SlideShare a Scribd company logo
1 of 1
FITXA DE PLANIFICACIÓ DE LA SESSIÓ DE DINÀMIQUES
NOM PARAULA A L’ATZAR
Objectius  Fomentar la capacitat d’improvització
 Fomentar la importancia d’elaborar un guió
Participants Grups grans /petits (5 persones o més). A partir de 8 anys.
Desenvolupament
de la sessió:
Fases i activitats
 Els participants estarán asseguts a l’aula, a continuació,
sel’s hi donarà un paper on escriuran una paraula.
 Aquests papers es posaran dins d’un recipient.
 Sortirà una persona a l’atzar que agafarà un paper del
recipient i haurà de parlar durant un minut sobre la paraula
que ha tret.
 Els altres usuaris es limitaran a escoltar a la persona que
parlarà.
Espai Qualsevol tipus d’espai.
Recursos Necessitarem papers retallats, bolígrafs i un recipient.
Temporització Un minut per participant, depén de la quantitat de persones i el
temps de tancament de la dinámica (15-20 minuts)
Avaluació:
indicadors i
instruments
Ha sabut improvitzar?
S’ha quedat en blanc la persona davant d’altres usuaris?
Ha fet un guió organitzat?

More Related Content

Similar to Fitxa de context.

Proposta didactica llenguatge oral
Proposta didactica llenguatge oralProposta didactica llenguatge oral
Proposta didactica llenguatge oraljavi1590
 
Metodologies Voluntaris
Metodologies VoluntarisMetodologies Voluntaris
Metodologies VoluntarisNuria Alart
 
Guia didactica gossets
Guia didactica gossetsGuia didactica gossets
Guia didactica gossetspereroca10
 
Projecte individual de treball
Projecte individual de treballProjecte individual de treball
Projecte individual de treballIrenetc
 
Les conferencies a Pere Casasnovas
Les conferencies a Pere CasasnovasLes conferencies a Pere Casasnovas
Les conferencies a Pere CasasnovasIsabel cavaller
 
Guía didactica. power point
Guía didactica. power pointGuía didactica. power point
Guía didactica. power pointaxhenry
 
Guia didàctica àudio digital
Guia didàctica àudio digitalGuia didàctica àudio digital
Guia didàctica àudio digitalcata_palmer93
 
Guia didàctica podcast
Guia didàctica   podcastGuia didàctica   podcast
Guia didàctica podcastmarina-tic
 
Que fem perquè els temps verbals no marxin del cap?
Que fem perquè els temps verbals no marxin del cap?Que fem perquè els temps verbals no marxin del cap?
Que fem perquè els temps verbals no marxin del cap?carlaverdaguer89
 
Guia didàctica àudio digital
Guia didàctica àudio digitalGuia didàctica àudio digital
Guia didàctica àudio digitalCrisMesquida93
 
AULA 3 2021
AULA 3 2021AULA 3 2021
AULA 3 2021Escola
 
GUIA DIDÀCTICA MMI III
GUIA DIDÀCTICA MMI III GUIA DIDÀCTICA MMI III
GUIA DIDÀCTICA MMI III marina-tic
 
ESCRIVIM I APRENEM. Cada vegada ho fem millor
ESCRIVIM I APRENEM. Cada vegada ho fem millorESCRIVIM I APRENEM. Cada vegada ho fem millor
ESCRIVIM I APRENEM. Cada vegada ho fem millorspartium10
 

Similar to Fitxa de context. (20)

Tc a l'aula de llatí
Tc a l'aula de llatíTc a l'aula de llatí
Tc a l'aula de llatí
 
Proposta didactica llenguatge oral
Proposta didactica llenguatge oralProposta didactica llenguatge oral
Proposta didactica llenguatge oral
 
Treball per projectes
Treball per projectesTreball per projectes
Treball per projectes
 
Metodologies Voluntaris
Metodologies VoluntarisMetodologies Voluntaris
Metodologies Voluntaris
 
Unitat didàctica: Tardor
Unitat didàctica: TardorUnitat didàctica: Tardor
Unitat didàctica: Tardor
 
Guia didactica gossets
Guia didactica gossetsGuia didactica gossets
Guia didactica gossets
 
Projecte individual de treball
Projecte individual de treballProjecte individual de treball
Projecte individual de treball
 
Les conferencies a Pere Casasnovas
Les conferencies a Pere CasasnovasLes conferencies a Pere Casasnovas
Les conferencies a Pere Casasnovas
 
Wiki complement aula_llengua_coneguem_marius_torres
Wiki complement aula_llengua_coneguem_marius_torresWiki complement aula_llengua_coneguem_marius_torres
Wiki complement aula_llengua_coneguem_marius_torres
 
Guía didactica. power point
Guía didactica. power pointGuía didactica. power point
Guía didactica. power point
 
Guia didàctica àudio digital
Guia didàctica àudio digitalGuia didàctica àudio digital
Guia didàctica àudio digital
 
Guia didàctica podcast
Guia didàctica   podcastGuia didàctica   podcast
Guia didàctica podcast
 
Que fem perquè els temps verbals no marxin del cap?
Que fem perquè els temps verbals no marxin del cap?Que fem perquè els temps verbals no marxin del cap?
Que fem perquè els temps verbals no marxin del cap?
 
Guia didàctica àudio digital
Guia didàctica àudio digitalGuia didàctica àudio digital
Guia didàctica àudio digital
 
AULA 3 2021
AULA 3 2021AULA 3 2021
AULA 3 2021
 
U.d. podcast
U.d. podcastU.d. podcast
U.d. podcast
 
Guia didàctica àudio digital
Guia didàctica àudio digitalGuia didàctica àudio digital
Guia didàctica àudio digital
 
GUIA DIDÀCTICA MMI III
GUIA DIDÀCTICA MMI III GUIA DIDÀCTICA MMI III
GUIA DIDÀCTICA MMI III
 
Formació_professorat_soc
Formació_professorat_socFormació_professorat_soc
Formació_professorat_soc
 
ESCRIVIM I APRENEM. Cada vegada ho fem millor
ESCRIVIM I APRENEM. Cada vegada ho fem millorESCRIVIM I APRENEM. Cada vegada ho fem millor
ESCRIVIM I APRENEM. Cada vegada ho fem millor
 

More from ASCT - INS Salvador Seguí (10)

dinamiques-activitat-CREATIVITAT.doc
dinamiques-activitat-CREATIVITAT.docdinamiques-activitat-CREATIVITAT.doc
dinamiques-activitat-CREATIVITAT.doc
 
Documento sin título.pdf
Documento sin título.pdfDocumento sin título.pdf
Documento sin título.pdf
 
Fitxa planificació din
Fitxa planificació dinFitxa planificació din
Fitxa planificació din
 
Fitxa esquena per esquena
Fitxa esquena per esquenaFitxa esquena per esquena
Fitxa esquena per esquena
 
Fitxa cercle de noms
Fitxa cercle de nomsFitxa cercle de noms
Fitxa cercle de noms
 
Enumerarse
EnumerarseEnumerarse
Enumerarse
 
Dinamiques
DinamiquesDinamiques
Dinamiques
 
Dinàmica de l'arbre
Dinàmica de l'arbreDinàmica de l'arbre
Dinàmica de l'arbre
 
Cases, gossos i terratrã¨mol.
Cases, gossos i terratrã¨mol.Cases, gossos i terratrã¨mol.
Cases, gossos i terratrã¨mol.
 
Model fitxa dinàmiques
Model fitxa dinàmiquesModel fitxa dinàmiques
Model fitxa dinàmiques
 

Fitxa de context.

  • 1. FITXA DE PLANIFICACIÓ DE LA SESSIÓ DE DINÀMIQUES NOM PARAULA A L’ATZAR Objectius  Fomentar la capacitat d’improvització  Fomentar la importancia d’elaborar un guió Participants Grups grans /petits (5 persones o més). A partir de 8 anys. Desenvolupament de la sessió: Fases i activitats  Els participants estarán asseguts a l’aula, a continuació, sel’s hi donarà un paper on escriuran una paraula.  Aquests papers es posaran dins d’un recipient.  Sortirà una persona a l’atzar que agafarà un paper del recipient i haurà de parlar durant un minut sobre la paraula que ha tret.  Els altres usuaris es limitaran a escoltar a la persona que parlarà. Espai Qualsevol tipus d’espai. Recursos Necessitarem papers retallats, bolígrafs i un recipient. Temporització Un minut per participant, depén de la quantitat de persones i el temps de tancament de la dinámica (15-20 minuts) Avaluació: indicadors i instruments Ha sabut improvitzar? S’ha quedat en blanc la persona davant d’altres usuaris? Ha fet un guió organitzat?