1. TUNNIKONSPEKT
AINE: Kunstiõpetus
KLASS: 5E
TUNNI TEEMA: Loodusmustrid
EESMÄRGID: Õpilane oskab märgata erinevaid looduses olevaid mustreid ja need joonistada paberile. Ning oskab ka ise välja mõelda
mustreid, mis võivad looduses eksisteerida.
HINDAMINE/TAGASISIDE: Hinde saavad õpilased selle järgi, kas nad täidavad etteantud tunni eesmärgid.
VAJALIKUD VAHENDID JA MATERJALID: fotod erinevatest loomade mustritest, loodusobjektidest jne, piklikud paberid, harilikud
pliiatsid.
TUNNI KÄIK:
Tunni etapid Aeg Õpetaja tegevus Õpilaste tegevus Pedagoogiline põhjendus
1. Häälestus 12. 15 Tunni alustamine püstitõusmisega. Õpilased seisavad püsti ja istuvad Õpilased saavad teadlikuks
• Tunni organiseerimine „Tere, istuge“ õpetja märguande peale tunni algusest.
• Eesmärgi püstitamine 12.17 Räägin õpilastele, mis täna tunnis Õpilased kuulavad, mis tunnis Õpilased saavad teadlikuks,
• Õpilaste motiveerimine toimuma hakkab. toimuma hakkab ja saavad küsida ja mis hakkab tunnis toimuma,
• Eelteadmiste, huvide küsimusi. et ei tekiks ootamatuid
aktiveerimine olukordi.
• Iseseisvale tööle tagasideme
andmine
• sissejuhatus
1
2. 2. Õppimine 12. 18 Näitan ka nädistööd, miline peaks Õpilased vaatavad tööd. Õpilased näevad, milline
• Huvi hoidmine välja nägema umbes valmistöö. peaks olema nende töö
• Õpilaste toetamine, Kõigepealt arutame õpilastega, Õpilased mõtlevad ja seejärel üldmulje.
julgustamine milliseid looduses olevaid mustreid räägivad, mis mustreid nad teavad. Õpilased saavad oma
• Uue info sidumine nad teavad. Seejärel näitan neile Õpilased vaatavad ja hakkavad teadmisi kontrollida ja oma
varasema teadmisega
arvutist erinevaid mustreid ja lasen neil arvama, mis võib pildil olla. arvamust avaldada.
• Seoste loomine
ka ära arvata, kelle või mille muster
• Mõistmine
pildil on.
• Tähenduse loomine
Seejärel jagan õpilastele kavandi Õpilased hakkavad kavandit tegema Õpilased saavad kavandi
paberid kuhu nad saavad harjutada ja kui küsimusi tekib, kutsuvad paberile mustandi teha, et
erinevaid mustreid, mis nad hiljem õpetaja. oleks lihtsam teha suurt tööd.
suurele paberile kannavad.
12. 35 Õpilased hakkavad puhtandit Õpilased, kellel on kavand valmis,
joonistama, enne mainin ka saab hakata puhtandit joonistama.
hindamiskriteeriumid.
3. Reflektsioon 12.58 Tund hakkab lõppema ja ütlen Õpilased kõigepealt kuulavad Õpilased saavad teadlikuks
• Millised on võimalused õpilastele, et nad saavad järgmine tund õpetajat ja siis hakkavad oma töid tunni lõpust ja hakkavad
teadmiste rakendamiseks lõpetada oma tööd. õpetaja lauale tooma. tunni lõpetamiseks vajalikke
• Tervikpildi loomine 13.00 Seejärel lõpetan tunni. tegevusi tegema.
• Kokkuvõtted, hinded
• Tagasisedeme andmine
• Iseseisev töö põhjendusega
• Uute eesmärkide
püstitamine
2