Воронкін О.С. Можливості використання генеративного штучного інтелекту в освіті Oleksii Voronkin
Презентація доповіді Воронкіна Олексія на дискусійній панелі «ШТУЧНИЙ ІНТЕЛЕКТ В ОСВІТІ: МОЖЛИВОСТІ ТА ВИКЛИКИ» в рамках VII МІЖНАРОДНОЇ КОНФЕРЕНЦІЇ УАДО «ТРАНСФОРМАЦІЯ ОСВІТИ: ВИКЛИКИ СУЧАСНОСТІ,
29 червня 2023 рік
Воронкін О.С. Можливості використання генеративного штучного інтелекту в освіті Oleksii Voronkin
Презентація доповіді Воронкіна Олексія на дискусійній панелі «ШТУЧНИЙ ІНТЕЛЕКТ В ОСВІТІ: МОЖЛИВОСТІ ТА ВИКЛИКИ» в рамках VII МІЖНАРОДНОЇ КОНФЕРЕНЦІЇ УАДО «ТРАНСФОРМАЦІЯ ОСВІТИ: ВИКЛИКИ СУЧАСНОСТІ,
29 червня 2023 рік
Організація освітнього процесу із застосуванням технологій дистанційного навчання (з досвіду роботи педагогів Кіровоградської області) [методичні рекомендації] / за заг. ред. Ольги Литвиненко — Кропивницький: КЗ «КОІППО імені Василя Сухомлинського», 2021
Мета:
навчальна: ознайомити учнів з хибними та істинними висловлюваннями;
розвивальна: розвивати пам’ять, увагу, мовлення, алгоритмічне та логічне мислення, навички самостійної роботи на комп’ютері;
виховна: виховувати вміння узагальнювати, міркувати, відповідальність, самостійність, зацікавленість предметом «Інформатика».
Організація освітнього процесу із застосуванням технологій дистанційного навчання (з досвіду роботи педагогів Кіровоградської області) [методичні рекомендації] / за заг. ред. Ольги Литвиненко — Кропивницький: КЗ «КОІППО імені Василя Сухомлинського», 2021
Мета:
навчальна: ознайомити учнів з хибними та істинними висловлюваннями;
розвивальна: розвивати пам’ять, увагу, мовлення, алгоритмічне та логічне мислення, навички самостійної роботи на комп’ютері;
виховна: виховувати вміння узагальнювати, міркувати, відповідальність, самостійність, зацікавленість предметом «Інформатика».
Мета:
навчальна: ознайомити учнів з хибними та істинними висловлюваннями;
розвивальна: розвивати пам’ять, увагу, мовлення, алгоритмічне та логічне мислення, навички самостійної роботи на комп’ютері;
виховна: виховувати вміння узагальнювати, міркувати, відповідальність, самостійність, зацікавленість предметом «Інформатика».
Мета: формувати уявлення про органи дихання та їх роль у житті людини, про охорону органів дихання від захворювань;розвивати уважність, прищеплювати навички правильного дихання;виробляти санітарно-гігієнічні навички догляду за органами дихання;формувати вміння висловлювати судження, встановлювати взаємозв'язки і залежності між органом й умовами його функціонування; розвивати уяву; виховувати охайність, допитливість, пізнавальний інтерес до вивчення свого організму.
Запропонований посібник містить прикладні задачі, згруповані по основних темах і призначений для використання вчителями при підготовці до уроків у 5 - 11 класах.
Під небом, синім і високим,
Стежина в'ється чарівна,
Через простори, через роки
Веде до істини вона.
Туди, де сонце світить ясно,
До мрій, натхнення, сподівань...
Велика праця і прекрасна —
Вести дітей в країну Знань
Регіональний центр євроатлантичної інтеграції України, що діє при відділі документів із гуманітарних, технічних та природничих наук, підготував віртуальну виставку «Допомога НАТО Україні».
Практика студентів на складі одягу H&M у Польщіtetiana1958
Пропонуємо студентам Державного біотехнологічного університету активно поринути у аспекти логістики складу одягу H&M.
Метою практики є не тільки отримання теоретичних знань, а й їх застосування практично.
Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...tetiana1958
29 травня 2024 року на кафедрі зоології, ентомології, фітопатології, інтегрованого захисту і карантину рослин ім. Б.М. Литвинова факультету агрономії та захисту рослин Державного біотехнологічного університету було проведено відкриту лекцію на тему «Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випробувань пестицидів: шлях до підвищення якості та надійності досліджень» від кандидата біологічних наук, виконавчого директора ГК Bionorma, директора Інституту агробіології Ірини Бровко.
Участь у заході взяли понад 70 студентів та аспірантів спеціальностей 202, 201 та 203, а також викладачі факультету та фахівці із виробництва. Тема лекції є надзвичайно актуальною для сільського господарства України і викликала жваве обговорення слухачів та багато запитань до лектора.
Дякуємо пані Ірині за приділений час, надзвичайно цікавий матеріал та особистий внесок у побудову сучасного захисту рослин у нашій країні!
1. Урок: інформатика
Дата: 24.11.
Тема: Вставлення зображень у текстовий документ.
Мета: навчальна: сформувати вміння вставляти графічні об’єкти у текстовий документ;
формувати навички роботи з текстовими документами; розвивальна: розвивати пам’ять,
увагу, мовлення, логічне мислення, навички самостійної роботи на комп’ютері; виховна:
виховувати вміння узагальнювати, міркувати, відповідальність, самостійність,
зацікавленість предметом «Інформатика».
Тип уроку: комбінований.
Обладнання та наочність: проектор, комп’ютери, презентація, роздатковий матеріал.
Програмне забезпечення: Word Pad, MicrosoftWord.
СТРУКТУРА УРОКУ
№
з/п
Етапи уроку Час,
хв
Методи, прийоми, форми
навчання
І Організаційний
етап
1 Психологічне налаштування на
урок.
II Актуалізація
опорних знань.
8 Бліц-турнір, завдання для
розвитку мислення, уваги,
пам’яті; ребуси, загадки.
III Оголошення теми
та завдань уроку
1 Слово вчителя
IV Вивчення нового
матеріалу
5 Розповідь учителя з
демонстрацією.
V Первинне
закріплення
нового матеріалу
10 Робота за комп'ютером.
VI Формування вмінь
і навичок
4 Демонстрація виконаного.
VII Узагальнення й
систематизація
знань
5 Заповнення карти знань.
VIII Підбиття
підсумків.
Рефлексія
3 Висловлювання вражень від
уроку.
Фізкультхвилинки 2
2. Хід уроку
І. Організаційний етап
Любі діти! Будем грати,
Тексти вправно виправляти,
Кодувати,шифрувати
Та зображення вставляти.
Правила всі пригадаєм.
Речення подоповняєм
Тож часу не гаймо,
І скоріше починаймо.
ІІ .Актуалізація опорних знань, умінь і навичок.
— Під час вивчення теми ви навчилися створювати текстовий документ, набирати текст,
форматувати його, виконувати різні операції з цілим текстом та його фрагментами.
А сьогодні ми з вами завершуємо вивчення теми : "Тексти та текстовий редактор"
уроком-грою,яка допоможе первірити ваші теоретичні знання та практичні навички.
Для цього клас ділиться на дві команди.
Першу команду назвемо «…альфа….», а другу «…омега…».
Конкурс 1.«бліц-турнір»
Почергово учні з різних команд будуть тягнути пелюстки із запитаннями (перевернуті
донизу текстом), та давати відповіді на отримане питання. Посередині напис «текстовий
редактор», а довкола пелюстки з питаннями. В разі правильної відповіді команда
отримує квіточку. Якщо відповідь неправильна або відсутня команда нічого не отримує.
В кінці уроку усі зароблені за урок квіточки діти опускають на воду і вони
відкриваються.
Питання, що містяться на листочках:
1. Що таке текстовий редактор? ( програма призначена для створення і
форматування текстів)
2. Для чого клавіші Home і End?(клавіша Home переносить курсор на початок рядка,
а клавіша End – в кінець рядка.)
3. 3. Що таке редагування тексту? ( це виправлення, доповнювання, змінювання тексту.)
4. Як видно,що в слові помилка?(слово, в якому є помилка підкреслено хвилястою
лінією.)
5. Що таке текстовий курсор?(у верхньому лівому куті блимає вертикальна лінія. Це
курсор. При введенні тексту символи з’являються в місці знаходження курсора)
6. Як надрукувати велику літеру? ( при натиснутій клавіші Caps Lock, або за
допомогою клавіші Shift.)
7. Як змінити колір букв?( на панелі інструментів вибрати клавішу А велику, що
підкреслена кольором, з’явиться віконце з різними кольорами, обрати потрібний.)
8. Коли натискати клавішу Enter?( коли потрібно друкувати з абзацу.)
9. Для чого потрібна клавіша Backspace ?(щоб видалити текс перед курсором)
10. Для чого потрібна клавіша Delete ?(щоб видалити текст після курсора.)
11.Для чого потрібна горизонтальна лінійка?( щоб виставити абзаци і краї текстового
документа.)
12.Що таке форматування?(зміна зовнішнього вигляду тексту називається
форматуванням
Конкурс 2 «загублена літера»
а) Вставте до тексту пропущені символи:
В чемпона, котрй мав
Успіхів секети,
Інтерв’ю цікаве брав
Педставник газети.
– От ви, – каже, – увйшли
До еліти спритних.
Ну а пеший був коли
Ваш рекор у спринті? –
Мить якусь бгун мовчав,
Потім засміявся:
– Як в ссіда груші крав,
А пес відрвався!..
б) Виправте помилки у тексті:
У лкарню чоловіка
Првела Оксана
4. І до лікаря: обстежте
Ви мого вана.
Глухий зовсім, ніби стінка.
Не чує нічго”.
– А від чого, – каже лкар, –
Слух прпав у нього?
– Ой, та як вам і кзати,
Звідки горе впало.
Ніби ж крикнула й тхенько,
А ому заклало.
- Дуже добре, молодці!
А тепер пригадаємо, які бувають тексти за метою висловлювання.
( опис, розповідь, міркування)
Конкурс3 «де помилка сховалась»
Які це тексти?Знайдіть помилки у текстах та виправте їх,
За що його люблать?
Стоіть гордий дуб у парку біля воріт. Ніби війшов
зустрічати когось мудрого і сільного. Чимось проваблює
він мене. Мабуть, свуєю неприхованою дужістью,
вевичавою красою. За це й лублять його на Украіні!
ОСІНЬ
Наступила осінь. На лісових галявинах червоніє горобина. Вітир
гонить подорозі золоті лесточки. Понебу швидко біжать хмари.
Птахи готові до відлоту в теплі краї. В гомінкі зграйки
збираються шпаки.
Ясен
5. Ясен на зрост вісокий – до 50 метрив. Розлогій, листки
виликі, довгастої форми. Кора на стовбарі дерева
тимнувато-зилена, гладенька.
Конкурс 4 « друга половинка»
- А зараз погляньте сюди.
Робота на проекторі.
Продовж прислів’я:
Слово — не горобець, … вилетить - не спіймаєш
Від теплого слова й лід … розмерзається
Конкурс 5 «загадки»
Відгадай загадку. Знайди в ній пари антонімів
Коли йде, то гомонить,
А зупиниться — мовчить.
Конкурс6 «ребуси»
Розгадай ребус.
У щуки зовсім їх немає,
А білий гриб одну лиш має,
Курчатко – дві; а що з трьома?
Нехай кмітливий відгадає!
А чорний жук їх має шість…
Що це таке – хто відповість?
6. Малюнок
Фізкультхвилинка
- А тепер для наших квіточок потрібна водичка, полиємо їх дощиком.
Наливаю у посудину воду.
Небо вкрите хмарками –
Іде малий дощик,
На дерева, на кущі,
І на наші квіточки,
Починається дощ сильний –
Він також всім необхідний,
По дахах він стукотить,
А за ним і грім гримить,
Та ще мить – і сщухне дощ,
І побачимо в віконце,
Як на небі сяє сонце.
Конкурс 7 «я це знаю»
А тепер пригадаємо складові комп’ютера та як з ними поводитися.
1. На столі розміщений … Не можна без дозволу…
2. Це – головний пристрій комп’ютера. Він називається …
7. 3. Цей пристрій називається … Він призначений для того, щоб …
4. А цей пристрій називається … За допомогою неї можна …
5. Цей пристрій зветься … За допомогою нього можна …
6. Якщо ви хочете послухати музику, то вам необхідні звукові …
Конкурс8 «малюнки замість слів»
Замість
малюнків назви відповідні слова
Поламалась мамина . Почав тато її лагодити. А Сергійко увімкнув
і чистить . Наталочка зі та
витерла пил. А мама спекла смачний .
8. - А що саме допомогло вам назвати потрібні слова?
ІІІ. Повідомлення теми та завдань уроку.
— Що потрібно зробити, якщо є потреба проілюструвати текст, зробити його більш
наочним, цікавим?
— Правильно, вам потрібно навчитися вставляти в текст зображення.
— Чи доводилося вам вставляти зображення раніше? У якій програмі? (MS PowerPoint)
ІV. Вивчення нового матеріалу
Розповідь учителя (з демонструванням презентації на екрані)
V. Первинне закріплення.
Робота за комп’ютером.
- Сідайте всі за свої комп’ютери.
- пам’ятаємо про правильну поставу під час роботи за комп’ютером.
2) Інструктаж учителя.
Виконання на комп’ютерах учнями завдань.
Вправи для очей.
Полетів метелик вгору, полетів метелик вниз.
Клас він облетів по колу, сів на парту, сів на ніс.
В іншу сторону по колу політав — і до вікна.
Хай літає він на волі. До уроку нам пора!
VІ. Формування вмінь і навичок
- Хто закінчив роботу , прошу розказати про що був ваш текст і яке зображення ви
вкладали до тексту.
Конкурс «Я розповім про…»
VII Узагальнення й систематизація знань
Заповнення карти знань.
Перенесення результатів на загальну карту.
Вербальне оцінювання учнів.
9. VIII Підбиття підсумків уроку. Рефлексія.
А зараз візьміть квіточки, які ви заробили за урок , несіть їх сюди, кладіть на воду і
довідайтеся, що я вам хочу сказати про ваші знання.( написи на квітах: молодець, так
тримати, ти супер, дуже добре, відмінно, зразково, непогано, добре, молодчина, ти
розумний(-а), я дуже задоволена твоїми знаннями, ти кмітливий(-а), ти старанний(-а),
добре попрацював(-ла), продовжуй в цьому ж дусі, ти був(-ла) старанний(-а), був
активним.
Додаткові завдання
Відокремте проміжками слова з інформатики
ПРИНТЕРСКАНЕРМОНІТОРКЛАВІАТУРАКОЛОНКИКЛАВІШАМИШАДЖОЙСТИККУРСОРРОБО
ЧИЙСТІЛПІКТОГРАМАМОЇДОКУМЕНТИМІЙКОМП'ЮТЕРДИСКДИСКЕТАВІНЧЕСТЕРПАМ'ЯТЬІ
НФОРМАЦІЯ
Конкурс «Зайва літера»
Конкурс . «Закодовані слова»
Нехай усім літерам алфавіту відповідають числа — їх порядкові номери.
Розгадайте, які слова загадано:
21 7 6 1 4 24 3 1 18 18 33