1. Сабақ тақырыбы «Түбіндеадам болатынбала»
Оқу мақсаттар Қожа бейнесі арқылы білімдерін кеңейтеді.
Шығарманың мазмұнынаша отырып, кейіпкердің іс-әрекетін талдайды.
Жазушы көтерген мәселелер арқылы түсініктерін тереңдетіп, жинақтап қорытады.
Оқудан күтілетін нәтижелер
(Табыс критерийлері)
Барлық оқушылар: Әңгіменің мазмұнынтүсініп, ой қорытады
Көпшілік оқушылар: Қожаны «Тәмпіш қара» әңгімесіндегі Шаншатаймен
салыстыраалады. Кейіпкерлерге жеке қырынан мінездеме беру
барысында адамгершілік құндылықтарды ашады.
Жекелеген оқушылар: Жеке көзқарастарынқазіргі өмірмен байланыстыраотырып,
өз білімдеріне баға береді.
САБАҚ БАРЫСЫ
Реттілігі
уақыты
Тапсырма Мұғалімнің іс-
әрекеттері
Оқушылардың іс-
әрекеттері
Оқудың тиімді
дағдылары
Бағалау
3 минут
6 минут
I.ҰЙЫМДАСТЫРУ
КЕЗЕҢІ:
СЕРГІТУ СӘТІ
II.ОСЫҒАН
ДЕЙІНГІ БІЛІМДІ
ТЕКСЕРУ КЕЗЕҢІ
Көңіл күйлерін
сұрау
«Ақ» қол, «Көк»
қол, «Қызыл» қолды
көрсету
Үйге берілген
«Бақытты балалық
шақ»
тақырыбындағы ой
толғауды топта сағат
тілімен оқыттыру
Көңіл күйлерін айтады
«Ақ» қолда
амандасады, «Көк»
қолда бір-бірінің
арқасынан қағады,
«Қызыл» қолдақол
шапалақтайды
Әр топтан ең үздік
шығарманы «Автор
орындығына» отырып
оқиды
Ізеттілік, құрмет
көрсету
Бір-біріне деген
ыстықықыласы
Шығармашылыққа
баулу
Мұғалім
мадақтауы
«Жарайсыңдар!»
деп қошемет
көрсету
Мұғалім
мадақтауы
2 минут
III.БІЛІМДІ
ИГЕРУГЕ
ДАЙЫНДЫҚ
Оқушыларға сыни
сұрақтар қою
арқылы жаңа
Оқушылар жаңа
тақырыптың«Түбінде
адам болатынбала»
Бірлесіп жұмыс
жасау, өзара
қарым-қатынасқа
Топбасшысының
бағалауы
2. 20 минут
КЕЗЕҢІ
IV.БІЛІМДІ
ИГЕРУ КЕЗЕҢІ
ТҮСІНУІН
ТЕКСЕРУ КЕЗЕҢІ
сабақтың
тақырыбынашу
«Кубизм» әдісі
бойынша топтық
жұмыс:
1-топ – « Суреттеу»
2-топ –
«Салыстыру»
3-топ –
«Ойыңызбен
байланыстырыңыз»
4-топ – «Зерттеу»
екендігін айтады
Мәліметтермен
бөліседі, талдайды,
салыстырады, өз
ойларын
тұжырымдайды
түсу арқылы
үйрену
Зерттеу жұмысына,
өз ойларын
тұжырымдауға
баулу
Топбасшысының
бағалауы
8 минут V. САБАҚТЫ
БЕКІТУ КЕЗЕҢІ
Қожаға хат жазу Оқушылар Қожаға хат
жазып, ішкі
ойларымен бөліседі
Шығармашылыққа
баулу
Топтыңқошеметі
3 минут VI. БАҒАЛАУ «Бағалау парағы»
бойынша әр топтың
топ басшысынасөз
беру
Топбасшысы
оқушыларды қалай
бағалағандығы
жөнінде мәлімдейді
Оқушыларды
бірін-бірі әділ
бағалауға
дағдыландыру
Өзін-өзі бағалау
2 минут VII. РЕФЛЕКСИЯ «Сабақтан алған
әсерім» -өтілген
сабақ бойынша
оқушылардың
пікірін білу үшін
стикер тарату
Стикерге сабақтан
алған әсерлерін
жазады
Кері байланыс
1 минут VIII. ҮЙГЕ
ТАПСЫРМА
«Мен қандай
оқушымын...»
тақырыбынаой
толғау жазу