1. Reena Laur ÕpKu-2
Tunnikava
1) Aine: Kunstiõpetus
2) Klass: 7A
3) Maht: 2 x 45 min
4) Toimumisaeg: 2. märts 2011
5) Teema: Kunstiajalugu - Gooti kunst. Teooria kuulamisele järgneb praktiline töö – Bernt
Notke ,,Surmatants,, jäljendamine ja kaasajastamine.
6) Tunni eesmärk: Õpetada kunstiajalugu läbi praktilise tegevuse
7) Põhimõisted: Teravkaar, roidvõlv, piilar, terav kaar, päiskivi, roosaken, fresko, vitraaž
8) Põhimaterjalid: A4-paberid, harilikud pliiatisd, värvilised pliiatsid, markerid, vajadusel
kustukumm
9) Meetodid: Individuaalne töö ning lõpus ka rühmatöö (piltide ühendamine üheks
tervikukus) , õpetaja juhised ja abi
10) Õppevahendid: Projektor, arvuti, PowerPoint`i esitlus, näidistöö (,,Surmatants,,), tööleht
Gooti kunstist, tööleht inimese luustikust (mis abistab õpilasi ,,surma,, kujutamisel),
loosisedelid (isikud, keda õpilased ,,surma,, kõrvale joonistama hakkavad, raamat: L.Leesi
,,Kunstilugu koolidele,,.
11) Struktuur:
1) Häälestus:
• Õpetaja tervitab õpilasi ning alustab tunniga (aega kulub umbes 1 min).
1
2. • Õpetaja annab õpilastele teada, mida hakatakse tunnis tegema. Õpetaja jagab
lastele töölehed (Gooti kunst) ning alustab rääkimist kunstiajaloost, kasutades
arvutit, projektorit ning PowerPoint`i esitlust. (aega kulub umbes 2 minutit).
2) Õppimine:
• Õpetaja näitab lastele läbi projektori teema kohast materjali – Gooti stiilis ehitisi,
sklptuure ning maale ning räägib juurde vajalikku informatsiooni.
• Koos vaadatakse üle ka töölehed ning seal olevad mõisted. Õpilased saavad lehele
ka ise huvitavat infot juurde kirjutada. (aega kulub umbes 15-20 minutit)
• Teooriale järgneb praktiline töö - Bernt Notke ,,Surmatants,, jäljendamine ja
kaasajastamine. Selleks on õpetaja eelnevalt valmistanud loosisedelid, kus peal
on kirjas erinevad eluvaldkonna esindajad (nt koristaja, poliitik vms.).
• Õpetaja jagab igale õpilasle A4-paberi, kuhu peale viimane hakkab looma
,,surma,, ning tegelast. (aega kulub umbes 50-55 minutit)
3) Reflektsioon:
• Õpilased on pildid valmis saanud ning nüüd on aeg hakata pilte seinale riputama,
et tekiks ,,Surmatants,,. Seda teevad kõik õpilased koos – suure rühmana
(rühmatöö).
• Õpilased alustavad koristamist ning õpetaja lõpetab tunni. (aega kulub umbes
15- 20 minutit).
12) Hindamine: Õpetaja hindab õpilaste usinust/aktiivsust, töö korrektsust ning fantaasiat
13) Kodutöö: Kodutöö puudub.
2