Topik 8 - PERANAN ETIKA DAN PERADABAN MENDOKONG TANGGUNGJAWAB SOSIAL DI MALAY...
Khamis
1. RANCANGAN PELAJARAN HARIAN
1 Minggu / Hari / Tarikh: 1 / Khamis / 3.1.2019
2 Kelas / Masa / Mata Pelajaran: 4 Cemerlang / 7.40 – 8.10 / PJ
3 Tema / Tajuk Standard
Pembelajaran (KOD):
Gimnastik Asas/Hembur Tangan/ 1.1, 2.1, 5.1
4 Objektif Pembelajaran Diakhir pengajaran dan pembelajaran murid dapat :
1. Melakukan hembur tangan dari tempat tinggi dan
mendarat ke tempat rendah
2. Mengenal pasti penyerapan daya semasa mendarat
dengan kedua-dua belah kaki
5 Aktiviti PDP:
1. Murid memanaskan badan
2. Murid melakukan permainan kecil
3. Murid melakukan aktivtiviti menghembur
4. Murid melakukan aktiviti penyejukan badan
6.1 : Ilmu/ Nilai kerjasama
6.2 : EMK / KB / BCB berdikari
7 Bahan Bantu Belajar Gelong rotan
8 Penilaian PDP / Pentaksiran
PDP
Murid menjawab soalan penilaian yang di sediakan
9 Refleksi / Impak dan Kerja
Rumah:
__ murid dapat mencapai objektif pdpc dengan baik. __
diberi bimbingan secara individu dan latih tubi.
10. KBAT Aplikasi
1 Minggu / Hari / Tarikh: 1 / Khamis / 3.1.2019
2 Kelas / Masa / Mata Pelajaran: 4 Takwa / 8.40 – 9.10 / PK
3 Tema / Tajuk Standard
Pembelajaran (KOD):
Kesihatan Fizikal/ kseihatan diri dan reproduktif /
1.1.1, 1.1.2
4 Objektif Pembelajaran Diakhir pengajaran dan pembelajaran murid dapat :
1. Mengetahui dan memahami pertumbuhan serta
perkembangan fizikal yang sihat
5 Aktiviti PDP:
1. Murid bersoaljawab tentang kesihatan fizikal
2. Murid berbincang tentang kesihatan fizikal
2. 3. Murid melakukan aktivtiviti berkumpulan tentang
akil baligh dan tanda2 bagi lelaki dan perempuan
4. Murid mempersebahkna hasil kerja
6.1 : Ilmu/ Nilai kerjasama
6.2 : EMK / KB / BCB berdikari
7 Bahan Bantu Belajar Gelong rotan
8 Penilaian PDP / Pentaksiran
PDP :
Murid menjawab soalan penilaian yang di sediakan
9 Refleksi / Impak dan Kerja
Rumah:
__ murid dapat mencapai objektif pdpc dengan baik. __
diberi bimbingan secara individu dan latih tubi.
10. KBAT Aplikasi
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN
1 Minggu / Hari / Tarikh: 1 / Khamis / 3.1.2019
2 Kelas / Masa / Mata Pelajaran: 4 Mulia / 9.10 – 9.40 / PJ
3 Tema / Tajuk Standard
Pembelajaran (KOD):
Gimnastik Asas/Hembur Tangan/ 1.1, 2.1, 5.1
4 Objektif Pembelajaran Diakhir pengajaran dan pembelajaran murid dapat :
3. Melakukan hembur tangan dari tempat tinggi dan
mendarat ke tempat rendah
4. Mengenal pasti penyerapan daya semasa mendarat
dengan kedua-dua belah kaki
5 Aktiviti PDP:
5. Murid memanaskan badan
6. Murid melakukan permainan kecil
7. Murid melakukan aktivtiviti menghembur
3. 8. Murid melakukan aktiviti penyejukan badan
6.1 : Ilmu/ Nilai kerjasama
6.2 : EMK / KB / BCB berdikari
7 Bahan Bantu Belajar Gelong rotan
8 Penilaian PDP / Pentaksiran
PDP :
Murid menjawab soalan penilaian yang di sediakan
9 Refleksi / Impak dan Kerja
Rumah:
__ murid dapat mencapai objektif pdpc dengan baik. __
diberi bimbingan secara individu dan latih tubi.
10. KBAT Aplikasi
1 Minggu / Hari / Tarikh: 1 / Khamis / 3.1.2019
2 Kelas / Masa / Mata Pelajaran: 6 Arif / 10.40 – 11.40 / Matematik
3 Tema / Tajuk Standard
Pembelajaran (KOD):
Nombor dan Operasi / 1.1, 1.2, 1.3
4 Objektif Pembelajaran Diakhir pengajaran dan pembelajaran murid dapat :
1. Mewakilkan penggunaan kalkulator bagi
menyelesaikan pengiraan termasuk pembundaran
dan pola nombor
2. Mengenal pasti nombor perdana dalam lingkungan
100
5 Aktiviti PDP:
1. Murid bersoaljawab dengan guru
2. Murid berbincang tentang nombor perdana
3. Murid melakukan aktivtiviti berkumpulan
4. Murid mempersembahkan hasil kerja
6.1 : Ilmu/ Nilai kerjasama
6.2 : EMK / KB / BCB berdikari
7 Bahan Bantu Belajar Buku teks
8 Penilaian PDP / Pentaksiran
PDP :
Murid menjawab soalan penilaian yang di sediakan
9 Refleksi / Impak dan Kerja
Rumah:
__ murid dapat mencapai objektif pdpc dengan baik. __
diberi bimbingan secara individu dan latih tubi.
10. KBAT Aplikasi
4. RANCANGAN PELAJARAN HARIAN
1 Minggu / Hari / Tarikh: 1 / Khamis / 3.1.2019
2 Kelas / Masa / Mata Pelajaran: 4 Cemerlang/ 11.40 – 12.40 / PK
3 Tema / Tajuk Standard
Pembelajaran (KOD):
Kesihatan Fizikal/ kseihatan diri dan reproduktif /
1.1.1, 1.1.2
4 Objektif Pembelajaran Diakhir pengajaran dan pembelajaran murid dapat :
1. Mengetahui dan memahami pertumbuhan serta
perkembangan fizikal yang sihat
5 Aktiviti PDP:
5. Murid bersoaljawab tentang kesihatan fizikal
6. Murid berbincang tentang kesihatan fizikal
7. Murid melakukan aktivtiviti berkumpulan tentang
akil baligh dan tanda2 bagi lelaki dan perempuan
8. Murid mempersebahkna hasil kerja
6.1 : Ilmu/ Nilai kerjasama
6.2 : EMK / KB / BCB berdikari
7 Bahan Bantu Belajar Gelong rotan
8 Penilaian PDP / Pentaksiran
PDP :
Murid menjawab soalan penilaian yang di sediakan
9 Refleksi / Impak dan Kerja
Rumah:
__ murid dapat mencapai objektif pdpc dengan baik. __
diberi bimbingan secara individu dan latih tubi.
10. KBAT Aplikasi