Підведення підсумків та нагородження переможців конкурсу учнівських блогів серед учнів І і ІІ курсів Новокаховського професійного електротехнічного ліцею
2. Мета: Підвищити рівень знань учнів з інформатики; розвивати їх
творчі й інтелектуальні здібності дітей, інтерес до вивчення
інформатики, самостійність та наполегливість, виховувати вміння
працювати у команді, почуття відповідальності.
Обладнання: на дошці вислови видатних осіб, комп’ютери,
презентація до заходу, плазма, сертифікати переможців, атрибути
конкурсів.
План заходу:
1. Вступ
2. Конкурс І – «Комп’ютерні жаргонізми»
3. Оголошення переможця у номінації «Самий змістовний блог»
4. Конкурс ІІ – «Музичний»
5. Оголошення переможця у номінації «Кращий дизайн блогу»
6. Конкурс ІІІ – «Чорний ящик»
7. Оголошення переможця у номінації «Наші інновації»
8. Конкурс ІІІ – «Анаграми»
9. Оголошення та нагородження абсолютного переможця у
конкурсі блогів
Хід заходу:
Добридень! Сьогодні визначна подія у учнів І та ІІ курсів
Новокаховського професійного електротехнічного ліцею. Ми з
вами вже досить багато попрацювали на уроках інформатики та в
позаурочний час, щоб створити інформаційно – інтелектуальні
продукти: учнівські блоги. При цьому ви застосувати усі ваші
знання та навички.
Зазделегідь учням І і ІІ курсів було пропоновано створити блоги на
платформі Blogger з наступних тем: (обирали теми випадковим
чином)
3. Група 105: Моя професія у економічному житті Нової
Каховки
Група 106: Нова Каховка - спортивна
Група 110: Таланти з Нової Каховки
Група 116: Нова Каховка - промислова
Група 208: Парки та сквери Новї Каховки
Група 209: Історія та сучасність Новокаховського
професійного електротехнічного ліцею
Група 214: Пам'ятники Нової Каховки
Для оцінювання результатів цієї творчої роботи учні першого і
другого курсів, викладачі та адміністрація зайшли на мій сайт та
заповнили таблицю оцінювання на Google form
http://dmitrenkosv.ucoz.ua/news/
За проведеним анкетуванням були були визначені переможці у
номінаціях
«Самий змістовний блог»
«Кращий дизайн блогу»
«Наші інновації»
Та виявлено абсолютного переможця конкурсу учнівських
блогів.
4.
5. А зараз реклама ваших знань!
(проводиться з усіма учнями, відповідає перший, хто підняв руку)
Конкурс І
«Комп’ютерні жаргонізми»
Дуже часто в своїх розмовах ви використовуєте різні жаргонні
слова, що позначають щось, пов'язане з інформатикою. Зараз ми і
дізнаємося, наскільки добре ви розбираєтеся в використовуваних
термінах. Вам необхідно розкрити зміст кожного жаргону.
6. Апгрейдіть модернізувати комп'ютер
Залізо сукупність апаратних засобів комп'ютера
Винт жорсткий магнітний диск
Камінь процесор
Клікнути натиснути кнопку маніпулятора «миша».
Кулер вентилятор охолодження комп'ютера
Логін ім'я користувача
Мило електронна пошта
Мама материнська плата
Рама оперативна пам'ять комп'ютера
Софт програмне забезпечення комп'ютера
Спікер динамік в комп'ютері
Юзер користувач комп'ютера
Оголошення переможця у номінації
«Самий змістовний блог»
Машина повинна працювати, людина - думати.
принцип IBM
У цій номінації оцінювалися: наявність повідомлень, тематика
повідомленнь, стиль і грамотність повідомлення, авторська позиція.
Оголосить переможця у цій номінаціі фахівець з перерахованих
питань, викладач української літератури та мови Протопопова
Катерина Олегівна. (відкриває конверт та вручає сертифікат)
7. А зараз реклама знову ваших знань!
(проводиться з усіма учнями, відповідає перший, хто підняв руку)
Конкурс ІІ
«Музичний»
Зараз вам необхідно прослухати звук, так чи інакше пов'язаний з
інформатикою і комп'ютерами і сказати, що це за звук.
Пропонуються наступні комп’ютерні звуки:
Звук клавіатури
Звук струйного прінтера
Звук матрічного прінтера
Звук сканера
Звук дісковода
Звук миші
Оголошення переможця у номінації
«Кращий дизайн блогу»
Як правило, найбільшого успіху досягає той, хто має в своєму
розпорядженні кращу інформацію
Бенджамін Дізраелі
У цій номінації оцінювалися: дизайн оформлення,
мультимедійність.
Оголосить переможця у цій номінаціі командир самої красивої
групи ,звісно, дівчат. Гєроєва Вікторія. (відкриває конверт та
вручає сертифікат)
8. Знову реклама ваших знань!
(проводиться з усіма учнями, відповідає перший, хто підняв руку)
Конкурс ІІІ
«Чорна скринька або мішок з
секретом»
Я тримаю в руках «мішок з секретом», в ньому лежать різні
пристрої. Ви, не дивлячись в пакет повинні дістати одне з них і
назвати його. Пропоновані наступні пристрої.
дискета
флешка
електронна книжка
блютуз
адаптер
конвертер
роутер
Оголошення переможця у номінації
«Наші інновації»
Інформація, на відміну від ресурсів, задумана, щоб нею ділитися!
(Роберт Кіосакі)
У цій номінації оцінювалися: інноваційність, різноманітність
кількість відвідувань, рейтинг.
Оголосить переможця у цій номінаціі креативний заступник
директора. Матяш лілія Володимирівна. (відкриває конверт та
вручає сертифікат)
9. Ну що остання реклама ваших знань!
(проводиться з усіма учнями, відповідає перший, хто підняв руку)
Конкурс ІV
«Анаграми»
Шляхом перестановки букв потрібно скласти слова, що відносяться до
інформатики. Всі букви мають бути використані.
Анаграма Відповідь Підказка
ВАР + ІНТЕЛ = Интервал Параметр тексту
ПЕТАРДА = адаптер Пристрій
ХЕК + РА = хакер Хуліган
ЛЯ + РИК = ярлик Етикетка
РЕВЕРС = сервер Потужний комп'ютер
КОРТ + ПОЛО = протокол Сукупність правил
ЗЕБРА + РУ = браузер Програма
Оголошення абсолютного переможця
конкурсу учнівських блогів.
«Хто володіє інформацією, той володіє світом»
Уїнстон Черчілль. Дійсно,
Дійсно: інформація у сучасному світі – це стратегічний ресурс,
який ми вчимося знаходити та влучно опрацьовувати.
Оголосить абсолютного переможця у конкурсі учнівських блогів,
людина, яка довела вміння користуватися цім ресурсом на практиці
директор нашого ліцею, Карпенкова Олександра Василівна.
(відкриває конверт та вручає сертифікат , головний солодкий
приз).
Фото з переможцями!