SlideShare a Scribd company logo
1 of 2
Reena Laur ÕpKu-2
Tunnikava
1) Aine: Kunstiõpetus
2) Klass: 6A ja 6B
3) Maht: 2 x 45 min
4) Toimumisajad: 15.veebruar 2011
5) Teema: Looma käppade valmistamine savist ning ühise plakati loomine (kuhu lapsed
saavad oma voolitud looma käppadega vajutada jälgi, kasutades näiteks guaššvärve).
6) Tunni eesmärk: Õpetada õpilastel kasutama savi ning sellest voolima looma käppa
(kindlasti koos käpapadjanditega, et hiljem paberile ka käpajälgi vajutada). Kunstiõpetuse
tunni lõimumine loodusõpetuse tunniga.
7) Põhimõisted: Looma käpp, käpapadjandid, küünised
8) Põhimaterjalid: Voolimissavi, noad, voolimisnoad, pildid looma käppadest, paber, pliiats,
guaššvärvid, pintslid, veetopsid (vesi), lauakatted.
9) Meetodid: Individuaalne töö, õpetaja juhised ja abi
10) Õppevahendid: Näidistöö, pildid looma käppadest, raamatud: T. Randveer ,, Jahiraamat,,
, F.Hecker ,,Kes need jäljed siia jättis?,, , T.Randla ,,Jahimehe käsiraamat,,.
11) Struktuur:
1) Häälestus:
• Õpetaja tervitab õpilasi ning alustab tunniga (aega kulub umbes 1 min).
• Õpetaja jagb lastele voolimissavi, veetopsid, voolimisnoad ning lauakatted.
1
• Õpetaja räägib lastele algavast ülesandest ning näitab näidistööd (milline võiks
valmis töö välja näha). Õpetaja annab juhiseid, kuidas tööga alustada ning kuidas
käppa voolida.
• Lapsed saavad õpetaja käest valida ühe looma käpa (paberil), mille järgi
hakkavad käppa voolima. (häälestuseks kulub aega umbes 15 minutit)
2) Õppimine:
• Õpilased alustavad käpa voolimist. Õpetaja liigub klassiruumis ringi ning aitab ja
juhendab. (aega kulub umbes 65 minutit)
3) Reflektsioon:
• Õpilased on looma käpad valmis saanud ning viivad need kuivama. Lisavad oma
tehtud käpa juurde paberi, millel on kirjas õpilase nimi ning looma nimi, kellele
antud käpp kuulub.
• Õpilased alustavad koristamist ning õpetaja lõpetab tunni. (aega kulub
koristamiseks umbes 10 minutit).
12) Hindamine: Õpetaja hindab maski viimistlust, ideed, kirjandustegelase äratuntavust ning
õpilase usinust.
13) Kodutöö: Kodutöö puudub.
2

More Related Content

More from toomehelbed

Gooti kunst esitlus
Gooti kunst esitlusGooti kunst esitlus
Gooti kunst esitlustoomehelbed
 
Gooti kunst esitlus
Gooti kunst esitlusGooti kunst esitlus
Gooti kunst esitlustoomehelbed
 
8 b, ruumilise kujundi (kera) meisterdamine paberist16.veeb ja 2 märts
8 b, ruumilise kujundi (kera) meisterdamine paberist16.veeb ja 2 märts8 b, ruumilise kujundi (kera) meisterdamine paberist16.veeb ja 2 märts
8 b, ruumilise kujundi (kera) meisterdamine paberist16.veeb ja 2 märtstoomehelbed
 
7 a , piktogrammid, piltsõnastiku plakati loomine 16. veeb
7 a , piktogrammid, piltsõnastiku  plakati loomine  16. veeb7 a , piktogrammid, piltsõnastiku  plakati loomine  16. veeb
7 a , piktogrammid, piltsõnastiku plakati loomine 16. veebtoomehelbed
 
6 b. 1.märts, egiptus
6 b. 1.märts, egiptus6 b. 1.märts, egiptus
6 b. 1.märts, egiptustoomehelbed
 
4 b, 3.märts. kool kui linn
4 b, 3.märts. kool kui linn4 b, 3.märts. kool kui linn
4 b, 3.märts. kool kui linntoomehelbed
 
Pöördkehad power point
Pöördkehad power pointPöördkehad power point
Pöördkehad power pointtoomehelbed
 

More from toomehelbed (8)

Gooti kunst esitlus
Gooti kunst esitlusGooti kunst esitlus
Gooti kunst esitlus
 
Gooti kunst esitlus
Gooti kunst esitlusGooti kunst esitlus
Gooti kunst esitlus
 
8 b, ruumilise kujundi (kera) meisterdamine paberist16.veeb ja 2 märts
8 b, ruumilise kujundi (kera) meisterdamine paberist16.veeb ja 2 märts8 b, ruumilise kujundi (kera) meisterdamine paberist16.veeb ja 2 märts
8 b, ruumilise kujundi (kera) meisterdamine paberist16.veeb ja 2 märts
 
7 a , piktogrammid, piltsõnastiku plakati loomine 16. veeb
7 a , piktogrammid, piltsõnastiku  plakati loomine  16. veeb7 a , piktogrammid, piltsõnastiku  plakati loomine  16. veeb
7 a , piktogrammid, piltsõnastiku plakati loomine 16. veeb
 
6 b. 1.märts, egiptus
6 b. 1.märts, egiptus6 b. 1.märts, egiptus
6 b. 1.märts, egiptus
 
4 b, 3.märts. kool kui linn
4 b, 3.märts. kool kui linn4 b, 3.märts. kool kui linn
4 b, 3.märts. kool kui linn
 
Kadrioru loss
Kadrioru lossKadrioru loss
Kadrioru loss
 
Pöördkehad power point
Pöördkehad power pointPöördkehad power point
Pöördkehad power point
 

6 b looma käpad 15.veeb

  • 1. Reena Laur ÕpKu-2 Tunnikava 1) Aine: Kunstiõpetus 2) Klass: 6A ja 6B 3) Maht: 2 x 45 min 4) Toimumisajad: 15.veebruar 2011 5) Teema: Looma käppade valmistamine savist ning ühise plakati loomine (kuhu lapsed saavad oma voolitud looma käppadega vajutada jälgi, kasutades näiteks guaššvärve). 6) Tunni eesmärk: Õpetada õpilastel kasutama savi ning sellest voolima looma käppa (kindlasti koos käpapadjanditega, et hiljem paberile ka käpajälgi vajutada). Kunstiõpetuse tunni lõimumine loodusõpetuse tunniga. 7) Põhimõisted: Looma käpp, käpapadjandid, küünised 8) Põhimaterjalid: Voolimissavi, noad, voolimisnoad, pildid looma käppadest, paber, pliiats, guaššvärvid, pintslid, veetopsid (vesi), lauakatted. 9) Meetodid: Individuaalne töö, õpetaja juhised ja abi 10) Õppevahendid: Näidistöö, pildid looma käppadest, raamatud: T. Randveer ,, Jahiraamat,, , F.Hecker ,,Kes need jäljed siia jättis?,, , T.Randla ,,Jahimehe käsiraamat,,. 11) Struktuur: 1) Häälestus: • Õpetaja tervitab õpilasi ning alustab tunniga (aega kulub umbes 1 min). • Õpetaja jagb lastele voolimissavi, veetopsid, voolimisnoad ning lauakatted. 1
  • 2. • Õpetaja räägib lastele algavast ülesandest ning näitab näidistööd (milline võiks valmis töö välja näha). Õpetaja annab juhiseid, kuidas tööga alustada ning kuidas käppa voolida. • Lapsed saavad õpetaja käest valida ühe looma käpa (paberil), mille järgi hakkavad käppa voolima. (häälestuseks kulub aega umbes 15 minutit) 2) Õppimine: • Õpilased alustavad käpa voolimist. Õpetaja liigub klassiruumis ringi ning aitab ja juhendab. (aega kulub umbes 65 minutit) 3) Reflektsioon: • Õpilased on looma käpad valmis saanud ning viivad need kuivama. Lisavad oma tehtud käpa juurde paberi, millel on kirjas õpilase nimi ning looma nimi, kellele antud käpp kuulub. • Õpilased alustavad koristamist ning õpetaja lõpetab tunni. (aega kulub koristamiseks umbes 10 minutit). 12) Hindamine: Õpetaja hindab maski viimistlust, ideed, kirjandustegelase äratuntavust ning õpilase usinust. 13) Kodutöö: Kodutöö puudub. 2