SlideShare a Scribd company logo
Тема:Це – наше і це – твоє!
Мета:ознайомитиучнів з основнимиісторичнимиподіямистановлення української
державності, культурними здобутками, національними цінностями та досягненнями
України в роки незалежності;
формувати усвідомлене відчуття приналежностідо українськоїгромади, почуття
особистоївідповідальностіза долюдержави та українського народу;
розвиватибажання працювати задля ефективного зростання країни;виховувати повагу
до державної символіки, історичних надбань, шанобливе ставлення до звичаїв,
культурних традицій українців та представників інших національностей, котрі
проживають в Україні.
Обладнання:державна символіка України – Прапор, Герб, Гімн; ілюстрації та
фотознімки відомих куточків України, Європи, області; відеоролики телеканалу
ПЛЮСПЛЮС «Це – наше і це — твоє»;ілюстрації краєвидів Українита рідного краю;
елементи народної символіки;зразкивишиваних візерунків на
сорочках/рушниках/карті«Україна вишивана»; портрети видатних українців і відомих
людей рідного краю; тексти художніх творів; світлини пам'ятних місць України.
Хід уроку
І. Організаційначастина
1.1. Привітання учителя:
Оця земля, це небо, ці стежини,
Поля безкрайні, річенька в гаю,
Усе – моє, все зветься – Україна,
Її – всім серцем рідну я люблю!
Шумливий ліс, Дніпра зелені кручі,
Говерла, що знялась за небокрай…
Ці люди – роботящіі співучі,
Це все моє – це наш славетний край.
Земля, омита кров'ю, буде завше
Боротись засвяте і за своє.
І Схід, і Захід – все це рідне, наше.
Усе її багатство – це твоє!(А. Ткаченко)
1.2. Переглядвідеоролика. Тіна Карольта Голос.Діти «Україна – це ти»
(За можливості пропонується завчасно роздати дітям слова пісні, щоб на уроці увесь
клас під відеосупровід виконав музичну композицію).
1.3.Хвилинамовчання
— Сьогодні, у цей святковийта урочистийдень, коли школи зновупривітно
відчинили свої двері, коли тисячідітей з усіх куточків нашої країнисіли за шкільні
парти, ми з сумом та тугою вболіваємо серцем за всіх, хто поклав своє життя для
нашого вільного майбутнього. Щоб без гуркоту гармат, пострілів та вибухів, щоб під
синьо-жовтим стягом Українитисячімалят прийшли до Храму Науки, наші
захисники, наші воїни, наші Герої віддали найдорожче – свої життя. Давайте
вшануємо їх хвилиною мовчання.
ІІ. Основна частина
2.1. Бесіда
— Нещодавно наша держава відзначила знаменну дату. Хто знає – яку?
— Правильно. 25-та річниця Незалежності не була легкою, але всього зачверть
століття Україна багато здобула. Наші пам'ятки архітектури відвідують європейці,
нашу продукцію з радістю споживають у всьомусвіті, нашу вишиванку вважають
витвором мистецтва та навіть створилина її честь свято!
— А хто підкаже, коли відзначають Всесвітній день вишиванки?
— Так. Третього четвергатравня уся Україна майорить червонимита чорними, синіми
та блакитними, зеленими та білими кольорамиі дивнийвізерунок простираєтьсявід
Ужгородадо Луганська, від Чернігова до Севастополя:великі й малі, молоді та літні,
чорнявій русяві – усі зодягаються у вишиванку. Візерунки на вишитих сорочкахта
рушниках – не просто орнаменти – це прадавні обереги. Давайте уважно переглянемо
невеличкий ролик: можливо, чогосьпро вишиванку ми іще не знаємо?
2.2. Переглядвідеоролика телеканалуПЛЮСПЛЮС«Знанау всьому світі вишивка
— наша»
— Що нового ви дізналися з відео?
— А про що вже вам було відомо раніше?
— Розгляньтезразкивишиваних візерунків, які є сьогоднів нашому класі. Що ви на
них бачите? Які рослиниви впізнаєте у цій вишивці?
— На вашу думку, чомуна багатьох зразках є дуб та калина?
— Правильно. Дуб та калина, а ще верба та тополя, житнє колосся та маковий цвіт
(вчитель показує ілюстрації усіх рослин) – це все – рослиннісимволиУкраїни.
— Вважалося, коли в родинінароджується хлопчик, батько має посадитидуба, адже
разом з молодим деревцем зростатимеі сила маленького хлопчика, він стане мужнім,
кремезним та відважним.
Якщо ж на світ з'являлася дівчинка – у подвір'ї садиликалиновий кущ, бо «…як
розцвітає щовесни калина буйним цвітом, як нанизує червоненамисто щоосені, так
цвістиме і рум'янітиме донечка…».
Дуб та калина – символикраси та сили. Саме тому, вишиваючи синовісорочку, а
доньцівесільний рушник, мати обов'язково вишивала дубовелистя та калинові кетяги
– як побажання доброгоздоров'я, міцностіродинита довгого іщасливого життя.
Обереги – невід'ємна частинка душі українського народу. Тане лише сорочкай
рушник були оберегаминашого народу. Давайте переглянемо відеоролик і дізнаємося,
які ж ще обереги славлять українців у всьомусвіті.
2.3. Переглядвідеоролика телеканалуПЛЮСПЛЮС«Легендарні обереги – наші!»
— Отже, які ще оберегихарактеризують українськунацію?
— На вашу думку, чомуляльку-мотанку виготовляють без голки і ножиць?
— Саме так. Обмотуючиі обв'язуючиляльку-мотанку кольоровиминиткамиі
стрічками, майстрині подумкибажали майбутньому власнику ляльки здоров'я, любові,
добра. Вважалося, що голка чи ножиці можуть пошкодити«ниточкуздоров'я»чи
«стрічечкудостатку» і саме тому ці інструменти ніколи не використовувались при
виготовленні ляльки-мотанки.
2.4. Виготовлення«Символукласу»
— Ми сьогодніу класі теж створимо свій оберіг – свій віночок, який буде нашим
символом. Погляньте-но сюди – це українськийвінок. І кожна рослинкав нім – то
знак:
Волошки сині – символчистоти,
Колосся в ньому– то мотив багатства,
А маків цвіт – любові й доброти,
Ромашки білі – символмиру й щастя.
Калини листя у вінок вплели,
Щоб про красу ми теж не забували:
Красаобличчя – то не ж назавжди —
Красадуші – оце навіки з нами! (А.Ткаченко)
— Ось який символічнийу нас віночок! Що ж у ньому головне, на ваш погляд?
— Саме так. Красадуші – то найважливіша людська риса, адже народнамудрість
каже: добрадуша – то повна криниця, а темна душа – криниця пуста.
— Кожен з вас – це невтомне дзвінке джерельце. Кожен з вас дарує цьому світові і
людям навколо часточкудобра. Давайте ми вплетемо у наш віночок стрічечкиі
побажаємо один одному, усім українцям та людям світу чогось доброго.
(Учні прикріплюють паперовікольорові стрічки на символічний вінок. Прикріплюючи
стрічку, кожен каже: я бажаю(кожному з нас/українцям/нашомукласу) миру, добра,
сонця, любові, щастя і т. ін.
За умови малої наповнюваності класу доцільно використати вінок з живихквітів та
зав'язувати на ньому справжністрічки).
— Без символів та оберегів важко уявити багатомільйонну українськуродину, але ще
важче уявити собіукраїнців без пісень і танців.
— Національна урочистапісня нашої держави має назву «Гімн України» і виконується
на всіх державних святах, лунає перед відкриттям конкурсів та чемпіонатів, звучить у
стінах кожної українськоїшколи. Але не лише ця пісня характеризує українську
націю. Українці, як відомо, співоча нація, і без пісні не проходить жоднаподія. Жваві
та веселі, журливі та сумні мотиви споконвіку линули в височінь з українськихземель.
Національні інструменти – кобза, ліра та бандура (вчитель демонструє ілюстрації /
справжніінструменти. За наявностіінструменту, доцільне учнівське виконання
мелодії на вибір класоводачи муз. керівника) завждисупроводжуваливистави
кобзарів.
— Перегляньмо відеоролик і дізнаємось ще щось цікавеньке про дух кобзарства!
2.5. Переглядвідеоролика телеканалуПЛЮСПЛЮС«Незламнийдух кобзарства»
— Ким ще, окрім співців, були кобзарі?
— Чому люди охочезбирались їх слухати?
— Звідки кобзаріздобувализнання?
— Ми вже побачили, що співоча душа українськогонародуне може жити без пісні. А
чи знаєте ви, що є один українськиймузичнийтвір, композитораМиколиЛеонтовича,
слова якого перекладено більш ніж на 200 мов світу?
— Ця пісня лунала навіть у відомих голлівудських фільмах, зокремау відомій дитячій
кінострічці «Одинвдома». Чи знаєте ви що це за пісня?
— Ця пісня зветься «Щедрик». Подивімось відео!
2.6. Переглядвідеоролика телеканалуПЛЮСПЛЮѫгздвянітрадиції. Щедрик»
— Не лише піснями славиться Україна. Візитною карткою українськогонародного
мистецтва є й танець. Чи знаєте ви його назву?
— Це танець – Гопак. Давайте дізнаємось більше про нього!
2.7. Переглядвідеоролика телеканалуПЛЮСПЛЮС«Всесвітньовідомий танок
Гопак – наш!»
— Отже, чомуукраїнськийнароднийтанець має назву «Гопак»?
— Що потрібно було для того, аби вправно виконати елементи танцю?
— Україна – велика країна. ЇЇ кордонимежують з сімома країнамисвіту, а південне
узбережжя омивається аж двомаморями. Пам'ятаєте назву цих морів?
— До речі, Чорнеморе, яке в Україні нині відвідують не лише українці, а й білоруси,
румуни, поляки, молдавани, чехи не завжди так називалось. Давайте переглянемо
ролик і дізнаємось, чомуЧорне мореотримало таку назву.
2.8. Переглядвідеоролика телеканалуПЛЮСПЛЮС«Особлива червона фарба –
наша!»
— Отже, чомуЧорне моресаме так називається?Яку назву воно мало спочатку?
— Наша країна славиться не лише морями, але річками й озерами, горамита
рівнинами, родючимичорноземами,безмежнимигорамита пишними лісами. Все це
багатство українці берегли тисячі років і з любов'ю передавали з покоління в
покоління, примножуючита збагачуючиздобуткипопередніх поколінь. І до наших
часів збереглись історичніпам'ятки, коштовності, предмети побуту, які можуть
розповістиусьомусвітові про славетну історію нашого народу. Одна з таких пам'яток
– золотапектораль – прикраса скіфського царя, що жив на території сучасної України
більш як 2,5 тисячіроків тому (вчитель демонструє фото / ілюстрації). Пектораль
чудово збереглася, більшість часу знаходиться в одномуз музеїв Києва і час від часу
експонується у найвідоміших музеях світу. Подивімось!
2.9. Переглядвідеоролика телеканалуПЛЮСПЛЮС«Неймовірніархеологічні
знахідки – наші!»
— Що нового ви дізналися з цього відеоролика?
ІІІ. Заключначастина
— Безумовно, багата наша Батьківщина. Стільки цікавих місць, кориснихприродних
ресурсів та неймовірно красивих культурних реліквій береже вона в собі.
Під час цього навчального рокуми з вами познайомимося з мальовничимикуточками
нашої держави, полинемо в далеке історичне минуле і спробуємо зазирнутиу
майбутнє, відвідаємо багато цікавих місць та познайомимося зіславетними
українцями, які відкрили ім'я України усьомусвітові, показали її багаті таланти та
свободолюбивийдух.
Бережіть своюБатьківщину, любіть свій рідний край, бережіть природу, прикрасьте
нашу країну своїмидобримивчинками, щоб і ваше ім'я, ймення вашого родузвучало у
віках лише з добрим словом.
Шануйте батька й неньку, допоможіть друговіу біді, подайте руку допомогитому, хто
цього потребує, і тоді здійметься Україна з колін, розправить широкії крила і гордою
птахою летітиме до волі, щастя та свободи.
Вчіться невпинно, черпайте мудрість з книги і слава про видатних синів та дочок
лунатиме на увесь світ. Відсьогоднідорогадо знань поведе нас усіх новим,
незвіданим, широким і дуже важливим шляхом. У добрупуть!

More Related Content

What's hot

Україна - єдина країна
Україна - єдина країнаУкраїна - єдина країна
Україна - єдина країна
nvkeleseevka1
 
україна єдини країна
україна   єдини країнаукраїна   єдини країна
україна єдини країна
Olga Sokolik
 
сценарій до дня соборності україни
сценарій до дня соборності українисценарій до дня соборності україни
сценарій до дня соборності україни
Светлана Токарева
 
Перший урок для учнів 1 класу “Я люблю свою Україну” Гриценко І.М.
Перший урок для учнів 1 класу “Я люблю свою Україну” Гриценко І.М.Перший урок для учнів 1 класу “Я люблю свою Україну” Гриценко І.М.
Перший урок для учнів 1 класу “Я люблю свою Україну” Гриценко І.М.
Ковпитська ЗОШ
 
краса і велич рідної землі
краса і велич рідної землікраса і велич рідної землі
краса і велич рідної землі
Olga Sokolik
 
1 урок у 3кл
1 урок у 3кл1 урок у 3кл
1 урок у 3кл
Коваленко Ірина
 
Перший урок у 3 класі «З Україною у серці»
Перший урок у 3 класі «З Україною у серці» Перший урок у 3 класі «З Україною у серці»
Перший урок у 3 класі «З Україною у серці»
Ковпитська ЗОШ
 
1 урок у 3кл
1 урок у 3кл1 урок у 3кл
1 урок у 3кл
Коваленко Ірина
 
презентація моя україна
презентація моя українапрезентація моя україна
презентація моя україна
Svitlana_Koltunova
 
1 урок у 2 класі
1 урок у 2 класі1 урок у 2 класі
1 урок у 2 класі
Коваленко Ірина
 
торецьк інтеграція укр. компонента квест
торецьк  інтеграція укр. компонента квест торецьк  інтеграція укр. компонента квест
торецьк інтеграція укр. компонента квест
Helen Golovina
 
Перший урок у 4 класі «Я люблю Україну»
Перший урок у 4 класі «Я люблю Україну»Перший урок у 4 класі «Я люблю Україну»
Перший урок у 4 класі «Я люблю Україну»
Ковпитська ЗОШ
 
Ми ─ маленькі українці
Ми ─ маленькі українціМи ─ маленькі українці
Ми ─ маленькі українці
ЗШ №10 м.Світловодська
 

What's hot (20)

Україна - єдина країна
Україна - єдина країнаУкраїна - єдина країна
Україна - єдина країна
 
Віртуальна подорож Україною
Віртуальна подорож УкраїноюВіртуальна подорож Україною
Віртуальна подорож Україною
 
україна єдини країна
україна   єдини країнаукраїна   єдини країна
україна єдини країна
 
сценарій до дня соборності україни
сценарій до дня соборності українисценарій до дня соборності україни
сценарій до дня соборності україни
 
Перший урок для учнів 1 класу “Я люблю свою Україну” Гриценко І.М.
Перший урок для учнів 1 класу “Я люблю свою Україну” Гриценко І.М.Перший урок для учнів 1 класу “Я люблю свою Україну” Гриценко І.М.
Перший урок для учнів 1 класу “Я люблю свою Україну” Гриценко І.М.
 
краса і велич рідної землі
краса і велич рідної землікраса і велич рідної землі
краса і велич рідної землі
 
1 урок у 3кл
1 урок у 3кл1 урок у 3кл
1 урок у 3кл
 
240
240240
240
 
Перший урок у 3 класі «З Україною у серці»
Перший урок у 3 класі «З Україною у серці» Перший урок у 3 класі «З Україною у серці»
Перший урок у 3 класі «З Україною у серці»
 
1 урок у 3кл
1 урок у 3кл1 урок у 3кл
1 урок у 3кл
 
презентація моя україна
презентація моя українапрезентація моя україна
презентація моя україна
 
1 урок 2015
1 урок 20151 урок 2015
1 урок 2015
 
238
238238
238
 
гра подорож 3 клас
гра подорож 3 класгра подорож 3 клас
гра подорож 3 клас
 
239
239239
239
 
1 урок у 2 класі
1 урок у 2 класі1 урок у 2 класі
1 урок у 2 класі
 
торецьк інтеграція укр. компонента квест
торецьк  інтеграція укр. компонента квест торецьк  інтеграція укр. компонента квест
торецьк інтеграція укр. компонента квест
 
Shevchenko
ShevchenkoShevchenko
Shevchenko
 
Перший урок у 4 класі «Я люблю Україну»
Перший урок у 4 класі «Я люблю Україну»Перший урок у 4 класі «Я люблю Україну»
Перший урок у 4 класі «Я люблю Україну»
 
Ми ─ маленькі українці
Ми ─ маленькі українціМи ─ маленькі українці
Ми ─ маленькі українці
 

Similar to Перший урок. Це – наше і це – твоє!

у рідному краї серце співає
у рідному краї серце співаєу рідному краї серце співає
у рідному краї серце співає
Poltava municipal lyceum #1
 
шосткинська загальноосвітня школа і
шосткинська загальноосвітня школа ішосткинська загальноосвітня школа і
шосткинська загальноосвітня школа і
Olga Sokolik
 
Pershyj urok ukraina pochinaetsja z tebe 2020
Pershyj urok ukraina pochinaetsja z tebe 2020Pershyj urok ukraina pochinaetsja z tebe 2020
Pershyj urok ukraina pochinaetsja z tebe 2020
Марія Прокопів
 
Країна он лайн 2014
Країна он лайн 2014Країна он лайн 2014
Країна он лайн 2014
ShapovalNM
 
україна моя батьківщина
україна   моя батьківщинаукраїна   моя батьківщина
україна моя батьківщина
antalia1010
 
1й урок 2015-2016 учебного года
1й урок 2015-2016 учебного года1й урок 2015-2016 учебного года
1й урок 2015-2016 учебного года
tatka1980
 
виховний захід №1
виховний захід №1виховний захід №1
виховний захід №11978lena
 
літературна година. розповідь про україну до розділу виховна робота
літературна година. розповідь про україну до розділу виховна роботалітературна година. розповідь про україну до розділу виховна робота
літературна година. розповідь про україну до розділу виховна роботаРуслан Симивол
 
найдорожча в світі, рідна україна!
найдорожча в світі, рідна україна!найдорожча в світі, рідна україна!
найдорожча в світі, рідна україна!
Poltava municipal lyceum #1
 
Рідна країна моя
Рідна країна мояРідна країна моя
Рідна країна моя
ibiblrad
 
година спілкування
година спілкуваннягодина спілкування
година спілкування
Helen Golovina
 
україна єдина країна
україна   єдина країнаукраїна   єдина країна
україна єдина країна
Светлана Кравцова
 
проект символи УкраIни
проект символи УкраIнипроект символи УкраIни
проект символи УкраIни
Людмила Шведенко
 
"Хай в серцI кожноi_дитини живе любов до Украiни". Конспект уроку для 1-4 кл.
"Хай в серцI кожноi_дитини живе любов до Украiни". Конспект уроку для 1-4 кл."Хай в серцI кожноi_дитини живе любов до Украiни". Конспект уроку для 1-4 кл.
"Хай в серцI кожноi_дитини живе любов до Украiни". Конспект уроку для 1-4 кл.
270479
 
8-Б Україна єдина країна
8-Б Україна єдина країна8-Б Україна єдина країна
8-Б Україна єдина країна
Yura Lepekha
 

Similar to Перший урок. Це – наше і це – твоє! (20)

у рідному краї серце співає
у рідному краї серце співаєу рідному краї серце співає
у рідному краї серце співає
 
шосткинська загальноосвітня школа і
шосткинська загальноосвітня школа ішосткинська загальноосвітня школа і
шосткинська загальноосвітня школа і
 
Pershyj urok ukraina pochinaetsja z tebe 2020
Pershyj urok ukraina pochinaetsja z tebe 2020Pershyj urok ukraina pochinaetsja z tebe 2020
Pershyj urok ukraina pochinaetsja z tebe 2020
 
Країна он лайн 2014
Країна он лайн 2014Країна он лайн 2014
Країна он лайн 2014
 
5 7.4
 5 7.4 5 7.4
5 7.4
 
україна моя батьківщина
україна   моя батьківщинаукраїна   моя батьківщина
україна моя батьківщина
 
1й урок 2015-2016 учебного года
1й урок 2015-2016 учебного года1й урок 2015-2016 учебного года
1й урок 2015-2016 учебного года
 
виховний захід №1
виховний захід №1виховний захід №1
виховний захід №1
 
літературна година. розповідь про україну до розділу виховна робота
літературна година. розповідь про україну до розділу виховна роботалітературна година. розповідь про україну до розділу виховна робота
літературна година. розповідь про україну до розділу виховна робота
 
137,23.docx
137,23.docx137,23.docx
137,23.docx
 
найдорожча в світі, рідна україна!
найдорожча в світі, рідна україна!найдорожча в світі, рідна україна!
найдорожча в світі, рідна україна!
 
166
166166
166
 
Рідна країна моя
Рідна країна мояРідна країна моя
Рідна країна моя
 
година спілкування
година спілкуваннягодина спілкування
година спілкування
 
україна.українці
 україна.українці україна.українці
україна.українці
 
5 7.7
 5 7.7 5 7.7
5 7.7
 
україна єдина країна
україна   єдина країнаукраїна   єдина країна
україна єдина країна
 
проект символи УкраIни
проект символи УкраIнипроект символи УкраIни
проект символи УкраIни
 
"Хай в серцI кожноi_дитини живе любов до Украiни". Конспект уроку для 1-4 кл.
"Хай в серцI кожноi_дитини живе любов до Украiни". Конспект уроку для 1-4 кл."Хай в серцI кожноi_дитини живе любов до Украiни". Конспект уроку для 1-4 кл.
"Хай в серцI кожноi_дитини живе любов до Украiни". Конспект уроку для 1-4 кл.
 
8-Б Україна єдина країна
8-Б Україна єдина країна8-Б Україна єдина країна
8-Б Україна єдина країна
 

More from Ковпитська ЗОШ

Анкета для батьків учнів 1-х класів (бланки)
Анкета для батьків учнів 1-х класів (бланки)Анкета для батьків учнів 1-х класів (бланки)
Анкета для батьків учнів 1-х класів (бланки)
Ковпитська ЗОШ
 
АНКЕТА ДЛЯ БАТЬКІВ УЧНІВ 1 КЛАСІВ
АНКЕТА ДЛЯ БАТЬКІВ УЧНІВ 1 КЛАСІВАНКЕТА ДЛЯ БАТЬКІВ УЧНІВ 1 КЛАСІВ
АНКЕТА ДЛЯ БАТЬКІВ УЧНІВ 1 КЛАСІВ
Ковпитська ЗОШ
 
Анкета для батьків учнів 1-го класу
Анкета для батьків учнів 1-го класуАнкета для батьків учнів 1-го класу
Анкета для батьків учнів 1-го класу
Ковпитська ЗОШ
 
АДАПТАЦІЯ ДІТЕЙ У 1,5,10 КЛАСАХ (Шкільний СВІТ)
АДАПТАЦІЯ ДІТЕЙ У 1,5,10 КЛАСАХ (Шкільний СВІТ)АДАПТАЦІЯ ДІТЕЙ У 1,5,10 КЛАСАХ (Шкільний СВІТ)
АДАПТАЦІЯ ДІТЕЙ У 1,5,10 КЛАСАХ (Шкільний СВІТ)
Ковпитська ЗОШ
 
Morning meeting - Ранкові зустрічі
Morning meeting - Ранкові зустрічіMorning meeting - Ранкові зустрічі
Morning meeting - Ранкові зустрічі
Ковпитська ЗОШ
 
Ранкова зустріч розвиток взаємоповаги та толерантності
Ранкова зустріч розвиток взаємоповаги та толерантностіРанкова зустріч розвиток взаємоповаги та толерантності
Ранкова зустріч розвиток взаємоповаги та толерантності
Ковпитська ЗОШ
 
Ранкова зустріч
Ранкова зустрічРанкова зустріч
Ранкова зустріч
Ковпитська ЗОШ
 
ВАСИЛЬ ОЛЕКСАНДРОВИЧ СУХОМЛИНСЬКИЙ (біографія)
ВАСИЛЬ ОЛЕКСАНДРОВИЧ СУХОМЛИНСЬКИЙ (біографія)ВАСИЛЬ ОЛЕКСАНДРОВИЧ СУХОМЛИНСЬКИЙ (біографія)
ВАСИЛЬ ОЛЕКСАНДРОВИЧ СУХОМЛИНСЬКИЙ (біографія)
Ковпитська ЗОШ
 
СПАДЩИНА В. О. СУХОМЛИНСЬКОГО ЯК СКЛАДОВА МОРАЛЬНОГО ВИХОВАННЯ ПІДРОСТАЮЧОГО ...
СПАДЩИНА В. О. СУХОМЛИНСЬКОГО ЯК СКЛАДОВА МОРАЛЬНОГО ВИХОВАННЯ ПІДРОСТАЮЧОГО ...СПАДЩИНА В. О. СУХОМЛИНСЬКОГО ЯК СКЛАДОВА МОРАЛЬНОГО ВИХОВАННЯ ПІДРОСТАЮЧОГО ...
СПАДЩИНА В. О. СУХОМЛИНСЬКОГО ЯК СКЛАДОВА МОРАЛЬНОГО ВИХОВАННЯ ПІДРОСТАЮЧОГО ...
Ковпитська ЗОШ
 
Педагогічна спадщина В. О. Сухомлинського
Педагогічна спадщина В. О. СухомлинськогоПедагогічна спадщина В. О. Сухомлинського
Педагогічна спадщина В. О. Сухомлинського
Ковпитська ЗОШ
 
ВАСИЛЬ ОЛЕКСАНДРОВИЧ СУХОМЛИНСЬКИЙ
ВАСИЛЬ ОЛЕКСАНДРОВИЧ СУХОМЛИНСЬКИЙВАСИЛЬ ОЛЕКСАНДРОВИЧ СУХОМЛИНСЬКИЙ
ВАСИЛЬ ОЛЕКСАНДРОВИЧ СУХОМЛИНСЬКИЙ
Ковпитська ЗОШ
 
ІСТОРИКО-ПЕДАГОГІЧНИЙ АЛЬМАНАХ В.О. СУХОМЛИНСЬКИЙ У ДІАЛОЗІ З СУЧАСНІСТЮ
ІСТОРИКО-ПЕДАГОГІЧНИЙ АЛЬМАНАХ В.О. СУХОМЛИНСЬКИЙ У ДІАЛОЗІ З СУЧАСНІСТЮІСТОРИКО-ПЕДАГОГІЧНИЙ АЛЬМАНАХ В.О. СУХОМЛИНСЬКИЙ У ДІАЛОЗІ З СУЧАСНІСТЮ
ІСТОРИКО-ПЕДАГОГІЧНИЙ АЛЬМАНАХ В.О. СУХОМЛИНСЬКИЙ У ДІАЛОЗІ З СУЧАСНІСТЮ
Ковпитська ЗОШ
 
Витоки передшкільної освіти в педагогічному вимірі В.Сухомлинського реалії і ...
Витоки передшкільної освіти в педагогічному вимірі В.Сухомлинського реалії і ...Витоки передшкільної освіти в педагогічному вимірі В.Сухомлинського реалії і ...
Витоки передшкільної освіти в педагогічному вимірі В.Сухомлинського реалії і ...
Ковпитська ЗОШ
 
Виховання любові до природи за Сухомлинським
Виховання любові до природи за СухомлинськимВиховання любові до природи за Сухомлинським
Виховання любові до природи за Сухомлинським
Ковпитська ЗОШ
 
План виховної роботи на ІІ семестр гімназія 2014
План виховної роботи  на  ІІ семестр гімназія 2014План виховної роботи  на  ІІ семестр гімназія 2014
План виховної роботи на ІІ семестр гімназія 2014
Ковпитська ЗОШ
 
Використання QR-кодів у освітньому середовищі
Використання QR-кодів у освітньому середовищіВикористання QR-кодів у освітньому середовищі
Використання QR-кодів у освітньому середовищі
Ковпитська ЗОШ
 
Методика навчання мистецтва у початковій школі Посібник для вчителів JI. М. ...
Методика навчання мистецтва у початковій школі Посібник для вчителів  JI. М. ...Методика навчання мистецтва у початковій школі Посібник для вчителів  JI. М. ...
Методика навчання мистецтва у початковій школі Посібник для вчителів JI. М. ...
Ковпитська ЗОШ
 
ВЧИМОСЯ ЖИТИ РАЗОМ. Посібник для вчителя З РОЗВИТКУ СОЦІАЛЬНИХ НАВИЧОК у курс...
ВЧИМОСЯ ЖИТИ РАЗОМ. Посібник для вчителя З РОЗВИТКУ СОЦІАЛЬНИХ НАВИЧОК у курс...ВЧИМОСЯ ЖИТИ РАЗОМ. Посібник для вчителя З РОЗВИТКУ СОЦІАЛЬНИХ НАВИЧОК у курс...
ВЧИМОСЯ ЖИТИ РАЗОМ. Посібник для вчителя З РОЗВИТКУ СОЦІАЛЬНИХ НАВИЧОК у курс...
Ковпитська ЗОШ
 
Орієнтовні теми для Щоденника вражень
Орієнтовні теми для Щоденника враженьОрієнтовні теми для Щоденника вражень
Орієнтовні теми для Щоденника вражень
Ковпитська ЗОШ
 
Інтегроване заняття Я досліджую світ. Теми тижня (вибірково)
Інтегроване заняття Я досліджую світ. Теми тижня (вибірково)Інтегроване заняття Я досліджую світ. Теми тижня (вибірково)
Інтегроване заняття Я досліджую світ. Теми тижня (вибірково)
Ковпитська ЗОШ
 

More from Ковпитська ЗОШ (20)

Анкета для батьків учнів 1-х класів (бланки)
Анкета для батьків учнів 1-х класів (бланки)Анкета для батьків учнів 1-х класів (бланки)
Анкета для батьків учнів 1-х класів (бланки)
 
АНКЕТА ДЛЯ БАТЬКІВ УЧНІВ 1 КЛАСІВ
АНКЕТА ДЛЯ БАТЬКІВ УЧНІВ 1 КЛАСІВАНКЕТА ДЛЯ БАТЬКІВ УЧНІВ 1 КЛАСІВ
АНКЕТА ДЛЯ БАТЬКІВ УЧНІВ 1 КЛАСІВ
 
Анкета для батьків учнів 1-го класу
Анкета для батьків учнів 1-го класуАнкета для батьків учнів 1-го класу
Анкета для батьків учнів 1-го класу
 
АДАПТАЦІЯ ДІТЕЙ У 1,5,10 КЛАСАХ (Шкільний СВІТ)
АДАПТАЦІЯ ДІТЕЙ У 1,5,10 КЛАСАХ (Шкільний СВІТ)АДАПТАЦІЯ ДІТЕЙ У 1,5,10 КЛАСАХ (Шкільний СВІТ)
АДАПТАЦІЯ ДІТЕЙ У 1,5,10 КЛАСАХ (Шкільний СВІТ)
 
Morning meeting - Ранкові зустрічі
Morning meeting - Ранкові зустрічіMorning meeting - Ранкові зустрічі
Morning meeting - Ранкові зустрічі
 
Ранкова зустріч розвиток взаємоповаги та толерантності
Ранкова зустріч розвиток взаємоповаги та толерантностіРанкова зустріч розвиток взаємоповаги та толерантності
Ранкова зустріч розвиток взаємоповаги та толерантності
 
Ранкова зустріч
Ранкова зустрічРанкова зустріч
Ранкова зустріч
 
ВАСИЛЬ ОЛЕКСАНДРОВИЧ СУХОМЛИНСЬКИЙ (біографія)
ВАСИЛЬ ОЛЕКСАНДРОВИЧ СУХОМЛИНСЬКИЙ (біографія)ВАСИЛЬ ОЛЕКСАНДРОВИЧ СУХОМЛИНСЬКИЙ (біографія)
ВАСИЛЬ ОЛЕКСАНДРОВИЧ СУХОМЛИНСЬКИЙ (біографія)
 
СПАДЩИНА В. О. СУХОМЛИНСЬКОГО ЯК СКЛАДОВА МОРАЛЬНОГО ВИХОВАННЯ ПІДРОСТАЮЧОГО ...
СПАДЩИНА В. О. СУХОМЛИНСЬКОГО ЯК СКЛАДОВА МОРАЛЬНОГО ВИХОВАННЯ ПІДРОСТАЮЧОГО ...СПАДЩИНА В. О. СУХОМЛИНСЬКОГО ЯК СКЛАДОВА МОРАЛЬНОГО ВИХОВАННЯ ПІДРОСТАЮЧОГО ...
СПАДЩИНА В. О. СУХОМЛИНСЬКОГО ЯК СКЛАДОВА МОРАЛЬНОГО ВИХОВАННЯ ПІДРОСТАЮЧОГО ...
 
Педагогічна спадщина В. О. Сухомлинського
Педагогічна спадщина В. О. СухомлинськогоПедагогічна спадщина В. О. Сухомлинського
Педагогічна спадщина В. О. Сухомлинського
 
ВАСИЛЬ ОЛЕКСАНДРОВИЧ СУХОМЛИНСЬКИЙ
ВАСИЛЬ ОЛЕКСАНДРОВИЧ СУХОМЛИНСЬКИЙВАСИЛЬ ОЛЕКСАНДРОВИЧ СУХОМЛИНСЬКИЙ
ВАСИЛЬ ОЛЕКСАНДРОВИЧ СУХОМЛИНСЬКИЙ
 
ІСТОРИКО-ПЕДАГОГІЧНИЙ АЛЬМАНАХ В.О. СУХОМЛИНСЬКИЙ У ДІАЛОЗІ З СУЧАСНІСТЮ
ІСТОРИКО-ПЕДАГОГІЧНИЙ АЛЬМАНАХ В.О. СУХОМЛИНСЬКИЙ У ДІАЛОЗІ З СУЧАСНІСТЮІСТОРИКО-ПЕДАГОГІЧНИЙ АЛЬМАНАХ В.О. СУХОМЛИНСЬКИЙ У ДІАЛОЗІ З СУЧАСНІСТЮ
ІСТОРИКО-ПЕДАГОГІЧНИЙ АЛЬМАНАХ В.О. СУХОМЛИНСЬКИЙ У ДІАЛОЗІ З СУЧАСНІСТЮ
 
Витоки передшкільної освіти в педагогічному вимірі В.Сухомлинського реалії і ...
Витоки передшкільної освіти в педагогічному вимірі В.Сухомлинського реалії і ...Витоки передшкільної освіти в педагогічному вимірі В.Сухомлинського реалії і ...
Витоки передшкільної освіти в педагогічному вимірі В.Сухомлинського реалії і ...
 
Виховання любові до природи за Сухомлинським
Виховання любові до природи за СухомлинськимВиховання любові до природи за Сухомлинським
Виховання любові до природи за Сухомлинським
 
План виховної роботи на ІІ семестр гімназія 2014
План виховної роботи  на  ІІ семестр гімназія 2014План виховної роботи  на  ІІ семестр гімназія 2014
План виховної роботи на ІІ семестр гімназія 2014
 
Використання QR-кодів у освітньому середовищі
Використання QR-кодів у освітньому середовищіВикористання QR-кодів у освітньому середовищі
Використання QR-кодів у освітньому середовищі
 
Методика навчання мистецтва у початковій школі Посібник для вчителів JI. М. ...
Методика навчання мистецтва у початковій школі Посібник для вчителів  JI. М. ...Методика навчання мистецтва у початковій школі Посібник для вчителів  JI. М. ...
Методика навчання мистецтва у початковій школі Посібник для вчителів JI. М. ...
 
ВЧИМОСЯ ЖИТИ РАЗОМ. Посібник для вчителя З РОЗВИТКУ СОЦІАЛЬНИХ НАВИЧОК у курс...
ВЧИМОСЯ ЖИТИ РАЗОМ. Посібник для вчителя З РОЗВИТКУ СОЦІАЛЬНИХ НАВИЧОК у курс...ВЧИМОСЯ ЖИТИ РАЗОМ. Посібник для вчителя З РОЗВИТКУ СОЦІАЛЬНИХ НАВИЧОК у курс...
ВЧИМОСЯ ЖИТИ РАЗОМ. Посібник для вчителя З РОЗВИТКУ СОЦІАЛЬНИХ НАВИЧОК у курс...
 
Орієнтовні теми для Щоденника вражень
Орієнтовні теми для Щоденника враженьОрієнтовні теми для Щоденника вражень
Орієнтовні теми для Щоденника вражень
 
Інтегроване заняття Я досліджую світ. Теми тижня (вибірково)
Інтегроване заняття Я досліджую світ. Теми тижня (вибірково)Інтегроване заняття Я досліджую світ. Теми тижня (вибірково)
Інтегроване заняття Я досліджую світ. Теми тижня (вибірково)
 

Перший урок. Це – наше і це – твоє!

  • 1. Тема:Це – наше і це – твоє! Мета:ознайомитиучнів з основнимиісторичнимиподіямистановлення української державності, культурними здобутками, національними цінностями та досягненнями України в роки незалежності; формувати усвідомлене відчуття приналежностідо українськоїгромади, почуття особистоївідповідальностіза долюдержави та українського народу; розвиватибажання працювати задля ефективного зростання країни;виховувати повагу до державної символіки, історичних надбань, шанобливе ставлення до звичаїв, культурних традицій українців та представників інших національностей, котрі проживають в Україні. Обладнання:державна символіка України – Прапор, Герб, Гімн; ілюстрації та фотознімки відомих куточків України, Європи, області; відеоролики телеканалу ПЛЮСПЛЮС «Це – наше і це — твоє»;ілюстрації краєвидів Українита рідного краю; елементи народної символіки;зразкивишиваних візерунків на сорочках/рушниках/карті«Україна вишивана»; портрети видатних українців і відомих людей рідного краю; тексти художніх творів; світлини пам'ятних місць України. Хід уроку І. Організаційначастина 1.1. Привітання учителя: Оця земля, це небо, ці стежини, Поля безкрайні, річенька в гаю, Усе – моє, все зветься – Україна, Її – всім серцем рідну я люблю! Шумливий ліс, Дніпра зелені кручі, Говерла, що знялась за небокрай… Ці люди – роботящіі співучі, Це все моє – це наш славетний край. Земля, омита кров'ю, буде завше Боротись засвяте і за своє.
  • 2. І Схід, і Захід – все це рідне, наше. Усе її багатство – це твоє!(А. Ткаченко) 1.2. Переглядвідеоролика. Тіна Карольта Голос.Діти «Україна – це ти» (За можливості пропонується завчасно роздати дітям слова пісні, щоб на уроці увесь клас під відеосупровід виконав музичну композицію). 1.3.Хвилинамовчання — Сьогодні, у цей святковийта урочистийдень, коли школи зновупривітно відчинили свої двері, коли тисячідітей з усіх куточків нашої країнисіли за шкільні парти, ми з сумом та тугою вболіваємо серцем за всіх, хто поклав своє життя для нашого вільного майбутнього. Щоб без гуркоту гармат, пострілів та вибухів, щоб під синьо-жовтим стягом Українитисячімалят прийшли до Храму Науки, наші захисники, наші воїни, наші Герої віддали найдорожче – свої життя. Давайте вшануємо їх хвилиною мовчання. ІІ. Основна частина 2.1. Бесіда — Нещодавно наша держава відзначила знаменну дату. Хто знає – яку? — Правильно. 25-та річниця Незалежності не була легкою, але всього зачверть століття Україна багато здобула. Наші пам'ятки архітектури відвідують європейці, нашу продукцію з радістю споживають у всьомусвіті, нашу вишиванку вважають витвором мистецтва та навіть створилина її честь свято! — А хто підкаже, коли відзначають Всесвітній день вишиванки? — Так. Третього четвергатравня уся Україна майорить червонимита чорними, синіми та блакитними, зеленими та білими кольорамиі дивнийвізерунок простираєтьсявід Ужгородадо Луганська, від Чернігова до Севастополя:великі й малі, молоді та літні, чорнявій русяві – усі зодягаються у вишиванку. Візерунки на вишитих сорочкахта рушниках – не просто орнаменти – це прадавні обереги. Давайте уважно переглянемо невеличкий ролик: можливо, чогосьпро вишиванку ми іще не знаємо? 2.2. Переглядвідеоролика телеканалуПЛЮСПЛЮС«Знанау всьому світі вишивка — наша» — Що нового ви дізналися з відео? — А про що вже вам було відомо раніше? — Розгляньтезразкивишиваних візерунків, які є сьогоднів нашому класі. Що ви на них бачите? Які рослиниви впізнаєте у цій вишивці? — На вашу думку, чомуна багатьох зразках є дуб та калина? — Правильно. Дуб та калина, а ще верба та тополя, житнє колосся та маковий цвіт (вчитель показує ілюстрації усіх рослин) – це все – рослиннісимволиУкраїни.
  • 3. — Вважалося, коли в родинінароджується хлопчик, батько має посадитидуба, адже разом з молодим деревцем зростатимеі сила маленького хлопчика, він стане мужнім, кремезним та відважним. Якщо ж на світ з'являлася дівчинка – у подвір'ї садиликалиновий кущ, бо «…як розцвітає щовесни калина буйним цвітом, як нанизує червоненамисто щоосені, так цвістиме і рум'янітиме донечка…». Дуб та калина – символикраси та сили. Саме тому, вишиваючи синовісорочку, а доньцівесільний рушник, мати обов'язково вишивала дубовелистя та калинові кетяги – як побажання доброгоздоров'я, міцностіродинита довгого іщасливого життя. Обереги – невід'ємна частинка душі українського народу. Тане лише сорочкай рушник були оберегаминашого народу. Давайте переглянемо відеоролик і дізнаємося, які ж ще обереги славлять українців у всьомусвіті. 2.3. Переглядвідеоролика телеканалуПЛЮСПЛЮС«Легендарні обереги – наші!» — Отже, які ще оберегихарактеризують українськунацію? — На вашу думку, чомуляльку-мотанку виготовляють без голки і ножиць? — Саме так. Обмотуючиі обв'язуючиляльку-мотанку кольоровиминиткамиі стрічками, майстрині подумкибажали майбутньому власнику ляльки здоров'я, любові, добра. Вважалося, що голка чи ножиці можуть пошкодити«ниточкуздоров'я»чи «стрічечкудостатку» і саме тому ці інструменти ніколи не використовувались при виготовленні ляльки-мотанки. 2.4. Виготовлення«Символукласу» — Ми сьогодніу класі теж створимо свій оберіг – свій віночок, який буде нашим символом. Погляньте-но сюди – це українськийвінок. І кожна рослинкав нім – то знак: Волошки сині – символчистоти, Колосся в ньому– то мотив багатства, А маків цвіт – любові й доброти, Ромашки білі – символмиру й щастя. Калини листя у вінок вплели, Щоб про красу ми теж не забували: Красаобличчя – то не ж назавжди — Красадуші – оце навіки з нами! (А.Ткаченко) — Ось який символічнийу нас віночок! Що ж у ньому головне, на ваш погляд? — Саме так. Красадуші – то найважливіша людська риса, адже народнамудрість каже: добрадуша – то повна криниця, а темна душа – криниця пуста.
  • 4. — Кожен з вас – це невтомне дзвінке джерельце. Кожен з вас дарує цьому світові і людям навколо часточкудобра. Давайте ми вплетемо у наш віночок стрічечкиі побажаємо один одному, усім українцям та людям світу чогось доброго. (Учні прикріплюють паперовікольорові стрічки на символічний вінок. Прикріплюючи стрічку, кожен каже: я бажаю(кожному з нас/українцям/нашомукласу) миру, добра, сонця, любові, щастя і т. ін. За умови малої наповнюваності класу доцільно використати вінок з живихквітів та зав'язувати на ньому справжністрічки). — Без символів та оберегів важко уявити багатомільйонну українськуродину, але ще важче уявити собіукраїнців без пісень і танців. — Національна урочистапісня нашої держави має назву «Гімн України» і виконується на всіх державних святах, лунає перед відкриттям конкурсів та чемпіонатів, звучить у стінах кожної українськоїшколи. Але не лише ця пісня характеризує українську націю. Українці, як відомо, співоча нація, і без пісні не проходить жоднаподія. Жваві та веселі, журливі та сумні мотиви споконвіку линули в височінь з українськихземель. Національні інструменти – кобза, ліра та бандура (вчитель демонструє ілюстрації / справжніінструменти. За наявностіінструменту, доцільне учнівське виконання мелодії на вибір класоводачи муз. керівника) завждисупроводжуваливистави кобзарів. — Перегляньмо відеоролик і дізнаємось ще щось цікавеньке про дух кобзарства! 2.5. Переглядвідеоролика телеканалуПЛЮСПЛЮС«Незламнийдух кобзарства» — Ким ще, окрім співців, були кобзарі? — Чому люди охочезбирались їх слухати? — Звідки кобзаріздобувализнання? — Ми вже побачили, що співоча душа українськогонародуне може жити без пісні. А чи знаєте ви, що є один українськиймузичнийтвір, композитораМиколиЛеонтовича, слова якого перекладено більш ніж на 200 мов світу? — Ця пісня лунала навіть у відомих голлівудських фільмах, зокремау відомій дитячій кінострічці «Одинвдома». Чи знаєте ви що це за пісня? — Ця пісня зветься «Щедрик». Подивімось відео! 2.6. Переглядвідеоролика телеканалуПЛЮСПЛЮѫгздвянітрадиції. Щедрик» — Не лише піснями славиться Україна. Візитною карткою українськогонародного мистецтва є й танець. Чи знаєте ви його назву? — Це танець – Гопак. Давайте дізнаємось більше про нього! 2.7. Переглядвідеоролика телеканалуПЛЮСПЛЮС«Всесвітньовідомий танок Гопак – наш!» — Отже, чомуукраїнськийнароднийтанець має назву «Гопак»? — Що потрібно було для того, аби вправно виконати елементи танцю?
  • 5. — Україна – велика країна. ЇЇ кордонимежують з сімома країнамисвіту, а південне узбережжя омивається аж двомаморями. Пам'ятаєте назву цих морів? — До речі, Чорнеморе, яке в Україні нині відвідують не лише українці, а й білоруси, румуни, поляки, молдавани, чехи не завжди так називалось. Давайте переглянемо ролик і дізнаємось, чомуЧорне мореотримало таку назву. 2.8. Переглядвідеоролика телеканалуПЛЮСПЛЮС«Особлива червона фарба – наша!» — Отже, чомуЧорне моресаме так називається?Яку назву воно мало спочатку? — Наша країна славиться не лише морями, але річками й озерами, горамита рівнинами, родючимичорноземами,безмежнимигорамита пишними лісами. Все це багатство українці берегли тисячі років і з любов'ю передавали з покоління в покоління, примножуючита збагачуючиздобуткипопередніх поколінь. І до наших часів збереглись історичніпам'ятки, коштовності, предмети побуту, які можуть розповістиусьомусвітові про славетну історію нашого народу. Одна з таких пам'яток – золотапектораль – прикраса скіфського царя, що жив на території сучасної України більш як 2,5 тисячіроків тому (вчитель демонструє фото / ілюстрації). Пектораль чудово збереглася, більшість часу знаходиться в одномуз музеїв Києва і час від часу експонується у найвідоміших музеях світу. Подивімось! 2.9. Переглядвідеоролика телеканалуПЛЮСПЛЮС«Неймовірніархеологічні знахідки – наші!» — Що нового ви дізналися з цього відеоролика? ІІІ. Заключначастина — Безумовно, багата наша Батьківщина. Стільки цікавих місць, кориснихприродних ресурсів та неймовірно красивих культурних реліквій береже вона в собі. Під час цього навчального рокуми з вами познайомимося з мальовничимикуточками нашої держави, полинемо в далеке історичне минуле і спробуємо зазирнутиу майбутнє, відвідаємо багато цікавих місць та познайомимося зіславетними українцями, які відкрили ім'я України усьомусвітові, показали її багаті таланти та свободолюбивийдух. Бережіть своюБатьківщину, любіть свій рідний край, бережіть природу, прикрасьте нашу країну своїмидобримивчинками, щоб і ваше ім'я, ймення вашого родузвучало у віках лише з добрим словом. Шануйте батька й неньку, допоможіть друговіу біді, подайте руку допомогитому, хто цього потребує, і тоді здійметься Україна з колін, розправить широкії крила і гордою птахою летітиме до волі, щастя та свободи. Вчіться невпинно, черпайте мудрість з книги і слава про видатних синів та дочок лунатиме на увесь світ. Відсьогоднідорогадо знань поведе нас усіх новим, незвіданим, широким і дуже важливим шляхом. У добрупуть!