Урок з української літератури у 8 класі
Тема: Узагальнення і систематизація знань з теми «Життєвий і
творчий шлях Лесі Українки»
Мета: узагальнити, систематизувати, доповнити вивчений матеріал;
розвивати мовлення й логічне мислення школярів, уміння працювати з
науковими джерелами, аналізувати, співставляти, виділяти головне, точно
передавати наукову інформацію;
формувати культуру мовлення і спілкування; удосконалювати здібності
декламатора, промовця; розвивати інтелектуально-творчі здібності;
виховувати почуття любові до історії рідного народу;
сприяти вихованню кращих людських якостей: силі волі, твердості,
рішучості і працьовитості.
Тип уроку: комбінований.
Презентація проектних робіт.
Методи: дослідницький, пошуковий.
Обладнання: мультимедійне обладнання.
Портрет Лесі Українки над дошкою; вишиті рушники; карта України з
позначками місць, де бувала Леся Українка.
Епіграф: Так! Я буду крізь сльози сміятись,
Серед лиха співати пісні …
Леся Українка
Хід уроку:
I. Вступне слово учителя
Оголошення теми, мети і завдань уроку.
Мотивація навчальної діяльності
Спільний проект готували кілька груп.
Біографи: Бізікіна О.
Ільєнко М.
Літературознавці: Павликович В.
Олійник В.
Географи: Грищенко А.
Ширшина Т.
Декламатори: Амбарцумян В.
Коваль М.
Ощепкова А.
Устянівська М.
Експертна група
II. Озвучування результатів проекту
1. Захист проектів у формі презентації.
(електронний варіант презентації).
2. « Поетичн6а хвилька ». Декламатори читають вірші Лесі Українки.
3. Експертна група підводить підсумки презентації.
III. Рефлексійно-оцінний етап
- Що нового ви дізналися на уроці? Які факти вам були невідомі?
- Чи справдилися ваші сподівання, які очікувалися на початку уроку?
- Чия робота вам найбільше сподобалась? Чому?
- Чи хотіли б ви продовжувати роботу на уроках саме у формі проектів?
IV. Домашнє завдання. Інструктаж
Твір-роздум «Чого я навчився (повинен навчитися) на прикладі життя
Лесі Українки.»

9.урок укр.літератури у 8 класі

  • 1.
    Урок з українськоїлітератури у 8 класі Тема: Узагальнення і систематизація знань з теми «Життєвий і творчий шлях Лесі Українки» Мета: узагальнити, систематизувати, доповнити вивчений матеріал; розвивати мовлення й логічне мислення школярів, уміння працювати з науковими джерелами, аналізувати, співставляти, виділяти головне, точно передавати наукову інформацію; формувати культуру мовлення і спілкування; удосконалювати здібності декламатора, промовця; розвивати інтелектуально-творчі здібності; виховувати почуття любові до історії рідного народу; сприяти вихованню кращих людських якостей: силі волі, твердості, рішучості і працьовитості. Тип уроку: комбінований. Презентація проектних робіт. Методи: дослідницький, пошуковий. Обладнання: мультимедійне обладнання. Портрет Лесі Українки над дошкою; вишиті рушники; карта України з позначками місць, де бувала Леся Українка. Епіграф: Так! Я буду крізь сльози сміятись, Серед лиха співати пісні … Леся Українка
  • 2.
    Хід уроку: I. Вступнеслово учителя Оголошення теми, мети і завдань уроку. Мотивація навчальної діяльності Спільний проект готували кілька груп. Біографи: Бізікіна О. Ільєнко М. Літературознавці: Павликович В. Олійник В. Географи: Грищенко А. Ширшина Т. Декламатори: Амбарцумян В. Коваль М. Ощепкова А. Устянівська М. Експертна група II. Озвучування результатів проекту 1. Захист проектів у формі презентації. (електронний варіант презентації). 2. « Поетичн6а хвилька ». Декламатори читають вірші Лесі Українки. 3. Експертна група підводить підсумки презентації. III. Рефлексійно-оцінний етап - Що нового ви дізналися на уроці? Які факти вам були невідомі? - Чи справдилися ваші сподівання, які очікувалися на початку уроку? - Чия робота вам найбільше сподобалась? Чому? - Чи хотіли б ви продовжувати роботу на уроках саме у формі проектів? IV. Домашнє завдання. Інструктаж Твір-роздум «Чого я навчився (повинен навчитися) на прикладі життя Лесі Українки.»