УРОК 78 5 клас
Тема. Контрольна робота №6. Звичайні дроби.
Мета: перевірити засвоєння програмних знань з теми «Звичайні дроби» і навички
розв'язання програмних задач. Розвивати розумові здібності. Виховувати
відповідальність за результати навчальної діяльності.
Тип уроку: перевірка й корекція знань, умінь і навичок.
Хід уроку
Тексти контрольної роботи:
Варіант 1
1°. Порівняйте числа: 1) 17
12
і 17
10
; 2) 14
13
і 1; 3) 40
47
і 1.
2°. Виконайте дії:
1) 36
25
– 36
5
+ 36
11
; 2) 411
8
+ 511
2
– 611
6
; 3) 1 – 17
8
; 4) 5 9
4
– 3 9
8
.
3°. У класі 33 учні, з них 11
6
становлять дівчатка. Скільки дівчаток навчається в
цьому класі?
4°. Купили 6 кг картоплі, що становить 4
3
усіх куплених овочів. Скільки овочів
було куплено?
5*. Перетворіть на мішане число дріб: 1) 4
13
; 2) 7
24
.
6*. Борис запланував 17
8
городу засадити картоплею, 17
7
— огірками, 17
1
кропом і 17
3
квасолею. Чи зможе Барвінок реалізувати свій план?
7**. Знайдіть натуральні значення х, при яких буде правильною
нерівність: 1 8
3
< 8
х
< 2 8
1
.
8**. При яких натуральних значеннях а дріб 18
15 +а
буде правильним?
Варіант 2
1°. Порівняйте числа: 1) 23
21
і 23
17
; 2) 1 і 15
4
; 3) 30
37
і 1.
2°. Виконайте дії:
1) 29
19
+ 29
16
– 29
7
; 2) 413
11
– 213
5
+ 113
3
; 3) 1 – 13
9
; 4) 411
6
– 211
8
.
3°. У хлопчика було 36 акваріумних рибок, 9
4
з яких становлять неони. Скільки
неонів було у хлопчика?
4°. На фермі утримують 36 корів, що становить 9
4
усього поголів'я скота.
Скільки голів скота утримують на фермі?
5°. Перетворіть на мішане число дріб: 1) 5
17
; 2) 4
29
.
6*. Турист планував за перший день пройти - маршруту, за другий день 13
5
і
13
4
, за третій 13
3
маршруту, а за 4-й день — 13
2
маршруту. Чи зможе він
реалізувати свій план?
7**. Знайдіть натуральні значення х, при яких буде правильна нерівність 111
9
<
11
х
< 211
3
.
8**. При яких натуральних значеннях а дріб 53
14
−а
буде неправильним?
Розв'язання і відповіді
Варіант 1
1°. 1) 17
12
>17
10
; 2) 14
13
< 1; 3) 40
47
> 1. 2°. 1) 36
31
; 2) 311
4
; 3) 17
9
; 4) 1 9
5
.
3°. 33 : 11 · 6 = 18 дівчаток. Відповідь. 18.
4°. 6 : 3 · 4 = 8 (кг) овочів. Відповідь. 8 кг.
5°. 1) 3 4
1
; 2) 3 7
3
.
6*. Весь город — 1. 17
8
+ 17
7
+ 17
1
+ 17
3
= 17
19
, 17
19
> 1, отже, неможливо.
7**. 8
11
< 8
х
< 8
17
або 11 < х < 17, тому х набуває одне із значень: 12, 13, 14, 15,
16.
8**. 18
15 +а
— правильний, якщо 5а + 1 < 18, тобто а набуває одне із значень 1, 2,
3.
Варіант 2
1°. 1) 23
21
> 23
17
; 2) 1 > 15
4
; 3) 30
37
> 1. 2°. 1) 29
28
; 2) 313
9
; 3) 13
4
; 4) 111
9
.
3°. 36 : 9 · 4 = 16 неонів. Відповідь. 16.
4°. 36 : 4 · 9 = 81 голів скота. Відповідь. 81.
5°. 1) 5
17
= 3 5
2
; 2) 4
29
= 7 4
1
.
6*. 13
5
+ 13
4
+ 13
3
+ 13
2
= 13
14
; 13
14
> 1, отже, неможливо.
7**. 11
20
< 11
х
< 11
25
правильна, якщо 20 < х < 25, тобто набуває одне із значень:
21, 22, 23, 24.
8**. 53
14
−а
неправильний, якщо 3а – 5 < 14, тобто а набуває одне із значень 1, 2,
3, 4, 5, 6.
Контрольна робота №6. 5 клас
Тема. Звичайні дроби.
Варіант 1
1°. Порівняйте числа: 1)
17
12
і
17
10
; 2)
14
13
і 1; 3)
40
47
і 1.
2°. Виконайте дії:
1)
36
25
–
36
5
+
36
11
; 2) 4
11
8
+ 5
11
2
– 6
11
6
; 3) 1 –
17
8
; 4) 5
9
4
– 3
9
8
.
3°. У класі 33 учні, з них
11
6
становлять дівчатка. Скільки дівчаток навчається в цьому
класі?
4°. Купили 6 кг картоплі, що становить
4
3
усіх куплених овочів. Скільки овочів було
куплено?
5*. Перетворіть на мішане число дріб: 1)
4
13
; 2)
7
24
.
6*. Борис запланував
17
8
городу засадити картоплею,
17
7
— огірками,
17
1
кропом і
17
3
квасолею. Чи зможе Барвінок реалізувати свій план?
7**. Знайдіть натуральні значення х, при яких буде правильною нерівність: 1
8
3
<
8
х
< 2
8
1
.
8**. При яких натуральних значеннях а дріб
18
15 +а
буде правильним?
Контрольна робота №6. 5 клас
Тема. Звичайні дроби.
Варіант 2
1°. Порівняйте числа: 1)
23
21
і
23
17
; 2) 1 і
15
4
; 3)
30
37
і 1.
2°. Виконайте дії:
1)
29
19
+
29
16
–
29
7
; 2) 4
13
11
– 2
13
5
+ 1
13
3
; 3) 1 –
13
9
; 4) 4
11
6
– 2
11
8
.
3°. У хлопчика було 36 акваріумних рибок,
9
4
з яких становлять неони. Скільки неонів
було у хлопчика?
4°. На фермі утримують 36 корів, що становить
9
4
усього поголів'я скота. Скільки голів
скота утримують на фермі?
5°. Перетворіть на мішане число дріб: 1)
5
17
; 2)
4
29
.
6*. Турист планував за перший день пройти - маршруту, за другий день
13
5
і
13
4
, за
третій
13
3
маршруту, а за 4-й день —
13
2
маршруту. Чи зможе він реалізувати свій
план?
7**. Знайдіть натуральні значення х, при яких буде правильна нерівність 1
11
9
<
11
х
< 2
11
3
.
8**. При яких натуральних значеннях а дріб
53
14
−а
буде неправильним?

Контрольна робота по темі "Звичайні дроби"

  • 1.
    УРОК 78 5клас Тема. Контрольна робота №6. Звичайні дроби. Мета: перевірити засвоєння програмних знань з теми «Звичайні дроби» і навички розв'язання програмних задач. Розвивати розумові здібності. Виховувати відповідальність за результати навчальної діяльності. Тип уроку: перевірка й корекція знань, умінь і навичок. Хід уроку Тексти контрольної роботи: Варіант 1 1°. Порівняйте числа: 1) 17 12 і 17 10 ; 2) 14 13 і 1; 3) 40 47 і 1. 2°. Виконайте дії: 1) 36 25 – 36 5 + 36 11 ; 2) 411 8 + 511 2 – 611 6 ; 3) 1 – 17 8 ; 4) 5 9 4 – 3 9 8 . 3°. У класі 33 учні, з них 11 6 становлять дівчатка. Скільки дівчаток навчається в цьому класі? 4°. Купили 6 кг картоплі, що становить 4 3 усіх куплених овочів. Скільки овочів було куплено? 5*. Перетворіть на мішане число дріб: 1) 4 13 ; 2) 7 24 . 6*. Борис запланував 17 8 городу засадити картоплею, 17 7 — огірками, 17 1 кропом і 17 3 квасолею. Чи зможе Барвінок реалізувати свій план? 7**. Знайдіть натуральні значення х, при яких буде правильною нерівність: 1 8 3 < 8 х < 2 8 1 . 8**. При яких натуральних значеннях а дріб 18 15 +а буде правильним? Варіант 2 1°. Порівняйте числа: 1) 23 21 і 23 17 ; 2) 1 і 15 4 ; 3) 30 37 і 1. 2°. Виконайте дії: 1) 29 19 + 29 16 – 29 7 ; 2) 413 11 – 213 5 + 113 3 ; 3) 1 – 13 9 ; 4) 411 6 – 211 8 . 3°. У хлопчика було 36 акваріумних рибок, 9 4 з яких становлять неони. Скільки неонів було у хлопчика? 4°. На фермі утримують 36 корів, що становить 9 4 усього поголів'я скота. Скільки голів скота утримують на фермі? 5°. Перетворіть на мішане число дріб: 1) 5 17 ; 2) 4 29 . 6*. Турист планував за перший день пройти - маршруту, за другий день 13 5 і 13 4 , за третій 13 3 маршруту, а за 4-й день — 13 2 маршруту. Чи зможе він реалізувати свій план? 7**. Знайдіть натуральні значення х, при яких буде правильна нерівність 111 9 <
  • 2.
    11 х < 211 3 . 8**. Прияких натуральних значеннях а дріб 53 14 −а буде неправильним? Розв'язання і відповіді Варіант 1 1°. 1) 17 12 >17 10 ; 2) 14 13 < 1; 3) 40 47 > 1. 2°. 1) 36 31 ; 2) 311 4 ; 3) 17 9 ; 4) 1 9 5 . 3°. 33 : 11 · 6 = 18 дівчаток. Відповідь. 18. 4°. 6 : 3 · 4 = 8 (кг) овочів. Відповідь. 8 кг. 5°. 1) 3 4 1 ; 2) 3 7 3 . 6*. Весь город — 1. 17 8 + 17 7 + 17 1 + 17 3 = 17 19 , 17 19 > 1, отже, неможливо. 7**. 8 11 < 8 х < 8 17 або 11 < х < 17, тому х набуває одне із значень: 12, 13, 14, 15, 16. 8**. 18 15 +а — правильний, якщо 5а + 1 < 18, тобто а набуває одне із значень 1, 2, 3. Варіант 2 1°. 1) 23 21 > 23 17 ; 2) 1 > 15 4 ; 3) 30 37 > 1. 2°. 1) 29 28 ; 2) 313 9 ; 3) 13 4 ; 4) 111 9 . 3°. 36 : 9 · 4 = 16 неонів. Відповідь. 16. 4°. 36 : 4 · 9 = 81 голів скота. Відповідь. 81. 5°. 1) 5 17 = 3 5 2 ; 2) 4 29 = 7 4 1 . 6*. 13 5 + 13 4 + 13 3 + 13 2 = 13 14 ; 13 14 > 1, отже, неможливо. 7**. 11 20 < 11 х < 11 25 правильна, якщо 20 < х < 25, тобто набуває одне із значень: 21, 22, 23, 24. 8**. 53 14 −а неправильний, якщо 3а – 5 < 14, тобто а набуває одне із значень 1, 2, 3, 4, 5, 6. Контрольна робота №6. 5 клас Тема. Звичайні дроби. Варіант 1 1°. Порівняйте числа: 1) 17 12 і 17 10 ; 2) 14 13 і 1; 3) 40 47 і 1. 2°. Виконайте дії: 1) 36 25 – 36 5 + 36 11 ; 2) 4 11 8 + 5 11 2 – 6 11 6 ; 3) 1 – 17 8 ; 4) 5 9 4 – 3 9 8 . 3°. У класі 33 учні, з них 11 6 становлять дівчатка. Скільки дівчаток навчається в цьому класі?
  • 3.
    4°. Купили 6кг картоплі, що становить 4 3 усіх куплених овочів. Скільки овочів було куплено? 5*. Перетворіть на мішане число дріб: 1) 4 13 ; 2) 7 24 . 6*. Борис запланував 17 8 городу засадити картоплею, 17 7 — огірками, 17 1 кропом і 17 3 квасолею. Чи зможе Барвінок реалізувати свій план? 7**. Знайдіть натуральні значення х, при яких буде правильною нерівність: 1 8 3 < 8 х < 2 8 1 . 8**. При яких натуральних значеннях а дріб 18 15 +а буде правильним? Контрольна робота №6. 5 клас Тема. Звичайні дроби. Варіант 2 1°. Порівняйте числа: 1) 23 21 і 23 17 ; 2) 1 і 15 4 ; 3) 30 37 і 1. 2°. Виконайте дії: 1) 29 19 + 29 16 – 29 7 ; 2) 4 13 11 – 2 13 5 + 1 13 3 ; 3) 1 – 13 9 ; 4) 4 11 6 – 2 11 8 . 3°. У хлопчика було 36 акваріумних рибок, 9 4 з яких становлять неони. Скільки неонів було у хлопчика? 4°. На фермі утримують 36 корів, що становить 9 4 усього поголів'я скота. Скільки голів скота утримують на фермі? 5°. Перетворіть на мішане число дріб: 1) 5 17 ; 2) 4 29 . 6*. Турист планував за перший день пройти - маршруту, за другий день 13 5 і 13 4 , за третій 13 3 маршруту, а за 4-й день — 13 2 маршруту. Чи зможе він реалізувати свій план? 7**. Знайдіть натуральні значення х, при яких буде правильна нерівність 1 11 9 < 11 х < 2 11 3 . 8**. При яких натуральних значеннях а дріб 53 14 −а буде неправильним?