SlideShare a Scribd company logo
УРОК 5
Тема. Як «рухається» музика?
Мета. Ознайомити учнів з поняттями «темп» та «ритм» як засобами музичної виразності,
ознайомитися з творчістю композиторів Й. Баха та Дж. Россіні на прикладах їхніх музичних
шедеврів.
Розвивати вміння учнів розрізняти на слух музичні темпи та визначати їх у музичних
творах, вміння учнів виконувати ритмічні завдання та записувати ритмічний малюнок пісні
відповідними тривалостями нот.
Виховувати інтерес до музичних шедеврів зарубіжної музики.
Тип уроку: комбінований, урок заглиблення в тему.
Обладнання: музичний інструмент, програвач, мультимедійна дошка, мультимедійна
презентація, портрети композиторів (Й. Баха, Дж. Россіні).
Основні поняття для засвоєння: «темп» та «ритм» як засоби музичної виразності.
Твори, що вивчаються на уроці:
• Й.С. Бах. Концерт № 5 для фортепіано з оркестром фа-мінор (Ларго).
• Дж. Россіні. «Тарантела».
• «Все це потрібно мені». Сл. та муз. А. Житкевича — виконання.
• «Наша шкільна країна». Муз. Ю. Чичкова, сл. К. Ібряєва — розучування.
Хід уроку
1. Вхід під музику Дж. Россіні. Організаційний момент. Мотивація до навчання.
2. Актуалізація опорних знань: фронтальне опитування класу.
Розкажіть про засоби виразності музики: мелодію, лад, гармонію.
Назвіть музичний твір, який ми слухали на попередньому уроці. Що ви знаєте про музичний
твір дивертисмент? Розкажіть про його автора.
3. Бесіда про засоби музичної виразності. «Скринька композитора».
Зазирнімо в нашу чарівну скриньку! У ній містяться такі засоби виразності, яких ви ще не
знаєте.
Музика може «рухатися» в різних темпах. Пригадайте, як рухаються різні види транспорту.
Наприклад, машина, поїзд, літак, метро, велосипед, човен або корабель рухаються з різною
швидкістю. Музика також має певну швидкість звучання. Із початку вісімнадцятого століття
встановилося п’ять основних позначень темпу: дуже повільно — ларго (largo), повільно —
адажіо(adagio), ходою (помірно) — анданте (andante), швидко — алегро (allegro), дуже
швидко — престо (presto). У сучасному музичному мистецтві їх значно більше.
Робота зі схемою.
На мелодію твору завжди впливає ще один засіб виразності — ритм. Пригадайте музичні
твори, які ви слухали в початковій школі. Ритмічний рисунок міг бути чітким та гострим,
чеканним та маршовим, вальсовим та плавним.
Музичний словничок
Темп — це швидкість, з якою виконується музичний твір.
Темпи поділяються на повільні, помірні та швидкі.
Ритм — це послідовне чергування і співвідношення тривалостей-звуків і пауз у музиці.
Засобом вимірювання ритму є метр.
4. Виконання творчого завдання.
Розгляньте малюнки. На них зображено рух води, який можна порівняти з темпом музики.
Як ви гадаєте, до якого малюнка слід підібрати музику в швидкому темпі, до якого — в
повільному, а до якого — в помірному? На малюнках можуть бути зображені різні картини,
що пов’язані з водою: спокійне море, джерело, водоспад тощо.
5. Музичне сприймання. Й. С. Бах. Концерт № 5 для фортепіано з оркестром фа-мінор
(Ларго); Дж. Россіні. «Тарантела».
Знайомство з творчістю композитора:
Джоаккшо Антоніо Россіні — італійський композитор XIX століття, автор 39 опер. Серед них
були різні види опери — комічна і «серйозна». Оркестр у музичних творах відігравав велику
роль, він грав жваво, рухливо, блискуче.
Музичний словничок
Тарантела (італ. Tarantella) — один із найвідоміших італійських народних танців,
поширений на півдні країни. Виконують його в парах, швидко і бадьоро. Цікава історія
виникнення назви танцю. За легендою, у XV-XVI століттях в Італії його вважали єдиним
засобом порятунку від укусу отруйного павука тарантула. Танцювали швидко,підстрибуючи,
виконуючи активні рухи.
6. Аналіз музичних творів.
— Розкажіть про засоби музичної виразності обох творів.
— Які інструменти виконували основну мелодію у кожному творі?
— Охарактеризуйте швидкість мелодії у кожному творі, скориставшись запропонованим
рядом слів: спокійна, рухлива, стрімка,стримана, дуже швидка, помірна, повільна. Які з них
найбільше відповідають першому твору, а які — другому?
— Які танцювальні рухи, на вашу думку, можна виконувати під музику Дж. Россіні? А які —
під музику Й. Баха?
— Який настрій викликала у вас музика кожного твору? Опишіть картини, які виникли у
вашій уяві.
7. Виконання творчого завдання «Утворіть ритм».
Розгляньте уважно графічне зображення ритмічного рисунка. Відтворіть його, плескаючи в
долоні: спочатку повільно, тоді — помірно і нарешті — швидко та дуже швидко.
І І П І П П П І
А тепер візьміть ударний інструмент (бубон, маракаси або барабан) і заграйте на ньому під
мелодію тарантели.
8. Фізкультхвилинка «Хвилинка рок-н-ролу».
9. Поспівка. Вправи для розвитку музичного слуху та голосу (за вибором вчителя).
10. Виконання пісні. «Все це потрібно мені». Слова та муз. А. Житкевича.
Виконання пісні під фонограму. Конкурс на найкраще виконання пісні. Учні виконують її
«ланцюжком».
11. Розучування пісні. «Наша шкільна країна». Муз. Ю. Чичкова, сл. К. Ібряєва.
Прослуховування пісні, усвідомлення її змісту та характеру. Розучування першого куплету,
виконання пісні за фразами, робота над ритмічним рисунком твору. Проплескування
ритмічного рисунку.
Виконання першого куплету пісні та приспіву під акомпанемент інструмента. Виконання
пісні з солістом (куплет) та хором (приспів).
12. Виконання творчого завдання на повторення музичних творів для слухання.
Пропонуємо розглянути різні ілюстрації, які підходять до прослуханих на попередніх уроках
творів. Завдання: пригадати музичні твори та обрати ілюстрації до них.
13. Узагальнення вивченого матеріалу. Рефлексія.
• Пригадайте, яку роль виконує ритм у музиці. Яким він буває?
• Які темпи музики ви знаєте? Назвіть ті, що запам’ятались.
• Придумайте ритмічні рисунки до вальсу, польки, тарантели, а також до репу і рок-н-ролу.
Простукайте їх.
14. Домашнє завдання.
Знайдіть фотоілюстрації танців у різних темпах. Придумайте танець в улюбленому темпі,
але з різними ритмічними рисунками.
Для допитливих — виконання музичного проекту.
Проект «Музика нашого настрою»
Мета: знаходити музичні твори різного темпу, які виражають різнобарвне коло настроїв
людини.
Очікуваний результат: запис диска.
План створення:
Цей проект вам допоможуть створити старші учні або дорослі. Послухайте сучасну
інструментальну музику різних «настроїв».
Визначте темпи цих музичних творів. Серед музичних композицій знайдіть твори у
повільному, помірному та швидкому темпах. Запишіть назви творів та їхніх авторів.
Поміркуйте, який настрій створює вам кожна з обраних композицій. Старші учні чи дорослі
можуть вам допомогти записати вибрану музику на диск. За допомогою кольорового паперу
або фарб зробіть обкладинку. Цей буде ваш перший диск!
15. Вихід з класу під музику Дж. Россіні.

More Related Content

What's hot

Сонячні Італія та Болгарія
Сонячні Італія та БолгаріяСонячні Італія та Болгарія
Сонячні Італія та Болгарія
Ковпитська ЗОШ
 
Сполучені Штати Америки
Сполучені Штати АмерикиСполучені Штати Америки
Сполучені Штати Америки
Ковпитська ЗОШ
 
Професія - композитор (проєкт «Професії різні потрібні»)
Професія - композитор (проєкт «Професії різні потрібні»)Професія - композитор (проєкт «Професії різні потрібні»)
Професія - композитор (проєкт «Професії різні потрібні»)
Елена Ташлык
 
Історія народу в пісні
Історія народу в пісніІсторія народу в пісні
Історія народу в пісні
Ковпитська ЗОШ
 
5 клас музика
5 клас музика5 клас музика
5 клас музика
Ковпитська ЗОШ
 
Музична скарбничка композитора
Музична скарбничка композитораМузична скарбничка композитора
Музична скарбничка композитора
Ковпитська ЗОШ
 
Konspekti urokiv 2_klas_aristova_2semestr
Konspekti urokiv 2_klas_aristova_2semestrKonspekti urokiv 2_klas_aristova_2semestr
Konspekti urokiv 2_klas_aristova_2semestr
vrabyandrei
 
Скарбничка професіонала
Скарбничка професіоналаСкарбничка професіонала
Скарбничка професіонала
Ковпитська ЗОШ
 
Konspekti 3 klas_2_semestr_aristova
Konspekti 3 klas_2_semestr_aristovaKonspekti 3 klas_2_semestr_aristova
Konspekti 3 klas_2_semestr_aristova
vrabyandrei
 
Konspekti 3 klas_1_semestr_aristova
Konspekti 3 klas_1_semestr_aristovaKonspekti 3 klas_1_semestr_aristova
Konspekti 3 klas_1_semestr_aristova
vrabyandrei
 
8 клас музичне мистецтво
8 клас музичне мистецтво8 клас музичне мистецтво
8 клас музичне мистецтво
Ковпитська ЗОШ
 
Konspekti urokiv 2_klas_aristova_1semestr
Konspekti urokiv 2_klas_aristova_1semestrKonspekti urokiv 2_klas_aristova_1semestr
Konspekti urokiv 2_klas_aristova_1semestr
vrabyandrei
 
календарний план до підручника масол мистецтво 8 клас
календарний план до підручника масол мистецтво 8 класкалендарний план до підручника масол мистецтво 8 клас
календарний план до підручника масол мистецтво 8 клас
vrabyandrei
 
Музичне мистецтво. 7 клас
Музичне мистецтво. 7 класМузичне мистецтво. 7 клас
Музичне мистецтво. 7 клас
Оксана Бойко
 
Urok 5 klass
Urok 5 klassUrok 5 klass
Urok 5 klass
Kseniya Ponomar
 
6 klas kondratova_i-ii_semestr
6 klas kondratova_i-ii_semestr6 klas kondratova_i-ii_semestr
6 klas kondratova_i-ii_semestr
vrabyandrei
 
мистецтво 8 гайдамака
мистецтво 8 гайдамакамистецтво 8 гайдамака
мистецтво 8 гайдамака
vrabyandrei
 
Тарасюк "Засоби музичної виразності"
Тарасюк "Засоби музичної виразності"Тарасюк "Засоби музичної виразності"
Тарасюк "Засоби музичної виразності"
Netteka Bezuhla
 
де живуть ноти
де живуть нотиде живуть ноти
де живуть нотиnika1989
 
Тема за підручником. На гостини до сусідів
Тема за підручником. На гостини до сусідівТема за підручником. На гостини до сусідів
Тема за підручником. На гостини до сусідів
Ковпитська ЗОШ
 

What's hot (20)

Сонячні Італія та Болгарія
Сонячні Італія та БолгаріяСонячні Італія та Болгарія
Сонячні Італія та Болгарія
 
Сполучені Штати Америки
Сполучені Штати АмерикиСполучені Штати Америки
Сполучені Штати Америки
 
Професія - композитор (проєкт «Професії різні потрібні»)
Професія - композитор (проєкт «Професії різні потрібні»)Професія - композитор (проєкт «Професії різні потрібні»)
Професія - композитор (проєкт «Професії різні потрібні»)
 
Історія народу в пісні
Історія народу в пісніІсторія народу в пісні
Історія народу в пісні
 
5 клас музика
5 клас музика5 клас музика
5 клас музика
 
Музична скарбничка композитора
Музична скарбничка композитораМузична скарбничка композитора
Музична скарбничка композитора
 
Konspekti urokiv 2_klas_aristova_2semestr
Konspekti urokiv 2_klas_aristova_2semestrKonspekti urokiv 2_klas_aristova_2semestr
Konspekti urokiv 2_klas_aristova_2semestr
 
Скарбничка професіонала
Скарбничка професіоналаСкарбничка професіонала
Скарбничка професіонала
 
Konspekti 3 klas_2_semestr_aristova
Konspekti 3 klas_2_semestr_aristovaKonspekti 3 klas_2_semestr_aristova
Konspekti 3 klas_2_semestr_aristova
 
Konspekti 3 klas_1_semestr_aristova
Konspekti 3 klas_1_semestr_aristovaKonspekti 3 klas_1_semestr_aristova
Konspekti 3 klas_1_semestr_aristova
 
8 клас музичне мистецтво
8 клас музичне мистецтво8 клас музичне мистецтво
8 клас музичне мистецтво
 
Konspekti urokiv 2_klas_aristova_1semestr
Konspekti urokiv 2_klas_aristova_1semestrKonspekti urokiv 2_klas_aristova_1semestr
Konspekti urokiv 2_klas_aristova_1semestr
 
календарний план до підручника масол мистецтво 8 клас
календарний план до підручника масол мистецтво 8 класкалендарний план до підручника масол мистецтво 8 клас
календарний план до підручника масол мистецтво 8 клас
 
Музичне мистецтво. 7 клас
Музичне мистецтво. 7 класМузичне мистецтво. 7 клас
Музичне мистецтво. 7 клас
 
Urok 5 klass
Urok 5 klassUrok 5 klass
Urok 5 klass
 
6 klas kondratova_i-ii_semestr
6 klas kondratova_i-ii_semestr6 klas kondratova_i-ii_semestr
6 klas kondratova_i-ii_semestr
 
мистецтво 8 гайдамака
мистецтво 8 гайдамакамистецтво 8 гайдамака
мистецтво 8 гайдамака
 
Тарасюк "Засоби музичної виразності"
Тарасюк "Засоби музичної виразності"Тарасюк "Засоби музичної виразності"
Тарасюк "Засоби музичної виразності"
 
де живуть ноти
де живуть нотиде живуть ноти
де живуть ноти
 
Тема за підручником. На гостини до сусідів
Тема за підручником. На гостини до сусідівТема за підручником. На гостини до сусідів
Тема за підручником. На гостини до сусідів
 

Viewers also liked

Що ми знаємо про Полісся?
Що ми знаємо про Полісся?Що ми знаємо про Полісся?
Що ми знаємо про Полісся?
Ковпитська ЗОШ
 
Як розповідає музика
Як розповідає музикаЯк розповідає музика
Як розповідає музика
Ковпитська ЗОШ
 
Материки Землі. Я і Україна Природознавство. 4 клас
Материки Землі. Я і Україна Природознавство. 4 класМатерики Землі. Я і Україна Природознавство. 4 клас
Материки Землі. Я і Україна Природознавство. 4 клас
Ковпитська ЗОШ
 
УРОК-ПРОЕКТ. Природні зони України. Зона мішаних лісів. Українське Полісся.doc
УРОК-ПРОЕКТ. Природні зони України. Зона мішаних лісів. Українське Полісся.docУРОК-ПРОЕКТ. Природні зони України. Зона мішаних лісів. Українське Полісся.doc
УРОК-ПРОЕКТ. Природні зони України. Зона мішаних лісів. Українське Полісся.doc
Ковпитська ЗОШ
 
План-конспект уроку. Материки Землі. 4 клас
План-конспект уроку. Материки Землі. 4 класПлан-конспект уроку. Материки Землі. 4 клас
План-конспект уроку. Материки Землі. 4 клас
Ковпитська ЗОШ
 
Методичні рекомендації до уроку та проекту «Природні зони України. Зона мішан...
Методичні рекомендації до уроку та проекту «Природні зони України. Зона мішан...Методичні рекомендації до уроку та проекту «Природні зони України. Зона мішан...
Методичні рекомендації до уроку та проекту «Природні зони України. Зона мішан...
Ковпитська ЗОШ
 
Орієнтовні контрольні роботи з української мови для 4 класу
Орієнтовні контрольні роботи з української мови для 4 класуОрієнтовні контрольні роботи з української мови для 4 класу
Орієнтовні контрольні роботи з української мови для 4 класу
Ковпитська ЗОШ
 
В гостях у казки
В гостях у казкиВ гостях у казки
В гостях у казки
Ковпитська ЗОШ
 
Вправи і задачі на засвоєння таблиць додавання і віднімання числа 1
Вправи і задачі на засвоєння таблиць додавання і віднімання числа 1Вправи і задачі на засвоєння таблиць додавання і віднімання числа 1
Вправи і задачі на засвоєння таблиць додавання і віднімання числа 1
Ковпитська ЗОШ
 
Що «живе» в музиці?
Що «живе» в музиці?Що «живе» в музиці?
Що «живе» в музиці?
Ковпитська ЗОШ
 
Письмо великої букви Т
Письмо великої букви ТПисьмо великої букви Т
Письмо великої букви Т
Ковпитська ЗОШ
 
Письмо великої букви Т. Написання складів, слів і речень. Звуковий аналіз слів
Письмо великої букви Т. Написання складів, слів і речень. Звуковий аналіз слівПисьмо великої букви Т. Написання складів, слів і речень. Звуковий аналіз слів
Письмо великої букви Т. Написання складів, слів і речень. Звуковий аналіз слів
Ковпитська ЗОШ
 
Закріплення вимови і написання слів з апострофом. Звуко-буквений аналіз с...
Закріплення вимови  і написання  слів з апострофом.  Звуко-буквений аналіз  с...Закріплення вимови  і написання  слів з апострофом.  Звуко-буквений аналіз  с...
Закріплення вимови і написання слів з апострофом. Звуко-буквений аналіз с...
Ковпитська ЗОШ
 
Повторення вивченого про прикметник як частину мови.
Повторення вивченого про прикметник як частину мови.Повторення вивченого про прикметник як частину мови.
Повторення вивченого про прикметник як частину мови.
Ковпитська ЗОШ
 
Закріплення звукового значення букви «ка». Опрацювання тексту «Калина»
Закріплення звукового значення букви «ка». Опрацювання тексту «Калина»Закріплення звукового значення букви «ка». Опрацювання тексту «Калина»
Закріплення звукового значення букви «ка». Опрацювання тексту «Калина»
Ковпитська ЗОШ
 
Закріплення вимови й написання слів з апострофом. Звуко-буквений аналіз слів ...
Закріплення вимови й написання слів з апострофом. Звуко-буквений аналіз слів ...Закріплення вимови й написання слів з апострофом. Звуко-буквений аналіз слів ...
Закріплення вимови й написання слів з апострофом. Звуко-буквений аналіз слів ...
Ковпитська ЗОШ
 
Звук (к), позначення його буквою «ка». Читання складів, слів
Звук (к), позначення його буквою «ка». Читання складів, слівЗвук (к), позначення його буквою «ка». Читання складів, слів
Звук (к), позначення його буквою «ка». Читання складів, слів
Ковпитська ЗОШ
 
Літера К
Літера КЛітера К
Закріплення звукового значення букви «ка». Читання речень, поданих рукописним...
Закріплення звукового значення букви «ка». Читання речень, поданих рукописним...Закріплення звукового значення букви «ка». Читання речень, поданих рукописним...
Закріплення звукового значення букви «ка». Читання речень, поданих рукописним...
Ковпитська ЗОШ
 
Повторення вивченого про прикметник як частину мови
Повторення вивченого про прикметник як частину мовиПовторення вивченого про прикметник як частину мови
Повторення вивченого про прикметник як частину мови
Ковпитська ЗОШ
 

Viewers also liked (20)

Що ми знаємо про Полісся?
Що ми знаємо про Полісся?Що ми знаємо про Полісся?
Що ми знаємо про Полісся?
 
Як розповідає музика
Як розповідає музикаЯк розповідає музика
Як розповідає музика
 
Материки Землі. Я і Україна Природознавство. 4 клас
Материки Землі. Я і Україна Природознавство. 4 класМатерики Землі. Я і Україна Природознавство. 4 клас
Материки Землі. Я і Україна Природознавство. 4 клас
 
УРОК-ПРОЕКТ. Природні зони України. Зона мішаних лісів. Українське Полісся.doc
УРОК-ПРОЕКТ. Природні зони України. Зона мішаних лісів. Українське Полісся.docУРОК-ПРОЕКТ. Природні зони України. Зона мішаних лісів. Українське Полісся.doc
УРОК-ПРОЕКТ. Природні зони України. Зона мішаних лісів. Українське Полісся.doc
 
План-конспект уроку. Материки Землі. 4 клас
План-конспект уроку. Материки Землі. 4 класПлан-конспект уроку. Материки Землі. 4 клас
План-конспект уроку. Материки Землі. 4 клас
 
Методичні рекомендації до уроку та проекту «Природні зони України. Зона мішан...
Методичні рекомендації до уроку та проекту «Природні зони України. Зона мішан...Методичні рекомендації до уроку та проекту «Природні зони України. Зона мішан...
Методичні рекомендації до уроку та проекту «Природні зони України. Зона мішан...
 
Орієнтовні контрольні роботи з української мови для 4 класу
Орієнтовні контрольні роботи з української мови для 4 класуОрієнтовні контрольні роботи з української мови для 4 класу
Орієнтовні контрольні роботи з української мови для 4 класу
 
В гостях у казки
В гостях у казкиВ гостях у казки
В гостях у казки
 
Вправи і задачі на засвоєння таблиць додавання і віднімання числа 1
Вправи і задачі на засвоєння таблиць додавання і віднімання числа 1Вправи і задачі на засвоєння таблиць додавання і віднімання числа 1
Вправи і задачі на засвоєння таблиць додавання і віднімання числа 1
 
Що «живе» в музиці?
Що «живе» в музиці?Що «живе» в музиці?
Що «живе» в музиці?
 
Письмо великої букви Т
Письмо великої букви ТПисьмо великої букви Т
Письмо великої букви Т
 
Письмо великої букви Т. Написання складів, слів і речень. Звуковий аналіз слів
Письмо великої букви Т. Написання складів, слів і речень. Звуковий аналіз слівПисьмо великої букви Т. Написання складів, слів і речень. Звуковий аналіз слів
Письмо великої букви Т. Написання складів, слів і речень. Звуковий аналіз слів
 
Закріплення вимови і написання слів з апострофом. Звуко-буквений аналіз с...
Закріплення вимови  і написання  слів з апострофом.  Звуко-буквений аналіз  с...Закріплення вимови  і написання  слів з апострофом.  Звуко-буквений аналіз  с...
Закріплення вимови і написання слів з апострофом. Звуко-буквений аналіз с...
 
Повторення вивченого про прикметник як частину мови.
Повторення вивченого про прикметник як частину мови.Повторення вивченого про прикметник як частину мови.
Повторення вивченого про прикметник як частину мови.
 
Закріплення звукового значення букви «ка». Опрацювання тексту «Калина»
Закріплення звукового значення букви «ка». Опрацювання тексту «Калина»Закріплення звукового значення букви «ка». Опрацювання тексту «Калина»
Закріплення звукового значення букви «ка». Опрацювання тексту «Калина»
 
Закріплення вимови й написання слів з апострофом. Звуко-буквений аналіз слів ...
Закріплення вимови й написання слів з апострофом. Звуко-буквений аналіз слів ...Закріплення вимови й написання слів з апострофом. Звуко-буквений аналіз слів ...
Закріплення вимови й написання слів з апострофом. Звуко-буквений аналіз слів ...
 
Звук (к), позначення його буквою «ка». Читання складів, слів
Звук (к), позначення його буквою «ка». Читання складів, слівЗвук (к), позначення його буквою «ка». Читання складів, слів
Звук (к), позначення його буквою «ка». Читання складів, слів
 
Літера К
Літера КЛітера К
Літера К
 
Закріплення звукового значення букви «ка». Читання речень, поданих рукописним...
Закріплення звукового значення букви «ка». Читання речень, поданих рукописним...Закріплення звукового значення букви «ка». Читання речень, поданих рукописним...
Закріплення звукового значення букви «ка». Читання речень, поданих рукописним...
 
Повторення вивченого про прикметник як частину мови
Повторення вивченого про прикметник як частину мовиПовторення вивченого про прикметник як частину мови
Повторення вивченого про прикметник як частину мови
 

Similar to Як «рухається» музика?

хорова музика
хорова музикахорова музика
хорова музика
dasha84
 
6 klas kondratova_i-ii_semestr
6 klas kondratova_i-ii_semestr6 klas kondratova_i-ii_semestr
6 klas kondratova_i-ii_semestr
vrabyandrei
 
211
211211
Загадкові Індія, Китай і Японія
Загадкові Індія, Китай і ЯпоніяЗагадкові Індія, Китай і Японія
Загадкові Індія, Китай і Японія
Ковпитська ЗОШ
 
Розробки уроків музичного мистецтва
Розробки уроків музичного мистецтваРозробки уроків музичного мистецтва
Розробки уроків музичного мистецтва
nataliyu roschina
 
2k muz-mistec-lobova-12
2k muz-mistec-lobova-122k muz-mistec-lobova-12
2k muz-mistec-lobova-12
shakhtarr00
 
Muzychne mystectvo-2-klas-lobova
Muzychne mystectvo-2-klas-lobovaMuzychne mystectvo-2-klas-lobova
Muzychne mystectvo-2-klas-lobova
kreidaros1
 
2 muz l_ua
2 muz l_ua2 muz l_ua
2 muz l_ua
13licej
 
Підручник Музичне мистецтво 2 клас Лобова
Підручник Музичне мистецтво 2 клас ЛобоваПідручник Музичне мистецтво 2 клас Лобова
Підручник Музичне мистецтво 2 клас Лобова
oleg379
 
2 muz l_ua
2 muz l_ua2 muz l_ua
2 muz l_ua
YchebnikUA
 
2 культ и_искусс_лобова_2012_укр
2 культ и_искусс_лобова_2012_укр2 культ и_искусс_лобова_2012_укр
2 культ и_искусс_лобова_2012_укр
Aira_Roo
 
2 muz l_ua
2 muz l_ua2 muz l_ua
2 muz l_ua
4book
 
Muzychne mystectvo 2klas_lobova
Muzychne mystectvo 2klas_lobovaMuzychne mystectvo 2klas_lobova
Muzychne mystectvo 2klas_lobova
cgf gfgfg
 
Професія - СПІВАК (Проєкт "Професії різні потрібні!")
Професія - СПІВАК (Проєкт "Професії різні потрібні!")Професія - СПІВАК (Проєкт "Професії різні потрібні!")
Професія - СПІВАК (Проєкт "Професії різні потрібні!")
estet13
 
Як «рухається» музика 5кл.
Як «рухається» музика 5кл.Як «рухається» музика 5кл.
Як «рухається» музика 5кл.
Ковпитська ЗОШ
 
майстер клас луцьк 2013
майстер клас луцьк 2013майстер клас луцьк 2013
майстер клас луцьк 2013
Светлана Брюховецкая
 
5 klas kondratova_i-ii_semestr
5 klas kondratova_i-ii_semestr5 klas kondratova_i-ii_semestr
5 klas kondratova_i-ii_semestr
vrabyandrei
 
5 klas kondratova_i-ii_semestr
5 klas kondratova_i-ii_semestr5 klas kondratova_i-ii_semestr
5 klas kondratova_i-ii_semestr
vrabyandrei
 
Художня культура_9 клас 7 9_урок
Художня культура_9 клас 7 9_урокХудожня культура_9 клас 7 9_урок
Художня культура_9 клас 7 9_урок
Andy Levkovich
 

Similar to Як «рухається» музика? (20)

хорова музика
хорова музикахорова музика
хорова музика
 
6 klas kondratova_i-ii_semestr
6 klas kondratova_i-ii_semestr6 klas kondratova_i-ii_semestr
6 klas kondratova_i-ii_semestr
 
211
211211
211
 
3
33
3
 
Загадкові Індія, Китай і Японія
Загадкові Індія, Китай і ЯпоніяЗагадкові Індія, Китай і Японія
Загадкові Індія, Китай і Японія
 
Розробки уроків музичного мистецтва
Розробки уроків музичного мистецтваРозробки уроків музичного мистецтва
Розробки уроків музичного мистецтва
 
2k muz-mistec-lobova-12
2k muz-mistec-lobova-122k muz-mistec-lobova-12
2k muz-mistec-lobova-12
 
Muzychne mystectvo-2-klas-lobova
Muzychne mystectvo-2-klas-lobovaMuzychne mystectvo-2-klas-lobova
Muzychne mystectvo-2-klas-lobova
 
2 muz l_ua
2 muz l_ua2 muz l_ua
2 muz l_ua
 
Підручник Музичне мистецтво 2 клас Лобова
Підручник Музичне мистецтво 2 клас ЛобоваПідручник Музичне мистецтво 2 клас Лобова
Підручник Музичне мистецтво 2 клас Лобова
 
2 muz l_ua
2 muz l_ua2 muz l_ua
2 muz l_ua
 
2 культ и_искусс_лобова_2012_укр
2 культ и_искусс_лобова_2012_укр2 культ и_искусс_лобова_2012_укр
2 культ и_искусс_лобова_2012_укр
 
2 muz l_ua
2 muz l_ua2 muz l_ua
2 muz l_ua
 
Muzychne mystectvo 2klas_lobova
Muzychne mystectvo 2klas_lobovaMuzychne mystectvo 2klas_lobova
Muzychne mystectvo 2klas_lobova
 
Професія - СПІВАК (Проєкт "Професії різні потрібні!")
Професія - СПІВАК (Проєкт "Професії різні потрібні!")Професія - СПІВАК (Проєкт "Професії різні потрібні!")
Професія - СПІВАК (Проєкт "Професії різні потрібні!")
 
Як «рухається» музика 5кл.
Як «рухається» музика 5кл.Як «рухається» музика 5кл.
Як «рухається» музика 5кл.
 
майстер клас луцьк 2013
майстер клас луцьк 2013майстер клас луцьк 2013
майстер клас луцьк 2013
 
5 klas kondratova_i-ii_semestr
5 klas kondratova_i-ii_semestr5 klas kondratova_i-ii_semestr
5 klas kondratova_i-ii_semestr
 
5 klas kondratova_i-ii_semestr
5 klas kondratova_i-ii_semestr5 klas kondratova_i-ii_semestr
5 klas kondratova_i-ii_semestr
 
Художня культура_9 клас 7 9_урок
Художня культура_9 клас 7 9_урокХудожня культура_9 клас 7 9_урок
Художня культура_9 клас 7 9_урок
 

More from Ковпитська ЗОШ

Анкета для батьків учнів 1-х класів (бланки)
Анкета для батьків учнів 1-х класів (бланки)Анкета для батьків учнів 1-х класів (бланки)
Анкета для батьків учнів 1-х класів (бланки)
Ковпитська ЗОШ
 
АНКЕТА ДЛЯ БАТЬКІВ УЧНІВ 1 КЛАСІВ
АНКЕТА ДЛЯ БАТЬКІВ УЧНІВ 1 КЛАСІВАНКЕТА ДЛЯ БАТЬКІВ УЧНІВ 1 КЛАСІВ
АНКЕТА ДЛЯ БАТЬКІВ УЧНІВ 1 КЛАСІВ
Ковпитська ЗОШ
 
Анкета для батьків учнів 1-го класу
Анкета для батьків учнів 1-го класуАнкета для батьків учнів 1-го класу
Анкета для батьків учнів 1-го класу
Ковпитська ЗОШ
 
АДАПТАЦІЯ ДІТЕЙ У 1,5,10 КЛАСАХ (Шкільний СВІТ)
АДАПТАЦІЯ ДІТЕЙ У 1,5,10 КЛАСАХ (Шкільний СВІТ)АДАПТАЦІЯ ДІТЕЙ У 1,5,10 КЛАСАХ (Шкільний СВІТ)
АДАПТАЦІЯ ДІТЕЙ У 1,5,10 КЛАСАХ (Шкільний СВІТ)
Ковпитська ЗОШ
 
Morning meeting - Ранкові зустрічі
Morning meeting - Ранкові зустрічіMorning meeting - Ранкові зустрічі
Morning meeting - Ранкові зустрічі
Ковпитська ЗОШ
 
Ранкова зустріч розвиток взаємоповаги та толерантності
Ранкова зустріч розвиток взаємоповаги та толерантностіРанкова зустріч розвиток взаємоповаги та толерантності
Ранкова зустріч розвиток взаємоповаги та толерантності
Ковпитська ЗОШ
 
Ранкова зустріч
Ранкова зустрічРанкова зустріч
Ранкова зустріч
Ковпитська ЗОШ
 
ВАСИЛЬ ОЛЕКСАНДРОВИЧ СУХОМЛИНСЬКИЙ (біографія)
ВАСИЛЬ ОЛЕКСАНДРОВИЧ СУХОМЛИНСЬКИЙ (біографія)ВАСИЛЬ ОЛЕКСАНДРОВИЧ СУХОМЛИНСЬКИЙ (біографія)
ВАСИЛЬ ОЛЕКСАНДРОВИЧ СУХОМЛИНСЬКИЙ (біографія)
Ковпитська ЗОШ
 
СПАДЩИНА В. О. СУХОМЛИНСЬКОГО ЯК СКЛАДОВА МОРАЛЬНОГО ВИХОВАННЯ ПІДРОСТАЮЧОГО ...
СПАДЩИНА В. О. СУХОМЛИНСЬКОГО ЯК СКЛАДОВА МОРАЛЬНОГО ВИХОВАННЯ ПІДРОСТАЮЧОГО ...СПАДЩИНА В. О. СУХОМЛИНСЬКОГО ЯК СКЛАДОВА МОРАЛЬНОГО ВИХОВАННЯ ПІДРОСТАЮЧОГО ...
СПАДЩИНА В. О. СУХОМЛИНСЬКОГО ЯК СКЛАДОВА МОРАЛЬНОГО ВИХОВАННЯ ПІДРОСТАЮЧОГО ...
Ковпитська ЗОШ
 
Педагогічна спадщина В. О. Сухомлинського
Педагогічна спадщина В. О. СухомлинськогоПедагогічна спадщина В. О. Сухомлинського
Педагогічна спадщина В. О. Сухомлинського
Ковпитська ЗОШ
 
ВАСИЛЬ ОЛЕКСАНДРОВИЧ СУХОМЛИНСЬКИЙ
ВАСИЛЬ ОЛЕКСАНДРОВИЧ СУХОМЛИНСЬКИЙВАСИЛЬ ОЛЕКСАНДРОВИЧ СУХОМЛИНСЬКИЙ
ВАСИЛЬ ОЛЕКСАНДРОВИЧ СУХОМЛИНСЬКИЙ
Ковпитська ЗОШ
 
ІСТОРИКО-ПЕДАГОГІЧНИЙ АЛЬМАНАХ В.О. СУХОМЛИНСЬКИЙ У ДІАЛОЗІ З СУЧАСНІСТЮ
ІСТОРИКО-ПЕДАГОГІЧНИЙ АЛЬМАНАХ В.О. СУХОМЛИНСЬКИЙ У ДІАЛОЗІ З СУЧАСНІСТЮІСТОРИКО-ПЕДАГОГІЧНИЙ АЛЬМАНАХ В.О. СУХОМЛИНСЬКИЙ У ДІАЛОЗІ З СУЧАСНІСТЮ
ІСТОРИКО-ПЕДАГОГІЧНИЙ АЛЬМАНАХ В.О. СУХОМЛИНСЬКИЙ У ДІАЛОЗІ З СУЧАСНІСТЮ
Ковпитська ЗОШ
 
Витоки передшкільної освіти в педагогічному вимірі В.Сухомлинського реалії і ...
Витоки передшкільної освіти в педагогічному вимірі В.Сухомлинського реалії і ...Витоки передшкільної освіти в педагогічному вимірі В.Сухомлинського реалії і ...
Витоки передшкільної освіти в педагогічному вимірі В.Сухомлинського реалії і ...
Ковпитська ЗОШ
 
Виховання любові до природи за Сухомлинським
Виховання любові до природи за СухомлинськимВиховання любові до природи за Сухомлинським
Виховання любові до природи за Сухомлинським
Ковпитська ЗОШ
 
План виховної роботи на ІІ семестр гімназія 2014
План виховної роботи  на  ІІ семестр гімназія 2014План виховної роботи  на  ІІ семестр гімназія 2014
План виховної роботи на ІІ семестр гімназія 2014
Ковпитська ЗОШ
 
Використання QR-кодів у освітньому середовищі
Використання QR-кодів у освітньому середовищіВикористання QR-кодів у освітньому середовищі
Використання QR-кодів у освітньому середовищі
Ковпитська ЗОШ
 
Методика навчання мистецтва у початковій школі Посібник для вчителів JI. М. ...
Методика навчання мистецтва у початковій школі Посібник для вчителів  JI. М. ...Методика навчання мистецтва у початковій школі Посібник для вчителів  JI. М. ...
Методика навчання мистецтва у початковій школі Посібник для вчителів JI. М. ...
Ковпитська ЗОШ
 
ВЧИМОСЯ ЖИТИ РАЗОМ. Посібник для вчителя З РОЗВИТКУ СОЦІАЛЬНИХ НАВИЧОК у курс...
ВЧИМОСЯ ЖИТИ РАЗОМ. Посібник для вчителя З РОЗВИТКУ СОЦІАЛЬНИХ НАВИЧОК у курс...ВЧИМОСЯ ЖИТИ РАЗОМ. Посібник для вчителя З РОЗВИТКУ СОЦІАЛЬНИХ НАВИЧОК у курс...
ВЧИМОСЯ ЖИТИ РАЗОМ. Посібник для вчителя З РОЗВИТКУ СОЦІАЛЬНИХ НАВИЧОК у курс...
Ковпитська ЗОШ
 
Орієнтовні теми для Щоденника вражень
Орієнтовні теми для Щоденника враженьОрієнтовні теми для Щоденника вражень
Орієнтовні теми для Щоденника вражень
Ковпитська ЗОШ
 
Інтегроване заняття Я досліджую світ. Теми тижня (вибірково)
Інтегроване заняття Я досліджую світ. Теми тижня (вибірково)Інтегроване заняття Я досліджую світ. Теми тижня (вибірково)
Інтегроване заняття Я досліджую світ. Теми тижня (вибірково)
Ковпитська ЗОШ
 

More from Ковпитська ЗОШ (20)

Анкета для батьків учнів 1-х класів (бланки)
Анкета для батьків учнів 1-х класів (бланки)Анкета для батьків учнів 1-х класів (бланки)
Анкета для батьків учнів 1-х класів (бланки)
 
АНКЕТА ДЛЯ БАТЬКІВ УЧНІВ 1 КЛАСІВ
АНКЕТА ДЛЯ БАТЬКІВ УЧНІВ 1 КЛАСІВАНКЕТА ДЛЯ БАТЬКІВ УЧНІВ 1 КЛАСІВ
АНКЕТА ДЛЯ БАТЬКІВ УЧНІВ 1 КЛАСІВ
 
Анкета для батьків учнів 1-го класу
Анкета для батьків учнів 1-го класуАнкета для батьків учнів 1-го класу
Анкета для батьків учнів 1-го класу
 
АДАПТАЦІЯ ДІТЕЙ У 1,5,10 КЛАСАХ (Шкільний СВІТ)
АДАПТАЦІЯ ДІТЕЙ У 1,5,10 КЛАСАХ (Шкільний СВІТ)АДАПТАЦІЯ ДІТЕЙ У 1,5,10 КЛАСАХ (Шкільний СВІТ)
АДАПТАЦІЯ ДІТЕЙ У 1,5,10 КЛАСАХ (Шкільний СВІТ)
 
Morning meeting - Ранкові зустрічі
Morning meeting - Ранкові зустрічіMorning meeting - Ранкові зустрічі
Morning meeting - Ранкові зустрічі
 
Ранкова зустріч розвиток взаємоповаги та толерантності
Ранкова зустріч розвиток взаємоповаги та толерантностіРанкова зустріч розвиток взаємоповаги та толерантності
Ранкова зустріч розвиток взаємоповаги та толерантності
 
Ранкова зустріч
Ранкова зустрічРанкова зустріч
Ранкова зустріч
 
ВАСИЛЬ ОЛЕКСАНДРОВИЧ СУХОМЛИНСЬКИЙ (біографія)
ВАСИЛЬ ОЛЕКСАНДРОВИЧ СУХОМЛИНСЬКИЙ (біографія)ВАСИЛЬ ОЛЕКСАНДРОВИЧ СУХОМЛИНСЬКИЙ (біографія)
ВАСИЛЬ ОЛЕКСАНДРОВИЧ СУХОМЛИНСЬКИЙ (біографія)
 
СПАДЩИНА В. О. СУХОМЛИНСЬКОГО ЯК СКЛАДОВА МОРАЛЬНОГО ВИХОВАННЯ ПІДРОСТАЮЧОГО ...
СПАДЩИНА В. О. СУХОМЛИНСЬКОГО ЯК СКЛАДОВА МОРАЛЬНОГО ВИХОВАННЯ ПІДРОСТАЮЧОГО ...СПАДЩИНА В. О. СУХОМЛИНСЬКОГО ЯК СКЛАДОВА МОРАЛЬНОГО ВИХОВАННЯ ПІДРОСТАЮЧОГО ...
СПАДЩИНА В. О. СУХОМЛИНСЬКОГО ЯК СКЛАДОВА МОРАЛЬНОГО ВИХОВАННЯ ПІДРОСТАЮЧОГО ...
 
Педагогічна спадщина В. О. Сухомлинського
Педагогічна спадщина В. О. СухомлинськогоПедагогічна спадщина В. О. Сухомлинського
Педагогічна спадщина В. О. Сухомлинського
 
ВАСИЛЬ ОЛЕКСАНДРОВИЧ СУХОМЛИНСЬКИЙ
ВАСИЛЬ ОЛЕКСАНДРОВИЧ СУХОМЛИНСЬКИЙВАСИЛЬ ОЛЕКСАНДРОВИЧ СУХОМЛИНСЬКИЙ
ВАСИЛЬ ОЛЕКСАНДРОВИЧ СУХОМЛИНСЬКИЙ
 
ІСТОРИКО-ПЕДАГОГІЧНИЙ АЛЬМАНАХ В.О. СУХОМЛИНСЬКИЙ У ДІАЛОЗІ З СУЧАСНІСТЮ
ІСТОРИКО-ПЕДАГОГІЧНИЙ АЛЬМАНАХ В.О. СУХОМЛИНСЬКИЙ У ДІАЛОЗІ З СУЧАСНІСТЮІСТОРИКО-ПЕДАГОГІЧНИЙ АЛЬМАНАХ В.О. СУХОМЛИНСЬКИЙ У ДІАЛОЗІ З СУЧАСНІСТЮ
ІСТОРИКО-ПЕДАГОГІЧНИЙ АЛЬМАНАХ В.О. СУХОМЛИНСЬКИЙ У ДІАЛОЗІ З СУЧАСНІСТЮ
 
Витоки передшкільної освіти в педагогічному вимірі В.Сухомлинського реалії і ...
Витоки передшкільної освіти в педагогічному вимірі В.Сухомлинського реалії і ...Витоки передшкільної освіти в педагогічному вимірі В.Сухомлинського реалії і ...
Витоки передшкільної освіти в педагогічному вимірі В.Сухомлинського реалії і ...
 
Виховання любові до природи за Сухомлинським
Виховання любові до природи за СухомлинськимВиховання любові до природи за Сухомлинським
Виховання любові до природи за Сухомлинським
 
План виховної роботи на ІІ семестр гімназія 2014
План виховної роботи  на  ІІ семестр гімназія 2014План виховної роботи  на  ІІ семестр гімназія 2014
План виховної роботи на ІІ семестр гімназія 2014
 
Використання QR-кодів у освітньому середовищі
Використання QR-кодів у освітньому середовищіВикористання QR-кодів у освітньому середовищі
Використання QR-кодів у освітньому середовищі
 
Методика навчання мистецтва у початковій школі Посібник для вчителів JI. М. ...
Методика навчання мистецтва у початковій школі Посібник для вчителів  JI. М. ...Методика навчання мистецтва у початковій школі Посібник для вчителів  JI. М. ...
Методика навчання мистецтва у початковій школі Посібник для вчителів JI. М. ...
 
ВЧИМОСЯ ЖИТИ РАЗОМ. Посібник для вчителя З РОЗВИТКУ СОЦІАЛЬНИХ НАВИЧОК у курс...
ВЧИМОСЯ ЖИТИ РАЗОМ. Посібник для вчителя З РОЗВИТКУ СОЦІАЛЬНИХ НАВИЧОК у курс...ВЧИМОСЯ ЖИТИ РАЗОМ. Посібник для вчителя З РОЗВИТКУ СОЦІАЛЬНИХ НАВИЧОК у курс...
ВЧИМОСЯ ЖИТИ РАЗОМ. Посібник для вчителя З РОЗВИТКУ СОЦІАЛЬНИХ НАВИЧОК у курс...
 
Орієнтовні теми для Щоденника вражень
Орієнтовні теми для Щоденника враженьОрієнтовні теми для Щоденника вражень
Орієнтовні теми для Щоденника вражень
 
Інтегроване заняття Я досліджую світ. Теми тижня (вибірково)
Інтегроване заняття Я досліджую світ. Теми тижня (вибірково)Інтегроване заняття Я досліджую світ. Теми тижня (вибірково)
Інтегроване заняття Я досліджую світ. Теми тижня (вибірково)
 

Recently uploaded

POPOVICH_Nina_PORTFOLIO_librarianCRE.pdf
POPOVICH_Nina_PORTFOLIO_librarianCRE.pdfPOPOVICH_Nina_PORTFOLIO_librarianCRE.pdf
POPOVICH_Nina_PORTFOLIO_librarianCRE.pdf
Olga Kudriavtseva
 
LOBANOVA_Tetiana_PORTFOLIO_Librarian.pdf
LOBANOVA_Tetiana_PORTFOLIO_Librarian.pdfLOBANOVA_Tetiana_PORTFOLIO_Librarian.pdf
LOBANOVA_Tetiana_PORTFOLIO_Librarian.pdf
Olga Kudriavtseva
 
KUDRIAVTSEVA_Olha_PORTFOLIO_librarian.pdf
KUDRIAVTSEVA_Olha_PORTFOLIO_librarian.pdfKUDRIAVTSEVA_Olha_PORTFOLIO_librarian.pdf
KUDRIAVTSEVA_Olha_PORTFOLIO_librarian.pdf
Olga Kudriavtseva
 
Главлит_2_0_Книжкова_цензура_в_Росії.pdf
Главлит_2_0_Книжкова_цензура_в_Росії.pdfГлавлит_2_0_Книжкова_цензура_в_Росії.pdf
Главлит_2_0_Книжкова_цензура_в_Росії.pdf
olaola5673
 
«Слова і кулі». Письменники, що захищають Україну. Єлизавета Жарікова
«Слова і кулі». Письменники, що захищають Україну. Єлизавета Жарікова«Слова і кулі». Письменники, що захищають Україну. Єлизавета Жарікова
«Слова і кулі». Письменники, що захищають Україну. Єлизавета Жарікова
estet13
 
Основи_історичної_просвіти_—_для_перекладу.pdf
Основи_історичної_просвіти_—_для_перекладу.pdfОснови_історичної_просвіти_—_для_перекладу.pdf
Основи_історичної_просвіти_—_для_перекладу.pdf
olaola5673
 
Віртуальна виставка «Допомога НАТО Україні»
Віртуальна виставка «Допомога НАТО Україні»Віртуальна виставка «Допомога НАТО Україні»
Віртуальна виставка «Допомога НАТО Україні»
Vinnytsia Regional Universal Scientific Library named after Valentin Otamanovsky
 
Підсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdf
Підсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdfПідсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdf
Підсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdf
ssuser7541ef1
 
Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...
Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...
Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...
tetiana1958
 
29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx
29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx
29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx
Репетитор Історія України
 

Recently uploaded (10)

POPOVICH_Nina_PORTFOLIO_librarianCRE.pdf
POPOVICH_Nina_PORTFOLIO_librarianCRE.pdfPOPOVICH_Nina_PORTFOLIO_librarianCRE.pdf
POPOVICH_Nina_PORTFOLIO_librarianCRE.pdf
 
LOBANOVA_Tetiana_PORTFOLIO_Librarian.pdf
LOBANOVA_Tetiana_PORTFOLIO_Librarian.pdfLOBANOVA_Tetiana_PORTFOLIO_Librarian.pdf
LOBANOVA_Tetiana_PORTFOLIO_Librarian.pdf
 
KUDRIAVTSEVA_Olha_PORTFOLIO_librarian.pdf
KUDRIAVTSEVA_Olha_PORTFOLIO_librarian.pdfKUDRIAVTSEVA_Olha_PORTFOLIO_librarian.pdf
KUDRIAVTSEVA_Olha_PORTFOLIO_librarian.pdf
 
Главлит_2_0_Книжкова_цензура_в_Росії.pdf
Главлит_2_0_Книжкова_цензура_в_Росії.pdfГлавлит_2_0_Книжкова_цензура_в_Росії.pdf
Главлит_2_0_Книжкова_цензура_в_Росії.pdf
 
«Слова і кулі». Письменники, що захищають Україну. Єлизавета Жарікова
«Слова і кулі». Письменники, що захищають Україну. Єлизавета Жарікова«Слова і кулі». Письменники, що захищають Україну. Єлизавета Жарікова
«Слова і кулі». Письменники, що захищають Україну. Єлизавета Жарікова
 
Основи_історичної_просвіти_—_для_перекладу.pdf
Основи_історичної_просвіти_—_для_перекладу.pdfОснови_історичної_просвіти_—_для_перекладу.pdf
Основи_історичної_просвіти_—_для_перекладу.pdf
 
Віртуальна виставка «Допомога НАТО Україні»
Віртуальна виставка «Допомога НАТО Україні»Віртуальна виставка «Допомога НАТО Україні»
Віртуальна виставка «Допомога НАТО Україні»
 
Підсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdf
Підсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdfПідсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdf
Підсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdf
 
Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...
Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...
Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...
 
29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx
29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx
29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx
 

Як «рухається» музика?

  • 1. УРОК 5 Тема. Як «рухається» музика? Мета. Ознайомити учнів з поняттями «темп» та «ритм» як засобами музичної виразності, ознайомитися з творчістю композиторів Й. Баха та Дж. Россіні на прикладах їхніх музичних шедеврів. Розвивати вміння учнів розрізняти на слух музичні темпи та визначати їх у музичних творах, вміння учнів виконувати ритмічні завдання та записувати ритмічний малюнок пісні відповідними тривалостями нот. Виховувати інтерес до музичних шедеврів зарубіжної музики. Тип уроку: комбінований, урок заглиблення в тему. Обладнання: музичний інструмент, програвач, мультимедійна дошка, мультимедійна презентація, портрети композиторів (Й. Баха, Дж. Россіні). Основні поняття для засвоєння: «темп» та «ритм» як засоби музичної виразності. Твори, що вивчаються на уроці: • Й.С. Бах. Концерт № 5 для фортепіано з оркестром фа-мінор (Ларго). • Дж. Россіні. «Тарантела». • «Все це потрібно мені». Сл. та муз. А. Житкевича — виконання. • «Наша шкільна країна». Муз. Ю. Чичкова, сл. К. Ібряєва — розучування. Хід уроку 1. Вхід під музику Дж. Россіні. Організаційний момент. Мотивація до навчання. 2. Актуалізація опорних знань: фронтальне опитування класу. Розкажіть про засоби виразності музики: мелодію, лад, гармонію. Назвіть музичний твір, який ми слухали на попередньому уроці. Що ви знаєте про музичний твір дивертисмент? Розкажіть про його автора. 3. Бесіда про засоби музичної виразності. «Скринька композитора». Зазирнімо в нашу чарівну скриньку! У ній містяться такі засоби виразності, яких ви ще не знаєте. Музика може «рухатися» в різних темпах. Пригадайте, як рухаються різні види транспорту. Наприклад, машина, поїзд, літак, метро, велосипед, човен або корабель рухаються з різною швидкістю. Музика також має певну швидкість звучання. Із початку вісімнадцятого століття встановилося п’ять основних позначень темпу: дуже повільно — ларго (largo), повільно — адажіо(adagio), ходою (помірно) — анданте (andante), швидко — алегро (allegro), дуже швидко — престо (presto). У сучасному музичному мистецтві їх значно більше. Робота зі схемою. На мелодію твору завжди впливає ще один засіб виразності — ритм. Пригадайте музичні твори, які ви слухали в початковій школі. Ритмічний рисунок міг бути чітким та гострим, чеканним та маршовим, вальсовим та плавним. Музичний словничок Темп — це швидкість, з якою виконується музичний твір. Темпи поділяються на повільні, помірні та швидкі. Ритм — це послідовне чергування і співвідношення тривалостей-звуків і пауз у музиці. Засобом вимірювання ритму є метр. 4. Виконання творчого завдання. Розгляньте малюнки. На них зображено рух води, який можна порівняти з темпом музики. Як ви гадаєте, до якого малюнка слід підібрати музику в швидкому темпі, до якого — в
  • 2. повільному, а до якого — в помірному? На малюнках можуть бути зображені різні картини, що пов’язані з водою: спокійне море, джерело, водоспад тощо. 5. Музичне сприймання. Й. С. Бах. Концерт № 5 для фортепіано з оркестром фа-мінор (Ларго); Дж. Россіні. «Тарантела». Знайомство з творчістю композитора: Джоаккшо Антоніо Россіні — італійський композитор XIX століття, автор 39 опер. Серед них були різні види опери — комічна і «серйозна». Оркестр у музичних творах відігравав велику роль, він грав жваво, рухливо, блискуче. Музичний словничок Тарантела (італ. Tarantella) — один із найвідоміших італійських народних танців, поширений на півдні країни. Виконують його в парах, швидко і бадьоро. Цікава історія виникнення назви танцю. За легендою, у XV-XVI століттях в Італії його вважали єдиним засобом порятунку від укусу отруйного павука тарантула. Танцювали швидко,підстрибуючи, виконуючи активні рухи. 6. Аналіз музичних творів. — Розкажіть про засоби музичної виразності обох творів. — Які інструменти виконували основну мелодію у кожному творі? — Охарактеризуйте швидкість мелодії у кожному творі, скориставшись запропонованим рядом слів: спокійна, рухлива, стрімка,стримана, дуже швидка, помірна, повільна. Які з них найбільше відповідають першому твору, а які — другому? — Які танцювальні рухи, на вашу думку, можна виконувати під музику Дж. Россіні? А які — під музику Й. Баха? — Який настрій викликала у вас музика кожного твору? Опишіть картини, які виникли у вашій уяві. 7. Виконання творчого завдання «Утворіть ритм». Розгляньте уважно графічне зображення ритмічного рисунка. Відтворіть його, плескаючи в долоні: спочатку повільно, тоді — помірно і нарешті — швидко та дуже швидко. І І П І П П П І А тепер візьміть ударний інструмент (бубон, маракаси або барабан) і заграйте на ньому під мелодію тарантели. 8. Фізкультхвилинка «Хвилинка рок-н-ролу». 9. Поспівка. Вправи для розвитку музичного слуху та голосу (за вибором вчителя). 10. Виконання пісні. «Все це потрібно мені». Слова та муз. А. Житкевича. Виконання пісні під фонограму. Конкурс на найкраще виконання пісні. Учні виконують її «ланцюжком». 11. Розучування пісні. «Наша шкільна країна». Муз. Ю. Чичкова, сл. К. Ібряєва. Прослуховування пісні, усвідомлення її змісту та характеру. Розучування першого куплету, виконання пісні за фразами, робота над ритмічним рисунком твору. Проплескування ритмічного рисунку. Виконання першого куплету пісні та приспіву під акомпанемент інструмента. Виконання пісні з солістом (куплет) та хором (приспів). 12. Виконання творчого завдання на повторення музичних творів для слухання. Пропонуємо розглянути різні ілюстрації, які підходять до прослуханих на попередніх уроках творів. Завдання: пригадати музичні твори та обрати ілюстрації до них. 13. Узагальнення вивченого матеріалу. Рефлексія. • Пригадайте, яку роль виконує ритм у музиці. Яким він буває?
  • 3. • Які темпи музики ви знаєте? Назвіть ті, що запам’ятались. • Придумайте ритмічні рисунки до вальсу, польки, тарантели, а також до репу і рок-н-ролу. Простукайте їх. 14. Домашнє завдання. Знайдіть фотоілюстрації танців у різних темпах. Придумайте танець в улюбленому темпі, але з різними ритмічними рисунками. Для допитливих — виконання музичного проекту. Проект «Музика нашого настрою» Мета: знаходити музичні твори різного темпу, які виражають різнобарвне коло настроїв людини. Очікуваний результат: запис диска. План створення: Цей проект вам допоможуть створити старші учні або дорослі. Послухайте сучасну інструментальну музику різних «настроїв». Визначте темпи цих музичних творів. Серед музичних композицій знайдіть твори у повільному, помірному та швидкому темпах. Запишіть назви творів та їхніх авторів. Поміркуйте, який настрій створює вам кожна з обраних композицій. Старші учні чи дорослі можуть вам допомогти записати вибрану музику на диск. За допомогою кольорового паперу або фарб зробіть обкладинку. Цей буде ваш перший диск! 15. Вихід з класу під музику Дж. Россіні.