План – конспект уроку трудового навчання
Тема: Мякііграшки в сучасномудекоративно-ужитковомумистецтві. Інструменти
і матеріали для їх виготовлення. Правила безпечної праці.
Мета:
Навчальна: ознайомити учнів з історією розвитку іграшки, інструментами та
матеріалами для їх виготовлення, основними правилами безпечної праці при роботі
голкою і ножицями.
Виховна: виховувати повагу до народних традицій, любов до рідного краю.
Розвивальна: розвивати спостережливість,
Обладнання і матеріали: голки, ножиці, лінійка, олівець, тканина, сантиметрова
стрічка, гольники, наперсток, нитки.
Наочність: мякі іграшки, виготовлені дітьми на заняттях гуртка, ляльки, зразки тканин
для виготовлення іграшок.
Тип уроку: комбінований.
Хід уроку.
1. Організаційний момент.
2. Актуалізація опорних знань.
Бесіда про значення іграшки в житті людини, про улюблену іграшку дитинства.
Сьогодніми будемо говорити про іграшку, і у мене в дитинстві, і у вас є такі іграшки, які
вам дуже подобаються, які припали до душі, з якими ви, як з найкращою подругою
ділилися своїми мріями, переживаннями, які звеселяли вам душу, коли було сумно, які
допомагали пережити дитячі образи і сльози, а як же солодко спалось, обнявшись з
плюшевим ведмедиком. Є у вас такі іграшки? Розкажіть мені про них (діти розповідають
про свої іграшки).
3. Мотивація навчальної діяльності .
Мишки, кубики, машины,
И конструкторы большие,
И мячи и безделушки –
Это все мои………………..
Повідомлення теми та мети уроку.
4. Пояснення нового матеріалу.
Пояснення вчителя.
Іграшки – це речі, які створені для того, щоб гратися. За допомогою іграшок діти
пізнають себе і світ, копіюють дії дорослих, навчаючись жити за законами добра.
Історія іграшок має такий же довгий-довгий літопис, як і історія самої людини. Можна
сказати, що іграшки зявились одночасноз появою людей. Треба ж було якось забавляти
дітей в первісному племені і їх мами давали дітям всілякі камінчики, «деревяшки»
незвичної форми – ото і були перші іграшки.
Потім зявились вже оброблені камяні та деревяні фігурки, ляльки, свистульки,
брязкальця (погремушка), ще іграшки ліпили з глини. Сама давня із всіх іграшок –
лялька. Які тільки форми вона не мала, і як тільки не видозмінювалась протягом років!
(показати ляльку-мотанку – такою лялькою гралась моя мама в дитинстві, а їй уже 76
років; пластмасовуляльку, якоюгралась я, звали мою ляльку «Катя», вона була одягнена
в голубеньке платтячко… , з того часу минуло 40 років; і ось сучасна лялька «Барбі»).
Однією з перших мяких іграшок стала ганчіркова лялька (тряпичная кукла). Гралися в
ганчіркові ляльки не тільки дівчатка, а й хлопчики до 7-8 років, а вже потім ігри і
іграшки ділились на дівчачі і хлопчачі. Для малюків ляльки виготовляли мами і бабусі.
Підростаючи, дівчата самі вчилися виготовлятисобіляльку, таким чином набували вмінь
шити і вишивати. Потім зявились плюшеві ведмедики, зайчики, котики, правда, раніше
вони не були такими барвистими, яскравими як зараз.
Мяка іграшка – сама нова із всіх іграшок, їй трохи більше 100 років. Перші мякі
іграшки появились на початку двадцятого століття в Німеччині. (записати) Німецька
майстриня Маргарет Штайф придумала мяких маленьких слоненят. Спочатку вони
служили подушечками для голок і шпильок, але дітям вони дуже сподобалися як
іграшки. Тоді Маргарет створила цілий звіринець: кролики і слони, мавпи і верблюди,
ослики і зайчики, і багато інших тваринок. Зшиті вони були з оксамиту і плюшу. А в
1903 році Маргарет Штайф створила самого першого плюшевого ведмедика на імя
Тедді. Він так сподобався і дітям і дорослим, що іграшкових ведмедиків стали
виготовляти і в інших країнах. З того часу розпочалась тріумфальна хода мякої іграшки
світом.
Шиття мякої іграшки – це дуже захоплююче, цікаве заняття, яке може стати для когось
із вас хоббі. Стоїть тільки один раз спробувати.
З чого ж можна виготовити м’яку іграшку?
(Відповіді дітей.)
Мяка іграшка може бути зшита з мяких тканин, фетра, звязана гачком або спицями, з
мякою набивкою всередині. (записати) Навіть саму гарну іграшку можна зшити з
«нічого». Це можуть бути клаптики тканини, обрізки стрічок, мережива, клаптики шкіри,
клейонки і, звичайно, ваша фантазія. Не обмежуйте свою фантазію. Всі самі найкращі
речі в світі були виготовлені не по інструкції, а в процесі вільної творчості. А
найголовніше - робити все з любовю.
Гра « Чарівна скринька»
Для виготовлення мякої іграшки використовують різні матеріали, інструменти,
пристосування. Щоб з ними познайомитись ми трохи пограємось. Гра називається
«Чарівна скринька». У скриньку зібрані всі інструменти і матеріали для виготовлення
мякої іграшки. Скринька закрита, тільки зроблено отвір для руки (діти не бачать, що
вони витягують). Діставши один предмет, дівчата розповідають про нього від першої
особи. У скриньку зібрані: тканина, нитки, голки у гольнику, ножиці, сантиметрова
стрічка, лінійка, олівець, калька, ґудзики,гольник, шпильки, ложка, дріт, вата або
синтепон і ін..
Наприклад: я – голка. Мене використовують дляшиття. Зі мною треба поводитись
обережно, щоб не вколотись. Діти і вчитель доповнюють розповідь, особливу увагу
приділяють правилам безпечної праці при роботі інструментами.
У скриньку спеціально покладено зайвий предмет – ложка. Діти придумують
«призначення» ложки при виготовленні іграшки – часто дуже кумедні.
По закінченні гри діти у зошит по пам’яті записують інструменти, які використовують
при шитті іграшок.
Правила безпечної праці при роботі голкою, ножицями також записати у зошит.
Підведення підсумків уроку.
Рефлексія.
- Чи сподобався вам урок?
- Що нового ви дізналися?
- Чи потрібні знання, отримані сьогодні на уроці, вам у майбутньому?
Оцінювання, мотивація оцінок.

мяка іграшка конспект уроку

  • 1.
    План – конспектуроку трудового навчання Тема: Мякііграшки в сучасномудекоративно-ужитковомумистецтві. Інструменти і матеріали для їх виготовлення. Правила безпечної праці. Мета: Навчальна: ознайомити учнів з історією розвитку іграшки, інструментами та матеріалами для їх виготовлення, основними правилами безпечної праці при роботі голкою і ножицями. Виховна: виховувати повагу до народних традицій, любов до рідного краю. Розвивальна: розвивати спостережливість, Обладнання і матеріали: голки, ножиці, лінійка, олівець, тканина, сантиметрова стрічка, гольники, наперсток, нитки. Наочність: мякі іграшки, виготовлені дітьми на заняттях гуртка, ляльки, зразки тканин для виготовлення іграшок. Тип уроку: комбінований. Хід уроку. 1. Організаційний момент. 2. Актуалізація опорних знань. Бесіда про значення іграшки в житті людини, про улюблену іграшку дитинства. Сьогодніми будемо говорити про іграшку, і у мене в дитинстві, і у вас є такі іграшки, які вам дуже подобаються, які припали до душі, з якими ви, як з найкращою подругою ділилися своїми мріями, переживаннями, які звеселяли вам душу, коли було сумно, які допомагали пережити дитячі образи і сльози, а як же солодко спалось, обнявшись з плюшевим ведмедиком. Є у вас такі іграшки? Розкажіть мені про них (діти розповідають про свої іграшки). 3. Мотивація навчальної діяльності . Мишки, кубики, машины, И конструкторы большие, И мячи и безделушки – Это все мои……………….. Повідомлення теми та мети уроку. 4. Пояснення нового матеріалу. Пояснення вчителя. Іграшки – це речі, які створені для того, щоб гратися. За допомогою іграшок діти пізнають себе і світ, копіюють дії дорослих, навчаючись жити за законами добра. Історія іграшок має такий же довгий-довгий літопис, як і історія самої людини. Можна сказати, що іграшки зявились одночасноз появою людей. Треба ж було якось забавляти дітей в первісному племені і їх мами давали дітям всілякі камінчики, «деревяшки» незвичної форми – ото і були перші іграшки. Потім зявились вже оброблені камяні та деревяні фігурки, ляльки, свистульки, брязкальця (погремушка), ще іграшки ліпили з глини. Сама давня із всіх іграшок – лялька. Які тільки форми вона не мала, і як тільки не видозмінювалась протягом років! (показати ляльку-мотанку – такою лялькою гралась моя мама в дитинстві, а їй уже 76 років; пластмасовуляльку, якоюгралась я, звали мою ляльку «Катя», вона була одягнена в голубеньке платтячко… , з того часу минуло 40 років; і ось сучасна лялька «Барбі»).
  • 2.
    Однією з першихмяких іграшок стала ганчіркова лялька (тряпичная кукла). Гралися в ганчіркові ляльки не тільки дівчатка, а й хлопчики до 7-8 років, а вже потім ігри і іграшки ділились на дівчачі і хлопчачі. Для малюків ляльки виготовляли мами і бабусі. Підростаючи, дівчата самі вчилися виготовлятисобіляльку, таким чином набували вмінь шити і вишивати. Потім зявились плюшеві ведмедики, зайчики, котики, правда, раніше вони не були такими барвистими, яскравими як зараз. Мяка іграшка – сама нова із всіх іграшок, їй трохи більше 100 років. Перші мякі іграшки появились на початку двадцятого століття в Німеччині. (записати) Німецька майстриня Маргарет Штайф придумала мяких маленьких слоненят. Спочатку вони служили подушечками для голок і шпильок, але дітям вони дуже сподобалися як іграшки. Тоді Маргарет створила цілий звіринець: кролики і слони, мавпи і верблюди, ослики і зайчики, і багато інших тваринок. Зшиті вони були з оксамиту і плюшу. А в 1903 році Маргарет Штайф створила самого першого плюшевого ведмедика на імя Тедді. Він так сподобався і дітям і дорослим, що іграшкових ведмедиків стали виготовляти і в інших країнах. З того часу розпочалась тріумфальна хода мякої іграшки світом. Шиття мякої іграшки – це дуже захоплююче, цікаве заняття, яке може стати для когось із вас хоббі. Стоїть тільки один раз спробувати. З чого ж можна виготовити м’яку іграшку? (Відповіді дітей.) Мяка іграшка може бути зшита з мяких тканин, фетра, звязана гачком або спицями, з мякою набивкою всередині. (записати) Навіть саму гарну іграшку можна зшити з «нічого». Це можуть бути клаптики тканини, обрізки стрічок, мережива, клаптики шкіри, клейонки і, звичайно, ваша фантазія. Не обмежуйте свою фантазію. Всі самі найкращі речі в світі були виготовлені не по інструкції, а в процесі вільної творчості. А найголовніше - робити все з любовю. Гра « Чарівна скринька» Для виготовлення мякої іграшки використовують різні матеріали, інструменти, пристосування. Щоб з ними познайомитись ми трохи пограємось. Гра називається «Чарівна скринька». У скриньку зібрані всі інструменти і матеріали для виготовлення мякої іграшки. Скринька закрита, тільки зроблено отвір для руки (діти не бачать, що вони витягують). Діставши один предмет, дівчата розповідають про нього від першої особи. У скриньку зібрані: тканина, нитки, голки у гольнику, ножиці, сантиметрова стрічка, лінійка, олівець, калька, ґудзики,гольник, шпильки, ложка, дріт, вата або синтепон і ін.. Наприклад: я – голка. Мене використовують дляшиття. Зі мною треба поводитись обережно, щоб не вколотись. Діти і вчитель доповнюють розповідь, особливу увагу приділяють правилам безпечної праці при роботі інструментами. У скриньку спеціально покладено зайвий предмет – ложка. Діти придумують «призначення» ложки при виготовленні іграшки – часто дуже кумедні. По закінченні гри діти у зошит по пам’яті записують інструменти, які використовують при шитті іграшок. Правила безпечної праці при роботі голкою, ножицями також записати у зошит.
  • 3.
    Підведення підсумків уроку. Рефлексія. -Чи сподобався вам урок? - Що нового ви дізналися? - Чи потрібні знання, отримані сьогодні на уроці, вам у майбутньому? Оцінювання, мотивація оцінок.