SlideShare a Scribd company logo
1 of 3
Reena Laur ÕpKu-2
                                           Tunnikava

1) Aine: Kunstiõpetus


2) Klass: 8B


3) Maht: (16. veebruar) 2 x 45 minutit ja (2.märts) 2 x 45 minutit


4) Toimumisajad: 16.veebruar ja 2.märts 2011


5) Teema: Ruumilise kujundi (kera) meisterdamine paberist


6) Tunni eesmärk: Õpetada õpilastele mõtlema ruumiliselt, et luua kera, mis koosneb 20-st
erinevast ringist. Teema lõimub ka matemaatikaga, kuna kera meisterdamisel peab kasutama
sirklit ning mõõtma pidevalt joonlauaga ringi laiust, et kõik ringid tuleksid sarnased.


7) Põhimõisted: Ruumiline kujund, kera, diameeter, raadius


8) Põhimaterjalid:       Paberid, käärid, liim, sirkel, joonlaud, harilik pliiats, veetopsid (vesi),
pintslid, akrüülvärvid


9) Meetodid: Individuaalne töö, õpetaja juhendab ja abistab


10) Õppevahendid: Näidistöö


11) Struktuur:
   1) Häälestus:
         •   Õpetaja tervitab õpilasi ning alustab tunniga (aega kulub umbes 1 min).
         •   Lapsed istuvad kohale ning valmistuvad          kuulama. Õpetaja räägib õpilastele
             tänastest tundidest ning ka 2.märtsi tundidest, kuna ülesanne on ka järgmine kord
             sama. Õpetaja räägib kohe algavast ülesandest ning näitab näidistööd (kera),
             annab juhiseid, kuidas sellist tulemust saavutada.



                                                                                                  1
•    Õpetaja teeb ringist nädise ka tahvlile, et õpilased saaksid kergemini algavast
             ülesandest aru.
        •    Õpetaja jagab õpilastele paberid, sirklid ja joonlauad ning lapsed võivad tööle
             asuda. (häälestuseks kulub aega umbes 10 minutit).


2) Õppimine:
    •       Õpilased on tööga alustanud, õpetaja liigub klassis ringi ning aitab ja juhendab
            õpilasi.
    •       Töö järjekord:
            1. Paberile on vaja joonestada sirkliga 20 ringi, mille läbimõõt oleks kõigil
                 ringidel sama.
            2. Järgmiseks sammuks tuleks kanda ringidele kolm punkti (sirkliga), mida
                 hiljem joonlaua abil üksteisega ühendada.
            3. Kääridega lõigatakse kõik 20 ringi paberist välja
            4. Ringide ääred, mis on tekkinud tänu kolmele punktile, mida eelnevalt sirkliga
                 lisasime, tuleb painutada üles, et tekiks n.ö pisikene kolmnurk, mille nurgad
                 on üleval.
            5. Nüüd on aeg hakata ringe omavahel kokku kleepima ( alguses võib kokku
                 kleepida näiteks 1 viiest ringist koosnev osa ning 1 kolmest ringist koosnev
                 osa. Teisi ringe saab järk-järgult nendele juurde lisada – ning lõpuks ongi
                 kokku saanud üks suur kera.
            6.    Kiiremad õpilased, kes saavad oma kera varem valmis, võivad selle ka
                 guaššvärvidega üle värvida (mis annab lõpuks lisa punkti hindele).


    •       Pärast kahte tundi on õpilased juba ringid välja lõiganud ning kiiremad ka juba
            mõned ringid omavahel kokku kleepinud.
    •       16.veebruari tunnid saavad läbi.


    •       2. märtsi tundides jätkavad õpilased oma töödega. Kindlasti peaksid nad teise tunni
            lõpuks oma kerad valmis saama – kiiremad õpilased on oma ruumilisekujundi ka
            guaššvärvidega ära värvinud. (õppimiseks kulub aega umbes 2h ja 40 minutit




                                                                                             2
3) Reflektsioon:
        •   Õpilased on kerad valmis saanud ning saavad hakata koristama. Õpetaja vaatab
            tööd üle ning annab hinnanguid (nt kiidab vms). (aega kulub umbes 10 minutit).


12) Hindamine: Õpetaja hindab kera korrektsust, puhtust, õpilase usinust ning seda, kas
õpilane on kera ka ära värvinud ( saab selle eest boonuspunkti, mis mõjutab ka hinnet).


13) Kodutöö: Kodutöö puudub.




                                                                                             3

More Related Content

Similar to 8 b, ruumilise kujundi (kera) meisterdamine paberist16.veeb ja 2 märts

4 b, 3.märts. kool kui linn
4 b, 3.märts. kool kui linn4 b, 3.märts. kool kui linn
4 b, 3.märts. kool kui linntoomehelbed
 
7 a, gooti 2.märts
7 a, gooti 2.märts7 a, gooti 2.märts
7 a, gooti 2.märtstoomehelbed
 
4 b, loodusheli. 17.veeb
4 b, loodusheli. 17.veeb4 b, loodusheli. 17.veeb
4 b, loodusheli. 17.veebtoomehelbed
 
Looma käpad (Installatsioon)
Looma käpad (Installatsioon)Looma käpad (Installatsioon)
Looma käpad (Installatsioon)kadriart
 
Kassiskulptuur2
Kassiskulptuur2Kassiskulptuur2
Kassiskulptuur2kadriart
 
Loodushelid 2
Loodushelid 2Loodushelid 2
Loodushelid 2kadriart
 
Kassiskulptuur
KassiskulptuurKassiskulptuur
Kassiskulptuurkadriart
 
Ideaalne sõber
Ideaalne sõberIdeaalne sõber
Ideaalne sõberkadriart
 
Konkurss, valge kassi aasta, konspekt
Konkurss, valge kassi aasta, konspektKonkurss, valge kassi aasta, konspekt
Konkurss, valge kassi aasta, konspektkadriart
 
Konkurss, valge kassi aasta, konspekt
Konkurss, valge kassi aasta, konspektKonkurss, valge kassi aasta, konspekt
Konkurss, valge kassi aasta, konspektkadriart
 
Linnu maalimine
Linnu maalimineLinnu maalimine
Linnu maaliminekadriart
 
Linnu maalimine
Linnu maalimineLinnu maalimine
Linnu maaliminekadriart
 
Mona lisa 2
Mona lisa 2Mona lisa 2
Mona lisa 2kadriart
 
Loodusmustrid (fotograafia, joonistamine)
Loodusmustrid (fotograafia, joonistamine)Loodusmustrid (fotograafia, joonistamine)
Loodusmustrid (fotograafia, joonistamine)kadriart
 
6 b. 1.märts, egiptus
6 b. 1.märts, egiptus6 b. 1.märts, egiptus
6 b. 1.märts, egiptustoomehelbed
 
Loodusmustrid
LoodusmustridLoodusmustrid
Loodusmustridkadriart
 
Loodusmustrid (fotograafi, joonistamine)
Loodusmustrid (fotograafi, joonistamine)Loodusmustrid (fotograafi, joonistamine)
Loodusmustrid (fotograafi, joonistamine)kadriart
 

Similar to 8 b, ruumilise kujundi (kera) meisterdamine paberist16.veeb ja 2 märts (20)

4 b, 3.märts. kool kui linn
4 b, 3.märts. kool kui linn4 b, 3.märts. kool kui linn
4 b, 3.märts. kool kui linn
 
7 a, gooti 2.märts
7 a, gooti 2.märts7 a, gooti 2.märts
7 a, gooti 2.märts
 
Mustrid2
Mustrid2Mustrid2
Mustrid2
 
4 b, loodusheli. 17.veeb
4 b, loodusheli. 17.veeb4 b, loodusheli. 17.veeb
4 b, loodusheli. 17.veeb
 
Looma käpad (Installatsioon)
Looma käpad (Installatsioon)Looma käpad (Installatsioon)
Looma käpad (Installatsioon)
 
Kassiskulptuur2
Kassiskulptuur2Kassiskulptuur2
Kassiskulptuur2
 
Loodushelid 2
Loodushelid 2Loodushelid 2
Loodushelid 2
 
Mustrid
MustridMustrid
Mustrid
 
Kassiskulptuur
KassiskulptuurKassiskulptuur
Kassiskulptuur
 
Ideaalne sõber
Ideaalne sõberIdeaalne sõber
Ideaalne sõber
 
Konkurss, valge kassi aasta, konspekt
Konkurss, valge kassi aasta, konspektKonkurss, valge kassi aasta, konspekt
Konkurss, valge kassi aasta, konspekt
 
Konkurss, valge kassi aasta, konspekt
Konkurss, valge kassi aasta, konspektKonkurss, valge kassi aasta, konspekt
Konkurss, valge kassi aasta, konspekt
 
Linnu maalimine
Linnu maalimineLinnu maalimine
Linnu maalimine
 
Linnu maalimine
Linnu maalimineLinnu maalimine
Linnu maalimine
 
Mona lisa 2
Mona lisa 2Mona lisa 2
Mona lisa 2
 
Loodusmustrid (fotograafia, joonistamine)
Loodusmustrid (fotograafia, joonistamine)Loodusmustrid (fotograafia, joonistamine)
Loodusmustrid (fotograafia, joonistamine)
 
6 b. 1.märts, egiptus
6 b. 1.märts, egiptus6 b. 1.märts, egiptus
6 b. 1.märts, egiptus
 
Mona lisa
Mona lisaMona lisa
Mona lisa
 
Loodusmustrid
LoodusmustridLoodusmustrid
Loodusmustrid
 
Loodusmustrid (fotograafi, joonistamine)
Loodusmustrid (fotograafi, joonistamine)Loodusmustrid (fotograafi, joonistamine)
Loodusmustrid (fotograafi, joonistamine)
 

More from toomehelbed

Gooti kunst esitlus
Gooti kunst esitlusGooti kunst esitlus
Gooti kunst esitlustoomehelbed
 
Gooti kunst esitlus
Gooti kunst esitlusGooti kunst esitlus
Gooti kunst esitlustoomehelbed
 
Gooti kunst esitlus
Gooti kunst esitlusGooti kunst esitlus
Gooti kunst esitlustoomehelbed
 
6 b looma käpad 15.veeb
6 b looma käpad 15.veeb6 b looma käpad 15.veeb
6 b looma käpad 15.veebtoomehelbed
 
Pöördkehad power point
Pöördkehad power pointPöördkehad power point
Pöördkehad power pointtoomehelbed
 

More from toomehelbed (6)

Gooti kunst esitlus
Gooti kunst esitlusGooti kunst esitlus
Gooti kunst esitlus
 
Gooti kunst esitlus
Gooti kunst esitlusGooti kunst esitlus
Gooti kunst esitlus
 
Gooti kunst esitlus
Gooti kunst esitlusGooti kunst esitlus
Gooti kunst esitlus
 
6 b looma käpad 15.veeb
6 b looma käpad 15.veeb6 b looma käpad 15.veeb
6 b looma käpad 15.veeb
 
Kadrioru loss
Kadrioru lossKadrioru loss
Kadrioru loss
 
Pöördkehad power point
Pöördkehad power pointPöördkehad power point
Pöördkehad power point
 

8 b, ruumilise kujundi (kera) meisterdamine paberist16.veeb ja 2 märts

  • 1. Reena Laur ÕpKu-2 Tunnikava 1) Aine: Kunstiõpetus 2) Klass: 8B 3) Maht: (16. veebruar) 2 x 45 minutit ja (2.märts) 2 x 45 minutit 4) Toimumisajad: 16.veebruar ja 2.märts 2011 5) Teema: Ruumilise kujundi (kera) meisterdamine paberist 6) Tunni eesmärk: Õpetada õpilastele mõtlema ruumiliselt, et luua kera, mis koosneb 20-st erinevast ringist. Teema lõimub ka matemaatikaga, kuna kera meisterdamisel peab kasutama sirklit ning mõõtma pidevalt joonlauaga ringi laiust, et kõik ringid tuleksid sarnased. 7) Põhimõisted: Ruumiline kujund, kera, diameeter, raadius 8) Põhimaterjalid: Paberid, käärid, liim, sirkel, joonlaud, harilik pliiats, veetopsid (vesi), pintslid, akrüülvärvid 9) Meetodid: Individuaalne töö, õpetaja juhendab ja abistab 10) Õppevahendid: Näidistöö 11) Struktuur: 1) Häälestus: • Õpetaja tervitab õpilasi ning alustab tunniga (aega kulub umbes 1 min). • Lapsed istuvad kohale ning valmistuvad kuulama. Õpetaja räägib õpilastele tänastest tundidest ning ka 2.märtsi tundidest, kuna ülesanne on ka järgmine kord sama. Õpetaja räägib kohe algavast ülesandest ning näitab näidistööd (kera), annab juhiseid, kuidas sellist tulemust saavutada. 1
  • 2. Õpetaja teeb ringist nädise ka tahvlile, et õpilased saaksid kergemini algavast ülesandest aru. • Õpetaja jagab õpilastele paberid, sirklid ja joonlauad ning lapsed võivad tööle asuda. (häälestuseks kulub aega umbes 10 minutit). 2) Õppimine: • Õpilased on tööga alustanud, õpetaja liigub klassis ringi ning aitab ja juhendab õpilasi. • Töö järjekord: 1. Paberile on vaja joonestada sirkliga 20 ringi, mille läbimõõt oleks kõigil ringidel sama. 2. Järgmiseks sammuks tuleks kanda ringidele kolm punkti (sirkliga), mida hiljem joonlaua abil üksteisega ühendada. 3. Kääridega lõigatakse kõik 20 ringi paberist välja 4. Ringide ääred, mis on tekkinud tänu kolmele punktile, mida eelnevalt sirkliga lisasime, tuleb painutada üles, et tekiks n.ö pisikene kolmnurk, mille nurgad on üleval. 5. Nüüd on aeg hakata ringe omavahel kokku kleepima ( alguses võib kokku kleepida näiteks 1 viiest ringist koosnev osa ning 1 kolmest ringist koosnev osa. Teisi ringe saab järk-järgult nendele juurde lisada – ning lõpuks ongi kokku saanud üks suur kera. 6. Kiiremad õpilased, kes saavad oma kera varem valmis, võivad selle ka guaššvärvidega üle värvida (mis annab lõpuks lisa punkti hindele). • Pärast kahte tundi on õpilased juba ringid välja lõiganud ning kiiremad ka juba mõned ringid omavahel kokku kleepinud. • 16.veebruari tunnid saavad läbi. • 2. märtsi tundides jätkavad õpilased oma töödega. Kindlasti peaksid nad teise tunni lõpuks oma kerad valmis saama – kiiremad õpilased on oma ruumilisekujundi ka guaššvärvidega ära värvinud. (õppimiseks kulub aega umbes 2h ja 40 minutit 2
  • 3. 3) Reflektsioon: • Õpilased on kerad valmis saanud ning saavad hakata koristama. Õpetaja vaatab tööd üle ning annab hinnanguid (nt kiidab vms). (aega kulub umbes 10 minutit). 12) Hindamine: Õpetaja hindab kera korrektsust, puhtust, õpilase usinust ning seda, kas õpilane on kera ka ära värvinud ( saab selle eest boonuspunkti, mis mõjutab ka hinnet). 13) Kodutöö: Kodutöö puudub. 3