SlideShare a Scribd company logo
1 of 23
EWALUACJA
AUTORSKI PLAN LEKCJI
w ramach edukacyjnego projektu IDentyfEYE:
http://www.id-eye.eu/index.php/pl/
AUTORSKI PLAN LEKCJI
/przeprowadzony/
PRZEDMIOT Godzina wychowawcza
Tytuł lekcji Moje zainteresowania offline i online.
Czas trwania lekcji 45 min.
Umiejętności/wartości/postawy, które należy rozwijać
Ćwiczenie
umiejętności
komunikacyjnych
Poznawanie
różnych rodzajów
zainteresowań
Integracja klasy
poprzez znalezienie
wspólnych
zainteresowań
Ćwiczenie
umiejętności
autoprezentacji na
forum grupy
Cele nauczania: Wymień tutaj czego uczniowie muszą się dowiedzieć, zastosować i zrozumieć
Uczeń zna różne rodzaje zainteresowań (kolekcjonerstwo, majsterkowanie,
modelarstwo itp., gry online: edukacyjne, strategiczne itd.);
Ocenianie nauczania
<Kształtujące (np. podczas działania)> oraz/lub
<Podsumowujące (np. po zakończeniu działania)>
Kryteria osiągnięcia sukcesu
Wypisz zestaw wymiernych kryteriów
Podsumowujące na zakończenie lekcji. Potrafi zaprezentować swoje
zainteresowania.
Aktywny udział uczniów w zajęciach.
Wyszukiwanie informacji w Internecie.
Linki do wcześniejszej nauki
Wypisz pprzednią wiedzę/zasoby jakie będą
wspomniane
Nowe umiejętności/Pojęcia/Słownictwo
Wypisz nowe słownictwo, które będzie
prezentowane uczniom
Pojęcia: zainteresowanie, pasja, hobby,
offline, online.
Haftowanie, astrologia, akwarystyka,
kynologia, hipologia.
Kluczowe punkty nauczania (rola
nauczyciela) wypisz tutaj co instruktor
musi być w stanie zronić przed, w trakcie i
po zakończeniu lekcji.
Odnieś się do konkretnych zadań jakie
nauczyciel musi wykonać w czasie lekcji
(np. zapewnić informacje zwrotne).
•Przygotowanie scenariusza lekcji
•Prezentacja wybranych zagadnień przy użyciu
różnych narzędzi (zestaw multimedialny,
Internet, rekwizyty)
•Ćwiczenia utrwalające zdobytą wiedzę (karty
pracy, pytania kontrolne)
•Prezentacja własnych zainteresowań offline i
online
•Nauczyciel jako uczeń poznaje zainteresowania
swoich uczniów
• Rozmowa podsumowująca
Zadania oraz zróżnicowanie
uczniów (Rola Ucznia) Wypisz tutaj
co uczniowie mają robić w czasie lekcji.
Odnieś się do konkretnych zadań, które
mają wykonać uczniowe.
Praca w grupach (wykonywanie zadań tj. wspólne
rozwiązywanie zagadek; negocjacje kto zaprezentuje
swoją pasję online)
Praca indywidualna: prezentacja własnych
zainteresowań
Wykorzystanie narzędzi url: www.facebook.com,
www.google.pl, www.youtube.pl, www.
wyspagier.pl, www.leagueoflegends.com
Zasoby
Wypisz tutaj wszystkie zasoby potrzebne
do przeprowadzenia lekcji np. Podręczniki,
linki, materiały audiowizualne itp.
Zestaw multimedialny: laptop, tablica
multimedialna, rzutnik, łącze internetowe.
Rekwizyty: autentyczne przedmioty, kolekcje
znaczków, kart itp.
Strony www (google.pl, youtube.com, itp.)
Karta pracy
(mój) WYBRANY TEMAT
• Pozwól uczniom popełniać błędy i przyznawać
się do nich
• Zapewnić uczniom kompetencje, które
pomogą im podążać za ich życiowymi celami:
– Przeprowadzanie dialogu
– Przeprowadzanie negocjacji
– Zyskiwanie wspólnego zrozumienia
(moja) WYBRANA
METODA DYDAKTYCZNA
1. KONTROLNE PYTANIA (NAUCZYCIEL PYTA, UCZEŃ
WYBIERA ODPOWIEDŹ I POKAŻE ZNAK “A” LUB
“B”)
3. LOSOWANIE (NAUCZYCIEL LOSUJE JAKI UCZEŃ MA
DAĆ ODPOWIEDŹ – BRAK „RĄK DO GÓRY”)
(moja) WYBRANA
METODA PROFILAKTYCZNA
Dobre praktyki w wybranych obszarach (Radosław Nowak, Andrzej Skorupski):
Dialog (rozmowy indywidualne i grupowe - społeczności)
Dobre praktyki w wybranych obszarach (Radosław Nowak, Andrzej Skorupski):
„Ja jako narzędzie” – narzędzie trzeba doskonalić
(moja) WYBRANA TECHNOLOGIA
Proszę wpisz tu z listy „DOBRYCH PRAKTYK Nr IV”
Obszar: Osobiste i zawodowe sieci kontaktów; Zarządzanie i
dzielenie się informacjami
Narzędzie: facebook; youtube
Url: www.facebook.com, www.youtube.com
(moje) DOBRE PRAKTYKI
PROSZĘ W NASTĘPNYCH 4 SLAJDACH OCENIAĆ
SWOJE WYBRANE I STOSOWANE DOBRE
PRAKTYKI
– JAK POMAGAŁY/ PRZEZKADZAŁY OSIĄGNAĆ
CEL PLANU LEKCJI, KTÓRY WYBIERAŁEŚ?
AUTO-EWALUACJA –
(mój) TEMAT
Temat oraz sposób realizacji zajęć okazał się dla uczniów bardzo
interesujący, każdy chętny uczeń mógł zaprezentować swoje
zainteresowania w grupie a wybrani na drodze negocjacji
uczniowie prezentowali swoje zainteresowania online.
Zaproponowana przez nauczyciela forma zajęć okazała się
bardzo interesująca i efektywna.
Podczas zajęć uczniowie mogli usystematyzować wiedzę na
temat zainteresowań, pasji i sposobów ich rozwijania.
AUTO-EWALUACJA –
(moja) DYDAKTYKA
Uczniowie korzystali z kolorowych karteczek, za
pomocą, których informowali nauczyciela o
znajomości bądź nieznajomości danego
pojęcia, oraz do gotowości odpowiedzi na
zadane zagadki.
Kontrolne pytania spełniły swoją funkcję tj.
podtrzymywanie zaangażowania w toku lekcji.
AUTO-EWALUACJA –
(moja) PROFILAKTYKA
• Uczniowie pracując w grupach nawiązywali
dialog, próbując znaleźć odpowiedzi na
zadane pytanie bądź wykonanie zadania.
• Musieli również wspólnie zadecydować kto
będzie reprezentować daną grupę na forum
• Nauczyciel pilnował kolejności zabierania
głosu i czasu wypowiedzi
• Każdy uczeń został doceniony za to co
przygotował i zaprezentował podczas zajeć
AUTO-EWALUACJA –
(moja) TECHNOLOGIA
Korzystanie podczas zajęć lekcyjnych z urządzeń
multimedialnych oraz możliwość wchodzenia na
strony www i dzielenie się własnymi
zainteresowaniami wzbudziły u uczniów ogromny
entuzjazm, jak również pozwoliła nauczycielowi
uzyskać pewne informacje na temat wychowanków a
wychowankom na temat nauczyciela co z pewnością
będzie miało pozytywny wpływ na dalszą współpracę
i relacje między rówieśnikami.
(moje) INNE/ UWAGI/ REFLEKSJE
Temat oraz metody realizacji godziny wychowawczej
okazały się dla uczniów bardzo interesujące.
Podczas zajęć wykazywali się dużym zaangażowaniem i
motywacją do wykonywania kolejnych zadań.
Chętnie opowiadali o swoich zainteresowaniach i z
zaciekawieniem poznawali zainteresowania innych.
Zaproponowane praktyki okazały się skuteczne i miały
pozytywny wpływ na przebieg lekcji.
AUTORKA PLANU LEKCJI I EWALUACJI
• Imię nazwisko: Anna Dąbrowska-Górska
• Kontakt e-mail: a.dabrosia@wp.pl
• Gdańsk, dn: 09.10.2014
POZOSTAJEMY DO DYSPOZYCJI
Prezes Zarządu Fundacji Citizen Project:
Beata Staszyńska staszynska.beata@gmail.com
tel.: 502 589842 www.foundationcitizenproject.eu
Gdańskie Centrum Profilaktyki Uzależnień:
Ewelina Gerke e.gerke@gcpu.pl
tel.: 58 320 02 56 www.gcpu.pl

More Related Content

Similar to ID-EYE Ewaluacja online Anna Dabrowska-Górska

ID-EYE Ewaluacja online Urszula Młynarczyk
ID-EYE Ewaluacja online Urszula MłynarczykID-EYE Ewaluacja online Urszula Młynarczyk
ID-EYE Ewaluacja online Urszula MłynarczykCitizenProjectFoundation
 
ID-EYE Ewaluacja online Joanna Zorn-Szumiło
ID-EYE Ewaluacja online Joanna Zorn-SzumiłoID-EYE Ewaluacja online Joanna Zorn-Szumiło
ID-EYE Ewaluacja online Joanna Zorn-SzumiłoCitizenProjectFoundation
 
2014.05.10 wyklad1
2014.05.10 wyklad12014.05.10 wyklad1
2014.05.10 wyklad1annamischke
 
Metoda wq sf_referat
Metoda wq sf_referatMetoda wq sf_referat
Metoda wq sf_referatJSz
 
Narzędzia TIK w pracy domowej ucznia
Narzędzia TIK w pracy domowej uczniaNarzędzia TIK w pracy domowej ucznia
Narzędzia TIK w pracy domowej uczniaIwona Moczydłowska
 
Nauczanie sprawności mówienia online
Nauczanie sprawności mówienia onlineNauczanie sprawności mówienia online
Nauczanie sprawności mówienia onlineIwona Moczydłowska
 
Rozwijanie sprawności mówienia w edukacji zdalnej
Rozwijanie sprawności mówienia w edukacji zdalnejRozwijanie sprawności mówienia w edukacji zdalnej
Rozwijanie sprawności mówienia w edukacji zdalnejIwona Moczydłowska
 
Module 5 collaborative learning in virtual environments final pl
Module 5   collaborative learning in virtual environments final plModule 5   collaborative learning in virtual environments final pl
Module 5 collaborative learning in virtual environments final plcaniceconsulting
 
ID-EYE Ewaluacja online Elżbieta Zakrzewska
ID-EYE Ewaluacja online Elżbieta ZakrzewskaID-EYE Ewaluacja online Elżbieta Zakrzewska
ID-EYE Ewaluacja online Elżbieta ZakrzewskaCitizenProjectFoundation
 

Similar to ID-EYE Ewaluacja online Anna Dabrowska-Górska (20)

ID-EYE Ewaluacja online Ewelina Szajdziuk
ID-EYE Ewaluacja online Ewelina SzajdziukID-EYE Ewaluacja online Ewelina Szajdziuk
ID-EYE Ewaluacja online Ewelina Szajdziuk
 
ID-EYE Ewaluacja online Marzena Sorokosz
ID-EYE Ewaluacja online Marzena SorokoszID-EYE Ewaluacja online Marzena Sorokosz
ID-EYE Ewaluacja online Marzena Sorokosz
 
ID-EYE Ewaluacja online Urszula Młynarczyk
ID-EYE Ewaluacja online Urszula MłynarczykID-EYE Ewaluacja online Urszula Młynarczyk
ID-EYE Ewaluacja online Urszula Młynarczyk
 
ID-EYE Ewaluacja online Milena Misztal
ID-EYE Ewaluacja online Milena MisztalID-EYE Ewaluacja online Milena Misztal
ID-EYE Ewaluacja online Milena Misztal
 
Metody aktywizujące w kształtowaniu kompetencji kluczowych uczniów
Metody aktywizujące w kształtowaniu kompetencji kluczowych uczniówMetody aktywizujące w kształtowaniu kompetencji kluczowych uczniów
Metody aktywizujące w kształtowaniu kompetencji kluczowych uczniów
 
ID-EYE Ewaluacja online Agata Rafałowska
ID-EYE Ewaluacja online Agata RafałowskaID-EYE Ewaluacja online Agata Rafałowska
ID-EYE Ewaluacja online Agata Rafałowska
 
Odwrócona lekcja historii
Odwrócona lekcja historiiOdwrócona lekcja historii
Odwrócona lekcja historii
 
ID-EYE Ewaluacja online Joanna Zorn-Szumiło
ID-EYE Ewaluacja online Joanna Zorn-SzumiłoID-EYE Ewaluacja online Joanna Zorn-Szumiło
ID-EYE Ewaluacja online Joanna Zorn-Szumiło
 
Mowienie_1.pptx
Mowienie_1.pptxMowienie_1.pptx
Mowienie_1.pptx
 
ID-EYE Ewaluacja online Sylwia Sorn
ID-EYE Ewaluacja online Sylwia SornID-EYE Ewaluacja online Sylwia Sorn
ID-EYE Ewaluacja online Sylwia Sorn
 
2014.05.10 wyklad1
2014.05.10 wyklad12014.05.10 wyklad1
2014.05.10 wyklad1
 
Metoda wq sf_referat
Metoda wq sf_referatMetoda wq sf_referat
Metoda wq sf_referat
 
Narzędzia TIK w pracy domowej ucznia
Narzędzia TIK w pracy domowej uczniaNarzędzia TIK w pracy domowej ucznia
Narzędzia TIK w pracy domowej ucznia
 
EdmodoCon 2016 podsumowanie
EdmodoCon 2016 podsumowanieEdmodoCon 2016 podsumowanie
EdmodoCon 2016 podsumowanie
 
Nauczanie sprawności mówienia online
Nauczanie sprawności mówienia onlineNauczanie sprawności mówienia online
Nauczanie sprawności mówienia online
 
Rozwijanie sprawności mówienia w edukacji zdalnej
Rozwijanie sprawności mówienia w edukacji zdalnejRozwijanie sprawności mówienia w edukacji zdalnej
Rozwijanie sprawności mówienia w edukacji zdalnej
 
Module 5 collaborative learning in virtual environments final pl
Module 5   collaborative learning in virtual environments final plModule 5   collaborative learning in virtual environments final pl
Module 5 collaborative learning in virtual environments final pl
 
Metoda WebQuest
Metoda WebQuestMetoda WebQuest
Metoda WebQuest
 
ID-EYE Ewaluacja online Elżbieta Zakrzewska
ID-EYE Ewaluacja online Elżbieta ZakrzewskaID-EYE Ewaluacja online Elżbieta Zakrzewska
ID-EYE Ewaluacja online Elżbieta Zakrzewska
 
PL-g_2-gda-m.kruczek
PL-g_2-gda-m.kruczekPL-g_2-gda-m.kruczek
PL-g_2-gda-m.kruczek
 

ID-EYE Ewaluacja online Anna Dabrowska-Górska

  • 1. EWALUACJA AUTORSKI PLAN LEKCJI w ramach edukacyjnego projektu IDentyfEYE: http://www.id-eye.eu/index.php/pl/
  • 2.
  • 3. AUTORSKI PLAN LEKCJI /przeprowadzony/ PRZEDMIOT Godzina wychowawcza Tytuł lekcji Moje zainteresowania offline i online. Czas trwania lekcji 45 min. Umiejętności/wartości/postawy, które należy rozwijać Ćwiczenie umiejętności komunikacyjnych Poznawanie różnych rodzajów zainteresowań Integracja klasy poprzez znalezienie wspólnych zainteresowań Ćwiczenie umiejętności autoprezentacji na forum grupy
  • 4. Cele nauczania: Wymień tutaj czego uczniowie muszą się dowiedzieć, zastosować i zrozumieć Uczeń zna różne rodzaje zainteresowań (kolekcjonerstwo, majsterkowanie, modelarstwo itp., gry online: edukacyjne, strategiczne itd.); Ocenianie nauczania <Kształtujące (np. podczas działania)> oraz/lub <Podsumowujące (np. po zakończeniu działania)> Kryteria osiągnięcia sukcesu Wypisz zestaw wymiernych kryteriów Podsumowujące na zakończenie lekcji. Potrafi zaprezentować swoje zainteresowania. Aktywny udział uczniów w zajęciach. Wyszukiwanie informacji w Internecie.
  • 5. Linki do wcześniejszej nauki Wypisz pprzednią wiedzę/zasoby jakie będą wspomniane Nowe umiejętności/Pojęcia/Słownictwo Wypisz nowe słownictwo, które będzie prezentowane uczniom Pojęcia: zainteresowanie, pasja, hobby, offline, online. Haftowanie, astrologia, akwarystyka, kynologia, hipologia. Kluczowe punkty nauczania (rola nauczyciela) wypisz tutaj co instruktor musi być w stanie zronić przed, w trakcie i po zakończeniu lekcji. Odnieś się do konkretnych zadań jakie nauczyciel musi wykonać w czasie lekcji (np. zapewnić informacje zwrotne). •Przygotowanie scenariusza lekcji •Prezentacja wybranych zagadnień przy użyciu różnych narzędzi (zestaw multimedialny, Internet, rekwizyty) •Ćwiczenia utrwalające zdobytą wiedzę (karty pracy, pytania kontrolne) •Prezentacja własnych zainteresowań offline i online •Nauczyciel jako uczeń poznaje zainteresowania swoich uczniów • Rozmowa podsumowująca
  • 6. Zadania oraz zróżnicowanie uczniów (Rola Ucznia) Wypisz tutaj co uczniowie mają robić w czasie lekcji. Odnieś się do konkretnych zadań, które mają wykonać uczniowe. Praca w grupach (wykonywanie zadań tj. wspólne rozwiązywanie zagadek; negocjacje kto zaprezentuje swoją pasję online) Praca indywidualna: prezentacja własnych zainteresowań Wykorzystanie narzędzi url: www.facebook.com, www.google.pl, www.youtube.pl, www. wyspagier.pl, www.leagueoflegends.com Zasoby Wypisz tutaj wszystkie zasoby potrzebne do przeprowadzenia lekcji np. Podręczniki, linki, materiały audiowizualne itp. Zestaw multimedialny: laptop, tablica multimedialna, rzutnik, łącze internetowe. Rekwizyty: autentyczne przedmioty, kolekcje znaczków, kart itp. Strony www (google.pl, youtube.com, itp.) Karta pracy
  • 7.
  • 8.
  • 9.
  • 10.
  • 11.
  • 12. (mój) WYBRANY TEMAT • Pozwól uczniom popełniać błędy i przyznawać się do nich • Zapewnić uczniom kompetencje, które pomogą im podążać za ich życiowymi celami: – Przeprowadzanie dialogu – Przeprowadzanie negocjacji – Zyskiwanie wspólnego zrozumienia
  • 13. (moja) WYBRANA METODA DYDAKTYCZNA 1. KONTROLNE PYTANIA (NAUCZYCIEL PYTA, UCZEŃ WYBIERA ODPOWIEDŹ I POKAŻE ZNAK “A” LUB “B”) 3. LOSOWANIE (NAUCZYCIEL LOSUJE JAKI UCZEŃ MA DAĆ ODPOWIEDŹ – BRAK „RĄK DO GÓRY”)
  • 14. (moja) WYBRANA METODA PROFILAKTYCZNA Dobre praktyki w wybranych obszarach (Radosław Nowak, Andrzej Skorupski): Dialog (rozmowy indywidualne i grupowe - społeczności) Dobre praktyki w wybranych obszarach (Radosław Nowak, Andrzej Skorupski): „Ja jako narzędzie” – narzędzie trzeba doskonalić
  • 15. (moja) WYBRANA TECHNOLOGIA Proszę wpisz tu z listy „DOBRYCH PRAKTYK Nr IV” Obszar: Osobiste i zawodowe sieci kontaktów; Zarządzanie i dzielenie się informacjami Narzędzie: facebook; youtube Url: www.facebook.com, www.youtube.com
  • 16. (moje) DOBRE PRAKTYKI PROSZĘ W NASTĘPNYCH 4 SLAJDACH OCENIAĆ SWOJE WYBRANE I STOSOWANE DOBRE PRAKTYKI – JAK POMAGAŁY/ PRZEZKADZAŁY OSIĄGNAĆ CEL PLANU LEKCJI, KTÓRY WYBIERAŁEŚ?
  • 17. AUTO-EWALUACJA – (mój) TEMAT Temat oraz sposób realizacji zajęć okazał się dla uczniów bardzo interesujący, każdy chętny uczeń mógł zaprezentować swoje zainteresowania w grupie a wybrani na drodze negocjacji uczniowie prezentowali swoje zainteresowania online. Zaproponowana przez nauczyciela forma zajęć okazała się bardzo interesująca i efektywna. Podczas zajęć uczniowie mogli usystematyzować wiedzę na temat zainteresowań, pasji i sposobów ich rozwijania.
  • 18. AUTO-EWALUACJA – (moja) DYDAKTYKA Uczniowie korzystali z kolorowych karteczek, za pomocą, których informowali nauczyciela o znajomości bądź nieznajomości danego pojęcia, oraz do gotowości odpowiedzi na zadane zagadki. Kontrolne pytania spełniły swoją funkcję tj. podtrzymywanie zaangażowania w toku lekcji.
  • 19. AUTO-EWALUACJA – (moja) PROFILAKTYKA • Uczniowie pracując w grupach nawiązywali dialog, próbując znaleźć odpowiedzi na zadane pytanie bądź wykonanie zadania. • Musieli również wspólnie zadecydować kto będzie reprezentować daną grupę na forum • Nauczyciel pilnował kolejności zabierania głosu i czasu wypowiedzi • Każdy uczeń został doceniony za to co przygotował i zaprezentował podczas zajeć
  • 20. AUTO-EWALUACJA – (moja) TECHNOLOGIA Korzystanie podczas zajęć lekcyjnych z urządzeń multimedialnych oraz możliwość wchodzenia na strony www i dzielenie się własnymi zainteresowaniami wzbudziły u uczniów ogromny entuzjazm, jak również pozwoliła nauczycielowi uzyskać pewne informacje na temat wychowanków a wychowankom na temat nauczyciela co z pewnością będzie miało pozytywny wpływ na dalszą współpracę i relacje między rówieśnikami.
  • 21. (moje) INNE/ UWAGI/ REFLEKSJE Temat oraz metody realizacji godziny wychowawczej okazały się dla uczniów bardzo interesujące. Podczas zajęć wykazywali się dużym zaangażowaniem i motywacją do wykonywania kolejnych zadań. Chętnie opowiadali o swoich zainteresowaniach i z zaciekawieniem poznawali zainteresowania innych. Zaproponowane praktyki okazały się skuteczne i miały pozytywny wpływ na przebieg lekcji.
  • 22. AUTORKA PLANU LEKCJI I EWALUACJI • Imię nazwisko: Anna Dąbrowska-Górska • Kontakt e-mail: a.dabrosia@wp.pl • Gdańsk, dn: 09.10.2014
  • 23. POZOSTAJEMY DO DYSPOZYCJI Prezes Zarządu Fundacji Citizen Project: Beata Staszyńska staszynska.beata@gmail.com tel.: 502 589842 www.foundationcitizenproject.eu Gdańskie Centrum Profilaktyki Uzależnień: Ewelina Gerke e.gerke@gcpu.pl tel.: 58 320 02 56 www.gcpu.pl