SlideShare a Scribd company logo
1 of 5
Інтелектуальні ігри
5 клас
ТЕМА: Логічні задачі і задачі на пошук закономірностей.
МЕТА: продовжувати формувати вміння і навички знаходити
закономірності при розв’язанні вправ. Розвивати логічне мислення
при розв’язанні задач. Виховувати самостійність, кмітливість на
уроці.
ОБЛАДНАННЯ: плакат із зображенням клоуна, картки із завданнями,
макет квітки ромашки, мультимедійна дошка.
Тип уроку: комбінований.
Хід уроку
І. Організаційна частина.
ІІ. Основна частина:
Учитель. Діти французький письменник ХІХ ст. Анатоль Франс одного разу
зауважив: «Вчитися можна тільки весело … Щоб перетравлювати знання,
потрібно поглинати їх з апетитом». Так ось, давайте будемо слухати пораду цього
письменника, будемо активними, уважними, будемо навчатись з великим
бажанням, адже це стане у пригоді Вам у вашому подальшому навчанні.
Тема сьогоднішнього уроку : Логічні задачі і задачі на пошук
закономірностей.
Ми на уроці розглянемо різного типу завдання на логічне мислення і завдання
типу «Знайди закономірність …» В житті не потрібно робити необдуманих
кроків, а все таки логічно міркуючи можна досягнути високих результатів.
Наш сьогоднішній урок не звичайний, Тому, що до нас завітав гість.

Діти! Ви бачите? Це клоун!
Бідолаху зачаровано.
Злий чаклун Кара – Дурав.
В нього ім’я відібрав.
Щоб його розчаклувати,
Слід задачу розв’язати.

1
Той хто правильно розв’яже задачі і замінить цифри відповідними буквами
дізнається ім’я клоуна. Шифр на дошці.
ЗАДАЧА 1
В сім’ї 12 братів і кожен має по одній сестрі. Скільки дітей в сім’ї? (13)
ЗАДАЧА 2
Виглянувши на повороті у вікно потягу, Ірина помітила,що перед нею 10
вагонів, а за нею ще 9. Скільки всього вагонів має потяг?
(20)
9
К

1
В

5
О

0
Я

4
Л

2
С

6
І

3
А

Учитель. Отже, ім’я клоуна … ВАСЯ
От й з’явився в вашім класі
Веселунчик клоун – ВАСЯ.
Він прокинувсь на світанні.
І приніс Вам запитання
Запитання 1
В одній кімнаті знаходиться 2 дочки і 2 матері, а всього 3 жінки. Як це може
бути?
(дочка, бабуся, внучка)
Запитання 2
Стоять дві вівці – одна головою на північ, а друга на південь. Чи можуть вони
бачити одна одну, не повертаючи голови? (можуть, тому що стоять головами одна
до одної)
Запитання 3
Пастух гнав гусей. Його запитали: «Пастух, скільки у тебе гусей?». А він
відповів: «Один попереду трьох іде, один трьох підганяє і два посередині ідуть».
Скільки було в пастуха гусей?
(4)
Учитель. Молодці, діти! Гарно відповіли на запитання.
Клоун Вася йшов до Вас,
А надворі дощ якраз.
Тому знаки намочились,
В картках плями появились.
2
Тож швиденько поміркуйте,
Й знаки швидко намалюйте
Завдання
Між цифрами поставте арифметичні дії, щоб виконувалась рівність:
а) 5 5 5 5 5 = 100
(5+5+5+5)5 = 100
б) 8 8 8 8 8 8 8 = 200
88+88+ 8+8+8 = 200
можна не ставити дії між усіма цифрами
Учитель. А тепер розглянемо завдання на пошук закономірностей.
Завдання 1
Продовжити послідовність чисел: 4,7,11,18,29,47,… (наступне число 76)
Завдання 2
Вставте пропущене число:

(44)
Учитель. А тепер практичне завдання:
У прямокутній кімнаті 10 стільців. Як потрібно їх поставити, щоб вздовж
кожної стіни стояла однакова кількість стільців?

3
Учитель. А тепер прошу кожного витягнути собі пелюстку від квітки того
кольору, який йому подобається і ми напишемо невеличку самостійну роботу.

Варіант 1
1. Записати число 30 шістьма
двійками.
2. У трьох пілотів є брат Сергій, а
в Сергія братів не має. Чи може
таке бути?
3. Замініть зірочки цифрами:
- 4 2 #
# # 4
9 9

Варіант 1І
1. Запишіть число 1000 вісьмома
двійками.
2. На стоянці таксі стояло 10
машин. Дві передні від’їхали.
Скільки машин залишилося на
місці?
3. Замініть зірочки цифрами:
x5 #
#__
# 6 #

Учитель. Здаються зошити на перевірку.
ІІІ. Підсумок уроку.
Дайте відповіді на запитання:
1. Що вам сподобалося на уроці?
2. Які завдання виявилися для вас складними?
3. Над чим вам потрібно ще попрацювати?
4
Виставлення оцінок.
ІV. Домашнє завдання.
1. В квадраті 3х3 розмістити цифри від 2 до 10 так, щоб сума цифр в будь
- якій горизонталі, вертикалі і діагоналі була 18.
2. Перший оберт навколо землі супутник робить за 1 годину 40 хв; а
другий за 100 хв. Як це може бути?
3. Запишіть число 10 за допомогою 4 трійок.
4. Знайдіть закономірність і вставте пропущене число:

5

More Related Content

What's hot

лицарі математики
лицарі математикилицарі математики
лицарі математики
lelipusik
 
позакласний захід крок до зірок
позакласний захід крок до зірокпозакласний захід крок до зірок
позакласний захід крок до зірок
lelipusik
 
математика шамрай
математика шамрайматематика шамрай
математика шамрай
ksuxa_2005
 
щасливий випадок
щасливий випадокщасливий випадок
щасливий випадок
lelipusik
 
інтегрований урок
інтегрований урок інтегрований урок
інтегрований урок
innapol
 
математика 5
математика 5математика 5
математика 5
olenafab
 
щасливий випадок
щасливий випадокщасливий випадок
щасливий випадок
lelipusik
 
математика число 10
математика число 10математика число 10
математика число 10
olenafab
 
математика 0
математика 0математика 0
математика 0
olenafab
 

What's hot (20)

лицарі математики
лицарі математикилицарі математики
лицарі математики
 
позакласний захід крок до зірок
позакласний захід крок до зірокпозакласний захід крок до зірок
позакласний захід крок до зірок
 
математика шамрай
математика шамрайматематика шамрай
математика шамрай
 
щасливий випадок
щасливий випадокщасливий випадок
щасливий випадок
 
1
11
1
 
інтегрований урок
інтегрований урок інтегрований урок
інтегрований урок
 
математика 5
математика 5математика 5
математика 5
 
розклад 1 4 класів 13-14 н.р.
розклад 1 4 класів 13-14 н.р.розклад 1 4 класів 13-14 н.р.
розклад 1 4 класів 13-14 н.р.
 
щасливий випадок
щасливий випадокщасливий випадок
щасливий випадок
 
розклад занять 1с клас
розклад занять 1с класрозклад занять 1с клас
розклад занять 1с клас
 
розклад
розкладрозклад
розклад
 
1
11
1
 
математика число 10
математика число 10математика число 10
математика число 10
 
звичайні дроби
звичайні дробизвичайні дроби
звичайні дроби
 
методичний
методичнийметодичний
методичний
 
Казка про цифру 6
Казка про цифру 6Казка про цифру 6
Казка про цифру 6
 
Карантин
КарантинКарантин
Карантин
 
лічба предметів
лічба предметівлічба предметів
лічба предметів
 
Закріплення вивчених способів додавання і віднімання.
Закріплення вивчених способів додавання і віднімання.Закріплення вивчених способів додавання і віднімання.
Закріплення вивчених способів додавання і віднімання.
 
математика 0
математика 0математика 0
математика 0
 

Similar to 11958 інтелектуальні ігри 5 клас

3847 1 й урок у 5-му класі
3847 1 й урок у 5-му класі3847 1 й урок у 5-му класі
3847 1 й урок у 5-му класі
urvlan
 
13727 відкритий урок 5 кл
13727 відкритий урок 5 кл13727 відкритий урок 5 кл
13727 відкритий урок 5 кл
urvlan
 
Звичайні дроби і дії з ними
Звичайні дроби і дії з нимиЗвичайні дроби і дії з ними
Звичайні дроби і дії з ними
sveta7940
 
Informatyka 4klas levshyn
Informatyka 4klas levshynInformatyka 4klas levshyn
Informatyka 4klas levshyn
Svinka Pepa
 
Гра "Я люблю свою країну та математику"
Гра "Я люблю свою країну та математику"Гра "Я люблю свою країну та математику"
Гра "Я люблю свою країну та математику"
sveta7940
 
7558 урок математики 5 клас
7558 урок математики 5 клас7558 урок математики 5 клас
7558 урок математики 5 клас
urvlan
 

Similar to 11958 інтелектуальні ігри 5 клас (20)

3847 1 й урок у 5-му класі
3847 1 й урок у 5-му класі3847 1 й урок у 5-му класі
3847 1 й урок у 5-му класі
 
The first lesson ukraine begins with you
The first lesson ukraine begins with youThe first lesson ukraine begins with you
The first lesson ukraine begins with you
 
13727 відкритий урок 5 кл
13727 відкритий урок 5 кл13727 відкритий урок 5 кл
13727 відкритий урок 5 кл
 
Звичайні дроби і дії з ними
Звичайні дроби і дії з нимиЗвичайні дроби і дії з ними
Звичайні дроби і дії з ними
 
Число і цифра 0. Послідовність чисел від 0 до 10. Написання 0 . Віднімання р...
Число і цифра 0.  Послідовність чисел від 0 до 10. Написання 0 . Віднімання р...Число і цифра 0.  Послідовність чисел від 0 до 10. Написання 0 . Віднімання р...
Число і цифра 0. Послідовність чисел від 0 до 10. Написання 0 . Віднімання р...
 
Посібник_Математичний марафон (1).pdf
Посібник_Математичний марафон (1).pdfПосібник_Математичний марафон (1).pdf
Посібник_Математичний марафон (1).pdf
 
Числові та буквенні вирази
Числові та буквенні виразиЧислові та буквенні вирази
Числові та буквенні вирази
 
Математика (Гісь Філяк) 3 клас ч.1
Математика (Гісь Філяк) 3 клас ч.1Математика (Гісь Філяк) 3 клас ч.1
Математика (Гісь Філяк) 3 клас ч.1
 
Творчі роботи школярів
Творчі роботи школярівТворчі роботи школярів
Творчі роботи школярів
 
Презентація уроку математики
Презентація уроку математикиПрезентація уроку математики
Презентація уроку математики
 
Інформатика 4 клас. Левшин М.М.
Інформатика 4 клас. Левшин М.М.Інформатика 4 клас. Левшин М.М.
Інформатика 4 клас. Левшин М.М.
 
Informatyka 4klas levshyn
Informatyka 4klas levshynInformatyka 4klas levshyn
Informatyka 4klas levshyn
 
336,23.docx
336,23.docx336,23.docx
336,23.docx
 
Ukrajinska mova-1-klas-palij-2018-1
Ukrajinska mova-1-klas-palij-2018-1Ukrajinska mova-1-klas-palij-2018-1
Ukrajinska mova-1-klas-palij-2018-1
 
112
112112
112
 
Додавання та віднімання круглих десятків. Розв'язування задач та прикладів. 2...
Додавання та віднімання круглих десятків. Розв'язування задач та прикладів. 2...Додавання та віднімання круглих десятків. Розв'язування задач та прикладів. 2...
Додавання та віднімання круглих десятків. Розв'язування задач та прикладів. 2...
 
Чистоклєтова Л.І., математика в 1 класі
Чистоклєтова Л.І., математика в 1 класіЧистоклєтова Л.І., математика в 1 класі
Чистоклєтова Л.І., математика в 1 класі
 
Гра "Я люблю свою країну та математику"
Гра "Я люблю свою країну та математику"Гра "Я люблю свою країну та математику"
Гра "Я люблю свою країну та математику"
 
7558 урок математики 5 клас
7558 урок математики 5 клас7558 урок математики 5 клас
7558 урок математики 5 клас
 
325,23.docx
325,23.docx325,23.docx
325,23.docx
 

More from urvlan

253 урок на укр 7 кл
253 урок на укр 7 кл253 урок на укр 7 кл
253 урок на укр 7 кл
urvlan
 
2236 презентация1
2236 презентация12236 презентация1
2236 презентация1
urvlan
 
форм скор мн 7 1
форм скор мн 7 1форм скор мн 7 1
форм скор мн 7 1
urvlan
 
тесты 6 б 2007
тесты  6 б 2007тесты  6 б 2007
тесты 6 б 2007
urvlan
 
геом фигуры 6
геом фигуры   6геом фигуры   6
геом фигуры 6
urvlan
 
Naibolshiy obshchiy delitel
Naibolshiy obshchiy delitelNaibolshiy obshchiy delitel
Naibolshiy obshchiy delitel
urvlan
 
13452 6 клас
13452 6 клас13452 6 клас
13452 6 клас
urvlan
 
13397 презентація
13397 презентація13397 презентація
13397 презентація
urvlan
 
13397 додав рац чисел розробка уроку
13397 додав рац чисел розробка уроку13397 додав рац чисел розробка уроку
13397 додав рац чисел розробка уроку
urvlan
 
13268 математика 6 клас
13268 математика 6 клас13268 математика 6 клас
13268 математика 6 клас
urvlan
 
13238 додатні та від’ємні числа 6 клас
13238 додатні та від’ємні числа 6 клас13238 додатні та від’ємні числа 6 клас
13238 додатні та від’ємні числа 6 клас
urvlan
 
12888 rozrobka uroku_6_klass
12888 rozrobka uroku_6_klass12888 rozrobka uroku_6_klass
12888 rozrobka uroku_6_klass
urvlan
 
12721 пропорція і відношення
12721 пропорція і відношення12721 пропорція і відношення
12721 пропорція і відношення
urvlan
 
12309 координатна площина
12309 координатна площина12309 координатна площина
12309 координатна площина
urvlan
 
12309 координатна площина
12309 координатна площина12309 координатна площина
12309 координатна площина
urvlan
 
12242 тема на урок у 6 класі
12242 тема на урок у 6 класі12242 тема на урок у 6 класі
12242 тема на урок у 6 класі
urvlan
 
12217 урок путешествие по теме
12217 урок путешествие по теме12217 урок путешествие по теме
12217 урок путешествие по теме
urvlan
 
12217 тема
12217 тема12217 тема
12217 тема
urvlan
 
12217 приложение 1
12217 приложение 112217 приложение 1
12217 приложение 1
urvlan
 
12182 6кл протилежні числа
12182 6кл протилежні числа12182 6кл протилежні числа
12182 6кл протилежні числа
urvlan
 

More from urvlan (20)

253 урок на укр 7 кл
253 урок на укр 7 кл253 урок на укр 7 кл
253 урок на укр 7 кл
 
2236 презентация1
2236 презентация12236 презентация1
2236 презентация1
 
форм скор мн 7 1
форм скор мн 7 1форм скор мн 7 1
форм скор мн 7 1
 
тесты 6 б 2007
тесты  6 б 2007тесты  6 б 2007
тесты 6 б 2007
 
геом фигуры 6
геом фигуры   6геом фигуры   6
геом фигуры 6
 
Naibolshiy obshchiy delitel
Naibolshiy obshchiy delitelNaibolshiy obshchiy delitel
Naibolshiy obshchiy delitel
 
13452 6 клас
13452 6 клас13452 6 клас
13452 6 клас
 
13397 презентація
13397 презентація13397 презентація
13397 презентація
 
13397 додав рац чисел розробка уроку
13397 додав рац чисел розробка уроку13397 додав рац чисел розробка уроку
13397 додав рац чисел розробка уроку
 
13268 математика 6 клас
13268 математика 6 клас13268 математика 6 клас
13268 математика 6 клас
 
13238 додатні та від’ємні числа 6 клас
13238 додатні та від’ємні числа 6 клас13238 додатні та від’ємні числа 6 клас
13238 додатні та від’ємні числа 6 клас
 
12888 rozrobka uroku_6_klass
12888 rozrobka uroku_6_klass12888 rozrobka uroku_6_klass
12888 rozrobka uroku_6_klass
 
12721 пропорція і відношення
12721 пропорція і відношення12721 пропорція і відношення
12721 пропорція і відношення
 
12309 координатна площина
12309 координатна площина12309 координатна площина
12309 координатна площина
 
12309 координатна площина
12309 координатна площина12309 координатна площина
12309 координатна площина
 
12242 тема на урок у 6 класі
12242 тема на урок у 6 класі12242 тема на урок у 6 класі
12242 тема на урок у 6 класі
 
12217 урок путешествие по теме
12217 урок путешествие по теме12217 урок путешествие по теме
12217 урок путешествие по теме
 
12217 тема
12217 тема12217 тема
12217 тема
 
12217 приложение 1
12217 приложение 112217 приложение 1
12217 приложение 1
 
12182 6кл протилежні числа
12182 6кл протилежні числа12182 6кл протилежні числа
12182 6кл протилежні числа
 

11958 інтелектуальні ігри 5 клас

  • 1. Інтелектуальні ігри 5 клас ТЕМА: Логічні задачі і задачі на пошук закономірностей. МЕТА: продовжувати формувати вміння і навички знаходити закономірності при розв’язанні вправ. Розвивати логічне мислення при розв’язанні задач. Виховувати самостійність, кмітливість на уроці. ОБЛАДНАННЯ: плакат із зображенням клоуна, картки із завданнями, макет квітки ромашки, мультимедійна дошка. Тип уроку: комбінований. Хід уроку І. Організаційна частина. ІІ. Основна частина: Учитель. Діти французький письменник ХІХ ст. Анатоль Франс одного разу зауважив: «Вчитися можна тільки весело … Щоб перетравлювати знання, потрібно поглинати їх з апетитом». Так ось, давайте будемо слухати пораду цього письменника, будемо активними, уважними, будемо навчатись з великим бажанням, адже це стане у пригоді Вам у вашому подальшому навчанні. Тема сьогоднішнього уроку : Логічні задачі і задачі на пошук закономірностей. Ми на уроці розглянемо різного типу завдання на логічне мислення і завдання типу «Знайди закономірність …» В житті не потрібно робити необдуманих кроків, а все таки логічно міркуючи можна досягнути високих результатів. Наш сьогоднішній урок не звичайний, Тому, що до нас завітав гість. Діти! Ви бачите? Це клоун! Бідолаху зачаровано. Злий чаклун Кара – Дурав. В нього ім’я відібрав. Щоб його розчаклувати, Слід задачу розв’язати. 1
  • 2. Той хто правильно розв’яже задачі і замінить цифри відповідними буквами дізнається ім’я клоуна. Шифр на дошці. ЗАДАЧА 1 В сім’ї 12 братів і кожен має по одній сестрі. Скільки дітей в сім’ї? (13) ЗАДАЧА 2 Виглянувши на повороті у вікно потягу, Ірина помітила,що перед нею 10 вагонів, а за нею ще 9. Скільки всього вагонів має потяг? (20) 9 К 1 В 5 О 0 Я 4 Л 2 С 6 І 3 А Учитель. Отже, ім’я клоуна … ВАСЯ От й з’явився в вашім класі Веселунчик клоун – ВАСЯ. Він прокинувсь на світанні. І приніс Вам запитання Запитання 1 В одній кімнаті знаходиться 2 дочки і 2 матері, а всього 3 жінки. Як це може бути? (дочка, бабуся, внучка) Запитання 2 Стоять дві вівці – одна головою на північ, а друга на південь. Чи можуть вони бачити одна одну, не повертаючи голови? (можуть, тому що стоять головами одна до одної) Запитання 3 Пастух гнав гусей. Його запитали: «Пастух, скільки у тебе гусей?». А він відповів: «Один попереду трьох іде, один трьох підганяє і два посередині ідуть». Скільки було в пастуха гусей? (4) Учитель. Молодці, діти! Гарно відповіли на запитання. Клоун Вася йшов до Вас, А надворі дощ якраз. Тому знаки намочились, В картках плями появились. 2
  • 3. Тож швиденько поміркуйте, Й знаки швидко намалюйте Завдання Між цифрами поставте арифметичні дії, щоб виконувалась рівність: а) 5 5 5 5 5 = 100 (5+5+5+5)5 = 100 б) 8 8 8 8 8 8 8 = 200 88+88+ 8+8+8 = 200 можна не ставити дії між усіма цифрами Учитель. А тепер розглянемо завдання на пошук закономірностей. Завдання 1 Продовжити послідовність чисел: 4,7,11,18,29,47,… (наступне число 76) Завдання 2 Вставте пропущене число: (44) Учитель. А тепер практичне завдання: У прямокутній кімнаті 10 стільців. Як потрібно їх поставити, щоб вздовж кожної стіни стояла однакова кількість стільців? 3
  • 4. Учитель. А тепер прошу кожного витягнути собі пелюстку від квітки того кольору, який йому подобається і ми напишемо невеличку самостійну роботу. Варіант 1 1. Записати число 30 шістьма двійками. 2. У трьох пілотів є брат Сергій, а в Сергія братів не має. Чи може таке бути? 3. Замініть зірочки цифрами: - 4 2 # # # 4 9 9 Варіант 1І 1. Запишіть число 1000 вісьмома двійками. 2. На стоянці таксі стояло 10 машин. Дві передні від’їхали. Скільки машин залишилося на місці? 3. Замініть зірочки цифрами: x5 # #__ # 6 # Учитель. Здаються зошити на перевірку. ІІІ. Підсумок уроку. Дайте відповіді на запитання: 1. Що вам сподобалося на уроці? 2. Які завдання виявилися для вас складними? 3. Над чим вам потрібно ще попрацювати? 4
  • 5. Виставлення оцінок. ІV. Домашнє завдання. 1. В квадраті 3х3 розмістити цифри від 2 до 10 так, щоб сума цифр в будь - якій горизонталі, вертикалі і діагоналі була 18. 2. Перший оберт навколо землі супутник робить за 1 годину 40 хв; а другий за 100 хв. Як це може бути? 3. Запишіть число 10 за допомогою 4 трійок. 4. Знайдіть закономірність і вставте пропущене число: 5