1. Reena Laur ÕpKu-2
Tunnikava
1) Aine: Kunstiõpetus
2) Klass: 5A
3) Maht: (17.veeb) 2 x 45 min ja (3.märts) 2x45 min
4) Toimumisajad: 17.veebruar ja 3.märts 2011
5) Teema: Maski valmistamine looduslikustmaterjalist
6) Tunni eesmärk: Õpetada õpilastele loovust, proovida valmistada mask, mis oleks ühe
raamatutegelase sarnane (äratuntav), kasutama ka looduslikke materjale.
7) Põhimõisted: Mask, looduslikud materjalid
8) Põhimaterjalid: Pappkastid, millest saab lõigata maski alused, käärid, PVA-liim,
liimipüstol, värvilised paberid, akrüülvärvid, pliiatsid, paelad, kangas, käbid (kuuse ja
männi), põhk, puuoksad, kaer, kuivatatud herned, männioksad (okkad), sammal, riis, tatar.
9) Meetodid: Individuaalne töö, õpetaja juhised ja abi
10) Õppevahendid: Projektor, arvuti, PowerPoit`i esitlus ( erinevad maskid)
11) Struktuur:
1) Häälestus:
• Õpetaja tervitab õpilasi ning alustab tunniga (aega kulub umbes 1 min).
• Õpetaja räägib lastele algavast ülesandest ning näitab projektori vahendusel
PowerPoint`i esitlust, mille põhjal saavad õpilased näha, kuidas näevad välja
erinevad maskid (ideede saamiseks).
• Lapsed näitavad õpetajale oma raamatutegelasi, kelle moodi maske nad
soovivad meisterdama hakata.
1
2. • Õpilased teevad paberile maski kavandi (suurus, detailid). Õpetaja vaatab
kavandid üle.
• Õpetaja paneb lauale erinevad materjalid, mida õpilased saavad maski tegemiseks
kasutada. (häälestuseks kulub aega umbes 45 minutit).
2) Õppimine:
• Õpilased lõikavad pappkarpidest välja vajaliku suurusega maski aluse.
• Õpilased valivad erinevaid materjale, mida kasutavad maski loomisel ning
alustavad tööga. (aega kulub umbes 2 tundi)
3) Reflektsioon:
• Õpilased on maskid valmis meisterdanud ning viivad need kuivama.
• Lisavad oma maski juurde paberi, millel on kirjas õpilase nimi, klass ning
kirjandustegelease nimi ja ka raamat, kust on see tegelane võetud.
• Õpilased alustavad koristamist ning õpetaja lõpetab tunni. (aega kulub
koristamiseks umbes 15 minutit – kahe tunni peale).
12) Hindamine: Õpetaja hindab maski viimistlust, ideed, kirjandustegelase äratuntavust ning
õpilase usinust.
13) Kodutöö: Kodutöö puudub.
2