: історичний аспект»
Віртуальна виставка «Аграрна наука України у виданнях: історичний аспект»
 
Автомат.звука с.інтегровані ігри для дітейpptx
Автомат.звука с.інтегровані ігри для дітейpptxАвтомат.звука с.інтегровані ігри для дітейpptx
Автомат.звука с.інтегровані ігри для дітейpptx
 
Її величність - українська книга презентація-огляд 2024.pptx
Її величність - українська книга презентація-огляд 2024.pptxЇї величність - українська книга презентація-огляд 2024.pptx
Її величність - українська книга презентація-огляд 2024.pptx
 

118

  • 1. Виховний західз основ здоров’я у 2 класі Тема. Надзвичайніситуації природногоі техногенного характеру. Причини їх виникнення. Правила поведінки під час надзвичайних ситуацій. Мета. Узагальнити і систематизувати знання учнів з поданої теми; сформуватипоняття «надзвичайнаситуація», «аварія», «катастрофа», уявлення про причинивиникнення та наслідки надзвичайних ситуацій, про правила поведінки під час надзвичайнихситуацій. Розвивативміння поводитисебе в НС, логічне мислення, вироблятивольові якості, вправляти учнів у набутті власного здоров’язбережувальногодосвіду, запобігати проявам паніки. Виховувати обережність, уважність, дисциплінованість, уміння чинити розсудливо. Форма проведення.Веб – квест. Обладнання. Використання ІКТ, гаджети, пам’ятки з правилами поведінки під час надзвичайнихситуацій, логотипи. Інновації. Ментальна карта, хмарні сервіси Learning Apps. Хід заняття І. Організаційний момент. Любідіти, у наш клас Завітали люди щирі. Привітайте в добрийчас Гостейпосмішкоюй миром - А тепер повернітьсяодиндо одного,посміхнітьсяі побажайтеуспіхів у навчанні. Увага!Увага! Всім! Всім! Всім! Завітав день незвичайний У наш шкільний веселий дім! Бо цивільна оборона – Це не жарти, діти! Требавам багато знати, А ще більше вміти. Тожбез зайвоїмороки Запам’ятаємо девіз уроку: «Думати швидко – діяти чітко!» ІІ. Оголошення теми і мети заняття. 1. Активізація опорнихзнань. Вчитель. – Діти, як ви розумієте поняття «Цивільний захист»? («Цивільний» - народ, населення, не військові люди, ми; «захист» - захищати, обороняти). 2. Бесіда. Вчитель. – Один раз на рік в кожному навчальному закладі проводитьсядень цивільного захисту. Щоб бути завжди готовим та вміти правильно діяти. І ось сьогодніми будемо говоритипро НС. З’ясуємо, чомувонивиникають і як треба
  • 2. себе поводитипід час НС. Наше заняття ми проведемо у форміВеб – квесту. В процесігри і виконання різноманітних завдань ви спробуєтесистематизувати знайдену інформацію та презентувати її, робитивисновкина основіфактів. Є серед нас експерти- з повеней, землетрусов, снігових заметів, з аварій та катастроф. Вчитель.-Готуючись до уроку, ви мали змогузайти у « класрум»,переглянути відео, знайти відповіді на питання, викласти свою думку у коментаріях. Давайте перевіримо, як ви зрозуміли ключовіпитання. - Діти, підніміть руку, хто любить грати? Тодія вітаю учасників 4 команд веб- квесту. Розпочнемо груз 1 зупинки «Детектив»(вам потрібно зробитивисновки на основіфактів). Знайдіть 1конверт із завданням:із окремих слів складіть питання, дайте на нього відповідь. Не гайте часу, у вас 1хв. І група. – Що таке здоров’я? (Здоров’я – однеіз джерел радості. Стан людини,коли відсутні хвороби). Вчитель - Чи впливає екологія на здоров’я людини? ( Так, щоб бути здоровим требадихати свіжим і чистим повітрям, вживати чисту воду і корисніпродукти). ІІ група. – Що таке екологічна небезпека? (Екологічна небезпека – це руйнування середовищапроживання людей, рослин і тварин у результаті стихійних лих та виникнення аварій та катастроф і може переростив надзвичайні ситуації). ІІІ група. – Що таке надзвичайна ситуація? (НС – це порушення нормальнихумов життя і діяльностілюдей, спричинене аварією, катастрофою, стихійним лихом або іншою небезпечною ситуацією, що може призвестидо загибелі людей та матеріальних втрат). ІV група. – Чому виникають НС? (Живучи на цій чудовій землі,люди не замислюючись роблять їйболяче, руйнують її ,втручаються у космічнийпростір,забруднюють повітря,знищують тварин і рослини.) Інсценізація(запрошуємо старших учнів) - Добрийдень, людино! Добрийдень, планета! - Я-Земля. Я тримаю тебе в долонях, людино. Без мене ти не можеш існувати. По мені ступають твої ноги. З моїх джерел ти п’єш воду, дихаєш моїм повітрям. А що ти зробилазі мною, людино? Поглянь на мене! Я в біді! - Так, я палю тебе, рию, забруднюю, знищую. Мабуть, роблю тобі дуже боляче! - Мене зовсім не бережуть!Почуйте голос рідний мій! Я плачу дощиком рясним!Я задихаюсь, не мовчу!Я гніваюсь ударом грому! Хочу бути чистою, здоровоюі мирною!!! - Я зрозуміла! Ось чомунаша планета відповідає - стихійними лихами або бідами:руйнуються міста,села, дороги,мости, гине багато людей. То саме такі
  • 3. події і називають надзвичайнимиситуаціями. - Земле, пробач!Я обіцяю, що моє покоління буде тебе берегти! Вчитель:існує 4 види надзвичайних ситуації. Увага на екран! Соціально -політичні Воєнного характеру Надзвичайніситуації Природні НС, спричиненідіяльністю людей ІІІ. Узагальнення і систематизація знань. Вчитель – Сьогодніпоговоримопро два види НС: природніі НС, спричинені діяльністю людей. До природнихНС відносяться стихійні лиха. Звернемося до словникової скарбнички. - Що таке стихійне лихо? (Це катастрофічні процесиі явища природи, що носять надзвичайнийхарактер, призводять до порушення нормальної діяльностілюдини або загибелі людей). - Діти, пригадайте які стихійні лиха ви знаєте? Підказка є у вас на конверті. Створенняасоціативного куща землетруси обвали засухи пожежі Стихійні лиха повені сніжні заноси урагани грози Вчитель - Сьогоднібільш детально розглянемо де– які з них. Нас чекає 2зупинк: «Юніжурналісти»(ви спробуєтесистематизувати вже знайдену інформацію). Перегляньте відео, на якому відбуваються стихійні лиха. Вгадайте, як вони називаються. Увага наекран! Згадали?А тепер візьміть 2конверт іскладіть пазли. На фотовипобачитестихійне лихо – пригадайтеназву, дайте визначення та складіть поради присутнім, якдіяти втій чиіншій ситуації. Пам’ятайте, щобнетрапилось біди, правил поведінки дотримуйсязавжди! Змагаємося–хто швидше! - До слова запрошуємо юнихжурналістів І групи. 1) Землетрус - це сильніколивання земної кори, якіпризводять до руйнування будівель, споруд, пожеж та людськихжертв. Слово вчителя: - Діти ми вже знаємо що таке землетрус, а тепер наші експерти розкажуть про правилаповедінкипід час землетрусів.
  • 4. 2) Під час землетрусів треба: Діяти спокійно, не панікувати та виконувати рекомендації штабуЦО. 3) Якщо повідомлень не було і ти відчув поштовхи в будинку, негайно з усіма присутнімивийдиз домувимкнувши газ, світло й воду. Потурбуйся про тварин. 4) Якщо ти опинився на вулиці, відійди від будов і споруд на відстань не менше їх висоти. Прямуйдо широкихвулиць, майданів, скверів. Не торкайся обірваного проводу, він можебути під напругою. 5) Якщо ви опинилися під уламками і не можете вивільнитися - зберігайте спокій, зробіть якомога більше галасу, щоб привернутидо себеувагу. Слово вчителя: - Одже, який висновок зробили експерти? 6) Ми дійшли такого висновку:що землетрус - це небезпечнеприроднеявище, яке призводить до руйнування,пожеж і можевикликати у людей травми через паніку. Томупотрібно діяти спокійно, не панікувати. Відійти від споруд. Виконувати рекомендації дорослих. Слово вчителя:- Дякуємо нашим експертам. - До слова запрошуємо юнихжурналістів ІІ групи. 1) Повінь - це значнезатоплення місцевості, спричиненезливами, весняним таненням снігу. Слововчителя: - Як треба поводитисебе під час повені? 2) Під час повені треба: Зберігати спокій, уникатипаніки. Швидко зібрати необхіднідокументи, цінності, ліки, продуктита одягнутисяпо погоді. Негайно залишити зону затоплення. Перед виходом з будинку, вимкнути електричніприлади,газ,воду. Відчинити хлів – дати худобіможливість врятуватися. 3) Якщо залишити зонузатоплення неможливо, то підніміться на верхні поверхи. Залишайтеся на верхніх поверхах, дахах, деревах чи інших підвищеннях до прибуття допомоги.Сигналізуйтерятувальникам, щоб вони мали змогушвидко вас знайти. 4) Потрапившиу воду, зніміть з себе важкий одяг і взуття, відшукайте поблизу предмети, які допоможуть втриматися наплаву до прибуття допомоги. Слово вчителя: - Якого висновкуви дійшли? 5) Повінь - це небезпечнеприроднеявище, яке завдає великої матеріальної шкоди та призводить до людськихжертв, бо водаза короткийчас заливає вулиці, підвали, підмиває і руйнує будівлі, розмиває залізничніі автомобільні дороги,знищуєпосіви. Потрібно діяти швидко і не панікувати. Слово вчителя:- Дякуємо нашим експертам. - До слова запрошуємо юнихжурналістів ІІІ групи. 1) Снігові замети – це наметені вітром великі кучугури снігу, які призвелидо припинення руху транспортуна дорогах. 2) Сніговізамети приводятьдо таких наслідків: • Різко погіршується видимість. • Припиняєтьсярухтранспорту. • Випадання снігуз дощем утворює ожеледь . Слово вчителя:
  • 5. - Ми зрозуміли, що таке сніговізамети і до чого вонипризводять. Атепер ознайомимосяіз правилами поведінки під час снігопадів. 3) З оголошенням штормовогопопередження:  Без необхідності не виходитина вулицю. Не користуватисятранспортом.  Створитивдоманеобхіднийзапас продуктів (води, палива). 4) Під час руху на автомобілі:  Не варто долатисніговізамети, потрібно зупинитися.  Періодично виходитиз автомобіля, щоб розгребтисніг. Вивісити з автомобіля яскравутканину, щоб побачили рятувальники. Слово вчителя: - Який висновокви зробили? 5) Снігові замети призводять до погіршення видимості, зупинкитранспорту, порушення нормальногожиття людей, а іноді призводятьдо їх загибелі. По можливостізалишатися вдома. Навулиці, дорозібути обережним. Слово вчителя:- Дякуємо нашим експертам. - До слова запрошуємо юнихжурналістів ІV групи. 1) Пожежа – неконтрольованегоріння, що супроводжуєтьсязнищенням матеріальних цінностей та створює загрозужиттю та здоров’ю людей. Причинами виникнення пожеж є природніявища(блискавка, посуха). Але і недбала поведінка людей з вогнем, порушення правил пожежної безпеки призводять до надзвичайнихситуацій, спричиненихдіяльністю людей. 2) Вогонь – друг і ворог людини. Від нас залежить, яким він буде: добрим чи злим. Вогонь обігріває нас, готує їжу. Якщо з вогнем поводитися необережно, може статися пожежа. Вогонь спричиняє опіки тіла, а від диму можна учадіти. 3) Будь-якийтранспортнийзасіб -це джерело підвищеноїнебезпеки. Людина, що скористаласяпослугамитранспорту,можестатисвідком ДТП,аварій, катастроф,пожеж, вибухів. Аварії можутьвиникнути і напідприємствах. 4) Вибухитаїх наслідкипожежі, виникаютьнаоб'єктах,яківиробляють вибухонебезпечніта хімічні речовини. Внашому місті працюють такі підприємства. Слово вчителя: Найнебезпечнішимизанаслідкамиє аварії наатомнихелектростанціяхз викидом в атмосферурадіоактивнихречовин, ценесезабрудненнямісцевості навеличезних площах. Одноюз такихаварійєвибухна ЧорнобильськійАЕС,якийстався26 квітня 1986року.Загальнакількість жертв тапотерпілихскладає 500тисяччоловік. Увагана екран– фото– колаж(доаварії,вибух,післяаварії– наслідки). Слово вчителя: - Діти, ви почулидвановихпоняття-аваріяікатастрофа. Якви можетепояснити що таке аварія? Діти: - Аварія -цеподія,якастворює загрозудляжиття. Слово вчителя: -Де можуть виникати аварії? Діти: - На дорогахпід час зіткненнямашин.Назаводахтафабриках.На електростанціях.Назалізниці. Аварії виникаютьпід час падіння літаків. Слововчителя:Великомасштабнааварія,якапризводитьдо важкихнаслідків і значнихлюдськихжертвназивається – катастрофою. Ця подія сталася на ЧАЕС.
  • 6. Правила поведінки під час пожежі: 5) Якщо у квартирі або будинку почалася пожежа, найголовніше – не панікувати! Необхідно негайно повідомитипро це пожежну частину: телефонуй за номером 101 – чітко і ясно назви адресу і місце виникнення пожежі. Повідом родичів,сусідів. * Якщо є можливість, то спробуйпогаситивогонь засобами, що є під рукою. Невеликі джерела пожежі можна гасити мокрою ганчіркою, піском, землею з горщиків, накрити ковдрою. * При гасінні пожежі не можна відчиняти вікна і двері, бо доступповітря підсилить вогонь. 6) Якщо погасити пожежу до прибуття пожежників неможливо, необхідно з іншими мешканцями будинку, не створюючипаніки, вийти на вулицю. * Покидай приміщення, пригнувшись якнайнижче, адже дим направляється вгору. По можливостізмочиякусь тканину, прикрий нею ніс і рот. * При пожежі не спускайся у ліфті, бо може відключитися електрика. Слово вчителя: - Пожежі призводятьдонеобхідностіевакуації людей. Що таке «евакуація»? Словникова скарбничка: Евакуація - це організованевиведеннялюдейз небезпечнихмісць. Слово вчителя: - Діти, ви тепер знаєте, що такеевакуація,атепер давайтез’ясуємо,яктреба діяти під час евакуації , якщотрапитьсябідав школі? Діти:-Не панікувати, бутиуважним, виконувативказівкивчителя. Почувши сигналитривоги,необхідноорганізовано рухатисядовиходу,якийзазначенов планіевакуації. Фізкультхвилинка На галявині-вогнище (показують) Полум’я стелиться низько-низько(присідають) Далі вогнище розгоряється (піднімаються) І полум’я коливається(показують руками) Ми взяли водичку,прямоіз кринички (нахиляються) Полили,загребли (імітація руками) І з галявини пішли (крокують). Сірники, сірники - пам’ятай, пам’ятай! Сірники, то не гра - ти не забувай! А якщо бачиш дим, Сильний дим і вогонь - номер набирай! Слово вчителя: - Який же потрібно набрати номер? Зараз з’ясуємо! Ми з вами прибули на 3 зупинку. Вона має назву: «Зателефонуй і знайди пару». - Для допомогинаселенню, якепотрапилоунебезпеку, існуютьособливі формуваннялюдей,оснащенітехнікою.Вонипрацюють,якумирний, такіу воєннийчас.Дотакихформуваньналежатьрятувальніслужбинаводі,угорах, службашвидкоїдопомоги,службаНС,пожежнаохорона,газоваслужбатощо.
  • 7. - Пригадайтерятувальнімашини, з якимимищечастозустрічаємосяв житті. ( швидкадопомога,службагазу,поліція,пожежнамашина). - Зверніть увагу на номери за якими треба телефонувати до цих служб: 101 - 102 - 103 - 104 - Індивідуальна робота. (Задопомогою хмарногосервісу Learning Apps утворіть пари і з’єднайте рятувальні машини з номерами аварійних служб). Групова робота. Знайдіть конверт №3та склейте набор цифр, у вас 1хв. Гра «Зателефонуйуслужбуз НС» - А зараз миз вамитрохипограємо. Я запропоную вам декількаситуацій, ави обговорившиїхугрупі, покажіть номертієї рятувальноїслужби,доякоїтреба зателефонувати. * Крадіжкаквартири. * Травмуванняперехожогонаслизькійдорозі. * Наявність уквартирізапахугазу. * Недбалаповедінкадітейз вогнем. * Людинаотрималаопікитіла, отруїласячаднимгазом. * Зіткнення машиннадорозі. * Дим із вікон, благанняпродопомогу. Вчитель:Уваганаекран!(Ситуації – номери).Вимолодці!Впоралисяз цим завданням.Я впевнена,що ви зможетезнайтивихід інерозгубитесяупотрібній ситуації. Всіразом перевіряємоіндивідуальнуроботу(Машини – номера телефонів). Слово вчителя: - Вирушаємо на 4 зупинку. Вона має назву «Хідштег». - Діти, що означає це слово? Підказка чекає на конверті №4, уважно його розгляньте (логотип голос країни). - Вам потрібно створити власні логотипи НС, склеїти їх та презентувати. Згадайте вірші, які ми вчили на уроках з основ здоров’ята використайте їх. - Пограємо ще в одну гру, щоб полегшити ваше завдання. Гра «Знайко» - Я будуназиватизагадку,ави її відгадайте іскажіть назвустихійноголихаі до якихнаслідків ця подія можепризвести. 1) Трясеться – вселамається і гнеться? (Землетрус – зруйнованібудинки) 2) Дерева по коліна у водістоять, Сонячніпромінчики виблискують, горять. Зупинись і пильно подивись туди, Що це за симфонія сонця і води. (Повінь – багато води) 3) Лишає він страшні сліди, Усе він пожирає. А як даси йому води - Відразу помирає!( Пожежа - вогонь) 4) Сипле снігом в очі й вуха - Це, звичайно….(Завірюха – снігові замети) Вчитель:- Саме ці підказки ви знайдете в конвертах. Швиденько до роботи, час обмежений. У вас 2хв.
  • 8. 1-й учень. Стихійні лиха — це повені й землетруси, замети, пожежі, урагани й селі. На своєму шляху вони нищать усе: людей, заводи, будівлі, оселі. 2-й учень. Природахочелюдині сказати, що довкілля треба оберігати. Не забруднювативідходами повітря і воду. Бути природі другом, берегтиїї вроду. 3-й учень. Бувають лиха від того, що людина безвідповідальна, ото й всього. На робочомумісці недбала, лінива, а все це веде до великого лиха. 4-й учень. Ви, друзі, лиха розрізняйте І самі нещастя не допускайте. Нехай проблемита негоди Не роблять нам в житті погоди! Слово вчителя: - Про НС повідомляють по радіо чи телебаченню. Для того, щоб людина увімкнула радіо чи телевізор, використовують звуковийсигнал – завивання сирен, переривчастігудки у школі і на підприємствах. Це попереджальний сигнал – «Увага всім!» Почувши його, негайно вмикай радіоприймач, телевізор чи комп’ютер і знаходь потрібну інформацію служби НС . - Щоб не забути правила,як діяти в небезпечній ситуації , ви отримаєте пам’ятки на при кінці заняття і повторитеїх вдомаз батьками. 1. Оціни рівень небезпеки. Якщо ситуація загрожує твоєму життю, часу на роздуминемає, дій негайно. 2. Якщо загрозижиттюнемає, спочатку заспокойся. 3. Якщо сам впораєшся з ситуацією, склади план дій і виконуй його. 4. Якщо тобіпотрібна допомога, звернисядо рятувальних служб, родичів, сусідів, перехожих. 5. Якщо допомоганенадходить, не втрачай надії, ситуація може змінитися на краще наступної миті. ІV. Підсумокзаняття. Вчитель: - Виконавшивсі завдання,мипідійшли до головного. Зупинка№5 має назву «Дебати» (ви будетеобмінюватисядумками). Я зрозуміла, що гративи любите. Томуна вас чекає інтелектуальна гра«Першийбіткоїн». - Цікаво в неї пограти? А що таке біткоїн?(крипто валюта, віртуальнігроші). Перевіримо своїзнання, спробуємо заробитисвійпершийбіткоїн. Оберіть фінансиста, довіртейомугаманець івін чесно будевидаватикомандіпо одномубіткоїнузаправильнувідповідь. Акоманда, обговорившивідповідь, сигналізуєкартками – з правильною літерою.
  • 9. Гра «Перший біткоїн» Питання: 1.Як ти дізнаєшсяпро те, що сталасянадзвичайна ситуація? а) по книзі; б) по телевізору; в) почувши сирену; г) з газети. 2.У випадку надзвичайноїситуаціїти будеш діяти згідно: а) порадидрузів; б) вказівкам штабуЦО; в) нікого не буду слухати; г) сховаюся від біди. 3. У випадку, якщо загоріласяваша квартира, ти зателефонуєш: а) 101; б) 102; в) 103; г) 104. 4.Якіє засобигасінняпожежі? а) вода; б) сіно; в) глина; г) пісок і земля; 5.За допомогоючогови можете захистити свої органи дихання(рот, ніс) при пожежі: а) рушник, хустинка; б) зошит; в) іграшка; г) книжка. 6.Що необхідновзяти з собою у випадкунадзвичайноїситуації: а) іграшки; б) документи, їжу, ліки; в) улюблену тваринку; г) цукерки і печиво. - Чудово!Ось і закінчилася наша гра. Підведемо підсумок. Підрахуємо прибуток. Пропоную інвестувати заробленігрошіу віртуальний банк, щоб фінансувати різні економічні проблеми…….. - Ми, дорослі, маємо надію, що молодепокоління буде берегти нашу Землю, примножувати її багатства, а гроші будуть інвестувати тільки в мирні проекти. - Завждипам’ятайте мудреприслів’я, хай воно для кожного стане доброю порадою: «Ніколине панікувати, робити те, чого навчилися».