SlideShare a Scribd company logo
1 of 7
1
НА ДОПОМОГУ КУРАТОРАМ МОВНИХ ЗАГОНІВ ЗАГАЛЬНООСВІТНІХ ШКІЛ.
ІЗ ДОСВІДУ РОБОТИ ВЧИТЕЛЯ АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ ВИЩОЇ КАТЕГОРІЇ
Я заступник директораз виховної роботи і відповідаю за виховну роботу
у пришкільному літньому таборі та як вчитель англійської мови не раз була
куратором мовного загонув загальноосвітній школі, де я працюю. Можливо,
мій досвід стане в пригоді колегам. Ми з колегами вирішили, що у
пришкільному таборі англомовним буде один загін у кількості 25 дітей. З
бажаючими займатися мовною практикою учнями постійно працюють
вчителі англійської мови у приміщенні, забезпеченому мультимедійним
обладнанням, іграми, наочністю та роздатковим матеріалом. Виховна робота
будується таким чином, що мовний загін бере участь в усіх заходах, що
проводятьсяу таборі, але виступи готуються переважно англійською мовою.
Крім того, кожного дня відбуваються заняття у мовній школі, які
проводяться у вигляді конкурсів, вікторин, ігор, руханок, переглядів
мультфільмів, інсценізацій, тощо. Тобто, відпочинок дітей насичений і
цікавий. Діти охоче виступають перед однолітками та перед вихованцями
дитячого садку, розвивають свої творчі здібності та мовленнєві навички.
Нижче я пропоную план роботи англомовного загону «Сонечко», розробку
виховного заходу для усього табору, яка допоможе долучити до культури
англофонії усіх без винятку дітей, що відпочивають у таборі. А також
сценарій музичної казки « Попелюшка », яку з успіхом можна розучити з
учнями різного віку під час роботи мовного табору.
ПЛАН РОБОТИ
літнього мовного табору « THE SUN «
на період з 03.06.19. по 21.06.19.
Дата Заходи
03.06. “Let’s us introduce ourselves…” Підготовка девізу та номерів до
відкриття, розподілролей для спектаклю, випуск стіннівки.
04.06. “ Hooray, hooray, we have the holidays!”Участь у лінійці та концерті.
English lesson “ПодорожуємоЛондоном”. Репетиція казки
англійською мовою.
05.06. “We are the best!” Участь у святі до дня Захисту дітей. English
lesson “Fruits”
06.06. “Our team is the best!” Участь у конкурсі на кращий загін.English
lesson “ Let’s sing!” Репетиція казки на англійській мові.
07.06. “Cinderella” Участь у конкурсідля дівчаток. English lesson “ Let’s
play!”
2
10.06. “”Let’s have a picnic!” Участь у турпоході. Веселі старти
»Спортивнітрадиції Великої Британії». Репетиція казки.
11.06. “ The sunny star ” Участь у конкурсіталантів. English lesson -
Вікторіна » В країні неправильних дієслів».
12.06. “Birthday party” Участь у святі. Випуск вітальних листівок. English
lesson “Winny and his friends”
13.06. “ At the zoo” Участь в екскурсії. English lesson .Конкурс “ Animals”
14.06. “English – speaking countries” Участь у конкурсі-презентації.
Репетиція казки.
17.06. “Treasure hunters”. English lesson .Брейн -ринг знавців англійської
мови. Підготовка декорацій та костюмів для казки.
18.06. “Let’s play a tale!” Показ казки «Попелюшка» на англійській мові
.English lesson “ Let’s read!”
19.06. “Let’s do sport!” English lesson “ Sports” Перегляд мультфільмів на
англійській мові. Випуск стіннівки та презентації про відпочинокв
мовномутаборі.
20.06. “ Let’s go out! ” Виступ з кращими номерами та казкою перед
вихованцями дитячого садка.
21.06 “Good-buy!” Участь у концерті закриття. Нагородження
найактивніших учасників табору.
ГРА – заочнаподорож « НАВКОЛО СВІТУ ЗА ГОДИНУ».
Розробкапозакласного заходудля пришкільного літнього табору.
.
Мета:
- У рамках проведення ряду заходів до року англійської мови в Україні
ознайомити дітей з основними відомостями про найбільші англомовні
країни світу ( Велика Британія, США, Канада, Австралія) та іграми
англомовних дітей;
- Вчити знаходити потрібну інформацію в інтернеті та презентувати її
слухачам;
- Розвивати вміння працювати у команді, швидко орієнтуватись у
складній ситуації;
- Розширювати світогляд учнів;
- Зацікавити учнів культурою англомовних країн, заохотити їх до
вивчення англійської мови.
3
Обладнання: мультимедійний проектор, презентації про Велику Британію,
Канаду, США, Австралію, гімни вказаних країн, елементи костюмів
корінного населення, 8 безкозирок, 2 коробки з кеглями, 2 обруча, картки із
завданнями.
Хід заходу.
Фанфари.
- Шановні діти! 2016 рік оголошено роком англійської мови в Україні.
Англійська мова є офіційною у 40 країнах світу. А ви знаєте в яких?
Більш 300 млн. людей вважають його рідним. Сьогодні ми вирушимо у
незвичайну подорож навколо світу та відвідаємо 4 англомовні країни. 1
загін презентує нам Австралію та одну із ігор австралійських дітей. 2
загін познайомить нас з США, 3й- з Канадою, а 4й загін – з Великою
Британією. Але усі ці країни розташовані дуже далеко, за океанами,
тому дістатися до них ми зможемо на двох уявних кораблях. А
поведуть ці кораблі дві команди по 4 учасників: капітан, боцман, кок та
юнга.
( Кожен загін надаєпо два учасники, з яких формуються дві команди)
І конкурс. ЗАГРУЗКАКОРАБЛІВ ПРОВІАНТОМ.( Боцман тримає мішок, а
команда передає один одному кеглі із коробка. Хто швидше).
ІІ конкурс. КАПІТАНСЬКИЙ. Чи знають капітани країни, куди вони
вирушатимуть, та моря та океани, які перепливатимуть? (задається 1
питання на двох, хто швидше дасть відповідь)
1. Скільки океанів на Землі? 2. Назвіть країну- континент. 3. Столиця
США. 4. Хто відкрив Америку? 5. Який океан омиває Велику
Британію? 6. Яка країна більша - Канада чи США? 7. Батьківщина
хокею. 8. Де живуть кенгуру?
- Отже, перша наша зупинка – Австралія, яку нам презентують
аборигени - 1 загін.
(Звучить гімн Австралії. Демонстрація презентації супроводжується
коментарями підготовлених учнів. Потім діти, розмальовані під
аборигенів, танцюють невеличкий танок і показують гру «Хто
кенгуру?»)
- Тепер попливемо Тихий океан та вирушаймо до Північної Америки.
4
ІІІ конкурс. ДЛЯ КОРАБЕЛЬНИХ КУХАРІВ. З вказаного набору
продуктів їм треба приготувати якнайбільше різноманітних страв та
придумати для них назви.(сало, морква, куриця, цибуля, пшоно, картопля,
вода, банани, цукор)
А поки наші коки думають, ми послухаємо, як вихваляються наші
боцмани. Вони люди бувалі. Отже, нехай по черзі назвуть країну, де
бували.
IV конкурс. ДЛЯ БОЦМАНІВ.
- Наступна наша зупинка – США. Про неї нам розкажуть індіанці із 2
загону.
(Звучить гімн США. Презентація про США та гра американських
дітлахів.)
- Попливли далі. Наймолодші у командах – це юнги. Вони розважають
команду, добре співають та танцюють.
V конкурс. ДЛЯ ЮНГ. ( номер художньої самодіяльності від юнг)
- А ось на горизонті і величезна Канада! З нею нас познайомлять
ескімоси 3 загону.
( Звучить гімн Канади. Презентація та гра 3 загону)
- Щоб закінчити нашу подорож, треба пройти через багато небезпек :
Бермудськийтрикутник, шторми та рифи. Томукоманда має бути дуже
дружною.
VI конкурс ДОПОМОЖИ ТОВАРИШУ. Естафета з обручем: капітан по
черзі за допомогою обруча переправляє членів команди на інший берег.
- І ось кінцева мета нашої подорожі - Велика Британія. З нею нас
познайомить англомовний загін.
( Звучить гімн Великої Британії. Учні коментують презентацію
англійською мовою та проводять англійську гру-руханку для усього
табору).
- Ось і закінчується наша заочна подорож. Обидві команди досягли цілі,
стали більш дружними та досвіченими, а усі ми стали ще розумнішими
та ерудованими. Тому що ( кричалка): «Сонечко» - це я!
«Сонечко» - це ми!
« Сонечко» - це найкращі діти України!
5
Сценарій казки «Cinderella»
Обладнання: мультимедійне та музичне обладнання, слайди зі
зображенням палацу та будинку Попелюшки, записи пісень, костюми.
Підготовча робота: фонетична та лексична робота з текстами ролей,
постановка мізансцен казки, розучування пісень та танців з дітьми,
підготовка костюмів.
Кількість учасників казки – 8, а саме: 1) Cinderella; 2) father; 3)
stepmother; 4) stepsister; 5) fairy; 6) prince; 7) king; 8) queen.
I
Будинок Попелюшки. Звучить фонограма народної шотландської пісні «My
bonny».Попелюшка метекімнату, а потім починаю танцювати ізмітлою
та співає. Входить батько.
Cindy: Good morning? My daddy!I love you!
Father: Good morning, dear! How are you?
C; Fine, Fine. And you?
Входять мачуха та сестра
Stepmother: We’ll go to the ball today. You, Peter, go away! Cinderella, clean this
mess and I want a new party dress.
Stepsister: And I want a new dress.
Stepmother: Clean this mess! You can’t go to the ball until you do this all.
Sister: No, you can’t go to the ball until you do this all!( йдуть )…
Cindy: Clean the house, wash the blouse, make a new dress, cooka dinner…Oh,
it’s not good. I’m very sad.( плаче)
II
( Звучить танець феї Дражеіз балету Чайковського «Лускунчик»)
Fairy: Why are you crying, my dear? Please, don’tcry!
Cindy: I want to go to the ball but I must do so much work! And my dress is very
old.
6
Fairy: I can help you. Look at me! Close your eyes. 1, 2, 3!
Cindy: I can’t believe! This nice dress is mine! Thank you, my fairy, you are so
kind!
Fairy: But at 12 o’clockyou must be here or your dress will disappear!
Cindy: Yes, it’s clear.
III
Замок. Звучать фанфари. Усі заходять у залу.
Queen: The ball is on. Let’s dance and play. Let’s have a lot of fun today!
Попелюшка проходить повзних.
King: Look at that girl!
Queen: She is so nice and slim!
Prince (підходить до Попелюшки) Good evening! Let’s dance! You are my
dream.
Звучить полонез, або інший старовинний танок. Усі присутні танцюють
парами,змінюючи партнерів. Бій годинника.
Cindy; It’s midnight! I must run! Good bye! I had a lot of fun! ( швидко зникає,
залишаючи туфельку)
IV
Будинок Попелюшки. Звуки фанфар. Входять Принц, Король та Королева.
Prince: We know you were at the ball yesterday. Try on this shoe!
Sister: Oh, no! It’s very small for me!
Prince; But who is this girl? Come here ,please! Try on this shoe, pretty miss!
Stepmother: But she didn’t go to the ball!
King: Give her the shoe! Her foot is small!
Cindy: Thank you! It’s my shoe!
Prince: I’m happy that I have found you! I love you! And I want to marry you.
Cindy: Oh, Yes, my prince, I love you too.
7
Звучить пісня «Oh, If I catch you», усі герої казки співають і танцюють.

More Related Content

What's hot

Дидактичний матеріал з теми "Іменник " 6 клас
Дидактичний матеріал з теми "Іменник " 6 класДидактичний матеріал з теми "Іменник " 6 клас
Дидактичний матеріал з теми "Іменник " 6 класViсtoria Gontarenko
 
тематичне заняття за темою калина
тематичне заняття  за темою калинатематичне заняття  за темою калина
тематичне заняття за темою калинаCshkilniy
 
Перспективне планування гуртка англійської мови (старший вік)
Перспективне планування гуртка англійської мови (старший вік)Перспективне планування гуртка англійської мови (старший вік)
Перспективне планування гуртка англійської мови (старший вік)Anhelina Mytsura
 
Позакласний захід "Свято букваря"
Позакласний захід "Свято букваря"Позакласний захід "Свято букваря"
Позакласний захід "Свято букваря"Богдан Лісовенко
 
стрітення
стрітеннястрітення
стрітенняCshkilniy
 
виховний захід про хустку
виховний захід про хусткувиховний захід про хустку
виховний захід про хусткуCshkilniy
 
2 укр лит_науменко_2012_укр
2 укр лит_науменко_2012_укр2 укр лит_науменко_2012_укр
2 укр лит_науменко_2012_укрAira_Roo
 
Підручник "Українська мова та читання" для 2 класу (авт. Ганна Остапенко). Ча...
Підручник "Українська мова та читання" для 2 класу (авт. Ганна Остапенко). Ча...Підручник "Українська мова та читання" для 2 класу (авт. Ганна Остапенко). Ча...
Підручник "Українська мова та читання" для 2 класу (авт. Ганна Остапенко). Ча...Ulyana_M
 
2k ukrmova-gavrish-makotenk-12
2k ukrmova-gavrish-makotenk-122k ukrmova-gavrish-makotenk-12
2k ukrmova-gavrish-makotenk-12shakhtarr00
 
торецьк інтеграція укр. компонент. фольклорне свято
торецьк  інтеграція укр. компонент. фольклорне свято торецьк  інтеграція укр. компонент. фольклорне свято
торецьк інтеграція укр. компонент. фольклорне свято Helen Golovina
 
свято букваря моє
свято букваря моєсвято букваря моє
свято букваря моєElena Bosa
 
Підручник Українська мова та читання" для 2 класу (авт. Ганна Остапенко)
Підручник Українська мова та читання" для 2 класу (авт. Ганна Остапенко)Підручник Українська мова та читання" для 2 класу (авт. Ганна Остапенко)
Підручник Українська мова та читання" для 2 класу (авт. Ганна Остапенко)Ulyana_M
 

What's hot (19)

букварикове свято
букварикове святобукварикове свято
букварикове свято
 
Дидактичний матеріал з теми "Іменник " 6 клас
Дидактичний матеріал з теми "Іменник " 6 класДидактичний матеріал з теми "Іменник " 6 клас
Дидактичний матеріал з теми "Іменник " 6 клас
 
тематичне заняття за темою калина
тематичне заняття  за темою калинатематичне заняття  за темою калина
тематичне заняття за темою калина
 
Перспективне планування гуртка англійської мови (старший вік)
Перспективне планування гуртка англійської мови (старший вік)Перспективне планування гуртка англійської мови (старший вік)
Перспективне планування гуртка англійської мови (старший вік)
 
Позакласний захід "Свято букваря"
Позакласний захід "Свято букваря"Позакласний захід "Свято букваря"
Позакласний захід "Свято букваря"
 
стрітення
стрітеннястрітення
стрітення
 
виховний захід про хустку
виховний захід про хусткувиховний захід про хустку
виховний захід про хустку
 
укр чтение
укр чтениеукр чтение
укр чтение
 
хархан о.с.
хархан о.с.хархан о.с.
хархан о.с.
 
2 укр лит_науменко_2012_укр
2 укр лит_науменко_2012_укр2 укр лит_науменко_2012_укр
2 укр лит_науменко_2012_укр
 
Підручник "Українська мова та читання" для 2 класу (авт. Ганна Остапенко). Ча...
Підручник "Українська мова та читання" для 2 класу (авт. Ганна Остапенко). Ча...Підручник "Українська мова та читання" для 2 класу (авт. Ганна Остапенко). Ча...
Підручник "Українська мова та читання" для 2 класу (авт. Ганна Остапенко). Ча...
 
2k ukrmova-gavrish-makotenk-12
2k ukrmova-gavrish-makotenk-122k ukrmova-gavrish-makotenk-12
2k ukrmova-gavrish-makotenk-12
 
торецьк інтеграція укр. компонент. фольклорне свято
торецьк  інтеграція укр. компонент. фольклорне свято торецьк  інтеграція укр. компонент. фольклорне свято
торецьк інтеграція укр. компонент. фольклорне свято
 
свято букваря моє
свято букваря моєсвято букваря моє
свято букваря моє
 
1
11
1
 
Підручник Українська мова та читання" для 2 класу (авт. Ганна Остапенко)
Підручник Українська мова та читання" для 2 класу (авт. Ганна Остапенко)Підручник Українська мова та читання" для 2 класу (авт. Ганна Остапенко)
Підручник Українська мова та читання" для 2 класу (авт. Ганна Остапенко)
 
1
11
1
 
1
11
1
 
1
11
1
 

Similar to 1

З досвіду роботи розмаїття стилів
З досвіду роботи розмаїття стилівЗ досвіду роботи розмаїття стилів
З досвіду роботи розмаїття стилівМарина Максимова
 
фотозвіт про проведення свята звучи , рідна мово
фотозвіт про проведення свята звучи , рідна мовофотозвіт про проведення свята звучи , рідна мово
фотозвіт про проведення свята звучи , рідна мовоIrinaochakov
 
звіт англійський табір
звіт англійський табірзвіт англійський табір
звіт англійський табірyjdujhjlcrjt2
 
Пришкільний табір ЧЕРВОНА КАЛИНА
Пришкільний табір ЧЕРВОНА КАЛИНАПришкільний табір ЧЕРВОНА КАЛИНА
Пришкільний табір ЧЕРВОНА КАЛИНАOksano4ka410
 
презентация Microsoft office power point
презентация Microsoft office power pointпрезентация Microsoft office power point
презентация Microsoft office power pointЛюдмила Губа
 
крапелька
крапелькакрапелька
крапелькаLala Lalala
 
жовтень 2016
жовтень 2016жовтень 2016
жовтень 2016shdp1
 
літній табір 2014 2015 нр
літній табір 2014 2015 нрлітній табір 2014 2015 нр
літній табір 2014 2015 нрAndy Levkovich
 
Конкурсна програма "Берегині"
Конкурсна програма "Берегині"Конкурсна програма "Берегині"
Конкурсна програма "Берегині"ryabich1976
 
Пришкільний табір "Усмішка"
Пришкільний табір "Усмішка"Пришкільний табір "Усмішка"
Пришкільний табір "Усмішка"RyabkoSvitlana
 

Similar to 1 (20)

З досвіду роботи розмаїття стилів
З досвіду роботи розмаїття стилівЗ досвіду роботи розмаїття стилів
З досвіду роботи розмаїття стилів
 
фотозвіт про проведення свята звучи , рідна мово
фотозвіт про проведення свята звучи , рідна мовофотозвіт про проведення свята звучи , рідна мово
фотозвіт про проведення свята звучи , рідна мово
 
звіт англійський табір
звіт англійський табірзвіт англійський табір
звіт англійський табір
 
Пришкільний табір ЧЕРВОНА КАЛИНА
Пришкільний табір ЧЕРВОНА КАЛИНАПришкільний табір ЧЕРВОНА КАЛИНА
Пришкільний табір ЧЕРВОНА КАЛИНА
 
презентация Microsoft office power point
презентация Microsoft office power pointпрезентация Microsoft office power point
презентация Microsoft office power point
 
1 urok
1 urok1 urok
1 urok
 
Svyato movy
Svyato movySvyato movy
Svyato movy
 
крапелька
крапелькакрапелька
крапелька
 
129,23.docx
129,23.docx129,23.docx
129,23.docx
 
жовтень 2016
жовтень 2016жовтень 2016
жовтень 2016
 
ABOUT ME
ABOUT MEABOUT ME
ABOUT ME
 
літній табір 2014 2015 нр
літній табір 2014 2015 нрлітній табір 2014 2015 нр
літній табір 2014 2015 нр
 
156,23.docx
156,23.docx156,23.docx
156,23.docx
 
Pozaklasniy-zahid-z-angliyskoyi-movi.doc
Pozaklasniy-zahid-z-angliyskoyi-movi.docPozaklasniy-zahid-z-angliyskoyi-movi.doc
Pozaklasniy-zahid-z-angliyskoyi-movi.doc
 
все фольклор
все фольклорвсе фольклор
все фольклор
 
108
108108
108
 
Табір
ТабірТабір
Табір
 
Конкурсна програма "Берегині"
Конкурсна програма "Берегині"Конкурсна програма "Берегині"
Конкурсна програма "Берегині"
 
Пришкільний табір "Усмішка"
Пришкільний табір "Усмішка"Пришкільний табір "Усмішка"
Пришкільний табір "Усмішка"
 
свято розвага
свято  розвагасвято  розвага
свято розвага
 

More from Cshkilniy (20)

10
1010
10
 
08
0808
08
 
08
0808
08
 
07
0707
07
 
28.04.2021. 3
28.04.2021. 328.04.2021. 3
28.04.2021. 3
 
28.04.2021.2
28.04.2021.228.04.2021.2
28.04.2021.2
 
28.04.2021
28.04.202128.04.2021
28.04.2021
 
6,03,2021
6,03,20216,03,2021
6,03,2021
 
21.02.21.2
21.02.21.221.02.21.2
21.02.21.2
 
21.02.21
21.02.2121.02.21
21.02.21
 
6.02.2020
6.02.20206.02.2020
6.02.2020
 
18.10
18.1018.10
18.10
 
5.10
5.105.10
5.10
 
1,10
1,101,10
1,10
 
30.09
30.0930.09
30.09
 
Toys
ToysToys
Toys
 
29.09
29.0929.09
29.09
 
29.09
29.0929.09
29.09
 
1
11
1
 
1
11
1
 

Recently uploaded

Відкрита лекція на тему: "Сидерати - як спосіб виживання"
Відкрита лекція на тему: "Сидерати - як спосіб виживання"Відкрита лекція на тему: "Сидерати - як спосіб виживання"
Відкрита лекція на тему: "Сидерати - як спосіб виживання"tetiana1958
 
Спектроскоп. Спостереження оптичних явищ
Спектроскоп. Спостереження оптичних явищСпектроскоп. Спостереження оптичних явищ
Спектроскоп. Спостереження оптичних явищOleksii Voronkin
 
Балади про Робіна Гуда. Аналіз образу Робіна Гуда
Балади про Робіна Гуда. Аналіз образу Робіна ГудаБалади про Робіна Гуда. Аналіз образу Робіна Гуда
Балади про Робіна Гуда. Аналіз образу Робіна ГудаAdriana Himinets
 
Україна в умовах десталінізації (1953 – 1964 рр.).pptx
Україна в умовах десталінізації (1953 – 1964 рр.).pptxУкраїна в умовах десталінізації (1953 – 1964 рр.).pptx
Україна в умовах десталінізації (1953 – 1964 рр.).pptxgravebabyjohn
 
Роль українців у перемозі в Другій світовій війні
Роль українців у перемозі в Другій світовій війніРоль українців у перемозі в Другій світовій війні
Роль українців у перемозі в Другій світовій війніestet13
 

Recently uploaded (6)

Відкрита лекція на тему: "Сидерати - як спосіб виживання"
Відкрита лекція на тему: "Сидерати - як спосіб виживання"Відкрита лекція на тему: "Сидерати - як спосіб виживання"
Відкрита лекція на тему: "Сидерати - як спосіб виживання"
 
Спектроскоп. Спостереження оптичних явищ
Спектроскоп. Спостереження оптичних явищСпектроскоп. Спостереження оптичних явищ
Спектроскоп. Спостереження оптичних явищ
 
Балади про Робіна Гуда. Аналіз образу Робіна Гуда
Балади про Робіна Гуда. Аналіз образу Робіна ГудаБалади про Робіна Гуда. Аналіз образу Робіна Гуда
Балади про Робіна Гуда. Аналіз образу Робіна Гуда
 
Україна в умовах десталінізації (1953 – 1964 рр.).pptx
Україна в умовах десталінізації (1953 – 1964 рр.).pptxУкраїна в умовах десталінізації (1953 – 1964 рр.).pptx
Україна в умовах десталінізації (1953 – 1964 рр.).pptx
 
Роль українців у перемозі в Другій світовій війні
Роль українців у перемозі в Другій світовій війніРоль українців у перемозі в Другій світовій війні
Роль українців у перемозі в Другій світовій війні
 
Габон
ГабонГабон
Габон
 

1

  • 1. 1 НА ДОПОМОГУ КУРАТОРАМ МОВНИХ ЗАГОНІВ ЗАГАЛЬНООСВІТНІХ ШКІЛ. ІЗ ДОСВІДУ РОБОТИ ВЧИТЕЛЯ АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ ВИЩОЇ КАТЕГОРІЇ Я заступник директораз виховної роботи і відповідаю за виховну роботу у пришкільному літньому таборі та як вчитель англійської мови не раз була куратором мовного загонув загальноосвітній школі, де я працюю. Можливо, мій досвід стане в пригоді колегам. Ми з колегами вирішили, що у пришкільному таборі англомовним буде один загін у кількості 25 дітей. З бажаючими займатися мовною практикою учнями постійно працюють вчителі англійської мови у приміщенні, забезпеченому мультимедійним обладнанням, іграми, наочністю та роздатковим матеріалом. Виховна робота будується таким чином, що мовний загін бере участь в усіх заходах, що проводятьсяу таборі, але виступи готуються переважно англійською мовою. Крім того, кожного дня відбуваються заняття у мовній школі, які проводяться у вигляді конкурсів, вікторин, ігор, руханок, переглядів мультфільмів, інсценізацій, тощо. Тобто, відпочинок дітей насичений і цікавий. Діти охоче виступають перед однолітками та перед вихованцями дитячого садку, розвивають свої творчі здібності та мовленнєві навички. Нижче я пропоную план роботи англомовного загону «Сонечко», розробку виховного заходу для усього табору, яка допоможе долучити до культури англофонії усіх без винятку дітей, що відпочивають у таборі. А також сценарій музичної казки « Попелюшка », яку з успіхом можна розучити з учнями різного віку під час роботи мовного табору. ПЛАН РОБОТИ літнього мовного табору « THE SUN « на період з 03.06.19. по 21.06.19. Дата Заходи 03.06. “Let’s us introduce ourselves…” Підготовка девізу та номерів до відкриття, розподілролей для спектаклю, випуск стіннівки. 04.06. “ Hooray, hooray, we have the holidays!”Участь у лінійці та концерті. English lesson “ПодорожуємоЛондоном”. Репетиція казки англійською мовою. 05.06. “We are the best!” Участь у святі до дня Захисту дітей. English lesson “Fruits” 06.06. “Our team is the best!” Участь у конкурсі на кращий загін.English lesson “ Let’s sing!” Репетиція казки на англійській мові. 07.06. “Cinderella” Участь у конкурсідля дівчаток. English lesson “ Let’s play!”
  • 2. 2 10.06. “”Let’s have a picnic!” Участь у турпоході. Веселі старти »Спортивнітрадиції Великої Британії». Репетиція казки. 11.06. “ The sunny star ” Участь у конкурсіталантів. English lesson - Вікторіна » В країні неправильних дієслів». 12.06. “Birthday party” Участь у святі. Випуск вітальних листівок. English lesson “Winny and his friends” 13.06. “ At the zoo” Участь в екскурсії. English lesson .Конкурс “ Animals” 14.06. “English – speaking countries” Участь у конкурсі-презентації. Репетиція казки. 17.06. “Treasure hunters”. English lesson .Брейн -ринг знавців англійської мови. Підготовка декорацій та костюмів для казки. 18.06. “Let’s play a tale!” Показ казки «Попелюшка» на англійській мові .English lesson “ Let’s read!” 19.06. “Let’s do sport!” English lesson “ Sports” Перегляд мультфільмів на англійській мові. Випуск стіннівки та презентації про відпочинокв мовномутаборі. 20.06. “ Let’s go out! ” Виступ з кращими номерами та казкою перед вихованцями дитячого садка. 21.06 “Good-buy!” Участь у концерті закриття. Нагородження найактивніших учасників табору. ГРА – заочнаподорож « НАВКОЛО СВІТУ ЗА ГОДИНУ». Розробкапозакласного заходудля пришкільного літнього табору. . Мета: - У рамках проведення ряду заходів до року англійської мови в Україні ознайомити дітей з основними відомостями про найбільші англомовні країни світу ( Велика Британія, США, Канада, Австралія) та іграми англомовних дітей; - Вчити знаходити потрібну інформацію в інтернеті та презентувати її слухачам; - Розвивати вміння працювати у команді, швидко орієнтуватись у складній ситуації; - Розширювати світогляд учнів; - Зацікавити учнів культурою англомовних країн, заохотити їх до вивчення англійської мови.
  • 3. 3 Обладнання: мультимедійний проектор, презентації про Велику Британію, Канаду, США, Австралію, гімни вказаних країн, елементи костюмів корінного населення, 8 безкозирок, 2 коробки з кеглями, 2 обруча, картки із завданнями. Хід заходу. Фанфари. - Шановні діти! 2016 рік оголошено роком англійської мови в Україні. Англійська мова є офіційною у 40 країнах світу. А ви знаєте в яких? Більш 300 млн. людей вважають його рідним. Сьогодні ми вирушимо у незвичайну подорож навколо світу та відвідаємо 4 англомовні країни. 1 загін презентує нам Австралію та одну із ігор австралійських дітей. 2 загін познайомить нас з США, 3й- з Канадою, а 4й загін – з Великою Британією. Але усі ці країни розташовані дуже далеко, за океанами, тому дістатися до них ми зможемо на двох уявних кораблях. А поведуть ці кораблі дві команди по 4 учасників: капітан, боцман, кок та юнга. ( Кожен загін надаєпо два учасники, з яких формуються дві команди) І конкурс. ЗАГРУЗКАКОРАБЛІВ ПРОВІАНТОМ.( Боцман тримає мішок, а команда передає один одному кеглі із коробка. Хто швидше). ІІ конкурс. КАПІТАНСЬКИЙ. Чи знають капітани країни, куди вони вирушатимуть, та моря та океани, які перепливатимуть? (задається 1 питання на двох, хто швидше дасть відповідь) 1. Скільки океанів на Землі? 2. Назвіть країну- континент. 3. Столиця США. 4. Хто відкрив Америку? 5. Який океан омиває Велику Британію? 6. Яка країна більша - Канада чи США? 7. Батьківщина хокею. 8. Де живуть кенгуру? - Отже, перша наша зупинка – Австралія, яку нам презентують аборигени - 1 загін. (Звучить гімн Австралії. Демонстрація презентації супроводжується коментарями підготовлених учнів. Потім діти, розмальовані під аборигенів, танцюють невеличкий танок і показують гру «Хто кенгуру?») - Тепер попливемо Тихий океан та вирушаймо до Північної Америки.
  • 4. 4 ІІІ конкурс. ДЛЯ КОРАБЕЛЬНИХ КУХАРІВ. З вказаного набору продуктів їм треба приготувати якнайбільше різноманітних страв та придумати для них назви.(сало, морква, куриця, цибуля, пшоно, картопля, вода, банани, цукор) А поки наші коки думають, ми послухаємо, як вихваляються наші боцмани. Вони люди бувалі. Отже, нехай по черзі назвуть країну, де бували. IV конкурс. ДЛЯ БОЦМАНІВ. - Наступна наша зупинка – США. Про неї нам розкажуть індіанці із 2 загону. (Звучить гімн США. Презентація про США та гра американських дітлахів.) - Попливли далі. Наймолодші у командах – це юнги. Вони розважають команду, добре співають та танцюють. V конкурс. ДЛЯ ЮНГ. ( номер художньої самодіяльності від юнг) - А ось на горизонті і величезна Канада! З нею нас познайомлять ескімоси 3 загону. ( Звучить гімн Канади. Презентація та гра 3 загону) - Щоб закінчити нашу подорож, треба пройти через багато небезпек : Бермудськийтрикутник, шторми та рифи. Томукоманда має бути дуже дружною. VI конкурс ДОПОМОЖИ ТОВАРИШУ. Естафета з обручем: капітан по черзі за допомогою обруча переправляє членів команди на інший берег. - І ось кінцева мета нашої подорожі - Велика Британія. З нею нас познайомить англомовний загін. ( Звучить гімн Великої Британії. Учні коментують презентацію англійською мовою та проводять англійську гру-руханку для усього табору). - Ось і закінчується наша заочна подорож. Обидві команди досягли цілі, стали більш дружними та досвіченими, а усі ми стали ще розумнішими та ерудованими. Тому що ( кричалка): «Сонечко» - це я! «Сонечко» - це ми! « Сонечко» - це найкращі діти України!
  • 5. 5 Сценарій казки «Cinderella» Обладнання: мультимедійне та музичне обладнання, слайди зі зображенням палацу та будинку Попелюшки, записи пісень, костюми. Підготовча робота: фонетична та лексична робота з текстами ролей, постановка мізансцен казки, розучування пісень та танців з дітьми, підготовка костюмів. Кількість учасників казки – 8, а саме: 1) Cinderella; 2) father; 3) stepmother; 4) stepsister; 5) fairy; 6) prince; 7) king; 8) queen. I Будинок Попелюшки. Звучить фонограма народної шотландської пісні «My bonny».Попелюшка метекімнату, а потім починаю танцювати ізмітлою та співає. Входить батько. Cindy: Good morning? My daddy!I love you! Father: Good morning, dear! How are you? C; Fine, Fine. And you? Входять мачуха та сестра Stepmother: We’ll go to the ball today. You, Peter, go away! Cinderella, clean this mess and I want a new party dress. Stepsister: And I want a new dress. Stepmother: Clean this mess! You can’t go to the ball until you do this all. Sister: No, you can’t go to the ball until you do this all!( йдуть )… Cindy: Clean the house, wash the blouse, make a new dress, cooka dinner…Oh, it’s not good. I’m very sad.( плаче) II ( Звучить танець феї Дражеіз балету Чайковського «Лускунчик») Fairy: Why are you crying, my dear? Please, don’tcry! Cindy: I want to go to the ball but I must do so much work! And my dress is very old.
  • 6. 6 Fairy: I can help you. Look at me! Close your eyes. 1, 2, 3! Cindy: I can’t believe! This nice dress is mine! Thank you, my fairy, you are so kind! Fairy: But at 12 o’clockyou must be here or your dress will disappear! Cindy: Yes, it’s clear. III Замок. Звучать фанфари. Усі заходять у залу. Queen: The ball is on. Let’s dance and play. Let’s have a lot of fun today! Попелюшка проходить повзних. King: Look at that girl! Queen: She is so nice and slim! Prince (підходить до Попелюшки) Good evening! Let’s dance! You are my dream. Звучить полонез, або інший старовинний танок. Усі присутні танцюють парами,змінюючи партнерів. Бій годинника. Cindy; It’s midnight! I must run! Good bye! I had a lot of fun! ( швидко зникає, залишаючи туфельку) IV Будинок Попелюшки. Звуки фанфар. Входять Принц, Король та Королева. Prince: We know you were at the ball yesterday. Try on this shoe! Sister: Oh, no! It’s very small for me! Prince; But who is this girl? Come here ,please! Try on this shoe, pretty miss! Stepmother: But she didn’t go to the ball! King: Give her the shoe! Her foot is small! Cindy: Thank you! It’s my shoe! Prince: I’m happy that I have found you! I love you! And I want to marry you. Cindy: Oh, Yes, my prince, I love you too.
  • 7. 7 Звучить пісня «Oh, If I catch you», усі герої казки співають і танцюють.