SlideShare a Scribd company logo
Моя Батьківщина – Україна 
Вікова категорія: 5 клас 
Мета: ознайомити учнів з основним Законом України, зі статтями 
Конституції України, з найвидатнішими особистостями нашої держави і 
формувати високі ідеали моральності, почуття дружби, взаємодопомоги. 
Виховувати шану до працелюбного нескореного народу України, 
віковічних традицій та звичаїв, рідної мови, державних та народних 
символів, до прагнення примножувати своєю працею здобутки українського 
народу, віру в майбутнє своєї Батьківщини - неньки-України. 
Прищеплювати любов до своєї Батьківщини, почуття гордості за славне 
минуле рідного народу, за національну символіку держави, почуття 
національної самосвідомості та громадянської активності. 
Обладнання: святково прикрашена класна кімната; стіл з вишитою 
скатертиною, хліб-сіль, букет калини; державна символіки, карта України 
(виготовлена за допомогою дитячих малюнків), відео «Моя Батьківщина – 
Україна.», роботи учнів ( випереджувальне завдання). 
Тип уроку: урок-телепередача 
Хід уроку. 
I Вступне слово вчителя. 
Ведучий (Вчитель): - Доброго дня, гості нашої студії! Раді вас вітати на 
нашому ток-шоу « Подорожуємо країною». Сьогоднішній святковий випуск 
присвячений 20-річчю Незалежності України. Тема нашої передачі - « Моя 
Батьківщина –Україна». 
У кінці нашої програми ми радо представимо вам фільм про нашу рідну 
країну. До речі, давайте зараз познайомимося з учасниками нашого ток-шоу: 
група « Історики» - підготувала розповідь про державні символи України, 
група «Народознавці» розкажуть про народну символіку, «Творча» група 
займалась літературним і музичним оформленням передачі , «Дослідники» - 
розкажуть про найпоширеніші професії та багатства нашої держави, 
покажуть ,скільки талановитих і обдарованих людей живуть і славлять 
Україну. Всіх запрошуємо стати активними учасниками передачі. 
Отже, починаємо! 
II Основна частина. 
Ведучий (Вчитель): - До слова запрошуємо представників «Творчої» 
групи. 
(Заздалегідь учням « Творчої» групи було дано завдання підготувати 
невеличкі вірші про Україну і намалювати малюнок . З дитячих малюнків 
буде створена карта України.) 
«Творча » група: 
Ти чуєш, як шумить Дніпро, 
Як лине пісня солов’їна? 
То все на щастя, на добро,
То наша рідна Україна. 
Не згасла праведна зоря, 
Не впала правда на коліна. 
У кожній думі Кобзаря 
Живе могутня Україна. 
В боях щербили ми шаблі 
І воскресали на руїнах. 
По всій землі, святій землі 
Гриміла славна Україна. 
І слава Хортиці гучна, 
І Берестечка кров невинна – 
То все вона, для всіх одна, 
То наша вільна Україна. 
Тут все твоє - степи, гаї, 
У небі туга журавлина. 
Нехай повік в душі твоїй 
Не згасне наша Україна. 
Ведучий (Вчитель): Наша земля – Україна. Це місце , де ми народились, 
де живемо, де вперше почули мамину пісню і мудре батьківське слово, тут 
поховані наші предки. Батьківський край - найрідніший, найдорожчий, 
святий і зветься –Батьківщина. 
Україна… Скільки в цьому слові любові, тепла, ніжності. Україна – це 
безкраї простори, мальовнича природа, це золоті ниви пшениці, це ліси, моря 
та ріки. Україна – це квітучі сади, стежина до хати, шепіт вітру і шелест 
дощу, це спів птахів і рожева мальва під вікном. Краса цього краю вражає, 
захоплює, чарує. 
Наша країна – це наш дім. Україна - велика і заможна країна, де багато 
великих міст, селищ та сіл ( 24 області). Україна розташована в центрі 
Європи, її сусіди – Білорусь, Росія, Молдова, Румунія, Угорщина, 
Словаччина і Польща. 
Бесіда. 
Ведучий: 
- Які міста України ви знаєте? Області? 
- В якому регіоні ми живемо? 
-В якій області? 
- В якому місті? 
- Яке головне місто нашої країни?
- А зараз я хочу звернути вашу увагу на карту України. Це незвичайна 
карта. Незвичайна тим , що виготовлена вашими руками. Це ваше бачення 
нашої країни. Ми знаємо, що українці - миролюбний народ. 
-А який птах символізує мир? (Вчитель роздає дітям паперових голубів) 
І зараз я хочу попросити вас записати відповідь одним словом на 
питання: «Яка Україна?», і ми прикрасимо карту паперовими голубами. 
(безкрая, багата, гостинна, співуча, горда, дружня) 
(замість фотографій – дитячі малюнки) 
Ведучий: - 24 серпня 1991 року Верховна Рада України урочисто 
проголосила Акт незалежності та створення самостійної держави – Україна. 
Двадцять років минули з того часу. Головним для нас залишається те, що 
самостійність України вже ні в кого не викликає сумнівів, що вона , наша 
держава, рівна серед рівних увійшла в міжнародну співдружність. Сьогодні 
ще багато труднощів у нашому житті! Процес державотворення ще 
продовжується, і від нас усіх залежить наше майбутнє, завтра. Щоб зберегти 
державу, треба всім любити Україну більше, тоді і нас ніхто не переможе. 
- З моменту проголошення незалежності чинними на території України є 
тільки її Конституція. Конституція – Основний закон життя нашої 
Батьківщини.
- Цей документ складається зі вступної частини і 161 статті, які є 
визначальними для всього українського народу. В Конституції визначені 
головні права і обов’язки громадян України. Давайте познайомимось із 
деякими статтями. 
Стаття 27. Кожна людина має невід'ємне право на життя. 
Стаття 53. Кожен має право на освіту. 
Стаття 66. Кожен зобов'язаний не заподіювати шкоди природі, 
культурній спадщині, відшкодовувати завдані ним збитки. 
Стаття 20. Державними символами України є Державний прапор 
України, Державний герб України і Державний гімн . 
Стаття 10. Державною мовою в Україні є українська мова. 
- Давайте детальніше зупинимось на державних символах держави. 
Надаємо слово нашим «Історикам» (Цій групі було дано завдання знайти 
вірші про державні символи України)
«Історики»: Прапор – це державний символ, 
Він є в кожної держави, 
Це для всіх ознака сили, 
Це для всіх ознака слави. 
Синьо-жовтий прапор маєм: 
Синє – небо, жовте – жито, 
Прапор свій оберігаєм, 
Він святиня, знаєм всі ми. 
Ведучий:- 28 січня 1992 року Верховна Рада України затвердила 
державним прапором синьо-жовтий. Жовтий колір – це колір пшеничної 
ниви, колір хліба, зерна. Це і колір золотого сонця, без яскравого проміння 
якого не дозрів би хліб. Синій колір – це колір чистого мирного неба й води.
2. Знак країни головний — 
Це тризубець золотий. 
Він — як сонце в небі синім, 
В ньому слава, в ньому сила. 
В нім священне слово «воля», 
Що рятує від недолі. 
Будь же, рідна Україно, 
Під гербом цим вільна й сильна. 
Хай про тебе в цілім світі 
Знають всі: дорослі й діти. 
Ведучий: Герб — розпізнавальний знак держави. На Україні -це золотий 
тризуб на блакитному тлі. Він був родовим знаком Рюриковичів. Згодом 
карбувався і на срібних монетах Великого князя Київського Володимира 
Великого. Існує близько сорока версій пояснення тризуба: це риболовний 
гарпун, вила бога Нептуна, уособлення природних стихій (повітря, води й 
землі), а можливо, відображено триєдність життя: батько — мати — дитя, які 
символізують собою силу, мудрість, любов.
3. Лине пісня незабутня, 
Горда, величава. 
В ній — надія на майбутнє, 
України слава. 
Нею сонце зустрічає 
Нашу Батьківщину, 
День новий розпочинає — 
Сильна, неподільна. 
До нових здобутків кличе 
Пісня Україну, 
А зовуть її велично 
Всі Державним Гімном. 
Ведучий: Гімн – це найголовніша пісня України. Слухати потрібно, 
стоячи мовчки, з гордо піднятою головою. 
Автор слів – Павло Чубинський,композитор – Михайло Вербицький. 
Слово «Гімн» - грецького походження (дослівний переклад - похвальна 
пісня) - урочиста пісня, прийнята як символ держави.
- У рамках нашої передачі ми не можемо більш детальніше зупинятись 
на цьому питанні. Але обіцяємо продовжити розмову на тему державної 
символіки у наступних випусках. 
Ведучий: Дякуємо нашим « Історикам» за інформації. А зараз слово 
нашим « Народознавцям» 
(Хлопчик і дівчинка в національному вбранні виносять хліб на 
вишитому рушнику) 
Хлопчик: Добрий день вам, люди добрі! Щиро просим до господи! Раді 
вас у нас вітати, Щастя і добра бажати! 
Дівчинка: Хлібом-сіллю вас вітаєм 
І здоров'я вам бажаєм. 
Під веселий рідний спів 
Посилаєм вам уклін. 
Хлопчик: За народним звичаєм стрічаєм, 
Як здавен ведеться на віку, 
Ми гостей пшеничним короваєм 
На чудовім тканім рушнику. 
Дівчинка: Хай рясніють квіти малиново, 
Пахне хай духмяно коровай, 
Щоб і дар земний, і щире слово. 
Ви відчули, завітавши у наш край. 
Рушники несуть красу із глибини віків. Недарма в народі говорять: 
«Тримай хаточку, як у віночку, а рушник на кілочку», «Хата без рушників- як 
родина без дітей». Це обереги од усього злого, що може зайти в дім. 
Його можна порівняти з піснею, витканою чи вишитою на полотні. Без 
рушника, як без пісні, не обходяться народження, одруження людей, 
ювілейні урочистості. 
«Народознавці»: - Народними символами України є: батьківська хата, 
святий хліб, вишитий рушник, писанка, барвінок, лелека, калина. 
Ведучий: У давнину кожне слов'янське плем'я, родина і навіть окрема 
людина мали свої обереги. Ними слугували трави і квіти, дерева і кущі, птахи 
і сили природи, різні предмети. Мамина пісня, батькова хата, дідусева казка, 
бабусина вишиванка, рушник, калина біля вікна, барвінок, верба, 
чорнобривці — все це наші символи. 
- Рідна хата! Оспівана в піснях, оповита легендами та переказами, вона 
завжди буде символом добра і надії. Людина не має права бути безбатченком, 
завжди повинна пам'ятати батьківську хату, з якої вона пішла у велике життя. 
- Майже в усіх народів є улюблені рослини-символи. У канадців, 
наприклад, клен, у росіян — берізка, а в нас — верба, тополя, калина. 
Українське прислів’я повчає: «Без верби, тополі і калини —нема 
України». З давніх-давен наш народ опоетизував кущ калини, оспівав у 
піснях, легендах. 
Легенда про калину. 
Це було в той час, коли на Русь нападали орди татарські . Одного разу в 
одному українському селі було весілля. На нього прийшло дуже багато
вродливих молодих дівчат. І коли весілля було саме в розпалі, на село напали 
татари. Завойовники побачили цих красунь і почали їх ловити, щоб продати в 
Царгороді. Дівчата, щоб не потрапити в неволю, почали тікати на болота і 
там потопились. 
На тому місці, де загинули українські дівчата-зірки, виросло дуже багато 
кущів калини. І з того часу дівочу вроду порівнюють з калиною. Про цей 
чарівний кущ складено безліч пісень, віршів і приказок. 
- Крім тих оберегів, які ми сьогодні назвали, в українського народу є й 
інші — жито, барвінок, лелеки. 
Та головним оберегом українського народу була Берегиня — жінка- 
мати. Її слово, тепле і ласкаве, лікувало і повертало сили після хвороб, 
захищало від злих сил і надавало наснагу. Берегиня підтримує домашнє 
вогнище, вона стоїть коло витоків нового життя, плекає і зміцнює його. 
Подяка дітей присутнім матусям (Музичне вітання «Пісня про 
маму») 
Висновок. Отже, ми з упевненістю можемо сказати, що в українців є 
багато оберегів, які лікують, прикрашають, оберігають від зла, але найго- 
ловніший — мама — Берегиня сімейного вогнища, захисниця домашнього 
затишку. Я дуже хочу, діти, щоб ви пам'ятали: без жінки-матері не було б 
нас. Бережіть, шануйте, любіть обереги, вивчайте традиції свого народу, 
адже ми — українці, пишаємося цим. 
Ведучий: Могутність, багатство, історія нашої держави – це заслуга 
наших земляків, які жили і творили на території України. У нашій державі 
існує багато професій:лікарі,шахтарі,залізничники, льотчики, фермери, 
слюсарі. 
- Наша країна славиться видатними письменниками, композиторами, 
спортсменами, лікарями, шахтарями. Саме про них нам і розкаже група 
дослідників. 
Виступ групи «Дослідники» 
( Дітям було дано випереджувальне завдання виготовити плакат «Знай 
наших», з умовою - деяких діячів залишити не підписаними) 
1. Григорій Савич Сковорода, Тарас Григорович Шевченко, Леся 
Українка, Іван Якович Франко – видатні українські письменники, поети. 
2. Микола Віталійович Лисенко– видатний композитор. 
3.Микола Михайлович Амосов – лікар, кардіохірург. 
4. Сергій Павлович Корольов – конструктор, творець ракет, супутників. 
Руслана – співачка, переможниця конкурсу « Євробачення» 
5. Сергій Назарович Бубка – спортсмен, легкоатлет. Майстер спорту 
(стрибок з шестом 6м15см) . Лілія Подкопаєва - гімнастка, чемпіонка 
олімпійських ігор. 
6.Брати Клички – чемпіони світу з боксу 
7. Андрій Шевченко – відомий футболіст 
- А яких видатних українців знаєте ви? 
- На кого хотіли б бути схожим?
Ведучий: Я підготувала для вас перелік визначних місць України, які 
обов’язково слід відвідати кожному українцю. Ми побачимо їх, 
переглянувши фільм. 
(Перегляд фільму). 
III Заключна частина. 
Ведучий: Ось і підійшла до завершення наша передача. Давайте 
підведемо підсумок нашої розмови. 
- Що вам сподобалось найбільше? 
- Що нового ви дізнались? 
- Які почуття виникли під час перегляду фільму? 
І на завершення хочеться сказати: «Україна – країна трагедій і краси, 
країна, де найбільше люблять волю і найменше її знали. Ви – майбутнє 
України. Любіть рідну землю, поважайте свій народ та мову. Шануйте себе і 
свою гідність і шановані будете іншими! У вас попереду все життя. І в 
майбутньому у вас є можливість примножити здобутки ваших 
попередників!»

More Related Content

What's hot

1 урок у 3кл
1 урок у 3кл1 урок у 3кл
1 урок у 3кл
Коваленко Ірина
 
Перший урок для учнів 1 класу “Я люблю свою Україну” Гриценко І.М.
Перший урок для учнів 1 класу “Я люблю свою Україну” Гриценко І.М.Перший урок для учнів 1 класу “Я люблю свою Україну” Гриценко І.М.
Перший урок для учнів 1 класу “Я люблю свою Україну” Гриценко І.М.
Ковпитська ЗОШ
 
презентация до іменник 6 клас
презентация до  іменник 6 класпрезентация до  іменник 6 клас
презентация до іменник 6 клас
Helen Golovina
 
Свято "Шануймо маму рідненьку"
Свято "Шануймо маму рідненьку"Свято "Шануймо маму рідненьку"
Свято "Шануймо маму рідненьку"
Alyona Bilyk
 
символи україни
символи українисимволи україни
символи україни
Olga Sokolik
 
розробка уроку скиба
розробка уроку скибарозробка уроку скиба
розробка уроку скиба
Helen Golovina
 
Перший урок у 3 класі «З Україною у серці»
Перший урок у 3 класі «З Україною у серці» Перший урок у 3 класі «З Україною у серці»
Перший урок у 3 класі «З Україною у серці»
Ковпитська ЗОШ
 
Сценарій Великодня (старша група "Сонечко")
Сценарій Великодня (старша група "Сонечко")Сценарій Великодня (старша група "Сонечко")
Сценарій Великодня (старша група "Сонечко")
Alyona Bilyk
 
20-річчя незалежності України
20-річчя незалежності України20-річчя незалежності України
20-річчя незалежності УкраїниMarina Efremova
 
Перший урок у 3 класі «З Україною у серці»
Перший урок у 3 класі «З Україною у серці» Перший урок у 3 класі «З Україною у серці»
Перший урок у 3 класі «З Україною у серці»
Ковпитська ЗОШ
 
урок 1 вересня
урок 1   вересняурок 1   вересня
урок 1 вересня
timofeevaelena377
 
Всім серцем любіть україну свою
Всім серцем любіть україну своюВсім серцем любіть україну свою
Всім серцем любіть україну свою
Оксана Кикоть
 
Україна – моя Батьківщина!
Україна – моя Батьківщина!Україна – моя Батьківщина!
Україна – моя Батьківщина!
270479
 
укр.мова111 сайт
укр.мова111 сайтукр.мова111 сайт
укр.мова111 сайт
Роман Бадулін
 
про україну на сайт
про україну на сайтпро україну на сайт
про україну на сайт
Роман Бадулін
 

What's hot (20)

1 урок у 3кл
1 урок у 3кл1 урок у 3кл
1 урок у 3кл
 
Перший урок для учнів 1 класу “Я люблю свою Україну” Гриценко І.М.
Перший урок для учнів 1 класу “Я люблю свою Україну” Гриценко І.М.Перший урок для учнів 1 класу “Я люблю свою Україну” Гриценко І.М.
Перший урок для учнів 1 класу “Я люблю свою Україну” Гриценко І.М.
 
презентация до іменник 6 клас
презентация до  іменник 6 класпрезентация до  іменник 6 клас
презентация до іменник 6 клас
 
119
119119
119
 
Shevchenko
ShevchenkoShevchenko
Shevchenko
 
Свято "Шануймо маму рідненьку"
Свято "Шануймо маму рідненьку"Свято "Шануймо маму рідненьку"
Свято "Шануймо маму рідненьку"
 
символи україни
символи українисимволи україни
символи україни
 
розробка уроку скиба
розробка уроку скибарозробка уроку скиба
розробка уроку скиба
 
5 7.3
  5 7.3  5 7.3
5 7.3
 
Перший урок у 3 класі «З Україною у серці»
Перший урок у 3 класі «З Україною у серці» Перший урок у 3 класі «З Україною у серці»
Перший урок у 3 класі «З Україною у серці»
 
Сценарій Великодня (старша група "Сонечко")
Сценарій Великодня (старша група "Сонечко")Сценарій Великодня (старша група "Сонечко")
Сценарій Великодня (старша група "Сонечко")
 
20-річчя незалежності України
20-річчя незалежності України20-річчя незалежності України
20-річчя незалежності України
 
110
110110
110
 
Перший урок у 3 класі «З Україною у серці»
Перший урок у 3 класі «З Україною у серці» Перший урок у 3 класі «З Україною у серці»
Перший урок у 3 класі «З Україною у серці»
 
урок 1 вересня
урок 1   вересняурок 1   вересня
урок 1 вересня
 
Всім серцем любіть україну свою
Всім серцем любіть україну своюВсім серцем любіть україну свою
Всім серцем любіть україну свою
 
Україна – моя Батьківщина!
Україна – моя Батьківщина!Україна – моя Батьківщина!
Україна – моя Батьківщина!
 
укр.мова111 сайт
укр.мова111 сайтукр.мова111 сайт
укр.мова111 сайт
 
про україну на сайт
про україну на сайтпро україну на сайт
про україну на сайт
 
україна єдина країна
україна   єдина країнаукраїна   єдина країна
україна єдина країна
 

Similar to 5 7.4

Сьогодні іменини в моєї країни
Сьогодні іменини в моєї країниСьогодні іменини в моєї країни
Сьогодні іменини в моєї країниMarina Efremova
 
година спілкування
година спілкуваннягодина спілкування
година спілкування
Helen Golovina
 
З Україною в серці
З Україною в серціЗ Україною в серці
З Україною в серці
ЗШ №10 м.Світловодська
 
україна моя батьківщина
україна   моя батьківщинаукраїна   моя батьківщина
україна моя батьківщина
antalia1010
 
літературна година. розповідь про україну до розділу виховна робота
літературна година. розповідь про україну до розділу виховна роботалітературна година. розповідь про україну до розділу виховна робота
літературна година. розповідь про україну до розділу виховна роботаРуслан Симивол
 
виховний захід україна моя країна (3 клас)
виховний захід україна  моя країна (3 клас) виховний захід україна  моя країна (3 клас)
виховний захід україна моя країна (3 клас)
Helen Golovina
 
Гра-мандрівка
Гра-мандрівкаГра-мандрівка
Гра-мандрівкаryabich1976
 
Державні символи України
Державні символи УкраїниДержавні символи України
Державні символи України
Serg171087
 
146,23.docx
146,23.docx146,23.docx
146,23.docx
ssuser33f19a
 
проект символи УкраIни
проект символи УкраIнипроект символи УкраIни
проект символи УкраIни
Людмила Шведенко
 
Конспект інтегрованого заняття:« Ми дуже любимо наш край і славим українців!»
Конспект інтегрованого заняття:« Ми дуже любимо наш край і славим українців!» Конспект інтегрованого заняття:« Ми дуже любимо наш край і славим українців!»
Конспект інтегрованого заняття:« Ми дуже любимо наш край і славим українців!»
Alyona Bilyk
 
+ моя гордість – україна
+ моя гордість – україна+ моя гордість – україна
+ моя гордість – україна
Руслан Симивол
 
це моя україна. додаток к.
це моя україна. додаток к.це моя україна. додаток к.
це моя україна. додаток к.
zoshnet1
 
Проект "Україна". Дорогань Н.В.
Проект "Україна". Дорогань Н.В.Проект "Україна". Дорогань Н.В.
Проект "Україна". Дорогань Н.В.
Петрівська школа
 
Україна - наш спільний дім
Україна - наш спільний дімУкраїна - наш спільний дім
Україна - наш спільний дім
Светлана Олейник
 

Similar to 5 7.4 (20)

Сьогодні іменини в моєї країни
Сьогодні іменини в моєї країниСьогодні іменини в моєї країни
Сьогодні іменини в моєї країни
 
година спілкування
година спілкуваннягодина спілкування
година спілкування
 
З Україною в серці
З Україною в серціЗ Україною в серці
З Україною в серці
 
україна моя батьківщина
україна   моя батьківщинаукраїна   моя батьківщина
україна моя батьківщина
 
літературна година. розповідь про україну до розділу виховна робота
літературна година. розповідь про україну до розділу виховна роботалітературна година. розповідь про україну до розділу виховна робота
літературна година. розповідь про україну до розділу виховна робота
 
166
166166
166
 
виховний захід україна моя країна (3 клас)
виховний захід україна  моя країна (3 клас) виховний захід україна  моя країна (3 клас)
виховний захід україна моя країна (3 клас)
 
Гра-мандрівка
Гра-мандрівкаГра-мандрівка
Гра-мандрівка
 
Державні символи України
Державні символи УкраїниДержавні символи України
Державні символи України
 
146,23.docx
146,23.docx146,23.docx
146,23.docx
 
проект символи УкраIни
проект символи УкраIнипроект символи УкраIни
проект символи УкраIни
 
Конспект інтегрованого заняття:« Ми дуже любимо наш край і славим українців!»
Конспект інтегрованого заняття:« Ми дуже любимо наш край і славим українців!» Конспект інтегрованого заняття:« Ми дуже любимо наш край і славим українців!»
Конспект інтегрованого заняття:« Ми дуже любимо наш край і славим українців!»
 
+ моя гордість – україна
+ моя гордість – україна+ моя гордість – україна
+ моя гордість – україна
 
+ моя гордість – україна
+ моя гордість – україна+ моя гордість – україна
+ моя гордість – україна
 
+ моя гордість – україна
+ моя гордість – україна+ моя гордість – україна
+ моя гордість – україна
 
+ моя гордість – україна
+ моя гордість – україна+ моя гордість – україна
+ моя гордість – україна
 
+ моя гордість – україна
+ моя гордість – україна+ моя гордість – україна
+ моя гордість – україна
 
це моя україна. додаток к.
це моя україна. додаток к.це моя україна. додаток к.
це моя україна. додаток к.
 
Проект "Україна". Дорогань Н.В.
Проект "Україна". Дорогань Н.В.Проект "Україна". Дорогань Н.В.
Проект "Україна". Дорогань Н.В.
 
Україна - наш спільний дім
Україна - наш спільний дімУкраїна - наш спільний дім
Україна - наш спільний дім
 

More from Sergey Mischenko

презентация1
презентация1презентация1
презентация1
Sergey Mischenko
 
сзш №91 план заходів на зимових канікулах 2016 2017н.р
сзш №91 план заходів  на зимових канікулах 2016 2017н.рсзш №91 план заходів  на зимових канікулах 2016 2017н.р
сзш №91 план заходів на зимових канікулах 2016 2017н.р
Sergey Mischenko
 
презентация1
 презентация1 презентация1
презентация1
Sergey Mischenko
 
презентация1
 презентация1 презентация1
презентация1
Sergey Mischenko
 
на подіумі юнь, краса, гармонія 2015
 на подіумі юнь, краса, гармонія 2015 на подіумі юнь, краса, гармонія 2015
на подіумі юнь, краса, гармонія 2015
Sergey Mischenko
 
урок № 5.технічні проблеми теплопостачання
 урок № 5.технічні проблеми  теплопостачання урок № 5.технічні проблеми  теплопостачання
урок № 5.технічні проблеми теплопостачання
Sergey Mischenko
 
урок№1.енергопостачання,енергозбереження.
 урок№1.енергопостачання,енергозбереження. урок№1.енергопостачання,енергозбереження.
урок№1.енергопостачання,енергозбереження.
Sergey Mischenko
 
заходи щодо реалізації обласної та міської програм з екологічного виховання
 заходи щодо реалізації обласної та міської програм з екологічного виховання заходи щодо реалізації обласної та міської програм з екологічного виховання
заходи щодо реалізації обласної та міської програм з екологічного виховання
Sergey Mischenko
 
мониторинг 1 семестр
 мониторинг 1 семестр мониторинг 1 семестр
мониторинг 1 семестр
Sergey Mischenko
 
урок№1.енергопостачання,енергозбереження.
 урок№1.енергопостачання,енергозбереження. урок№1.енергопостачання,енергозбереження.
урок№1.енергопостачання,енергозбереження.
Sergey Mischenko
 
навчання реєстраторів 2015
навчання реєстраторів 2015навчання реєстраторів 2015
навчання реєстраторів 2015
Sergey Mischenko
 

More from Sergey Mischenko (20)

Ptahi ukraїni
Ptahi ukraїniPtahi ukraїni
Ptahi ukraїni
 
Ptahi ukraїni
Ptahi ukraїniPtahi ukraїni
Ptahi ukraїni
 
презентация1
презентация1презентация1
презентация1
 
сзш №91 план заходів на зимових канікулах 2016 2017н.р
сзш №91 план заходів  на зимових канікулах 2016 2017н.рсзш №91 план заходів  на зимових канікулах 2016 2017н.р
сзш №91 план заходів на зимових канікулах 2016 2017н.р
 
презентация1
 презентация1 презентация1
презентация1
 
презентация1
 презентация1 презентация1
презентация1
 
додаток 2
 додаток 2 додаток 2
додаток 2
 
додаток 1
 додаток 1 додаток 1
додаток 1
 
додаток 3
 додаток 3 додаток 3
додаток 3
 
на подіумі юнь, краса, гармонія 2015
 на подіумі юнь, краса, гармонія 2015 на подіумі юнь, краса, гармонія 2015
на подіумі юнь, краса, гармонія 2015
 
урок № 5.технічні проблеми теплопостачання
 урок № 5.технічні проблеми  теплопостачання урок № 5.технічні проблеми  теплопостачання
урок № 5.технічні проблеми теплопостачання
 
урок №4
 урок №4 урок №4
урок №4
 
1 9 614
 1 9 614 1 9 614
1 9 614
 
урок №3
 урок №3  урок №3
урок №3
 
урок №2
 урок  №2 урок  №2
урок №2
 
урок№1.енергопостачання,енергозбереження.
 урок№1.енергопостачання,енергозбереження. урок№1.енергопостачання,енергозбереження.
урок№1.енергопостачання,енергозбереження.
 
заходи щодо реалізації обласної та міської програм з екологічного виховання
 заходи щодо реалізації обласної та міської програм з екологічного виховання заходи щодо реалізації обласної та міської програм з екологічного виховання
заходи щодо реалізації обласної та міської програм з екологічного виховання
 
мониторинг 1 семестр
 мониторинг 1 семестр мониторинг 1 семестр
мониторинг 1 семестр
 
урок№1.енергопостачання,енергозбереження.
 урок№1.енергопостачання,енергозбереження. урок№1.енергопостачання,енергозбереження.
урок№1.енергопостачання,енергозбереження.
 
навчання реєстраторів 2015
навчання реєстраторів 2015навчання реєстраторів 2015
навчання реєстраторів 2015
 

Recently uploaded

POPOVICH_Nina_PORTFOLIO_librarianCRE.pdf
POPOVICH_Nina_PORTFOLIO_librarianCRE.pdfPOPOVICH_Nina_PORTFOLIO_librarianCRE.pdf
POPOVICH_Nina_PORTFOLIO_librarianCRE.pdf
Olga Kudriavtseva
 
KUDRIAVTSEVA_Olha_PORTFOLIO_librarian.pdf
KUDRIAVTSEVA_Olha_PORTFOLIO_librarian.pdfKUDRIAVTSEVA_Olha_PORTFOLIO_librarian.pdf
KUDRIAVTSEVA_Olha_PORTFOLIO_librarian.pdf
Olga Kudriavtseva
 
«Слова і кулі». Письменники, що захищають Україну. Єлизавета Жарікова
«Слова і кулі». Письменники, що захищають Україну. Єлизавета Жарікова«Слова і кулі». Письменники, що захищають Україну. Єлизавета Жарікова
«Слова і кулі». Письменники, що захищають Україну. Єлизавета Жарікова
estet13
 
Основи_історичної_просвіти_—_для_перекладу.pdf
Основи_історичної_просвіти_—_для_перекладу.pdfОснови_історичної_просвіти_—_для_перекладу.pdf
Основи_історичної_просвіти_—_для_перекладу.pdf
olaola5673
 
Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...
Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...
Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...
tetiana1958
 
LOBANOVA_Tetiana_PORTFOLIO_Librarian.pdf
LOBANOVA_Tetiana_PORTFOLIO_Librarian.pdfLOBANOVA_Tetiana_PORTFOLIO_Librarian.pdf
LOBANOVA_Tetiana_PORTFOLIO_Librarian.pdf
Olga Kudriavtseva
 
Главлит_2_0_Книжкова_цензура_в_Росії.pdf
Главлит_2_0_Книжкова_цензура_в_Росії.pdfГлавлит_2_0_Книжкова_цензура_в_Росії.pdf
Главлит_2_0_Книжкова_цензура_в_Росії.pdf
olaola5673
 
29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx
29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx
29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx
Репетитор Історія України
 
Підсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdf
Підсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdfПідсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdf
Підсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdf
ssuser7541ef1
 
Віртуальна виставка «Допомога НАТО Україні»
Віртуальна виставка «Допомога НАТО Україні»Віртуальна виставка «Допомога НАТО Україні»
Віртуальна виставка «Допомога НАТО Україні»
Vinnytsia Regional Universal Scientific Library named after Valentin Otamanovsky
 

Recently uploaded (10)

POPOVICH_Nina_PORTFOLIO_librarianCRE.pdf
POPOVICH_Nina_PORTFOLIO_librarianCRE.pdfPOPOVICH_Nina_PORTFOLIO_librarianCRE.pdf
POPOVICH_Nina_PORTFOLIO_librarianCRE.pdf
 
KUDRIAVTSEVA_Olha_PORTFOLIO_librarian.pdf
KUDRIAVTSEVA_Olha_PORTFOLIO_librarian.pdfKUDRIAVTSEVA_Olha_PORTFOLIO_librarian.pdf
KUDRIAVTSEVA_Olha_PORTFOLIO_librarian.pdf
 
«Слова і кулі». Письменники, що захищають Україну. Єлизавета Жарікова
«Слова і кулі». Письменники, що захищають Україну. Єлизавета Жарікова«Слова і кулі». Письменники, що захищають Україну. Єлизавета Жарікова
«Слова і кулі». Письменники, що захищають Україну. Єлизавета Жарікова
 
Основи_історичної_просвіти_—_для_перекладу.pdf
Основи_історичної_просвіти_—_для_перекладу.pdfОснови_історичної_просвіти_—_для_перекладу.pdf
Основи_історичної_просвіти_—_для_перекладу.pdf
 
Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...
Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...
Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...
 
LOBANOVA_Tetiana_PORTFOLIO_Librarian.pdf
LOBANOVA_Tetiana_PORTFOLIO_Librarian.pdfLOBANOVA_Tetiana_PORTFOLIO_Librarian.pdf
LOBANOVA_Tetiana_PORTFOLIO_Librarian.pdf
 
Главлит_2_0_Книжкова_цензура_в_Росії.pdf
Главлит_2_0_Книжкова_цензура_в_Росії.pdfГлавлит_2_0_Книжкова_цензура_в_Росії.pdf
Главлит_2_0_Книжкова_цензура_в_Росії.pdf
 
29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx
29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx
29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx
 
Підсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdf
Підсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdfПідсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdf
Підсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdf
 
Віртуальна виставка «Допомога НАТО Україні»
Віртуальна виставка «Допомога НАТО Україні»Віртуальна виставка «Допомога НАТО Україні»
Віртуальна виставка «Допомога НАТО Україні»
 

5 7.4

  • 1. Моя Батьківщина – Україна Вікова категорія: 5 клас Мета: ознайомити учнів з основним Законом України, зі статтями Конституції України, з найвидатнішими особистостями нашої держави і формувати високі ідеали моральності, почуття дружби, взаємодопомоги. Виховувати шану до працелюбного нескореного народу України, віковічних традицій та звичаїв, рідної мови, державних та народних символів, до прагнення примножувати своєю працею здобутки українського народу, віру в майбутнє своєї Батьківщини - неньки-України. Прищеплювати любов до своєї Батьківщини, почуття гордості за славне минуле рідного народу, за національну символіку держави, почуття національної самосвідомості та громадянської активності. Обладнання: святково прикрашена класна кімната; стіл з вишитою скатертиною, хліб-сіль, букет калини; державна символіки, карта України (виготовлена за допомогою дитячих малюнків), відео «Моя Батьківщина – Україна.», роботи учнів ( випереджувальне завдання). Тип уроку: урок-телепередача Хід уроку. I Вступне слово вчителя. Ведучий (Вчитель): - Доброго дня, гості нашої студії! Раді вас вітати на нашому ток-шоу « Подорожуємо країною». Сьогоднішній святковий випуск присвячений 20-річчю Незалежності України. Тема нашої передачі - « Моя Батьківщина –Україна». У кінці нашої програми ми радо представимо вам фільм про нашу рідну країну. До речі, давайте зараз познайомимося з учасниками нашого ток-шоу: група « Історики» - підготувала розповідь про державні символи України, група «Народознавці» розкажуть про народну символіку, «Творча» група займалась літературним і музичним оформленням передачі , «Дослідники» - розкажуть про найпоширеніші професії та багатства нашої держави, покажуть ,скільки талановитих і обдарованих людей живуть і славлять Україну. Всіх запрошуємо стати активними учасниками передачі. Отже, починаємо! II Основна частина. Ведучий (Вчитель): - До слова запрошуємо представників «Творчої» групи. (Заздалегідь учням « Творчої» групи було дано завдання підготувати невеличкі вірші про Україну і намалювати малюнок . З дитячих малюнків буде створена карта України.) «Творча » група: Ти чуєш, як шумить Дніпро, Як лине пісня солов’їна? То все на щастя, на добро,
  • 2. То наша рідна Україна. Не згасла праведна зоря, Не впала правда на коліна. У кожній думі Кобзаря Живе могутня Україна. В боях щербили ми шаблі І воскресали на руїнах. По всій землі, святій землі Гриміла славна Україна. І слава Хортиці гучна, І Берестечка кров невинна – То все вона, для всіх одна, То наша вільна Україна. Тут все твоє - степи, гаї, У небі туга журавлина. Нехай повік в душі твоїй Не згасне наша Україна. Ведучий (Вчитель): Наша земля – Україна. Це місце , де ми народились, де живемо, де вперше почули мамину пісню і мудре батьківське слово, тут поховані наші предки. Батьківський край - найрідніший, найдорожчий, святий і зветься –Батьківщина. Україна… Скільки в цьому слові любові, тепла, ніжності. Україна – це безкраї простори, мальовнича природа, це золоті ниви пшениці, це ліси, моря та ріки. Україна – це квітучі сади, стежина до хати, шепіт вітру і шелест дощу, це спів птахів і рожева мальва під вікном. Краса цього краю вражає, захоплює, чарує. Наша країна – це наш дім. Україна - велика і заможна країна, де багато великих міст, селищ та сіл ( 24 області). Україна розташована в центрі Європи, її сусіди – Білорусь, Росія, Молдова, Румунія, Угорщина, Словаччина і Польща. Бесіда. Ведучий: - Які міста України ви знаєте? Області? - В якому регіоні ми живемо? -В якій області? - В якому місті? - Яке головне місто нашої країни?
  • 3. - А зараз я хочу звернути вашу увагу на карту України. Це незвичайна карта. Незвичайна тим , що виготовлена вашими руками. Це ваше бачення нашої країни. Ми знаємо, що українці - миролюбний народ. -А який птах символізує мир? (Вчитель роздає дітям паперових голубів) І зараз я хочу попросити вас записати відповідь одним словом на питання: «Яка Україна?», і ми прикрасимо карту паперовими голубами. (безкрая, багата, гостинна, співуча, горда, дружня) (замість фотографій – дитячі малюнки) Ведучий: - 24 серпня 1991 року Верховна Рада України урочисто проголосила Акт незалежності та створення самостійної держави – Україна. Двадцять років минули з того часу. Головним для нас залишається те, що самостійність України вже ні в кого не викликає сумнівів, що вона , наша держава, рівна серед рівних увійшла в міжнародну співдружність. Сьогодні ще багато труднощів у нашому житті! Процес державотворення ще продовжується, і від нас усіх залежить наше майбутнє, завтра. Щоб зберегти державу, треба всім любити Україну більше, тоді і нас ніхто не переможе. - З моменту проголошення незалежності чинними на території України є тільки її Конституція. Конституція – Основний закон життя нашої Батьківщини.
  • 4. - Цей документ складається зі вступної частини і 161 статті, які є визначальними для всього українського народу. В Конституції визначені головні права і обов’язки громадян України. Давайте познайомимось із деякими статтями. Стаття 27. Кожна людина має невід'ємне право на життя. Стаття 53. Кожен має право на освіту. Стаття 66. Кожен зобов'язаний не заподіювати шкоди природі, культурній спадщині, відшкодовувати завдані ним збитки. Стаття 20. Державними символами України є Державний прапор України, Державний герб України і Державний гімн . Стаття 10. Державною мовою в Україні є українська мова. - Давайте детальніше зупинимось на державних символах держави. Надаємо слово нашим «Історикам» (Цій групі було дано завдання знайти вірші про державні символи України)
  • 5. «Історики»: Прапор – це державний символ, Він є в кожної держави, Це для всіх ознака сили, Це для всіх ознака слави. Синьо-жовтий прапор маєм: Синє – небо, жовте – жито, Прапор свій оберігаєм, Він святиня, знаєм всі ми. Ведучий:- 28 січня 1992 року Верховна Рада України затвердила державним прапором синьо-жовтий. Жовтий колір – це колір пшеничної ниви, колір хліба, зерна. Це і колір золотого сонця, без яскравого проміння якого не дозрів би хліб. Синій колір – це колір чистого мирного неба й води.
  • 6. 2. Знак країни головний — Це тризубець золотий. Він — як сонце в небі синім, В ньому слава, в ньому сила. В нім священне слово «воля», Що рятує від недолі. Будь же, рідна Україно, Під гербом цим вільна й сильна. Хай про тебе в цілім світі Знають всі: дорослі й діти. Ведучий: Герб — розпізнавальний знак держави. На Україні -це золотий тризуб на блакитному тлі. Він був родовим знаком Рюриковичів. Згодом карбувався і на срібних монетах Великого князя Київського Володимира Великого. Існує близько сорока версій пояснення тризуба: це риболовний гарпун, вила бога Нептуна, уособлення природних стихій (повітря, води й землі), а можливо, відображено триєдність життя: батько — мати — дитя, які символізують собою силу, мудрість, любов.
  • 7. 3. Лине пісня незабутня, Горда, величава. В ній — надія на майбутнє, України слава. Нею сонце зустрічає Нашу Батьківщину, День новий розпочинає — Сильна, неподільна. До нових здобутків кличе Пісня Україну, А зовуть її велично Всі Державним Гімном. Ведучий: Гімн – це найголовніша пісня України. Слухати потрібно, стоячи мовчки, з гордо піднятою головою. Автор слів – Павло Чубинський,композитор – Михайло Вербицький. Слово «Гімн» - грецького походження (дослівний переклад - похвальна пісня) - урочиста пісня, прийнята як символ держави.
  • 8. - У рамках нашої передачі ми не можемо більш детальніше зупинятись на цьому питанні. Але обіцяємо продовжити розмову на тему державної символіки у наступних випусках. Ведучий: Дякуємо нашим « Історикам» за інформації. А зараз слово нашим « Народознавцям» (Хлопчик і дівчинка в національному вбранні виносять хліб на вишитому рушнику) Хлопчик: Добрий день вам, люди добрі! Щиро просим до господи! Раді вас у нас вітати, Щастя і добра бажати! Дівчинка: Хлібом-сіллю вас вітаєм І здоров'я вам бажаєм. Під веселий рідний спів Посилаєм вам уклін. Хлопчик: За народним звичаєм стрічаєм, Як здавен ведеться на віку, Ми гостей пшеничним короваєм На чудовім тканім рушнику. Дівчинка: Хай рясніють квіти малиново, Пахне хай духмяно коровай, Щоб і дар земний, і щире слово. Ви відчули, завітавши у наш край. Рушники несуть красу із глибини віків. Недарма в народі говорять: «Тримай хаточку, як у віночку, а рушник на кілочку», «Хата без рушників- як родина без дітей». Це обереги од усього злого, що може зайти в дім. Його можна порівняти з піснею, витканою чи вишитою на полотні. Без рушника, як без пісні, не обходяться народження, одруження людей, ювілейні урочистості. «Народознавці»: - Народними символами України є: батьківська хата, святий хліб, вишитий рушник, писанка, барвінок, лелека, калина. Ведучий: У давнину кожне слов'янське плем'я, родина і навіть окрема людина мали свої обереги. Ними слугували трави і квіти, дерева і кущі, птахи і сили природи, різні предмети. Мамина пісня, батькова хата, дідусева казка, бабусина вишиванка, рушник, калина біля вікна, барвінок, верба, чорнобривці — все це наші символи. - Рідна хата! Оспівана в піснях, оповита легендами та переказами, вона завжди буде символом добра і надії. Людина не має права бути безбатченком, завжди повинна пам'ятати батьківську хату, з якої вона пішла у велике життя. - Майже в усіх народів є улюблені рослини-символи. У канадців, наприклад, клен, у росіян — берізка, а в нас — верба, тополя, калина. Українське прислів’я повчає: «Без верби, тополі і калини —нема України». З давніх-давен наш народ опоетизував кущ калини, оспівав у піснях, легендах. Легенда про калину. Це було в той час, коли на Русь нападали орди татарські . Одного разу в одному українському селі було весілля. На нього прийшло дуже багато
  • 9. вродливих молодих дівчат. І коли весілля було саме в розпалі, на село напали татари. Завойовники побачили цих красунь і почали їх ловити, щоб продати в Царгороді. Дівчата, щоб не потрапити в неволю, почали тікати на болота і там потопились. На тому місці, де загинули українські дівчата-зірки, виросло дуже багато кущів калини. І з того часу дівочу вроду порівнюють з калиною. Про цей чарівний кущ складено безліч пісень, віршів і приказок. - Крім тих оберегів, які ми сьогодні назвали, в українського народу є й інші — жито, барвінок, лелеки. Та головним оберегом українського народу була Берегиня — жінка- мати. Її слово, тепле і ласкаве, лікувало і повертало сили після хвороб, захищало від злих сил і надавало наснагу. Берегиня підтримує домашнє вогнище, вона стоїть коло витоків нового життя, плекає і зміцнює його. Подяка дітей присутнім матусям (Музичне вітання «Пісня про маму») Висновок. Отже, ми з упевненістю можемо сказати, що в українців є багато оберегів, які лікують, прикрашають, оберігають від зла, але найго- ловніший — мама — Берегиня сімейного вогнища, захисниця домашнього затишку. Я дуже хочу, діти, щоб ви пам'ятали: без жінки-матері не було б нас. Бережіть, шануйте, любіть обереги, вивчайте традиції свого народу, адже ми — українці, пишаємося цим. Ведучий: Могутність, багатство, історія нашої держави – це заслуга наших земляків, які жили і творили на території України. У нашій державі існує багато професій:лікарі,шахтарі,залізничники, льотчики, фермери, слюсарі. - Наша країна славиться видатними письменниками, композиторами, спортсменами, лікарями, шахтарями. Саме про них нам і розкаже група дослідників. Виступ групи «Дослідники» ( Дітям було дано випереджувальне завдання виготовити плакат «Знай наших», з умовою - деяких діячів залишити не підписаними) 1. Григорій Савич Сковорода, Тарас Григорович Шевченко, Леся Українка, Іван Якович Франко – видатні українські письменники, поети. 2. Микола Віталійович Лисенко– видатний композитор. 3.Микола Михайлович Амосов – лікар, кардіохірург. 4. Сергій Павлович Корольов – конструктор, творець ракет, супутників. Руслана – співачка, переможниця конкурсу « Євробачення» 5. Сергій Назарович Бубка – спортсмен, легкоатлет. Майстер спорту (стрибок з шестом 6м15см) . Лілія Подкопаєва - гімнастка, чемпіонка олімпійських ігор. 6.Брати Клички – чемпіони світу з боксу 7. Андрій Шевченко – відомий футболіст - А яких видатних українців знаєте ви? - На кого хотіли б бути схожим?
  • 10. Ведучий: Я підготувала для вас перелік визначних місць України, які обов’язково слід відвідати кожному українцю. Ми побачимо їх, переглянувши фільм. (Перегляд фільму). III Заключна частина. Ведучий: Ось і підійшла до завершення наша передача. Давайте підведемо підсумок нашої розмови. - Що вам сподобалось найбільше? - Що нового ви дізнались? - Які почуття виникли під час перегляду фільму? І на завершення хочеться сказати: «Україна – країна трагедій і краси, країна, де найбільше люблять волю і найменше її знали. Ви – майбутнє України. Любіть рідну землю, поважайте свій народ та мову. Шануйте себе і свою гідність і шановані будете іншими! У вас попереду все життя. І в майбутньому у вас є можливість примножити здобутки ваших попередників!»