1
IMIĘ I NAZWISKO
SZKOŁA
DATA
ADRES E-MAIL
TYTUŁ
LEKCJI
PRZEDMIOT PROGRAMOWY (LEKCJA, ZAJĘCIA) POZAPROGRAMOWE
JEŻELI PROGRAMOWY, TO JAKI PRZEDMIOT
WYZWANIA/
SZANSE
CELE
NAUCZANIA
Lepsze poznanie siebie , próba określenia swoich umiejętności
KRYTERIA
SUKCESU
Uczniowie podejmują próbę zauważenia u siebie i swoich kolegów umiejętnoś-
ci i zdolności
NARZĘDZIA
NOWY TEMAT Proces budowania swojej tożsamości
ELEMENTY PROFILAKTYKI
WYBRANA DOBRA PRAKTYKA
INTERAKTYWNYCH DYDAKTYK
Prezentacja , praca w grupie
WYBRANA DOBRA PRAKTYKA
NOWYCH TECHNOLOGII
PLANOWANY WPŁYW WYBRANYCH NARZĘDZI
NA INNOWACYJNOŚĆ
MOJEGO
NAUCZANIA
Burza mózgów, przyjmowanie zarówno roli coacha jak i słuchacza
PLAN LEKCJI (45 minut)
(adT) AKADEMIA DYNAMICZNA TOŻSAMOŚĆ_ SZKOLENIA Gdańsk 29.02 – 22.04. 2016
2
NA ODPORNOŚĆ
MOICH UCZNIÓW
Przełamywanie leku mówienia o sobie
NA KRYTYCZNE I
KREATYWNE PROCESY
MYŚLOWE MOICH
UCZNIÓW
Konstruowanie wypowiedzi w grupie , konstruowanie pozytywnej oceny zarówno
samych siebie jak i ich kolegów
NA ATMOSFERĘ
W KLASIE
Integracja zespołu klasowego, lepsze poznanie uczniów zarówno przez nauczyciela
jak i ich kolegów
OPIS PLANU LEKCJI/ PRZEBIEG
CZAS
45`
3
10
min
10
min
15
min
10
min
1.Wprowadzenie:
Co to jest systematyczność? Burza mózgów
Definicja systematyczności i jej cel: co może mi dać bycie systematycznym.
2. Przebieg lekcji:
a) Jakie zalety mają moi koledzy / koleżanki z klasy?
podział na grupy ; każdy z grupy pisze zaletę/ zalety swoich koleżanek , kolegów z
grupy. Uczniowie w grupach tworzą charakterystykę koleżanek, kolegów z grupy.
Jeden z nich przedstawia charakterystykę grupy pozostałym uczniom z klasy .
Uczniowie przypinają karteczki na tablicy.
b) Czy jest coś co jest Ci łatwo robić, co przychodzi Ci najłatwiej?
Uczniowie piszą na karteczkach , co jest im łatwo robić, a następnie mówią co
napisali.
N-l jako mentor/ daje wskazówki/ co masz robić systematycznie ,żeby np. lepiej
rysować
3. Podsumowanie:
Wyciąganie wniosku:
Jeżeli będę systematyczny , będę rozwijał zarówno swe zdolności i spełniał swe
marzenia, jak i polepszę swoje oceny z poszczególnych przedmiotów.
Ułożenie rozsypanki o ww treści.
4

PL-sp_65-gda-j.kąkol-piotrowska

  • 1.
    1 IMIĘ I NAZWISKO SZKOŁA DATA ADRESE-MAIL TYTUŁ LEKCJI PRZEDMIOT PROGRAMOWY (LEKCJA, ZAJĘCIA) POZAPROGRAMOWE JEŻELI PROGRAMOWY, TO JAKI PRZEDMIOT WYZWANIA/ SZANSE CELE NAUCZANIA Lepsze poznanie siebie , próba określenia swoich umiejętności KRYTERIA SUKCESU Uczniowie podejmują próbę zauważenia u siebie i swoich kolegów umiejętnoś- ci i zdolności NARZĘDZIA NOWY TEMAT Proces budowania swojej tożsamości ELEMENTY PROFILAKTYKI WYBRANA DOBRA PRAKTYKA INTERAKTYWNYCH DYDAKTYK Prezentacja , praca w grupie WYBRANA DOBRA PRAKTYKA NOWYCH TECHNOLOGII PLANOWANY WPŁYW WYBRANYCH NARZĘDZI NA INNOWACYJNOŚĆ MOJEGO NAUCZANIA Burza mózgów, przyjmowanie zarówno roli coacha jak i słuchacza PLAN LEKCJI (45 minut) (adT) AKADEMIA DYNAMICZNA TOŻSAMOŚĆ_ SZKOLENIA Gdańsk 29.02 – 22.04. 2016
  • 2.
    2 NA ODPORNOŚĆ MOICH UCZNIÓW Przełamywanieleku mówienia o sobie NA KRYTYCZNE I KREATYWNE PROCESY MYŚLOWE MOICH UCZNIÓW Konstruowanie wypowiedzi w grupie , konstruowanie pozytywnej oceny zarówno samych siebie jak i ich kolegów NA ATMOSFERĘ W KLASIE Integracja zespołu klasowego, lepsze poznanie uczniów zarówno przez nauczyciela jak i ich kolegów OPIS PLANU LEKCJI/ PRZEBIEG CZAS 45`
  • 3.
    3 10 min 10 min 15 min 10 min 1.Wprowadzenie: Co to jestsystematyczność? Burza mózgów Definicja systematyczności i jej cel: co może mi dać bycie systematycznym. 2. Przebieg lekcji: a) Jakie zalety mają moi koledzy / koleżanki z klasy? podział na grupy ; każdy z grupy pisze zaletę/ zalety swoich koleżanek , kolegów z grupy. Uczniowie w grupach tworzą charakterystykę koleżanek, kolegów z grupy. Jeden z nich przedstawia charakterystykę grupy pozostałym uczniom z klasy . Uczniowie przypinają karteczki na tablicy. b) Czy jest coś co jest Ci łatwo robić, co przychodzi Ci najłatwiej? Uczniowie piszą na karteczkach , co jest im łatwo robić, a następnie mówią co napisali. N-l jako mentor/ daje wskazówki/ co masz robić systematycznie ,żeby np. lepiej rysować 3. Podsumowanie: Wyciąganie wniosku: Jeżeli będę systematyczny , będę rozwijał zarówno swe zdolności i spełniał swe marzenia, jak i polepszę swoje oceny z poszczególnych przedmiotów. Ułożenie rozsypanki o ww treści.
  • 4.