Проблеми захисту лісу в Україні та шляхи вирішення
уроки
1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
8.
9.
10.
11.
12.
13.
14.
15.
16.
17. Тема: Дитячі журнали. Робота над науково -
пізнавальною статтею "Коли з'явилась електрична лампочка".
Мета: навчити учнів орієнтуватися у змісті дитячої преси, розвивати
вміння шукати потрібну інформацію, виховувати бережливе
ставлення до електроенергії.
Обладнання: виставка дитячих журналів, таблиця
"Побутові електроприлади", пам'ятка про безпеку в побуті
Стислий план уроку:
1. Робота з виставкою журналів.
2. Бесіда за змістом статті.
3. Доповнення, розширення та уточнення читацького досвіду дітей з
даного питання.
4. Домашнє завдання.
18. Хід уроку
I. Вступна бесіда.
У житті кожної людини бувають випадки, коли слід відшукати якусь інформацію. Тут
у пригоді нам стають ЗМІ, чи засоби масової інформації, - це канали поширення з яких люди
дізнаються новини. Вони можуть бути друковані (газети, журнали та книжки), ефірні (радіо,
телебачення) та електронні (Інтернет). їх мета не тільки інформувати, та розважати публіку, а
також рекламувати товари і послуги.
Сьогодні ми познайомимось з дитячими журналами, які видаються у нас на Україні.
II. Перегляд виставки журналів
1. На виставці представлені журнали "Пізнайко", "Барвінок", "Малятко", "Соняшник",
Учні
розповідають про ці журнали за планом:
• назва журналу;
• видавництво, для якого віку призначений;
• короткий аналіз змісту;
• реклама.
2. Детальний аналіз змісту журналу "Барвінок" (розповідь вчителя)
3. Підготовка до сприйняття статті.
Важко уявити нашу працю і побут без електрики. її широко використовують у
промисловості, на транспорті, у зв'яку, в медицині, мистецтві. Електрика дозволила створити
нові технології виробництва та матеріали, яких немає у природі. Змінюється наш побут.
Мабуть, не знайти такої квартири, де б не було електроприладів: телевізора, електропраски,
холодильника тощо. Багато жителів мають особистий транспорт, який також оснащений
електрообладнанням.
Щоб корисно і безпечно використовувати ці прилади, нам слід вивчати історію їх
виникнення, інструкції по використанні та безпечному поводженні з ними. На одне з цих
питань ми знайдемо відповідь, коли прочитаємо науково-пізнавальну статтю "Коли з'явилась
електрична лампочка".
III. Бесіда за змістом статті
1. Виразне читання статті вчителем.
2. Аналіз та обговорення прочитаного:
• Який вигляд мали перші лампочки?
• Хто їх винахідник?
• В якому місті була вперше освітлена вулиця?
• У співпраці з ким з'явилась перша сучасна лампочка?
IV. Доповнення, розширення та уточнення читацького досвіду дітей
Ми опрацювали статтю і дізнались, коли з'явилась електрична лампочка. Коли ж
з'явились перші електроприлади ви дізнаєтесь, прочитавши статтю з тією ж назвою.
1. Самостійне читання.
2. Діалог про прочитане.
3. Розгляд та бесіда за таблицею "Побутові прилади". Повторення правил їх
безпечного використання.
4. Рекомендації вчителя по енергозбереженні (матеріал з інформації для вчителя)
V.Домашнє завдання (за вибором)
1. Прочитати статтю "Як працює кишеньковий ліхтарик"
2. Скласти кросворд на тему "Побутові електроприлади"
3. Написати твір - міркування "Чому слід берегти електроенергію"
19. Інформація для вчителя
Електронагрівальні прилади (плитки, водонагрівачі) -найбільш
енергомісткі споживачі електроенергії. Витрата електроенергії плитами суттєво
залежить від технології приготування їжі і правильного вибору посуду, дно
якого повинно бути потовщене, достатньо рівне, а діаметр рівний чи трохи
більший діаметра камфорки. Камфорки на повну потужність неохідно включати
тільки під час закипання рідини в посуді, після чого вимикач встановлюється на
малу потужність.
Духовки, мікрохвильові печі з терморегуляторами економні в
експлуатації. При користуванні ними потрібно слідкувати за станом
теплоізоляції дверей і скла.
Опалювальні прилади (каміни, радіатори) створюють оптимальний
мікроклімат в жилих приміщеннях при скороченні втрати тепла через утеплення
стін, підлоги, стель, ущільнення дверей, вікон. При відсутності в приміщенні
людей і тварин встановлюють мінімальний температурний режим роботи
приладів опалення.
Електричне освітлення . Економія електроенергії може бути досягнута за
рахунок застосування світлорегуляторів та ламп місцевого освітлення,
правильного підбору потужності ламп, використання більш економних ламп та
люмінісцентних.
Холодильники. Не варто розташовувати холодильники в місцях, де на них
попадають сонячні промені і встановлювати їх поблизу опалювальних приладів,
електричних і газових плит. Продукти в холодильнику потрібно розміщувати так,
щоб вони не перешкоджали циркуляції холодного повітря, слідкувати, щоб в
морозильній камері не утворювався товстий шар інею.
Пральні машини працюють в економному режимі при максимальному
використанні робочого об'єму барабану, а також при дотриманні рекомендацій з
температурного режиму прання.
Пилососи ефективні при дотриманні правил експлуатації. Потрібно
перевіряти герметичність повітряного тракту, своєчасно очищувати пилозбирач і
фільтри.
20. Коли з'явилась електрична лампочка?
Російський електротехнік О.Ладигін здогадався нагріти
вугільний стержень в закритій скляній колбі. Перші лампочки горіли
півгодини, а коли майстер викачав повіпря в колби - почали горіти
вже декілька годин.
В1873 році такими лампами була освітлена одна з вулиць
Петербурга. Дізнавшись про цю лампу, нею зацікавився
американський винахідник Томас Едісон. Працюючи вдвох , вчені
створили ту лампочку, без якої в наш час не може обійтись жодна
людина.
Коли з'явились електроприлади?
Перші побутові електроприлади з'явились більше ста років тому.
За цей час електрика змінила все життя людства. Дійсно, мало що в
оселі робиться без електроприладів. Прибирання квартири - пилосос;
сушіння волосся - електрофен; прання білизни - пральна машина. А
телевізори, відеомагнітофони, відеокамери... Навіть уявити важко, як
би ми могли без них жити!
21.
22.
23.
24. Тип уроку: комбінований
Тема уроку: Спостереження за роллю дієслів у
реченнях і текстах. Зв»язок дієслів з іменниками.
Мета уроку'.Спостерігати за роллю дієслів у реченнях і
вчити дітей встановлювати зв»язок дієслів з іменниками,
утворювати дієслова від інших частин мови.
Удосоконалювати вміння працювати над текстом. Розвивати
зв»язне мовлення, спостережливість. Збагачувати
словниковий запас. Прищеплювати почуття любові до рідної
мови. Виховувати старанність, працелюбність.
Обладнання: таблиця опори «ДІЄСЛОВО», картки з
друкованим текстом для роботи в парах. Ватман з зимовим
фоном для стоврення картини уроку(сонце, хмари, снігур,
ялина, Марина, сніго вик).Му зичне оформлення - «П.І.
Чайковський дітям»- «Пташка».