SlideShare a Scribd company logo
1 of 9
Вчитель початкових класів Л.А.Бондарчук
Вчитель основ здоров’я С.В. Ліскова
Мета: Вчити учнів правильно писати частку не з дієсловами, висловлювати власну
точку зору; вчити спостерігати за мовними явищами, аналізувати й узагальнювати;
розвивати вміння писати частку не з дієсловами, знаходити в тексти дієслова
та визначати головні члени речення; розвивати пам'ять, мислення.
Сформуватипоняття «надзвичайна ситуація», уявлення про причини виникнення та
наслідки надзвичайних ситуацій.
Розвивати вміння поводити себе в надзвичайних ситуаціях; виробляти вольові
якості, розвивати здоров`язберігаючу компетентність; запобігати проявам паніки;
розвивати логічне мислення.
Виховувати пильність, уважність, дисциплінованість.
Обладнання: комплект роздаткового матеріалу: пам’ятка «У разі надзвичайної
ситуації», картка «Рюкзак безпеки», картинки, презентація, відео сюжети.
Хід уроку:
І. Організаціякласу.
- Сьогодні до нас завітало багато гостей, тож давайте привітаємось з ними.
- Пригадайте девіз нашого класу:
Сьогодні ми будемо:
Діяти – активно!
Думати – оперативно!
Сперечатись – доказово!
Для всіх – обов’язково!
Обіцяємо бути:
уважними,старанними,активними!
- Сьогодні у нас дуже цікавий незвичайний урок – ми поєднуємо знання з
української мови та основ здоров’я.
- Продемонструйтесвої очікування від уроку за допомогою сигнальних карток.
«+» - поповнити свої знання
«!» - дізнатися цікаву інформацію
«» - отримати задоволення від своєї роботи
ІІ. Перевірка домашнього завдання.
- До мене звернувся один мій знайомий хлопчик, також учень 4 класу, щоб я
перевірила у нього домашнє завдання з української мови – Впр.79, яку ви
також виконували. Після перевірки я знайшла ряд помилок.
- Вам потрібно відшукати помилки і виправити їх.
- Перевірте чи правильно ви виконали цю вправу.
ІІІ Вивченнянового матеріалу.
Учні записують у зошитах число, класна робота
Повідомлення теми і мети уроку
- Чому, на вашу думку, цей учень допустив стільки помилок? Відповідайте тільки
дієсловами.
(На слайді з’являються слова)
не вчив
не думав
не трудився
не слухав
не працював
Учень не зробив стільки помилок, якби він ….
(на слайді з’являється другий стовпчик слів)
вчив
думав
трудився
слухав
працював
- Порівняйте за змістом дієслова першого і другого стовпчиків.
(дієслова першого стовпчика заперечують)
- Що вказує на заперечення?
(маленька слово –не)
- До нього можна поставити запитання?
- Це маленьке слово називається –частка
(над не зверху прикріплюється табличка)
- Зробіть висновок, як пишеться частка не з дієсловами? (окремо)
Робота за підручником
- Перевіряємо наш висновок з правилом
(читаємо правило)
Виконання Впр.86
- Спишіть два прислів’я, яки вам найбільше сподобались, розкриваючи дужки.
Підкресліть не з дієсловами.
(Взаємоперевірка)
- Обміняйтесь зошитами та перевірте роботу один одного.
- Наступне завдання буде творчим, потрібно до слів дібрати заперечення.
Н-д: Боятися – не боятися
радіти - … ,
панікувати - … ,
штовхатися - … ,
бігати - … ,
підіймати - … .
Перевірка - колективно.
- Коли ми радіємо?
- А коли сумуємо,коли боїмося?
- В житті бувають різні ситуації, а на я кому уроці ви навчаєтеся правильно
поводитись в будь-яких ситуаціях? ( Основи здоров’я)
- Сьогодні Світлана Василівна розкаже і навчить вас правил поведінки в таких
ситуаціях.
Фізкультхвилинка ( виконання вправ для покращення постави).
Пояснення вчителя.
- Послухайте, будь ласка, легенду.
Колись давно Бог створив народи і кожному наділив землю. Та не берегли
народи землі своєї, не цінували. Лише користувалися її дарами, а повертали їй
сміття та відходи свого життя і діяльності. Розгнівалася земля, обурилася і
спробувала звільнитися від невдячних людей. Ридала земля так, що розсувалися
будівлі, сипалося каміння,вода виривалася ізокеаніві накриваласушу, нестримні
вітри розносили уламки людських осель… Відбувалися події, які руйнували
життя, змінювали довкілля. Все частіше і частіше такі ситуації несподівано
вривалися у життя землян.
- Як можна назвати дані явища, події, ситуації?
(надзвичайні ситуації)
- Отже, надзвичайнаситуація(НС) — це порушення нормальнихумов життя
і діяльності людей на об'єкті або території, спричинене катастрофою,
стихійним лихом, епідемією, великою пожежею, аварією, застосуванням
засобів ураження, що призвели або можуть призвести до людських і
матеріальних втрат.
- Які можуть бути НС?
(відео ролик)
- Даний відео ролик показав нам і грізні природні явища і небезпеки, які
відбуваються у середовищі, що створила людина.
- Отже, НС бувають різні і існують з моменту створення планети Земля. НС,
які виникають у природномусередовищіі з’явилися наЗемлі задовго до появи
людини називаються природними.
- НС, які почали з’являтися на планеті тоді, коли з’явилась людина і створила
своїмируками та розумом техногенне середовище, називають техногенними.
- Наведіть, будь ласка приклади грізних природних явищ, природних НС.
- Наведіть, будь ласка, приклади техногенних НС, які виникають на
об’єктах, створених людиною.
Життя людини під час НС перебуває під загрозою загибелі. Врятувати себе і
допомогтиіншим можливо лише тоді, коли ти знаєш як себе поводитипід час НС.
Але спочатку постає питання: «Як дізнатися про те, що сталася НС або
наближається?»
види
НС
природні техногенні
*землетруси
*обвали
*урагани
*снігопади
*повені
*пожежі
*грози
*бурі
*аварії на
підприємствах
*аварії на
транспорті
*вибухи
*пожежі
*терористичні
акти
*війни
- Про це нам повідомить юний рятівник - мій помічник (учень надає коротку
інформацію)
Про НС повідомляє завивання сирени, переривчасті гудки підприємств і сигнали
транспортних засобів означають попереджувальний сигнал «Увага всім!». За
цимсигналом потрібно увімкнути радіо, радіотрансляційніі телевізійні приймачі
для прослуховування термінових повідомлень.
- Якими повиннібути дії людей, які знаходятьсяу зоні НС?
Гра «Збери «рюкзак порятунку»»
сигнали
увага
всім!
повітряна
тривога!
хімічна
тривога!
радіаційна
небезпека!
штормове
попередження!
• документи; гроші; коштовні речі; особисті речі;
продукти харчування на 2-3 дні; індивідуальна
аптечка; посуд; ліхтар; сірники.
зібрати
"рюкзак
порятунку"
• вимкнути електрику;
• перекрити крани;
• прибрати пальні речовини;
• закрити вікна, квартиру.
безпека житла
• прямувати за службами порятунку;
• зареєструватися в евакуаційному пункті.евакуація
(Учні приклеюють до рюкзака на дошцінеобхідніречі, які є у них у
комплектіроздаткового матеріалу).
- Документи
- Гроші
- Олівці
- Записник
- Аптечка
- Ножик
- Ножиці
- Ліхтарик
- Теплий одяг
- Плащ від дощу
- Рушник
- Чоботи
- Мило
- Зубна паста
- Зубна щітка
- Вода
- Консерви
- Пластівці
- Печиво
- Шоколад
- Чашка
- Ложка
- Тарілка
- Сірники
Робота над пам’ятками.
- Я хочу подарувати вам дуже важливі пам’ятки. Вони вкажуть вам на ті дії,
яких не варто робити у НС.
(Учні дістають із комплекту роздаткового матеріалу пам’ятки і
ознайомлюються із їхнім змістом)
Запам’ятайте!!!
У разі НАДЗВИЧАЙНОЇ СИТУАЦІЇ:
(Не) панікуйте.
(Не) дозволяйте собі розслабитися.
(Не) піднімайте із землі жодних незнайомих предметів.
(Не) давайте дітям підняти будь-що з-під ніг.
(Не) торкайте будь-де безхазяйні пакети,
(не) підпускайте до них інших.
(Не) виражайте своє незадоволення у присутності
терористів.
(Не) втрачайте будь-якої можливості на порятунок.
ІV. Закріплення вивченого матеріалу
- Прочитайте пам’ятку і випишіть дієслова з часткою НЕ , зверніть увагу на їх
написання .
- Перевірка правильності написання на слайді.
V. Підсумок уроку
- Дуже швидко час біжить
Пора і підсумки підбить.
- Чи справдилися ваші очікування – покажіть за сигнальними
картками.
Оцінювання
Діти, давайте зараз спробуємо оцінити свою роботу на уроці. У кожного з вас на
партах лежать картки з балами, поставте собі тай бал, який, на вашу думку, ви
сьогодні заробили і вложіть його у зошит.
VІ. Домашнє завдання:
- Скласти правила поведінки при НС використовуючи дієслова з часткою НЕ.
- Розказати рідним, знайомим, друзям як потрібно поводитись при виникненні
НС, ознайомити їх зі складом «рюкзака порятунку».

More Related Content

Similar to конспект уроку, 4 клас

Розробки заходів
Розробки заходівРозробки заходів
Розробки заходівryabich1976
 
Урок – проект «Земля – наш спільний дім»
Урок – проект «Земля – наш спільний дім»Урок – проект «Земля – наш спільний дім»
Урок – проект «Земля – наш спільний дім»Андрей Виноходов
 
3_yds_k_2020-2.pdf
3_yds_k_2020-2.pdf3_yds_k_2020-2.pdf
3_yds_k_2020-2.pdfLudaM3
 
"Безпека твого життя" практичне заняття
"Безпека твого життя"   практичне заняття"Безпека твого життя"   практичне заняття
"Безпека твого життя" практичне заняттяryabich1976
 
Відсоткові розрахунки
Відсоткові розрахункиВідсоткові розрахунки
Відсоткові розрахункиsveta7940
 
Ja doslidzhuju-svit-3-klas-vorontsova-2020-2
Ja doslidzhuju-svit-3-klas-vorontsova-2020-2Ja doslidzhuju-svit-3-klas-vorontsova-2020-2
Ja doslidzhuju-svit-3-klas-vorontsova-2020-2kreidaros1
 
3 klas-ya-doslidzhuiu-svit-vorontsova-2020-2
3 klas-ya-doslidzhuiu-svit-vorontsova-2020-23 klas-ya-doslidzhuiu-svit-vorontsova-2020-2
3 klas-ya-doslidzhuiu-svit-vorontsova-2020-2NoName520
 
Ja doslidzhuju-svit-1-klas-ishchenko-2018-1
Ja doslidzhuju-svit-1-klas-ishchenko-2018-1Ja doslidzhuju-svit-1-klas-ishchenko-2018-1
Ja doslidzhuju-svit-1-klas-ishchenko-2018-1kreidaros1
 
1 klas-ja-doslidzhuju-svit-ishhenko-2018-1
1 klas-ja-doslidzhuju-svit-ishhenko-2018-11 klas-ja-doslidzhuju-svit-ishhenko-2018-1
1 klas-ja-doslidzhuju-svit-ishhenko-2018-1KnijekNet
 
конкурсний урок
конкурсний урокконкурсний урок
конкурсний урокKatherina Telesh
 
Ja doslidzhuju-svit-1-klas-andrusenko-2018-1
Ja doslidzhuju-svit-1-klas-andrusenko-2018-1Ja doslidzhuju-svit-1-klas-andrusenko-2018-1
Ja doslidzhuju-svit-1-klas-andrusenko-2018-1kreidaros1
 
5_pr_yn_2022.pdf
5_pr_yn_2022.pdf5_pr_yn_2022.pdf
5_pr_yn_2022.pdfLudaM3
 
2_yds_i_2019_1.pdf
2_yds_i_2019_1.pdf2_yds_i_2019_1.pdf
2_yds_i_2019_1.pdfavtor11book
 
2 klas-ja-doslidzhuju-svit-ischenko-2019-1
2 klas-ja-doslidzhuju-svit-ischenko-2019-12 klas-ja-doslidzhuju-svit-ischenko-2019-1
2 klas-ja-doslidzhuju-svit-ischenko-2019-1cgf gfgfg
 
Ja doslidzhuju-svit-2-klas-ishchenko-2019-1
Ja doslidzhuju-svit-2-klas-ishchenko-2019-1Ja doslidzhuju-svit-2-klas-ishchenko-2019-1
Ja doslidzhuju-svit-2-klas-ishchenko-2019-1kreidaros1
 
Ja doslidzhuju-svit-3-klas-kornijenko-2020-2
Ja doslidzhuju-svit-3-klas-kornijenko-2020-2Ja doslidzhuju-svit-3-klas-kornijenko-2020-2
Ja doslidzhuju-svit-3-klas-kornijenko-2020-2kreidaros1
 

Similar to конспект уроку, 4 клас (20)

Розробки заходів
Розробки заходівРозробки заходів
Розробки заходів
 
Урок – проект «Земля – наш спільний дім»
Урок – проект «Земля – наш спільний дім»Урок – проект «Земля – наш спільний дім»
Урок – проект «Земля – наш спільний дім»
 
3_yds_k_2020-2.pdf
3_yds_k_2020-2.pdf3_yds_k_2020-2.pdf
3_yds_k_2020-2.pdf
 
118
118118
118
 
"Безпека твого життя" практичне заняття
"Безпека твого життя"   практичне заняття"Безпека твого життя"   практичне заняття
"Безпека твого життя" практичне заняття
 
Відсоткові розрахунки
Відсоткові розрахункиВідсоткові розрахунки
Відсоткові розрахунки
 
Ja doslidzhuju-svit-3-klas-vorontsova-2020-2
Ja doslidzhuju-svit-3-klas-vorontsova-2020-2Ja doslidzhuju-svit-3-klas-vorontsova-2020-2
Ja doslidzhuju-svit-3-klas-vorontsova-2020-2
 
3 klas-ya-doslidzhuiu-svit-vorontsova-2020-2
3 klas-ya-doslidzhuiu-svit-vorontsova-2020-23 klas-ya-doslidzhuiu-svit-vorontsova-2020-2
3 klas-ya-doslidzhuiu-svit-vorontsova-2020-2
 
1
11
1
 
Ja doslidzhuju-svit-1-klas-ishchenko-2018-1
Ja doslidzhuju-svit-1-klas-ishchenko-2018-1Ja doslidzhuju-svit-1-klas-ishchenko-2018-1
Ja doslidzhuju-svit-1-klas-ishchenko-2018-1
 
1
11
1
 
1 klas-ja-doslidzhuju-svit-ishhenko-2018-1
1 klas-ja-doslidzhuju-svit-ishhenko-2018-11 klas-ja-doslidzhuju-svit-ishhenko-2018-1
1 klas-ja-doslidzhuju-svit-ishhenko-2018-1
 
конкурсний урок
конкурсний урокконкурсний урок
конкурсний урок
 
Ja doslidzhuju-svit-1-klas-andrusenko-2018-1
Ja doslidzhuju-svit-1-klas-andrusenko-2018-1Ja doslidzhuju-svit-1-klas-andrusenko-2018-1
Ja doslidzhuju-svit-1-klas-andrusenko-2018-1
 
5_pr_yn_2022.pdf
5_pr_yn_2022.pdf5_pr_yn_2022.pdf
5_pr_yn_2022.pdf
 
160
160160
160
 
2_yds_i_2019_1.pdf
2_yds_i_2019_1.pdf2_yds_i_2019_1.pdf
2_yds_i_2019_1.pdf
 
2 klas-ja-doslidzhuju-svit-ischenko-2019-1
2 klas-ja-doslidzhuju-svit-ischenko-2019-12 klas-ja-doslidzhuju-svit-ischenko-2019-1
2 klas-ja-doslidzhuju-svit-ischenko-2019-1
 
Ja doslidzhuju-svit-2-klas-ishchenko-2019-1
Ja doslidzhuju-svit-2-klas-ishchenko-2019-1Ja doslidzhuju-svit-2-klas-ishchenko-2019-1
Ja doslidzhuju-svit-2-klas-ishchenko-2019-1
 
Ja doslidzhuju-svit-3-klas-kornijenko-2020-2
Ja doslidzhuju-svit-3-klas-kornijenko-2020-2Ja doslidzhuju-svit-3-klas-kornijenko-2020-2
Ja doslidzhuju-svit-3-klas-kornijenko-2020-2
 

More from Юлія Асанова

More from Юлія Асанова (6)

план заходів 1
план заходів 1план заходів 1
план заходів 1
 
поради та рекомендації батькам, педагогам
поради та рекомендації батькам, педагогампоради та рекомендації батькам, педагогам
поради та рекомендації батькам, педагогам
 
скоро 5 кл
скоро 5 клскоро 5 кл
скоро 5 кл
 
план заходів
план заходівплан заходів
план заходів
 
семінар
семінарсемінар
семінар
 
презентація до уроку
презентація до урокупрезентація до уроку
презентація до уроку
 

Recently uploaded

Відкрита лекція на тему «Контроль бур'янів в посівах соняшника»
Відкрита лекція на тему «Контроль бур'янів в посівах соняшника»Відкрита лекція на тему «Контроль бур'янів в посівах соняшника»
Відкрита лекція на тему «Контроль бур'янів в посівах соняшника»tetiana1958
 
Принципові відмінності досконалої (повної) конкуренції від інших форм організ...
Принципові відмінності досконалої (повної) конкуренції від інших форм організ...Принципові відмінності досконалої (повної) конкуренції від інших форм організ...
Принципові відмінності досконалої (повної) конкуренції від інших форм організ...JurgenstiX
 
Презентациія для сайта Група «Незабудка».pptx
Презентациія для сайта Група «Незабудка».pptxПрезентациія для сайта Група «Незабудка».pptx
Презентациія для сайта Група «Незабудка».pptxOlgaDidenko6
 
Бомбочки для ванни своїми руками презентація
Бомбочки для ванни своїми руками презентаціяБомбочки для ванни своїми руками презентація
Бомбочки для ванни своїми руками презентаціяssuser0a4f48
 
Застосування Гайду безбар’єрності в роботі закладів культури громад Одещини.pdf
Застосування Гайду безбар’єрності в роботі закладів культури громад Одещини.pdfЗастосування Гайду безбар’єрності в роботі закладів культури громад Одещини.pdf
Застосування Гайду безбар’єрності в роботі закладів культури громад Одещини.pdfssuser15a891
 
Іваніщук Надія Вікторівна атестація .pdf
Іваніщук Надія Вікторівна атестація  .pdfІваніщук Надія Вікторівна атестація  .pdf
Іваніщук Надія Вікторівна атестація .pdfhome
 
Хімічні елементи в літературних творах 8 клас
Хімічні елементи в літературних творах 8 класХімічні елементи в літературних творах 8 клас
Хімічні елементи в літературних творах 8 класkrementsova09nadya
 
Бібліотека – розвиток дитячої творчості та дозвілля для дітейpptx
Бібліотека – розвиток дитячої творчості  та дозвілля для дітейpptxБібліотека – розвиток дитячої творчості  та дозвілля для дітейpptx
Бібліотека – розвиток дитячої творчості та дозвілля для дітейpptxssuserc301ed1
 
Р.Шеклі "Запах думки". Аналіз оповідання
Р.Шеклі "Запах думки". Аналіз оповіданняР.Шеклі "Запах думки". Аналіз оповідання
Р.Шеклі "Запах думки". Аналіз оповіданняAdriana Himinets
 
upd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdf
upd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdfupd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdf
upd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdfssuser54595a
 
О.Духнович - пророк народної правди. Біографія
О.Духнович - пророк народної правди. БіографіяО.Духнович - пророк народної правди. Біографія
О.Духнович - пророк народної правди. БіографіяAdriana Himinets
 
атестація 2023-2024 Kewmrbq wtynh GNJ.pdf
атестація 2023-2024 Kewmrbq wtynh GNJ.pdfатестація 2023-2024 Kewmrbq wtynh GNJ.pdf
атестація 2023-2024 Kewmrbq wtynh GNJ.pdfhome
 
ЛЕКЦІЯ Засоби масової інформації –важливий інструмент ПР.ppt
ЛЕКЦІЯ Засоби масової інформації –важливий інструмент ПР.pptЛЕКЦІЯ Засоби масової інформації –важливий інструмент ПР.ppt
ЛЕКЦІЯ Засоби масової інформації –важливий інструмент ПР.pptssuser59e649
 

Recently uploaded (14)

Відкрита лекція на тему «Контроль бур'янів в посівах соняшника»
Відкрита лекція на тему «Контроль бур'янів в посівах соняшника»Відкрита лекція на тему «Контроль бур'янів в посівах соняшника»
Відкрита лекція на тему «Контроль бур'янів в посівах соняшника»
 
Принципові відмінності досконалої (повної) конкуренції від інших форм організ...
Принципові відмінності досконалої (повної) конкуренції від інших форм організ...Принципові відмінності досконалої (повної) конкуренції від інших форм організ...
Принципові відмінності досконалої (повної) конкуренції від інших форм організ...
 
Презентациія для сайта Група «Незабудка».pptx
Презентациія для сайта Група «Незабудка».pptxПрезентациія для сайта Група «Незабудка».pptx
Презентациія для сайта Група «Незабудка».pptx
 
Бомбочки для ванни своїми руками презентація
Бомбочки для ванни своїми руками презентаціяБомбочки для ванни своїми руками презентація
Бомбочки для ванни своїми руками презентація
 
Застосування Гайду безбар’єрності в роботі закладів культури громад Одещини.pdf
Застосування Гайду безбар’єрності в роботі закладів культури громад Одещини.pdfЗастосування Гайду безбар’єрності в роботі закладів культури громад Одещини.pdf
Застосування Гайду безбар’єрності в роботі закладів культури громад Одещини.pdf
 
Іваніщук Надія Вікторівна атестація .pdf
Іваніщук Надія Вікторівна атестація  .pdfІваніщук Надія Вікторівна атестація  .pdf
Іваніщук Надія Вікторівна атестація .pdf
 
Хімічні елементи в літературних творах 8 клас
Хімічні елементи в літературних творах 8 класХімічні елементи в літературних творах 8 клас
Хімічні елементи в літературних творах 8 клас
 
Бібліотека – розвиток дитячої творчості та дозвілля для дітейpptx
Бібліотека – розвиток дитячої творчості  та дозвілля для дітейpptxБібліотека – розвиток дитячої творчості  та дозвілля для дітейpptx
Бібліотека – розвиток дитячої творчості та дозвілля для дітейpptx
 
Р.Шеклі "Запах думки". Аналіз оповідання
Р.Шеклі "Запах думки". Аналіз оповіданняР.Шеклі "Запах думки". Аналіз оповідання
Р.Шеклі "Запах думки". Аналіз оповідання
 
upd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdf
upd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdfupd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdf
upd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdf
 
О.Духнович - пророк народної правди. Біографія
О.Духнович - пророк народної правди. БіографіяО.Духнович - пророк народної правди. Біографія
О.Духнович - пророк народної правди. Біографія
 
атестація 2023-2024 Kewmrbq wtynh GNJ.pdf
атестація 2023-2024 Kewmrbq wtynh GNJ.pdfатестація 2023-2024 Kewmrbq wtynh GNJ.pdf
атестація 2023-2024 Kewmrbq wtynh GNJ.pdf
 
ЛЕКЦІЯ Засоби масової інформації –важливий інструмент ПР.ppt
ЛЕКЦІЯ Засоби масової інформації –важливий інструмент ПР.pptЛЕКЦІЯ Засоби масової інформації –важливий інструмент ПР.ppt
ЛЕКЦІЯ Засоби масової інформації –важливий інструмент ПР.ppt
 
Віртуальна виставка нових надходжень 2-24.pptx
Віртуальна виставка нових надходжень 2-24.pptxВіртуальна виставка нових надходжень 2-24.pptx
Віртуальна виставка нових надходжень 2-24.pptx
 

конспект уроку, 4 клас

  • 1. Вчитель початкових класів Л.А.Бондарчук Вчитель основ здоров’я С.В. Ліскова
  • 2. Мета: Вчити учнів правильно писати частку не з дієсловами, висловлювати власну точку зору; вчити спостерігати за мовними явищами, аналізувати й узагальнювати; розвивати вміння писати частку не з дієсловами, знаходити в тексти дієслова та визначати головні члени речення; розвивати пам'ять, мислення. Сформуватипоняття «надзвичайна ситуація», уявлення про причини виникнення та наслідки надзвичайних ситуацій. Розвивати вміння поводити себе в надзвичайних ситуаціях; виробляти вольові якості, розвивати здоров`язберігаючу компетентність; запобігати проявам паніки; розвивати логічне мислення. Виховувати пильність, уважність, дисциплінованість. Обладнання: комплект роздаткового матеріалу: пам’ятка «У разі надзвичайної ситуації», картка «Рюкзак безпеки», картинки, презентація, відео сюжети. Хід уроку: І. Організаціякласу. - Сьогодні до нас завітало багато гостей, тож давайте привітаємось з ними. - Пригадайте девіз нашого класу: Сьогодні ми будемо: Діяти – активно! Думати – оперативно! Сперечатись – доказово! Для всіх – обов’язково!
  • 3. Обіцяємо бути: уважними,старанними,активними! - Сьогодні у нас дуже цікавий незвичайний урок – ми поєднуємо знання з української мови та основ здоров’я. - Продемонструйтесвої очікування від уроку за допомогою сигнальних карток. «+» - поповнити свої знання «!» - дізнатися цікаву інформацію «» - отримати задоволення від своєї роботи ІІ. Перевірка домашнього завдання. - До мене звернувся один мій знайомий хлопчик, також учень 4 класу, щоб я перевірила у нього домашнє завдання з української мови – Впр.79, яку ви також виконували. Після перевірки я знайшла ряд помилок. - Вам потрібно відшукати помилки і виправити їх. - Перевірте чи правильно ви виконали цю вправу. ІІІ Вивченнянового матеріалу. Учні записують у зошитах число, класна робота Повідомлення теми і мети уроку - Чому, на вашу думку, цей учень допустив стільки помилок? Відповідайте тільки дієсловами. (На слайді з’являються слова) не вчив не думав не трудився не слухав не працював Учень не зробив стільки помилок, якби він …. (на слайді з’являється другий стовпчик слів)
  • 4. вчив думав трудився слухав працював - Порівняйте за змістом дієслова першого і другого стовпчиків. (дієслова першого стовпчика заперечують) - Що вказує на заперечення? (маленька слово –не) - До нього можна поставити запитання? - Це маленьке слово називається –частка (над не зверху прикріплюється табличка) - Зробіть висновок, як пишеться частка не з дієсловами? (окремо) Робота за підручником - Перевіряємо наш висновок з правилом (читаємо правило) Виконання Впр.86 - Спишіть два прислів’я, яки вам найбільше сподобались, розкриваючи дужки. Підкресліть не з дієсловами. (Взаємоперевірка) - Обміняйтесь зошитами та перевірте роботу один одного. - Наступне завдання буде творчим, потрібно до слів дібрати заперечення. Н-д: Боятися – не боятися радіти - … , панікувати - … , штовхатися - … , бігати - … , підіймати - … . Перевірка - колективно. - Коли ми радіємо?
  • 5. - А коли сумуємо,коли боїмося? - В житті бувають різні ситуації, а на я кому уроці ви навчаєтеся правильно поводитись в будь-яких ситуаціях? ( Основи здоров’я) - Сьогодні Світлана Василівна розкаже і навчить вас правил поведінки в таких ситуаціях. Фізкультхвилинка ( виконання вправ для покращення постави). Пояснення вчителя. - Послухайте, будь ласка, легенду. Колись давно Бог створив народи і кожному наділив землю. Та не берегли народи землі своєї, не цінували. Лише користувалися її дарами, а повертали їй сміття та відходи свого життя і діяльності. Розгнівалася земля, обурилася і спробувала звільнитися від невдячних людей. Ридала земля так, що розсувалися будівлі, сипалося каміння,вода виривалася ізокеаніві накриваласушу, нестримні вітри розносили уламки людських осель… Відбувалися події, які руйнували життя, змінювали довкілля. Все частіше і частіше такі ситуації несподівано вривалися у життя землян. - Як можна назвати дані явища, події, ситуації? (надзвичайні ситуації) - Отже, надзвичайнаситуація(НС) — це порушення нормальнихумов життя і діяльності людей на об'єкті або території, спричинене катастрофою, стихійним лихом, епідемією, великою пожежею, аварією, застосуванням засобів ураження, що призвели або можуть призвести до людських і матеріальних втрат. - Які можуть бути НС? (відео ролик) - Даний відео ролик показав нам і грізні природні явища і небезпеки, які відбуваються у середовищі, що створила людина. - Отже, НС бувають різні і існують з моменту створення планети Земля. НС, які виникають у природномусередовищіі з’явилися наЗемлі задовго до появи людини називаються природними. - НС, які почали з’являтися на планеті тоді, коли з’явилась людина і створила своїмируками та розумом техногенне середовище, називають техногенними. - Наведіть, будь ласка приклади грізних природних явищ, природних НС. - Наведіть, будь ласка, приклади техногенних НС, які виникають на об’єктах, створених людиною.
  • 6. Життя людини під час НС перебуває під загрозою загибелі. Врятувати себе і допомогтиіншим можливо лише тоді, коли ти знаєш як себе поводитипід час НС. Але спочатку постає питання: «Як дізнатися про те, що сталася НС або наближається?» види НС природні техногенні *землетруси *обвали *урагани *снігопади *повені *пожежі *грози *бурі *аварії на підприємствах *аварії на транспорті *вибухи *пожежі *терористичні акти *війни
  • 7. - Про це нам повідомить юний рятівник - мій помічник (учень надає коротку інформацію) Про НС повідомляє завивання сирени, переривчасті гудки підприємств і сигнали транспортних засобів означають попереджувальний сигнал «Увага всім!». За цимсигналом потрібно увімкнути радіо, радіотрансляційніі телевізійні приймачі для прослуховування термінових повідомлень. - Якими повиннібути дії людей, які знаходятьсяу зоні НС? Гра «Збери «рюкзак порятунку»» сигнали увага всім! повітряна тривога! хімічна тривога! радіаційна небезпека! штормове попередження! • документи; гроші; коштовні речі; особисті речі; продукти харчування на 2-3 дні; індивідуальна аптечка; посуд; ліхтар; сірники. зібрати "рюкзак порятунку" • вимкнути електрику; • перекрити крани; • прибрати пальні речовини; • закрити вікна, квартиру. безпека житла • прямувати за службами порятунку; • зареєструватися в евакуаційному пункті.евакуація
  • 8. (Учні приклеюють до рюкзака на дошцінеобхідніречі, які є у них у комплектіроздаткового матеріалу). - Документи - Гроші - Олівці - Записник - Аптечка - Ножик - Ножиці - Ліхтарик - Теплий одяг - Плащ від дощу - Рушник - Чоботи - Мило - Зубна паста - Зубна щітка - Вода - Консерви - Пластівці - Печиво - Шоколад - Чашка - Ложка - Тарілка - Сірники Робота над пам’ятками. - Я хочу подарувати вам дуже важливі пам’ятки. Вони вкажуть вам на ті дії, яких не варто робити у НС. (Учні дістають із комплекту роздаткового матеріалу пам’ятки і ознайомлюються із їхнім змістом) Запам’ятайте!!! У разі НАДЗВИЧАЙНОЇ СИТУАЦІЇ: (Не) панікуйте. (Не) дозволяйте собі розслабитися. (Не) піднімайте із землі жодних незнайомих предметів. (Не) давайте дітям підняти будь-що з-під ніг. (Не) торкайте будь-де безхазяйні пакети, (не) підпускайте до них інших. (Не) виражайте своє незадоволення у присутності терористів. (Не) втрачайте будь-якої можливості на порятунок. ІV. Закріплення вивченого матеріалу
  • 9. - Прочитайте пам’ятку і випишіть дієслова з часткою НЕ , зверніть увагу на їх написання . - Перевірка правильності написання на слайді. V. Підсумок уроку - Дуже швидко час біжить Пора і підсумки підбить. - Чи справдилися ваші очікування – покажіть за сигнальними картками. Оцінювання Діти, давайте зараз спробуємо оцінити свою роботу на уроці. У кожного з вас на партах лежать картки з балами, поставте собі тай бал, який, на вашу думку, ви сьогодні заробили і вложіть його у зошит. VІ. Домашнє завдання: - Скласти правила поведінки при НС використовуючи дієслова з часткою НЕ. - Розказати рідним, знайомим, друзям як потрібно поводитись при виникненні НС, ознайомити їх зі складом «рюкзака порятунку».