SlideShare a Scribd company logo
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN (PAK21)
MATEMATIK TAHUN 4
Tarikh
Kemahiran Abad ke-21
Berdaya tahan/
Mahir berkomunikasi
Pemikir/
Kerja sepasukan
Bersifat ingin tahu
Berperinsip
Bermaklumat
Penyayang / Prihatin
Patriotik
Strategi Pengajaran dan
Pembelajaran
5P
Penyelesaian masalah/
Pembelajaran berasaskan
projek
Pembelajaran kooperatif
Pembelajaran kecergasan
pelbagai
Pembelajaran Kontekstual
Pembelajaran
Konstruktivisme
Kemahiran Belajar Cara
Belajar
Kajian Masa Depan
Pembelajaran Akses
Kendiri
Pembelajaran Luar Bilik
Darjah
Pembelajaran Masteri
Pendekatan Modular
Pendekatan Berpusatkan
Murid
/
Kelas
Masa
Bidang Nombor dan Operasi
Tajuk Perpuluhan
Standard Kandungan 8.1
Standard
Pembelajaran
8.1(i)(ii)
Objektif Pembelajaran
Di akhir pengajaran dan pembelajaran, murid akan dapat:-
1. Mengenal, menamakan dan menulis perpuluhan menggunakan
gambar rajah.
2. Menyebut dan menulis nombor perpuluhan sehingga tiga tempat
perpuluhan dalam perkataan dan angka.
Ringkasan Aktiviti
Kenal perpuluhan (Buku teks – Muka surat 89)
1. Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dan
kaitannya dengan tajuk pelajaran.
2. Murid mengenal, menamakan dan menulis perpuluhan
menggunakan gambar rajah.
3. Murid menyebut dan menulis nombor perpuluhan sehingga tiga
tempat perpuluhan dalam perkataan dan angka.
4. Murid melengkapkan latihan yang diberi oleh guru.
5. Murid mendengar guru membuat kesimpulan tentang isi
pelajaran.
BBM Buku teks, buku aktiviti, buku tulis
Pentaksiran dan
Penilaian
Lembaran kerja
/ Hasil kerja
Pemerhatian
Kuiz
Lisan
Tugasan
Projek
Refleksi
Pada akhir pengajaran;
______ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan ______
murid yang tidak mencapai objektif akan diberi bimbingan khas
dalam sesi akan datang.
Catatan
Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:-
Mesyuarat / Kursus
Program Sekolah
Mengiringi murid keluar
Aktiviti luar
Cuti Bencana / Cuti Khas
Cuti Peristiwa / Cuti Umum
Cuti Rehat / Cuti Sakit
Ulasan Pentadbir
Strategi Pengajaran dan
Pembelajaran Abad Ke-21
Round Table
Think, Pair, Share/
Hot seat
Permainan
3 stray and 1 stay
Pembentangan
Main Peranan
Gallery Walk
Peta I-Think
Nyanyian
Kemahiran Berfikir Aras Tinggi
(KBAT)
Mengaplikasi/
Menganalisis
Menilai
Mencipta
Elemen Merentas Kurikulum
(EMK)
Bahasa
Kelestarian Alam Sekitar
Nilai Murni/
Sains dan Teknologi
Patriotisme
Kreativiti dan Inovasi
Keusahawanan
Teknologi Maklumat dan
Komunikasi (TMK)
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN (PAK21)
MATEMATIK TAHUN 4
Tarikh
Kemahiran Abad ke-21
Berdaya tahan/
Mahir berkomunikasi
Pemikir/
Kerja sepasukan
Bersifat ingin tahu
Berperinsip
Bermaklumat
Penyayang / Prihatin
Patriotik
Strategi Pengajaran dan
Pembelajaran
5P
Penyelesaian masalah/
Pembelajaran berasaskan
projek
Pembelajaran kooperatif
Pembelajaran kecergasan
pelbagai
Pembelajaran Kontekstual
Pembelajaran
Konstruktivisme
Kemahiran Belajar Cara
Belajar
Kajian Masa Depan
Pembelajaran Akses
Kendiri
Pembelajaran Luar Bilik
Darjah
Pembelajaran Masteri
Pendekatan Modular
Pendekatan Berpusatkan
Murid
/
Kelas
Masa
Bidang Nombor dan Operasi
Tajuk Perpuluhan
Standard Kandungan 8.2
Standard
Pembelajaran
8.2(i)
Objektif Pembelajaran
Di akhir pengajaran dan pembelajaran, murid akan dapat:-
1. Menukar pecahan perseribu kepada perpuluhan dan
sebaliknya
Ringkasan Aktiviti
Hubungan pecahan dengan perpuluhan (Buku teks – Muka surat 92)
1. Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dan
kaitannya dengan tajuk pelajaran.
2. Murid menukar pecahan perseribu kepada perpuluhan dan
sebaliknya
3. Murid melengkapkan latihan yang diberi oleh guru.
4. Murid mendengar guru membuat kesimpulan tentang isi
pelajaran.
BBM Buku teks, buku aktiviti, buku tulis
Pentaksiran dan
Penilaian
Lembaran kerja
/ Hasil kerja
Pemerhatian
Kuiz
Lisan
Tugasan
Projek
Refleksi
Pada akhir pengajaran;
______ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan ______
murid yang tidak mencapai objektif akan diberi bimbingan khas
dalam sesi akan datang.
Catatan
Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:-
Mesyuarat / Kursus
Program Sekolah
Mengiringi murid keluar
Aktiviti luar
Cuti Bencana / Cuti Khas
Cuti Peristiwa / Cuti Umum
Cuti Rehat / Cuti Sakit
Ulasan Pentadbir
Strategi Pengajaran dan
Pembelajaran Abad Ke-21
Round Table
Think, Pair, Share/
Hot seat
Permainan
3 stray and 1 stay
Pembentangan
Main Peranan
Gallery Walk
Peta I-Think
Nyanyian
Kemahiran Berfikir Aras Tinggi
(KBAT)
Mengaplikasi/
Menganalisis
Menilai
Mencipta
Elemen Merentas Kurikulum
(EMK)
Bahasa
Kelestarian Alam Sekitar
Nilai Murni/
Sains dan Teknologi
Patriotisme
Kreativiti dan Inovasi
Keusahawanan
Teknologi Maklumat dan
Komunikasi (TMK)
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN (PAK21)
MATEMATIK TAHUN 4
Tarikh
Kemahiran Abad ke-21
Berdaya tahan/
Mahir berkomunikasi
Pemikir/
Kerja sepasukan
Bersifat ingin tahu
Berperinsip
Bermaklumat
Penyayang / Prihatin
Patriotik
Strategi Pengajaran dan
Pembelajaran
5P
Penyelesaian masalah/
Pembelajaran berasaskan
projek
Pembelajaran kooperatif
Pembelajaran kecergasan
pelbagai
Pembelajaran Kontekstual
Pembelajaran
Konstruktivisme
Kemahiran Belajar Cara
Belajar
Kajian Masa Depan
Pembelajaran Akses
Kendiri
Pembelajaran Luar Bilik
Darjah
Pembelajaran Masteri
Pendekatan Modular
Pendekatan Berpusatkan
Murid
/
Kelas
Masa
Bidang Nombor dan Operasi
Tajuk Perpuluhan
Standard Kandungan 8.2
Standard
Pembelajaran
8.2(ii)
Objektif Pembelajaran
Di akhir pengajaran dan pembelajaran, murid akan dapat:-
1. Membandingkan nilai dua nombor perpuluhan hingga tiga
tempat perpuluhan
Ringkasan Aktiviti
Bandingkan dengan perpuluhan (Buku teks – Muka surat 94)
1. Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dan
kaitannya dengan tajuk pelajaran.
2. Murid membandingkan nilai dua nombor perpuluhan hingga tiga
tempat perpuluhan.
3. Murid melengkapkan latihan yang diberi oleh guru.
4. Murid mendengar guru membuat kesimpulan tentang isi
pelajaran.
BBM Buku teks, buku aktiviti, buku tulis
Pentaksiran dan
Penilaian
Lembaran kerja
/ Hasil kerja
Pemerhatian
Kuiz
Lisan
Tugasan
Projek
Refleksi
Pada akhir pengajaran;
______ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan ______
murid yang tidak mencapai objektif akan diberi bimbingan khas
dalam sesi akan datang.
Catatan
Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:-
Mesyuarat / Kursus
Program Sekolah
Mengiringi murid keluar
Aktiviti luar
Cuti Bencana / Cuti Khas
Cuti Peristiwa / Cuti Umum
Cuti Rehat / Cuti Sakit
Ulasan Pentadbir
Strategi Pengajaran dan
Pembelajaran Abad Ke-21
Round Table
Think, Pair, Share/
Hot seat
Permainan
3 stray and 1 stay
Pembentangan
Main Peranan
Gallery Walk
Peta I-Think
Nyanyian
Kemahiran Berfikir Aras Tinggi
(KBAT)
Mengaplikasi/
Menganalisis
Menilai
Mencipta
Elemen Merentas Kurikulum
(EMK)
Bahasa
Kelestarian Alam Sekitar
Nilai Murni/
Sains dan Teknologi
Patriotisme
Kreativiti dan Inovasi
Keusahawanan
Teknologi Maklumat dan
Komunikasi (TMK)
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN (PAK21)
MATEMATIK TAHUN 4
Tarikh
Kemahiran Abad ke-21
Berdaya tahan/
Mahir berkomunikasi
Pemikir/
Kerja sepasukan
Bersifat ingin tahu
Berperinsip
Bermaklumat
Penyayang / Prihatin
Patriotik
Strategi Pengajaran dan
Pembelajaran
5P
Penyelesaian masalah/
Pembelajaran berasaskan
projek
Pembelajaran kooperatif
Pembelajaran kecergasan
pelbagai
Pembelajaran Kontekstual
Pembelajaran
Konstruktivisme
Kemahiran Belajar Cara
Belajar
Kajian Masa Depan
Pembelajaran Akses
Kendiri
Pembelajaran Luar Bilik
Darjah
Pembelajaran Masteri
Pendekatan Modular
Pendekatan Berpusatkan
Murid
/
Kelas
Masa
Bidang Nombor dan Operasi
Tajuk Perpuluhan
Standard Kandungan 8.3
Standard
Pembelajaran
8.3(i)
Objektif Pembelajaran
Di akhir pengajaran dan pembelajaran, murid akan dapat:-
1. Menambah dua nombor perpuluhan hingga tiga tempat
perpuluhan.
Ringkasan Aktiviti
Tambah perpuluhan (Buku teks – Muka surat 96)
1. Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dan
kaitannya dengan tajuk pelajaran.
2. Murid menambah dua nombor perpuluhan hingga tiga tempat
perpuluhan.
3. Murid melengkapkan latihan yang diberi oleh guru.
4. Murid mendengar guru membuat kesimpulan tentang isi
pelajaran.
BBM Buku teks, buku aktiviti, buku tulis
Pentaksiran dan
Penilaian
Lembaran kerja
/ Hasil kerja
Pemerhatian
Kuiz
Lisan
Tugasan
Projek
Refleksi
Pada akhir pengajaran;
______ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan ______
murid yang tidak mencapai objektif akan diberi bimbingan khas
dalam sesi akan datang.
Catatan
Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:-
Mesyuarat / Kursus
Program Sekolah
Mengiringi murid keluar
Aktiviti luar
Cuti Bencana / Cuti Khas
Cuti Peristiwa / Cuti Umum
Cuti Rehat / Cuti Sakit
Ulasan Pentadbir
Strategi Pengajaran dan
Pembelajaran Abad Ke-21
Round Table
Think, Pair, Share/
Hot seat
Permainan
3 stray and 1 stay
Pembentangan
Main Peranan
Gallery Walk
Peta I-Think
Nyanyian
Kemahiran Berfikir Aras Tinggi
(KBAT)
Mengaplikasi/
Menganalisis
Menilai
Mencipta
Elemen Merentas Kurikulum
(EMK)
Bahasa
Kelestarian Alam Sekitar
Nilai Murni/
Sains dan Teknologi
Patriotisme
Kreativiti dan Inovasi
Keusahawanan
Teknologi Maklumat dan
Komunikasi (TMK)
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN (PAK21)
MATEMATIK TAHUN 4
Tarikh
Kemahiran Abad ke-21
Berdaya tahan/
Mahir berkomunikasi
Pemikir/
Kerja sepasukan
Bersifat ingin tahu
Berperinsip
Bermaklumat
Penyayang / Prihatin
Patriotik
Strategi Pengajaran dan
Pembelajaran
5P
Penyelesaian masalah/
Pembelajaran berasaskan
projek
Pembelajaran kooperatif
Pembelajaran kecergasan
pelbagai
Pembelajaran Kontekstual
Pembelajaran
Konstruktivisme
Kemahiran Belajar Cara
Belajar
Kajian Masa Depan
Pembelajaran Akses
Kendiri
Pembelajaran Luar Bilik
Darjah
Pembelajaran Masteri
Pendekatan Modular
Pendekatan Berpusatkan
Murid
/
Kelas
Masa
Bidang Nombor dan Operasi
Tajuk Perpuluhan
Standard Kandungan 8.4
Standard
Pembelajaran
8.4(i)
Objektif Pembelajaran
Di akhir pengajaran dan pembelajaran, murid akan dapat:-
1. Menolak dua nombor perpuluhan hingga tiga tempat
perpuluhan.
Ringkasan Aktiviti
Tolak perpuluhan (Buku teks – Muka surat 98)
1. Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dan
kaitannya dengan tajuk pelajaran.
2. Murid menolak dua nombor perpuluhan hingga tiga tempat
perpuluhan.
3. Murid melengkapkan latihan yang diberi oleh guru.
4. Murid mendengar guru membuat kesimpulan tentang isi
pelajaran.
BBM Buku teks, buku aktiviti, buku tulis
Pentaksiran dan
Penilaian
Lembaran kerja
/ Hasil kerja
Pemerhatian
Kuiz
Lisan
Tugasan
Projek
Refleksi
Pada akhir pengajaran;
______ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan ______
murid yang tidak mencapai objektif akan diberi bimbingan khas
dalam sesi akan datang.
Catatan
Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:-
Mesyuarat / Kursus
Program Sekolah
Mengiringi murid keluar
Aktiviti luar
Cuti Bencana / Cuti Khas
Cuti Peristiwa / Cuti Umum
Cuti Rehat / Cuti Sakit
Ulasan Pentadbir
Strategi Pengajaran dan
Pembelajaran Abad Ke-21
Round Table
Think, Pair, Share/
Hot seat
Permainan
3 stray and 1 stay
Pembentangan
Main Peranan
Gallery Walk
Peta I-Think
Nyanyian
Kemahiran Berfikir Aras Tinggi
(KBAT)
Mengaplikasi/
Menganalisis
Menilai
Mencipta
Elemen Merentas Kurikulum
(EMK)
Bahasa
Kelestarian Alam Sekitar
Nilai Murni/
Sains dan Teknologi
Patriotisme
Kreativiti dan Inovasi
Keusahawanan
Teknologi Maklumat dan
Komunikasi (TMK)
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN (PAK21)
MATEMATIK TAHUN 4
Tarikh
Kemahiran Abad ke-21
Berdaya tahan/
Mahir berkomunikasi
Pemikir/
Kerja sepasukan
Bersifat ingin tahu
Berperinsip
Bermaklumat
Penyayang / Prihatin
Patriotik
Strategi Pengajaran dan
Pembelajaran
5P
Penyelesaian masalah/
Pembelajaran berasaskan
projek
Pembelajaran kooperatif
Pembelajaran kecergasan
pelbagai
Pembelajaran Kontekstual
Pembelajaran
Konstruktivisme
Kemahiran Belajar Cara
Belajar
Kajian Masa Depan
Pembelajaran Akses
Kendiri
Pembelajaran Luar Bilik
Darjah
Pembelajaran Masteri
Pendekatan Modular
Pendekatan Berpusatkan
Murid
/
Kelas
Masa
Bidang Nombor dan Operasi
Tajuk Perpuluhan
Standard Kandungan 8.5
Standard
Pembelajaran
8.5(i)(ii)
Objektif Pembelajaran
Di akhir pengajaran dan pembelajaran, murid akan dapat:-
1. Mendarab nombor perpuluhan dengan nombor satu digit dan
hasilnya hingga tiga tempat perpuluhan.
2. Mendarab nombor perpuluhan hingga tiga tempat perpuluhan
dengan 10, 100 dan 1000.
Ringkasan Aktiviti
Darab perpuluhan (Buku teks – Muka surat 100)
1. Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dan
kaitannya dengan tajuk pelajaran.
2. Murid mendarab nombor perpuluhan dengan nombor satu digit
dan hasilnya hingga tiga tempat perpuluhan.
3. Murid mendarab nombor perpuluhan hingga tiga tempat
perpuluhan dengan 10, 100 dan 1000.
4. Murid melengkapkan latihan yang diberi oleh guru.
5. Murid mendengar guru membuat kesimpulan tentang isi
pelajaran.
BBM Buku teks, buku aktiviti, buku tulis
Pentaksiran dan
Penilaian
Lembaran kerja
/ Hasil kerja
Pemerhatian
Kuiz
Lisan
Tugasan
Projek
Refleksi
Pada akhir pengajaran;
______ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan ______
murid yang tidak mencapai objektif akan diberi bimbingan khas
dalam sesi akan datang.
Catatan
Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:-
Mesyuarat / Kursus
Program Sekolah
Mengiringi murid keluar
Aktiviti luar
Cuti Bencana / Cuti Khas
Cuti Peristiwa / Cuti Umum
Cuti Rehat / Cuti Sakit
Ulasan Pentadbir
Strategi Pengajaran dan
Pembelajaran Abad Ke-21
Round Table
Think, Pair, Share/
Hot seat
Permainan
3 stray and 1 stay
Pembentangan
Main Peranan
Gallery Walk
Peta I-Think
Nyanyian
Kemahiran Berfikir Aras Tinggi
(KBAT)
Mengaplikasi/
Menganalisis
Menilai
Mencipta
Elemen Merentas Kurikulum
(EMK)
Bahasa
Kelestarian Alam Sekitar
Nilai Murni/
Sains dan Teknologi
Patriotisme
Kreativiti dan Inovasi
Keusahawanan
Teknologi Maklumat dan
Komunikasi (TMK)
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN (PAK21)
MATEMATIK TAHUN 4
Tarikh
Kemahiran Abad ke-21
Berdaya tahan/
Mahir berkomunikasi
Pemikir/
Kerja sepasukan
Bersifat ingin tahu
Berperinsip
Bermaklumat
Penyayang / Prihatin
Patriotik
Strategi Pengajaran dan
Pembelajaran
5P
Penyelesaian masalah/
Pembelajaran berasaskan
projek
Pembelajaran kooperatif
Pembelajaran kecergasan
pelbagai
Pembelajaran Kontekstual
Pembelajaran
Konstruktivisme
Kemahiran Belajar Cara
Belajar
Kajian Masa Depan
Pembelajaran Akses
Kendiri
Pembelajaran Luar Bilik
Darjah
Pembelajaran Masteri
Pendekatan Modular
Pendekatan Berpusatkan
Murid
/
Kelas
Masa
Bidang Nombor dan Operasi
Tajuk Perpuluhan
Standard Kandungan 8.6
Standard
Pembelajaran
8.6(i)(ii)
Objektif Pembelajaran
Di akhir pengajaran dan pembelajaran, murid akan dapat:-
1. Membahagi nombor perpuluhan dengan nombor satu digit dan
hasilnya hingga tiga tempat perpuluhan
2. Membahagi nombor perpuluhan dengan 10, 100 dan 1000,
hasilnya hingga tiga tempat perpuluhan.
Ringkasan Aktiviti
Bahagi perpuluhan (Buku teks – Muka surat 102)
1. Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dan
kaitannya dengan tajuk pelajaran.
2. Murid mendarab nombor perpuluhan dengan nombor satu digit
dan hasilnya hingga tiga tempat perpuluhan.
3. Murid mendarab nombor perpuluhan hingga tiga tempat
perpuluhan dengan 10, 100 dan 1000.
4. Murid melengkapkan latihan yang diberi oleh guru.
5. Murid mendengar guru membuat kesimpulan tentang isi
pelajaran.
BBM Buku teks, buku aktiviti, buku tulis
Pentaksiran dan
Penilaian
Lembaran kerja
/ Hasil kerja
Pemerhatian
Kuiz
Lisan
Tugasan
Projek
Refleksi
Pada akhir pengajaran;
______ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan ______
murid yang tidak mencapai objektif akan diberi bimbingan khas
dalam sesi akan datang.
Catatan
Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:-
Mesyuarat / Kursus
Program Sekolah
Mengiringi murid keluar
Aktiviti luar
Cuti Bencana / Cuti Khas
Cuti Peristiwa / Cuti Umum
Cuti Rehat / Cuti Sakit
Ulasan Pentadbir
Strategi Pengajaran dan
Pembelajaran Abad Ke-21
Round Table
Think, Pair, Share/
Hot seat
Permainan
3 stray and 1 stay
Pembentangan
Main Peranan
Gallery Walk
Peta I-Think
Nyanyian
Kemahiran Berfikir Aras Tinggi
(KBAT)
Mengaplikasi/
Menganalisis
Menilai
Mencipta
Elemen Merentas Kurikulum
(EMK)
Bahasa
Kelestarian Alam Sekitar
Nilai Murni/
Sains dan Teknologi
Patriotisme
Kreativiti dan Inovasi
Keusahawanan
Teknologi Maklumat dan
Komunikasi (TMK)
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN (PAK21)
MATEMATIK TAHUN 4
Tarikh
Kemahiran Abad ke-21
Berdaya tahan/
Mahir berkomunikasi
Pemikir/
Kerja sepasukan
Bersifat ingin tahu
Berperinsip
Bermaklumat
Penyayang / Prihatin
Patriotik
Strategi Pengajaran dan
Pembelajaran
5P
Penyelesaian masalah/
Pembelajaran berasaskan
projek
Pembelajaran kooperatif
Pembelajaran kecergasan
pelbagai
Pembelajaran Kontekstual
Pembelajaran
Konstruktivisme
Kemahiran Belajar Cara
Belajar
Kajian Masa Depan
Pembelajaran Akses
Kendiri
Pembelajaran Luar Bilik
Darjah
Pembelajaran Masteri
Pendekatan Modular
Pendekatan Berpusatkan
Murid
/
Kelas
Masa
Bidang Nombor dan Operasi
Tajuk Perpuluhan
Standard Kandungan 8.7
Standard
Pembelajaran
8.7(i)
Objektif Pembelajaran
Di akhir pengajaran dan pembelajaran, murid akan dapat:-
1. Menyelesaikan masalah harian melibatkan penambahan,
penolakan, pendaraban dan pembahagian.
Ringkasan Aktiviti
Selesaikan msalah (Buku teks – Muka surat 104)
1. Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dan
kaitannya dengan tajuk pelajaran.
2. Murid menyelesaikan masalah harian melibatkan penambahan,
penolakan, pendaraban dan pembahagian.
3. Murid melengkapkan latihan yang diberi oleh guru.
4. Murid mendengar guru membuat kesimpulan tentang isi
pelajaran.
BBM Buku teks, buku aktiviti, buku tulis
Pentaksiran dan
Penilaian
Lembaran kerja
/ Hasil kerja
Pemerhatian
Kuiz
Lisan
Tugasan
Projek
Refleksi
Pada akhir pengajaran;
______ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan ______
murid yang tidak mencapai objektif akan diberi bimbingan khas
dalam sesi akan datang.
Catatan
Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:-
Mesyuarat / Kursus
Program Sekolah
Mengiringi murid keluar
Aktiviti luar
Cuti Bencana / Cuti Khas
Cuti Peristiwa / Cuti Umum
Cuti Rehat / Cuti Sakit
Ulasan Pentadbir
Strategi Pengajaran dan
Pembelajaran Abad Ke-21
Round Table
Think, Pair, Share/
Hot seat
Permainan
3 stray and 1 stay
Pembentangan
Main Peranan
Gallery Walk
Peta I-Think
Nyanyian
Kemahiran Berfikir Aras Tinggi
(KBAT)
Mengaplikasi/
Menganalisis
Menilai
Mencipta
Elemen Merentas Kurikulum
(EMK)
Bahasa
Kelestarian Alam Sekitar
Nilai Murni/
Sains dan Teknologi
Patriotisme
Kreativiti dan Inovasi
Keusahawanan
Teknologi Maklumat dan
Komunikasi (TMK)

More Related Content

What's hot

Pengembangan bahan ajar 1
Pengembangan bahan ajar 1  Pengembangan bahan ajar 1
Pengembangan bahan ajar 1
Drs. HM. Yunus
 
Alat penilaian kemampuan guru (apkg 1 dan 2) 2
Alat penilaian kemampuan guru (apkg 1 dan 2) 2Alat penilaian kemampuan guru (apkg 1 dan 2) 2
Alat penilaian kemampuan guru (apkg 1 dan 2) 2Operator Warnet Vast Raha
 
2. tambah
2. tambah2. tambah
APKG UT PGSD
APKG UT PGSDAPKG UT PGSD
APKG UT PGSD
Kafid Bram
 
Pengembangan bahan ajar 2
Pengembangan bahan ajar 2Pengembangan bahan ajar 2
Pengembangan bahan ajar 2
Drs. HM. Yunus
 
Penyusunan bahan ajar (KELOMPOK 9)
Penyusunan bahan ajar (KELOMPOK 9)Penyusunan bahan ajar (KELOMPOK 9)
Penyusunan bahan ajar (KELOMPOK 9)Nastiti Rahajeng
 
Cara penyusunan bahan ajar cetak cecep kustandi
Cara penyusunan bahan ajar cetak cecep kustandiCara penyusunan bahan ajar cetak cecep kustandi
Cara penyusunan bahan ajar cetak cecep kustandi
Cecep Kustandi
 
Apkg 1-dan-2-prasiklus
Apkg 1-dan-2-prasiklusApkg 1-dan-2-prasiklus
Apkg 1-dan-2-prasiklus
Azhar Syukri
 
Alat penilaian-kemampuan-guru-apkg-lembar1
Alat penilaian-kemampuan-guru-apkg-lembar1Alat penilaian-kemampuan-guru-apkg-lembar1
Alat penilaian-kemampuan-guru-apkg-lembar1Ratna Nana
 
Satpdgk4203 01 pend matematika
Satpdgk4203 01 pend matematikaSatpdgk4203 01 pend matematika
Satpdgk4203 01 pend matematika
Azman Jayadi
 
Apkg 1 dan 2
Apkg 1 dan 2Apkg 1 dan 2
Apkg 1 dan 2
Sukardi Juniardi
 
Pengembangan Bahan Ajar
Pengembangan Bahan AjarPengembangan Bahan Ajar
Pengembangan Bahan Ajar
NASuprawoto Sunardjo
 
Alat penilaian kemampuan guru (apkg 1 dan 2) 2
Alat penilaian kemampuan guru (apkg 1 dan 2) 2Alat penilaian kemampuan guru (apkg 1 dan 2) 2
Alat penilaian kemampuan guru (apkg 1 dan 2) 2Operator Warnet Vast Raha
 
Alat penilaian kemampuan guru 1 (apkg 1) l e m b a r p e n i l a i a n kemamp...
Alat penilaian kemampuan guru 1 (apkg 1) l e m b a r p e n i l a i a n kemamp...Alat penilaian kemampuan guru 1 (apkg 1) l e m b a r p e n i l a i a n kemamp...
Alat penilaian kemampuan guru 1 (apkg 1) l e m b a r p e n i l a i a n kemamp...
Nindya Ad
 
Apkg pkr 1 triani
Apkg pkr 1 trianiApkg pkr 1 triani
Apkg pkr 1 triani
Wiji Trangkil
 
Penyusunan bahan ajar (KELOMPOK 9)
Penyusunan bahan ajar (KELOMPOK 9)Penyusunan bahan ajar (KELOMPOK 9)
Penyusunan bahan ajar (KELOMPOK 9)Nastiti Rahajeng
 
Prosedur pengembangan bahan ajar
Prosedur pengembangan bahan ajarProsedur pengembangan bahan ajar
Prosedur pengembangan bahan ajar
Bu Ila
 

What's hot (20)

Pengembangan bahan ajar 1
Pengembangan bahan ajar 1  Pengembangan bahan ajar 1
Pengembangan bahan ajar 1
 
Alat penilaian kemampuan guru (apkg 1 dan 2) 2
Alat penilaian kemampuan guru (apkg 1 dan 2) 2Alat penilaian kemampuan guru (apkg 1 dan 2) 2
Alat penilaian kemampuan guru (apkg 1 dan 2) 2
 
Satuan acara tutorial
Satuan acara tutorialSatuan acara tutorial
Satuan acara tutorial
 
2. tambah
2. tambah2. tambah
2. tambah
 
Alat penilaian kemampuan guru
Alat penilaian kemampuan guruAlat penilaian kemampuan guru
Alat penilaian kemampuan guru
 
APKG UT PGSD
APKG UT PGSDAPKG UT PGSD
APKG UT PGSD
 
Pengembangan bahan ajar 2
Pengembangan bahan ajar 2Pengembangan bahan ajar 2
Pengembangan bahan ajar 2
 
Penyusunan bahan ajar (KELOMPOK 9)
Penyusunan bahan ajar (KELOMPOK 9)Penyusunan bahan ajar (KELOMPOK 9)
Penyusunan bahan ajar (KELOMPOK 9)
 
Cara penyusunan bahan ajar cetak cecep kustandi
Cara penyusunan bahan ajar cetak cecep kustandiCara penyusunan bahan ajar cetak cecep kustandi
Cara penyusunan bahan ajar cetak cecep kustandi
 
Apkg 1-dan-2-prasiklus
Apkg 1-dan-2-prasiklusApkg 1-dan-2-prasiklus
Apkg 1-dan-2-prasiklus
 
Alat penilaian-kemampuan-guru-apkg-lembar1
Alat penilaian-kemampuan-guru-apkg-lembar1Alat penilaian-kemampuan-guru-apkg-lembar1
Alat penilaian-kemampuan-guru-apkg-lembar1
 
Satpdgk4203 01 pend matematika
Satpdgk4203 01 pend matematikaSatpdgk4203 01 pend matematika
Satpdgk4203 01 pend matematika
 
Apkg 1 dan 2
Apkg 1 dan 2Apkg 1 dan 2
Apkg 1 dan 2
 
Pengembangan Bahan Ajar
Pengembangan Bahan AjarPengembangan Bahan Ajar
Pengembangan Bahan Ajar
 
Alat penilaian kemampuan guru (apkg 1 dan 2) 2
Alat penilaian kemampuan guru (apkg 1 dan 2) 2Alat penilaian kemampuan guru (apkg 1 dan 2) 2
Alat penilaian kemampuan guru (apkg 1 dan 2) 2
 
Surat keterangan kesediaan sebagai supervisor
Surat keterangan kesediaan sebagai supervisorSurat keterangan kesediaan sebagai supervisor
Surat keterangan kesediaan sebagai supervisor
 
Alat penilaian kemampuan guru 1 (apkg 1) l e m b a r p e n i l a i a n kemamp...
Alat penilaian kemampuan guru 1 (apkg 1) l e m b a r p e n i l a i a n kemamp...Alat penilaian kemampuan guru 1 (apkg 1) l e m b a r p e n i l a i a n kemamp...
Alat penilaian kemampuan guru 1 (apkg 1) l e m b a r p e n i l a i a n kemamp...
 
Apkg pkr 1 triani
Apkg pkr 1 trianiApkg pkr 1 triani
Apkg pkr 1 triani
 
Penyusunan bahan ajar (KELOMPOK 9)
Penyusunan bahan ajar (KELOMPOK 9)Penyusunan bahan ajar (KELOMPOK 9)
Penyusunan bahan ajar (KELOMPOK 9)
 
Prosedur pengembangan bahan ajar
Prosedur pengembangan bahan ajarProsedur pengembangan bahan ajar
Prosedur pengembangan bahan ajar
 

Similar to 8. perpuluhan

9. peratus
9. peratus9. peratus
4. darab
4. darab4. darab
Rpp pecahan Problem basic Learning
Rpp pecahan Problem basic LearningRpp pecahan Problem basic Learning
Rpp pecahan Problem basic Learning
Chyntia Avianti
 
RPP penerapan barisan dan deret.pdf
RPP penerapan barisan dan deret.pdfRPP penerapan barisan dan deret.pdf
RPP penerapan barisan dan deret.pdf
rohaniysimanjuntak
 
RPP penerapan barisan dan deret.pdf
RPP penerapan barisan dan deret.pdfRPP penerapan barisan dan deret.pdf
RPP penerapan barisan dan deret.pdf
rohaniysimanjuntak
 
Unit 10 perancangan p&p
Unit 10 perancangan p&pUnit 10 perancangan p&p
Unit 10 perancangan p&p
Aminah Rahmat
 
368717628-Rph-Matematik-2018-Tahun-6.pdf
368717628-Rph-Matematik-2018-Tahun-6.pdf368717628-Rph-Matematik-2018-Tahun-6.pdf
368717628-Rph-Matematik-2018-Tahun-6.pdf
ssuser5fca6c
 
UNIT 21.doc
UNIT 21.docUNIT 21.doc
UNIT 21.doc
FakhrurRazi71
 
UNIT 22.doc
UNIT 22.docUNIT 22.doc
UNIT 22.doc
FakhrurRazi71
 
rancangan pengajaran harian minggu 41.docx
rancangan pengajaran harian minggu 41.docxrancangan pengajaran harian minggu 41.docx
rancangan pengajaran harian minggu 41.docx
Adam Othman
 
RPP KURIKULUM 2013 (GARIS DAN SUDUT)
RPP KURIKULUM 2013 (GARIS DAN SUDUT)RPP KURIKULUM 2013 (GARIS DAN SUDUT)
RPP KURIKULUM 2013 (GARIS DAN SUDUT)
Ana Safrida
 
UNIT 11 INDAH SENI SEPANJANG ZAMAN.docx
UNIT 11 INDAH SENI SEPANJANG ZAMAN.docxUNIT 11 INDAH SENI SEPANJANG ZAMAN.docx
UNIT 11 INDAH SENI SEPANJANG ZAMAN.docx
Pewaris Sepi
 
RPP Kelas X Materi Eksponen - Kurikulum 2013
RPP Kelas X Materi Eksponen - Kurikulum 2013RPP Kelas X Materi Eksponen - Kurikulum 2013
RPP Kelas X Materi Eksponen - Kurikulum 2013
Rahma Siska Utari
 
1. Modul Ajar-Deret Aritmatika-Matematika Umum-Kelas 10.pdf
1. Modul Ajar-Deret Aritmatika-Matematika Umum-Kelas 10.pdf1. Modul Ajar-Deret Aritmatika-Matematika Umum-Kelas 10.pdf
1. Modul Ajar-Deret Aritmatika-Matematika Umum-Kelas 10.pdf
Ririn414289
 
Rpp matematika sma xi wajib bab 4
Rpp matematika sma xi wajib bab 4Rpp matematika sma xi wajib bab 4
Rpp matematika sma xi wajib bab 4
eli priyatna laidan
 
UNIT 24.doc
UNIT 24.docUNIT 24.doc
UNIT 24.doc
FakhrurRazi71
 
3. perpuluhan
3. perpuluhan3. perpuluhan
3. perpuluhan
Ahmad Awang
 
BMS 5 W1 2021 www.cikgugorgeous.com.docx
BMS 5 W1 2021 www.cikgugorgeous.com.docxBMS 5 W1 2021 www.cikgugorgeous.com.docx
BMS 5 W1 2021 www.cikgugorgeous.com.docx
MKALIAPPANALMUNIANDY
 
Model model pembelajaran terbaru
Model model pembelajaran terbaruModel model pembelajaran terbaru
Model model pembelajaran terbaru
Key Anech
 

Similar to 8. perpuluhan (20)

9. peratus
9. peratus9. peratus
9. peratus
 
4. darab
4. darab4. darab
4. darab
 
Rpp pecahan Problem basic Learning
Rpp pecahan Problem basic LearningRpp pecahan Problem basic Learning
Rpp pecahan Problem basic Learning
 
RPP penerapan barisan dan deret.pdf
RPP penerapan barisan dan deret.pdfRPP penerapan barisan dan deret.pdf
RPP penerapan barisan dan deret.pdf
 
RPP penerapan barisan dan deret.pdf
RPP penerapan barisan dan deret.pdfRPP penerapan barisan dan deret.pdf
RPP penerapan barisan dan deret.pdf
 
Unit 10 perancangan p&p
Unit 10 perancangan p&pUnit 10 perancangan p&p
Unit 10 perancangan p&p
 
368717628-Rph-Matematik-2018-Tahun-6.pdf
368717628-Rph-Matematik-2018-Tahun-6.pdf368717628-Rph-Matematik-2018-Tahun-6.pdf
368717628-Rph-Matematik-2018-Tahun-6.pdf
 
UNIT 21.doc
UNIT 21.docUNIT 21.doc
UNIT 21.doc
 
UNIT 22.doc
UNIT 22.docUNIT 22.doc
UNIT 22.doc
 
rancangan pengajaran harian minggu 41.docx
rancangan pengajaran harian minggu 41.docxrancangan pengajaran harian minggu 41.docx
rancangan pengajaran harian minggu 41.docx
 
RPP KURIKULUM 2013 (GARIS DAN SUDUT)
RPP KURIKULUM 2013 (GARIS DAN SUDUT)RPP KURIKULUM 2013 (GARIS DAN SUDUT)
RPP KURIKULUM 2013 (GARIS DAN SUDUT)
 
Rpp
RppRpp
Rpp
 
UNIT 11 INDAH SENI SEPANJANG ZAMAN.docx
UNIT 11 INDAH SENI SEPANJANG ZAMAN.docxUNIT 11 INDAH SENI SEPANJANG ZAMAN.docx
UNIT 11 INDAH SENI SEPANJANG ZAMAN.docx
 
RPP Kelas X Materi Eksponen - Kurikulum 2013
RPP Kelas X Materi Eksponen - Kurikulum 2013RPP Kelas X Materi Eksponen - Kurikulum 2013
RPP Kelas X Materi Eksponen - Kurikulum 2013
 
1. Modul Ajar-Deret Aritmatika-Matematika Umum-Kelas 10.pdf
1. Modul Ajar-Deret Aritmatika-Matematika Umum-Kelas 10.pdf1. Modul Ajar-Deret Aritmatika-Matematika Umum-Kelas 10.pdf
1. Modul Ajar-Deret Aritmatika-Matematika Umum-Kelas 10.pdf
 
Rpp matematika sma xi wajib bab 4
Rpp matematika sma xi wajib bab 4Rpp matematika sma xi wajib bab 4
Rpp matematika sma xi wajib bab 4
 
UNIT 24.doc
UNIT 24.docUNIT 24.doc
UNIT 24.doc
 
3. perpuluhan
3. perpuluhan3. perpuluhan
3. perpuluhan
 
BMS 5 W1 2021 www.cikgugorgeous.com.docx
BMS 5 W1 2021 www.cikgugorgeous.com.docxBMS 5 W1 2021 www.cikgugorgeous.com.docx
BMS 5 W1 2021 www.cikgugorgeous.com.docx
 
Model model pembelajaran terbaru
Model model pembelajaran terbaruModel model pembelajaran terbaru
Model model pembelajaran terbaru
 

More from Kementerian Pendidikan Malaysia

imbuhan pinjaman.docx
imbuhan pinjaman.docximbuhan pinjaman.docx
imbuhan pinjaman.docx
Kementerian Pendidikan Malaysia
 
Nilai Tempat & Digit Tahun 1.docx
Nilai Tempat & Digit Tahun 1.docxNilai Tempat & Digit Tahun 1.docx
Nilai Tempat & Digit Tahun 1.docx
Kementerian Pendidikan Malaysia
 
18. perwakilan data
18. perwakilan data18. perwakilan data
18. perwakilan data
Kementerian Pendidikan Malaysia
 
16. koordinat
16. koordinat16. koordinat
14. isi padu cecair
14. isi padu cecair14. isi padu cecair
14. isi padu cecair
Kementerian Pendidikan Malaysia
 
13. jisim
13. jisim13. jisim
10. wang
10. wang10. wang
6. operasi bergabung
6. operasi bergabung6. operasi bergabung
6. operasi bergabung
Kementerian Pendidikan Malaysia
 
5. bahagi
5. bahagi5. bahagi
3. tolak
3. tolak3. tolak
1. nombor bulat hingga 100 000
1. nombor bulat hingga 100 0001. nombor bulat hingga 100 000
1. nombor bulat hingga 100 000
Kementerian Pendidikan Malaysia
 
Nama muka depan buku pengoperasian LINUS2.0
Nama muka depan buku pengoperasian LINUS2.0Nama muka depan buku pengoperasian LINUS2.0
Nama muka depan buku pengoperasian LINUS2.0
Kementerian Pendidikan Malaysia
 
Perancangan strategik linus 2017-2019
Perancangan strategik linus 2017-2019Perancangan strategik linus 2017-2019
Perancangan strategik linus 2017-2019
Kementerian Pendidikan Malaysia
 
Surat siaranlinus2 0
Surat siaranlinus2 0Surat siaranlinus2 0
Surat siaranlinus2 0
Kementerian Pendidikan Malaysia
 
Pekeliling linus-april2010
Pekeliling linus-april2010Pekeliling linus-april2010
Pekeliling linus-april2010
Kementerian Pendidikan Malaysia
 

More from Kementerian Pendidikan Malaysia (18)

Kad Nombor 1-9.docx
Kad Nombor 1-9.docxKad Nombor 1-9.docx
Kad Nombor 1-9.docx
 
imbuhan pinjaman.docx
imbuhan pinjaman.docximbuhan pinjaman.docx
imbuhan pinjaman.docx
 
Nilai Tempat & Digit Tahun 1.docx
Nilai Tempat & Digit Tahun 1.docxNilai Tempat & Digit Tahun 1.docx
Nilai Tempat & Digit Tahun 1.docx
 
Dskp kssm tingkatan 1 pjpk
Dskp kssm tingkatan 1 pjpkDskp kssm tingkatan 1 pjpk
Dskp kssm tingkatan 1 pjpk
 
18. perwakilan data
18. perwakilan data18. perwakilan data
18. perwakilan data
 
16. koordinat
16. koordinat16. koordinat
16. koordinat
 
14. isi padu cecair
14. isi padu cecair14. isi padu cecair
14. isi padu cecair
 
13. jisim
13. jisim13. jisim
13. jisim
 
10. wang
10. wang10. wang
10. wang
 
6. operasi bergabung
6. operasi bergabung6. operasi bergabung
6. operasi bergabung
 
5. bahagi
5. bahagi5. bahagi
5. bahagi
 
3. tolak
3. tolak3. tolak
3. tolak
 
1. nombor bulat hingga 100 000
1. nombor bulat hingga 100 0001. nombor bulat hingga 100 000
1. nombor bulat hingga 100 000
 
Buku Pengoperasian LINUS2.0
Buku Pengoperasian LINUS2.0Buku Pengoperasian LINUS2.0
Buku Pengoperasian LINUS2.0
 
Nama muka depan buku pengoperasian LINUS2.0
Nama muka depan buku pengoperasian LINUS2.0Nama muka depan buku pengoperasian LINUS2.0
Nama muka depan buku pengoperasian LINUS2.0
 
Perancangan strategik linus 2017-2019
Perancangan strategik linus 2017-2019Perancangan strategik linus 2017-2019
Perancangan strategik linus 2017-2019
 
Surat siaranlinus2 0
Surat siaranlinus2 0Surat siaranlinus2 0
Surat siaranlinus2 0
 
Pekeliling linus-april2010
Pekeliling linus-april2010Pekeliling linus-april2010
Pekeliling linus-april2010
 

Recently uploaded

slip gaji karyawan contoh slip gaji karyawan contoh
slip gaji karyawan contoh slip gaji karyawan contohslip gaji karyawan contoh slip gaji karyawan contoh
slip gaji karyawan contoh slip gaji karyawan contoh
projecttomarss
 
Rapat koordinasi penguatan kolaborasi_7 Juni 2024sent.pptx
Rapat koordinasi penguatan kolaborasi_7 Juni 2024sent.pptxRapat koordinasi penguatan kolaborasi_7 Juni 2024sent.pptx
Rapat koordinasi penguatan kolaborasi_7 Juni 2024sent.pptx
ApriyandiIyan1
 
Hari Lanjut Usia Nasional Kota Bandung 2024.pptx
Hari Lanjut Usia Nasional Kota Bandung 2024.pptxHari Lanjut Usia Nasional Kota Bandung 2024.pptx
Hari Lanjut Usia Nasional Kota Bandung 2024.pptx
UIN Sunan Kalijaga Yogyakarta
 
PPT SOSIALISASI DBHCHT Gempur Rokok Ilegal.pdf
PPT SOSIALISASI DBHCHT Gempur Rokok Ilegal.pdfPPT SOSIALISASI DBHCHT Gempur Rokok Ilegal.pdf
PPT SOSIALISASI DBHCHT Gempur Rokok Ilegal.pdf
adminguntur
 
Berita Resmi Statistik materi-brs-2023-10-16.pdf
Berita Resmi Statistik materi-brs-2023-10-16.pdfBerita Resmi Statistik materi-brs-2023-10-16.pdf
Berita Resmi Statistik materi-brs-2023-10-16.pdf
DenniPratama2
 
CERITA REMEH TEMEH DESA ANKOR JAWA TENGAH.pdf
CERITA REMEH TEMEH DESA ANKOR JAWA TENGAH.pdfCERITA REMEH TEMEH DESA ANKOR JAWA TENGAH.pdf
CERITA REMEH TEMEH DESA ANKOR JAWA TENGAH.pdf
Zainul Ulum
 
Rencana Moderasi Lokakarya dua prgram guru penggerakk
Rencana Moderasi Lokakarya dua prgram guru penggerakkRencana Moderasi Lokakarya dua prgram guru penggerakk
Rencana Moderasi Lokakarya dua prgram guru penggerakk
DwiSuprianto2
 

Recently uploaded (7)

slip gaji karyawan contoh slip gaji karyawan contoh
slip gaji karyawan contoh slip gaji karyawan contohslip gaji karyawan contoh slip gaji karyawan contoh
slip gaji karyawan contoh slip gaji karyawan contoh
 
Rapat koordinasi penguatan kolaborasi_7 Juni 2024sent.pptx
Rapat koordinasi penguatan kolaborasi_7 Juni 2024sent.pptxRapat koordinasi penguatan kolaborasi_7 Juni 2024sent.pptx
Rapat koordinasi penguatan kolaborasi_7 Juni 2024sent.pptx
 
Hari Lanjut Usia Nasional Kota Bandung 2024.pptx
Hari Lanjut Usia Nasional Kota Bandung 2024.pptxHari Lanjut Usia Nasional Kota Bandung 2024.pptx
Hari Lanjut Usia Nasional Kota Bandung 2024.pptx
 
PPT SOSIALISASI DBHCHT Gempur Rokok Ilegal.pdf
PPT SOSIALISASI DBHCHT Gempur Rokok Ilegal.pdfPPT SOSIALISASI DBHCHT Gempur Rokok Ilegal.pdf
PPT SOSIALISASI DBHCHT Gempur Rokok Ilegal.pdf
 
Berita Resmi Statistik materi-brs-2023-10-16.pdf
Berita Resmi Statistik materi-brs-2023-10-16.pdfBerita Resmi Statistik materi-brs-2023-10-16.pdf
Berita Resmi Statistik materi-brs-2023-10-16.pdf
 
CERITA REMEH TEMEH DESA ANKOR JAWA TENGAH.pdf
CERITA REMEH TEMEH DESA ANKOR JAWA TENGAH.pdfCERITA REMEH TEMEH DESA ANKOR JAWA TENGAH.pdf
CERITA REMEH TEMEH DESA ANKOR JAWA TENGAH.pdf
 
Rencana Moderasi Lokakarya dua prgram guru penggerakk
Rencana Moderasi Lokakarya dua prgram guru penggerakkRencana Moderasi Lokakarya dua prgram guru penggerakk
Rencana Moderasi Lokakarya dua prgram guru penggerakk
 

8. perpuluhan

  • 1. RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN (PAK21) MATEMATIK TAHUN 4 Tarikh Kemahiran Abad ke-21 Berdaya tahan/ Mahir berkomunikasi Pemikir/ Kerja sepasukan Bersifat ingin tahu Berperinsip Bermaklumat Penyayang / Prihatin Patriotik Strategi Pengajaran dan Pembelajaran 5P Penyelesaian masalah/ Pembelajaran berasaskan projek Pembelajaran kooperatif Pembelajaran kecergasan pelbagai Pembelajaran Kontekstual Pembelajaran Konstruktivisme Kemahiran Belajar Cara Belajar Kajian Masa Depan Pembelajaran Akses Kendiri Pembelajaran Luar Bilik Darjah Pembelajaran Masteri Pendekatan Modular Pendekatan Berpusatkan Murid / Kelas Masa Bidang Nombor dan Operasi Tajuk Perpuluhan Standard Kandungan 8.1 Standard Pembelajaran 8.1(i)(ii) Objektif Pembelajaran Di akhir pengajaran dan pembelajaran, murid akan dapat:- 1. Mengenal, menamakan dan menulis perpuluhan menggunakan gambar rajah. 2. Menyebut dan menulis nombor perpuluhan sehingga tiga tempat perpuluhan dalam perkataan dan angka. Ringkasan Aktiviti Kenal perpuluhan (Buku teks – Muka surat 89) 1. Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dan kaitannya dengan tajuk pelajaran. 2. Murid mengenal, menamakan dan menulis perpuluhan menggunakan gambar rajah. 3. Murid menyebut dan menulis nombor perpuluhan sehingga tiga tempat perpuluhan dalam perkataan dan angka. 4. Murid melengkapkan latihan yang diberi oleh guru. 5. Murid mendengar guru membuat kesimpulan tentang isi pelajaran. BBM Buku teks, buku aktiviti, buku tulis Pentaksiran dan Penilaian Lembaran kerja / Hasil kerja Pemerhatian Kuiz Lisan Tugasan Projek Refleksi Pada akhir pengajaran; ______ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan ______ murid yang tidak mencapai objektif akan diberi bimbingan khas dalam sesi akan datang. Catatan Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:- Mesyuarat / Kursus Program Sekolah Mengiringi murid keluar Aktiviti luar Cuti Bencana / Cuti Khas Cuti Peristiwa / Cuti Umum Cuti Rehat / Cuti Sakit Ulasan Pentadbir
  • 2. Strategi Pengajaran dan Pembelajaran Abad Ke-21 Round Table Think, Pair, Share/ Hot seat Permainan 3 stray and 1 stay Pembentangan Main Peranan Gallery Walk Peta I-Think Nyanyian Kemahiran Berfikir Aras Tinggi (KBAT) Mengaplikasi/ Menganalisis Menilai Mencipta Elemen Merentas Kurikulum (EMK) Bahasa Kelestarian Alam Sekitar Nilai Murni/ Sains dan Teknologi Patriotisme Kreativiti dan Inovasi Keusahawanan Teknologi Maklumat dan Komunikasi (TMK)
  • 3. RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN (PAK21) MATEMATIK TAHUN 4 Tarikh Kemahiran Abad ke-21 Berdaya tahan/ Mahir berkomunikasi Pemikir/ Kerja sepasukan Bersifat ingin tahu Berperinsip Bermaklumat Penyayang / Prihatin Patriotik Strategi Pengajaran dan Pembelajaran 5P Penyelesaian masalah/ Pembelajaran berasaskan projek Pembelajaran kooperatif Pembelajaran kecergasan pelbagai Pembelajaran Kontekstual Pembelajaran Konstruktivisme Kemahiran Belajar Cara Belajar Kajian Masa Depan Pembelajaran Akses Kendiri Pembelajaran Luar Bilik Darjah Pembelajaran Masteri Pendekatan Modular Pendekatan Berpusatkan Murid / Kelas Masa Bidang Nombor dan Operasi Tajuk Perpuluhan Standard Kandungan 8.2 Standard Pembelajaran 8.2(i) Objektif Pembelajaran Di akhir pengajaran dan pembelajaran, murid akan dapat:- 1. Menukar pecahan perseribu kepada perpuluhan dan sebaliknya Ringkasan Aktiviti Hubungan pecahan dengan perpuluhan (Buku teks – Muka surat 92) 1. Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dan kaitannya dengan tajuk pelajaran. 2. Murid menukar pecahan perseribu kepada perpuluhan dan sebaliknya 3. Murid melengkapkan latihan yang diberi oleh guru. 4. Murid mendengar guru membuat kesimpulan tentang isi pelajaran. BBM Buku teks, buku aktiviti, buku tulis Pentaksiran dan Penilaian Lembaran kerja / Hasil kerja Pemerhatian Kuiz Lisan Tugasan Projek Refleksi Pada akhir pengajaran; ______ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan ______ murid yang tidak mencapai objektif akan diberi bimbingan khas dalam sesi akan datang. Catatan Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:- Mesyuarat / Kursus Program Sekolah Mengiringi murid keluar Aktiviti luar Cuti Bencana / Cuti Khas Cuti Peristiwa / Cuti Umum Cuti Rehat / Cuti Sakit Ulasan Pentadbir
  • 4. Strategi Pengajaran dan Pembelajaran Abad Ke-21 Round Table Think, Pair, Share/ Hot seat Permainan 3 stray and 1 stay Pembentangan Main Peranan Gallery Walk Peta I-Think Nyanyian Kemahiran Berfikir Aras Tinggi (KBAT) Mengaplikasi/ Menganalisis Menilai Mencipta Elemen Merentas Kurikulum (EMK) Bahasa Kelestarian Alam Sekitar Nilai Murni/ Sains dan Teknologi Patriotisme Kreativiti dan Inovasi Keusahawanan Teknologi Maklumat dan Komunikasi (TMK)
  • 5. RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN (PAK21) MATEMATIK TAHUN 4 Tarikh Kemahiran Abad ke-21 Berdaya tahan/ Mahir berkomunikasi Pemikir/ Kerja sepasukan Bersifat ingin tahu Berperinsip Bermaklumat Penyayang / Prihatin Patriotik Strategi Pengajaran dan Pembelajaran 5P Penyelesaian masalah/ Pembelajaran berasaskan projek Pembelajaran kooperatif Pembelajaran kecergasan pelbagai Pembelajaran Kontekstual Pembelajaran Konstruktivisme Kemahiran Belajar Cara Belajar Kajian Masa Depan Pembelajaran Akses Kendiri Pembelajaran Luar Bilik Darjah Pembelajaran Masteri Pendekatan Modular Pendekatan Berpusatkan Murid / Kelas Masa Bidang Nombor dan Operasi Tajuk Perpuluhan Standard Kandungan 8.2 Standard Pembelajaran 8.2(ii) Objektif Pembelajaran Di akhir pengajaran dan pembelajaran, murid akan dapat:- 1. Membandingkan nilai dua nombor perpuluhan hingga tiga tempat perpuluhan Ringkasan Aktiviti Bandingkan dengan perpuluhan (Buku teks – Muka surat 94) 1. Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dan kaitannya dengan tajuk pelajaran. 2. Murid membandingkan nilai dua nombor perpuluhan hingga tiga tempat perpuluhan. 3. Murid melengkapkan latihan yang diberi oleh guru. 4. Murid mendengar guru membuat kesimpulan tentang isi pelajaran. BBM Buku teks, buku aktiviti, buku tulis Pentaksiran dan Penilaian Lembaran kerja / Hasil kerja Pemerhatian Kuiz Lisan Tugasan Projek Refleksi Pada akhir pengajaran; ______ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan ______ murid yang tidak mencapai objektif akan diberi bimbingan khas dalam sesi akan datang. Catatan Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:- Mesyuarat / Kursus Program Sekolah Mengiringi murid keluar Aktiviti luar Cuti Bencana / Cuti Khas Cuti Peristiwa / Cuti Umum Cuti Rehat / Cuti Sakit Ulasan Pentadbir
  • 6. Strategi Pengajaran dan Pembelajaran Abad Ke-21 Round Table Think, Pair, Share/ Hot seat Permainan 3 stray and 1 stay Pembentangan Main Peranan Gallery Walk Peta I-Think Nyanyian Kemahiran Berfikir Aras Tinggi (KBAT) Mengaplikasi/ Menganalisis Menilai Mencipta Elemen Merentas Kurikulum (EMK) Bahasa Kelestarian Alam Sekitar Nilai Murni/ Sains dan Teknologi Patriotisme Kreativiti dan Inovasi Keusahawanan Teknologi Maklumat dan Komunikasi (TMK)
  • 7. RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN (PAK21) MATEMATIK TAHUN 4 Tarikh Kemahiran Abad ke-21 Berdaya tahan/ Mahir berkomunikasi Pemikir/ Kerja sepasukan Bersifat ingin tahu Berperinsip Bermaklumat Penyayang / Prihatin Patriotik Strategi Pengajaran dan Pembelajaran 5P Penyelesaian masalah/ Pembelajaran berasaskan projek Pembelajaran kooperatif Pembelajaran kecergasan pelbagai Pembelajaran Kontekstual Pembelajaran Konstruktivisme Kemahiran Belajar Cara Belajar Kajian Masa Depan Pembelajaran Akses Kendiri Pembelajaran Luar Bilik Darjah Pembelajaran Masteri Pendekatan Modular Pendekatan Berpusatkan Murid / Kelas Masa Bidang Nombor dan Operasi Tajuk Perpuluhan Standard Kandungan 8.3 Standard Pembelajaran 8.3(i) Objektif Pembelajaran Di akhir pengajaran dan pembelajaran, murid akan dapat:- 1. Menambah dua nombor perpuluhan hingga tiga tempat perpuluhan. Ringkasan Aktiviti Tambah perpuluhan (Buku teks – Muka surat 96) 1. Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dan kaitannya dengan tajuk pelajaran. 2. Murid menambah dua nombor perpuluhan hingga tiga tempat perpuluhan. 3. Murid melengkapkan latihan yang diberi oleh guru. 4. Murid mendengar guru membuat kesimpulan tentang isi pelajaran. BBM Buku teks, buku aktiviti, buku tulis Pentaksiran dan Penilaian Lembaran kerja / Hasil kerja Pemerhatian Kuiz Lisan Tugasan Projek Refleksi Pada akhir pengajaran; ______ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan ______ murid yang tidak mencapai objektif akan diberi bimbingan khas dalam sesi akan datang. Catatan Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:- Mesyuarat / Kursus Program Sekolah Mengiringi murid keluar Aktiviti luar Cuti Bencana / Cuti Khas Cuti Peristiwa / Cuti Umum Cuti Rehat / Cuti Sakit Ulasan Pentadbir
  • 8. Strategi Pengajaran dan Pembelajaran Abad Ke-21 Round Table Think, Pair, Share/ Hot seat Permainan 3 stray and 1 stay Pembentangan Main Peranan Gallery Walk Peta I-Think Nyanyian Kemahiran Berfikir Aras Tinggi (KBAT) Mengaplikasi/ Menganalisis Menilai Mencipta Elemen Merentas Kurikulum (EMK) Bahasa Kelestarian Alam Sekitar Nilai Murni/ Sains dan Teknologi Patriotisme Kreativiti dan Inovasi Keusahawanan Teknologi Maklumat dan Komunikasi (TMK)
  • 9. RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN (PAK21) MATEMATIK TAHUN 4 Tarikh Kemahiran Abad ke-21 Berdaya tahan/ Mahir berkomunikasi Pemikir/ Kerja sepasukan Bersifat ingin tahu Berperinsip Bermaklumat Penyayang / Prihatin Patriotik Strategi Pengajaran dan Pembelajaran 5P Penyelesaian masalah/ Pembelajaran berasaskan projek Pembelajaran kooperatif Pembelajaran kecergasan pelbagai Pembelajaran Kontekstual Pembelajaran Konstruktivisme Kemahiran Belajar Cara Belajar Kajian Masa Depan Pembelajaran Akses Kendiri Pembelajaran Luar Bilik Darjah Pembelajaran Masteri Pendekatan Modular Pendekatan Berpusatkan Murid / Kelas Masa Bidang Nombor dan Operasi Tajuk Perpuluhan Standard Kandungan 8.4 Standard Pembelajaran 8.4(i) Objektif Pembelajaran Di akhir pengajaran dan pembelajaran, murid akan dapat:- 1. Menolak dua nombor perpuluhan hingga tiga tempat perpuluhan. Ringkasan Aktiviti Tolak perpuluhan (Buku teks – Muka surat 98) 1. Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dan kaitannya dengan tajuk pelajaran. 2. Murid menolak dua nombor perpuluhan hingga tiga tempat perpuluhan. 3. Murid melengkapkan latihan yang diberi oleh guru. 4. Murid mendengar guru membuat kesimpulan tentang isi pelajaran. BBM Buku teks, buku aktiviti, buku tulis Pentaksiran dan Penilaian Lembaran kerja / Hasil kerja Pemerhatian Kuiz Lisan Tugasan Projek Refleksi Pada akhir pengajaran; ______ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan ______ murid yang tidak mencapai objektif akan diberi bimbingan khas dalam sesi akan datang. Catatan Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:- Mesyuarat / Kursus Program Sekolah Mengiringi murid keluar Aktiviti luar Cuti Bencana / Cuti Khas Cuti Peristiwa / Cuti Umum Cuti Rehat / Cuti Sakit Ulasan Pentadbir
  • 10. Strategi Pengajaran dan Pembelajaran Abad Ke-21 Round Table Think, Pair, Share/ Hot seat Permainan 3 stray and 1 stay Pembentangan Main Peranan Gallery Walk Peta I-Think Nyanyian Kemahiran Berfikir Aras Tinggi (KBAT) Mengaplikasi/ Menganalisis Menilai Mencipta Elemen Merentas Kurikulum (EMK) Bahasa Kelestarian Alam Sekitar Nilai Murni/ Sains dan Teknologi Patriotisme Kreativiti dan Inovasi Keusahawanan Teknologi Maklumat dan Komunikasi (TMK)
  • 11. RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN (PAK21) MATEMATIK TAHUN 4 Tarikh Kemahiran Abad ke-21 Berdaya tahan/ Mahir berkomunikasi Pemikir/ Kerja sepasukan Bersifat ingin tahu Berperinsip Bermaklumat Penyayang / Prihatin Patriotik Strategi Pengajaran dan Pembelajaran 5P Penyelesaian masalah/ Pembelajaran berasaskan projek Pembelajaran kooperatif Pembelajaran kecergasan pelbagai Pembelajaran Kontekstual Pembelajaran Konstruktivisme Kemahiran Belajar Cara Belajar Kajian Masa Depan Pembelajaran Akses Kendiri Pembelajaran Luar Bilik Darjah Pembelajaran Masteri Pendekatan Modular Pendekatan Berpusatkan Murid / Kelas Masa Bidang Nombor dan Operasi Tajuk Perpuluhan Standard Kandungan 8.5 Standard Pembelajaran 8.5(i)(ii) Objektif Pembelajaran Di akhir pengajaran dan pembelajaran, murid akan dapat:- 1. Mendarab nombor perpuluhan dengan nombor satu digit dan hasilnya hingga tiga tempat perpuluhan. 2. Mendarab nombor perpuluhan hingga tiga tempat perpuluhan dengan 10, 100 dan 1000. Ringkasan Aktiviti Darab perpuluhan (Buku teks – Muka surat 100) 1. Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dan kaitannya dengan tajuk pelajaran. 2. Murid mendarab nombor perpuluhan dengan nombor satu digit dan hasilnya hingga tiga tempat perpuluhan. 3. Murid mendarab nombor perpuluhan hingga tiga tempat perpuluhan dengan 10, 100 dan 1000. 4. Murid melengkapkan latihan yang diberi oleh guru. 5. Murid mendengar guru membuat kesimpulan tentang isi pelajaran. BBM Buku teks, buku aktiviti, buku tulis Pentaksiran dan Penilaian Lembaran kerja / Hasil kerja Pemerhatian Kuiz Lisan Tugasan Projek Refleksi Pada akhir pengajaran; ______ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan ______ murid yang tidak mencapai objektif akan diberi bimbingan khas dalam sesi akan datang. Catatan Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:- Mesyuarat / Kursus Program Sekolah Mengiringi murid keluar Aktiviti luar Cuti Bencana / Cuti Khas Cuti Peristiwa / Cuti Umum Cuti Rehat / Cuti Sakit Ulasan Pentadbir
  • 12. Strategi Pengajaran dan Pembelajaran Abad Ke-21 Round Table Think, Pair, Share/ Hot seat Permainan 3 stray and 1 stay Pembentangan Main Peranan Gallery Walk Peta I-Think Nyanyian Kemahiran Berfikir Aras Tinggi (KBAT) Mengaplikasi/ Menganalisis Menilai Mencipta Elemen Merentas Kurikulum (EMK) Bahasa Kelestarian Alam Sekitar Nilai Murni/ Sains dan Teknologi Patriotisme Kreativiti dan Inovasi Keusahawanan Teknologi Maklumat dan Komunikasi (TMK)
  • 13. RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN (PAK21) MATEMATIK TAHUN 4 Tarikh Kemahiran Abad ke-21 Berdaya tahan/ Mahir berkomunikasi Pemikir/ Kerja sepasukan Bersifat ingin tahu Berperinsip Bermaklumat Penyayang / Prihatin Patriotik Strategi Pengajaran dan Pembelajaran 5P Penyelesaian masalah/ Pembelajaran berasaskan projek Pembelajaran kooperatif Pembelajaran kecergasan pelbagai Pembelajaran Kontekstual Pembelajaran Konstruktivisme Kemahiran Belajar Cara Belajar Kajian Masa Depan Pembelajaran Akses Kendiri Pembelajaran Luar Bilik Darjah Pembelajaran Masteri Pendekatan Modular Pendekatan Berpusatkan Murid / Kelas Masa Bidang Nombor dan Operasi Tajuk Perpuluhan Standard Kandungan 8.6 Standard Pembelajaran 8.6(i)(ii) Objektif Pembelajaran Di akhir pengajaran dan pembelajaran, murid akan dapat:- 1. Membahagi nombor perpuluhan dengan nombor satu digit dan hasilnya hingga tiga tempat perpuluhan 2. Membahagi nombor perpuluhan dengan 10, 100 dan 1000, hasilnya hingga tiga tempat perpuluhan. Ringkasan Aktiviti Bahagi perpuluhan (Buku teks – Muka surat 102) 1. Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dan kaitannya dengan tajuk pelajaran. 2. Murid mendarab nombor perpuluhan dengan nombor satu digit dan hasilnya hingga tiga tempat perpuluhan. 3. Murid mendarab nombor perpuluhan hingga tiga tempat perpuluhan dengan 10, 100 dan 1000. 4. Murid melengkapkan latihan yang diberi oleh guru. 5. Murid mendengar guru membuat kesimpulan tentang isi pelajaran. BBM Buku teks, buku aktiviti, buku tulis Pentaksiran dan Penilaian Lembaran kerja / Hasil kerja Pemerhatian Kuiz Lisan Tugasan Projek Refleksi Pada akhir pengajaran; ______ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan ______ murid yang tidak mencapai objektif akan diberi bimbingan khas dalam sesi akan datang. Catatan Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:- Mesyuarat / Kursus Program Sekolah Mengiringi murid keluar Aktiviti luar Cuti Bencana / Cuti Khas Cuti Peristiwa / Cuti Umum Cuti Rehat / Cuti Sakit Ulasan Pentadbir
  • 14. Strategi Pengajaran dan Pembelajaran Abad Ke-21 Round Table Think, Pair, Share/ Hot seat Permainan 3 stray and 1 stay Pembentangan Main Peranan Gallery Walk Peta I-Think Nyanyian Kemahiran Berfikir Aras Tinggi (KBAT) Mengaplikasi/ Menganalisis Menilai Mencipta Elemen Merentas Kurikulum (EMK) Bahasa Kelestarian Alam Sekitar Nilai Murni/ Sains dan Teknologi Patriotisme Kreativiti dan Inovasi Keusahawanan Teknologi Maklumat dan Komunikasi (TMK)
  • 15. RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN (PAK21) MATEMATIK TAHUN 4 Tarikh Kemahiran Abad ke-21 Berdaya tahan/ Mahir berkomunikasi Pemikir/ Kerja sepasukan Bersifat ingin tahu Berperinsip Bermaklumat Penyayang / Prihatin Patriotik Strategi Pengajaran dan Pembelajaran 5P Penyelesaian masalah/ Pembelajaran berasaskan projek Pembelajaran kooperatif Pembelajaran kecergasan pelbagai Pembelajaran Kontekstual Pembelajaran Konstruktivisme Kemahiran Belajar Cara Belajar Kajian Masa Depan Pembelajaran Akses Kendiri Pembelajaran Luar Bilik Darjah Pembelajaran Masteri Pendekatan Modular Pendekatan Berpusatkan Murid / Kelas Masa Bidang Nombor dan Operasi Tajuk Perpuluhan Standard Kandungan 8.7 Standard Pembelajaran 8.7(i) Objektif Pembelajaran Di akhir pengajaran dan pembelajaran, murid akan dapat:- 1. Menyelesaikan masalah harian melibatkan penambahan, penolakan, pendaraban dan pembahagian. Ringkasan Aktiviti Selesaikan msalah (Buku teks – Muka surat 104) 1. Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dan kaitannya dengan tajuk pelajaran. 2. Murid menyelesaikan masalah harian melibatkan penambahan, penolakan, pendaraban dan pembahagian. 3. Murid melengkapkan latihan yang diberi oleh guru. 4. Murid mendengar guru membuat kesimpulan tentang isi pelajaran. BBM Buku teks, buku aktiviti, buku tulis Pentaksiran dan Penilaian Lembaran kerja / Hasil kerja Pemerhatian Kuiz Lisan Tugasan Projek Refleksi Pada akhir pengajaran; ______ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan ______ murid yang tidak mencapai objektif akan diberi bimbingan khas dalam sesi akan datang. Catatan Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:- Mesyuarat / Kursus Program Sekolah Mengiringi murid keluar Aktiviti luar Cuti Bencana / Cuti Khas Cuti Peristiwa / Cuti Umum Cuti Rehat / Cuti Sakit Ulasan Pentadbir
  • 16. Strategi Pengajaran dan Pembelajaran Abad Ke-21 Round Table Think, Pair, Share/ Hot seat Permainan 3 stray and 1 stay Pembentangan Main Peranan Gallery Walk Peta I-Think Nyanyian Kemahiran Berfikir Aras Tinggi (KBAT) Mengaplikasi/ Menganalisis Menilai Mencipta Elemen Merentas Kurikulum (EMK) Bahasa Kelestarian Alam Sekitar Nilai Murni/ Sains dan Teknologi Patriotisme Kreativiti dan Inovasi Keusahawanan Teknologi Maklumat dan Komunikasi (TMK)